Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 161

Thread: Kako se snalazite za zivot

  1. #101
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,422
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    Pa trebali su to malom operisati, da mu se ne sprdaju konobari po Žabljaku

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Klasično razmišljanje prosječnog Crnogorca

  2. #102
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Klasično razmišljanje prosječnog Crnogorca
    Glup si

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    this time next year...

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Na sjever trebaju ulaganja. Kao sto u Boki postoje projekti tipa Porta, Lustice i Portonovi, isto tako može da se krene sa izgradnjom sličnih prpjekata na sjeveru.

    Prvenstveno Kolasin ima potencijala sa ovim novim skijalistem i auto putem. Tu moze da nikne neki jaki hotel tipa Viceroy na Kopaoniku sto je otvoren. Kondo chaleti i hotelske sobe 5* bi ubrzali razvoj sjevera, privukli nove intesticije, povecali plate, doveli strucnjake u svojim poljima... To je od sad pa za 10 godina da se desi nesto mnogo bi znacilo... A samim tim bi i migracija krenula i put tih krajeva...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Ne mogu da se slozim sa ovim.

    Porto Montenegro, Novi, Lustica su drugaciji projekti.

    Sjever CG treba drugu razvojnu strategiju usmjerenu na aktivni i ruralni turizam a 5* ne pasaju tu.

    Hoteli sa 3-4 zvjezdice sa 100-120 soba sa bazenima i propratnim sadrzajima, tematski naravno i to 4-5 komada ASAP bi za samo par godina ucinilo Kolasin i Zabljak destinacijom par ekselans.

    To bi otvorilo vrata turoperaterima i tom mid range gostu koji je po meni mnogo bolji za ekonomiju nego recimo jedan gost delux 5 star cartier.

    Prvo i osnovno je sto ne samo sjever vec CG nema dovoljno potrebnog kadra(za bilo koju poziciju). Drugo, uzasno je tesko edukovati te ljude (Bog mi je svjedok pokusao sam) i trece, 5 star gost je slab vanpansionski potrosac (znam da je ovo debatable).
    Pod vanpansionski potrosac mislim na sledeci scenario :

    Gost koji plati sobu 100-150 eur ne ocekuje isti servis i luksuz kao gost koji je plati 600-800-1000.
    Ovdje prvenstveno mislim na vanpansionsku potrosnju u vidu restorana, kafica, i turistickih aktivnosti - hiking, rafting, zip line, canyoning, jeep ture itd.
    I taj mid range gost je vise sklon da proba lokalno, iskusi lokalno i plati lokalno iz prve ruke. Dok lux gost high range nije sklon tome u toj mjeri.

    To sam pokusao da objasnim lokalnom parlamentu kada su odlucili da dovedu Statisa da im pravi hotel sa 5zvjezdica nadomak crnog jezera. Nekih 30ak smjestajnih jedinica, lux restoran i privatnost.

    Tu niti ce imati mjesta za lokalno stanovnistvo sda radi niti ce regija imati benefit.
    Primjer :

    Gost tu dolazi ili helihopterom ili nekim lux transferom sa autima od 50-60k eura.
    Jede samo tu, i spava samo tu. Imace privatne ture koje ce hotelska agencija da mu obezbijedi i radice samo sto mu oni kazu. Tako da novac nece promijeniti ruke i doci do lokalnog stanovnistva.


    Dok mid range gost jede u lokalnim restoranima, uzima ture od lokalaca, kupuje suvenir, iznajmi auto ili dolazi normalnim taxijem itd itd.
    Za ove se turiste jasno moze pratiti money trail.

    Smatram da i na nivou CG treba zavrsiti zapocete lux projekte i drzati ih na ovom potezu oko zaliva za sada. A privuci investitore koji ce dovesti srednjeplateznog gosta 3 i 4 zvjezdice hoteli i to je recept za uspjeh.

    P.S.


    Sto se tice migracije put sjevera.

    Kolasin mozda. Na zhb nema sanse da bi se iko normalan nastanio.

    NIJE moguce, ljeti hajde i nekako, zimi nema elementarnih uslova za zivot.
    Nema adekvatne zdravstvene zastite, za ljude koji hoce djecu u skolu mogu da zaborave jer je skola gore blago receno uzas sto se tice kadra.
    Za single osobe tek mogu da se pozdrave da ce upoznati nekog normalnog.
    Na prste jedne ruke mogu se nabrojati ljudi koji dobro pricaju engleski.


    Nije to kao Tivat pa da imas i skolu za strance, i emancipovano stanovnistvo, i veliki broj expata.

    To je selo, tj. zaseok.

    Iz iskustva govorim. Ne dao Bog nikome gore da prezimi eto toliko
    Last edited by Gandalf_White; 10-03-19 at 21:16.
    One Ring to Rule them all...

  4. #104
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,422
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    Glup si

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    A ti si nekulturan

  5. #105
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    A ti si nekulturan


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    this time next year...

  6. #106
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    A vala ako se ko odje trudi da bude korektan i još da obrazloži svoje stavove opširno, to je onda Gandalf, n'o neka

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    this time next year...

  7. #107
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,786
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Gandalf ne znam cime se bavis ali od A do Š se slazem s tobom...pogodio si srz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #108
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Gandalf ne znam cime se bavis ali od A do Š se slazem s tobom...pogodio si srz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Turizmom se bavim.
    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    A vala ako se ko odje trudi da bude korektan i još da obrazloži svoje stavove opširno, to je onda Gandalf, n'o neka

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Zahvaljujem na lijepim rijecima.
    Ja forum dozivljavam kao platformu gdje moze da se podijeli misljenje/iskustvo i da se ponekad ponesto nauci.
    Kome ne svidja ne mora da cita.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #109
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne mogu da se slozim sa ovim.

    Porto Montenegro, Novi, Lustica su drugaciji projekti.

    Sjever CG treba drugu razvojnu strategiju usmjerenu na aktivni i ruralni turizam a 5* ne pasaju tu.

    Hoteli sa 3-4 zvjezdice sa 100-120 soba sa bazenima i propratnim sadrzajima, tematski naravno i to 4-5 komada ASAP bi za samo par godina ucinilo Kolasin i Zabljak destinacijom par ekselans.

    To bi otvorilo vrata turoperaterima i tom mid range gostu koji je po meni mnogo bolji za ekonomiju nego recimo jedan gost delux 5 star cartier.

    Prvo i osnovno je sto ne samo sjever vec CG nema dovoljno potrebnog kadra(za bilo koju poziciju). Drugo, uzasno je tesko edukovati te ljude (Bog mi je svjedok pokusao sam) i trece, 5 star gost je slab vanpansionski potrosac (znam da je ovo debatable).
    Pod vanpansionski potrosac mislim na sledeci scenario :

    Gost koji plati sobu 100-150 eur ne ocekuje isti servis i luksuz kao gost koji je plati 600-800-1000.
    Ovdje prvenstveno mislim na vanpansionsku potrosnju u vidu restorana, kafica, i turistickih aktivnosti - hiking, rafting, zip line, canyoning, jeep ture itd.
    I taj mid range gost je vise sklon da proba lokalno, iskusi lokalno i plati lokalno iz prve ruke. Dok lux gost high range nije sklon tome u toj mjeri.

    To sam pokusao da objasnim lokalnom parlamentu kada su odlucili da dovedu Statisa da im pravi hotel sa 5zvjezdica nadomak crnog jezera. Nekih 30ak smjestajnih jedinica, lux restoran i privatnost.

    Tu niti ce imati mjesta za lokalno stanovnistvo sda radi niti ce regija imati benefit.
    Primjer :

    Gost tu dolazi ili helihopterom ili nekim lux transferom sa autima od 50-60k eura.
    Jede samo tu, i spava samo tu. Imace privatne ture koje ce hotelska agencija da mu obezbijedi i radice samo sto mu oni kazu. Tako da novac nece promijeniti ruke i doci do lokalnog stanovnistva.


    Dok mid range gost jede u lokalnim restoranima, uzima ture od lokalaca, kupuje suvenir, iznajmi auto ili dolazi normalnim taxijem itd itd.
    Za ove se turiste jasno moze pratiti money trail.

    Smatram da i na nivou CG treba zavrsiti zapocete lux projekte i drzati ih na ovom potezu oko zaliva za sada. A privuci investitore koji ce dovesti srednjeplateznog gosta 3 i 4 zvjezdice hoteli i to je recept za uspjeh.

    P.S.


    Sto se tice migracije put sjevera.

    Kolasin mozda. Na zhb nema sanse da bi se iko normalan nastanio.

    NIJE moguce, ljeti hajde i nekako, zimi nema elementarnih uslova za zivot.
    Nema adekvatne zdravstvene zastite, za ljude koji hoce djecu u skolu mogu da zaborave jer je skola gore blago receno uzas sto se tice kadra.
    Za single osobe tek mogu da se pozdrave da ce upoznati nekog normalnog.
    Na prste jedne ruke mogu se nabrojati ljudi koji dobro pricaju engleski.


    Nije to kao Tivat pa da imas i skolu za strance, i emancipovano stanovnistvo, i veliki broj expata.

    To je selo, tj. zaseok.

    Iz iskustva govorim. Ne dao Bog nikome gore da prezimi eto toliko
    Svakako da treba razvijati hotele od 3 i 4*, to se podrazumijeva, kao i aktivni turizam. Gosti u hotele od 5* su itekako potrosaci van pansiona, samo im treba ponuditi takve usluge. Lux dzipove, vozace sa jezikom... sve to mora biti na nivou gosta koji ce taj dan da potrosi 500-1000e na aktivnosti... ovo ne mozemo imati sad, ni za 5 godina vjerovatno, ali mozemo za 10, do 2030te, ako se sad zapne ulagati...

    Ali jedan jaki strani investitor daje jak zamajac ako krene godisnje da ulaze 10-20-30 miliona... neka to budu i kondo projekti, to je ono sto dovodi bogatu klijenteli, vlasnike i buduce investitore...

    Mislim da Kolasin ima sve preduslove da do 2030te bude mjesto dje ce biti prosjecna plata minimum 600e, dje ce da radi 5000-10000 ljudi sa tom prosjecnom platom... oce li se to desiti... zavisi ocemo li bit sposobni da dovedemo nekoga ko ce da ulozi... Posto mi sami ne umijemo.

    Andermat je nekad bio vojna baza do 1991, i onda se povukla vojska odatle, ostalo napusteno selo bogu iza ledja... onda je svajcarski ambasador povuka za rukav jednog poznanika i predocio mu mjesto dje mozda moze nesto da napravi... i skoro 30 godina kasnije, Andermat izgleda ovako...

    https://www.andermatt.ch/en

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Razumjeli smo se mi donekle.

    Ono sto smo se slozili je da nema pretpostavki za razvoj tog turizma jer se kuca ne pravi od krova.
    Vec je potrebno stvoriti pretpostavke u vidu infrastrukture za isti.

    Kolasin je na Ok putu sa dovodjenjem seratona i izgradnjom skijalista za jedan veci projekat 3-4 zvjezdice.

    Zabljak je svjetlosnim godinama daleko evo i par razloga zasto :

    - neuredno vodosnadbijevanje
    - losa putna infrastruktura zimi
    - putevi kroz planinu se ne ociste do juna jer citiram "svakako ce se otopiti"
    - NP Durmitor najblaze receno upravljaju nesposobni ljudi
    - nema hotela koji moze da smjesti preko 50 ljudi
    - nema dobrih vodica (u oktobru je tip ostavio 2 cheha u planinu i spustio se sa grupom pa je GSS isao da ih trazi) (svake godine pogine po 1-2-3 ljudi)
    - nema skijalista ni u najavi, Savin kuk je sve bez adekvatan
    - nema dodatnih sadrzaja u vidu bazena, sauna, zdravstvenog i sportskog turizma
    - nema adekvatne deponije
    - nema adekvate polj. Proizvodnje
    - nema ugostitelja
    - nema kulture


    Sve sto Zabljak ima je prirodna ljepota na zalost.


    E sad sto se tice vanpansionske potrosnje zamisli ovako :

    Da bih opsluzio hotel koji se pravi gore i podigao nivo usluge na 5 zvjezdica. Potrebna su mi 3 dzipa potpuno nova (150 000 eur), ljudi iz ostalih djelova CG koje moram platiti 1000eur mjesecno, sopstvena rafting kompanija sa restoranom da se ne zastidi gost 5 zvjezdica sa min 10 radnika, 3 kombija A klase itd itd itd. To je ulaganje od milion eura za lokalnu turisticku agenciju koja mora imati jace cijene i samim tim gubi trziste low i mid range.

    Poslije ulaganja od milion eur dobra je volja Petrosa Statisa kome ce preporuciti goste, tj. Hoce li agenciju Explorer dovesti (koja je uzela NP Durmitor) da im radi ili ce on otvoriti.

    Tebe tu nidje nema, lokalaca nidje nema, vanpansionske potrosnje koja ce ostati u Zhb nidje nema.


    P.S.

    Molim starwalkera da nam prebaci ovu prepisku u Turizam

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #111
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    I najjaca benzinska pumpa na svijet

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    I najjaca benzinska pumpa na svijet

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

    Potpisano je prosle godine da se pumpa izmjesti van grada na obilaznicu. Cak su mijenjali odje 700 kvadrata za 2000-3000 300m odavde. Trebali su vec to da realizuju ali nijesu. Jer odje dje je buska trebao je Franca da pravi autobusku sa hotelom i restoranom, ne znam sta se sad planira

    Najjaca stvar. Pumpa u sezoni radi do 9 uvece. Ako putnik namjernik nije usuo gorivo u Pljevljima. Od pljevalja do Niksica nekih 150km moze da zaboravi da natoci gorivo jer ni ZHB ni Savnik ne rade.

    Redovno se u sezoni desi da spavaju ljudi u kolima ispred pumpe dok ovi ne otvore

    A pogledaj samo autobusku pored.

    Oficijelno ima 2 zaposlenih a ne mozes kupiti karte niti se raspitati za red voznje jer to 2 ljudi primaju platu da ne dolaze na posao.
    Last edited by Gandalf_White; 11-03-19 at 10:17.
    One Ring to Rule them all...

  13. #113
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    I najjaca benzinska pumpa na svijet

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
    uzasna stanica,kada pada kisa skvasis se uzas...

  14. #114
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Nemam ja na ovo sto dodati... ali posto smo mi Kambodza od drzave, mi kuci gradimo od krova, kako ko ima sto da prilozi i da se ugradi... mali privrednici, a i srednji, nemaju kapaciteta da investiraju 20-30 miliona godisnje u narednih 10 godina da bi Kolasin licio na nesto. Zato se i okrecemo velikim stranim koji podmazuju domace politicare, a mi onda kupimo mrvice... to tako nazalost kod nas funkcionise, i ne vjerujem da ce se za naseg zivota promijenit. Evo traje zadnjih 250, pa ce makar i jos 50 godina.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  15. #115
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Razumjeli smo se mi donekle.

    Ono sto smo se slozili je da nema pretpostavki za razvoj tog turizma jer se kuca ne pravi od krova.
    Vec je potrebno stvoriti pretpostavke u vidu infrastrukture za isti.

    Kolasin je na Ok putu sa dovodjenjem seratona i izgradnjom skijalista za jedan veci projekat 3-4 zvjezdice.

    Zabljak je svjetlosnim godinama daleko evo i par razloga zasto :

    - neuredno vodosnadbijevanje
    - losa putna infrastruktura zimi
    - putevi kroz planinu se ne ociste do juna jer citiram "svakako ce se otopiti"
    - NP Durmitor najblaze receno upravljaju nesposobni ljudi
    - nema hotela koji moze da smjesti preko 50 ljudi
    - nema dobrih vodica (u oktobru je tip ostavio 2 cheha u planinu i spustio se sa grupom pa je GSS isao da ih trazi) (svake godine pogine po 1-2-3 ljudi)
    - nema skijalista ni u najavi, Savin kuk je sve bez adekvatan
    - nema dodatnih sadrzaja u vidu bazena, sauna, zdravstvenog i sportskog turizma
    - nema adekvatne deponije
    - nema adekvate polj. Proizvodnje
    - nema ugostitelja
    - nema kulture


    Sve sto Zabljak ima je prirodna ljepota na zalost.


    E sad sto se tice vanpansionske potrosnje zamisli ovako :

    Da bih opsluzio hotel koji se pravi gore i podigao nivo usluge na 5 zvjezdica. Potrebna su mi 3 dzipa potpuno nova (150 000 eur), ljudi iz ostalih djelova CG koje moram platiti 1000eur mjesecno, sopstvena rafting kompanija sa restoranom da se ne zastidi gost 5 zvjezdica sa min 10 radnika, 3 kombija A klase itd itd itd. To je ulaganje od milion eura za lokalnu turisticku agenciju koja mora imati jace cijene i samim tim gubi trziste low i mid range.

    Poslije ulaganja od milion eur dobra je volja Petrosa Statisa kome ce preporuciti goste, tj. Hoce li agenciju Explorer dovesti (koja je uzela NP Durmitor) da im radi ili ce on otvoriti.

    Tebe tu nidje nema, lokalaca nidje nema, vanpansionske potrosnje koja ce ostati u Zhb nidje nema.


    P.S.

    Molim starwalkera da nam prebaci ovu prepisku u Turizam

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Nemam ja na ovo sto dodati... ali posto smo mi Kambodza od drzave, mi kuci gradimo od krova, kako ko ima sto da prilozi i da se ugradi... mali privrednici, a i srednji, nemaju kapaciteta da investiraju 20-30 miliona godisnje u narednih 10 godina da bi Kolasin licio na nesto. Zato se i okrecemo velikim stranim koji podmazuju domace politicare, a mi onda kupimo mrvice... to tako nazalost kod nas funkcionise, i ne vjerujem da ce se za naseg zivota promijenit. Evo traje zadnjih 250, pa ce makar i jos 50 godina.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  16. #116
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    mislim da kao dodatnu djelatnost za dopunu budzeta treba kupit parce zemlje te sadit svoje povrce i sve.drug mi je na grahovo uzeo dobar komad zemlje,sad sadi krompir,mrkvu,luk,ima za sebe i jos ima i za prodaju.ima i kupusa.ne kupuje vise nista.

  17. #117
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ko mu to obadjuje, zaliva i sl?

  18. #118
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    komsija,Grahovljani su poznati ko dobri ljudi.ovo sto mu pretekne da tom komsiji i super.komsija prodaje na pijace pazarnim danima,pa mu da nesto para,mada ovom to ne treba.

  19. #119
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Ih, ko ne bi kupio onda kad bi imao neko drugi da mu obrađuje i radi oko toga...
    Ja bih prvi usadio u Gornji Zagarač, eto imanja ne može se obić za po dana...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  20. #120
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    e,al ovo je Grahovo,krtola ko sa slike,mrkva,kupus....top.

  21. #121
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Nema ljepše krtole od grahovske i ubajske
    Jokac, teško današnji ritam života može dozvoliti rad na bašti. Kao klinci, moji roditelji su radili i tata je uvijek imao baštu, tako da ja nisma ni znala da se povrće kuuje, skoro sve smo imali ispred kuće. Sada dolje živi moja sestra sa mužem i djetetom, nema šamse da stignu oko cvijeća samo a kamoli bašta. Ali tata je još tu .

    Kada smo kupovali stan u Pg ja sm arazmišljala o kući ali muž mnogo radi a kuća ište puno vremena, tako da želje su jedno a mogućnosti drugo.

    Ali treba sebe usavršavati, tražiti dalje ako nijeste zadovoljni sa time što radite. Ja lično nijesam taj neki ambiciozni tip i žao mi je zbog toga, a možda sma se pomalo ušuškala jer muž radi i ništa nam ne fali (radim i ja naravno, ali on stvara mnogo više).

    Brat se zaposlio prije pola godine, to nakon magistrature prvi posao, Nije zadovoljan uslovima i platom, tražio veću, nijesu mu dali, on odmah se raspitao, išao na razgovor i prešao u drugu firmu za duplo veću platu. IT sektor.

  22. #122
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    znam to sve,al eto ako postoji ikakva mogucnost i ko ima malo zemlje i moze se organizovat,treba da posadi bilo sto da ima domace,ubise nas sa uvozima kojekakvih bakraca,gledam u voli,krompir iz egipta....ludilo.a sto kazes,zakopali smo se u stanove i beton u potrazi za platama i onda se ne moze.

  23. #123
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,394
    Thanks Thanks Given 
    14,857
    Thanks Thanks Received 
    4,160
    Thanked in
    2,101 Posts

    Default

    Ja sam probao to sa sadnjom neke baštice samo za familiju. Ne zbog uštede nego da ne bi kupovali taj krompir iz Egipta npr. Vjeruj mi da oko toga mora da se radi praktično svakodnevno. Još mi roditelji pomagali. Ja nisam htio ništa da se prska, a bez prskanje ne može da uspije. Bar u Podgorici. Ne znam sad za druga mjesta. I to mi je sve bilo na kilometar od kuće. I odustao. Baš je teško uklopiti posao i sve druge obaveze sa tim. Vjeruj mi.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #124
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    govorim kao dodatno da se radi da bi se smanjili porodicni izdaci na mjesecnom nivou.da se ne kupuje ovo sumnjivo povrce.za Grahovo ima navodnjavanje,to nije problem,pa kad imas komsiju koji moze uz svoju njivu da malo pripazi i moju zasto da ne.a da je tesko tesko jeste,uostalom sto je lako u zivotu

  25. #125
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Moze da se uklopi samo ko je posvecen i radan. Nego bi svi mi da posle posla odemo u teretanu pa sa drustvom na pice pa bi i malo po forumu i internetu da cackamo i onda stvarno nema vremena. Niko me ne moze ubjediti da se ne moze odvojiti pola sata dnevno iako ne treba ni toliko jer bastica ne zahtjeva svakodnevno odrzavanje.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 18:15
  2. Sta zivot predstavlja za vas?
    By _HokutoNoKen_ in forum Religija i filozofija
    Replies: 144
    Last Post: 16-08-10, 23:56
  3. Kotorski Zivot
    By jadran in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-06, 13:10
  4. Zivot je.......
    By PHANTOM in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 21-04-04, 23:27
  5. Bolji zivot?
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 02-04-04, 07:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •