Page 80 of 131 FirstFirst ... 307076777879808182838490130 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #1976
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Je li realno da je neko od novinara , ne skapirah ko , poslao organizatorima protesta pitanje : Šta mislite o presudi Radovanu Karadžiću ?

    Послато са sm-j530f уз помоћ Тапатока
    Treba ih pitati nesto o Sjevernoj Koreji i ovoj situaciji na Novom Zelandu, nisu se izjasnili ni o klimatskim promjenama.

  2. #1977
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,511
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Je li realno da je neko od novinara , ne skapirah ko , poslao organizatorima protesta pitanje : Šta mislite o presudi Radovanu Karadžiću ?
    Antena M je pitanju , mamicu im.

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

  3. #1978
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Je li ona splacinica od Darka Sukovica glavni u Antenu M?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  4. #1979
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dobar odgovor
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  5. #1980
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    odgovor je odličan!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #1981
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja milsim da trenutno svi imamo jednake probleme nezavisno od nacije. Zašto su tvoji problemi kao Srbina veći od mojih problema kao Crnogorke? To j maslo DPS da nasjedaš i da te tako dijele. Svi imamo ovoga momenta isti problem i treebao bi biti IZNAD SVEGA. Problem kako maknuti ove sa vlasti. Ali očito smatraš da imaš probleme iznad toga, e tu po ko zna koji put dolazimo do toga zašto ovi vladaju skoro pa vječno. Svi imaju neke svoje probleme koje stavljaju iznad ZAJEDNIČKOG interesa.

    Vidiš, ja sam išla na mnoge proteste koje pominješ i nikada nijedne nijesam dijelila na srpske i crnogorske, pravolsavne, katoličke i muslimanske, kada dodješ do tog stadijuma i ti, da shvatiš da postoje zajednički problemi svih nas, vidjećeš, lakše ćemo doći do zajedničkih rješenja i do toga da nezavisno od nacije, svi živimo u normalnoj i demokratskoj zemlji.
    Do tada, ovi će i dalje nažalost da vladaju.
    Baš me rastužilo tvoje ovakvo razmišljanje.



    Ne mjeri ljud svojim metrom
    Miloš je završio dva fakulteta i u normalnoj zemlji ti ne treba nikakva veza da sa tim obrazovanjem radiš neki normalan posao, ali ovdje je sa tom školom imao ponudu da bude špjun i radi dobro plaćen posao. Slični tebi bi jedva dočekali da se dodvore gospodaru, a on je odbio jer je tako vaspitan, da ne bude poltron, sluga i ulizica.
    Pa evo, ovo je na pocetku tvog pisanja problem o kojem pišem. Ja sam se nakon mnogih komentara u kojima se pominju "Srbi, srpski korpusi i srbadija" nadovezao svojim pitanjem. Čak i ti odma pisea da sam ja Srbin? Zbog jasnog pitanja o položaju Srba? Ovdje se veoma, veoma i veoma često Srbi u CG izjednacavaju sa nečim lošim i nazadnim, a to je posljedica upravo konstantnog trovanja šovinista sakrivenih iza "crnogorskog" i "patriotskog" tabora. Ne može se o takvim problemima pisati iz ugla Crnogorca? Nego ako neko potegne to pitanje onda je Srbin, 7 bataljon, četnik?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  7. #1982
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Sad ce kojim jezikom govorite, i za koju reprezentaciju navijate.

    Ta zivotna pitanja.

  8. #1983
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa evo, ovo je na pocetku tvog pisanja problem o kojem pišem. Ja sam se nakon mnogih komentara u kojima se pominju "Srbi, srpski korpusi i srbadija" nadovezao svojim pitanjem. Čak i ti odma pisea da sam ja Srbin? Zbog jasnog pitanja o položaju Srba? Ovdje se veoma, veoma i veoma često Srbi u CG izjednacavaju sa nečim lošim i nazadnim, a to je posljedica upravo konstantnog trovanja šovinista sakrivenih iza "crnogorskog" i "patriotskog" tabora. Ne može se o takvim problemima pisati iz ugla Crnogorca? Nego ako neko potegne to pitanje onda je Srbin, 7 bataljon, četnik?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Tvoje je legitimno pravo da odlucis da ces da izadjes ili ne izadjes, za koga ces da glasas, kako ces nacionalno da se osjecas i to je sve tvoja odluka I stvar tvog emocionalnog dozivljaja.

    Ono sto mene cini tuznim, da iskoristim ovaj Montenegrinin izraz, je to sto ljudi ne vide da jedino koga ugrozavaju ovi protesti je vlast. Oni najbolje plivaju u identitetskim pitanjima I zato ih stalno I namecu. Tuzno mi je sto to ljudi ne vide, a jasno je kao dan. Najveca opasnost za vlast je ako narod shvati da je nebitno ko je koje vjere I nacije, a da ova drzava treba da bude servis svih nas, a ne mi sluge vlasti. Treba da smo solidarni jedni sa drugima, jer ovo je nasa zajednicka muka. Bore se svim silama da nametnu identitetska pitanja, izmisljaju neprijatelje na svim stranama, ali zvuce neubjedljivije nego ikad.

    Odgledajte ovaj serijal Mehanizam na RTCG I izvedite zakljucke.
    Imate opciju da se svi zajedno borimo protiv nakaradnog sistema ili da svako nastavi da mase svojom zastavom dok Petar Ivanovic dijeli kredite uz drzavne garancije I smije nam se u lice.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-03-19 at 00:36.

  9. #1984
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,558
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Zapostavih ovu temu...

    Vidim da se uzrbkavaju neke 'vode' pa odgledah i onu konferenciju za stampu sto su imali... https://www.facebook.com/oduprisecg/...2558028553057/

    Po meni skroz ok sve sto su rekli, sve sto su naveli i sve sto planiraju.

    Znaci o svakom bitnijem pitanju neka se izjasne sami gradjani u slobodnoj Crnoj Gori kakva danas ne postoji. Korektnije ne moze da bude.

    Svako prethodno potenciranje takvih pitanja moze samo neko ko je u simbiozi sa DPS-om ili mu fali nesto u glavi.

    Ja nuzno ne moram da se slazem sa svakom odlukom u vezi spoljne politike CG ali se u potpunosti slazem da bilo kakvo dovodjenje u pitanje trenutnog spoljno-politickog stanja moze samo da steti CG. Ne samo protestima (kao sto neki pominju) vec i kao sto su oni sami rekli - stabilnosti u CG i regionu. Nikakve potrebe za tim nema.

    Ovo je mozda i prilika da se svi lazni subjekti ociste sa protesta i pokazu jesu li za promjene na bolje ili ne. Broj na ulici moze da se smanji, to je ionako nebitno. Neka 'brojaci' isprate pa neka naprave ekspertizu sa termalnim mapama, gustini po m2 i neka uporedjuju sa prethodnima protestima ili navijacima na stadionu... Ako im je to slamka za koju se 'vataju, neka im je prosto...

    Trenutno nije pitanje jezika, himne, zastave, nacionalnosti ili bilo kojeg drugog (uglavnom identitetskog) pitanja vec iskljucivo promjena ovog sistema koji nas pojede zive.

    Dok se mi pitamo na koju reprezentaciju komsija skace pred televizorom, prica li albanskim jezikom ili navija za Djokovica ovi rasprodase cijelu zemlju, uvalise nas u kredite do kraja ne nasih zivota (to je vec sasvim izvjesno) nego i do kraja zivota nase djece.

    Ukljucite mozak malo!
    Last edited by Fidel Castro; 22-03-19 at 00:53.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #1985
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Treba organizatore pitat i bi li voljeli da se ponovi hiljadudevetstoosamnaesta (1918.) ili da nikad vise ne bude hiljadudevetstoosamnaeste (1918.)...
    Kad to odgovore onda pitanje o 1948. .....
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  11. #1986
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Treba organizatore pitat i bi li voljeli da se ponovi hiljadudevetstoosamnaesta (1918.) ili da nikad vise ne bude hiljadudevetstoosamnaeste (1918.)...
    Kad to odgovore onda pitanje o 1948. .....
    Kad su u pitanju D(rasko) & D(arko), ovo su sasvim legitimna i logicna pitanja. Narocito oko 1918.

    Patriotism on parade!
    Last edited by Ostoja; 22-03-19 at 01:55.

  12. #1987
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,105
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,391
    Thanked in
    1,231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa evo, ovo je na pocetku tvog pisanja problem o kojem pišem. Ja sam se nakon mnogih komentara u kojima se pominju "Srbi, srpski korpusi i srbadija" nadovezao svojim pitanjem. Čak i ti odma pisea da sam ja Srbin? Zbog jasnog pitanja o položaju Srba? Ovdje se veoma, veoma i veoma često Srbi u CG izjednacavaju sa nečim lošim i nazadnim, a to je posljedica upravo konstantnog trovanja šovinista sakrivenih iza "crnogorskog" i "patriotskog" tabora. Ne može se o takvim problemima pisati iz ugla Crnogorca? Nego ako neko potegne to pitanje onda je Srbin, 7 bataljon, četnik?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ti šovinisti iz patriotskih tabora, većinom su proistekli iz istog tabora iz kojeg su i ovi koje sada ugrožavaju. Iskrene patriote od prvog dana nemaju problema sa tim.
    Ja i ti smo jako dugo ovdje i vrlo dobro znaš, da nikada u životu nijesam koristila izraze koje navodiš, niti mi vaspitanje i samosvjesnost to dozvoljavaju.
    Nemam ama baš nikakvih problema sa nacijama, vjerama, i sličnim ali baš imama problem sa lopovskom i mafijaškom zemljom u kojoj živim i problem sa onim akoji vode takvu državu. Isti taj problem imaju ljudi svih nacija u ovoj zemlji i shvataš li da je to problem IZNAD svih kao što napisah?
    Ako ne riješimo osnovni problem, i vlast se ne promijeni, nećemo moći da rješavamo ni te ostale probleme koje ti pominješ nego osudjujemo buduće generacije da se bave tim istim problemom i žive u jadu u kojem smo mi odrasli.
    Ponavljam, žao mi je kao ne shvataš o čemu pričam i ako ne shvataš koliko si na pogrešnu adresu uputio prethodni post.

  13. #1988
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Izgleda da ce DF odbiti da potpise sporazum, sad napadaju Vijesti da je to njihov sporazum

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Last edited by lepetanac; 22-03-19 at 06:42.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #1989
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ti šovinisti iz patriotskih tabora, većinom su proistekli iz istog tabora iz kojeg su i ovi koje sada ugrožavaju. Iskrene patriote od prvog dana nemaju problema sa tim.
    Ja i ti smo jako dugo ovdje i vrlo dobro znaš, da nikada u životu nijesam koristila izraze koje navodiš, niti mi vaspitanje i samosvjesnost to dozvoljavaju.
    Nemam ama baš nikakvih problema sa nacijama, vjerama, i sličnim ali baš imama problem sa lopovskom i mafijaškom zemljom u kojoj živim i problem sa onim akoji vode takvu državu. Isti taj problem imaju ljudi svih nacija u ovoj zemlji i shvataš li da je to problem IZNAD svih kao što napisah?
    Ako ne riješimo osnovni problem, i vlast se ne promijeni, nećemo moći da rješavamo ni te ostale probleme koje ti pominješ nego osudjujemo buduće generacije da se bave tim istim problemom i žive u jadu u kojem smo mi odrasli.
    Ponavljam, žao mi je kao ne shvataš o čemu pričam i ako ne shvataš koliko si na pogrešnu adresu uputio prethodni post.
    Nisi me ukapirala to je sve.
    Pozdrav i svako dobro.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  15. #1990
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Izgleda da ce DF odbiti da potpise sporazum, sad napadaju Vijesti da je to njihov sporazum

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Pa ne možemo reći da je ok ako neko nudi sporazum u kojem učestvuje i sam DPS. Da ne ispadne da sam simpatizer DF-a. Gledam iz svog ugla. Ne dopada mi se stav "uzmi ili ostavi" takođe. Na ovom skupu učestvuju mnogobrojni simpatizeri partija, a vidim da ovdje veoma često imate uvrede na račun lidera opozicije i svakakve bljuvotine. Takav pomirljiv ton u navodnom jedinstvu nije potreban jer je cilj jedinstveno srušiti mafiju i napraviti prve slobodne izbore...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #1991
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ako DF ne potpise rade za DPS

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  17. #1992
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,224
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ada ko do sad nije vidio da je DF njihov projekat, taj je za ljekara. Svaki pokusaj ujedinjavanja opozicije su minirali. A i onaj mali Mandic, cuda cini kroz pjacu pa ga niko ne apsi. Pametnome dosta.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  18. #1993
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Znaci DF misli da rusi rezim ali samo pod uslovima kojima to njima odgovara?
    Pokusali su vise puta i DPS je uvijek jaci bio poslije njihovih pokusaja, Ajde sad se skloni sa strane pusti druge da pokusaju sa svojim uslovima, koji god da su.
    Imas pravo da ti se ne svidi to, pa javno kazes zelis li da ucestvujes ili ne.
    Posto nisu organizatori protesta nemaju pravo da se mjesaju u iste, samo ako su iskreno za smjenu vlasti onda im nista odje ne treba smetati.
    Jer cilj je da se dodje do fer i demokratskih izbora i do smjene DPS, pa nije bitno ko je dosao do tog cilja ili je bitno ???

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #1994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Nisam pratio temu zadnje 2-3 dana.

    Da u ovom sporazumu nista ne pise osim ovo da se spoljna politika nece mijenjati pametnome je dosta.


    Kimmi je ima preko godinu potencirao ovu pricu o expertskoj vladi (sto dobijamo sa 1/3 strucnjaka iz civilnog sektora) i o tome da nema promjena u spoljnoj politici.
    To je odlicna ideja i smatram jedino rjesenje ove duboke politicke i institucionalne krize.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  20. #1995
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ali kako ce onda DF da izigrava zrtve rezima i jedinu pravu opoziciju, imajte razumijevanja.

  21. #1996
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Ukratko:
    DF nije naveo ni jedan dio sporazuma sa kojim se ne slaže, ali ističu da se sa sporazumom neće složiti!
    Izgleda da njima nije problem ovaj sporazum, već bilo koji sporazum koji objedinjuje svu opoziju!

    Da DF ima "poštene" namjere iskoristio bi veoma jasan poziv pokreta Odupri Se koji je izjavio da je sporazum podložan promjenama i izmjenama usled dogovora (što uslovljava organizaciju sastanka cijele opozicije).
    Očigledno DF ne želi sastanak cijele opozicije, dogovor oko memoranduma i ujedinjenje opozicije.
    U suprotnom bi se sastali sa opozicijom i rekli bi šta im smeta kod memoranduma i dogovorili se oko uslova svima prihvatljivim.

  22. #1997
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Znači vama je ok da sastavljate neku tamo vladu sa članovima DPS-a?

  23. #1998
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,431
    Thanked in
    1,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nisam pratio temu zadnje 2-3 dana.

    Da u ovom sporazumu nista ne pise osim ovo da se spoljna politika nece mijenjati pametnome je dosta.


    Kimmi je ima preko godinu potencirao ovu pricu o expertskoj vladi (sto dobijamo sa 1/3 strucnjaka iz civilnog sektora) i o tome da nema promjena u spoljnoj politici.
    To je odlicna ideja i smatram jedino rjesenje ove duboke politicke i institucionalne krize.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Gandush,sve mogu da vjerujem,ali da ti nisi pratio temu dje se razglaba o politicci...to je isto ka da ja rechem da nisam pratio temu žensko dupe!
    ...

  24. #1999
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Treba li članove DPS-a raselit iz Crne Gore?
    Oćemo li da im stavimo žute trake oko ruke ka jevrejima 41ve?
    Jeli preduslov svemu podnošenje ostavki Đukanovića, Markovića, Katnića i njihovih pipaka?
    Kako Careviću iz DF ne smeta član DPS-a (što je potpuno normalno ako je žena poštena, nije ona krala budžet za pomoć prvoj banci no Milo i Aco) ali to je ok za DF?

    Jesi li svjestan da je u većini situacija na svijetu kada je mirnim putem uklanjana diktatura sa čela države, aktuelna vlast imala predstavnike u vladi!

    Jeli moguće da sam dočeka da DPS branim od nekoga?

  25. #2000
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Znači vama je ok da sastavljate neku tamo vladu sa članovima DPS-a?
    Pa tehnicka vlada a koju su podrzali iz DF podrazumijeva predstavnike vlasti. Ovi je samo drugacije zovu....

    Sinoc sam gledao Nacisto I Komnenic pita ovog Grubisu koji je bio predstavnik organizatora da li I dalje, pored sporazuma, insistiraju na trazenim ostavkama a on je kazao da se to podrazumijeva. Tako da zaista ne vidim problem nikakav, sem ako neko nije mislio da sad treba ova vlada ciji je cilj priprema izbora da se bavi izlaskomiz Nato pakta I slicnim glupostima.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 80 of 131 FirstFirst ... 307076777879808182838490130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •