Glavni specijalni tužilac, Milivoje Katnić, kazao je da je tokom prošle godine donijeto sedam naredbi o sprovođenju finansijske istrage protiv 47 fizičkih i 10 pravnih lica. On je optužio D.K. (Duška Kneževića) za uzimanje novca vezano za privatizaciju Telekoma, odnosno, za navodne konsultantske usluge.
Katnić je kazao da nema ni “udaljenih sumnji” da je Milo Đukanović učestvovao u bilo kom krivičnom djelu vezanom za “Telekom”.


Naveo je da je u predmetu “Telekom” istraga obustavljena u odnosu na advokatsku kancelariju Ane Đukanović, jer su ustanovili da su pružili konsultantske usluge koje su naplatili u iznosu od 580.000 evra.
Tvrdi i da nije član kriminalne hobotnice Mila Đukanovića.
Katnić nije direktno odgovorio na pitanje Borbe da li je šema koju je danas prikazao na press konferencija ista šema koju je prikazao biznismenu Dušku Kneževiću vezano za Telekom.
“Knežević tvrdi da sam dio kriminalne hobotnice i da ja neću biti ovdje kad on dođe. Kao što vidite, ja sam tu”, rekao je on.
Naglasio je da se sada protiv njega vidi hibridni rat.
Katnić je na konferenciji za medije saopštio da u predmetu “E commerce” (Atlas) sprovode istragu protiv 79 fizičkih i 95 pravnih lica.
SDT objašnjava koliko je država oštećena neplaćanjem poreza po osnovu trgovine preko interneta, što je kako tvrdi, oko 50 ili 60 miliona.
“Ne znam je li potrebno da vam kažem da je to 20 ili 30 vrtića, i da je to upravo broj nedostajućih vrtića u Crnoj Gori”, kazao je Katnić.
Katnić govori i o predmetu “Carbon” u kom je prvoosumnjičeni Duško Kneževic preko IBM banke kako vjeruju, utajio više stotina milona eura poreza.
Dragan Radonjić, rukovodilac Specijalnog policijskog odjeljenja (SPO), saopŠtio je glavni specijalni tužilac da je tokom 2018. godine izdalo SPO 222 naloga od kojih su realizivana 162 dok je 60 u radu.
Radonjić, koji govori o rezultatima rada u 2018. godini, kazao je da je prošle godine po nalogu SDT uhapšeno 93 osobe, a da je raspisana potraga za osam.
Najavljeno je da će na konferenciji govoriti i specijalne tužiteljke Lidija Vukčević i Sanja Jovićević, stručna saradnica za finansije u SDT-u Jovanka Krunić.
(Vijesti)


Ако Миливоје тако каже, морамо му вјеровати.
:wink: