Page 90 of 131 FirstFirst ... 4080868788899091929394100 ... LastLast
Results 2,226 to 2,250 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2226
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Ja ih znam bar dvoje koji ne mogu smislit df i isli su svaku setnju a koji danas nisu izasli zbog gadluka od opozicije i njihovog neslaganja jer im setnja izgleda besmislena, izgubili su volju... Sto ne znaci da na sledece nece izac ako se sto promijeni...
    Bogami im je nešto mlohava ta volja. Ali razumijem da im je lakše da trpe ovo ludilo nego da šetaju. Ipak ljudi ispod 40 godina (a tu spadam i ja) ne znaju kako je živjeti bez DPS-a na vlasti, pa mnogi od njih ne vjeruju da se išta ikad može promijeniti.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #2227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by --SpArTaNaC-- View Post
    Mnogo gradjana nije doslo zbog organizatora koji se ponasa krajnje neozbiljno....onda morate biti izuzetno obrazovani - pravno, politicki, geopoliticki, tu je i poznavanje psihologije masa i ponasanja u kriznim situacijama, naravno uz obavezno poznavanje istorije kao "magistra vitae" (posebno naseg naroda), marketing, informaticka obrazovanost i koriscenje novih tehnologija za sticanje prednosti itd itd...
    Ne slazem se da je do organizatora krivica. Oni su pokrenuli sve maltene slucajno, vodili citavu pricu vrlo razumno, ukljucujuci i krajnju pomirljivost prema DF zadnjih par dana.

    Ocekivati od njih te kapacitete koje ti pominjes je bas pretjerano. Na njima je da masovnost protesta povezu sa politickom voljom, a tu je kljucna opozicija, koja se evo dva mjeseca ponasa kao obezglavljena kokoska. Sad jos njih da organizatori organizuju mnogo bi bilo.

  3. #2228
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Eo DK live poziva amfilohija da podrzi proteste

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  4. #2229
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,800
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Ada nije Risto lud da sam sebi u drob skace. On Boga moli da DPS ostane bar dok je on ziv.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. #2230
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Da sam na mjesto Milovo, otisao bih na protest bez obezbjedjenja, sam, dosao do bine, do organizatora, zamolio bih da se obratim masi pola minuta ako moze, rekao bih im...Sve ste u pravu, zahvalio se i otisao kuci...
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  6. #2231
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,390
    Thanks Thanks Given 
    14,850
    Thanks Thanks Received 
    4,154
    Thanked in
    2,098 Posts

    Default

    Evo primjera moje okolinе. Društava, familije... Ovi koji su kako vi volite da kažete prosrpski orijentisani su svi bili na proteste, a ovi drugi koji su nit tamo ni ovamo nisu. E ne znam.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #2232
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

  8. #2233
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default



    Video - Minja Novaković
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  9. #2234
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Lose je ovo,znacajno manje naroda a siguran sam da ce sledece subote biti jos manje.Ne vidim teorijsku sansu da bude vise naroda bez ako se ne desi nestoo znacajno do subote.Vec 3-4 prijatelja sto su sa mnom isli na sve proteste do nocas odustali su i vise nemaju volje.Bas ne znam ne bih da ubijam volju,zelju ali stanje je takvo ... a volio bih da se desi nesto u toku nedjelje,ne znam ni kako su organizatori zamislili ovo,da ce im narod dolaziti svake nedjelje i to sve vise i vise,to je nemoguce

  10. #2235
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Lose je ovo,znacajno manje naroda a siguran sam da ce sledece subote biti jos manje.Ne vidim teorijsku sansu da bude vise naroda bez ako se ne desi nestoo znacajno do subote.Vec 3-4 prijatelja sto su sa mnom isli na sve proteste do nocas odustali su i vise nemaju volje.Bas ne znam ne bih da ubijam volju,zelju ali stanje je takvo ... a volio bih da se desi nesto u toku nedjelje,ne znam ni kako su organizatori zamislili ovo,da ce im narod dolaziti svake nedjelje i to sve vise i vise,to je nemoguce
    Isti slucaj, ljudi ne gube volju jer ne vide sta treba da se desi da bi protesti bili uspjesni. Najveci poraz ovde je sto nema dovoljno mladih ljudi, okrenem se i vecinom oko mene ljudi 40+ godina.

  11. #2236
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...vezda-partizan

    Ovome je bolje odbjeglom u BG no nama svima odje u PG.

    A jel realno ovo, kakva bahatost



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #2237
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ja ne mogu da vjerujem koliko ste ucaureni u nekim svojim pogledima i da ne vidite onu drugu Crnu Goru, drugu Podgoricu. Evo danas ste setali duzu relaciju pa jeste li vidjeli onaj narod sav koji provodi vrijeme na drugim mjestima i ne da ih samo ne zanima protest, nego ga uopste nisu svjesni dok se vi bakcete koreografijom i uvelicavanjem broja prisutnih dok, cujem, jedan od "mudrih" govornika zakljucuje da ima i casnih ljudi koji nisu sa njima!? Ajde! A ja mislio da su oni svu cast CG skupili na jednome mjestu.

    Narodu se vise, da prostite se*e od jednih te istih ljudi zaglavljenih u sveopsti apsurd i glupost i jednih te istih parola i povika. Meni se licno kad cujem ono zombijevsko "Milo lopove" utrobe vise prevrcu. *ebe mi se i za Mila i DPS kao i vecini naroda. Narod hoce promjenu nacina razmisljanja, hoce ideje koje snaze i pokrecu energiju. Dosta vise parola i populizma.

    Takodje, onaj vepar iz Londona radi ih sve ukupno za medalju. Umjesto da su ga od*ebali na vrijeme pa neka vodi svoje licne ratove on sa svojim djelovanjem i preko svojih placenih emisara plasira stvari da se maltene zbog njega seta. Nece ljudi da setaju za vepra koji se talio dje je stigao a i dalje bi da mu je moglo biti.

    Neozbiljnost, ultimatumi, sporazumi,ne izjasnjavanje oko sustinskih stvari nego guranje pod tepih gdje pokazujes da ne znas, niti imas ideju kako da ih rijesis sada kada bi mogao samo teoretski da das odgovore a kako ces ako budes trebao u praksi da sprovedes to o cemu sada niti imas pojma, niti nudis rjesenje.

    Ovo jos uvijek koliko, toliko nenapadanje medju organizatorima, aktivistima i opozicijom vise lici kao kad ljudi odluce da odrzavaju brak zbog djece a dobro znamo na sta to lici i gdje vodi.

    Ja i dalje ne kapiram u cemu je problem kod bilo kojeg crnogorskog opozicionara koji istupi u javnost to ludilo i izvitoperenost stavova i transcormacija do neprepoznatljivost postaje jedan socioloski fenomen svojstven izgleda samo kod nas.
    Last edited by Rodion Romanovich; 24-03-19 at 00:55.

  13. #2238
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Sve ok, samo mi nije jasno kako taj "sav narod" oće promjenu načina razmišljanja, a provodi vrijeme na nekim drugim mjestima i nije svjestan protesta? Odakle sad teza da ti ljudi išta traže?
    Last edited by Viscount; 24-03-19 at 01:20.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  14. #2239
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja ne mogu da vjerujem koliko ste ucaureni u nekim svojim pogledima i da ne vidite onu drugu Crnu Goru, drugu Podgoricu. Evo danas ste setali duzu relaciju pa jeste li vidjeli onaj narod sav koji provodi vrijeme na drugim mjestima i ne da ih samo ne zanima protest, nego ga uopste nisu svjesni ...
    Koliko ih samo znam takvih. Onda ih zvekne sistem po glavi, pusti da im majka umre cekajuci operaciju, otpuste ih da bi zaposlili nekog tutumraka. Pa mi dodju da placu. Mislis da mi ih je zao sekund? Sto su svim svojim beslovesnim postojanjem trazili to su i dobili.

  15. #2240
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,367
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja ne mogu da vjerujem koliko ste ucaureni u nekim svojim pogledima i da ne vidite onu drugu Crnu Goru, drugu Podgoricu. Evo danas ste setali duzu relaciju pa jeste li vidjeli onaj narod sav koji provodi vrijeme na drugim mjestima i ne da ih samo ne zanima protest, nego ga uopste nisu svjesni dok se vi bakcete koreografijom i uvelicavanjem broja prisutnih dok, cujem, jedan od "mudrih" govornika zakljucuje da ima i casnih ljudi koji nisu sa njima!? Ajde! A ja mislio da su oni svu cast CG skupili na jednome mjestu.

    Narodu se vise, da prostite se*e od jednih te istih ljudi zaglavljenih u sveopsti apsurd i glupost i jednih te istih parola i povika. Meni se licno kad cujem ono zombijevsko "Milo lopove" utrobe vise prevrcu. *ebe mi se i za Mila i DPS kao i vecini naroda. Narod hoce promjenu nacina razmisljanja, hoce ideje koje snaze i pokrecu energiju. Dosta vise parola i populizma.

    Takodje, onaj vepar iz Londona radi ih sve ukupno za medalju. Umjesto da su ga od*ebali na vrijeme pa neka vodi svoje licne ratove on sa svojim djelovanjem i preko svojih placenih emisara plasira stvari da se maltene zbog njega seta. Nece ljudi da setaju za vepra koji se talio dje je stigao a i dalje bi da mu je moglo biti.

    Neozbiljnost, ultimatumi, sporazumi,ne izjasnjavanje oko sustinskih stvari nego guranje pod tepih gdje pokazujes da ne znas, niti imas ideju kako da ih rijesis sada kada bi mogao samo teoretski da das odgovore a kako ces ako budes trebao u praksi da sprovedes to o cemu sada niti imas pojma, niti nudis rjesenje.

    Ovo jos uvijek koliko, toliko nenapadanje medju organizatorima, aktivistima i opozicijom vise lici kao kad ljudi odluce da odrzavaju brak zbog djece a dobro znamo na sta to lici i gdje vodi.

    Ja i dalje ne kapiram u cemu je problem kod bilo kojeg crnogorskog opozicionara koji istupi u javnost to ludilo i izvitoperenost stavova i transcormacija do neprepoznatljivost postaje jedan socioloski fenomen svojstven izgleda samo kod nas.
    Jes ovi ne znaju sto ce, ovamo vepar poziva na kucu milovu, ovamo opozicija nece, nista to ne valja, depes zna sto ce, sjedjecu kuci, dok depes sve uzima i isisava poslednje pare iz ove drzave iz nasih dzepova, nazalost ima u mom okruzenju dosta ljudi koji su zavrsili jake fakultete, vecina njih ne radi u svojoj struci, vecina njih konobarise, znam neke koji sa 28 godina zavrsavaju pripravnicki za 250 eura, ne zato sto fakultet nisu zavrsili u roku, vec zato sto nije bilo mjesta za njih, a kad zavrse pripravnicki jos par godina ce cekat za posao, i eto ti prodje trideseta, a ti jos ni posao nemas, a trebas djecu da radjas i nesto da stvaras, hoces ku8ac moj.
    Ti sto sjede po kafanama su najgori, poslednji sljam, ali dobro, bice bolje, cekacemo da uhapse veprinu, cekacemo da se opozicija slozi, cekacemo da ovi iz pokreta smisle nesto pametno, cekacemo, cekacemo, a zivot prodje.
    Odoh vidjet ima li kod majke 2 eura sjutra za kafu rekose lijep dan ce bit.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  16. #2241
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Sve ok, samo mi nije jasno kako taj "sav narod" oće promjenu načina razmišljanja, a provodi vrijeme na nekim drugim mjestima i nije svjestan protesta? Odakle sad teza da ti ljudi išta traže?
    Pa i ne traze. Oni su apaticni i odustali. Zele promjene onako nijemo, jos uvijek mozes kod njih probuditi trunak energije ali stvarnost sve vrati na staro. Znas koliko ja ljudi znam koji su potrosili mladost, vrijeme, prilike, zivce i zdravlje na junce iz opozicije i to ocekujes da oni sada sa tim istim juncima setaju? Vjeruj mi bolje da se ne srecu. Ja isti sam cak i prosetao prosle subote i sada bi sve sebe u dupe lupao zbog toga. Kad poslije toliko opozicionog staza i aktivizma vidim iste ljude, iste izlizane parole i besmislene poruke. Jos kad sam cuo ona saptanja kao zaustavili su autobuse, cekamo "one" da bi poceli, policija snima, koliko je spijuna nocas ovdje... doslo mi je da vristim. Majku mu *ebem mijenja li se u CG ista!

    DPS je izgubio vlast ima sedam godina i opozicija ima sve alatke da tu vlast preuzme samo treba da nadje bukvalno par normalnih ljudi da tu akciju izvede i uopste nije bitno jel pritisak ulice ili izbori koje bi cak i sam DPS organizovao. Cijela vriska ljudi iz opozicije koja bi ovo negirala je vriska frustriranih i nesposobnih ljudi koji ne zele da priznaju da nisu dostojni zadatka i da ih je vrijeme pregazilo. Ono sto bi strasno lose bilo da nekim sticajem okolnosti ti se ljudi dokopaju vlasti. Ni godina ne bi prosla vec bi se pisali grafiti vrati se Milo, sve ti je oprosteno.

  17. #2242
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,244
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    767
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kako je prošla ova šetnja, da li je če dule gevara okupio narodne mase.

    https://www.instagram.com/p/BvW3lUCAcAa/?hl=en
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hahaha, ovo sam se I ja u jednom momentu zapitao. Jel mu doslo deset ljudi??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Krenulo njih 10tak
    Sacekala ih policija
    Legitimisala ih sve
    Uzela telefone sto su snimali dok ih je legitimisala policija.
    Neko dobio popare i vratili ih odakle su dosli.

  18. #2243
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Odoh vidjet ima li kod majke 2 eura sjutra za kafu rekose lijep dan ce bit.
    Tako je, samo misli pozitivno

  19. #2244
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,367
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Krenulo njih 10tak
    Sacekala ih policija
    Legitimisala ih sve
    Uzela telefone sto su snimali dok ih je legitimisala policija.
    Neko dobio popare i vratili ih odakle su dosli.
    Uspio covjek da izbroji 7000 ljudi na protestu, da isprati ove sto su krenuli na kucu, da sazna da im je policija sve oduzela, da postavi oglas za apartmane na booking, da slika 10 udesa po podgorici i okolini, sve to na forum napise, sipa do cepa u golfa tricu i onda se vi pitate ko su spijuni, nemaju oni spijune no bizbija jednog jedinog, kgb i cia nemaju ovakve.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #2245
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pa i ne traze. Oni su apaticni i odustali. Zele promjene onako nijemo, jos uvijek mozes kod njih probuditi trunak energije ali stvarnost sve vrati na staro. Znas koliko ja ljudi znam koji su potrosili mladost, vrijeme, prilike, zivce i zdravlje na junce iz opozicije i to ocekujes da oni sada sa tim istim juncima setaju? Vjeruj mi bolje da se ne srecu. Ja isti sam cak i prosetao prosle subote i sada bi sve sebe u dupe lupao zbog toga. Kad poslije toliko opozicionog staza i aktivizma vidim iste ljude, iste izlizane parole i besmislene poruke. Jos kad sam cuo ona saptanja kao zaustavili su autobuse, cekamo "one" da bi poceli, policija snima, koliko je spijuna nocas ovdje... doslo mi je da vristim. Majku mu *ebem mijenja li se u CG ista!

    DPS je izgubio vlast ima sedam godina i opozicija ima sve alatke da tu vlast preuzme samo treba da nadje bukvalno par normalnih ljudi da tu akciju izvede i uopste nije bitno jel pritisak ulice ili izbori koje bi cak i sam DPS organizovao. Cijela vriska ljudi iz opozicije koja bi ovo negirala je vriska frustriranih i nesposobnih ljudi koji ne zele da priznaju da nisu dostojni zadatka i da ih je vrijeme pregazilo. Ono sto bi strasno lose bilo da nekim sticajem okolnosti ti se ljudi dokopaju vlasti. Ni godina ne bi prosla vec bi se pisali grafiti vrati se Milo, sve ti je oprosteno.
    Nesto sam nocas bio razocaran poslije protesta, manje ljudi, apatija me neka ufatila. Sta se promijenilo. Organizatori su dali partijama na znacaju. Dali su im sansu. Ljudima koji dvije decenije su opozicija I nista nijesu uspjeli da urade, sem da se rascjepkaju na toliko malih partija da covjek treba da dobro prati politicku scenu pa da ih sve nabroji. A nisu u stanju, od toliko umisljenih velicina I licnih sujete, ni za sto da sjednu I da razgovaraju ko ljudi. Evo sad I Radnicka nastupa samostalno.

    Trajace malo, ali ajde da ih pobrojim Demokrate, URA, Demos, Crnogorska, SNP, SDP, Ujedinjena, Prava, Radnicka, nezavisni poslanici (koliko ih ima???), DF u okviru koga imas Novu, Pzp I DNP (mozda ima I jos po neko no ja ne znam). Svaka ima svoga lidera, sam sebi veoma bitan, svaka gleda svoj interes I kalkulise. E sad, kako vec dva mjeseca nijesu u stanju da pokusaju da sjednu za isti sto, posalju im organizatori protesta nacrt sporazuma. Eto odma problema sa opozicijom. Ovi se jedni uvrijedise, vele moraju to sa nama detaljno da pogledaju prije nego sto se predlozi. Vele mi treba da vam pokazemo kako se protestuje. Neka to nego odrade tihi bojkot protesta, ostave aktiviste domovima. Drugi mjerkaju sa strane I vele cek cek, ajde mi smo za dogovor, al evo da vidimo kako ce stvari ici, stranacki organi trt vrt, a treci iz topa prihvatise. Ovi treci postupili na prvu loptu ok, ali kad su ukapirali da ostatak opozicije zeza onda su I oni povukli rucnu I poslali na sastanak nekakve manje bitne ljude, jer kako zaboga ce njihovi veliki lideri na takav sastanak.

    E sad zamislite da nekako opozicija I prihvati ovaj sporazum I kao krene da se pravi raspored u toj trecini ministarskih mjesta koji je opredijeljen za opoziciju. Pa kaze DF, mi imamo najveci procenat sa zadnjih parlamentarnih, pa ih podrze jos neki sto su bolje prosli na parlamentarnim no na lokalnim, a ovi sto su bolje prosli na lokalnim krenu da vicu ali vas nema sad ni 30% onoga sto ste imali. A nema ni ministarskih mjesta u toj trecini vlade koliko ima partija, pa treba nekome objasnit da ne moze biti ministar vec bi trebao biti pomocnik ovome drugome iz druge partije. Pa cirkus bi nastao.

    Sto vele buksovci za opoziciju, "vama ne treba ultimatume postavljat, vas treba izbrisat sve", a ja bih samo dodao "pizda vam materina"



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 24-03-19 at 02:36.

  21. #2246
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Kad pomenuh buksovce, ne mogu da vjerujem da su raspravljali o tome da li Simovic stavlja botoks ili ima prirodno lijepa usta :-):-):-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  22. #2247
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kompletno drustvo treba da se vrati na fabricka podesavanja.
    Alo ljudi, kod nas se braca rodjena razlicito nacionalno izjasnjavaju a vi hocete nekakve pokrete za demokratsku smjenu vlasti. U totalnom smo kanalu i samo nas neki Franko koji vlada 35god moze izlijecit.

  23. #2248
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Kao što rekoh, očigledno je da nema većinske želje ni potrebe da se mijenja išta. Ljudi to niti žele, niti zaslužuju. Ušuškao ih je DPS u kolijevku mizernih plata, penzija i socijalnog mira na račun bjesomučnog zaduživanja. Zastrašio i podijelio po davnim šavovima. Oblikovao im svijest, nametnuo izopačen sistem vrijednosti, što im je bilo i najlakše jer im je blizak. Potrebnoj manjini kojoj to nije uspio, kreirao je opoziciju i/ili instalirao spavače u istoj, dezorijentisao i doveo do ivice beznađa u igri privida demokratije. Ovi protesti su, nažalost, samo koprcanje te manjine. Koprcanje ne slobodnih, već okovanih koji ne vide svoje lance. Oni očekuju spas od ovog bućkuriša od opozicije. Što kupljene, što ukalupljene u privid demokratije i institucije od papira. A svako ko bi se zapitao, kakvu bi opoziciju DPS napravio, imao bi odgovor pred očima. Bez par desetina hiljada, bez jedinstvene i prave opozicije, bez potpunog ignorisanja privida demokratije koji održava DPS kroz izbore i institucije, sve ovo je samo koprcanje, rasipanje energije i još jedan sprint u beznađe.
    Jednog dana kad stanu krediti, stanu plate i penzije, ah kako ću u tim protestima da uživam iz topline svoga doma uz onu kuma Žorža o vađenju očiju. Jeste da će tada doći Murta, ali, budimo realni, zar zaslužujemo drugo

  24. #2249
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by Superhik View Post
    Kao što rekoh, očigledno je da nema većinske želje ni potrebe da se mijenja išta.
    Šteta. Kao što je većina ovdje dobro primjetila, mi smo u ozbiljnim problemima, a svijet sve brže ide naprijed, “ostavljajući” za sobom neodlučne ili nespremne države za promjene. Što se duže odlažu rješenja, to su ona bolnija i teža, kao što se moglo uvjeriti na primjerima Grčke i donekle Španije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #2250
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Da smo poceli prije 10 godina da mijenjamo sami sebe, a ne vlast, danas bi dobro odmakli. Do sad je bar 10% korumpiranih dinosaurusa krepalo ili otišlo u penziju, a došli su mladi. Kad je bila AB revolucija, imao sam 3 godine, a sad imam 33. Pa ne žive ovi što su nas doveli dovde 150 godina, već ih je pola vrijeme pojelo. Da vidite ko su novi kadrovi sve bi vam bilo jasno. Ponašaju se kao da su sa bečkih dvorova, a rade za 500 eura u X ministarstvo. Vaspitavajmo đecu kako valja pa će biti bolje bar za 20 godina.

Page 90 of 131 FirstFirst ... 4080868788899091929394100 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •