Page 106 of 131 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2626
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    E pa da ne grijesim dusu onda, ako je tako, pa da se izvinim tim ljudima sto ih potkacih.. Ali nek idu svi skupa u materinu, kad za ovih nekoliko mjeseci protesta (zbog najozbiljnijih boljki ovog drustva) niko ziv od njih da se zaleti i pomogne. I ne mogu da vjerujem da i ti razdvajas te proteste na politicke i nepoliticke, kad je sustinski razlog problema na obje strane isti, identican, a to su gnjili, nezasiti, kleptomanski politicari! Koji god ozbiljniji problem ovog drustva da sagledas, u njegovom korijenu lezi korumpirani politicar lopov.


  2. #2627
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Spin doktor, ma zaboravi fajl da preimenuje.

    https://in4s.net/ura-rezimski-vojnik...i-za-gadjenje/

  3. #2628
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    E pa da ne grijesim dusu onda, ako je tako, pa da se izvinim tim ljudima sto ih potkacih.. Ali nek idu svi skupa u materinu, kad za ovih nekoliko mjeseci protesta (zbog najozbiljnijih boljki ovog drustva) niko ziv od njih da se zaleti i pomogne. I ne mogu da vjerujem da i ti razdvajas te proteste na politicke i nepoliticke, kad je sustinski razlog problema na obje strane isti, identican, a to su gnjili, nezasiti, kleptomanski politicari! Koji god ozbiljniji problem ovog drustva da sagledas, u njegovom korijenu lezi korumpirani politicar lopov.

    Ne razdvajam ja nista. Ali da bi stvorio jedinstvo medju narodom mora da se ispostuje par tacaka i da se naprave neki kompromisi. Evo vi sa foruma najbolje znate kakav animozitet gajim prema DPS-u, njihovim funkcionerima i koliko ne mogu da zamislim da neko normalan može da ih glasa.
    Kada smo prikupljali ljude i organizovali prvi sastanak, nijesam uopšte gledao koga zovem i koga taj neko glasa - trebalo je brzo raditi i dobiti podršku sa svih strana.
    Određeni simpatizeri DPS-a su se odmah odazvali i rekli da ih je sramota što su glasali i šta se radi itd.
    Dogovorili smo da što manje miješamo politiku i da pustimo partije na državnom nivou dok ovo ne prodje da vode političku borbu. Jasno smo izabrali, neprijatelje, cilj i kako da se do cilja stigne.

    Problem je što ako želiš da te većina ljudi podrži ne možeš ih sve napadati, mi da nismo dobili podršku DPS glasača koji su zajedno sa nama stvorili pritisak i da je bila samo opozicija i NVO - bageri bi već prošle nedjelje bili na jezeru.


    Vjerujte mi da se samo ovako svijest može promijeniti, počevši od mjesnih zajednica kao najmanje organizacione jedinice - ne svidja ti se nešto.
    Argumentovana rasprava - sastanak sa lokalnom upravom - ako ne može na ulicu i to je to
    Iscrpiti sve zakonske procedure i samo legalno i legitimno
    Last edited by Gandalf_White; 07-04-19 at 15:11.
    One Ring to Rule them all...

  4. #2629
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Je li mi se samo čini ili je gotovo polovina učesnika na protestu na Crnom jezeru bila iz drugih gradova? Očekivao sam bio da će čitav Žabljak i okolina ustati.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  5. #2630
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    U Žabljaku trenutno ne živi ni hiljadu ljudi, tako da je ono juče više nego odlična brojka... + što je i prije protesta dobijena bitka za zaustavljanje gradnje na jezeru, pa su pojedini vjerovatno mislili da nema potrebe da dođu...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  6. #2631
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    U Žabljaku trenutno ne živi ni hiljadu ljudi, tako da je ono juče više nego odlična brojka... + što je i prije protesta dobijena bitka za zaustavljanje gradnje na jezeru, pa su pojedini vjerovatno mislili da nema potrebe da dođu...

    Sent from Tapatalk
    Ako bude 500-600 ljudi evo glava odmah...

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Je li mi se samo čini ili je gotovo polovina učesnika na protestu na Crnom jezeru bila iz drugih gradova? Očekivao sam bio da će čitav Žabljak i okolina ustati.
    Strah je čudo.

    Odbornici DPS koji su podržali incijativu i izglasali na lokalu protiv odluke opštine nisu se pojavili. Došla je jedna jedina odbornica DPS, niko iz SD-a i ni jedan opštinski funkcioner osim sekretar za Urbanizam koji je u velikom problemu.

    Ostale je STRAH !

    Da ne budu vidjeni, da ne budu snimljeni, da ne izgube penziju. To je cudo nad cudima
    One Ring to Rule them all...

  7. #2632
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Istina, malo sam precijenio broj stanovnika u toj opštini.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  8. #2633
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    One Ring to Rule them all...

  9. #2634
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Uglavnom narod je sit politicara, pogotovo opozicionih a isto je zeljan da ta ista opozicija pokaze onu stvarnu i iskrenu slogu a ne ovo licemjerno foliranje i pakosno saplitanje kolega iza ledja. Obzirom o kakvom se mentalnom sklopu radi i koga su sve izradile dileje iz opozicije ne ocekujte da iko od intelektualaca i poznatih licnosti udje u ijedan projekat sa njima jer nema koga nisu za*ebali. Sve ostalo sta je Gandalf napisao kao odredjivanje jasnog i objektivnog cilja i nacina njegovog ostvarivanja kao i pruzanja ruke prema svakome i sirenja ideje je recept za uspjeh svakog vida protesta ili gradjanskog angazovanja.

    Protestima u PG je opao elan jer su se vezali za DiKeja u pocetku i njegov instagram nalog pogresno cijeneci da je masovnost i ljutnja u narodu bila vezana za snimak Miga Stijepovica a ne zbog nenormalnih racuna za struju u januaru i niz bezobzirnih mjera i udara po dzepu gradjanina i onda su poceli da cekaju novi snimak, pa da sire zahtjeve, pa postavljaju ultumatume, pa da odustaju od njih i na kraju krenuli formalno da uvode opoziciju u protest koja ce da ih potrosi kao i sve ostale do sada sto DFu odgovara dok cekaju presudu pa ce zavisno od nje i odrediti njihova dalja ucesca u protestima.

  10. #2635
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Koji god ozbiljniji problem ovog drustva da sagledas, u njegovom korijenu lezi korumpirani politicar lopov.
    Ovo mi je upalo u oko. Taj politicar nije pao s neba, no ga je birao neko. Kako poziciju tako i opoziciju.

    Nazalost ja ne vidim da su stvoreni uslovi za ikakve promjene u cg, jer je ogromna vecina glasaca u cg zadovoljila one najosnovnije potrebe za hranom i vodom i krovom nad glavom. Vise od toga se ne trazi, sto je zalosno za jedno zivo bice ali tako je. I naravno strah da se ne izgubi i to malo je prevaga.


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  11. #2636
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    a ne zbog nenormalnih racuna za struju u januaru
    Po cijenu da budem napušen na forumu, rekao bih da cijene struje nisu strašne, tj da je struja jeftina...problem je što su plate male.

    Dolazi se do paradoksa da ko može da uloži u izolaciju i grijanje/hlađenje inverterskim klimama - dobije daleko niže račune za struju, dok oni koji imaju staru bravariju, lošu izolaciju i TA peć - poginu. Ja, recimo, od kad sam zamijenio bravariju, stavio demit fasadu, i ugradio dva invertera A++ energetske klase - račun u najhladnijem mjesecu mi ne može preći 70€, za isto toliko kvadrata stana. Prosjek mi je možda 35€ račun.

    Toliko ljudi daju za paket televizije i interneta. To nikako nije puno...

    Problem je naknada za OIE, koja je potpuno neopravdano uvedena u ovom trenutku. Pa i Mratinje je OIE, koji moj finansiramo mini elektrane na taj način. Nek ih Vlada oslobodi PDV-a, ako će da podstiče gradnju, neka sjašu s računa. Naknada za OIE je guranje prsta u oko ljudima slabijeg imovnog stanja.

    Drugi problem je loša optika stavke "gubici na mreži", ali gubitke plaćamo svuda - u Voliju plaćamo sve što je slomljeno i ukradeno, samo što je to uračunato u maržu. Po meni, tu se ništa ne može, mi ćemo te gubitke platiti ovako ili onako, ali se postavlja pitanje zašto su ogromni - iz tehničkih razloga, tj same prirode prenosa el. energije; zbog krađe; stare opreme; nečeg trećeg

    Dakle, treba da nam fino daju strukturu tih gubitaka, pa da se vrši pritisak da se oni smanje - da li nemilosrdnom akcijom suzbijanja nelegalnih potrošača, da li modernizacijom opreme, šta li...

  12. #2637
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Protestima u PG je opao elan jer su se vezali za DiKeja u pocetku i njegov instagram nalog pogresno cijeneci da je masovnost i ljutnja u narodu bila vezana za snimak Miga Stijepovica a ne zbog nenormalnih racuna za struju u januaru i niz bezobzirnih mjera i udara po dzepu gradjanina i onda su poceli da cekaju novi snimak, pa da sire zahtjeve, pa postavljaju ultumatume, pa da odustaju od njih i na kraju krenuli formalno da uvode opoziciju u protest koja ce da ih potrosi kao i sve ostale do sada sto DFu odgovara dok cekaju presudu pa ce zavisno od nje i odrediti njihova dalja ucesca u protestima.
    Nedje pri pocetku protesta napisah da manje-vise nece biti preko 3 protesta, i da je to cifra poslije koje ce masa da opada. Omasih, ali logicno je da protestima nista ne moze da se uradi. Niko zdravog mentalnog sklopa ne zeli nasilje na ulici, narodu i sluzbenim licima, ali ovim protestima je dovoljna samo jedna "glavna budala koji prvi ima muda" (malo modifikovan stih jednohg rhvatskog benda) da policija burno reaguje i da dodje do nasilja.

    Lukav potez je dvostruko odlaganje povecanja racuna za struju, pomjereno za maj, jer u junu pocinju odmori ai previse je vruce za proteste. Ako narod ipak pokaze volju, moze se odlozit povecanje i za jul. Avgust je prazan.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  13. #2638
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Da nije bilo visemescnih protesta u Podgorici, mnogo teze bi i Crno jezero bilo odbranjeno. U strahu od omasovljenja, vladajuca stranka cini ustupke na svakom koraku.

    Dosta opozicionih lidera u CG je toliko kompromitovano da ce tesko mnoge javne licnosti biti sa njima na istoj bini.

    Protesti ce biti nastavljeni i dace neki dobar rezultat, u to nema nikakve sumnje.

  14. #2639
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Po cijenu da budem napušen na forumu, rekao bih da cijene struje nisu strašne, tj da je struja jeftina...problem je što su plate male.

    Dolazi se do paradoksa da ko može da uloži u izolaciju i grijanje/hlađenje inverterskim klimama - dobije daleko niže račune za struju, dok oni koji imaju staru bravariju, lošu izolaciju i TA peć - poginu. Ja, recimo, od kad sam zamijenio bravariju, stavio demit fasadu, i ugradio dva invertera A++ energetske klase - račun u najhladnijem mjesecu mi ne može preći 70€, za isto toliko kvadrata stana. Prosjek mi je možda 35€ račun.

    Toliko ljudi daju za paket televizije i interneta. To nikako nije puno...

    Problem je naknada za OIE, koja je potpuno neopravdano uvedena u ovom trenutku. Pa i Mratinje je OIE, koji moj finansiramo mini elektrane na taj način. Nek ih Vlada oslobodi PDV-a, ako će da podstiče gradnju, neka sjašu s računa. Naknada za OIE je guranje prsta u oko ljudima slabijeg imovnog stanja.

    Drugi problem je loša optika stavke "gubici na mreži", ali gubitke plaćamo svuda - u Voliju plaćamo sve što je slomljeno i ukradeno, samo što je to uračunato u maržu. Po meni, tu se ništa ne može, mi ćemo te gubitke platiti ovako ili onako, ali se postavlja pitanje zašto su ogromni - iz tehničkih razloga, tj same prirode prenosa el. energije; zbog krađe; stare opreme; nečeg trećeg

    Dakle, treba da nam fino daju strukturu tih gubitaka, pa da se vrši pritisak da se oni smanje - da li nemilosrdnom akcijom suzbijanja nelegalnih potrošača, da li modernizacijom opreme, šta li...
    Vjerovatno živiš sam, eventualno sa đevojkom ili ženom, bez đece još uvijek? I ja sam imao račune od po 35€ nekad.
    Onda ne može se reći da je struja jeftina, iz razloga što ti nemaš priliku da platiš nekome samo struju. Ti uz struju koju si potrošio imaš obavezu da platiš i ono što je neko potrošio a nije evidentirano, plus ovo za OIE, plus angažovanje mrežnih kapaciteta, plus ne znam šta još. I plus PDV koji plaćaš, ne samo na ono što možeš reči da je nečija usluga prema tebi i neki proizvod koji si kupio, već PDV na neke stvari koje su budi bog s nama.

    Što se tiče tvog objašnjenja (i pokušaja da opravdaš?) vezanog za gubitke na mreži, reći ću ti samo da nijesi u pravu. Prvo, Voli nema monopol pa ukoliko ti se ne sviđa cijena nečega poći ćeš neđe drugo da kupiš. A drugo, nije tačno da gubitke naplaćuju kroz maržu. Ustvari ne mogu tvrditi da nije tačno, ali ukoliko bi to bilo tačno (a smatram da nije), onda bi Voli dva puta naplaćivao te gubitke, jednom od zaposlenih a drugi put od kupaca. Drugim riječima, manjke na popisima plaćaju zaposleni.

    Smatram te donekle objektivnim, ali nemoj majka mu stara da braniš neodbranjivo.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  15. #2640
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Meni nije izgledalo kao da brani, nego da napada, samo sa drugog boka. Šta znam.

  16. #2641
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    "Kad su nas nasi iz CG 'ladno odbili jer "sve je politika izvini" krenuli smo da zovemo okruzenje, i tu smo stvarno dobili vrhunsku podrsku izmedju ostalih i Rene Bitorajac se javio i uljudno rekao kad god nadjemo za shodno da ga pozovemo i par manje poznatih glumaca. Nabavio sam i Thompsonov broj ali mi nijesu dali da zovem hehehehehehe"

    Thompson je covjek cija bi rijec digla najvecu prasinu oko slucaja i pricu prosirilo na region, ali istovremeno bi se nad cijelom pricom nadvila velika sijenka i kompromitacija, ali nema veze, nije bitno sredstvo nego cilj ; )
    Znaci moglo mu se rec, Thompsone digni glas protiv unisatavnja prirode Crnog jezera, zauzvrat cemo te dovest da odrzis koncert Hrvatima durmitorskog kraja...
    Najbolje bi bilo dovest Marka Perkovica Thompsona i Marka Perkovica iz SFRJ Konzulata iz Tivta. To bi bio dobar marketinsko-ideoloski balans...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  17. #2642
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post

    Thompson je covjek cija bi rijec digla najvecu prasinu oko slucaja i pricu prosirilo na region, ali istovremeno bi se nad cijelom pricom nadvila velika sijenka i kompromitacija, ali nema veze, nije bitno sredstvo nego cilj ; )
    Znaci moglo mu se rec, Thompsone digni glas protiv unisatavnja prirode Crnog jezera, zauzvrat cemo te dovest da odrzis koncert Hrvatima durmitorskog kraja...
    Najbolje bi bilo dovest Marka Perkovica Thompsona i Marka Perkovica iz SFRJ Konzulata iz Tivta. To bi bio dobar marketinsko-ideoloski balans...

    Ne smijem vam reci koga sam jos sve kontaktirao i sta mi je padalo na pamet.


    Uglavnom vidjecemo kako ce ovo ici sledece 2 nedjelje. Ako ne odustanu od izgradnje infrastrukture imacemo dobru medijsku kampanju nesto kao sto je bilo Stub srama grada bara samo mnogo vizuelnije.
    Cuvamo kao jako oruzje i jednu licnost iz SPC koja je spremna da nam osvesta sumu i jezero i baci par anatemica pa da vidimo tog nekrsta sto ce segu na crveno slovo


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  18. #2643
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Vjerovatno živiš sam, eventualno sa đevojkom ili ženom, bez đece još uvijek? I ja sam imao račune od po 35€ nekad.
    To je tačno, živim sam, ali plaćam račune i ostatku familije, tj ostala tri člana koja žive u trosobnom stanu, griju se kao i ja, ali imaju bolju izolaciju, i račun im je 30% veći nego meni.

    A u oba stana se bojler ne gasi nikad, ja sebi kuvam, peglam, nisam ugasio klimu od novembra do februara, da ne padne noću ispod 18C.

    Dakle, mislim da imam dobar pregled troškova.

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Onda ne može se reći da je struja jeftina, iz razloga što ti nemaš priliku da platiš nekome samo struju. Ti uz struju koju si potrošio imaš obavezu da platiš i ono što je neko potrošio a nije evidentirano, plus ovo za OIE, plus angažovanje mrežnih kapaciteta, plus ne znam šta još. I plus PDV koji plaćaš, ne samo na ono što možeš reči da je nečija usluga prema tebi i neki proizvod koji si kupio, već PDV na neke stvari koje su budi bog s nama.

    Što se tiče tvog objašnjenja (i pokušaja da opravdaš?) vezanog za gubitke na mreži, reći ću ti samo da nijesi u pravu. Prvo, Voli nema monopol pa ukoliko ti se ne sviđa cijena nečega poći ćeš neđe drugo da kupiš. A drugo, nije tačno da gubitke naplaćuju kroz maržu. Ustvari ne mogu tvrditi da nije tačno, ali ukoliko bi to bilo tačno (a smatram da nije), onda bi Voli dva puta naplaćivao te gubitke, jednom od zaposlenih a drugi put od kupaca. Drugim riječima, manjke na popisima plaćaju zaposleni.

    Smatram te donekle objektivnim, ali nemoj majka mu stara da braniš neodbranjivo.
    Ja nisam pričao o manjku na popisu, već o poslovnom rashodu koji se knjiži na kalo, rastur, kvar i lom. Neće Voli da uništi radnika zato što padne s viljuškara paleta sa 3 paketa Vranca. To je očekivan poslovni gubitak, oni s tim računaju, kao što računaju sa bilo kojim drugim troškom. Isto tako, ono što se ukrade sa rafova, a ne uhvati ga tzv "loss prevention" pobro u odijelu, ili kamera, knjiži se na isti takav rashod.

    Šta misliš, ko to plaća? Da ne kaže Bokan, "ništa, ovaj mjesec manje para za mene, obustavi renoviranje marketa u Tološima"? Jok, oni to ukalkulišu u cijenu, koju platimo ja i ti. Tako je za svaki biznis na svijetu.

    Ja mogu da se složim da su stvari komplikovanije kad se radi o prirodnom monopolu, pogotovo u ovakvoj ekonomskoj klimi. Ali ako raspravljamo principijelno, meni nije jasno zašto je gubitak na mreži drugačija vrsta troška za EPCG/CEDIS od troška nekog radnika, savjetnika, grijanja upravne zgrade, čega god? Ne znam što ga uopšte izdvajaju na fakturi.

    Ja ne kažem - ako je monopol, treba da izvršimo pritisak, da za zaposlene koji nisu stručan kadar sa posebnim znanjima, odnosno za administraciju, uvedu platne razrede kao u institucijama sa službeničkim sistemom - što bi neki tigar od mojih para primao 900€, kad neće napuštit i da ga platimo 500€ - piše tamo neke izvještaje, nije banderaš. Treba da znamo prirodu gubitaka, pa da se izvrši pritisak da se gubici smanje - kidaj ko ne plaća, uloži u infrastrukturu.

    Ali samo plaćanje gubitaka na mreži od strane korisnika - ja tu ne vidim ništa sporno, jer ih nema ko drugi platiti.

    Evo primjer - znaš li ti koliko vode iscuri iz cijevi prije no što ti dođe do vodomjera? Ogromna količina. Ti kažeš nije tvoj problem, ti plaćaš kolko ti vodomjer očita kubika x 0,38€, a prije toga nek se gubi kolko oće. A da vodovod počne da ispostavlja račun 10 kubika vode x 0,28€; Gubici na mreži 10 x 0,1€, bilo bi "aaa, nećemo tako, neću ja da plaćam što neko naliva baštu na divlje". E pa sad upravo to i plaćaš, samo ti nisu tako napisali na računu. Đe smo oko toga da ustanemo? I znamo li da nam je krajni domet da gubitak vode bude 100l po kubiku mjesto 500l po kubiku, a ne da ga ne plaćamo, jer će voda da curi iz cijevi, a to nema ko platiti do potrošač. Osnovna ekonomska logika.

    Što se tiče naknade za OIE, tu ja nemam šta dodati, niti to može da se brani, niti želim. Svaka čast, ja sam ekolog ako ga ima, ali stimulišite ih vi poreskim olakšicama, a ne da ja na 50€ računa platim 4€ za nečije MHE. I ima li ko da mi objasni koji će im moj podsticaj, kad svakako zarađuju grdne pare?

  19. #2644
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,336
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Nema tu nikakvih pravila.
    Neke su magije u pitanju. Dvoje klinaca, ne gasi se bojler a ni protocni. Grijanje na drva. Ves masina minimum jedna dnevno a vikendom i dvije.
    Doduse do 16h nikog pa opet racun za mart 29.29

    Dolje otac i majka po citav dan,nema masina bez vikendom. Protocni nije upaljen ali eto imaju zamrzivac 45e.

    Ko zna sta cini distribucija i kako koga klepa

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 07-04-19 at 23:52.

  20. #2645
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,403
    Thanks Thanks Given 
    4,192
    Thanks Thanks Received 
    4,505
    Thanked in
    2,184 Posts

    Default

    Samo bez tih nindza popova ako ikako moze.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #2646
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne smijem vam reci koga sam jos sve kontaktirao i sta mi je padalo na pamet.


    Cuvamo kao jako oruzje i jednu licnost iz SPC koja je spremna da nam osvesta sumu i jezero i baci par anatemica pa da vidimo tog nekrsta sto ce segu na crveno slovo


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ovo je prazna puska. Jako losa ideja.

  22. #2647
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne smijem vam reci koga sam jos sve kontaktirao i sta mi je padalo na pamet.


    Uglavnom vidjecemo kako ce ovo ici sledece 2 nedjelje. Ako ne odustanu od izgradnje infrastrukture imacemo dobru medijsku kampanju nesto kao sto je bilo Stub srama grada bara samo mnogo vizuelnije.
    Cuvamo kao jako oruzje i jednu licnost iz SPC koja je spremna da nam osvesta sumu i jezero i baci par anatemica pa da vidimo tog nekrsta sto ce segu na crveno slovo


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Odlična ideja........ ako ćete da se poserete po svemu što ste do sad uradili.

    Nadam se da je ovo neka loša fora, a ne da je iko ozbiljno pomišljao na ovako nešto.
    Last edited by ASC; 08-04-19 at 01:09.

  23. #2648
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Cuvamo kao jako oruzje i jednu licnost iz SPC koja je spremna da nam osvesta sumu i jezero i baci par anatemica pa da vidimo tog nekrsta sto ce segu na crveno slovo
    Bas ce to Klicu sprijecit.

    Inace, ako se vec bira izmedju takvih resenja poput Tompsona i SPC, svakako je bolje ovo drugo. 8)


  24. #2649
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Odlična ideja........ ako ćete da se poserete po svemu što ste do sad uradili.

    Nadam se da je ovo neka loša fora, a ne da je iko ozbiljno pomišljao na ovako nešto.
    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Ovo je prazna puska. Jako losa ideja.
    Quote Originally Posted by avet View Post
    Samo bez tih nindza popova ako ikako moze.
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Bas ce to Klicu sprijecit.

    Inace, ako se vec bira izmedju takvih resenja poput Tompsona i SPC, svakako je bolje ovo drugo. 8)
    Monci eo me pratite dovoljno da znate sta mislim i kako o SPC

    Mora malo da se zamete trag

    Nema od toga nista
    One Ring to Rule them all...

  25. #2650
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,387
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne mogu da vjerujem da ni posle 10 protesta u Pg nema javnih licnosti da poguraju proces. Rambo, Nigor, Djuricic.. svaka cast za Zabljak, ali.. jel im ideja otpora zbog "koverte" i svih slicnih, ociglednih lopovluka i korupcije nesto ispod casti?

    Gando, reci nam iskreno, jeste li morali da im platite da vas podrze na Zb? Jel moguce da za DZ ni jedna javna licnost nece da se zamjeri rezimu? To je, ja mislim, jedan od najvecih kikseva ovih protesta, odnosno jedan od najvecih poraza ovog drustva u cjelini. Ljudi koji mogu imati neki uticaj na gradjane nece prstom da mrdnu...
    Oduprise su kontaktirali navedene poznate ličnosti, ali svakoi je imao neke svoj erazloge. Ja to ne mogu da shvatim A donekle i mogu, takav smo narod, DPS finansira mnoge nastupe, deđšavanja pa što bi se zamjerali. Na Žabljaku su podržali jer je tu i dio DPS-a i priča je na lokanlnom nivou. Boj esa da sve podignu na državni nivo. Pi!

    Gando, svaka vam čast, uspjeli ste, nijesma ni usmnjala da ćeš uspjeti sve konce da složiš i povataš. Bravo!
    Možda bi se ova priča mogla prenijeti i na protest Oduprise.

    Ono što me sad nervira je što je DPS poentirao iako to n eizgleda tako. Evo mi smo odbranili Žabljak. A to što uništavaju ostatak Crne Gore, ništa. Kakva je to najgora sorta ljudi, užas

Page 106 of 131 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •