Page 85 of 131 FirstFirst ... 357581828384858687888995 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #2101
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    A cije su čirlidersice DF, ako uzmemo u obzir da zagovaraju interese drugih drzava? Dje idu po misljenje i planove djelovanja? Dje su nosili badnjake (upregli ih ka magarce, posto za bolje i nijesu) Znas li koliko me zabolje ona stvar za Kosovo? Ambisalo se 100 metara pod zemljom, ne bi ti se mnogo nasjekira. Ni za Kosovo ni za bilo koje druge. Prvo i osnovno, interesuje me ovo u CG, dje zivim i dje mi se djeca podizu. Neces bit mnogo stariji kad ista Srbija prizna Kosovo i sve se lijepo dogovore, pa pravi. Ja i dalj etvrdim da je DF izpljuvak ovih sto su na vlasti. A evo svaki dan se to sve bolje vidi. A zdravo bili pa vidjeli. Mozda su skuplji od Pajovica i druzine, ali bolje zavrsavaju posa. A mislim d ace oni prvi javno i na sve nacine pokusat da sabotiraju sve ovo. Evo da vidimo.....mozda grijesim
    Ne znam đe idu cirlidersice DF-a ali koliko vidim ođe su spremni na svakakve zahtjeve klijenta i gazde. Sve sami primjeri hrabrih i casnih . Ko da citam onu slinu od Nikolica , bivseg novinara

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  2. #2102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Evo opet DF sa ispadima.

    Pozvali organizatori sve opozicione partije veceras da se dogovore, ali DF sad trazi povlacenje kompletnog predloga i pocetak dogovora od "cistog papira".

    Ocigledno sabotiranje.

  3. #2103
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    DPS = DF je potvrđeno

    Za DPS = SDP = SNP čekamo potvrdu.

    Sent from my Motorola 8400

  4. #2104
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    skartirali su sami sebe, ko je uopste imao kakvih sumnji u njihovu agendu, valjda je sad sve jasno. kome nije, ni ne zasluzuje bolje od drps-a i df-a.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #2105
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Evo opet DF sa ispadima.

    Pozvali organizatori sve opozicione partije veceras da se dogovore, ali DF sad trazi povlacenje kompletnog predloga i pocetak dogovora od "cistog papira".

    Ocigledno sabotiranje.
    Iskreno, nadao sam se da je @extravaganca u pravu bio juce I da ce DF prihvatiti sporazum. Mislio sam da ce odbiti, ali nisam htio da budem ptica zloslutnica I da opet prozivam DF.

    Evo su ih zvali na sastanak, ali ocigledno je sujeta lidera DF, koji ne mogu da prebole sto nisu oni ti koji vode proteste, prevelika. Ne zelim da ulazim u teorije da su DPS igraci, mada im ovakav rasplet dogadjaja ide u prilog.

    Da zakljucim, nadam se da ce na smetliste istorije nakon ovakvih poteza, kao SPO u Srbiji. Ne zato sto mi se ne svidja njihova politika, vec zbog apsolutnog odsustva solidarnosti sa svima nama koji smo svake subote na ulici, te zbog stavljanja sitnih partijskih interesa ispred interesa naroda Crne Gore.

    Pih!!!!

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #2106
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    DPS = DF je potvrđeno

    Za DPS = SDP = SNP čekamo potvrdu.

    Sent from my Motorola 8400
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ranke-to-ucine

    Socijalistička narodna partija (SNP) podržaće sporazum koji su predložili organizatori građanskih protesta, ako to učine sve ostale opozicione partije, poručio je lider te stranke, Vladimir Joković.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #2107
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ranke-to-ucine

    Socijalistička narodna partija (SNP) podržaće sporazum koji su predložili organizatori građanskih protesta, ako to učine sve ostale opozicione partije, poručio je lider te stranke, Vladimir Joković.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znači da neće jer DF nije podržao?
    SNP = mi nemamo sopstveni stav
    Dobro...

    Sent from my Motorola 8400

  8. #2108
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,225
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne znam đe idu cirlidersice DF-a ali koliko vidim ođe su spremni na svakakve zahtjeve klijenta i gazde.

    Samo zato što ti se više sviđaju gazde ovih drugih ne opravdava činjenicu da ne vidiš koliko ova rečenica djeluje neiskreno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #2109
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,348
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by kimmi View Post

    Da zakljucim, nadam se da ce na smetliste istorije nakon ovakvih poteza, kao SPO u Srbiji.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    dokle god vrte 2 priče:
    1) više puta nam je život ugrožen bio i politički smo progonjeni i
    2) mi smo jedini koji štite prava Srba u CG

    dotle će bit’ tu. a i sam znaš da se dobar dio naroda i dalje ‘pali’ na retoriku dfa. kosovo, protiv natoa itd

    ps. Mandić je svu solidarnost pokazao u oktobru, kad je u Kristal završio. dok god keš dolazi sa par strana dotle je super.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #2110
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    TV I DRUGE IGRE

    Pitanja za Predsjednika

    Voljela bih stvarno da pitam Predsjednika, kakav to samoubilački nagon okuplja ljude u Vijestima? Pucaju u novinarku koja im drži naslovnicu, bacaju bombe na svog glavnog urednika, prebijaju vlastitog direktora, tuku odličnog dopisnika, dižu u vazduh sopstvena vozila, kamenjem gađaju svoju redakciju, prijete ubistvom uredniku najbolje TV emisije...

    Ljudi moji, je li ovo moguće... Televizija Crne Gore, javni servis svih građana, uvozi kadrove iz drugih država, ne bi li što efikasnije ponizila i izvrijeđala građane koji je plaćaju i zbog kojih postoji.

    Dva nespojiva, ali zbog toga ne manje ozbiljna domaća događaja - državni udar koji se nije zbio ali je urnisao Crmu Goru kao da jeste i protesti na Ulici kojima desetine hiljada građana pokušavaju da spašavaju što se još spasiti može - rasvjetljavaju, na osnovu udaljene sumnje, troje posmatrača iz Rusije i Srbije...

    Stvarno je bilo žalosno slušati Sonju Biserko dok pokušava da se ne zamjeri našem Predsjedniku, iznoseći uglavnom načelne stavove o svjetlosti sa Zapada i mraku sa Istoka.
    Ali, zašto bi ona i Genadij Sisojev uopšte brinuli o istini druge strane, kad to drugu stranu nije želio da čuje i pokaže javnosti ni domaćin Nebojša Skenderi.

    Sad se zaista više ne čudim što se od ovakve emisije ogradio čak i Zoran Leković.

    ***

    Tek u drugom dijelu Okvira shvatila sam da Dragan Šoć nije pogriješio što je prihvatio da gostuje u onakvom okruženju. Kao da neće, učtivo je izvrgao ruglu jednoiposatni trud da se silu na sramotu povežu protesti građana i suđenje za tzv. državni udar... Šta kažete na ovo što je rekao Sisojev o vezi između suđenja i protesta?

    “Ne vidim je i nema je! Niko neće ovdje da kaže što se dešavalo u Crnoj Gori danima uoči protesta. Što je bio motiv, što je okidač ovih protesta... Bila je to potpuno druga priča, priča o Dušku Kneževiću, čovjeku koji se odmetnuo iz vrha establišmenta. Znali smo dosta toga, ali prvi put se vidi materijalni dokaz koji ne stiže iz opozicije, nego iz vlasti?..

    Nijedan od organizatora protesta ne pripada strukturi kojoj se sudi u ovom procesu. Naprotiv, svi su oni druga politička priča, kao Džemal Perović, visoki funkcioner nekadašnjeg Liberalnog saveza. Poenta njihovih zahtjeva je nepostupanje po optužbama za korupciju i organizovani kriminal”...

    ***

    Šteta što se Predsjednik ne informiše kod Dragana Šoća, nego daje izjave kao da ga obavještava Genadij Sisojev. Nije građane baš nazvao pomamljenima, ali avetinjama jeste. Izlaze na Ulicu na poziv nekih anonimusa koji se “samo formalno predstavljaju kao lideri protesta”. A onda je te prevarante koji se lažno predstavljaju pozvao da popričaju s Predsjednikom...

    Iza šest pokretača protesta u početku nije stajao niko, osim njihovih porodica i 97 aktivista koji su se javili da 2. februara isporuče koverte Tužilaštvu. Od te noći, i iza i pored i ispred nas zaista stoji neko mnogo važan, uticajan i moćan - skoro tri puta po 9.700 građana.

    I da, zaista bi bilo “prirodno da protest koji opozicija predvodi zamijenimo dijalogom u parlamentu”. Toplo preporučujem da to i urade, ako opozicija ikad uspije da organizuje ovako masovne proteste, u šta osnovano sumnjam iz blizine.

    Ne razumijem samo zašto tu poruku šalje na adresu grupe Odupri se - 97.000. Mi se ne miješamo u unutrašnje stvari opozicionih stranaka, kao ni one u naše...

    ***

    A što ću s ponudom za dijalog? Ništa, trideset godina nudila sam, u pisanoj formi, teme za taj dijalog. Masa toga se sad nakupila, ne znam od čega bismo prije počeli. Od rata u kojem nijesmo učestvovali, ali jesmo poginuli, i to sramotno... Od glisera preko jezera i prvobitne akumulacije za kasnije keš kolaterale prijatelja... Od duvana, zbog kojeg je prodimila cijela Crna Gora... Od zločina deportacije, morinjskog logora, Bukovice ili Kaluđerskog Laza...

    Potrajao bi taj dijalog mjesec, prije nego što pređemo na mirnodopske teme. Samo čitanje dijela spiska opljačkanih pa propalih Titovih preduzeća trajalo je one noći na protestu deset minuta. Koliko bi nam tek trebalo za pojedinačno razmatranje uzroka i posljedica... Pa školstvo i zdravstvo, policija i vojska... A tek kultura, čijim je resornim ministrima samo pištolj falio čak i u onim rijetkim kratkim dijalozima sa slobodnim stvaraocima...

    ***

    Čak i da sve to oposlimo do kraja godine, ostali bismo u rečenom dijalogu bar do maja naredne. Zbog najvažnije teme - slobode, s posebnim osvrtom na novinarsku. A tu bismo nas dvoje morali opet od devedesetih.

    Ne znam kako je to kad prima Predsjednik, sve one bivše upoznala sam tek kad su pali s vlasti. Ima li tu gost pravo i na lična pitanja? Ako ima, morala bih nekoliko, nije red da umrem bez odgovora.

    Nepristojno je, zato bih preskočila naredbu iz proljeća ‘91. da moje ime nikad više ne smije izaći u Pobjedi, osim na čituljama. Ne bih ni o tome kako su mi rođene novine objavile da sam sa ustašama oružjem pokušala da zauzmem štampariju. Rastužila bi me priča kako sam otkazom ucijenjena ako ne izlektorišem umrlicu vlastitoga supruga.

    Ne bih ni o sedmogodišnjoj zabrani prilaska zgradi, a kamoli poslu, uoči i poslije referenduma, zato što sam “prodala nezavisnu Crnu Goru”... Kasno je i da kažem kako sam za sve te odluke od svih glavnih urednika dobijala isto objašnjenje - “tako je rekao Milo”...

    ***

    Ali bih nešto što me baš zaboljelo, mnogo više od svih progona koje sam evo nadživjela. Kako je Predsjednik mogao da se obraduje visokom priznanju koje je dobila novinarka Vijesti Olivera Lakić. Ne samo obraduje, nego to i javno saopšti.

    To je ona ista Olivera Lakić koja je prvo nagrađena državnim batinama. U čije ime, nikad nijesmo saznali. Znam da Predsjednik ne može lično poznavati sve “fudbalere”, ali poznaje Veselina Veljovića, je li ga ikad pitao ko uruči Olji onakvu “nagradu”...

    Drugu nagradu - preko nišana - predao joj je takođe sportista, državni “reprezentativac” u streljaštvu. Mrak je bio, Olja nije vidjela dres. Samo oni kod kojih je odlazio na pripreme znaju boje tog dresa. Predsjednik je tada rekao da igraju za Vijesti, zato što su se “prve oglasile” poslije metka. A ko je trebalo da se oglasi? Uspaničeni i potreseni suprug ili izbezumljena djeca...

    ***

    Voljela bih stvarno da pitam Predsjednika, kakav to samoubilački nagon okuplja ljude u Vijestima? Pucaju u novinarku koja im drži naslovnicu, bacaju bombe na svog glavnog urednika, prebijaju vlastitog direktora, tuku odličnog dopisnika, dižu u vazduh sopstvena vozila, kamenjem gađaju svoju redakciju, prijete ubistvom uredniku najbolje TV emisije...

    E, o tome bih i još ponečemu ja sa Predsjednikom, prije nego što pređemo na ove proteste čiji sam “samo formalno” jedan od organizatora. Ali, znam da on ne bi... Zato, vidimo se na Ulici...

    P.S. Dobar dan, poštovani gledaoci RTS - Javnog servisa Srbije. Gospodine Šoć, gospođo Jovanović-Vukotić, kako se u Crnoj Gori tumače optužbe da su protesti u Beogradu organizovani zbog podrške teroristima sa Kosova... Potpuno su opravdane, iza organizatora stoje CIA, MI-5, Vatikan I Soroš. Na Ulici u ovako odsudnom času okupljaju se samo izdajnici državne politike... Marš iz studija, stoko jedna, ko ste bre vi da vrijeđate naše građane... Izvinite, poštovani gledaoci, vidimo se naredne nedjelje, izvinite još jednom...
    Ratka Jovanović Vuković

    izvor: www.vijesti.me

  11. #2111
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Ja se evo ustrucavam da kazem nesto jer bi onda morao DF da branim

    Kakav crni Sporazum u ovom trenutku i na ovaj nacin. Onda cemu povika na Miru Kuljak da je njoj podmetnuo nesto kad je ovo manje vise taj isti sporazum koji je ona objavila!? Dakle ko su ovi ljudi da ikoga uslovljavaju na nesto? Ako si ucauren u jednoj poziciji i okruzenju koji dijeli tvoje stavove sebi stvaras lazan utisak da je to realnost a stvari su daleko od toga. Cini se da ljudi nemaju ni zelje, ni volje da stvari sagledaju sire.

    Ovdje se stvara slika o nekoj prosvecenosti i posebnosti ljudi koji setaju u odnosu na druge. Jos jedna obmana. Za mene su svi isti, cak tvrdim da medju glasacima DPS ima otvorenijih i smislenijih ljudi nego tu. Nazalost, ali to je Crna Gora ne danas, nego uvijek. Na ovom prostoru nema ni g od gradjanske svijesti jos uvijek. Populizam, sklonost ka autoritativnim razmisljanjima, laz, teorije zavjere i nacionalizam se ovdje i dalje dobro prodaju.

    Dalje ne mogu se izbjeci price oko nekih pitanja koja dijele jer interesuju ogroman broj stanovnistva iako se cine da one stete energiji i da ih zbog toga drugi namecu one ce se same nametati i naplatiti sve dok ti na njih nemas ni odgovor, ni rjesenje. Ne mijenja se DPS da bi nastao haos vec da bi ti bilo bolje.

    Ovo sve djeluje neozbiljno od ultimatuma vlastima do ultimatuma opoziciji a bez nekih sirih razgovora i debata. Cijela koncepcija je gubitnicka ukoliko se ne promijeni nesto a energiju jedino jos uvijek odrzava veliko nezadovoljstvo kod jednog sloja ljudi, ogromna medijska podrska od medija sklonih njima plus podrska partijskih infrastruktura.

  12. #2112
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,225
    Thanked in
    2,128 Posts

    Default

    Manje-više isti sporazum? Nema nekih suštinskih razlika?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #2113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...
    Ovo sve djeluje neozbiljno od ultimatuma vlastima do ultimatuma opoziciji a bez nekih sirih razgovora i debata. Cijela koncepcija je gubitnicka ukoliko se ne promijeni nesto a energiju jedino jos uvijek odrzava veliko nezadovoljstvo kod jednog sloja ljudi, ogromna medijska podrska od medija sklonih njima plus podrska partijskih infrastruktura.
    Ja ne vidim kako ove setnje mogu dalje evoluirati (a vrijeme im je) bez formiranja zajednickih zahtjeva demonstranata i opozicije, a kasnije i drugih vaznih faktora, kao sto su NVO. Posto opozicija nije ni beknula zadnja dva mjeseca, posto sva politicka energija trenutno dolazi od protesta, red je da oni pokazu inicijativu i naprave nacrt zajednickih zahtjeva. Ti zahtjevi ocigledno nisu daleko od onog sto opozicija hoce, jer su Demokrate i URA, partije koje po svim anketama cine oko 60% opozicionih biraca, odmah prihvatile.

    Nema svrhe u polje djelovanja prelazne vlade sa samo jednim ciljem - organizovanjem fer izbora, uvoditi resavanje nekakvih identitetskih problema. Kad budu zavrseni ti izbori, kad budemo znali ko je demokratski izabrana vecina - onda neka nova vlast to resava.

  14. #2114
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja se evo ustrucavam da kazem nesto jer bi onda morao DF da branim

    Kakav crni Sporazum u ovom trenutku i na ovaj nacin. Onda cemu povika na Miru Kuljak da je njoj podmetnuo nesto kad je ovo manje vise taj isti sporazum koji je ona objavila!? Dakle ko su ovi ljudi da ikoga uslovljavaju na nesto? Ako si ucauren u jednoj poziciji i okruzenju koji dijeli tvoje stavove sebi stvaras lazan utisak da je to realnost a stvari su daleko od toga. Cini se da ljudi nemaju ni zelje, ni volje da stvari sagledaju sire.

    Ovdje se stvara slika o nekoj prosvecenosti i posebnosti ljudi koji setaju u odnosu na druge. Jos jedna obmana. Za mene su svi isti, cak tvrdim da medju glasacima DPS ima otvorenijih i smislenijih ljudi nego tu. Nazalost, ali to je Crna Gora ne danas, nego uvijek. Na ovom prostoru nema ni g od gradjanske svijesti jos uvijek. Populizam, sklonost ka autoritativnim razmisljanjima, laz, teorije zavjere i nacionalizam se ovdje i dalje dobro prodaju.

    Dalje ne mogu se izbjeci price oko nekih pitanja koja dijele jer interesuju ogroman broj stanovnistva iako se cine da one stete energiji i da ih zbog toga drugi namecu one ce se same nametati i naplatiti sve dok ti na njih nemas ni odgovor, ni rjesenje. Ne mijenja se DPS da bi nastao haos vec da bi ti bilo bolje.

    Ovo sve djeluje neozbiljno od ultimatuma vlastima do ultimatuma opoziciji a bez nekih sirih razgovora i debata. Cijela koncepcija je gubitnicka ukoliko se ne promijeni nesto a energiju jedino jos uvijek odrzava veliko nezadovoljstvo kod jednog sloja ljudi, ogromna medijska podrska od medija sklonih njima plus podrska partijskih infrastruktura.
    Čak i da je sporazum potpuno isti (a nije) oni su organizatori protesta za razliku od Kuljak i to im daje za pravo.


    Sent from my Motorola 8400

  15. #2115
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja se evo ustrucavam da kazem nesto jer bi onda morao DF da branim

    Kakav crni Sporazum u ovom trenutku i na ovaj nacin. Onda cemu povika na Miru Kuljak da je njoj podmetnuo nesto kad je ovo manje vise taj isti sporazum koji je ona objavila!? Dakle ko su ovi ljudi da ikoga uslovljavaju na nesto? Ako si ucauren u jednoj poziciji i okruzenju koji dijeli tvoje stavove sebi stvaras lazan utisak da je to realnost a stvari su daleko od toga. Cini se da ljudi nemaju ni zelje, ni volje da stvari sagledaju sire.

    Ovdje se stvara slika o nekoj prosvecenosti i posebnosti ljudi koji setaju u odnosu na druge. Jos jedna obmana. Za mene su svi isti, cak tvrdim da medju glasacima DPS ima otvorenijih i smislenijih ljudi nego tu. Nazalost, ali to je Crna Gora ne danas, nego uvijek. Na ovom prostoru nema ni g od gradjanske svijesti jos uvijek. Populizam, sklonost ka autoritativnim razmisljanjima, laz, teorije zavjere i nacionalizam se ovdje i dalje dobro prodaju.

    Dalje ne mogu se izbjeci price oko nekih pitanja koja dijele jer interesuju ogroman broj stanovnistva iako se cine da one stete energiji i da ih zbog toga drugi namecu one ce se same nametati i naplatiti sve dok ti na njih nemas ni odgovor, ni rjesenje. Ne mijenja se DPS da bi nastao haos vec da bi ti bilo bolje.

    Ovo sve djeluje neozbiljno od ultimatuma vlastima do ultimatuma opoziciji a bez nekih sirih razgovora i debata. Cijela koncepcija je gubitnicka ukoliko se ne promijeni nesto a energiju jedino jos uvijek odrzava veliko nezadovoljstvo kod jednog sloja ljudi, ogromna medijska podrska od medija sklonih njima plus podrska partijskih infrastruktura.
    Kada bi se koristili tvojom logikom označavanja, oslikavanja i dijagnoze, ti si bez šale jedna fenomenalna mješavina profila Sulja Mustafića, Miška Vukovića i Ranye krivog.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #2116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    A jesu mogli Džemal i ekipa da, recimo, u predlogu sporazuma napišu

    "za vrijeme trajanja prelazne Vlade, isključivi mandat bi bio stvaranje uslova za slobodne i fer izbore - kontrola finansiranja, birački spiskovi, proaktivno podnošenje krivičnih prijava za vrijeme izbora od strane policije", što bi impliciralo da bi druga pitanja mogla otvarati tek Vlada koja bi imala pun, legitiman mandat osvojen na tim i takvim izborima?

    Ovako, bačena je špica. "Spoljnopolitička orjentacija". Srbi se opet osjećaju kao da im neki Džemal brani da ispoljavaju fundamentalni dio svog političkog opredjeljenja. Drugi stavljaju prst na čelo "znači, čekaj malo, ta pitanja se otvaraju čim prođe tih pola godine".

    Uz preskakanje subota, postavljene pa povučene ultimatume, zakazivanje sastanka u 18h, a za 21h iste noći...teški dilentantizam, nedosraslost zadatku, ili nešto treće.

  17. #2117
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    dokle god vrte 2 priče:
    1) više puta nam je život ugrožen bio i politički smo progonjeni i
    2) mi smo jedini koji štite prava Srba u CG

    dotle će bit’ tu. a i sam znaš da se dobar dio naroda i dalje ‘pali’ na retoriku dfa. kosovo, protiv natoa itd

    ps. Mandić je svu solidarnost pokazao u oktobru, kad je u Kristal završio. dok god keš dolazi sa par strana dotle je super.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Dakle, ovo je ono o čemu ja pišem. Jednostavno se veoma zanemaruje, potcjenjuje i pogrešno sagledava ovo oko Srba u CG koji čine ako se sjećam 30% stanovništva u CG. No dobro. Kada to pomenem onda sam Srbadija, Srbin, četnik DF-ovac. Ovdje ne možeš imati stav koji, ako je drugačiji od vladine antisrpske agende, a da ti ne prilijepe neku etiketu. Znači, ne možeš biti Crnogorac, demokrata, ne možeš biti savremenog razmišljanja ako si protiv nezavisnosti Kosova koje je fakat stvoreno otimanjem dijela teritorije države sa kojom smo do prije 13 godina bili u zajednici i tokom istorije u bratskim odnosima. Ako takav stav države iritira ne samo Srbe u CG već i Crnogorce, treba i o tome razmišljati a ne govoriti kako je to stav deefovaca, nazadnih četnika itd . Mislim nevjerovatno. Me možeš biti protiv Nato saveza osim ako nisi srpski kotpus i slične gluposti. Pa nevjerovatno...haha

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  18. #2118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ...Srbi se opet osjećaju kao da im neki Džemal brani da ispoljavaju fundamentalni dio svog političkog opredjeljenja. Drugi stavljaju prst na čelo "znači, čekaj malo, ta pitanja se otvaraju čim prođe tih pola godine"...

    Tako se "osjecaju" samo ljudi koji su unaprijed odlucili da iznadju neku manu.

    Da nema toga, isti ti ljudi bi na tvoju agendu te prelazne vlade odmah rekli - a nema ti borbe protiv korupcije, placaju te tajkuni da je izbacis, ili kamo ti smjena Katnica.

  19. #2119
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Evo nema posta da se ne pomenu Srbi... Onda neko očekuje da ti isti Srbi budu u priči oko protesta... Od počerka se to potencira, najviše od "građanaki orjentisanih" mislilaca i "boraca" protiv režima...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #2120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tako se "osjecaju" samo ljudi koji su unaprijed odlucili da iznadju neku manu.

    Da nema toga, isti ti ljudi bi na tvoju agendu te prelazne vlade odmah rekli - a nema ti borbe protiv korupcije, placaju te tajkuni da je izbacis, ili kamo ti smjena Katnica.
    Na koju foru može Vlada da smijeni SDT?

    A Crnogorci nisu racionalni kao pčele, čak i oni iskreno opoziciono orjentisani. Vi ovde vrtite neku priču oko korupcije, a pitaj ti tamo nekoga iz Vinicke je li mu bitnije da se usvoji zakon o lustraciji, porijeklu imovine, bla, bla...ili da se povuče prizanje Kosova. Pročitah nešto danas izjavu Mihaila iz CPC, i pomislih - protesti koji bi najviše šanse imali da obale vlast bili bi oni koji su reakcija na hapšenje Amfilohija. Više ljudi bi to zaboljelo, i jače zaboljelo, nego da DK ibaci snimak đe on i Milo broje naramak para u onoj mašini, a ispred red glasača čeka.

    Okej, DF bi sabotirao svakako, jer im ne odgovara da ovo ide bez njih u nekoj bitnijoj ulozi. Ali to ne mijenja stvar - zašto im dati municiju?

  21. #2121
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ako je df predstavnik Srba u CG onda sam ja miki maus, uostalom videćemo koliko će manje ljudi biti na protestu zbog njihovog neslaganja.

  22. #2122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako je df predstavnik Srba u CG onda sam ja miki maus, uostalom videćemo koliko će manje ljudi biti na protestu zbog njihovog neslaganja.
    Oni su pozvali ljude da izadju svakako, slagali neslagali.

    Ali znaju i sami kako bi prosli da se ne sloze sa organizatorima i pozovu ljude na bojkot protesta a ono se opet pojavi 20-25k ljudi

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #2123
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Pa podrazumijeva se da njihovi glasači neće izaći iako ih oni deklarativno pozivaju

  24. #2124
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne znam đe idu cirlidersice DF-a ali koliko vidim ođe su spremni na svakakve zahtjeve klijenta i gazde. Sve sami primjeri hrabrih i casnih . Ko da citam onu slinu od Nikolica , bivseg novinara

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Znas ti Dierktore, i to dobro, neka ta demamgogija. Ali evo da te podsjetim

    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  25. #2125
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,679
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Na sastanak noćas nije došao niko iz df-a, snp-a, ucg-a i demosa.
    Došli iz ure, demokrata, sdp-a, janko vučinić i Neđeljko. Mada noćas je bio kongres pzp-a, pa moguće da je to razlog

    Sent from my p20 lite using Tapatalk
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

Page 85 of 131 FirstFirst ... 357581828384858687888995 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •