Page 32 of 131 FirstFirst ... 222829303132333435364282 ... LastLast
Results 776 to 800 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #776
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Po mojoj procjeni sigurno nekih 6000 ljudi sto pomnozeno sa koeficijentom brzine vjetra i niske temperature obecava

  2. #777
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...acica-20160602

    Evo Hrvati racunaju u ovom tekstu 4 covjeka po m2, to mi nesto puno??

    https://gerila.rs/foto-evo-koliko-lj...otine-hiljada/

    Srbi racunaju 2.5 covjeka po m2, a kao pominju maksimum 5 koji se desava na koncertima...

    A dobro, moraju se oni I odje razlikovat :-)

    Nego, koliko se stvarno racuna po m2??

    Edit: evo nadjoh kvalitetan link na engleskom, sa sve vizualizacijom povrsine zabisno od broja ljudi po metru kvadratnom.

    http://www.gkstill.com/Support/crowd...Density-1.html

    Moj neki zakljucak je da se u vecini skupova masa zbije do 3 covjeka po m2, mozda I malo preko toga, a da to na ivicama skupa pada na 1 covjeka po m2, ako I toliko, ali ipak nedje prosjek dodje 2 covjeka na m2, mozda malo jace.

    Ako uzmemo ovu sliko od ASCa, onda dodjemo do podatka da je bilo 6800 ljudi (3400x2). Ovo pod uslovom da je moja racunica o broju ljudi po m2 tacna, dakle prosjek dva covjeka po metru kvadratnom, mada gore napisah da je to mozda malo jace od dva covjeka. Ako ima neko neke bolje modele, od ovog sa poslednjeg linka, neka postavi.




    Ako se uzme racunica Hrvata, izadje da je bilo 13600, jer oni na prvom linku racunaju 4 covjeka na m2, sto mislim da je bas precerano, a ako uzmemo racunicu Srba, dva ipo covjeka po m2, onda dodjemo do cifre od 8.500 ljudi.

    Jos jedino da utvrdimo da li je ova slika ispravna...
    Meni se cini da nije bas da nije bilo ljudi iza fontane. Mislim da ti je slika ispravna sto se tice pocetka skupa, tacno u 18h, ali se tu stajalo jos dobrih 45 minuta pa se to poslije dodatno popunilo. Dalje, siguran sam da je bilo popunjen ovaj kao pokriveni dio, dolje na tvojoj slici (na stranu ka fotokopirnici Scepanovic), tacnije kasnije je popunjen, a to znam jer smo prosetali na tu stranu I posle se tuda primakli fontani jer se sa strane nista culo nije.

    Zasto se iscimah, ne znam, ali racunam da je bolje da probamo da izracunamo, koliko toliko egzaktno, nego da slusamo bilo 20 hiljada, bilo 3 hiljade, jedni vele na trg staje 8-10, drugi 10-12, a 90% ljudi prica iz navijackog ugla, jer pojma nema koliko ljudi moze da stane na odredjenu povrsinu, niti da procijene povrsinu.
    Last edited by kimmi; 24-02-19 at 02:51.

  3. #778
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,749
    Thanks Thanks Given 
    2,118
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Ali veli nije ni pola trga popunjeno, i vidi se asfalt izmedju ljudi, Vucicevicu ti li si? LOL
    Forever young, i want to be forever young

  4. #779
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Batalite vise s pricom kolko je bilo ljudi. Onaj ko oce da vjeruje da je bilo iljadu, neka vjeruje, ko oce da vjeruje da je bilo 100 iljada neka vjeruje. Ja cu svoje misljenje zadrzat za sebe i vama savjetujem isto. Ima milion drugih stvari vezano za protest koje treba komentarisat.

  5. #780
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Neka pricaju, ubrzo ce Boze zdravlja i televizija javiti kako je 1500 do maksimalno 2000 hiljade demonstranata uspjelo da obali vlast i boljezivecu koaliciju posalje u zatvor.

  6. #781
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    3ipo hiljade plafon. Ali i to je dosta zbog vjetra, nisam ni toliko ocekivao.

    Ali vele organizatori 9700 krv ti jeebem kakvo nervno odjeljenje

    Vidim dritan vise ni ne pokusava da sakrije cinjenicu da ura sve ovo organizuje, stalno blizu centra paznje, kod televizije se popeo na vrh stepenica ispod policije... burazer kako je krenuo nece imat 100 glasova...

    Zato ga je Becic skartirao iz saveza i organizuje paralelne proteste, jbg kompleks ga bije opasan da mora nedje prvi u red da bude a ovamo ga ne pusta dritan da udje u tal... a narod ih psuje obojicu zbog toga... sjutra da su izbori dps bi samostalno pobijedio izlaznost bi na 50% pala... da ne ucestvuje dps opet bi ovi kreteni iskomleksirani izgubili nekako...

    Odje najpametnije poene kupi DF iz pozadine, nidje ih nema, daju pare za autobuse, najvise ce poentirat...
    Organizatari protesta su nervno odjeljenje.

    Dritan je tajni, zapravo javni, organizator protesta (koji su za sad objektivno vise nego uspjesni i posjeceni), koji zbog toga u buducnosti nece dobit ni 100 glasova...

    Becic je iskompleksirani frustrirani samozivi utaljivac, koji je htio da se utali, ali eto propali politicar Abazovic, nece da ga pusti da se utali.

    A ostatak Crne Gore 24h pljuje i psuje i jednog i drugog, potpuno zaboravili na Djukanovica i Knezevica.

    DF (koje je napustio nepregledan broj glasaca, clanstva, aktivista, jer su procitali da su ovi dio kriminalno-rezimske hobotnice, koja bi poginula u ocuvanja DPS-a na vlasti, da su dio rezimsko-mafijaskog podzemlja, da su kvazi prosrpska, kvazi proruska, kvazi opoziciona bagra, sto je skapirala gotovo citava CG) oni ce da profotiraju od protesta jedini.

    Pa da.

    DPS i DF.

  7. #782
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Prelagano. Popunjenost pola trga, uz to gustina nikakva bez par redova uz samu binu. Tolika je gustina ljudi da se asfalt vidi izmedju naroda na samo 10-15 m od bine na sve ove slike. Mozemo se lagat do sjutra i pricat, meni ni iz dzepa ni u dzep, ovo je realna prica... radi mene neka ih bude i 35000 svejedno mi je, boli me tuki...

    Na kraju ovu pricu do banalnosti dovode upravo sami organizatori i podrzavaoci protesta sa dupliranjem, trodupliranje broja prisutnih i onda dolazi do polemike, razvodnjavanja svega ovoga.. ako sledece subote ne bude makar 10000 ljudi uz ovolike autobuse iz cijele cg, slobodno moze lock na ove proteste, to ce posle da se razvodni, izgubice se elan i smanjivace se polako dok opet ne spane na hodzica i 20 ljudi oko njega preko puta skupstine...
    Znas sta je lijepo. I zanimljivo. Sto si ti jarane bio po najgorem pometu ove zime u PG na protest, kako sam kazes medju prve redove (kod RTCG bar, jer si tu primijetio Abazovica, a i na trgu, jer baratas sa podacima kolika je gustina bila oko bine). A u vezi svega toga te "boli tuki", oce li bit 3 ili 35.000, tebi ni iz dzepa ni u dzep. A ipak si bio tamo sve ispratio, snimio, konstatovao, po najstrasnijoj mecavi. Uz konstataciju da sljedeci put ako ne bude makar (minimum) 10.000 da treba batalit proteste.

    Zaista cudna vrsta mazohizma.

    Salim se, svidja mi se kako pises o protestima. Samo nastavi...
    Last edited by Platinum; 24-02-19 at 06:53.

  8. #783
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Odakle ti uvjerenje da ce oni da daju ostavke mirnim putem i ako bude 30000? Rece li danas Predsjednik da ga nece natjerati ni 5000 ni 50000?

    Isto kao sto su spremni policiju da upotrijebe protiv 10000, tako ce i protiv 50000. Ako ne radi suzavac ima drugih sredstava. Nisu dzabe kupovali i trenirali.
    Pojma nemam cim se lucke bavi, ali je ovdje u pravu. CG policija moze da razbije proteste tu do do 2-3 hiljade, 5-6 mozda.
    Na 15-20 hiljada MUP CG jednostavno nema dovoljno pripadnika da kontrolise sve to. SAJ mozda ima 100 pripadnika, a sve interventne jedinice iz cijele CG da skupis, ima ih jos mozda 250. Ostali nemaju obuku za to. Tako da ako bi doslo do kontakta 20k ljudi sa mozda njih 350, suzavac ne bi pomogao previse, a bilo kakav brutalniji napad bi doveo do situacije koju niko ne moze da kontrolise, a to nece niko dozvoliti.
    Racunaj da je moje misljenje da niko nece dozvoliti da se koristi oruzije sa bojevom municijom i da kakvo god misljenje imali o njima, da pucaju ipak 99% njih nisu spremni
    Last edited by Hell Raiser; 24-02-19 at 06:54.

  9. #784
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Boga mi treba dobro popisat ove sto su setali nocas. Ti su spremni i na ISIL da krenu, kad su po ovome kijametu izasli na ulicu.
    Entuzijazam nivo 10... za poštovanje.

    Sent from my Motorola 8400

  10. #785
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,285
    Thanks Thanks Given 
    424
    Thanks Thanks Received 
    2,637
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    A zbilja, kako ti to zamisljas vladavinu dps-a nakon ovih protesta?
    Ja ne znam kako ljudi zamisljaju vladavinu DPS-a ni nakon prethodnih parlamentarnih izbora. Uz svu kradju glasova koja nikad veca nije bila, jedva su uspjeli da formiraju vladajucu koaliciju sa svim mogucim satelitskim i manjinskim partijama koje su im na raspolaganju. Oni su zavrsili. To samo jos botovima nije jasno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #786
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    U mom radnom okruženju 5 momaka koji je jedva sastavljaju kraj sa krajem, već od 20og u mjesecu kukakju.
    Meni u tom smisli ništa ne fali ali mi fali uredjena demokratska i slobodna država, i idem da se mrznem a njima vjetar, ladno, imaju obaveza...Pi.
    I na kraju, kao što je bilo 2006.godine, biće da su oni bili u prvim redovima od prvog dana i oni će mene da uče da treba da se ovi maknu ali tek kad vide da su gotovi
    Ne mogu da shvatim da ljudi vide ovu kradju, ovoga puta i snimljenu, potkrijepljenu dokazima, da ne izadju i pobune se za svoje dijete ako ne za sebe. Negi šalju fotke sa neke glupe kafe, rekoh li već, pi.
    Na onakvo vrijeme, ova masa ljudi kolika god bila, mnogo vrijedi.

  12. #787
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,414
    Thanks Thanks Given 
    5,549
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Narode, ako hocete a racunate koliko je ljudi bilo na protestu najlakse je uzeti neki uzak prolaz poput ovoga i izracunat protok ljudi kroz dvije tacke.



    Da olaksam i DPS-u i opoziciji, za ubuduce.

    Nakon razlaza sa trga tu svake dvije sekunde prodje 10 ljudi (a proslo je i vise), i kolona je bila, recimo, 10 minuta (orptilike je toliko trajalo). Za 1 minut prodje 300 ljudi (a proslo je vise).
    10 * 60/2* 10 = 3000

    U sustini, bilo je ljudi koliko i prosli put (moja neka procjena), bilo je dosta hladno i sto je bitno - bilo je vise omladine nego prosli put. Bilo je i dosta policije u civulu, sto se ocekuje.

    Gando, jesi li ti jebavo sa onim zelenim laserom?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #788
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Narode, ako hocete a racunate koliko je ljudi bilo na protestu najlakse je uzeti neki uzak prolaz poput ovoga i izracunat protok ljudi kroz dvije tacke.



    Da olaksam i DPS-u i opoziciji, za ubuduce.

    Nakon razlaza sa trga tu svake dvije sekunde prodje 10 ljudi (a proslo je i vise), i kolona je bila, recimo, 10 minuta (orptilike je toliko trajalo). Za 1 minut prodje 300 ljudi (a proslo je vise).
    10 * 60/2* 10 = 3000

    U sustini, bilo je ljudi koliko i prosli put (moja neka procjena), bilo je dosta hladno i sto je bitno - bilo je vise omladine nego prosli put. Bilo je i dosta policije u civulu, sto se ocekuje.

    Gando, jesi li ti jebavo sa onim zelenim laserom?
    I ja kazem da je bilo ljudi kao i prosli put, tu se slazemo.

    Nakon proslih protesta ja sam napisao da ih je bilo 3,5k iako su svi govorili da je bilo 10k, a sad je bilo 3,5k a ovi kazu da je bilo 9,7k... neka se vazda ovako fino na otvoreno se okupe, i tu se jasno vidi... isti br ljudi kao u proslu subotu tad su se nabili kod tuzilastva, a sad se fino raskomotili na pola trga i to je to...

    U principu ljudi iz pg koji nisu dosli zbog vjetra nadoknadjeni su ljudima iz drugih gradova za koje je organizovano desetine buseva...
    Uz optimalne vremenske uslove u sledecu subotu ocekujem veci broj ljudi za oko 2k uz buseve, ali ako se ne izgubi elan kod ljudi...

    I ne naravno da nisam bio na proteste, kakva umobolna ideja jednog forumasa ali nema veze samo nastavi da mi lupas negativne rep ;-)
    Last edited by lucke91; 24-02-19 at 08:48.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  14. #789
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Ja mišljah Lucke bio na protest, što te onda boli glava koliko je ljudi bilo i đe se vidi asfalt, zar nije ljepše popit neđe dojč bespjene

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  15. #790
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post

    Gando, jesi li ti jebavo sa onim zelenim laserom?
    Ahhahahahhahaha prvo pravilo ne priznaj nikad.
    Recimo da nijesam

    P.S.

    Vidim pominju se autobusi iz cijele Cg?

    Pa zar ovo nijesu opstenarodni gradjanski protesti? Zar nema pravo i jedan pljevljak ili niksicanin da izrazi nezadovoljstvo?

    Iz Nk (drugog najveceg grada ) su bila samo 3 autbousa organizovana. Ostalo je ispred sindcela 100 ljudi jer NIJESU imali za povratnu kartu do PG!!!!


    Alo alooo ljudi. Sinoc slusam covjeka iz mase koji govori da nije imao 1.8eur da dodje iz Danilovgrada i da se vrati pa ga komsija vozio.

    O cemu mi pricamo
    Last edited by Gandalf_White; 24-02-19 at 09:50.
    One Ring to Rule them all...

  16. #791
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,516
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chucknorris View Post
    Ja mišljah Lucke bio na protest, što te onda boli glava koliko je ljudi bilo i đe se vidi asfalt, zar nije ljepše popit neđe dojč bespjene

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Ču što ga boli glava... Izgubuće se privilegije ako pane dps, a većinu dps-ovaca ništa drugo ne interesuje...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  17. #792
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pojma nemam cim se lucke bavi, ali je ovdje u pravu. CG policija moze da razbije proteste tu do do 2-3 hiljade, 5-6 mozda.
    Na 15-20 hiljada MUP CG jednostavno nema dovoljno pripadnika da kontrolise sve to. SAJ mozda ima 100 pripadnika, a sve interventne jedinice iz cijele CG da skupis, ima ih jos mozda 250. Ostali nemaju obuku za to. Tako da ako bi doslo do kontakta 20k ljudi sa mozda njih 350, suzavac ne bi pomogao previse, a bilo kakav brutalniji napad bi doveo do situacije koju niko ne moze da kontrolise, a to nece niko dozvoliti.
    Racunaj da je moje misljenje da niko nece dozvoliti da se koristi oruzije sa bojevom municijom i da kakvo god misljenje imali o njima, da pucaju ipak 99% njih nisu spremni
    Ne dobijaju oni naredjenje da pucaju, za pucanje su zaduzeni agenti ubaceni medju demonstrantima, policija puca u samoodbrani i svaki pucanj ih udaljava od bilo kakvog rjesenja. Onda vlast demonstrante proglasava ruskim placenicima, dolaze nato specijalci iz Tirane i sjutri dan se objavljuje pobjeda demokratije i prikaze se hrpa starog oruzja koje je navodno oduzeto od demonstranata, onda tajnovidac preuzima stvar u svoje ruke.

  18. #793
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Narode, ako hocete a racunate koliko je ljudi bilo na protestu najlakse je uzeti neki uzak prolaz poput ovoga i izracunat protok ljudi kroz dvije tacke.



    Da olaksam i DPS-u i opoziciji, za ubuduce.

    Nakon razlaza sa trga tu svake dvije sekunde prodje 10 ljudi (a proslo je i vise), i kolona je bila, recimo, 10 minuta (orptilike je toliko trajalo). Za 1 minut prodje 300 ljudi (a proslo je vise).
    10 * 60/2* 10 = 3000

    U sustini, bilo je ljudi koliko i prosli put (moja neka procjena), bilo je dosta hladno i sto je bitno - bilo je vise omladine nego prosli put. Bilo je i dosta policije u civulu, sto se ocekuje.

    Gando, jesi li ti jebavo sa onim zelenim laserom?
    Ja evo ne znam kako ti racunas da za minut prodje toliko I toliko ljudi....Na osnovu cega??

    Evo gore kvadratura I napravi se procjena koja mora biti minimum 2 covjeka po m2, a vecina uzima 2.5 po m2 kao priblizno tacnu.

    Jedino sto na onoj slici je kvadratura umanjena, jer slika pokazuje stanje u 18h, ali se kasnije popunilo dodatno jer se stajalo dobrih 45 minuta, ako ne I vise, a ljudi su pristizali.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  19. #794
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne dobijaju oni naredjenje da pucaju, za pucanje su zaduzeni agenti ubaceni medju demonstrantima, policija puca u samoodbrani i svaki pucanj ih udaljava od bilo kakvog rjesenja. Onda vlast demonstrante proglasava ruskim placenicima, dolaze nato specijalci iz Tirane i sjutri dan se objavljuje pobjeda demokratije i prikaze se hrpa starog oruzja koje je navodno oduzeto od demonstranata, onda tajnovidac preuzima stvar u svoje ruke.
    Iskreno najezim se od pomisli da bi neko mogao 1 metak da ispali pa nebitno na koju je stranu !
    Kakva crna ubojna municija ! Pa to su sa obije strane komsije, rodjaci, kumovi ! Takvo nesto ne smije da se desi i ako krv pane to ce haos da napravi za sledecih 100 godina !

    Ako krv pane sa bilo koje strane sve u ku.ac neka ide i dps i df i demokrate i hodzici i dritani sve ih zapalit treba ako dovedu dotle narod i policiju da neko glavom plati jer ce to biti lancana reakcija dje ce mnogi glavu izgubiti i uvodi drzavu od pola miliona ljudi u stanje anarhije!

    Niko i nista nije vrijedno toga i obije strane moraju toga biti svjesne ! I policija, a i organizatori protesta ! Ako organizatori ne mogu da kontrolisu masu, ako ne mogu da organizuju redare ili obezbjedjenje koji bi sprijecili takvo nesto neka batale odma dalju pricu !

    Nije organizacija protesta samo prijaviti skup, drzati govor i povesti narod! Organizator je odgovoran za sve sto se desi ! Zato priprema mora biti 1000% obuhvatnija i kompleksnija nego sto je bila ova tri puta
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  20. #795
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Ja sam sinoc vidio masu vise omladine nego u proslu subotu. Legendarni su bili neki momci sa onom pisi-brisi tablom. I da mi je ko stroknuo uvo, slomilo bi se, ja mnim. Uglavnom, sjajna protestna setnjs uzevsi u obzir vjetar.

  21. #796
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    1,517
    Thanked in
    755 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Iskreno najezim se od pomisli da bi neko mogao 1 metak da ispali pa nebitno na koju je stranu !
    Kakva crna ubojna municija ! Pa to su sa obije strane komsije, rodjaci, kumovi ! Takvo nesto ne smije da se desi i ako krv pane to ce haos da napravi za sledecih 100 godina !

    Ako krv pane sa bilo koje strane sve u ku.ac neka ide i dps i df i demokrate i hodzici i dritani sve ih zapalit treba ako dovedu dotle narod i policiju da neko glavom plati jer ce to biti lancana reakcija dje ce mnogi glavu izgubiti i uvodi drzavu od pola miliona ljudi u stanje anarhije!
    Prezivjesmo razne Milosevice, Momire, Ruse, Cetnike.. i na kraju da zapucaju na narod u odbranu lopovluka?? U odbranu koverti, tajnih racuna, kompanija, tendera, reketa..?? E to je vec nesto..


  22. #797
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,414
    Thanks Thanks Given 
    5,549
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja evo ne znam kako ti racunas da za minut prodje toliko I toliko ljudi....Na osnovu cega??

    Evo gore kvadratura I napravi se procjena koja mora biti minimum 2 covjeka po m2, a vecina uzima 2.5 po m2 kao priblizno tacnu.

    Jedino sto na onoj slici je kvadratura umanjena, jer slika pokazuje stanje u 18h, ali se kasnije popunilo dodatno jer se stajalo dobrih 45 minuta, ako ne I vise, a ljudi su pristizali.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ulica sa trotoarom koja ide od trga ka posti (ono oznaceno strelicom) je dovoljna da moze 15-20 ljudi da prodje poredjani jedno do drugog.
    Nakon zavrsetka sa trgom ogromna kolicina ljudi je krenula tim putem. Iduci put se popni na neki odonih stubica ili stan na caosak i vidjeces otprilike koliko glava prodje zamisljenu tacku u roku od 2-3 sekunde. Pomnozi sa vremenskim trajanjem prolaska kroz tacku i dobijas cifru.

    Za primjer sam uzeo da kroz tu tacku prolazi 300 ljudi u minuti, a proslo je i vise.

    Ako ima ko kakav snimak ili sliku sa nekog ot tih pozicija ili mozda sa nekog od onih balkona jasnije ce biti.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #798
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ulica sa trotoarom koja ide od trga ka posti (ono oznaceno strelicom) je dovoljna da moze 15-20 ljudi da prodje poredjani jedno do drugog.
    Nakon zavrsetka sa trgom ogromna kolicina ljudi je krenula tim putem. Iduci put se popni na neki odonih stubica ili stan na caosak i vidjeces otprilike koliko glava prodje zamisljenu tacku u roku od 2-3 sekunde. Pomnozi sa vremenskim trajanjem prolaska kroz tacku i dobijas cifru.

    Za primjer sam uzeo da kroz tu tacku prolazi 300 ljudi u minuti, a proslo je i vise.

    Ako ima ko kakav snimak ili sliku sa nekog ot tih pozicija ili mozda sa nekog od onih balkona jasnije ce biti.
    Pustice misko poslije

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #799
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Evo ne znam. Prvo upadate u glupu pricu oko broja iako sami protesti imaju brojnost iznad ocekivane mada imaju ogromnu pomoc od partija, sad pocinjete sa pricom o nasilju i sl. glupostima. Jeste li vi sigurni da vi podrzavate sam protest? Vas par najaktivnijih ovdje koji kao podrzavate protest dnevno izbacite toliko neistinitih informacija i spinova da je to...

  25. #800
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,392
    Thanks Thanks Given 
    14,854
    Thanks Thanks Received 
    4,155
    Thanked in
    2,099 Posts

    Default

    Ja mislim da ovdje upravo ti najviše spinuješ

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 32 of 131 FirstFirst ... 222829303132333435364282 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •