Results 1 to 8 of 8

Thread: Vasa misljenja o lap top cooleru

  1. #1
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Cetinje
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Vasa misljenja o lap top cooleru

    Zdravo svima,
    interesuje se me vase misljenje vezano za cooler za lap top, postolje sa ventilatorima na koje se stavi lap top.


    Kompjuter je dosta bucan i prilikom hard core gaminga penje temperaturu cak na 90C.


    Vasa misljenja ?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam neki cooler master već neke dvije godine, jedan ventilator po sredini, kad mi završi export videa u premiere pro mogu makar uzet laptop u krilo u kucat po tastaturi bez rukavica za rernu, mislim da je bio 30ak eura... Nećeš se pokajat kako god

  3. #3
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Radio sam 10g kao serviser racunarske opreme.
    Moj savjet ti je da ga ne koristis. To su dizajnirali malo pametniji ljudi I strucnjaci od nas. Ukoliko ti laptop dize temperaturu tako visoko, treba ga ponijet u servis da se ocisti, nakupi se prasina na termalni blok I smanji cirkulaciju vazduha, kuler se muci, vrti u maximum I sve dzbe, pregrijava se. Ujedno se zamijeni I termalna pasta.
    To ti nece naplatit 10tak eura i rijesis problem, naravno ako je kuler ispravan(obrtaji).

    Ako insistiras da koristis eksterno hladjenje:
    Prvo treba da sagledas termalno resenje na tvom modelu laptopa, gdje je usis i izduv vazduha.
    U skladu sa tim izaberes model koji ti odgovara, hladit donju plastiku nema nikakvog efekta.
    Na kraju budi svjestan da ce ti spoljni kuleri jos vise unijeti prasine, brze ces doc do ponovnog problema dje treba cistit laptop.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Cetinje
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandar_PG View Post
    Radio sam 10g kao serviser racunarske opreme.
    Moj savjet ti je da ga ne koristis. To su dizajnirali malo pametniji ljudi I strucnjaci od nas. Ukoliko ti laptop dize temperaturu tako visoko, treba ga ponijet u servis da se ocisti, nakupi se prasina na termalni blok I smanji cirkulaciju vazduha, kuler se muci, vrti u maximum I sve dzbe, pregrijava se. Ujedno se zamijeni I termalna pasta.
    To ti nece naplatit 10tak eura i rijesis problem, naravno ako je kuler ispravan(obrtaji).

    Ako insistiras da koristis eksterno hladjenje:
    Prvo treba da sagledas termalno resenje na tvom modelu laptopa, gdje je usis i izduv vazduha.
    U skladu sa tim izaberes model koji ti odgovara, hladit donju plastiku nema nikakvog efekta.
    Na kraju budi svjestan da ce ti spoljni kuleri jos vise unijeti prasine, brze ces doc do ponovnog problema dje treba cistit laptop.

    Hvala na savjetu, radim animaciju na njemu i grije se pri exportu, isao je do 96C, ocistio sam ga, sada dize do 80C pri exportu, ipak ce morarti ici na servis da se mijenja termalna pasta, u pitanj je model Toshiba Qosmio X770


    Quote Originally Posted by guse View Post
    Imam neki cooler master već neke dvije godine, jedan ventilator po sredini, kad mi završi export videa u premiere pro mogu makar uzet laptop u krilo u kucat po tastaturi bez rukavica za rernu, mislim da je bio 30ak eura... Nećeš se pokajat kako god


    Isprobacu i to dodatno nakon mijenjanja termalne paste ponudili su mi neki White Shark GCP-29 Ice Wizard sa 4 vent. za ovaj model

  5. #5
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Ovo sto kolega rece, da nema smisla hladit plastiku stoji. Ali samo ako ti laptop nema ventilacione otvore odozdo, a 99,9% ih ima. Cak i ako nema, skini donji panel i busilicom sa tankom burgiom izbusi koliko ti treba ili cak isijeci par vecih otvora iznad CPU, GPU i memorijskih blokova pa zalijepi anti-dust mrezicu preko.

    Ovo sve, naravno, ako ti nije zao kompa. Ako se potrudis moze csk i dobro da izgleda.
    I onda ga legnes na cooler i mirna Bosna dovijeka

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  6. #6
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Laptop se koristi za excel, word, pp, pustanje filmova, muzike i surfanje po netu za sve ostalo ako mene pitate - desktop.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #7
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "izzy", Ne bih se baš složio sa tim. Ja godinama radim na laptopu građevinske programe.
    Toshiba Qosmio x500 i7/18.4 ekran FullHD (i dvije generacije prije nje)
    Pozdrav.

    Name:  Toshiba Qosmio.jpg
Views: 162
Size:  5.2 KB

  8. #8
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Cetinje
    Posts
    158
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hvala svima na preporukama, ja radim takodje na Toshibi Qosmio, samo sto je ovaj X770 a ne x500, odlicno radi, ocistio od prasine (veoma detaljno) i 20c manje grije.. kada radim render 3D animacije, podize temp do 80/85 ali to valjda tako mora..


    Pozdrav svima


    LOCKED

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Elephone P8000, misljenja?
    By kako_je in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 69
    Last Post: 06-09-15, 17:39
  2. Samsung galaxy plus misljenja?
    By Femaman in forum Android
    Replies: 7
    Last Post: 03-08-12, 11:59
  3. misljenja za iphone4
    By mrSharo in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 139
    Last Post: 13-12-11, 02:03
  4. X10 mini... misljenja... preporuka?
    By Ben Dover in forum SonyEricsson
    Replies: 5
    Last Post: 19-11-11, 17:43
  5. Sloboda misljenja?
    By chatnick in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 50
    Last Post: 09-05-06, 09:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •