Page 82 of 131 FirstFirst ... 327278798081828384858692 ... LastLast
Results 2,026 to 2,050 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2026
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    @Lepetanac
    Izlaziš li ti ono na proteste?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  2. #2027
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    DF odbija ovaj sporazum jer planira da se vrati u Skupstinu.

    Jednom kad se vrate u Skupstinu mogu da trguju svojim poslanicima, obezbjedjujuci kvalifikovanu vecinu gdje treba.

    Na kraju mogu i da ucestvuju u izborima i time ucine svako opoziciono bojkotovanje besmislenim. Jedna stvar su izbori na koje izadje samo DPS, a nesto sasvim drugo izbori na koje izadje DPS i "najjaca parlamentarna opoziciona grupacija".

  3. #2028
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ne peče se zec koji je u šumu ( tako da je čitav ovaj sporazum samo slovo na papiru ) već upravo organizator kroz ovakva saopštenja pokušava da učesnicima protesta ukaže na to da će njihovo prisustvo biti pretočeno u političku agendu i mogu komotno izrazit svoje nezadovoljstvo protestnom šetnjom bez toga ih iko može shvatit kao rušilački faktor ( posebno ako se vidi da u regionu postoje i takvi ) !!! Ako se podje od te činjenice ( a to zbilja jeste činjenica obzirom da se na snimcima sa protesta vidi običan narod za razliku od protesta DF dje je bila dostina momaka sa druge strane zakona prilično utreniranih da izvedu neko ****** ) ne vidim ni jedan razlog da se prisustvom i protestnom šetnjom ne pruži što veći legitimitet zahtjevima organizatora !!! Demokrate rade ODLIČAN posao ako podjemo od aspekta da se bore za vlast pošto je prosto nemoguće doći u poziciji da formira vlast bez uvažavanja manjinskih naroda i uopšte stvaranja stabilnog ambijenta za ulaganja ozbiljnih investitora !!!
    Na onim protestima koji su bili one noći kada je policija gazila, bilo je baš normalnog svijeta, bilo je očeva sa đecom čak i čitavih porodica pa eto što se desilo… Da policija truje svoj narod. Gadost. Sve ih da Bog da stiglo najgore.

  4. #2029
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ne peče se zec koji je u šumu ( tako da je čitav ovaj sporazum samo slovo na papiru ) već upravo organizator kroz ovakva saopštenja pokušava da učesnicima protesta ukaže na to da će njihovo prisustvo biti pretočeno u političku agendu i mogu komotno izrazit svoje nezadovoljstvo protestnom šetnjom bez toga ih iko može shvatit kao rušilački faktor ( posebno ako se vidi da u regionu postoje i takvi ) !!! Ako se podje od te činjenice ( a to zbilja jeste činjenica obzirom da se na snimcima sa protesta vidi običan narod za razliku od protesta DF dje je bila dostina momaka sa druge strane zakona prilično utreniranih da izvedu neko ****** ) ne vidim ni jedan razlog da se prisustvom i protestnom šetnjom ne pruži što veći legitimitet zahtjevima organizatora !!! Demokrate rade ODLIČAN posao ako podjemo od aspekta da se bore za vlast pošto je prosto nemoguće doći u poziciji da formira vlast bez uvažavanja manjinskih naroda i uopšte stvaranja stabilnog ambijenta za ulaganja ozbiljnih investitora !!!
    Momaka sa druge strane zakona, hahahhaahhahaha, ovo je. . .

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  5. #2030
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Evo čitam da je DF i zvanično saopštio da neće potpisati sporazum.
    Ni jednom riječju nisu opisali što im kod sporazuma konkretno ne odgovara.
    Naveli su neku gomilu demagoških floskula o tome kako su oni najvjeći neprijatelji Mila Đukanovića, kako oni znaju što treba da se radi s protestima (što ih nisu sami organizovali) i kako je zec još u šumi pa zato neće da prave ražanj.
    Dakle postaje očigledno, nemaju oni ništa protiv ovoga sporazuma, nego protiv svakog sporazuma opozicije.
    Između redova su naveli da treba održavati proteste dok narodni bunt ne sruši Đukanovića. Drugim riječima oni čekaju obojenu revoluciju, jer će tu da isplivaju kao pobjednici, već su profilisani kao stranka protesta i obojene revolucije.
    (nemojte misliti da do "obojene revolucije" neće doći. ako se ne ujedini opozicija i ako se ovo ne riješi sledećih nekoliko mjeseci... evo gledajte što će da se desi. naivan je svako ko misli da će revolt i bunt da splasnu posle ove očigledne i snimljene pljačke države od strane porodice i mafije organizovane od predsjednika države Đukanovića).

    Najinteresantniji su stavovi SDP-a i SNP-a.
    SDP poziva opozicuju i pokret Odupri Se na sasatanak i zajednički rad do usaglašavanja stavova. Ubjedljivo najzreliji politički potez na ovoj našoj jadnoj političkoj sceni.
    SNP kaže da će da vidi što će drugi da kažu pa da će se slože sa ostalima što god da odluče. Tačno bi im "ostali" trebali predložit da ugase stranku, pa neka onda održe to pametno obećanje da će da se slože. Kakva je to stranka koja nema stav, nego joj stav zavisi od stava ostalih?

  6. #2031
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ono ajde da se svi ugase i ostane skupina ljudi o kojima ništa ne znamo. Odakle možemo znati da ih ne organizuju isti oni koji i Mila drže na vlasti?

  7. #2032
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ono ajde da se svi ugase i ostane skupina ljudi o kojima ništa ne znamo. Odakle možemo znati da ih ne organizuju isti oni koji i Mila drže na vlasti?
    Otkud znamo da DF ne organizuju isti oni koji Mila drze na vlasti? Kakva je ovo paranoja?!
    Kojim potezom su pokazali da ne zasluzuju povjerenje, na stranu to sto su pokazali neiskustvo u ovakvim stvarima, oprasta im se jer se ovim ne bave 20 godina kao neki.

  8. #2033
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ono ajde da se svi ugase i ostane skupina ljudi o kojima ništa ne znamo. Odakle možemo znati da ih ne organizuju isti oni koji i Mila drže na vlasti?
    bolje skupina ljudi o kojoj ništa ne znamo nego skupina ljudi za koju znamo da 30 godina nije sposobna da sruši sa vlasti osvjedočenog lopova.

  9. #2034
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    @Lepetanac
    Izlaziš li ti ono na proteste?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Ne, sto ne moze naci da ih ne podržavam.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #2035
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,364
    Thanks Thanks Given 
    14,797
    Thanks Thanks Received 
    4,118
    Thanked in
    2,084 Posts

    Default

    Po meni uopšte opozicija nije kriva što je lopov na vlasti. Isključivo narod.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  11. #2036
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    bolje skupina ljudi o kojoj ništa ne znamo nego skupina ljudi za koju znamo da 30 godina nije sposobna da sruši sa vlasti osvjedočenog lopova.
    Pa ovo je diskutabilno. I u opoziciji ima odličnih likova. To što je sistem napravio lopovsku šemu da uvijek pobjeđuju , tako ih 10 ovakvih građanskih skupina ne bi skinulo sa vlasti…. Budimo realni. Meni se identično ne dopada stav DF-a kao što mi se ne dopada to što su ovi mnoge stvari odradili bez sastanaka sa opozicijom, kakva god da ona bila… Ne znam kakve se igre igraju ali što se mene tiče, na izbore nikad neću izać dok se ne steknu uslovi i ispuni sve ono što je Slavko Perović puno puta ponavljao(ne nisam njegov sljedbenik samo se sažem sa mnogim njegovim stavovima i zaključcima)

  12. #2037
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Po meni uopšte opozicija nije kriva što je lopov na vlasti. Isključivo narod.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    I narod je kriv koliko i oni spolja koji su potpomogli dvometricu da prca podanike svoje

  13. #2038
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    preduslovi za rušenje đukanovića mirnim putem

    1 Stvaranje opozicionog bloka sastavljenog od cijele opozicije, nezavisnih intelektualaca i građanskog pokreta "Odupri se"
    2 Dobijanje međunarodne podrške
    (ovo nije naš recept, desio se u 20 država već)

    Ako nema jednog od ovo dvoje, zaboravite mirno rušenje diktatora
    Druga opcija je obojena revolucija za 5-6 mjeseci, jer će tada 50.000 ljudi na ulicu.

    Ovi iz pokreta Odupri su krenuli da prave taj blok, tako kako su krenuli da ga prave. Ja mislim da je trebalo drugačija, ali oni misle da treba ovako.
    Neko očigledno misli da je bolje gurat do obojene revolucije jer tako nestaje DPS u vlasti. I to je legitimno mišljenje.

  14. #2039
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,350
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Da sacekamo jos koji dan, ali mislim da je Kristalno jasno dje je DF i sa kim u talu, ali treba im odat priznanje, toliko godina se "bore" protiv depesa, toliko afera, toliko hapsenja, toliko cirkusa, da bi svaki put kad se dodje na korak od skidanja depesa sa vlasti, oni stanu, ne naprave taj poslednji korak no pocnu da palamude nekakve gluposti po fejsbuku i iznose neki svoj stav koji veze sa mozgom nema. Pametnome dosta, i ako na ovaj protest izadje isto naroda ili priblizno kao na predhodni, znacemo da je narod shvatio jednu bitnu stvar - da ne izlaze zbog partija, vec zbog sebe i svojih porodica.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  15. #2040
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Oću li dočekad da ova naša telad od ljudi shvate da interesi DF-a, demokrata, URE, ovih, onih nisu interesi nas koji protestujemo. O DPSu da ne govorimo to je očigledno.
    Boli svaku partiju dupe oćemo li dobit slobodnu i pravnu državu i institucije sistema ako tu nema povećenja broja poslanika njihove liste. Što više poslanika, više para iz budžeta. To je njima logika.

  16. #2041
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Da sacekamo jos koji dan, ali mislim da je Kristalno jasno dje je DF i sa kim u talu, ali treba im odat priznanje, toliko godina se "bore" protiv depesa, toliko afera, toliko hapsenja, toliko cirkusa, da bi svaki put kad se dodje na korak od skidanja depesa sa vlasti, oni stanu, ne naprave taj poslednji korak no pocnu da palamude nekakve gluposti po fejsbuku i iznose neki svoj stav koji veze sa mozgom nema. Pametnome dosta, i ako na ovaj protest izadje isto naroda ili priblizno kao na predhodni, znacemo da je narod shvatio jednu bitnu stvar - da ne izlaze zbog partija, vec zbog sebe i svojih porodica.
    Ja mislim da je ova platforma i imala za cilj da iz ove priče ispadne DF. Platforma je morala imati definisana i pitanja jasna oko spoljne politike. Meni je sve ovo jako jadno jer se sve svodi potčivanju volji velikih sila bez čijeg amina ništa nije izvodljivo. Zato je period od 1945 do 1989 bio zlatni period ovih prostora.

  17. #2042
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Nepromjenjivost spolje politike" je vapaj za podrškom spolja bez čega nema ništa od ovog.

  18. #2043
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    "Nepromjenjivost spolje politike" je vapaj za podrškom spolja bez čega nema ništa od ovog.
    Pa jasno, zato kažem da smo bijedni svi… Prije neki dan onaj prasac Ivica Dačić kaže poslije upada demonstranata u zgradu RTS-a ireakcije policije da niko iz amabasada nije reagovao… Fuj na što su spali ovi EX YU narodi. Garantujem da većina tih EU političara je teško smeće.

  19. #2044
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Dakle, da ponovim

    DPS = DF = SDP = SNP ...

    Da vidimo hoće li me ko demantovat (potpisati) do sjutra...

  20. #2045
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,350
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja mislim da je ova platforma i imala za cilj da iz ove priče ispadne DF. Platforma je morala imati definisana i pitanja jasna oko spoljne politike. Meni je sve ovo jako jadno jer se sve svodi potčivanju volji velikih sila bez čijeg amina ništa nije izvodljivo. Zato je period od 1945 do 1989 bio zlatni period ovih prostora.
    Navedi ta pitanja o spoljnoj politici koja ti ne daju mira?
    Mene bas briga za spoljnu politiku, kad nam je unutrasnja lopovska, na svaki cosak ti uzimaju euro, ali dobro.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  21. #2046
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Dakle, da ponovim

    DPS = DF = SDP = SNP ...

    Da vidimo hoće li me ko demantovat (potpisati) do sjutra...
    Jesu li ovi iz petnjice rožaja i gusinja uz narod ili đe su vazda bili uz vlast i privilegije?

  22. #2047
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Navedi ta pitanja o spoljnoj politici koja ti ne daju mira?
    Mene bas briga za spoljnu politiku, kad nam je unutrasnja lopovska, na svaki cosak ti uzimaju euro, ali dobro.
    Pa to govorim jer vjerujem da većina recimo naroda u Crnoj Gori ne želi da ima loše odnose sa Rusijom, da ne želi sankcije Rusiji, želi da ima dobre odnose sa svima… Ja sam lično protivnik i proglašene nezavisnosti Kosova. Moramo li svi titrati onako kako nam drugi naređuje? Jel to demokratija?

  23. #2048
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Dakle, da ponovim

    DPS = DF = SDP = SNP ...

    Da vidimo hoće li me ko demantovat (potpisati) do sjutra...
    Zašto bi te neko demantovao kad je to suštinski istina. Svima njima je bitnije kolko će poslanika da imaju od toga kolku ću ja platu da primam.
    Čak im je bitnije da imaju više poslanika a ja manju platu od toga da oni imaju manje poslanika u bilo kakvoj kombinaciji, pa i uspostavljanja pravne i slobodne države.

    Što se tiče ostalih partija, ni one ne funkcionišu po drugom principu.
    Jednostavno se danas njihovi partijski interesi slučajno poklapaju sa mojim, pa zato građani imaju podršku od njih.
    Da se kojim slučajem moji interesi raziđu sa njihovim interesom povećanja broja poslanika... za 1 dan bi postali protivnici građanskog pokreta, memoranduma, rušenja mila đukanovića, uspostavljanja pravne države, a to bi zamotali u nacionalne interese popud DF-a trenutno. (to je upravo i uradila stranka Demokrate prije par godina, tada im je tako odgovaralo za dizanje rejtinga)

  24. #2049
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jel moguce da ti toliko smetaju muslimani, tj Petnjica i Rozaje???
    Pomeni slobodno i dje je DPS na vlast a dje su Srbi vecina.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #2050
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jel moguce da ti toliko smetaju muslimani, tj Petnjica i Rozaje???
    Pomeni slobodno i dje je DPS na vlast a dje su Srbi vecina.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Pa to su bastioni režima godinama. Ne smijem da pitam? Očekuju li možda vladu u kojoj bi imali više mjesta da se stušte odozgoR ko do sada?

Page 82 of 131 FirstFirst ... 327278798081828384858692 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •