Page 8 of 131 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #176
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,526
    Thanked in
    2,398 Posts

    Default

    Odlicno je bilo, sve proteklo u najboljem mogucem redu... Jos je i muzika bila odlicna

    Za brojke ne znam bez da lupam... Nikako nisam mogao ni da procjenim broj ljudi jer im se kraj nije nazirao ni ispred ni iza mene. Ni kad smo bili stacionarni ni kad smo setali.

    Gledajuci slike, snimke mozda je brojka od 10,000 'zaokruzena' ali zato ova brojka od 1800-2000 je sprdnja ziva. Ali vjerujem da moze to i gore ako bi se citale Dnevne Novine i sl.

    RTCG - Medijski mrak a javni servis. I njih bi rusio ali pasce oni sami. Odusevio me onaj plakat a nisam ga gledao prije.

    Javni servis treba da bude u sluzbi gradjana a ne jos jedna medijska kuca vladajuce partije, ma koja ona bila.


    P.S. Pusa za spijune sa krovova, bili ste preslatki. :*
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ispred mene je neka gospodja nosila dijete od 2-2ipo godine. Odmah mi je kroz glavu prosla ona trudnica od juce.

    Ali onda sam ih vidio jos, i sigunrno 10 ljudi sa kerovima.
    .


    Sto se tice nasilja sad.

    Mislim da bi bio potpuno drugaciji scenario nego sa DFom. Ne u smislu da bi se narod borio nego da u slucaju frke sledece nedelje bi bilo jos ljudi. Takva je situacija
    Last edited by Gandalf_White; 16-02-19 at 23:36.
    One Ring to Rule them all...

  3. #178
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Bilo je dobro, gledamo se naredne subote!
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  4. #179
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,490
    Thanks Thanks Given 
    5,331
    Thanks Thanks Received 
    3,824
    Thanked in
    1,515 Posts

    Default

    Tripleta samo pokusavam da kazem da ako ja licno sam zadovoljan svojim zivotom i dobro mi je
    To nije opravdanje da kazem da je u crnoj gori sjajno, vec da se borimo da svima bude pristojno makar. Jer potencijala ima, a taj potencijal je uskracen za preko pola miliona ljudi na ustrb 1000-1500 ljudi koji su na najbrutalniji nacin promijenili potpuno opis, shvatanje i buducnost jednog naroda.
    Crna Gora na zalost nema lijepu buducnost, ja ne vidim buducnost svoje djece tamo. U zemlji u kojoj svi znaju sta se radi se i dalje prica da tako mora da je to ispravno i da je taj neko to zasluzio da radi.

    Sad trenutno na nasu grbacu su milijarde duga, samo oduzimanje imovine i preduzeca ljudi koji su opustosili ovu zemlju bi nas priblizio normalnom zivotu.
    Ali na zalost u cg svi misle iakljucivo na sebe, to sto ce pola bit rusko a pola tursko dok oni patriote i dalje vode bitke za spas imena crne gore to je posebna prica.

    Ako postoji ijedan covjek koji je odmakao od hominida, koji kaze da se u CG zivi dobro ali iskreno i iz srca a da pri tom nema nikakve koristi od vlasti i nije lopov onda se povlacim iz sve price

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  5. #180
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Bas ne znam kako misle na ovaj nacin da podnese ostavku kad on to nece uraditi ni da se okupi 100.000 ljudi a ne 5-6.000 iz najvecih cg gradova. Mala je ovo brojka za bilo sto, a pola od ovih bi se rastrcalo da pocne frka s policijom jer je dosta njih familijarno izaslo i nece da rizikuju nista


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A zar ti nije Tripletice nešto pozitivno da su na jedan protest došli ljudi sa djecom? Zamisli koliko oni vjeruju da je to jedan mirni protest kad su svoju dječicu poveli da PROŠETAJU gradom i na taj način se pobune ili izbore za neko ljepše sjutra i za tu djecu i za svoju starost! Ovo Tripletice nije protiv tebe, ne brani neodbranjivo i ne prizivaj nekakv eventualni rušilački scenario...zašto da se policija krene ćerat sa mirnim šetačima? Valjda nećeš ljudima da zabraniš njihovo osnovno pravo, SLOBODNO A MIRNO ISKAZIVANJE MIŠLJENJA?
    Last edited by zvoncica; 16-02-19 at 23:22.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #181
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,398
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    507 Posts

    Default

    tu djecu treba izdrvit.. mali opasni stvorovi
    Čupatelj

  7. #182
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Koliko "zarobljenih" ljudi sam konačno upoznao (iako ih znam neko vrijeme) pri samom pomenu protesta... Razočarala me malo tolika količina nekog straha, nezainteresovanosti i razmišljanje da se sva ova dugodecenijska nepravda nad društvom dešava tamo nekom drugom u nekom paralelnom univerzumu. "Ja nemam veze sa tim, to na mene ne utiče, nemamo mi ni koristi ni štete od toga, što će meni da se izlažem bilo čemu tamo..."

    Nego eto, biće još više ljudi, samo treba vremena.
    Last edited by SpellStealer; 16-02-19 at 23:30.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  8. #183
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...
    Idem na tuski put sledece subote ujutro i kupicu svaki laser na koji naidjem
    Bilo bi bolje da neko dron donese. Samo jedan snimak iznad punog Milenijuma pa tamo do ulice Slobode bi zlata vrijedio.

  9. #184
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ovo je ona klasicna kafe-kladionicarska prica, sjedi pije dojc gricka onu plasticnu kasicicu, nosi fejk rej banke, misli da je duhovit i da ako se posprdava necemu da je iznad svih. Kompleks.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bilo bi bolje da neko dron donese. Samo jedan snimak iznad punog Milenijuma pa tamo do ulice Slobode bi zlata vrijedio.
    4 smo imali nocas )))

    Imali smo 15k u dronove... Ali imaju ometace na 3-4 tacke i upalili su, odma ih obaljuje. Tj. Nece da poleti uopste. Upravo da se ne bi vidjelo dje su po krovovima oni i ko zna sta jos

    + Sto je nezakonito i ima pravo da ti ga zaplijeni ako te uhvati... Smor totalni

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #186
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Seen.

  12. #187
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A moze li se trasa protesta izmijenit? Prosetat do tolosa do maslina do zabjela do delte, preko morace a ne stalno u krug?
    ok zarobljene institucije ali mozda bi se vise ljudi usput prikljucilo, nazvati to put oslobodjenja ili ne znam ni ja kako

  13. #188
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rrk17 View Post
    A moze li se trasa protesta izmijenit? Prosetat do tolosa do maslina do zabjela do delte, preko morace a ne stalno u krug?
    ok zarobljene institucije ali mozda bi se vise ljudi usput prikljucilo, nazvati to put oslobodjenja ili ne znam ni ja kako
    Успут да имамо воде као на маратон оно, са стране хахаха

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  14. #189
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Zašto da ne? To nije nimalo loša ideja. Treba probuditi narod i ohrabriti ih da siđu i pridruže se umjesto što stidljivo posmatraju sa prozora.

    Bilo je dobro, ljudi taman kao što sam (neki rekoše optimistično) procijenio prije protesta - 10k.

    Organizacija i koordinacija treba da se podignu na viši nivo, ali vjerujem da će to iz subote u subotu djelovati sve bolje.

    I slažem se s Medom - falilo je mladih ljudi, a naročito studenata. Ni ja ih ne krivim, jer su današnji studenti rođeni u vrijeme raskola Milo-Momir, tako da oni - a ni oni malo stariji - ne znaju za Crnu Goru bez DPS-a. To je Instagram generacija i treba tražiti alternativne načine na koje im se sve ovo može približiti.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #190
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,323
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Procitah brzinski par postova posto ne citam vijesti i ne pratim desavanja u drzavi, znaci normali protesti su u pitanju, bez srbovanja, bez crnogorskih parola, albanskih i td ?? pravi protesti za dobrobit svih normalnih u Cg ?

    Ako je tako, posto sam totalno iskljucen iz politike i strajkova, eto me u subotu da poguram akciju. Kome pruzim podrsku taj mora da pobijedi. hehe
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  16. #191
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Evo ja da vam predlozim da sljedeci put prosetate do stadiona Buducnosti, odete na zapadnu tribinu koja prima oko 7000 ljudi, prebrojite se i nastavite djir. Setnje su izmisljene upravo radi uvecavanja broja prisutnih. Na protestu koji se odrzi na odredjenom prostoru lako je ustanoviti broj prisutnih. Ako je mjerilo broj okupljenih ispred tuzilastva onda je prisutnih bilo oko ,3000. No, sve su ovo stvari koju manje vise i vama poznate a na protestima kao sto je ovaj u ovoj fazi broj ne igra neku ulogu vec sta posle. Nema mjesta prozivanju da neko umanjuje broj prisutnih kada na drugoj strani ih ti uvecavas i to troduplo. Blizi je Sukovic stvarnoj cifri nego vi.

    Sljedeca stvar je oko navodnih organizatora koji se pitaju sa protestom koliko i ja. Dakle ako hoces da nesto uspije onda stvarni organizatori treba da preuzmu odgovornost sve dalje vodi u rastakanje i izduvni ventil kao i svaki protest sto je posluzio ovome rezimu. Inace mogao bi napisati knjigu o zaludnim protestima u Crnoj Gori koji su svi do jednog samo snazili ovu vlast a ovaj itekako lici na sve vec vidjeno.

    I zanemarite price o policiji vise i fantazije o svemu i svacemu. Sjutra vi isti da osvojite vlast i upravljate policijom morali bi vrsiti iste radnje snimanja i nadgledanja skupa.

    Uglavnom monotonija u CG je sveprisutna. Isti ljudi, iste price, iste izlizane parole, ista hipokrizija, iste greske... Evo dvadeset godina. Da smo kamen vise bi naucili ali avaj.

  17. #192
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...Uglavnom monotonija u CG je sveprisutna. Isti ljudi, iste price, iste izlizane parole, ista hipokrizija, iste greske... Evo dvadeset godina...
    Nisam baš siguran. U najgorem slučaju, svi ovi događaji su jasno stavili do znanja predstavnicima EU i USA da i pored višegodišnjeg nastojanja članova vlade i DPS-a da se naše tužilaštvo predstavi kao nezavisna institucija, to zapravo nije slučaj.

    Obratite pažnju na nedavne izjave USA ambasadora i EU predstavnika, fokus je uvijek na tužilaštvo i slobodu medija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #193
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Uglavnom monotonija u CG je sveprisutna. Isti ljudi, iste price, iste izlizane parole, ista hipokrizija, iste greske...
    Apatija totalna, u pravu si. Narod je nikad bezvoljniji, nije mu do nikakvih protesta, svako svoj posa'.. Jel da?

    I kako rece ti za ovaj protest: "Ovaj itekako lici na sve vec vidjeno." Mi cijelu stranu ispisasmo po cemu se razlikuje od dosadasnjih, ali dzaba. Heh, neka, neka..
    Last edited by ovizionizi; 17-02-19 at 02:12.


  19. #194
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...Uglavnom monotonija u CG je sveprisutna. Isti ljudi, iste price, iste izlizane parole, ista hipokrizija, iste greske... Evo dvadeset godina. Da smo kamen vise bi naucili ali avaj.
    Dirljiva je tvoja briga i intenzivna zelja da nas uredno obavjestavas o beznadeznosti svake akcije.

    Ako je sve tako crno bez bijele onda batali i to besmisleno disanje vise. Odmori.

  20. #195
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Podrska sa broda, hrabri ljudi! Oduprite se!
    P r i m o r a c

  21. #196
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

  22. #197
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Govor organizatora skupa 97,000, Dzemala Perovića: https://www.dailymotion.com/video/x2qu5ja

    To je bilo 1996-e, a isto kao da je taj govor 2019-e održao, potpuno ista kritika i rječnik.

    Last edited by Marcus Aurelius; 17-02-19 at 03:49.

  23. #198
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Umjesto da je ovaj narod juče došao i uživao u otvaranju skijališta , koje će Crnu Goru da lansira u sam vrh balkanske zimske turističke ponude, oni se okupljaju jer su vidjeli da je to sad moderno kod komšija. Neka no su originalni pa i oni staviše neki broj za ime protesta.
    Real gg

  24. #199
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo ga Branko Radulović desno od Slavka (a danas desno od Mandića):



    Milan Knežević i Predrag Bulatović su bili sa Milom Djukanovićem tada. Mada je opozicija potpuno istu priču pričala kao i danas: "dje su pare?", "lopovi!" itd., samo što su Milan Knežević i Predrag Bulatović kasnije raskinuli sa DPS-om jer su podržavali politiku Slobodana Miloševića od koje se Milo počeo otklanjat.
    Last edited by Marcus Aurelius; 17-02-19 at 03:51.

  25. #200
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,737
    Thanks Thanks Given 
    2,102
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Evo ja da vam predlozim da sljedeci put prosetate do stadiona Buducnosti, odete na zapadnu tribinu koja prima oko 7000 ljudi, prebrojite se i nastavite djir



    Vucicevicu, ti li si?
    :lolblue: :lolblue::lolblue:


    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Setnje su izmisljene upravo radi uvecavanja broja prisutnih. Na protestu koji se odrzi na odredjenom prostoru lako je ustanoviti broj prisutnih. Ako je mjerilo broj okupljenih ispred tuzilastva onda je prisutnih bilo oko ,3000. No, sve su ovo stvari koju manje vise i vama poznate a na protestima kao sto je ovaj u ovoj fazi broj ne igra neku ulogu vec sta posle. Nema mjesta prozivanju da neko umanjuje broj prisutnih kada na drugoj strani ih ti uvecavas i to troduplo. Blizi je Sukovic stvarnoj cifri nego vi.

    Sljedeca stvar je oko navodnih organizatora koji se pitaju sa protestom koliko i ja. Dakle ako hoces da nesto uspije onda stvarni organizatori treba da preuzmu odgovornost sve dalje vodi u rastakanje i izduvni ventil kao i svaki protest sto je posluzio ovome rezimu. Inace mogao bi napisati knjigu o zaludnim protestima u Crnoj Gori koji su svi do jednog samo snazili ovu vlast a ovaj itekako lici na sve vec vidjeno.




    Axaxaxaxax, eto te ka Vucic. Ja mislim da je milu jedino krivo sto se ova afera izdesavala u sred zime, ovako ljudi u jaknama zauzmu 3-4 metra kvadratna, pa izgleda ima vise demonstranata, jos svi u pokretu, stare udbaske fore, xexe kako smo namazani, steta sto nije ljeto, onako lezerno ljetnje obuceni taman ni puno 2k ljudi, provalio nas SuPkovic, ne prolaze te metode kod njega. Nista, za iducu subotu moramo neku drugu taktiku.

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    .

    Uglavnom monotonija u CG je sveprisutna. Isti ljudi, iste price, iste izlizane parole, ista hipokrizija, iste greske... Evo dvadeset godina. Da smo kamen vise bi naucili ali avaj.
    Da, da, taman kao i ti sto sa istom pricom smaras svaki put, al ne odustajes. Tako da se ne bih usudio pricati o hipokriziji da sam na tvom mjestu. Kiss
    Last edited by technus; 17-02-19 at 07:21.
    Forever young, i want to be forever young

Page 8 of 131 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •