Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 54

Thread: Los Andjeles & San Francisko

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Sjecam se ove tvoje ture

    Vegas smo odlucili da preskocimo, nije mi taj kic i kazina nesto interesantni.

    Prije nego sto smo posli dvoumili smo se da li da komplet zaobidjemo gradove, i rent a carom obidjemo nacionalne parkove Joshua Tree, Mojave, Grand Canyon, Death Valley, Yosemite...

    No se predomislismo na kraju, reko iduci put kad budemo u Cali idemo u parkove...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Trump u pravu za zid, ha?
    Nisam za zidove ikakve vrste

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  3. #28
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Za LV 2 dana je dovoljno ako se ne ludirate

  4. #29
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Kako opisase LA ni da je grad zombia.... svako ima drugacije misljenje e mekom gradu il mjestu al meni generalno je LA lijep grad, jbg ima beskucnika al meni nije to nimalo cudno jer tamo dosta ljudi propadnu financiski itd .... al mislim da grijesite kad kazete da se nema sta vidjet

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ne znam ko je pomenuo da se u LA nema sto vidjeti? 5 noci minimum da bi se sve vidjelo kako treba.
    Downtown ne treba zaobici, iako je put hobosa, jer je tu dosta akcije i istorije. 1 dan dovoljno.
    1 dan ode na Beverli hils.
    1 dan na Santa Moniku i Venice beach.
    1 dan na Holivud, Sunset i Melrose.

    Ima tu jos mjesta koje treba obici ali nismo imali vremena. Malibu, Long beach, Redondo beach, Manhattan beach, Santa Barbara...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  6. #31
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Za LV 2 dana je dovoljno ako se ne ludirate
    U Vegas ne vidim razlog za odlazak, osim ko oce da se kocka. Mjesto kica i sunda. Eventualno moze posluziti kao baza za obilazak mjesta naokolo.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ajmo malo da udarimo po SF


    Poslije nedelju dana u LA, nocnim busom Megabus-a, smo se zaputili ka SF. Treba nekih 8 sati da se stigne. U oba pravca smo bukirali nocne voznje iz prostog razloga sto smo htjeli da ustedimo na 2 nocenja, i da imamo vise vremena za razgledanje. Megabus reklamira karte od 1$, i tih karata je nekad bilo vise, sad ne znam ima li iko vise da ih moze ugrabiti. Uglavnom, povratna LA-SF nas je ispala oko 65e. Nije moglo jeftinije nista da se nadje, ali i ovo je prihvatljivo.

    Krece se sa Union stanice iz Downtown LA, i stize na improvizovano stajaliste blizu Caltrain zeljeznicke stanice, blizu centra SF.

    U 11pm smo krenuli iz LA, i oko 7 i po stigli u SF. Voznja je bila lagana, odspavali smo solidno , pa smo bili spremni da odma ostavimo stvari u hotel i idemo po gradu.


    U SF smo nasli prihvatljiv hotel za oko 60e za noc u Fell ulici, blizu Ness avenije, u samom centru. To je bilo iznenadjujuce, ali bio je neki popust na Hotels.com. Hotel Oak nije nista posebno, ali je cisto, u samom centru i u bezbjednom kvartu. To je jedino sto nam je bilo bitno. Hoteli van grada nisu nista jeftiniji, a ni javni prevoz nije nimalo jeftin, kao u LA.


    Znali smo da ima hobosa i po SF, pa nas nije dalo iznenaditi to sto smo na njih odma naisli u poznatoj Market aveniji, koja vodi ka biznis distriktu, i pier-ovima. Znaci fensi avenija, four seasons, luj viton i sl, a na stotine njih lezi i ćopa naokolo. Svi normalno prolaze kao da se nista ne desava, oguglali ljudi na njih, samo sto mi nikako ne mozemo.


    SF nam se svidio vise od LA. Sjevernije je, pa je i temperatura 4-5 stepeni niza, ali i dalje oko 10-12 stepeni preko dana, sto je njihova 'zima'. Sve sto je najinteresantnije u SF je u tom prostoru 5×5km, i bas ima masu da se vidi. Grad se nalazi na masu brda, tako da ima solidnih uspona i padova. Na brdima su one njohove drvene viktorijanske kuce, koje kao da su iz filmova ispale i kafei, restorani shopovi. Kvartovi na brdima kao da nisu u SF, mnogo su mirniji i idolicniji, vecinom mjestani kuliraju i bas kao da nisi u metropolu, nego u neki mali grad.

    Nastavice se



    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Druže hvala za prelijepe slike, kakav throwback

  9. #34
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Dobre slicice!
    LA je mozda i najizvikaniji grad na svijetu.
    pod2 SouthCentral je najopasniji dio grada, Compton je postao lagan (ne cio ali skoro)
    Meni je vazda bio trip da me upucaju tamo kad odem, ono neki drive-by a na kraju sam bio u diznilendu, samog sebe sam prevario.
    SF je prelagan, ima dobriih mjesta, nema opasnih kvartova, eto sem tog Oklanda, mada nije ni on strasan.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  10. #35
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Dobre slicice!
    LA je mozda i najizvikaniji grad na svijetu.
    pod2 SouthCentral je najopasniji dio grada, Compton je postao lagan (ne cio ali skoro)
    Meni je vazda bio trip da me upucaju tamo kad odem, ono neki drive-by a na kraju sam bio u diznilendu, samog sebe sam prevario.
    SF je prelagan, ima dobriih mjesta, nema opasnih kvartova, eto sem tog Oklanda, mada nije ni on strasan.
    LA jeste izvikan, ali svakako grad koji treba posjetiti. Zavisi kome je sto cilj da istrazuje, da li su to samo turisticke atrakcije ili dublje razumijevanje drustvenog i socijalnog stanja u USA, nedelja dana je period kad se moze zagrebati povrsina i vidjeti kako ljudi zive, kako su podijeljeni, koji su to problemi s kojima se grad suocava...
    Sto pomenu drive by i pucanje, LA je pravi grad za to To je i meni padalo na pamet kad smo na raskrsnicama cekali da se upali zeleno, a vidis one iz bandi kako i oni cekaju crveno u nekim bijesnim kolima, spustena stakla, i hip hop muzika tresti, i gleda te onako ka tele... samo cekas da izvadi stopljpi

    Sto se tice SF, nije nimalo prelagan i ima opasnih mjesta koje treba u sirokom luku zaobilaziti, pogotovo u centru. Tenderloin kvart, Mission street i nekoliko ulica oko nje, djelovi Market street... na stotine onih iz bandi coskare na ulice, kao i stotine beskucnika i mentalno bolesnih leze naokolo. Market ulicom prosto moras proci jer je to fensi ulica u centru, ali prosto predjes na suprotnu stranu kad vidis ove klosare i bolesne... to svi rade. A Tenderloin i Mission smo ocesali kad smo nekim ulicama pored prolazili... u tih nekoliko ulica prosto ne zelis da zalazis, pogotovo ne uvece.

  11. #36
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Jos koja iz SF i Palo Alto-a. Putevima Silikonske doline. HP garaza, Google garaza... Skromni poceci

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  12. #37
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Predobre slike, hvala što dijeliš tvoja iskustva ovdje.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  13. #38
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Moramo motivisati ljude da putuju, slike i price su dobar motivator

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  14. #39
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Imaš li blog/instagram?
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Imaš li blog/instagram?
    Pedjat87 instagram

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  16. #41
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sto se tice SF, nije nimalo prelagan i ima opasnih mjesta koje treba u sirokom luku zaobilaziti, pogotovo u centru. Tenderloin kvart, Mission street i nekoliko ulica oko nje, djelovi Market street... na stotine onih iz bandi coskare na ulice, kao i stotine beskucnika i mentalno bolesnih leze naokolo. Market ulicom prosto moras proci jer je to fensi ulica u centru, ali prosto predjes na suprotnu stranu kad vidis ove klosare i bolesne... to svi rade. A Tenderloin i Mission smo ocesali kad smo nekim ulicama pored prolazili... u tih nekoliko ulica prosto ne zelis da zalazis, pogotovo ne uvece.
    Predobrih slika imas, ja sam zivio 5 mjeseci u SF i daleko sam ispod tebe sto se tice fotografija
    A sto se tice centra, jeste ruzno ono za vidjeti, pogotovu ako se napicanis a iz nekog razloga moras pjeske tuda da prodjes.
    Ja sam imao samo jednu neprijatnu situaciju za svih 5 mjeseci i to ne bjese specijalno, vise se ovaaaaj mrco posle prepao od mene, nego ja od njega.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne znam toga ko nije imao neku situaciju u Tenderloin, SF Mene je lik pratio i dobacivao, i to podosta, samo zato sto nismo htjeli da mu damo cigar. Iz pocetka bila frka jer se cinjelo kao da ima noz ili slucnu spravu ispod jakne. Kad mi je nakon par minuta pukao film i krenuh put njega, poceo je preko bulevara da bjezi, umalo ga auta nisu masakrirala, bukvalno kao na filmovima... Drugacije nije moglo.
    Globetrotting

  18. #43
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Ne znam toga ko nije imao neku situaciju u Tenderloin, SF Mene je lik pratio i dobacivao, i to podosta, samo zato sto nismo htjeli da mu damo cigar. Iz pocetka bila frka jer se cinjelo kao da ima noz ili slucnu spravu ispod jakne. Kad mi je nakon par minuta pukao film i krenuh put njega, poceo je preko bulevara da bjezi, umalo ga auta nisu masakrirala, bukvalno kao na filmovima... Drugacije nije moglo.
    I ti nadje kroz Tenderloin da ides
    Isti slucaj s nama u downtown LA, lako mu se vratit no ne znas ima li kod sebe ko zna sto da te ubode...

  19. #44
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Koji dio LA i San Diega predlazete da uzmem airbnb, gledah malo oko Venice Beach-a i Long Beach-a u LA, a u San Diego blizu old town-a
    Podgorica Podgoricanima!

  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Koji dio LA i San Diega predlazete da uzmem airbnb, gledah malo oko Venice Beach-a i Long Beach-a u LA, a u San Diego blizu old town-a
    Ja sam u LA bio na 2 lokacije smjesten. Hollywood i Venice beach. To bih posavjetovao svima, ukoliko se moze

    San Diego - Gaslamp quarter, iliti downtown / centar grada. Odatle imaju konekcije za svaki pravac, a i sama lokacija je naj za obilazak, po meni jednog od naj gradova ikad.
    Globetrotting

  21. #46
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    I ja sam pikirao venice beach mada kazu long je bolji jer ima bolji izlaz na puteve. I kao pravi je americki kvart

  22. #47
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Koliki ti je budzet za noc?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  23. #48
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koliki ti je budzet za noc?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    sto znam tu oko 100e

    Je li dovoljno 3 noci u san Diego (4dana)
    Podgorica Podgoricanima!

  24. #49
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    sto znam tu oko 100e

    Je li dovoljno 3 noci u san Diego (4dana)
    Realno nedje oko Wilshire ili Holiwood bulevara bi trebalo da za te pare nadjes nesto. Tu si centralno. Venice nije nista posebno, osim sto je blizu Santa Monike...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  25. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,116
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Realno nedje oko Wilshire ili Holiwood bulevara bi trebalo da za te pare nadjes nesto. Tu si centralno. Venice nije nista posebno, osim sto je blizu Santa Monike...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    a long beac ili santa monica?
    Podgorica Podgoricanima!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 1
    Last Post: 02-12-09, 20:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •