Page 52 of 146 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 3642

Thread: DK Leaks

  1. #1276
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Treba ga pitat bi li odustao od prdnjave da mu se vrati banka..
    Smorio je, ima kao svasta a napada neke blavore Miga i Zugica a makse..
    Duzan je ostao svakome posebno radnicima nesrecnim a prosipa postenje u pm..

  2. #1277
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mene je interesantno ovo kako prorežimski mediji izvještavaju odnosno brane Mila i DPS.
    Iz njihovog ugla gledišta nikad se ne polazi od iole nekakve pretpostavke da je neko iz DPS-a nešto skrivio. Oni koriste državne institucije i nazovi zakonske okvire da ih štite. A što se radi iza kulisa niti ih zanima niti pomišljaju da može biti neke prevare i kriminala.
    Kao da nikad nisu odgledali ni jedan krimi film. Kao da se prevare ne daj Bože nikad ne dešavaju. A svakim danom je sve više prevaranata i lažova među narodom.
    Što ima nerazumljivo u tome da najveći kriminalci i prevaranti koriste svu inteligenciju da naprave najveće prevare?

  3. #1278
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ko prosipa postenje? Pa sam priznaje ucestvovanje u mnogo koruptivnih radnji u sprezi sa funkcionerima drps-a i kriminalcima povezanih sa njima, uz ogradjivanje da je svako ko oce da posluje u CG na to primoran, sto nije daleko od istine. Sto ga naravno ne abolira od ucinjenog, ssm je rekao da je spreman da odgovara za saucesnistvo samo da Milo padne. I nemojte prosipat pricu da neko od njega pravi heroja, svi znamo da je isti hostapler ko i velika vecina (tj. koga je moglo zapast) iz drps-a, sam je sebe co'ek diskreditovao 100x u zadnje mjesec dana.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #1279
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dosta sam vas evo zabavio u par postova da ne gusim temu.
    Nego da se vratimo na Dula i ekipu.

    21 februara po rijecima DK on udara hobotnicu u glavu, tako da mozemo ocekivati neke jace dokaze direkt za Mila. Indikativno je ovdje da je najavio odlazak za SAD 2 dana prije 19og februara. Pa kome salje poruku da taj neko ima do 21 februara ne znamo ...

    Ono sto mozemo ocekivati od novog materijala pazljivo slusajuci video zapise, saopstenja i komentare na insta DK je jedno od sledeceg :


    1. Direktan udar na Radoja Zugica. Konkretno kako je stekao stan u Atlas capitalu sa 4 garazna mjesta od 183 kvadrata koja se vodi na firmu njegovog brata od strica. Ili neku od brojnih nekretnina (najavio je to danas u saopstenju)

    2. Nesto u vezi sa Universal capital bankom Petrosa Statisa. Knezevicu je u CG sve krenulo niz brdo kada su projekti ,koji su njemu i njegovim "partnerima" obecani, presli u Statisove ruke. Statis nije prepustio stvari slucaju pa je po ustaljenom modelu napravio i banku i kupio cak 4 medija, izmedju ostalog i CDM. Preuzeo mu je i kadar sa iskustvom u pranju novca (Borka Milosevica i Djordja Djurdjica), a DK jedirektno udario na ovu 2 (bili su izvrsni direktor i odbor direktora).
    Oni su sada u zatvoru.

    Prekjuce je bila vijest da je Statis doveo bivseg sudiju i sefa FBI iz SAD u bord direktora. A ko bi u slucaju istrage koja bi se vodila u SAD dao bolje pravne savjete nego osoba takvog backgrounda? Ti ces Majo najbolje znati koliko bi usluge jedne takve osobe kostale - ja bih rekao ne manje od 35-40 000 eur mjesecno. A neko takav se ne dovodi tek tako.
    Ukoliko mu je stvarno trebao neko sa iskustvom u sektoru bezbjednosti i pranja para kako bi podigao nivo sigurnosti, tu su postojali mnogo jeftiniji kadrovi sa iskustvom iz Indije/Pakistana/Turske itd. Ali Statis je spremio tesku artiljeriju za odbranu.

    Mada DK je nepredvidiv mozda ne bude nista od ovoga.

    Da ne duzim, vrlo uzbudljive 2 nedelje pred nama.
    Ispravka, DK je rekao da zna šta se radilo sa Prvom bankom i Unirvesal Capital Bankom ali za to ne posjeduje dokaze. Te informacije (u vezi te dvije bamke) će da procure iz nekih drugih izvora.
    Do 21. februara će ići na one osobe što su na kracima hobotnice.

  5. #1280
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Evo te ka Micev sa prognozama
    Vakat je da pocne da daje konkrektne stvari,ali mi se cini da, ako dobro istrguje, nece bit nista. Vidjecemo sto ce bit.
    Zanimamo se

    Ali molim te poslusaj me, pisao sam vec o ovome ali nije na odmet da ponovim jer vidim da dosta ljudi pominje trgovinu.

    DK nema vise sa cim da istrguje, ne treba mu nista. Sta ce da uradi ? Da se vrati u CG da se opet bavi biznisom ? Da uzme od Mila pare da cuti ?
    Nema sanse.

    Jedina trgovina koju DK trenutno radi je sa sluzbama ili sa pravosudnim sistemima VB ili SAD. Status svjedoka saradnika, novi identiteti za njega i familiju (kao u filmovima), a on ima racuna u svajcarskoj koliko hoces. Lagerovao je taj milione da mu se nadju. Moze nedje lagani novi pocetak.

    Mislim da hoce da uklopi osvetu i da se izvuce kao pobjednik. Jegulja je to stara zeCka


    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ispravka, DK je rekao da zna šta se radilo sa Prvom bankom i Unirvesal Capital Bankom ali za to ne posjeduje dokaze. Te informacije (u vezi te dvije bamke) će da procure iz nekih drugih izvora.
    Do 21. februara će ići na one osobe što su na kracima hobotnice.
    Nijesam previdio ovo.

    Ali nije imao dokaze ni za kucu na Gorici pa cijela CG prica mjesec o tome. Cak mi se cini da je ljude to najvise pogodilo od svih ovih afera.

    Tako da je dovoljan neki hint i dobroe

    A Bog te cuo za ove druge izvore. Prema Statisu gajim nevjerovatan animozitet. On mi je 27 na listi namjrznijih ljudi
    Last edited by Gandalf_White; 05-02-19 at 21:38.
    One Ring to Rule them all...

  6. #1281
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Kako Dule fukarski danas govori o telefonskom razgovoru njega i Zugica, da se ovaj dobro zamisli je li razgovor sniman ili nije.

    Pošto moj bivši doktorant ima amneziju kada su te stvari u pitanju, da mu vratim sjećanje – dan pred zatvaranje tendera me je pozvao telefonom i saopštio mi da bi značilo kada bi banka povukla garanciju firmi Autosaobraćaj. Kazao mi je da on lično zainteresovan da Pomorski saobraćaj bude prodat braći Ban i Mihailoviću.


  7. #1282
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    A Bog te cuo za ove druge izvore. Prema Statisu gajim nevjerovatan animozitet. On mi je 27 na listi namjrznijih ljudi
    Kako je smanjen zakup van ugovora?
    Kako je povećan period zakupa iako nije bilo osnove u ugovoru?
    Kako su objekti od armiranog betona zavedeni kao montažni objekti?
    Kako je nađena ,,rupa" u zakonu da se prodaju buduće vile u miločerskom parku (iznajmi se vila na 99 godina, ali ne i zemlja na kojoj je izgrađena)?
    Kako je... ma, dosta bi bilo za početak...


    Sent from my Motorola 8400

  8. #1283
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kako je smanjen zakup van ugovora?
    Kako je povećan period zakupa iako nije bilo osnove u ugovoru?
    Kako su objekti od armiranog betona zavedeni kao montažni objekti?
    Kako je nađena ,,rupa" u zakonu da se prodaju buduće vile u miločerskom parku (iznajmi se vila na 99 godina, ali ne i zemlja na kojoj je izgrađena)?
    Kako je... ma, dosta bi bilo za početak...


    Sent from my Motorola 8400
    Evo da dodam za sjever i njega malo:

    Ko je otvorio sve prozore i vrata 2014 godine kako bi ulila kisa i snijeg i potpuno narusila strukturalni integritet hotela Durmitor?

    Ko mu je namjestio da hotel, bungalove i 35 000 kvadrata zemlje na najjacoj lokaciji na sjeveru drzave kupi za 600 000 eur ?

    Kako mu se dozvolilo da kulturnoistorijski spomenik sravni sa zemljom dok su se jos cekali papiri?

    Zbog cega je prije nego sto je kupio taj hotel donirao 40 000 eur za renoviranje kapele na Zhb?

    Negdje se to zove korupcija a kod nas donacija, 2 godine prije nego ga je kupio na "javnoj licitaciji" znalo se da ce ga on uzeti... Svi ostali ucesnici aukcije bili su ili kumovi ili prijatelji Prve familije, kako bi se stvorio utisak fer i javne licitacije


    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 05-02-19 at 22:29.
    One Ring to Rule them all...

  9. #1284
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    DK nema vise sa cim da istrguje, ne treba mu nista. Sta ce da uradi ? Da se vrati u CG da se opet bavi biznisom ? Da uzme od Mila pare da cuti ?
    Nema sanse.

    Jedina trgovina koju DK trenutno radi je sa sluzbama ili sa pravosudnim sistemima VB ili SAD. Status svjedoka saradnika, novi identiteti za njega i familiju (kao u filmovima), a on ima racuna u svajcarskoj koliko hoces. Lagerovao je taj milione da mu se nadju. Moze nedje lagani novi pocetak.

    1. Odgovor na prvi pasus - da ostane u zivotu , kakvom-takvom.
    Sto vise buke dize - zivot mu je sigurniji...

    2. Gando ... zasto mislis da bi VB ili SAD prvili novi identitet za DK i porodicu (bas tako kako si rekao - kao u filmovima) ?

    Mislim... koji je njihov interes ?

    Jos nesto, ali ocekujem odgovor - ne zajebanciju:

    zasto mislis da Milo ne bi mogao da im ponudi nesto vise od karikatura i home videa - a za uzvrat dobije novi identitet ?

    pare nisu problem , cini mi se ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #1285
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    1. Odgovor na prvi pasus - da ostane u zivotu , kakvom-takvom.
    Sto vise buke dize - zivot mu je sigurniji...

    2. Gando ... zasto mislis da bi VB ili SAD prvili novi identitet za DK i porodicu (bas tako kako si rekao - kao u filmovima) ?

    Mislim... koji je njihov interes ?

    Jos nesto, ali ocekujem odgovor - ne zajebanciju:

    zasto mislis da Milo ne bi mogao da im ponudi nesto vise od karikatura i home videa - a za uzvrat dobije novi identitet ?

    pare nisu problem , cini mi se ?
    1. Na ovo pitanje isto cu odgovoriti pitanjem. Da li ti ili bilo ko moze i da pomisli da DK ovo radi bez necije debele i velike podrske upravo zbog zivota? Mozemo pricati o DK sta hocemo ali on je egoisticna svinja i prevarant. I kao takav ima djecu, i to 4oro djece. Nase su sluzbe ne tako davno ubijale po Latinskoj americi, Austriji i Njemackoj, da ne odu do Londona ili Pariza ...

    2. Volio bih sa znam i ja iskreno sta to oni dobijaju. Ko zna sta sve i za koga ima DK, i da li je upravo interes zapada da Milo padne ? - uvijek su DPS-ovci pricali a i stariji opozicionari - nece Milo pas' dok ga zapad ne makne. Dok im odgovara vladace. I bogomi bijase istina to eo do sad.
    Kada si jaje poput Knezevica mozes dobiti identitet jer si 30 puta lower profile od Mila. Eo on se vec rastao sa 80% imovine u CG. Ali milo i Prva familija ?
    Kako ? Imas njega pa brata, pa sestru pa rodjake, pa kumove... A da on bude spasen a ostali pusteni niz vodu - moguce ali tesko. U krajnjem slucaju zbog cega bi 2 velesile davale utociste za odbjeglog diktatorcica jedne banana zemlje - nie lepo za demokratiu i salje losu poruku. A ugled je veoma bitan u za ove 2 zemlje.

    Onaj dio koji je moguc i sta mi pada na pamet, je da je Majlov plan B Dubai. Dukica Jeknic je tamo vec godinama, odavno se prica da nijesu samo arapi ulagali ovdje vec i "mi" tamo. Neki lagani azil bi mogao da padne i da trosi mirovinu i djedovinu gradjana. I potpuno moguce da to ameri izdejstvuju sa svojim saveznicima arabima.


    Ali ajd ti znadni, ono sto bi se reklo

    Niko ne zna sta sjutra nosi
    Last edited by Gandalf_White; 05-02-19 at 23:10.
    One Ring to Rule them all...

  11. #1286
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Mislim da je najveći problem što i da se promijeni vlast, da nam dugo neće biti bolje. Ovaj narod je navikao da vara i grabi, ljudi su nekulturni, bahati...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

  12. #1287
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Gandalf
    Mislim da grijesis ... suvise je DK sitna riba, i suvise je smijesan nacin na koji sve ovo radi.

    Ponasa se kao ostavljena ljubavnica koja hoce da rasturi tudji brak

    I dalje sam ubijedjen da DK nema NISTA sto vec nemaju ili ne znaju i VB i SAD !

    I zar bi stvarno jedna VB ili SAD cekale da se pojavi neki masni DK koji ce da pravi kompjuterske animacije , i da kazu:

    ”Aha !!!
    Samo smo ovo cekali ! Rusimo vlast covjeka koji nam je evo skoro 30 godina bio “saveznik” !!!
    ( i ... da ne kazem neku ruznu rijec - puvao u prkno )

    ”Ajde da ga maknemo , ne moze taj narod vise tamo da izdrzi, pa cemo lako sa Venecuelom”!

    ”Daj Knezevicima 4 pasosa i vidji dje bi ... vlaga je na ostrvo, stavi ih u Arizonu”!




    prastaj... ne spava mi se jos
    Last edited by Tattoo; 05-02-19 at 23:18.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  13. #1288
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nista sem da organizujete javne radove tipa ORA... za 5 god ima da sami napravite autoput po CG na 4 strane svijeta. I sve sa pjesmom:





    Hvala Lepo

  14. #1289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Mislim da je najveći problem što i da se promijeni vlast, da nam dugo neće biti bolje. Ovaj narod je navikao da vara i grabi, ljudi su nekulturni, bahati...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Ne moras da mislis u pravu si. Tranzit koji smo trebali imati 91-92-93 mi cemo imati 2019-2020.

    Sistem koji je DPS kreirao je gabaritan i hibridan. Ja mislim da ni sami ne znaju kako funkcionise, ali radi. Kako tako radi, ali za njih radi.

    To ti je kao kad nesto sam uzmes pa popravljas, pa ga lijepis, pa sharafish, veze nemas sta radis ali ono na kraju ruzno izgleda nije na 100% kapaciteta ali jbga radi nesto.

    Problem sa tim sistemom je sto je uzasno fragilan. Konkretno, a pisali smo o tome, samo sledece 2 godine imamo milijardu ipo duga samo dospjelih obveznica, na to dodas budzetski defcit(500-700 miliona), ratu za autoput 250 i jasno nam je svima da imamo sistem koji ne moze naprijed. Dug se uvecava, ne vraca se, od duga nijesmo stvorili pretpostavke za razvoj poljoprivrede, proizvodnje i poboljsanje izvoza vec smo koristili te novce za kupovinu socijalnog mira, kroz redovne plate i penzije u ogromnom grotesknom sistemu (gdje Zugic prima 4800 a 73% gradjana prima platu manju od 500eur).

    E sad ko god da dodje i misli dobro drzavi morace praviti nepopularne politicke poteze kako bi sanirao stetu koja je neminovna. Ovo se ocekuje od 2010, kad je bilo jasno da nemamo strategiju razvoja i da ljudi iz Vlade ni u jednom sastavu u najvecem broju slucajeva apsolutno nikakve veze nemaju o tome sto rade:


    - otpustanje u javnom sektoru ( do 25% ukupno zaposlenih)
    - smanjenje penzija vecih od 300eur progresivno, sto veca penzija vece smanjenje (PIO za 10 godina ima deficit od milijardu i dvjesta miliona)
    - Stroga kontrola IRF i budzet od pola milijarde godisnje, ali ne kako bi se kroz kredite IRF refinansirali krediti propalih firmi i favorizovale ogromne firme, nego pospjesila proizvodnja i smanjila nezaposlenost.
    - sprijecavanje prodaje Luke Bar i aerodroma - dovesti strani menadzment kad mi nijesmo sposobni
    - lustracija
    - konfiskacija
    - nacionalizacija resursa - oduzimanje svih koncesija na sume, rijeke, plaze, jezera i stavlnje pod direktnu i strogu drzavnu upravu.
    - otvaranje Stecaja u propalim privatnim firme kojih ce biti sve vise - Brkovic je krenuo sad ce ga mnogi pratiti. Ali da stecajni upravnici ne budu kriminalci koji se nikada nijesu bavili biznisom nego 1/1 ljudi, koji bi te kompanije pokusali da ozdrave i gdje bi zadnji korak bila prodaja stecajne mase tj. Imovine. A ne kao do sada recimo Duvanski kombinat - usao je stecajni danas, za nedelju dana vec namjestio Zetagradnji da kupi zemljiste duvanskog i gradi zgrade. Sudija kaze poptuno legitimna odluka.


    I da ne duzim. Ponese me san o nekoj boljoj CG o kojoj sanjam od malena. ..
    Prastajte



    @Tattoo

    Ne znam koliko je nebitan. Svakako je manje bitan od Mila.
    Ali recimo sa Milo odavno nije vise tako poslusan. A zapad ne voli nestabilne diktatore.
    Necemo ici predaleko - Gruevski

    Izuzetan partner EU, prije nego je postao desetogodisnji premijer na Makedonia bio je guverner EBRD i Svjetske banke.

    Pa je morao otici. Evo vidis kako su ga fino skrili u Peshtu.


    Ovo oko cijelog slucaja mi je nejasno, ocigledno se igraju opasne izakulisne igre.

    Sada je najbitnije da CG ne zavrsi kao kolateral necije zajebancije
    Last edited by Gandalf_White; 05-02-19 at 23:36.
    One Ring to Rule them all...

  15. #1290
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jel vi pratite sta se desava u Moskvi? Ko pomaze Amerima oko Afganistana?
    To pogledajte, pa onda oko povlacenja USA iz Afganistana..
    I onda se zapitajte kakve to veze ima sa svim ovim..
    A ima..
    (posebno za nick Direktor da obrati paznju )

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 05-02-19 at 23:30.

  16. #1291
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Jel vi pratite sta se desava u Moskvi? Ko pomaze Amerima oko Afganistana?
    To pogledajte, pa onda oko povlacenja USA iz Afganistana..
    I onda se zapitajte kakve to veze ima sa svim ovim..
    A ima..
    (posebno za nick Direktor da obrati paznju )

    Hvala Lepo
    Obrazlozi
    One Ring to Rule them all...

  17. #1292
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Obrazlozi
    Cemu se ti nadas..... prispalo ti se vidim

  18. #1293
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    @Gandalf

    Danima razmišljam o tome. Znam dosta 1/1 ljudi koji su ozbiljni, pravični i vrijedni. 90% tih ljudi se ili bavi nekim običnim poslovima ili su u nekom svom privatnon poslu, guraju neku svoju priču i ne obaziru se previše na dešavanja. Ja ne znam takve ljude da rade u javnom sektoru. Ko ce da promijeni ljude iz javnog sektora? Ko ce da zamijeni ljude iz npr. ANB-a koji imaju 20+ godina iskustva? Ko ima toliko iskustva u Poreskoj?

    Na kraju sam zaključio da je to prosto nemoguće. Previše smo mali za tako nešto jer će isti ljudi ostati, samo će funkcije biti druge... i opet smo na isto

    Ovo što se priča o zdravom dijelu DPSa, mi je iskreno najveći domet mogućih promjena.

    Opozicija koja uključuje ljude iz DFa ponovo nije riešenje jer odosmo na drugu stranu

  19. #1294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Cemu se ti nadas..... prispalo ti se vidim
    Jos je poslanik Muhamed, alejhi selam, rekao - Daj mu njegovo pravo-



    Pa da vidimo, da ne moramo gatati sta je pisac mislio reci


    Quote Originally Posted by johninum View Post
    @Gandalf

    Danima razmišljam o tome. Znam dosta 1/1 ljudi koji su ozbiljni, pravični i vrijedni. 90% tih ljudi se ili bavi nekim običnim poslovima ili su u nekom svom privatnon poslu, guraju neku svoju priču i ne obaziru se previše na dešavanja. Ja ne znam takve ljude da rade u javnom sektoru. Ko ce da promijeni ljude iz javnog sektora? Ko ce da zamijeni ljude iz npr. ANB-a koji imaju 20+ godina iskustva? Ko ima toliko iskustva u Poreskoj?
    Vidji, pogresno je misljenje i vlasti i opozicije sto se tice kadrovskih promjena. I jednim i drugim ne odgovara da pricaju o tome.

    Sto se tice ANB to je posebna prica i ne bih ulazio u to.

    Ali drugi sektori - pored otpustanja koje su MMF I svjetska banka trazile evo vec vise godina u javnom sektoru bice vrlo malo izmjena kadrovskih.

    Ljudi - sluzbenici ce ostati gdje su. Nije niko lud da smijeni 30-40-60 hiljada ljudi. Mijenja se samo rukovodstvo i eventualno neke izmjene nize.

    Svi razumiju da je nemoguce raditi bez ljudi koji na pozicijama rade 5-10-20 godina, i kakvi su da su imaju iskustvo. Ti takvog ne smijes poslati kuci.

    Ali to nema veze sa politikom.
    Last edited by Gandalf_White; 05-02-19 at 23:58.
    One Ring to Rule them all...

  20. #1295
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Obrazlozi
    Nesto smo diskutovali (nick Direktor) na drugoj temi oko odnosa naroda Cg prema Rusiji, I odnos CG naroda prema USA.. Pa sam mu rekla da su RUSi saveznici USA I da narod CG treba da se opusti oko te fake news (istok-zapad) tenzije.
    Naravno da to sve ima veze sa ovim ovdje sto pisete, I sto ce se pokazati u toku ove godine po mojoj posmatrackoj procjeni.
    Ovo sto se desava u Cg prepoznajem po info sa neta da se desava sirom svijeta, po istoj matrici I sa istim ciljem. Ogradjujem se sa tim da je to moje vidjenje na osnovu stranih javnih informacija.
    p.s. Rekla sam vam da godinama nisam pratila CG pozorisnu tj. politicku scenu (od noci kad ste rekli koga ste izabrali za gradonacelnika PG - MS), sem ponesto pasivno prateci info od vas ovdje. Detaljno pratim spoljnu politiku I tu mi sve djeluje transparentno. U Cg ne, ali pravim neke paralele I poznajuci stil rada poznatih stranih politickih analiticara I savjetnika, nista me ne iznenadjuje.


    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-02-19 at 00:10.

  21. #1296
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Sta sve ovdje covjek nece procitati? Politikin Zabavnik dobio ostru konkurenciju na ovim stranama. Milije su stanovnicima CG teorije zavjere no leba da jedu. I to kakve! Svaki ima po jednu kojom se uspavljuje navece, pa kad se to razradi uz kafu sjutra, na Fb i forumima...

    Nekad sam imao i snage i duha da se se sprdam sa svim rezimskim podvalama i opozicionim budalastinama... Nije mi toliki jed na rezim koliko na ove tzv opozicione aktiviste jer su ubili i to bukvalno svaku energiju i nadu kao npr par forumasa ovdje koji su izgazili ovaj pdf da ga niko ni ne cita vise.

  22. #1297
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Gospodo...."svi na Maju" je potpuno neprihvatljivo ponašanje i kršenje pravilnika.....kome smeta može da ignoriše, molim vas nemojte temu razvodnjavati uporno.
    Evo par članova pravilnika koji se odnose na ovo, pogledajte i ispoštujte
    Zabranjeno je:

    7. Otvoriti raspravu o bilo kojem korisniku foruma ili analizirati 'psihološki profil' nekog korisnika foruma i slično

    9. Otvarati rasprave koji tematski ne pripadaju ovom forumu

    10. Nepotrebno skretati s osnovne teme rasprave (otvarajte novu temu ako želite pričati o nečem drugom)

    13. Na bilo koji način ometati normalno odvijanje rasprava

    22. Bezrazložno "potpirivanje" svađe i uključivanje velikog broja ljudi kako bi se ometale normalne diskusije

    23. Učestali napad više ucesnika na jednog od ucesnika
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #1298
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,371
    Thanks Thanks Given 
    1,356
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Nesto smo diskutovali (nick Direktor) na drugoj temi oko odnosa naroda Cg prema Rusiji, I odnos CG naroda prema USA.. Pa sam mu rekla da su RUSi saveznici USA I da narod CG treba da se opusti oko te fake news (istok-zapad) tenzije.
    Naravno da to sve ima veze sa ovim ovdje sto pisete, I sto ce se pokazati u toku ove godine po mojoj posmatrackoj procjeni.
    Ovo sto se desava u Cg prepoznajem po info sa neta da se desava sirom svijeta, po istoj matrici I sa istim ciljem. Ogradjujem se sa tim da je to moje vidjenje na osnovu stranih javnih informacija.
    p.s. Rekla sam vam da godinama nisam pratila CG pozorisnu tj. politicku scenu (od noci kad ste rekli koga ste izabrali za gradonacelnika PG - MS), sem ponesto pasivno prateci info od vas ovdje. Detaljno pratim spoljnu politiku I tu mi sve djeluje transparentno. U Cg ne, ali pravim neke paralele I poznajuci stil rada poznatih stranih politickih analiticara I savjetnika, nista me ne iznenadjuje.


    Hvala Lepo
    Novi svjetski poredak? Dolaze jevreji na vlast u svim drzavama, narucito drzavama treceg svijeta?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  24. #1299
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    I ja dijelim Majino mišljenje, da se nešto dešava i da blage veze nemamo šta bi to moglo da bude ali se definitivno dešava
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  25. #1300
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Objektivno izvjestavanje o trosku svih gradjana





    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

Page 52 of 146 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •