Page 121 of 131 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #3001
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Lomi ako ne uzme apsolutnu vlast bez idje ikoga sledece godine, pucajte u mene. I treba da ih ugasi sve sa vise od 50%, najjaca su partija i nema prica. Mozemo pricati sto ocemo o njima
    Podgorica Podgoricanima!

  2. #3002
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,646
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    A crnogorsko proljece?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  3. #3003
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    A obraz
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  4. #3004
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To i oni kažu
    Ne možeš se hvaliti poštenjem ako kradeš manje nego drugi lopov
    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Nisam rekao da sam posten nego da necu ja biti posten i da mi deru capru za neku sicu, a oni otimaju milione i milijarde, postenje u ovoj drzavi moze da ti se vrati samo losim, zbog toga treba naci rupe u sistemu koji je truo, kao sto to radi gandalf.
    Sto bi rekli buksovci odje se gleda samo ko ce koga da oprostis da sprcne.

    Plivamo u GOVNIMA vec dugo vremena, sve je dublje i dublje i sve ih je vise i vise, oni koji se ne snalaze u ovom okruzenju, idu po zapadu medju NAROD.

  5. #3005
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Možeš mislit, makli Jokića...

    A Demokrate su prve trebale da raspišu prijevremene izbore, jer vlast dolje ne funkcioniše 3 godine. Šta im znači četvrta, da neće šta krenuti na bolje? Izmjere se ponovo, pa možda nova konstelacija snaga bude u stanju da napravi stabilniju vlast.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Doprinosi
    Da ne quote-ujem čitav post...

    Elem, ko uplaćuje "staž" za te radnike na minimalcu i iz preduzeća do 3 zaposlena?

    Mislim, ako će smanjenje stope doprinosa doprinijeti da se slije više novca u fond - da pravimo analizu, pa da spuštamo svima, nikakav problem.

    I još jedna stvar, ako te ne mrzi - pomenuo si "uvoznički lobi", što podrazumijeva da neko lobira da se lakše i više uvozi nauštrb domaće proizvodnje. Koliko ja znam, nama je obaveza iz procesa pristupanja EU da ukidamo carine i ostale barijere, što će da kulminira samim ulaskom u EU, kad kamion iz Njemačke ide direkt u CG samo sa fakturom, isto kao onaj iz Bijelog Polja u Podgoricu. Šta tu ima ko da lobira, veselja ti?

    Ja sam više za "lobiranje" čuo na malo, kad ti Coca Cola Srbija daje suncobrane, rashladne vitrine itd...ako uzmeš samo njihov asortiman sokova i voda, npr. Ali na to padaju kafići, plažni barovi, a ne HDL ili Voli.

  6. #3006
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    I još jedna stvar, ako te ne mrzi - pomenuo si "uvoznički lobi", što podrazumijeva da neko lobira da se lakše i više uvozi nauštrb domaće proizvodnje. Koliko ja znam, nama je obaveza iz procesa pristupanja EU da ukidamo carine i ostale barijere, što će da kulminira samim ulaskom u EU, kad kamion iz Njemačke ide direkt u CG samo sa fakturom, isto kao onaj iz Bijelog Polja u Podgoricu. Šta tu ima ko da lobira, veselja ti?

    Ja sam više za "lobiranje" čuo na malo, kad ti Coca Cola Srbija daje suncobrane, rashladne vitrine itd...ako uzmeš samo njihov asortiman sokova i voda, npr. Ali na to padaju kafići, plažni barovi, a ne HDL ili Voli.
    Koliko je meni poznato (a možda griješim) ukidanje carine važi za EU, a mi najviše uvozimo iz zemalja koje nisu EU

    Evo ti dobar mada stariji primjer
    Prije skoro 20 godina se u Crnoj Gori trošila Coca Cola iz Italije, u međuvremenu neko je odlučio da se pređe na onu iz Srbije koja nije jeftinija i dodatni uslov za uvoz je da se uvozi i voda Rosa
    Last edited by Rakun; 24-04-19 at 18:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #3007
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post

    Elem, ko uplaćuje "staž" za te radnike na minimalcu i iz preduzeća do 3 zaposlena?

    Mislim, ako će smanjenje stope doprinosa doprinijeti da se slije više novca u fond - da pravimo analizu, pa da spuštamo svima, nikakav problem.

    I još jedna stvar, ako te ne mrzi - pomenuo si "uvoznički lobi", što podrazumijeva da neko lobira da se lakše i više uvozi nauštrb domaće proizvodnje. Koliko ja znam, nama je obaveza iz procesa pristupanja EU da ukidamo carine i ostale barijere, što će da kulminira samim ulaskom u EU, kad kamion iz Njemačke ide direkt u CG samo sa fakturom, isto kao onaj iz Bijelog Polja u Podgoricu. Šta tu ima ko da lobira, veselja ti?

    Ja sam više za "lobiranje" čuo na malo, kad ti Coca Cola Srbija daje suncobrane, rashladne vitrine itd...ako uzmeš samo njihov asortiman sokova i voda, npr. Ali na to padaju kafići, plažni barovi, a ne HDL ili Voli.

    Jesi li tvrd ili se sprdas ?

    Pa evo sam ti objasnio da ce u legalni tok da se uvede znaci cijelo CG trziste rada?
    Imas vece plate - znaci vece doprinose, za ova mikro preduzeca svakako niko ne uplacuje, ovako ce ih osigurati drzava do prosjecne (ili minimalne plate) ionako 100 miliona puknu svake godine ni na sta. Ali ako ti je nejasno vrati se pa procitaj sta sam ja napisao i kako se kimmi nadovezao. Ko sad placa na desetine hiljada neprijavljenih radnika, ili nekih 25-30 000 sezonaca iz srbije ? Samo na sezonce CG za 5 mjeseci njihovog rada izgubi izmedju 30 i 50 miliona eura doprinosa... Jer smo kreirali takav sistem i pravimo se svi ludi, kako poslodavci tako i drzava...


    Uvoznicki lobi ubija domace proizvode na sledeci nacin :


    - Uvozi se meso iz rashladnih komora Belgije-Holandije po 1eur i onda prodaje odje na njeguse pa ti to poslije valjaju kao CG prsut
    - Uvozi li koka kola brazilsku piletinu ili Lakovic ? Ne sprdaj se
    - Albanija - Makedonija - Srbija poljoprivredni proizvodi po otkupnoj cijeni 2 puta manjoj nego domaci proizvodjaci - dozvolila Vlada nesmetan uvoz i nije adekvatno zastitila domace proizvodjace nego ih Voli uslovljava prodaj po 20centi kilo ili neka ti trune pa sta hoces. Isto je sa mlijecnim proizvodima - kravica je skuplja u BG nego u BG, a nase su se mljekare pogasile... Hmmm bas me zanima ko to radi, mora da je neki minimarket ili je kravici uzasno bitno trziste pa gube kesh
    - Domaci pcelari nema sanse da dodju na rafove Volija/Lakovica, a kada dodju onda je 1 max 2 proizvodjaca koji su cijenama toliko nekonkurentni da je to nerealno. Podji sledeci put do marketa i vidi koliko meda ima iz Srbije - Makedonije - Hrvatske (jedno 30razlicitih tegli i jedna ili dvije CG) CG med Kilo 13eur, srbijanski med pola kila 4 eur
    - Isto je sa domacim vodama Kaze uslovljava volija i lakovica koka kola da kupuju vodu srbijansku i zato smo pukli 16 miliona deficita na uvoz vode


    I tako dalje i tako duze....

    Da ponovim jos jednom... CG nema svoj maslac, nemamo svoje mljekare da valja jer smo ih pogasili, nase fabrike vode su mini, nemamo svoju fabriku cokolade (CT lol), nemamo svoju pashtu/makarone, nemamo ulje, nemamo so, jedva se brasno koprca... NEMAMO SKORO NISTA ! ! ! Jer su lobiji zatvorili trziste i onemogucavaju ljudima da rade i da se razviju.


    Sledeci put kad odes u prodavnicu i potrosis 100eur izvadi prozivode i poslazi ih na sto. I odvoji sa strane sta je CG proizvod a sta uvozni i sve ce ti biti jasno.
    Zbog toga uvozimo 80+% sve hrane koja se pojede u CG, rekao bi covjek da zivimo u pustinji i da nemamo sta ni dje da obradjujemo... Zbog toga svake godine iz CG izadje 2+ milijarde eura

    Ode da se nikad vise ne vrati.

    I sta velis koka kola a plazni barovi a

    Kuku
    Last edited by Gandalf_White; 24-04-19 at 18:41.
    One Ring to Rule them all...

  8. #3008
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Uvoznicki lobi ubija domace proizvode. Hmmm bas- Domaci pcelari nema sanse da dodju na rafove Volija/Lakovica, a kada dodju onda je 1 max 2 proizvodjaca koji su cijenama toliko nekonkurentni da je to nerealno. Podji sledeci put do marketa i vidi koliko meda ima iz Srbije - Makedonije - Hrvatske (jedno 30razlicitih tegli i jedna ili dvije CG) CG med Kilo 13eur, srbijanski med pola kila 4 eur
    - Isto je sa domacim vodama Kaze uslovljava volija i lakovica koka kola da kupuju vodu srbijansku i zato smo pukli 16 miliona deficita na uvoz vode


    I tako dalje i tako duze....

    Da ponovim jos jednom... CG nema svoj maslac, nemamo svoje mljekare da valja jer smo ih pogasili, nase fabrike vode su mini, nemamo svoju fabriku cokolade (CT lol), nemamo svoju pashtu/makarone, nemamo ulje, nemamo so, jedva se brasno koprca... NEMAMO SKORO NISTA ! ! ! Jer su lobiji zatvorili trziste i onemogucavaju ljudima da rade i da se razviju.


    Sledeci put kad odes u prodavnicu i potrosis 100eur izvadi prozivode i poslazi ih na sto. I odvoji sa strane sta je CG proizvod a sta uvozni i sve ce ti biti jasno.
    Zbog toga uvozimo 80+% sve hrane koja se pojede u CG, rekao bi covjek da zivimo u pustinji i da nemamo sta ni dje da obradjujemo... Zbog toga svake godine iz CG izadje 2+ milijarde eura

    Ode da se nikad vise ne vrati.

    I sta velis koka kola a plazni barovi a

    Kuku

    Ovo o cemu ti pricas, to jest kakve mjere predlazes, je klasicni komunizam. Odlicne su mjere, ali nespojive sa pro- zapadnom politikom i njihovom neoliberalnom ekonomijom gdje veca riba guta manju bez milosti.

    Mi smo prozapadno orjentisani, hocemo da budemo civilizovani I bogati kao oni. E pa takvu politiku sada imamo u Crnoj Gori.

    Kapitalizam, druze moj.

  9. #3009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by doctor. View Post
    Ovo o cemu ti pricas, to jest kakve mjere predlazes, je klasicni komunizam. Odlicne su mjere, ali nespojive sa pro- zapadnom politikom i njihovom neoliberalnom ekonomijom gdje veca riba guta manju bez milosti.

    Mi smo prozapadno orjentisani, hocemo da budemo civilizovani I bogati kao oni. E pa takvu politiku sada imamo u Crnoj Gori.

    Kapitalizam, druze moj.

    Nije komunizam nego socijaldemokratija. A to je nesto sto skoro svaka partija u CG ima u predznaku.

    To su prava radnika, to je podrska mikro, malim i srednjim preduzecima. Tu su prava poljoprivrednika itd itd

    Kapitalizam o kome ti pricas je taj neki americki model. Ja se vise ugledam na pozitivnije primjere, Svedsku, Njemacku, Norvesku, Finsku, Dansku, Austriju, Irsku, Portugal cak i Australiju koja je zacudjujuce pored svog kapitalizma i velikih kompanija sto se tice prava radnika kvaliteta zdravstva/prosvjete prava socijalisticka zemlja.


    Ja vjerujem u socijalizam i opet kazem, ne moramo se ugledati na ove full sredjene drzave. Kurc rece prije neki dan da CG ima bolji ekonomski rast od austrije, a onda neko napisa clanak sledeci dan - da CG raste po ovoj stopi od 3% a Austrija da ostane na isto trebalo bi nam nekih 100 godina da ih stignemo hahaaa


    Pa zato kazem hajde da se ugledamo na ove komsije da vidimo sta to oni dobro rade a sta lose, da ne moramo da experimentisemo. Da ne budemo sujetni.

    Recimo ista ta Albanija nas je po svim parametrima preshishala u turizmu. Mozda nemaju dostupne prirodne ljepote kao mi (a imaju prelijepu zemlju), Ali imaju bolje i vece hotele, nebrojeno vise hotela nego mi, bolju uslugu, bolje edukovanu radnu snagu, skoro pa ne uvoze radnu snagu za sezonske poslove, imaju duzu sezonu itd itd

    Pa bi mogli po nesto nauciti od njih i o razvoju odrzivog turizma, ruralnom razvoju u koji su uvalili stotine miliona samo zadnje 4-5 godina itd itd... Opet kazem ne sijaju tamo zvijezde i ne padaju pare sa neba, korupcija ih unisti, ali su dosta progresivne i zanimljive zakone uveli...
    Pa onda da vidimo kako su odredjene stvari rijesili braca hrvati ili slovenci - digitalizacija prijave gostiju, placanja poreza itd itd Pa da napravimo neki CG hibrid sistem

    Jer ovaj DPS sistem boba ne valja ni za drzavu ni za radnika ni za poslodavca. Ne funkcionise a zato nam je javni dug narastao sa 20% na 80% za 10 godina
    Zaduzujemo se da bismo davali plate i penzije, otvaramo radna mjesta i placamo pripravnike cisto eto da bismo skrivali nezaposlenost, zdravstvo nam je medju 3-4 najgora u evropi, fakulteti su se prosuli potpuno postali su zastidje itd itd
    One Ring to Rule them all...

  10. #3010
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Socijaldemokratija u Evropi ne postoji.Konkretno, u Njemackoj je bio mislim Joska Fiser,koji je bio veci kapitalista od Dzordza Busa. Uopsteno, ta socijalisticka prica je postojala u Evropi dok nije pao Istocni Blok, a nakon 90.te svuda u Evropi vladaju kapitalisticke bande.

    Njemacka i Danska su kapitalisticke drzave u kojima se primjenjuju neoliberalna ekonomija. Ne postoje nikakve carinske barijere u tim drzavama.Hrvati recimo mogu izvoziti masline ilI vino koliko god hoce u sve te drzave, bez ikakvih ogranicenja. Ali kako ce izvoziti kada sve to Francuska i Njemacka proizvode za manji novac. A proizvode jer su razvijeniji, a razvijeniji su jer su bivse kolonijalne sile koje su pljackale po svijetu i dovlacile robovsku radnu snagu.

    Kapitalizam, kakva crna socijademokratija. Kako sto je DPS socijalisticka stranka, isti takvi socijalisti su u svim evropskim drzavama.

    A ako ti smatras da je to zaista socijademokratija, onda kapa dolje za tebe.
    Last edited by doctor.; 24-04-19 at 19:26.

  11. #3011
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Vo ime oca i sina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #3012
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    .... koka kola Marlboro Suzuki...
    Je li realno da i dalje Coca Cola uslovljava ljude kupovinom Rose? Pa sagorelo od ognja. Da ima domaćina među rukovodiocima ove države pa da zaštiti privrednike od toga. Pa kad stopira koka kolu i onda Pepsico prepozna priliku i napadne tržište, da vidiš kako bi Coca Cola Company podvila rep. No nema ođe ljudi u rukovodstvu.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  13. #3013
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Je li realno da i dalje Coca Cola uslovljava ljude kupovinom Rose? Pa sagorelo od ognja. Da ima domaćina među rukovodiocima ove države pa da zaštiti privrednike od toga.
    Šta misliš kojim sumama se podmazuju ti domaćini
    Last edited by Rakun; 24-04-19 at 20:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #3014
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Kod nas je problem sto skoro niko (ili ogromna vecina) nit postuje zakone niti ih sprovodi, a ako sprovodi onda ih sprovodi selektivno i vecinom samo kada su mali preduzetnici u pitanju jer se srednjim (o velikim da ne pricam) ne smije nista.


    Nama za pocetak treba:
    * Bezuslovna primjena zakona za sve
    * Drasticno vece kazne za nepostovanje istih
    * Ogromno umanjenje doprinosa koji su nam nametnuti (procentualno)


    E sad, kako izdejstvovati ovo gore je vec neka druga prica... Jedno je sigurno, kad bi svi placali doprinose (drasticno umanjenje, kao sto rekoh) mnogo toga bi moglo da se sredi ako postoji volja i kadar (ono sto trenutno nemamo, al' to je totalno druga prica).


    Ovo sto Gandalf predlaze je, po meni, apsolutno neizvodljivo ako CG hoce da nastavi putem EU integracija (moje licno misljenje je da ne treba mada je pitanje dal' bi nam to zapad dopustio).

  15. #3015
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Šta misliš kojim sumama se podmazuju ti domaćini
    Ili čija đeca o trošku firme se školuju po inostranstvu...

  16. #3016
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ovo sto Gandalf predlaze je, po meni, apsolutno neizvodljivo ako CG hoce da nastavi putem EU integracija (moje licno misljenje je da ne treba mada je pitanje dal' bi nam to zapad dopustio).
    sasvim je dovoljno za početak uvesti (veću)carinu na uvoz iz zemalja koje nisu u EU
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #3017
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Jesi li tvrd ili se sprdas ?

    Pa evo sam ti objasnio da ce u legalni tok da se uvede znaci cijelo CG trziste rada?
    Imas vece plate - znaci vece doprinose, za ova mikro preduzeca svakako niko ne uplacuje, ovako ce ih osigurati drzava do prosjecne (ili minimalne plate) ionako 100 miliona puknu svake godine ni na sta. Ali ako ti je nejasno vrati se pa procitaj sta sam ja napisao i kako se kimmi nadovezao. Ko sad placa na desetine hiljada neprijavljenih radnika, ili nekih 25-30 000 sezonaca iz srbije ? Samo na sezonce CG za 5 mjeseci njihovog rada izgubi izmedju 30 i 50 miliona eura doprinosa... Jer smo kreirali takav sistem i pravimo se svi ludi, kako poslodavci tako i drzava...
    Mi nismo mimo svijet što se opterećenja na zarade tiče



    E sad, da li bi prihodi bili veći sa manjim stopama, to ni ja ni ti ne možemo znati, đe nam je porez i doprinos na Leferovoj krivoj - to je čitava nauka... Možda je optimalno manje opterećenje, možda nije, ali bi drakonsko kažnjavanje i izvijesnost kažnjavanja svakako poboljšalo stanje u fondovima.

    Ako sadašnje opterećenje na zaradu tako utiče na cijene krajnjem korisniku turističke usluge da ne može da se bude konkurentan Hrvatskoj, Albaniji, Bugarskoj, Grčkoj - da vidimo kako i zašto, pa da spuštamo. Ako li pak ispadne da može, ali domaćinu ugrožavaš komfor, jer ne može da izdržava familiju svu godinu od 2-3 mjeseca sezone, bez da išta drugo rade (a znam takvih oho ho) - onda da se država naplati kaznama, a ti ga zatvori slobodno.




    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Uvoznicki lobi ubija domace proizvode na sledeci nacin :


    - Uvozi se meso iz rashladnih komora Belgije-Holandije po 1eur i onda prodaje odje na njeguse pa ti to poslije valjaju kao CG prsut
    - Uvozi li koka kola brazilsku piletinu ili Lakovic ? Ne sprdaj se
    - Albanija - Makedonija - Srbija poljoprivredni proizvodi po otkupnoj cijeni 2 puta manjoj nego domaci proizvodjaci - dozvolila Vlada nesmetan uvoz i nije adekvatno zastitila domace proizvodjace nego ih Voli uslovljava prodaj po 20centi kilo ili neka ti trune pa sta hoces. Isto je sa mlijecnim proizvodima - kravica je skuplja u BG nego u BG, a nase su se mljekare pogasile... Hmmm bas me zanima ko to radi, mora da je neki minimarket ili je kravici uzasno bitno trziste pa gube kesh
    - Domaci pcelari nema sanse da dodju na rafove Volija/Lakovica, a kada dodju onda je 1 max 2 proizvodjaca koji su cijenama toliko nekonkurentni da je to nerealno. Podji sledeci put do marketa i vidi koliko meda ima iz Srbije - Makedonije - Hrvatske (jedno 30razlicitih tegli i jedna ili dvije CG) CG med Kilo 13eur, srbijanski med pola kila 4 eur
    - Isto je sa domacim vodama Kaze uslovljava volija i lakovica koka kola da kupuju vodu srbijansku i zato smo pukli 16 miliona deficita na uvoz vode


    I tako dalje i tako duze....

    Da ponovim jos jednom... CG nema svoj maslac, nemamo svoje mljekare da valja jer smo ih pogasili, nase fabrike vode su mini, nemamo svoju fabriku cokolade (CT lol), nemamo svoju pashtu/makarone, nemamo ulje, nemamo so, jedva se brasno koprca... NEMAMO SKORO NISTA ! ! ! Jer su lobiji zatvorili trziste i onemogucavaju ljudima da rade i da se razviju.
    Sve što napisa je onda posledica EU lobija, jer CG više nema nikakve mehanizme zaštite domaćeg tržišta. Ne mogu carine, kvote, prevlemani, ništa... Da bi moglo, moralo bi da se odustane od članstva u EU / CEFTA. Država nema načina da te kao proizvođača zaštiti od uvoza, tu Dragan Bokan i Komnen Laković ništa izlobirali nisu.

    Može da podstakne domaću proizvodnju, a meni su drugovi korisnici tih subvencija poljoprivrednih... I nije loša stvar, ali samo ako postaviš proizvodnju na noge, tako da imaš visokokvalitetan proizvod za par godina. Pošto borbu cijenom zaboravi, nema Crnogoraca spremnih da rade za pare i u uslovima u kakvim rade Albanci ili Makedonci. To se možda bolje vidi na građevinama nego u proizvodnji hrane... Niko ne brani Crnogorcima bez posla i kvalifikacija da rade na građevini, ali jednoga jedinoga nema, samo Makedonija, Albanija, BiH i Srbija.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    sasvim je dovoljno za početak uvesti (veću)carinu na uvoz iz zemalja koje nisu u EU
    Mi istu obavezu imamo i za zemlje CEFTA, a iz Srbije guraju dampinške cijene, jeftiniji su njihovi proizvodi u PG nego u BG.

    Nas EU i CEFTA masakriraju što se uvoza hrane tiče. A od toga nemamo nikakvu administrativnu zaštitu.
    Last edited by Nije bitno...; 24-04-19 at 20:17.

  18. #3018
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    sasvim je dovoljno za početak uvesti (veću)carinu na uvoz iz zemalja koje nisu u EU
    Pogazicu rijec i komentarisacu

    To nas izbaca iz CEFTA sporazuma i meni je to potpuno legitimno jer od tog sporazuma nemamo nikakav benefit jer sve uvozimo

    Nije bitno -

    Opterecenje na zaradu u Albaniji je 13% i poslije 20%

    Tako da ne znam dje si ovo pronasao.


    Kod nas je 49%
    One Ring to Rule them all...

  19. #3019
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ili čija đeca o trošku firme se školuju po inostranstvu...
    Evo ti još jedan primjer
    Eurofond je većinski vlasnik Bjelasice Rade, u isto vrijeme je uvoznik Knjaza Miloša
    Dakle Barović,dakle DPS

    Ovo da je Eurofond uvoznik Knjaza Miloša nije dokazano ali je poznata priča, tako da ako lažu ti koji to pričaju, lažem i ja
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #3020
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    To nas izbaca iz CEFTA sporazuma i meni je to potpuno legitimno jer od tog sporazuma nemamo nikakav benefit jer sve uvozimo
    Rumunija i Bugarska su izašle iz CEFTA čim su ušle u EU. Možemo i mi kad uđemo za 40 godina
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #3021
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Rumunija i Bugarska su izašle iz CEFTA čim su ušle u EU. Možemo i mi kad uđemo za 40 godina
    Kao i hrvatska.

    Kad udjes u EU svi ti sporazumi prestaju da vaze. Hrvatski poljoprivrednici izgubili su na desetine miliona eura pri izlasku iz CEFTA sporazuma i ulaskom u EU.
    Mi taj problem necemo imati jer nista ne izvozimo
    One Ring to Rule them all...

  22. #3022
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Mi taj problem necemo imati jer nista ne izvozimo
    Pa valjda ova droga što se zaplijeni nije za naše tržište ??? Na te količine bi trebalo 20 god. da se proda lokalnim šmrkačima ...
    deuscroix

  23. #3023
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Pa valjda ova droga što se zaplijeni nije za naše tržište ??? Na te količine bi trebalo 20 god. da se proda lokalnim šmrkačima ...
    Plane to kod pre$ednika i ekipe za nedjelju ne boj se


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #3024
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Evo ti još jedan primjer
    Eurofond je većinski vlasnik Bjelasice Rade, u isto vrijeme je uvoznik Knjaza Miloša
    Dakle Barović,dakle DPS

    Ovo da je Eurofond uvoznik Knjaza Miloša nije dokazano ali je poznata priča, tako da ako lažu ti koji to pričaju, lažem i ja
    Out of date si.

    Fabriku Rada je kupila Water Group doo I to kroz stecajni postupak. Water Group je vlasnicki povezana sa Vijestima I drugom familijom.

    Knjaz ima svoju firmu koja se zove mislim Knjaz Milos CG, ili tako nesto, isto kao sto imas Imlek Boka itd.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #3025
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao da je bitno je l druga ilI peta familija, svi kapitalisti su isti. Svima im je cilj sto veci profit sa sto manje troskova za radnu snagu. Zgazi sve zbog vece zarade.

    Crnogorski,srpski ilI njemacki kapitalisti, svima im je cilj profit. Druga familija je do kosti kapitalisticka, a taj Misko Perovic je jos kao student bio obozavalac americkog kapitalizma i antikomunista.

    Evo su danas vaskrsle zelenasko-cetnicko-ustaske snage na Balkanu.A nesretni narod se nada boljitku, dok nadnice kod privatnika za hranu i golo prezivljavanje. Ko ima platu 700 eura radeci kao konj smatra se bogatasem. Eto kolika je narod sirotinja i sta je uradio kapitalizam.
    Ali ne, mi smo dio civilizovanog zapada.

Page 121 of 131 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •