Page 33 of 131 FirstFirst ... 232930313233343536374383 ... LastLast
Results 801 to 825 of 3261

Thread: #OdupriSe - 97000

  1. #801
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Evo ne znam. Prvo upadate u glupu pricu oko broja iako sami protesti imaju brojnost iznad ocekivane mada imaju ogromnu pomoc od partija, sad pocinjete sa pricom o nasilju i sl. glupostima. Jeste li vi sigurni da vi podrzavate sam protest? Vas par najaktivnijih ovdje koji kao podrzavate protest dnevno izbacite toliko neistinitih informacija i spinova da je to...
    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja mislim da ovdje upravo ti najviše spinuješ

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Tako je ... Ne zna covjek sta ce od sebe.
    Veli podrzale partije ... Pa nego sta nego ce da podrze ?

    Da ostanu kuci ?

    Nejasno.mi je potpuno

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  2. #802
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ali ako se Dritan pojavi, to vise nisu gradjanski protesti, vec cetnicki.

    Inace, vidjeh sinoc uzivo ovog Milosa Krivokapica. Ono je velika magarica jedna, visi je od mene za glavu, a uopste nisam nizak. I vidjeh u njegovom drustvu onog lika sto je radio "samo pitam" klipove prije par godina. Ono je super kratka forma bila, steta sto su ubrzo batalili.



  3. #803
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,422
    Thanks Thanks Given 
    14,905
    Thanks Thanks Received 
    4,184
    Thanked in
    2,117 Posts

    Default

    Bez učestva partija ovi protesti nemaju neku veliku budućnost. To sigurno. Jer organizatori nemaju dovoljno sredstava ni ljudstva kako bi to uozbiljili. 2016 kad je DF organizovao bilo je baš dosta redara, posebno u odnosu na ovo sinoć npr. Pa se desilo što se desilo. Ali svi ste zamjerili Radunoviću što je rekao da ne odgovara za masu. Da je krenulo nešto sinoć da se desi što bi rekao neko od organizatora. Ustvari i ako bi rekao nešto đe su redari da išta urade, spriječe. Nema ih. Mora se ovo bolje organizovati, to je definitivno. Narod ima volje čim nas je sinoć onoliko bilo, samo organizacija mora biti puno bolja. A ne vjerujem da će između opozicije i organizatora doći do nekog doogovora. Nažalost!

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #804
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ulica sa trotoarom koja ide od trga ka posti (ono oznaceno strelicom) je dovoljna da moze 15-20 ljudi da prodje poredjani jedno do drugog.
    Nakon zavrsetka sa trgom ogromna kolicina ljudi je krenula tim putem. Iduci put se popni na neki odonih stubica ili stan na caosak i vidjeces otprilike koliko glava prodje zamisljenu tacku u roku od 2-3 sekunde. Pomnozi sa vremenskim trajanjem prolaska kroz tacku i dobijas cifru.

    Za primjer sam uzeo da kroz tu tacku prolazi 300 ljudi u minuti, a proslo je i vise.

    Ako ima ko kakav snimak ili sliku sa nekog ot tih pozicija ili mozda sa nekog od onih balkona jasnije ce biti.
    Druze, bez ljutnje, ali ovo je bas pausalno racunanje broja ljudi, nijedan parametar nije definisan, otprilike prodje toliko i toliko ljudi u liniju, otprilike ta linija prodje za toliko sekundi, otprilike treba masi citavoj toliko i toliko da prodje. Mnogo je tacnija i izdefinisanija metoda po metru kvadratnom, mada nije ni ona neka jednacina, ali je priblizno mjerodavna.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #805
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostavimo se prebrojavanja, nego daj neki spisak tehnickih stvari koje valja ispravit da im posaljemo grupi na fb, vidjeo sam da su pred ovaj bili otvoreni za kritike i savjete. Ozvucenje jeste skuplje, ali bi to bilo pod broj 1. Megafon da se uzme za setnju, i da organizatori budu rasporedjeni po koloni, da se drzi jedinstvo, ako se pjeva da se pjeva jedna pjesma a ne 10.
    Govornici da spreme bolje govore, i valjalo bi da sadrze konkretne brojke. Jos jasnije ciljeve protesta. Valjalo bi da pozovu sve ljude da svako od nas iscima barem jednog ili dvoje ljudi da dodje sledeci pur. Drustvena odgovornost, posteri, reklame. Himna protesta, bilo sta sto moze pogurat ljude da izadju.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  6. #806
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,422
    Thanks Thanks Given 
    14,905
    Thanks Thanks Received 
    4,184
    Thanked in
    2,117 Posts

    Default

    Meni je najjače kad kažu kriva je opozicija. Nema se za koga glasati. Čuda. Kad dođu protesti a organizuje Mandić četnik, ili Hodžić musliman ili ili. I vazda se ima razlog kako bi ovi lopovi i kriminalci vladali 30 godina. Od mog cijelog društva, gdje im i onih koji žive bolje i lošije, nebitno, ali su generalno svi protiv ovog sistema, sinoć niko nije izašao na proteste. A sjutra će da kukaju na ovo ili ono. A sinoć samnom pašenog koji je 20 i kusur godina moreplovac, kapo dugi niz godina, obezbijeđen čovjek totalno, Njemačka kompanija, ne zavisi od nikoga iz obe države. I on sinoć po onom pometu protestvuje, a ovi sjede kući. Pa nemojmo. Niko nije kriv, mi smo *****.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  7. #807
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni je najjače kad kažu kriva je opozicija. Nema se za koga glasati. Čuda. Kad dođu protesti a organizuje Mandić četnik, ili Hodžić musliman ili ili. I vazda se ima razlog kako bi ovi lopovi i kriminalci vladali 30 godina. Od mog cijelog društva, gdje im i onih koji žive bolje i lošije, nebitno, ali su generalno svi protiv ovog sistema, sinoć niko nije izašao na proteste. A sjutra će da kukaju na ovo ili ono. A sinoć samnom pašenog koji je 20 i kusur godina moreplovac, kapo dugi niz godina, obezbijeđen čovjek totalno, Njemačka kompanija, ne zavisi od nikoga iz obe države. I on sinoć po onom pometu protestvuje, a ovi sjede kući. Pa nemojmo. Niko nije kriv, mi smo *****.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    To je to, i ne interesuju ih protesti ali stotinu zamjerki nadju. Sinoc je bilo vise mladih ljudi nego prosle subote ali trebalo bi jos mnogo vise.

  8. #808
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Druze, bez ljutnje, ali ovo je bas pausalno racunanje broja ljudi, nijedan parametar nije definisan, otprilike prodje toliko i toliko ljudi u liniju, otprilike ta linija prodje za toliko sekundi, otprilike treba masi citavoj toliko i toliko da prodje. Mnogo je tacnija i izdefinisanija metoda po metru kvadratnom, mada nije ni ona neka jednacina, ali je priblizno mjerodavna.
    Kako to mislis bez ljutnje

    Salu nastranu, tj. na stranu - logicinije mi je da se racuna protok ljudi kroz odrednjeu liniju - u ovom slucaju uska ulica nego recimo povrsina trga i koliko ljudi moze stati po metru kvadratnom sa ili bez zimske opreme

    Drugi nacin je da se izracunati povrsinu od pocetka te ulice dje je bila knjizara do poste, ona je u vise momenata bila puna.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #809
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    ...Ozvucenje jeste skuplje, ali bi to bilo pod broj 1. Megafon da se uzme za setnju, i da organizatori budu rasporedjeni po koloni, da se drzi jedinstvo, ako se pjeva da se pjeva jedna pjesma a ne 10...
    Ozvucenje, ako boga znate. Svaki kafic ima bolje od protesta.

  10. #810
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Vjerujte mi, najbolji potez bi bio da se na kraju protesta napravi neka zurka po ure-uru sa onakvom buntovnickom muzikom, brejkersi, ekv, sars i sl.. da se omladina navadi. Vise navlaci na protest ovakav snimak, nego ne znam ciji i kakav govor.



  11. #811
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Vjerujte mi, najbolji potez bi bio da se na kraju protesta napravi neka zurka po ure-uru sa onakvom buntovnickom muzikom, brejkersi, ekv, sars i sl.. da se omladina navadi.
    Ovo potpisujem pogotovo Brejkersi.
    Hasta siempre!

  12. #812
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Slažem se - i to im treba sugerisat. I ne mora samo domaći rok (ili pokušaj roka ), nego može i neka elektronika za široke narodne mase.

    Za ozvučenje im je skrenuta pažnja još nakon prošlog protesta, ali kapiram da za sad to funkcioniše po principu 'koliko para, toliko muzike'.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. #813
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sinoc je na protestu bilo izmedju 5400 i 6700 ljudi.

    Trg sa ulicama okolo 10 000m2. Neiskorisceni prostor (fontane, zelene povrsine, djelovi ulica) 55%

    To je 4500 ljudi.

    Prosjek od 1.2 do 1.5 po m2.

    To je to.

    Ja nisam ni 3000 racunao da ce sinoc doci. To mi je bio best case scenario
    Last edited by Gandalf_White; 24-02-19 at 11:49.
    One Ring to Rule them all...

  14. #814
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Slažem se - i to im treba sugerisat. I ne mora samo domaći rok (ili pokušaj roka ), nego može i neka elektronika za široke narodne mase.
    Njet, pjesma mora da nosi poruku. Mora da bude u duhu protesta. Iako volim da djipam uz elektroniku..


  15. #815
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka pustaju Sabaton.



    Ovo tek kad se kriticna masa skupi

  16. #816
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,422
    Thanks Thanks Given 
    14,905
    Thanks Thanks Received 
    4,184
    Thanked in
    2,117 Posts

    Default

    Ja bih tražio od Bošnjačke stranka da izađe iz vlasti. Da vidim šta će da kažu. I uopšte koalicioni partneri.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #817
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ja bih tražio od Bošnjačke stranka da izađe iz vlasti. Da vidim šta će da kažu. I uopšte koalicioni partneri.
    ...
    Nezvanicno ce ti reci "jesi ti lud, da ostavimo toliko direktorskih fotelja".

    Zvanicno ce ti reci da oni ne mogu sa vojvodom u isti stroj.

    Ako izbacis vojvodu reci ce ti da ne mogu sa Becicem, koji je bio u SNP, koji je nekad podrzavao Milosevica.

    Ako izbacis Becica reci ce ti da ne mogu sa Dritanom, koji je bio sa Becicem, koji je bio u SNP...

  18. #818
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,964
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    BS i ostali bi se mozda i prikljucili ali uz cvrste garancije da nece izgubiti privilegije koje su tako dugo sticali. A posto to niko ne moze da im ponudi, onda su spremni da brane ovo sto imaju, zestoko i snazno kao i ovi iz dps. Preci ce oni preko svega samo da zadrze pozicije i polozaje. Oni nece da ginu za drzavu. Njih ne interesuje ta prica uopste i to treba dam je jasno.

    Vecina njihovog birackog tijela ne bi sa Becicem a kamoli sa Mandicem u istu kolonu ni za spas.

    Tako da na njih slobodno mozete da zaboravite. Ionako je to nesto oko 3% od oko 15% muslimana i bosnjaka u cg. Ima i drugih mjesta gdje se moze traziti ta podrska ...


    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Last edited by emiretf; 24-02-19 at 12:15.

  19. #819
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Većinu njihovog biračkog tijela ne interesuje ni Bečić, ni Mandić, ni Đukanović, nego ih isključivo interesuje ko i koliko može da ih uhljebi. As simple as that.

    Ali manimo se BS-a da ve zamolim, bar na ovoj temi.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #820
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Meni je najjače kad kažu kriva je opozicija. Nema se za koga glasati. Čuda. Kad dođu protesti a organizuje Mandić četnik, ili Hodžić musliman ili ili. I vazda se ima razlog kako bi ovi lopovi i kriminalci vladali 30 godina. Od mog cijelog društva, gdje im i onih koji žive bolje i lošije, nebitno, ali su generalno svi protiv ovog sistema, sinoć niko nije izašao na proteste. A sjutra će da kukaju na ovo ili ono. A sinoć samnom pašenog koji je 20 i kusur godina moreplovac, kapo dugi niz godina, obezbijeđen čovjek totalno, Njemačka kompanija, ne zavisi od nikoga iz obe države. I on sinoć po onom pometu protestvuje, a ovi sjede kući. Pa nemojmo. Niko nije kriv, mi smo *****.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    ovo si istinu rekao bas,mi smo sami krivi za sve.

  21. #821
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,342
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Ovi jos racunaju, otvorite matematicarima temu posebnu za ovu svrhu, ne moze se nista procitat, sve metar kvadratni, podijeljeno, puta puta n, vjetar. Poceo sam da pratim desavanja pa ce mi promaci nesto zbog ovih digitrona


    Last edited by REALista_05; 24-02-19 at 12:38.
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  22. #822
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Eo citaj edukui se



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  23. #823
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    763
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Da riješimo ove dileme oko brojnosti.



    Ovo trga je bilo pokriveno. Doduše manje gustine i sa praznim džepovima. Ali je bilo tu noćas oko 4000 ljudi.
    Rekoh sinoć da neću više o brojkama, ali moram samo ovo ...mada nisu brojke nego slike.
    Nešto mi se ne slaže ova ASC-ova slika sa ovom fotografijom ispod, što je postavio chicknorris. Mislim ...ova linija što je ASC nacrtao po ivici ulice Slobode. Nešto mi se čini da je bilo čeljadi i preko te ASC-ove linije?
    Quote Originally Posted by chucknorris View Post


  24. #824
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo sto je asc markirao je stanje u tipa 10 do 18.

    A ova slika je 18:15

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  25. #825
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ljudi, bilo je oko 5 hiljada sinoc, bezveze se ovde poteze prica i mjere metri kvadratni, sto bi rekao Caslav Vesovic "Nemojte dozvoliti da vas isprovociraju... Mi ovde branimo drzavu."

Page 33 of 131 FirstFirst ... 232930313233343536374383 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •