Page 103 of 131 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113 ... LastLast
Results 2,551 to 2,575 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2551
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,965
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Rakune, a kinesko mu je sve što može biti kinesko, a ono što ne može kinesko, e to je crnogorsko.
    Škrtica, ali poštujem, njegovo je pravo, njegove pare. Sigurno je dobar biznismen, to niko ne spori.
    O tome ja pričam, isti bih ja vjerovatno tako..
    Nego sam morao ispraviti Rakuna.. Isto kao i za zgrade, znaci sve gleda da uveze iz Kine jer je masu jeftinije

  2. #2552
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Zarko Rakcevic nije posao iz politike jer mu zivot ugrozen bio u tome momentu nego je vidio kuda sve to vodi i bio veoma pametan.
    Sto bi ga neko pljuvao i cuda kad moze privatnim biznisom da se bavi.
    Prije svega...Zarko je iz veoma-veoma imucne porodice.60-70% Momisica od kruznog kod redakcije DAN ,bloka je bilo njihovo.
    Da je skrtica,skrtica je.
    Znam da je uvozio dosta iz Kine,sad koliko,sta ne znam.


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #2553
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Rakune, a kinesko mu je sve što može biti kinesko, a ono što ne može kinesko, e to je crnogorsko.
    Teška laž
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #2554
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    jedna ekipa iz Budve napravila pjesmu, poslušajte


  5. #2555
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Zasto su svi crnogorski vokali isti, nije mi jasno.. Pjesma nije losa, samo neka glascina da je izvristi malo bolje


  6. #2556
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Kopiraću jedan tekst o Rakčeviću. Najsmješnije mi je kad neko za nekoga u CG kaže da potiče od 'imućne' porodice, ej u CG. Pa sve da je od Medičija, mnogo je.

    Žarko Rakčević je očigledno jedan od najbogatijih Crnogoraca, ne od juče i ne bez pomoći politike, ako bi i mogli nazvati "političkim" period u kome je Rakčević lagano ulazio u besmrtni vod pobjednika tranzicije. Kolika je zasluga "politike", odnosno njene zloupotrebe u zidanju njegovog enormnog bogatstva - pitamo se odavno, naročito posle njegovih višemilionskih oprecija, a bilo ih je more? Ja mislim velika i preovlađujuća, iako ga, opet od davnina, prati glas relativno poštenog biznismena koji je samo razigrao nasleđeno bogatstvo; jednu skromnu pekaru i malo zemlje u Momišičima. Ne slažem se da je nasleđe ključ njegovog tajkunstva, mislim da je to prigradski mit, jer silni milioni i monopoli - ne grade se u naivi iz subotarskih slikovnica. Prizovimo iz hrestomatije našeg endemskog svaštočinstva epizodu u kojoj je preko noći smanjen ili zabranjen uvoz pšenice iz Srbije, baš u momentu kada je Rakčević kupio silose u Spužu, za pšenicu dakako!? Čitavu stvar odrađuje Vlada u kojoj je Žarko bio potpredsjednik! Podsjetiću Vas i na Odbor povjerenika za Podgoricu iz 2000, kada je crtao urbanisticke planove, taj vajni opozicionar, poštenjačina i Crnogorac, a to će biti ništa drugo - do prednacrt kojim će se kretati Rakčevićeva građevinska “Šajo grupa” u narednim godinama ekspanzije. Je li mu možda i taj “poslovni” skok dio pomenutog porodičnog nasleđa ili se radi o udzbeničkom primjeru, da ne kažem čega! Ili pak lažemo kada tvrdimo da je Đukanovićeva Crna Gora nedemokratska, jer samo u slobodnim državama amblematski protivnici vlasti mogu biti poslovni moguli, a da ne završe kao Mihail Hodorkovski? Ali, nije mi cilj da istražujem Žarkov razvojni put u ovom komentaru, a koji je svakako bio mračan i kontroverzan (da ne kažem kriminalan), baš kao i te gospodareve vlade 90ih iz kojih dolazi mladi biznismen Rakčević, nego da podsjetim Fb javnost da se radi o čovjeku koji je poslednjih godina važio za jednog od najmarkantnijih opozicionara, čak bio i neformalni vođa slobodnog pokreta, objedinitelj i strateg iz okrilja svog nacionalnog restoraunta, a da nam ni danas nije najjasnije kome taj čovjek zaista pripada? Opoziciji ili vlasti? Zar ista ili slična upitanost i nejasnost ne važi za ostale i aktuelne opozicione prvake iz prekomoračkih penthausa? Kome i šta duguju ti ljudi i na šta su sve spremni za račun tog navodnog duga, za račun upitno stečenog bogatstva? Ko se sve motao, vrzmao, uskakao, stvarao crnogorsku opoziciju, bio prinuđen da je čini i tvori? Da li ime Predraga Drecuna može na nešto uputiti kada smo več kod opozicije, ali i Instituta dr. Simo Milošević? Neko je ovo vrijeme nazvao "vladavinom dosijeima". Ne znam da li je pretjerao.

  7. #2557
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    jedna ekipa iz Budve napravila pjesmu, poslušajte

    dobra.

  8. #2558
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ruku na srce mnogo prije protesta je Rakcevic usao u pricu oko Instituta Dr Simo Milosevic.
    Najjaca je prica odje kako je on dobar biznismen. Iskreno ne da je dobar, nego je odlican kad uspije da kupi za 10 miliona nesto sto vrijedi 155 miliona. Uz ovo sto je odlican biznismen, treba dodat da je podoban i povlascen.
    https://radiojadran.com/prodajemo-zl...-i-ade-bojane/

  9. #2559
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    i sa ovim likovima pravit proteste?

  10. #2560
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Kopiraću jedan tekst o Rakčeviću. Najsmješnije mi je kad neko za nekoga u CG kaže da potiče od 'imućne' porodice, ej u CG. Pa sve da je od Medičija, mnogo je.

    Žarko Rakčević je očigledno jedan od najbogatijih Crnogoraca, ne od juče i ne bez pomoći politike, ako bi i mogli nazvati "političkim" period u kome je Rakčević lagano ulazio u besmrtni vod pobjednika tranzicije. Kolika je zasluga "politike", odnosno njene zloupotrebe u zidanju njegovog enormnog bogatstva - pitamo se odavno, naročito posle njegovih višemilionskih oprecija, a bilo ih je more? Ja mislim velika i preovlađujuća, iako ga, opet od davnina, prati glas relativno poštenog biznismena koji je samo razigrao nasleđeno bogatstvo; jednu skromnu pekaru i malo zemlje u Momišičima. Ne slažem se da je nasleđe ključ njegovog tajkunstva, mislim da je to prigradski mit, jer silni milioni i monopoli - ne grade se u naivi iz subotarskih slikovnica. Prizovimo iz hrestomatije našeg endemskog svaštočinstva epizodu u kojoj je preko noći smanjen ili zabranjen uvoz pšenice iz Srbije, baš u momentu kada je Rakčević kupio silose u Spužu, za pšenicu dakako!? Čitavu stvar odrađuje Vlada u kojoj je Žarko bio potpredsjednik! Podsjetiću Vas i na Odbor povjerenika za Podgoricu iz 2000, kada je crtao urbanisticke planove, taj vajni opozicionar, poštenjačina i Crnogorac, a to će biti ništa drugo - do prednacrt kojim će se kretati Rakčevićeva građevinska “Šajo grupa” u narednim godinama ekspanzije. Je li mu možda i taj “poslovni” skok dio pomenutog porodičnog nasleđa ili se radi o udzbeničkom primjeru, da ne kažem čega! Ili pak lažemo kada tvrdimo da je Đukanovićeva Crna Gora nedemokratska, jer samo u slobodnim državama amblematski protivnici vlasti mogu biti poslovni moguli, a da ne završe kao Mihail Hodorkovski? Ali, nije mi cilj da istražujem Žarkov razvojni put u ovom komentaru, a koji je svakako bio mračan i kontroverzan (da ne kažem kriminalan), baš kao i te gospodareve vlade 90ih iz kojih dolazi mladi biznismen Rakčević, nego da podsjetim Fb javnost da se radi o čovjeku koji je poslednjih godina važio za jednog od najmarkantnijih opozicionara, čak bio i neformalni vođa slobodnog pokreta, objedinitelj i strateg iz okrilja svog nacionalnog restoraunta, a da nam ni danas nije najjasnije kome taj čovjek zaista pripada? Opoziciji ili vlasti? Zar ista ili slična upitanost i nejasnost ne važi za ostale i aktuelne opozicione prvake iz prekomoračkih penthausa? Kome i šta duguju ti ljudi i na šta su sve spremni za račun tog navodnog duga, za račun upitno stečenog bogatstva? Ko se sve motao, vrzmao, uskakao, stvarao crnogorsku opoziciju, bio prinuđen da je čini i tvori? Da li ime Predraga Drecuna može na nešto uputiti kada smo več kod opozicije, ali i Instituta dr. Simo Milošević? Neko je ovo vrijeme nazvao "vladavinom dosijeima". Ne znam da li je pretjerao.
    Dnevne novine a.k.a. crnogorski Informer :stupid:
    Last edited by Rakun; 03-04-19 at 22:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #2561
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Eto dogovorise danas organizatori&opozicija krajnji rok za formiranje prelazne vlade. Slozili su se da mora da ima mandat minimum 12 mjeseci. Posto izbori moraju da se odrze prije oktobra 2020., onda se vlada mora formirati prije oktobra 2019.

  12. #2562
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ako misle da prave proteste jos pola godine to je nemoguca misija. Jos mjesec, 2 u vr' glave ako uspiju motivisat narod da izlazi...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  13. #2563
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako Jun dodje u PG cuka nema, tako da ako misle ista radit taman imaju jos dva mjeseca fore.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  14. #2564
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,132
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Teška laž
    Ovo što si ti rekao je čista laž.
    Pozivam te da svratiš u dva stana koja imam da vidiš je li laž, može? A onda da mi se ovdje javno izviniš.

  15. #2565
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,762
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    i sa ovim likovima pravit proteste?
    U pravu si skroz, bolje sjedjet kuci i gledat 'silovanje' i drzave i naroda od bahate i odnarodjene vlasti i ne pustit glasa, ono sta, meni je dobro, yebe mi se za druge.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #2566
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Dnevne novine a.k.a. crnogorski Informer :stupid:
    Važi.

  17. #2567
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ovo što si ti rekao je čista laž.
    Pozivam te da svratiš u dva stana koja imam da vidiš je li laž, može? A onda da mi se ovdje javno izviniš.
    Kakve veze ima Rakčević sa tvojim stanovima ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #2568
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kakve veze ima Rakčević sa tvojim stanovima ?
    Gradio ih.

  19. #2569
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,132
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,409
    Thanked in
    1,241 Posts

    Default

    Ništa Rakune, pusti, zaboravi da sam išta napisala. Uživaj u mekoći crnogorskih peškira

    Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  20. #2570
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    On će da uživa u peškirima a montenegrina će da lupa kineskim vratima po stanu

  21. #2571
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Crna Gora je besudna zemlja, obezglavljena 1989. godine, kojoj je vracena drzavnost 2006. de jure, de fakto tu nema drzave, u njenim temeljima stavljena je bomba koja treba istu tu drzavu da unisti, a nju je u njen temelj ugradila vlast.
    Ko god dodje na vlast Crna Gora ostaje besudna obezglavljena drzava. Provalija izmedju crnogorskog i srpskog identiteta je ta bomba i dzabe nama sve dok to ne izvedemo na cistac.
    Dzabe nam zlatne kasike i viljuske.

    (Dualnost crnogorsko-srpskog identiteta u CG ne datira od 2006. ni od 1918. nego najmanje od pretproslog vijeka, ali u ovom postu naglasavam najnoviju istoriju od 2006. , da ne bude zabune).

    Crna Gora je izmedju cekica i nakovnja, taj cekic je EU i USA a nakovanj je isto EU i i USA. Istovremeno najveci dusmani i istovremeno jedini spas za CG. Pa opet najveci dusmani...
    Dok zapad ne odluci da skloni vlast, ona nece biti sklonjena. A oni su sumnjicavi sto se tice opozicije i neke buduce vlasti/Vlade sastavljene od...46 stranaka.
    Ovako imaju jedan jaki DPS i satelite, a ovamo milion stranaka, prosto ne znaju kako bi to funkcionisalo u praksi, da li bi ta Vlada pala posle 3 mjeseca, ili 2. Oni bi mnogo vise voljeli da u opoziciji postoji jedna jaka stranka i vise manjih. A ne ovu gomilu raznoraznih stranaka i strancica.

    Cini se da su na jednoj strani Dusko Markovic i njemu bliski ljudi iz DPS-a, Demokrate, SDP, URA, Demos a na drugoj, suparnickoj, Milo Djukanovic i njemu odani pojedinci u DPS-u, Demokratski front, SNP, Prava CG, SPC i ostali srpski faktori u Crnoj Gori. Milu Djukanovicu se ne moze oprostiti sto se okrenuo velikosrpskoj politici da bi sacuvao vlast. Ne moze mu se oprostiti sto je proruski okrenut, i nije problem biti proruski okrenut, za mene je Rusija drzava kao svaka druga, nisam rusofob, problem je sto ta Rusija na ovim prostorima podrzava anticrnogorske faktore politicke i ne samo politicke nego raznorazne...

    Dok se ne izmire Crnogorci i Srbi u CG, odje nema srece, pa sve da su nam plate 10.000 eura...Treba voditi dijaloge, elite 2 naroda/predstavnici/predvodnici, duge koliko god treba, samo da se jednom zauvijek zavrsi ta prica. Ova vlast to nece nikad uradit jer rade protiv sebe. A nece ni opozicija kad bi dosla na vlast...

    Sad su vodje pokreta Odupri se dirigentsu palicu dali opoziciji ili bolje napisati "opoziciji" koliko je to dobro pokazace vrijeme. Cini mi se da...su ipak mozda trebali nastaviti sami, pa dok traje neka traje, umjerena radikalizacija, ali bez nasilja i unistavanja, dakle ona najpovrsnija radikalizacija, kreativna, lucidna...
    Sad narod ceka, protesti su manje posjeceni, ceka akcije opozicije....a cekamo ih evo 30 godina...treba bit lud pa bit optimista.
    A vec sam pisao ranije odje....DPS je vjecni pobjednik, i kad ode sa vlasti on je pobjednik, i kad jednog dana pobijedi opozicija to je pirova pobjeda, kao kad su u Finskoj poginulo nekoliko stotina hiljada Sovjeta u WWII. Tako i DPS, 30 godina istovaranja izmeta po nama, od kojeg se mi mozda nikad u buducnosti necemo oprat. Vec zamisljam za nekoliko decenija, ili 100 godina, ako ne bude nekakav smak svijeta, tenzije oko podizanja spomenika Milu Djukanovicu...otom potom...

    Malo sam udrobio od svega po malo, naislo mi....a i najsladja je vecera kad se ima od svega na dno kese po malo...
    Last edited by Platinum; 05-04-19 at 01:33.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  22. #2572
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ahahaha, kako je sladak .Pazi ga kako je srećan što je našao nekog ko se slaže sa njim. Jokac nemoj da se upišaš od sreće, tući će te ukućani novinom jer si upropastio tepih
    a dje brate,pa vidis da ti jednostavno ne ide prica...umotaj "peskir" dobro,zahladnjelo je nesto...
    Last edited by jokac; 05-04-19 at 09:08.

  23. #2573
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Zarko Rakcevic je vrijedan, bistar I najveca skrtica sa kojom sam imao posla.
    Njegovo je pravo da ponudi koliko hoce, ALI onaj ko zastupa drzavu treba da odgovara ako prihvati ovako sramnu ponudu.
    A ako prihvati, onda tu ima posla za tuzioca jer je vise nego ocigledno da se radi o korupciji…..a tu je onda i Zarko kriv.
    Sve ovo je u trenutno u domenu teorije…...ALI prica o prodaju drzavne imovine drzavi u veoma kratkom roku I uz ogromni profit nije teorija.
    To je ocigledan primjer da je Rakcevic dio sistema koji u CG URA kao hoce da srusi.
    Ako misle ono sto pricaju, treba da ga iskljuce I protiv njega podnesu krivicnu prijavu zbog ove prethodne trgovine…...I onda ce imati moj glas i postovanje.
    Te škrtice izgleda najbolje prolaze.Ne vele džabe za Jevreje da su škrti ali zato i bogati.

  24. #2574
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Milu Djukanovicu se ne moze oprostiti sto se okrenuo velikosrpskoj politici da bi sacuvao vlast. Ne moze mu se oprostiti sto je proruski okrenut, i nije problem biti proruski okrenut...
    Sto je ovo, moj brate..


  25. #2575
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Te škrtice izgleda najbolje prolaze.Ne vele džabe za Jevreje da su škrti ali zato i bogati.
    Ne bi se sekunde života mijenjao sa takvima. Što će njemu sve to? Život nije neprestana glad za sticanjem. Život je uživanje sa porodicom, život je kada si zdrav, kada imaš mirnu savjest i čiste misli, kada, ako imaš mogućnosti, proputuješ svijetom, ako si upoznao sopstvenu zemlju i hodao kroz sve njene kutke… Težiti ka tome da stekneš nešto koristeći se marifetlucima nije nikakva pamet za to potrebna, samo podmiti jer su ljudi skloni podmićivanju i eto ti prečice. Čini se da Rakčević je dio sistema, po svemu što se može vidjeti.

Page 103 of 131 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •