Page 105 of 146 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 3642

Thread: DK Leaks

  1. #2601
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja bih volio da vidim vepra da lezi naravno.


    Ali bih bio licimjer kada bih se borio za pravnu drzavu a radovao se da DK-u sudi ovaj rezim, koji ne moze evo 3 mjeseca optuznicu da podigne a ne sta drugo.

    Kakva bi to kasapnica bila, da ne pricam da bi ga otrovali ili ubili u zatvoru.

    Mislim da nezavisne institucije treba da mu sude, i da kada se dokaze treba da lezi. Za nesto mora dobiti status svjedoka saradnika svakako - Kuljaca scenario.

    A za Mila...

    Svi koji vjeruju da ce ga ikada sustici pravda u CG mislim da se varaju.
    Milo nece dozvoliti da prodje kao Causesku. Vila u Dubaiu je vec spremna, cista, klime su popaljene, investicije i bankovni racuni sigurni, samo da rijesi bata, seku i njihove famelje
    Moja poenta je upravo - karakteristika pravosuđa u ovom režimu nije da je nekoga nekad nepravedno načepio - ja ne znam za takav primjer - već da neke nije uopšte.

    I ne samo iz vlasti. Po mojoj procjeni, Milka Tadić i Bose Tatar su trebale debelo da leže.

    Dakle, ko je za nekakvu promjenu na bolje u CG, taj bi trebao da računa da je u slučaju DK svejedno koji "režim sudi" - njemu je isto, tu će tužilaštvo da radi onako kako treba prema svima.

    Promjena bi trebala biti da se prema svima radi tako, a ne prema njemu blaže.

  2. #2602
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Hoces da kazes da bi imao fer sudjenje u CG u ovom trenutku ?

    I da bi njegovo svjedocenje pomoglo u podizanju neke optuznice ?

    Prosle nedjelje Katnic rece da je on ispitao i da SAD sud nije bio u pravu kod korupcije Ane Djukanovic i te price...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #2603
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ja bih volio da vidim vepra da lezi naravno.


    Ali bih bio licimjer kada bih se borio za pravnu drzavu a radovao se da DK-u sudi ovaj rezim, koji ne moze evo 3 mjeseca optuznicu da podigne a ne sta drugo.

    Kakva bi to kasapnica bila, da ne pricam da bi ga otrovali ili ubili u zatvoru.

    Mislim da nezavisne institucije treba da mu sude, i da kada se dokaze treba da lezi. Za nesto mora dobiti status svjedoka saradnika svakako - Kuljaca scenario.

    A za Mila...

    Svi koji vjeruju da ce ga ikada sustici pravda u CG mislim da se varaju.
    Milo nece dozvoliti da prodje kao Causesku. Vila u Dubaiu je vec spremna, cista, klime su popaljene, investicije i bankovni racuni sigurni, samo da rijesi bata, seku i njihove famelje


    Нема санадеризације? :grin:

    Штета. Заслужио је. :grin:
    Полакоте!

  4. #2604
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Нема санадеризације? :grin:

    Штета. Заслужио је. :grin:
    Sanader je bio premijer u nepuna 2 mandata (nekih 5ipo godina)

    Milo Djukanovic je bio premijer 7 puta (ako se ne varam).

    Vlada politickom scenom 30 godina. Zamisli koliko je pustio korijenje.

    Mislim da bi nezavisno tuzilastvo samo u prvo godinu dana podiglo par stotina optuznica protiv Mila. Trebalo bi jedno tuzilastvo i jedan sud da rade samo za njega.


    Mada realno to je nesto sto cemo gledati samo ne za Mila nego za ostale dpsovce. Specijalni sudovi i specijalni tuzitelji kako ne bi trpjelo redovno poslovanje.
    I skraceni postupci da se ne oduzi


    Negdje davno sam to zamisljao ovako samo sa DPS/SD/BS funkcionerima na optuzenickoj klupi:


    Sad znam da ih ne mozemo vjesati, nije lijepo radi EU integracija. Pa ce biti lijepo vidjeti ih kako robijaju po 10-15-20 godina
    One Ring to Rule them all...

  5. #2605
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Volio bih da sve ovo što si napisao dođe i mislim da te želje nisu zlobne nego baš onako realne ali moj Gando u ovom sistemu smo mi daleko od svega toga.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  6. #2606
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Volio bih da sve ovo što si napisao dođe i mislim da te želje nisu zlobne nego baš onako realne ali moj Gando u ovom sistemu smo mi daleko od svega toga.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Sistem je daleko !

    Jer su nas ubijedili da ne moze drugacije. A moze.

    Jednom kad se raspadnu to je to.
    Krecemo iz pocetka.

    Ako ti novi ne krenu kako treba, ne cekati predugo, odmah vanredne parlamentarne, ako ne daju odmah na ulice i to je to.

    ----
    Lustracija
    Konfiskacija
    Nacionalizacija prirodnih resursa
    Sudjenja DPS/SD/BS sljamu
    ----
    One Ring to Rule them all...

  7. #2607
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Sistem je daleko !

    Jer su nas ubijedili da ne moze drugacije. A moze.

    Jednom kad se raspadnu to je to.
    Krecemo iz pocetka.

    Ako ti novi ne krenu kako treba, ne cekati predugo, odmah vanredne parlamentarne, ako ne daju odmah na ulice i to je to.

    ----
    Lustracija
    Konfiskacija
    Nacionalizacija prirodnih resursa
    Sudjenja DPS/SD/BS sljamu
    ----
    То о чему ти причаш би био рај у земљи Црној Гори. Нисам баш сигуран то је то могуће, барем не у мјери у којој желиш. А да ли би било лијепо да буде тако? Наравно.
    Полакоте!

  8. #2608
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Podignemo ocekivanja da bi ih poslije mogli spustiti.




    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  9. #2609
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Hoces da kazes da bi imao fer sudjenje u CG u ovom trenutku ?

    I da bi njegovo svjedocenje pomoglo u podizanju neke optuznice ?

    Prosle nedjelje Katnic rece da je on ispitao i da SAD sud nije bio u pravu kod korupcije Ane Djukanovic i te price...

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ja te samo pitam koga je to CG pravosuđe spakovalo u Spuž i minut duže no je zaslužio? U CG pravosuđe ide u rasponu od "osuđen kako treba po zakonu" do "izbjegao krivično gonjenje", a nikad u drugom pravcu, "prijeki sud iz političkih motiva osudio toga i toga strožije nego struka nalaže". Bar ja ne znam za takav primjer.

    Dakle, ako DK ne bi imao fer suđenje, u smislu da nije pošteno njega osuditi koliko bi ga osudio sud u Tanzaniji, ako bi radio po crnogorskom ZKP i KZCG, onda idemo u relativizaciju i priču da nije fer i pošteno držati se zakona u njegovom slučaju, ako se ne neko nije držao zakona u nekom drugom slučaju. Ja to mišljenje ne dijelim. Koliko ja pratim ovaj slučaj, za njega ima materijala da ga najnepristrasniji sud na svijetu osudi na debelu robiju.

    A što se SAD i Telekoma tiče, treba biti malo koncentrisan. Mađar Telekom je u u SAD u poravnanju priznao da je sklapao fiktivne ugovore sa Anom Kolarević, antidatirane, za poslove koje nijesu izvršeni. Katnić kaže da je Mađar Telekom za to imao motiv - upravo da ne bi otvarali istragu u SAD oko svinjarija u njihovim knjigama, oni su u sklopu sporazuma o poravnanju (građanskom) naveli da je niz ugovora bilo fiktivno, i platili bješe 100 mil shodno tom sporazumu - više im se isplatilo nego da se otvarala istraga, kaže Katnić, jer bi po njemu tada platili mnogo više - kao, isplivala bi stvarna nepočinstva, a ne ono na šta su se Mađari "vadili", uslovno rečeno, a to su korupcionaški fiktivni ugovori u CG. SAD su takav sporazum prihvatili, ne provjeravajući činjenice. I njima se isplatilo više od skupe istrage.

    Katnić kaže da je on te činjenice provjerio, da ugovori nisu bili fiktivni, da su usluge izvršene i plaćene, sve uredno. Da su Mađari praktično lažno priznali nešto, jer im je tako bila bolja ekonomska računica, nego da im se Ameri potkopaju i traže đe je stvarni problem.

    Vjeruj ti njemu ili ne - ako ne vjeruješ, biće opet neki tužilac novi, pa može tu da se potkopa - ali građansko poravnanje u SAD, koje uključuje samo priznanje Mađar Telekoma (bez utvrđivanja činjenica na terenu), ne znači ništa sa aspekta CG krivičnog postupka. Tu je Katnić potpuno u pravu. Da je bilo istrage, moralo bi da bude zahtjeva za međunarodnu pravnu pomoć, pa da se te stvari provjeravaju od strane nadležnih CG organa, jer SEC ne može da njuška po CG papirima, nije ovo film.

    Dakle, Katniću se može ili ne mora vjerovati da je on provjerio činjenice u vezi Telekoma kako treba - ali je činjenica da ih amerikanci nisu provjeravali uopšte (niti su mogli), već su uzeli riječ Mađara zdravo za gotovo. To je suština, i dosta je neznaveno navoditi da su Amerikanci utvrdili korupciju u CG. To može samo da bude indicija, koju ovaj tužilac kaže da je istražio, a možda neki drugi neće. Ali nemojmo biti pravno nepismeni...ako pričamo o pravu, a ne o politici.
    Last edited by Nije bitno...; 26-02-19 at 22:49.

  10. #2610
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    3,409
    Thanked in
    1,502 Posts

    Default

    Dakle, ako DK ne bi imao fer suđenje, u smislu da nije pošteno njega osuditi koliko bi ga osudio sud u Tanzaniji, ako bi radio po crnogorskom ZKP i KZCG, onda idemo u relativizaciju i priču da nije fer i pošteno držati se zakona u njegovom slučaju, ako se ne neko nije držao zakona u nekom drugom slučaju. Ja to mišljenje ne dijelim. Koliko ja pratim ovaj slučaj, za njega ima materijala da ga najnepristrasniji sud na svijetu osudi na debelu robiju.
    Ako bi se u slucaju DK dosledno drzali ZKP i KZCG (a cinjenica d aje bi trebao da odlezi debelu robiju), a u drugim slucajevima, kad su u pitanju ljudi bliski vlasti, nije li to onda selektivna primjena zakona? Slazem se da je bolje i nesto raditi po zakonu nego nista. (Bolje jednom sa Snezanom nego sedam puta sa patiljcima :lolblue::lolblue::lolblue
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #2611
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/kolumne/sirotinjska-majka

    Ovaj Brano Mandic je kralj :-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #2612
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/kolumne/sirotinjska-majka

    Ovaj Brano Mandic je kralj :-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Vrhunski tekst. O tome pricam cijelo vrijeme ovdje.

  13. #2613
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Zar mislite da je DiKej ušao u ovu direktnu i bespoštednu bitku sa režimom a da se nije osigurao na sve moguće načine, prvo bezbjednosno pa onda pravno a i politički. Kolko svatam taj čovjek ima ženu i đecu i nema straha da se konfrontira sa režimom jedne države i da ovako direktno proziva i prosipa krupne funkcionere. Zar bi ušao u taj obračun da zavisi od tamo nekog činovnika oće li ga izručit ili ne? Mislite da bi onaj čovjek, bankarskog profila, sa milijardama koje su mu prošle kroz ruke, tek tako sebe svjesno inkriminisao za brojna krivična djela i prosipao bajke kako ''evo trči'' da dođe u CG da odgovara, samo pred novim nepristrasnim pravosuđem, da nije uvjeren da neće nikad odgovarat ni pred jednim sudom. Ako ga GB ne izruči, kao svog državljanina, to će onda značiti da je ona ne samo pravno nego i politički stala iza njega (mada je moguće da će se procedure odužiti da bi se odgodilo to de facto političko određenje). To opet znači da oni imaju svog kandidata kojeg bi rado viđeli na čelu vlasti u CG i da aktivno učestvuju u tim radnjama. E sad, da li direktno za svoj račun, ili kao podizvođači, sve su opcije otvorene. Nije isključeno ni da tamo neđe na kraju filma, u prezadnjoj sceni, DiKej bude iskorišćen i odbačen od krupnijih igrača ali to već zavisi od njegove procjene i koliko vjeruje i koliko ima aduta da sarađuje sa ljudima koji su ga angažovali.

  14. #2614
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jasper View Post
    Zar mislite da je DiKej ušao u ovu direktnu i bespoštednu bitku sa režimom a da se nije osigurao na sve moguće načine, prvo bezbjednosno pa onda pravno a i politički. Kolko svatam taj čovjek ima ženu i đecu i nema straha da se konfrontira sa režimom jedne države i da ovako direktno proziva i prosipa krupne funkcionere. Zar bi ušao u taj obračun da zavisi od tamo nekog činovnika oće li ga izručit ili ne? Mislite da bi onaj čovjek, bankarskog profila, sa milijardama koje su mu prošle kroz ruke, tek tako sebe svjesno inkriminisao za brojna krivična djela i prosipao bajke kako ''evo trči'' da dođe u CG da odgovara, samo pred novim nepristrasnim pravosuđem, da nije uvjeren da neće nikad odgovarat ni pred jednim sudom. Ako ga GB ne izruči, kao svog državljanina, to će onda značiti da je ona ne samo pravno nego i politički stala iza njega (mada je moguće da će se procedure odužiti da bi se odgodilo to de facto političko određenje). To opet znači da oni imaju svog kandidata kojeg bi rado viđeli na čelu vlasti u CG i da aktivno učestvuju u tim radnjama. E sad, da li direktno za svoj račun, ili kao podizvođači, sve su opcije otvorene. Nije isključeno ni da tamo neđe na kraju filma, u prezadnjoj sceni, DiKej bude iskorišćen i odbačen od krupnijih igrača ali to već zavisi od njegove procjene i koliko vjeruje i koliko ima aduta da sarađuje sa ljudima koji su ga angažovali.
    Mene samo interesuje zasto je DK stao sa objavljivanjem. Jedino kad bi znali ko sa kim pregovara u ovom zatisju, da li ovi sto stoje iza DK o uslovima povlacenja ili DK, mada mi je ova druga opcija manje vjerovatna, predaleko se poslo da bi se ovo sve gurnulo pod tepih.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  15. #2615
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mene samo interesuje zasto je DK stao sa objavljivanjem. Jedino kad bi znali ko sa kim pregovara u ovom zatisju, da li ovi sto stoje iza DK o uslovima povlacenja ili DK, mada mi je ova druga opcija manje vjerovatna, predaleko se poslo da bi se ovo sve gurnulo pod tepih.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Licno mislim da je objavio sve sto je imao, volio bih da grijesim no vidjecemo.

  16. #2616
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako je zadovoljstvo čitati njegove kolumne za razliku od kolumni Đura Radosavovića i ostalih humorista u neuspjelom pokušaju.

    Jedan od najboljih kolumnista na području ex Jugoslavije, tvrdim.

  17. #2617
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Slažem se da je dobar, ali ova mu nije ništa trebala... totalni fijasko. Naginje ka botizmu.

  18. #2618
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post

    A što se SAD i Telekoma tiče, treba biti malo koncentrisan. Mađar Telekom je u u SAD u poravnanju priznao da je sklapao fiktivne ugovore sa Anom Kolarević, antidatirane, za poslove koje nijesu izvršeni. Katnić kaže da je Mađar Telekom za to imao motiv - upravo da ne bi otvarali istragu u SAD oko svinjarija u njihovim knjigama, oni su u sklopu sporazuma o poravnanju (građanskom) naveli da je niz ugovora bilo fiktivno, i platili bješe 100 mil shodno tom sporazumu - više im se isplatilo nego da se otvarala istraga, kaže Katnić, jer bi po njemu tada platili mnogo više - kao, isplivala bi stvarna nepočinstva, a ne ono na šta su se Mađari "vadili", uslovno rečeno, a to su korupcionaški fiktivni ugovori u CG. SAD su takav sporazum prihvatili, ne provjeravajući činjenice. I njima se isplatilo više od skupe istrage.

    Katnić kaže da je on te činjenice provjerio, da ugovori nisu bili fiktivni, da su usluge izvršene i plaćene, sve uredno. Da su Mađari praktično lažno priznali nešto, jer im je tako bila bolja ekonomska računica, nego da im se Ameri potkopaju i traže đe je stvarni problem.

    Vjeruj ti njemu ili ne - ako ne vjeruješ, biće opet neki tužilac novi, pa može tu da se potkopa - ali građansko poravnanje u SAD, koje uključuje samo priznanje Mađar Telekoma (bez utvrđivanja činjenica na terenu), ne znači ništa sa aspekta CG krivičnog postupka. Tu je Katnić potpuno u pravu. Da je bilo istrage, moralo bi da bude zahtjeva za međunarodnu pravnu pomoć, pa da se te stvari provjeravaju od strane nadležnih CG organa, jer SEC ne može da njuška po CG papirima, nije ovo film.

    Dakle, Katniću se može ili ne mora vjerovati da je on provjerio činjenice u vezi Telekoma kako treba - ali je činjenica da ih amerikanci nisu provjeravali uopšte (niti su mogli), već su uzeli riječ Mađara zdravo za gotovo. To je suština, i dosta je neznaveno navoditi da su Amerikanci utvrdili korupciju u CG. To može samo da bude indicija, koju ovaj tužilac kaže da je istražio, a možda neki drugi neće. Ali nemojmo biti pravno nepismeni...ako pričamo o pravu, a ne o politici.
    Necu ulaziti dalje i pricati o pravu i da li je katnicu priznanje madjara ok ili ne samo cinjenice :

    Godinama su se "prevodili" spisi te optuznice gdje se pominje "sestra"
    Ugovori su antidatirani
    Postoje svjedocenja jasna koja je lako ispitati


    Katnic je posao do advokatice i pitao te "fine ljude i strucnjake" jel ima problema i ovi mu rekli nema. Istraga zavrsena hahhaahahahaha

    Nemoj da smo nefer


    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Koliko ja pratim ovaj slučaj, za njega ima materijala da ga najnepristrasniji sud na svijetu osudi na debelu robiju.

    .
    Ajde pomozi mi i reci kakav je to materijal. Posto evo nema jos optuznice.

    Krenuli su sa 600 miliona utajenih, pa 50 pa 1.9 miliona.

    Pa sad pricaju o nekim zloupotrebama u privredi.

    Hajde da budemo fer i "neutralni" kao ti, pa podijeli sa nama taj materijal.
    Last edited by Gandalf_White; 27-02-19 at 07:26.
    One Ring to Rule them all...

  19. #2619
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mene samo interesuje kome Telekom isplaćuje te odštete, a naša država je oštećena? Kako poravnanja sa američkim sudovima zato što su naši zvaničnici korumpirani? Oće li mi objasniti neko to pošto sam glup.

  20. #2620
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Mene samo interesuje kome Telekom isplaćuje te odštete, a naša država je oštećena? Kako poravnanja sa američkim sudovima zato što su naši zvaničnici korumpirani? Oće li mi objasniti neko to pošto sam glup.
    "Mađar telekom" je bio suočen sa tri optužbe; jednom za mito i dve za loše vođenje evidencije, a DT još i za kršenje propisa o unutrašnjoj kontroli, protivno američkom Zakonu o borbi protiv korupcije van teritorije SAD.
    Taj Zakon se primenjuje prvenstveno na američke kompanije, ali takođe i na strane firme koje posluju i imaju predstavništva na području SAD. Akcijama "Mađar telekoma" se u vreme navedeno u tužbi trgovalo na berzi u Njujorku.

  21. #2621
    Join Date
    May 2018
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Svako svoje štiti.


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mene samo interesuje zasto je DK stao sa objavljivanjem. Jedino kad bi znali ko sa kim pregovara u ovom zatisju, da li ovi sto stoje iza DK o uslovima povlacenja ili DK, mada mi je ova druga opcija manje vjerovatna, predaleko se poslo da bi se ovo sve gurnulo pod tepih.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Meni, vidiš, realnije izgleda ta druga opcija.

  22. #2622
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    "Mađar telekom" je bio suočen sa tri optužbe; jednom za mito i dve za loše vođenje evidencije, a DT još i za kršenje propisa o unutrašnjoj kontroli, protivno američkom Zakonu o borbi protiv korupcije van teritorije SAD.
    Taj Zakon se primenjuje prvenstveno na američke kompanije, ali takođe i na strane firme koje posluju i imaju predstavništva na području SAD. Akcijama "Mađar telekoma" se u vreme navedeno u tužbi trgovalo na berzi u Njujorku.
    Zahvaljujem.
    Jedino mi k ne mrdamo.

  23. #2623
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    Zahvaljujem.
    Jedino mi k ne mrdamo.
    Ako nam je prekomplikovano to i medjunarodne istrage su visoka nauka. Bilo je slucajeva i slucajeva iiiii slucajeva koji su se mogli otvoriti.

    Evo ima ovdje koliko hoces. Gvozdenovic i ovi oko njega bi robijali dugo vremena.

    Evo jedna "legalna" prevara koja nas je kostala sigurno na stotine miliona eura.
    Klip je par minuta i sve je jasnije



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Last edited by Gandalf_White; 27-02-19 at 07:57.
    One Ring to Rule them all...

  24. #2624
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ako nam je prekomplikovano to i medjunarodne istrage su visoka nauka.
    Cus prekomplikovano za naseg talika presvijetlog.. a njemu nije bilo tesko da pretrese do detalja ono sto Ameri nisu mogli/htjeli, samo da bi dosao do istine. Tajnovidac nas.
    Ali, sto bi nas forumski Medo rekao, odjedanput ima strasnu blokadu kad isti princip treba da primijeni na DPS-ovce i prvu famelju. U slucaju "koverta" svi znamo da Migo nije nikakav vrh piramide, mastermind, boss.. ali tu se talikova istraga zavrsava. Migo je priznao krivicu, sta cete vise?? To je to, nema potrebe dalje istrazivati i kopati. To je kraj slucaja, ne postoji niko iznad velikog Miga, on je sve samoinicijativno radio... a maaxeeee..


  25. #2625
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ...Migo mastermind...
    Od svih kombinacija dvije rijeci u nasem raskosnom jeziku, ovu nikad nisam ocekivao da procitam.

Page 105 of 146 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •