Page 68 of 131 FirstFirst ... 185864656667686970717278118 ... LastLast
Results 1,676 to 1,700 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #1676
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Jos kad bi mi bili tako slozno drustvo.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  2. #1677
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Sto se brojki tice, zanimljivo mi je sto su me ljudi ubjedjivali da je nqa trgu kad su bile promocije za nezavisnost i zajednicu, stajalo po 50 hiljda ljudi, i to sve strucnjaci brojali raznim formulama, u raznim novinama i tv programima.
    A nocas na trgu koji je dosta bio popunjen, nije skroz ali nije bio ni p0razan, sad odjednom staje 3 hiljdade ljudi.

    Ali dobro cim pocne bezocno da se laze i forsira prica o brojkama, znaci frka je, to mi milo.

  3. #1678
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    ako neko misli da će Milo vlast predati mirno...u grdnoj je zabludi.

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  4. #1679
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NovakRamov View Post
    ako neko misli da će Milo vlast predati mirno...u grdnoj je zabludi.

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka
    U onoj grupi koja šeta ima đece od 2-3 godine. Ima i starih i nemoćnih ljudi. Treba li da pokazujem fotografije?
    Ako neko misli da će moći na tu grupu da baca suzavac i ostale bojne otrove, kao i da koristi pendreke i policijske palice, a da zbog toga ne prođe kao Čaušesku u grdnoj je zabludi.

  5. #1680
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Bitno je da se napomene da na proteste dolaze bivsi glasaci dpsa, medju kojima sam i ja. Ljudi polako shvataju da se ne desava nista dobro zadnjih decenija. Sad pitam ove moje iz kuce (dje je do prije neku godinu bilo pa sigurnih 6 glasova dpsu a sad nema 2) daj reci mi jednu instituciju u CG da ste zadovoljni s njom. Nema je. Svaka cast dobili smo drzavu. I ja sam glasa za to. Al nismo je dobili da bi je okacili na zid nego da imamo koristi od nje. Pitam ih sto ne traziste drzavu za vrijeme SFRJ? Ne bogomi bilo vam je dobro.
    Drugo. Slabo ima transparenata pa protest lici na neki koncert. Treba nesto smislit kad vec ne mogu zastave drzavne, neka idu opstinske ili da se napravi gradjanska zastava - zastava protesta. Jer zastava pokrece ljude. Dobar je osjecaj kad ides a iznad tebe se viori zastava.


  6. #1681
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,417
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SubWay View Post
    Nema potrebe za suptilnim načinima borbe ako organizovana kriminalna grupa teroriše građane Crne Gore.
    Svako ko je za sukobe I radikalizaciju protesta, na nacin da se fizicki upada u odredjene institucije I sukobljava sa policijom, svjesno ili nesvjesno odmaze protestima.

    Misljenja sam da bi zastave EU, kao simbol uredjenih drzava sto je valjda I cilj ovih protesta, bile pun pogodak. Mozda bi jednom malom broju ljudi zasmetale, ali bi mislim bilo vise onih koji gledaju sa strane a koje bi iste privukle. Svakako, bile bi I snazna poruka medjunarodnoj zajednici koja mozda nije nacisto koji bi smjer izabrala Crna Gora u slucaju uspjeha protesta.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  7. #1682
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kad vec ne mogu drzavne ......

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #1683
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,419
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,519
    Thanked in
    2,191 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kad vec ne mogu drzavne ......
    Neka. Da se ko ne uvrijedi.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. #1684
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Bitno je da se napomene da na proteste dolaze bivsi glasaci dpsa, medju kojima sam i ja. Ljudi polako shvataju da se ne desava nista dobro zadnjih decenija. Sad pitam ove moje iz kuce (dje je do prije neku godinu bilo pa sigurnih 6 glasova dpsu a sad nema 2) daj reci mi jednu instituciju u CG da ste zadovoljni s njom. Nema je. Svaka cast dobili smo drzavu. I ja sam glasa za to. Al nismo je dobili da bi je okacili na zid nego da imamo koristi od nje. Pitam ih sto ne traziste drzavu za vrijeme SFRJ? Ne bogomi bilo vam je dobro.
    Drugo. Slabo ima transparenata pa protest lici na neki koncert. Treba nesto smislit kad vec ne mogu zastave drzavne, neka idu opstinske ili da se napravi gradjanska zastava - zastava protesta. Jer zastava pokrece ljude. Dobar je osjecaj kad ides a iznad tebe se viori zastava.

    Onda je to baš polako.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #1685
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kad vec ne mogu drzavne ......

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Drzavne drugih zamalja po zakonu mogu zajedno sa nasom, nego organizatori protresta ih zabranjuju, sto donekle i podrzavam zbog toga sto se zloupotrebljavaju kod nas i ZASTAVE OD STRANE NARODA, I NACIJE OD STRANE DRZAVE. Ne bi bilo prvi put da vidimo zastavu Jamajke Argentine SAD i druge. Da je srece da dodje podrska iz drugih zemalja iz okruzenja.


  11. #1686
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    zasto se npr ne pozovu narod da ne placa recimo struju?
    to jest da placa struju samo onu koju je potrosio plus pdv na tu sumu i nista vise

    zasto malo ne krenu u nesto konkretno (nisam za ratove i francusku revoluciju) mora se krenut sa necim
    Pa svako zna da nece nijedan zahtjev biti ispunjen

    A ovako kad krenes mjesecno da deres drzavu za desetine mililona eura na koje su navikli mora se nesto desavat
    Nemojte mi samo rec da ce daljinskim putem nam iskljucit struju, recimo 50k domacinstava

    Ovo se mora iskoristi, ali mudro a ovim tempom ce ovo brzo u zaborav
    Ovo je prvi konkretan zahtjev oko kojeg bi trebalo da se uradi nesto.
    Drugi je blokada grada zbog cijene goriva.

    Pa onda za dalje da se prica...

    A ovo mirno setanje gradom sigurno nece nista donijet, bez da ce se razbiti zablude da se nesto moze mirnim setnjama promijeniti.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  12. #1687
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Znace sjedilo se na guzici 20 godina i sad kad je neko drugi pokrenuo proteste zulja sto su mirni, ne moze da se ispostuje jos 2-3 subote a onda krecu svakodnevni protesti, a nemojte ljudi.

  13. #1688
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Nisu ovdje bitne zastave iskreno. Mislis li Lepetanac da bi ti izasao da donesu CG zastave. Ajde da se bar ne sprdamo toliko.
    Sto se ovoga protesta tice, organizacija je jednostavno besciljna i to je ono sto odbija narod. Zato su se konacno i probudili svi u DPS-u i upregnuli naprijed. I na forumu a i sa izjavama.
    Ovo je igra strpljenja postala, a organizatori su trepnuli. Zato se sad svugdje puca iz svih oruzija.
    Ako vec protestvujes trebas da znas zasto. Ovaj narod se vise ne okuplja radi organizatora, a to postaje stihijski. Zato rekoh igra strpljenja. Nego sve megalomanski kao i ostale stvari u CG. Nije dovoljno misliti da si bolji od nepotizma DPS-a pa da mislis i da znas sta radis. Nisu ni oni bas totalni retardi.
    Ovo je trebalo potpuno drugacije odraditi. Pokrenuti proteste da se pritisne tuzilac da sto prije procesuira Miga i Gvozdenovica. I samo upirati u to i gurati. I stalno traziti da se to sto prije procesuira kako treba.
    Tu bi i EU podrzala jer je i njima u interesu da se rijesi korupcija sto prije. Pa bi svi vidjeli koliko se smije otezati ili osloboditi dok je narod na ulici.
    A kad brana napukne, sve ostalo bi bilo kao kula od karata.
    Pominjete Makedoniju. Nisu oni na pocetku pritiskali Gruevskog vec novog ministra unutrasnjih poslova. A kad je to puklo, tesko je bilo zaustaviti ono sto se desilo.
    A ne kod nas “ostavka svih do 15.tog ako ne radikalizacija”. Kao da se trude da ovo ne odrade kko treba.
    Ovo ce se ili zavrsiti ili ce preuzeti neko sa radikalnijim idejama. Ali da crnogorci protestvuju jos dva tri mjeseca kako Ratka misli.....to tesko
    Last edited by Hell Raiser; 18-03-19 at 18:57.

  14. #1689
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nisu ovdje bitne zastave iskreno. Mislis li Lepetanac da bi ti izasao da donesu CG zastave. Ajde da se bar ne sprdamo toliko.
    Sto se ovoga protesta tice, organizacija je jednostavno besciljna i to je ono sto odbija narod. Zato su se konacno i probudili svi u DPS-u i upregnuli naprijed. I na forumu a i sa izjavama.
    Ovo je igra strpljenja postala, a organizatori su trepnuli. Zato se sad svugdje puca iz svih oruzija.
    Ako vec protestvujes trebas da znas zasto. Ovaj narod se vise ne okuplja radi organizatora, a to postaje stihijski. Zato rekoh igra strpljenja. Nego sve megalomanski kao i ostale stvari u CG. Nije dovoljno misliti da si bolji od nepotizma DPS-a pa da mislis i da znas sta radis. Nisu ni oni bas totalni retardi.
    Ovo je trebalo potpuno drugacije odraditi. Pokrenuti proteste da se pritisne tuzilac da sto prije procesuira Miga i Gvozdenovica. I samo upirati u to i gurati. I stalno traziti da se to sto prije procesuira kako treba.
    Tu bi i EU podrzala jer je i njima u interesu da se rijesi korupcija sto prije. Pa bi svi vidjeli koliko se smije otezati ili osloboditi dok je narod na ulici.
    A kad brana napukne, sve katalo bi bilo kao kula od karata.
    Pominjete Makedoniju. Nisu oni na pocetku pritiskali Gruevskog vec novog ministra unutrasnjih poslova. A kad je to puklo, tsako je bilo zaustaviti ono sto se desilo.
    A ne kod nas “ostavka svih do 15.tog ako ne radikalizacija”. Kao da se trude da ovo ne odrade kko treba.
    Ovo ce se ili zavrsiti ili ce preuzeti neko sa radikalnijim idejama. Ali da crnogorci protestvuju jos dva tri mjeseca kako Ratka misli.....to tesko
    I zrtvuje se Migo i sta onda, i dalje imas tuzilastvo koje radi u sluzbi izabrane(u svakom smislu) grupe ljudi.

  15. #1690
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ako budemo brojni i brojniji još više i ako se budemo okupljali ispred USA i GER ambasada gdje ćemo u totalnoj tišini paliti svijeće nešto se može postići.Neka ameri i njemci vide da smo kulturni,mirni i da smo budućnost ove zemlje

    Poslato sa Huawei Mate 20 pro uz pomoć Tapatoka

  16. #1691
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Nisam ja ni rekao da su bitne zastave, samo mi je bila zanimljiva recenica " kad vec drzavna zastava ne može".. Prica se o protestima u Albaniji, Srbiji i Francuskoj i dodjes tamo sa državnom zastavom i oni te proceraju sa protesta.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #1692
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    I ti i svi ostali dobro znaju zašto nema zastava, tako da te zamolim da završimo tu priču.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  18. #1693
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,215
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    761
    Thanked in
    531 Posts

    Default

    Evo mi izbaci sponzorisano ura - video dje pise > skoro 30 hiljada ljudi u mirnoj setnji ulicama Podgorice tako nesto.

    Odakle im da je bilo skoro 30hiljada.

  19. #1694
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PGcity
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    I zrtvuje se Migo i sta onda, i dalje imas tuzilastvo koje radi u sluzbi izabrane(u svakom smislu) grupe ljudi.
    Ono što svim političarima smeta (i poziciji, a svakim danom mi je jasnije da to podjednako smeta i opoziciji) je traženje sistemskog rešenja.
    Ne dolazi u obzir rešenje po kojem će postojati mogućnost da za 10 godina imamo nekog novog polu pismenog idiota umjesto Katnića.
    Onda bi taj novi polu pismeni idiot nama objašnjavao kako Medojević/Bečić/Mandić ne kradu nego brane državu a mi bi morali opet da protestujemo.
    Ili će se ovaj problem riješiti ili protesti neće stati. Ovakvo rešenje ne odgovara ni opoziciji ni vlasti. Zbog toga opozicija ove proteste pomaže jedino na način koji ih može kod njihovog članstva opravdati da nisu protivnici protesta (obezbjeđenjem besplatnog prevoza svojim članovima.) Zar ne vidite da organizatori nemaju pare da zalijepe 100 postera? Zar vidite da nemaju ozvučenje za proteste? (treba li da pominjem da neke opozicione partije imaju ozvučenje da pola podgorice odzvanja).

    Zastave....

    Ukoliko želite da živite u slobodnoj državi u kojoj smijete slobodno da istaknete svoju zastavu a da ne budete okarakterisani i etiketirani kao:
    - Milova podguzna muva (nosioci crnogorskih zastava)
    - Četnički plaćenik (nosioci srpskih zastava)
    - Učk pripadnik (nosioc albanske zastave)
    - Ustaša (nosioc hrvatske zastave)
    - Strani plaćenik (nosioc ruske zastave)
    treba da budete na ove proteste. Cijena ovoga je upravo odustajanje od zastava na kratko jer aktuelna vlast zloupotrebljava nacionalne osjećaje ljudi u Crnoj Gori.

  20. #1695
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    14,791
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Nisam ja ni rekao da su bitne zastave, samo mi je bila zanimljiva recenica " kad vec drzavna zastava ne može".. Prica se o protestima u Albaniji, Srbiji i Francuskoj i dodjes tamo sa državnom zastavom i oni te proceraju sa protesta.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Ko o čemu.....

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #1696
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default #OdupriSe - 97000

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    I zrtvuje se Migo i sta onda, i dalje imas tuzilastvo koje radi u sluzbi izabrane(u svakom smislu) grupe ljudi.
    Ono sto ti ne razumijes, a ocigledno ni organizatori protesta je sledece.
    Vezano za Miga: zahtjevi sa ulice(mozete i svaki dan ili svake subote) da trazite da se Migo optuzi kako treba, a to je
    -kazna za pomaganje u pranju novaca
    -kazna za rasturanje novca iz krivicnog djela
    -uticanje na volju biraca novcem iz krivicnog djela
    -uticanje na izbore i izbornu volju biraca
    -kazne za svih 20 ljudi koji su ucestvovali po istim osnovama kao za Miga

    Pa da vidimo kad je 10-12k ljudi na ulici koji konstantno to traze da se procesuira kako treba, koliko je pametan potez otezati proces ili donijeti odluku od 3-4 mjeseca zatvora.
    Evropski izaslanici bi blagonaklonije gledali na sve jer se ne traze ostavke celnih ljudi u drzavi mimo izbora i Skupstine.
    Tek ga za Gvozdenovica nemamo sta pricati, mislim da protiv njega postoje prijave od strane NVO i opozicije barem dvije mjesecno.
    Kazna Migu predstavlja nekakvu pobjedu, nesto sto bi pomoglo ljudima da se povezu i izadju.
    Isto se moglo napraviti sa trazenjem da Ustavni sud obori zakon o pomoci proizvodjacima iz obnovljivih izvora energije. Tek bi tu pukla tikva.
    A mirni protest za zahtjevima za smjenu vlade i predsjednika. Srecno....

    PS. Da se razumijemo. Kakvo je stanje dovoljno govori situacija da je uz sve lose poteze narod u desetini hiljada izasao. I pored ovako nesposobnih organizatora dje 3 covjeka ovdje da pitas ne bi znali ko su. To samo govori koliko je lose stanje i da bi bilo steta da ga 6 ljudi uzaludno protraci, bez apsulutno ikakvog efekta
    Last edited by Hell Raiser; 18-03-19 at 15:58.

  22. #1697
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    I ti i svi ostali dobro znaju zašto nema zastava, tako da te zamolim da završimo tu priču.
    Zašto nema drzavnih zastava, da bi dosli oni kojima na smetaju jel to?

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #1698
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Zašto nema drzavnih zastava, da bi dosli oni kojima na smetaju jel to?

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Možda da bi se Milo iznervirao (a i ti uz njega) ...pa možda od nervoze napravi neki pogrešan potez, na primjer kaže nešto što mu ne ide u prilog. Evo vidimo od početka, iz protesta u protest, da ti to oko zastava baš smeta. A znamo i od ranije. Tako da ne moraš više... ali znamo da ćeš i dalje pričati o tome.

    I znamo da si ti veći Crnogorac od svih ostalih, uključujući i mene. I da više voliš Crnu Goru od mene.
    Last edited by hop; 18-03-19 at 16:11.

  24. #1699
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Meni smeta da krenem nedje u CG sa zastavom CG i da mi neko kaze to nije odje dobrodošlo. Koliki god ja bio Crnogorac manji ili veći od tebe. A opet to nije odgovor, sta smeta crnogorska zastava u Crnoj Gori.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #1700
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    14,791
    Thanks Thanks Received 
    4,116
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Smeta li ti Milo?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 68 of 131 FirstFirst ... 185864656667686970717278118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •