Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 161

Thread: Kako se snalazite za zivot

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Losa vam je strategija.
    Naravno da ne treba trositi pare na gluposti, ali kljuc nije u snalazenju kako skresati troskove , nego kao podici prihode.
    Treba izabrati zanimanje koje volis, stalno uciti I mijenjati firmu cim ne postuju dogovor ili vise nemas sta da naucis na tom mjestu.
    Ja sam trenutno u devetoj.
    konacno neko da objasni...
    f6

  2. #52
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Ajde to objasni ljudima koji vole posao nastavnika u školi? Vjerovatno si bankar, programer ili preduzetnik. A mora neko i da obrazuje đecu

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ja sam ubijedjen da su najbolji nastavnici upravo oni koji vole svoj posao i hvala im sto postoje...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #54
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Losa vam je strategija.
    Naravno da ne treba trositi pare na gluposti, ali kljuc nije u snalazenju kako skresati troskove , nego kao podici prihode.
    Treba izabrati zanimanje koje volis, stalno uciti I mijenjati firmu cim ne postuju dogovor ili vise nemas sta da naucis na tom mjestu.
    Ja sam trenutno u devetoj.
    Jedno pitanje...u kojoj zemlju(drzavi) zivis?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #55
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    U CG sve vrijeme, elektro inzenjer.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  6. #56
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Jedno pitanje...u kojoj zemlju(drzavi) zivis?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moras se ponasati drugacije da ne bi zivio kao vecina. I u CG se na posten nacin moze dobro proci, samo treba razmisljati drugacije. Samo sto nema svako intelektualnog kapaciteta i damu za to.

  7. #57
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Slazem se u potpunosti,a na posteno je malo tesko,probao sam par puta sve legalno i sve pa me zatvorise(jbg konkurencija ima bolje veze),ali moze se zivjeti dok si samac,posle kad dodje familija sve je teze i teze...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #58
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Niko nije rekao da je lako. Zivimo u doba divljeg kapitalizma, i sigurno nece bit lakse u buducnosti. Ono sto je sigurno, je da ko je spreman da skupi damu i ufati se u kostac sa nefer svijetom i okolnostima, i ulaze konstantno u sebe, prigrli nesigurnost i iskoristi je, ima sansu da zivi bolje no oni sto bi da odrade 8 sati i da ih niko ne dira za preko, i ako ikako moze u drzavnu sluzbu da se upadne.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Znam ja to nego dodje vrijeme kad shvatis da je sve uzaludnl,i trosenja novca,i vremena,i zivaca...
    Radim inace van cg ali kazem samo da je bas bas lose,svi su se veci uhljebili,ne moze se mrdnuti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ja sam solidno iskustvo stekao van, zato sam se i vratio u cg, jer sam dobio sansu i ovdje da napredujem. Ne bih se sigurno vracao da radim za 500e cio zivot.
    Mora coek da bude spreman na selidbe, kako van drzave, tako i po drzavi. Sanse dodju onom ko ih trazi, uocava i spreman je da ih ugrabi. Moze bit da su na nekoliko razlicitih kontinenata, a moze bit i u nekoliko gradova u CG. Vidim mnogo parova koji se ne 'skrasavaju', sto mi volimo da kazemo, jer zele da ugrabe najbolje od zivota. Sigurno da ima vise izazova kad coek ima dijete, ali nisu ni prvi ni poslednji koji se cecaju naokolo.

    Neko voli tu neku laznu idilicnu sigurnost, da su cio zivot u 'svom' mjestu, tu su 4oro baba i djedova, pa zivot je naizgled laksi... sve je to naizgled. Cim jedna plata zakasni... ode mu sve naopako. Ne valja.

  11. #61
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    616
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    kod nas je najgore sto nema pravne sigurnosti, sudovi su sprdnja...pa su se prevaranti namnozili.
    To me najvise zivaca kostalo.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  12. #62
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Slazem se, sigurnosti nemas, rizikujes, polomis se od dokazivanja da bi ti neko povecao 100€ platu. Jer ne mozemo svi odma u biznis. Mnogo privatnika koji drze ozbiljan biznis zivi na racun ambicioznih mladih ljudi koji rade 8+ sati pa kad dodju kuci uce jos toliko. A kad se izgubi zdravlje zabolje k svakog privatnika za istog tog radnika.
    Treba cuvat sebe prvenstveno.

    Vjeruj mi, zdraviji zivot zive ti uhljebi. Sta fali onim iz Monteputa, svi odlične plate, dobar ugovor, siguran odmor, na kraju godine bonus plus neki i stan za 200€ po kvadratu.

    A ti se polomiš privatno za te pare.

    Ljudi koji nemaju konekcije, stvarno ovdje
    teško da mogu pokrenuti bilo što.

    Pa ti dođe inspekcija, pa ti ukradu ideju ljudi koji imaju više resursa, pa obučiš radnika a on ti ode lod konkurencije itd itd

  13. #63
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    mislim se da se otvori jedna lijepa kafana sa domacom hranom,da se dovedu 4 konobarice iz Banja Luke,pa pomalo da se radi,cisto dopunski za punjenje budzeta.pa koliko god da ostane mjesecno...sve to na 30metara od mora...suknjice povise koljena,a gore kao na october fest..
    Last edited by jokac; 03-03-19 at 12:07.

  14. #64
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Ima to svoje,ali opet da bi postigao to ne bi mogao da plovis ako nemas nikoga od poverenja da ti to vodi,plus budi spreman na raznorazne inspekcije,papirologiju pola amazonske sume i nekih gluposti...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #65
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    imam prostor svoj,samo malo renoviranja treba.a ako nam smanje svima plate sto je lako moguce,nece se imat za sto ni plovit...

  16. #66
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    U CG sve vrijeme, elektro inzenjer.
    sa tim zvanjem da si na brod otisao imao bi 6-7000e mjesecno,a na platforme i 15000e

  17. #67
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jedan od dopunskih nacina kako se snaci za zivot uz platu...

  18. #68
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Već 2 godine radim samostalno ono što znam i u čemu imam iskustva, od kuće sa 0eur ulaganja, bez leđa i bez veza,bez sigurne plate i na uštrb svoje penzije.
    Teško je. Teško je realno zaraditi i 10eur ako je posao nesiguran.
    A još teže je do posla doći. Mislim na sticanje klijenata ili ti mušterija.
    90% biznisa ili bavljenja preduzetništvom se svodi na dobijanje poslova. Zato se u svijet toliko pažnje pridaje marketingu. Ali kod nas to ljudi ne znaju i nežele da znaju jer smo primitivci.
    Mene prije nego sam počeo samostalno su obični ljudi savjetovali počni, budi dobar i pošten u poslu i vremenom ćeš preko preporuka dobijati poslove.
    To su naši zabudali.
    Kod nas se mogo više cijeni poslovna logika sa tuške pjace i lažava priča uličnih dilera nego li išta pošteno, pravedno i kvalitetno.
    Ljudi vole da im se pričaju laži koje lijepo zvuče.

  19. #69
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Naravno da volimo laz, nismo jedini svi to vole da cuju, recimo podjes u butik da kupis odjelo, prodavacica pocne da ti prica kako ti lijepo stoji, kao da je za tebe krojeno, kako si zgodan ovo, ono i hop proda ti odjelo koje mozda ne bi kupio i koje ti ne stoji dobro, a zasto, zato sto smo povjerovali u laz da smo LIJEPI i da nam lijepo stoji poyy.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  20. #70
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Naravno da volimo laz, nismo jedini svi to vole da cuju, recimo podjes u butik da kupis odjelo, prodavacica pocne da ti prica kako ti lijepo stoji, kao da je za tebe krojeno, kako si zgodan ovo, ono i hop proda ti odjelo koje mozda ne bi kupio i koje ti ne stoji dobro, a zasto, zato sto smo povjerovali u laz da smo LIJEPI i da nam lijepo stoji poyy.
    Nikad me niko ne moze ubijedit da mi nesto lijepo stoji ako ja tako ne mislim
    Mislim da laz (kao prodaja ) nije to to sto mi volimo.
    Nego ispiranje mozga nama prodaje stvari..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  21. #71
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ono kada neko ko ima platu od 500EUR kuka kako se nema para i ne moze da se zivi, a kaze da MORA da ima svaki dan za cigare i potrosi 20% svoje plate na to. A na to dodas kladionicu "povremeno". :stupid: :upset:

    Prva stvar koju radim kada primim platu je da 10% (a i vise) svojih prihoda stavim na odvojeni stedni racun koji mi nije lako dostupan, bez obzira na to koliko mi je velika plata, koje rate imao, koje obaveze imao, drugarstva i ostale troskove. Sve se to cuva kako bih imao nesto u nekim vanrednim situacijama ili sebe pocastio necim sto zelim (putovanje, novi telefon, neki gadget i sl.). Ne interesuje me "kidanje obraza" zbog toga sto na svadbu nemam da ponesem cifru koja se od mene ocekuje, ne interesuje me sto na rodjendane ne idem sa poklonima od 50EUR, a najmanje me interesuju troskovi ka ljudima koje veoma rijetko gledam i jedva poznajem ili su mi nebitni u zivotu (a znate i sami koliko ste puta isli npr. na takve svadbe).

    Ja licno imam od cega da ostavim te pare jer NE MORAM (niti) pusim, idem u kladionice i ispijam kafe svaki dan.
    Castim sebe veoma rijetko izlaskom u grad, prijateljska okupljanja se trudim da organizujemo po kucama, a nemam osjecaj da sam sa svojih 30 godina nesto izopsten i da propustam sto po citav dan ne blejim po gradu. Po gradu moze i da se seta, ne mora da se sjedi ako je poenta u tome da se malo vidi sta se desava u čaršiji.

    Neko je napisao kako nije bitno da se ustedi, bitno je da se nadje nacin da se povecaju prihodi. Obicno takvi kako povecavaju svoje prihode povecavaju i svoje troskove. Pogledajte svoju platnu istoriju i zapitajte se kako ste zivjeli sa 400EUR plate, a kako sa 500? Kako sa 700?

  22. #72
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    U pravu si za sve sto kazes, pogotovo za ovo sto se tice potrosnje kad ti plata raste, radio sam za platu od 300 eura i za platu od preko 2000, kad sam radio za 300 eura, uspio sam da "ustekam" nakon 7 mjeseci jedne patike od 70-80 eura, slusalice za komp od 50 eura, telefon HTC M7 od 250 eura i putovanje u BG dje sam potrosio oko 200 eura, ostalo je sve poslo na hranu, gorivo i po koji izlazak u grad, a kad sam radio za ovu jacu platu za 14 mjeseci, kupim dva sata po 500 i 300 eura, za telefonom nisam nikad patio tako da sam uzeo A5 2017 za nekih 250 eura, kupio par patika/cipela preko 100 eura i ako sam mislio da nikad to necu uraditi, jer najvise volim da nosim reebok classic, za mene je bila cifra 180 eura dati za patike, a dao sam za neki najnoviji model airmaxa i jos hiljadu nekih gluposti sam kupovao koje mi ne trebaju i bez kojih sam mogao, volim da igram igrice pa sam za mis dao 80 eura, tastatura od 90 itd da ne nabrajam sve ka bidon odje, ali hocu da kazem da sa rastom plate rastu i vasi apetiti pa se i trosi vise, neko ce reci da se moze kontrolisat, svaka cast takvima i poznajem par njih, ali u vecini slucajeva se rasipaju parama na gluposti, najjaci su mi oni koji dodju do neke dobre plate pa se bez par moeta i kohibe ne moze izac' u grad.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  23. #73
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Ne dozvoljavajte sebi da SVE gledate kroz euro. Ako ste u takvom društvu, ČINITE sve što je u vašoj moći da ga promijenite. To su mahom vječiti siromasi. Ovo je ujedno i najdominantnija "grupa" ljudi.
    Veći je siromah onaj što mu se može,a jedva guta od onoga kome je jedini problem što mu ne može bit.
    Ako imaš danas..... uživaj ne razmišljajući poslije koliko te to zadovoljstvo koštalo. CIJENA kao cijena nije uvijek mjerodavna u eurima. U VEĆINI slučajeva je najmjerodavniji "pravi trenutak"
    Valjda nije potrebno komentarisat ljude koji UVIJEK IMAJU najskuplje telefone?

  24. #74
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    to mi je najveca glupos patit od skupih telefona,a ne koristi se nijedna funkcija mimo drustvenih mreza i poziva i poruka....a to moze i onaj telefo od 100e isto kao i onaj od 1000..

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    kakav se ovdje zdrav zivot zagovara monasi bi nam pozavidjeli. pa se cudite monstatu sto kaze da se moze sa dva eura dnevno...
    f6

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako bi ocijenili nocni zivot u glavnom gradu?
    By Babel Fish in forum Centralni
    Replies: 116
    Last Post: 09-06-12, 19:15
  2. Sta zivot predstavlja za vas?
    By _HokutoNoKen_ in forum Religija i filozofija
    Replies: 144
    Last Post: 17-08-10, 00:56
  3. Kotorski Zivot
    By jadran in forum Primorski
    Replies: 1
    Last Post: 21-02-06, 14:10
  4. Zivot je.......
    By PHANTOM in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 22-04-04, 00:27
  5. Bolji zivot?
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 02-04-04, 08:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •