Page 53 of 146 FirstFirst ... 34349505152535455565763103 ... LastLast
Results 1,301 to 1,325 of 3642

Thread: DK Leaks

  1. #1301
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Znachi ljudi ovo je jedna opsta sprdnja.

    Ministarstvo finansija, kao drugostepeni organ, ponistilo rjesenje Poreske uprave o postojanju poreskog duga firmi koje su poslovale preko e-komerca.

    Cisto da pojasnim, ako neko nije pratio, na osnovu sumnji u utaju poreza preko e komerca SDT je zamrzlo sredstva na racunima u Atlas banci u iznosu od 63 miliona eura. Zbog ovog zamrzavanja sredstava CBCG je "ulecela" u Atlas banku I uradila sto je uradila. Odnosno, zbog ovog zamrzavanja sredstava je CBCG realno I morala da reaguje, a sada se ispostavlja da je bez osnova.

    Znaci haos!!!




    Ljudi, sta je ovo.

    O teorijama zavjere sad da ne pricamo, moze se reci da je ovo pokusaj zakopavanja ratnih sjekira, ali mislim da se predaleko otislo za takvo nesto, moze se reci da MF (vlada) staje na stranu DK.

    Mislim da ni jedno ni drugo ne pije vodu vec da SDT potpuno neznaven izaziva krizu koja se otrgla kontroli, a sad gledamo posledice. MF kaze da nijesu isto prilivi I prihodi, sto je naravno tacno, I ne mogu da vjerujem da Poreska to ne zna. Kako nekad zivot cudno podijeli karte....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  2. #1302
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Mislim da je najveći problem što i da se promijeni vlast, da nam dugo neće biti bolje. Ovaj narod je navikao da vara i grabi, ljudi su nekulturni, bahati...

    Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Dobro je, nisam lud. Bar od nekoga da čujem isto mišljenje
    Ovo je najgora stvar ljudi, narod se stravično ispoganio, nemaju straha od zakona i lične sasvjesti. Ovo vodi haosu.

  3. #1303
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znachi ljudi ovo je jedna opsta sprdnja.

    Ministarstvo finansija, kao drugostepeni organ, ponistilo rjesenje Poreske uprave o postojanju poreskog duga firmi koje su poslovale preko e-komerca.

    Cisto da pojasnim, ako neko nije pratio, na osnovu sumnji u utaju poreza preko e komerca SDT je zamrzlo sredstva na racunima u Atlas banci u iznosu od 63 miliona eura. Zbog ovog zamrzavanja sredstava CBCG je "ulecela" u Atlas banku I uradila sto je uradila. Odnosno, zbog ovog zamrzavanja sredstava je CBCG realno I morala da reaguje, a sada se ispostavlja da je bez osnova.

    Znaci haos!!!




    Ljudi, sta je ovo.

    O teorijama zavjere sad da ne pricamo, moze se reci da je ovo pokusaj zakopavanja ratnih sjekira, ali mislim da se predaleko otislo za takvo nesto, moze se reci da MF (vlada) staje na stranu DK.

    Mislim da ni jedno ni drugo ne pije vodu vec da SDT potpuno neznaven izaziva krizu koja se otrgla kontroli, a sad gledamo posledice. MF kaze da nijesu isto prilivi I prihodi, sto je naravno tacno, I ne mogu da vjerujem da Poreska to ne zna. Kako nekad zivot cudno podijeli karte....



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ovo sam ja vec pitao dok je tema bila na “Iz raznih novina”. Sta ce se desiti i ko je odgovoran ako bude ovakav rezultat. Ova zajebancija SDT-a je kostala drzavu povjerenjem u sistemske stvari, tj. Bankarski sektor i Poreska Uprava.
    A kostalo nas je i para i to za garancije EBRD u iznosu od 8-10 miliona. Za pretpostaviti je da ce se zastita depozita naplatiti od novca koji je zamrznut.
    Malo je reci da je ovo sprdnja od drzave.
    Prije nego pocnete da me selite, drzava nisu njeni gradjani vec je drzava institucije i zakoni koji je definisu.
    A mi smo od toga bas napravili dobru zajebanciju

  4. #1304
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    biće interesantno gledati kako se na narod spušta, po ko zna koji put, kolektivna amnezija. i kako se opet, preko stola u kafani, ispred dojčerice i karelije slims, priča kako ođe ništa ne valja i ne kapiramo zašto dps vlada 30 godina

  5. #1305
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Po mojim informacijama (koje jesu provjerene), strane ambasade su na velike jade usled cijelog ovog picvajza. Svi su solidarni po pitanju okoncanja Djukanoviceve ere, niko ga ne simpatise i svi bi kraj da mu vide, ali ih je frka od alternative. Medjutim, ohrabruje to sto se nesto mora preduzeti. Zato ovolika tisina. Nesto ce morati da se presjece..


  6. #1306
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    A oce li ko vratit ono sto je nezakonito uzeo? Imate li kakve informacije za to?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #1307
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Izgleda da SDT i ne zna što potpada pod terminom "pranje novca" vjerovatno su pitali za mišljenje nekog lokalnog stručnjaka ili su sami procijenili da je E-Commerce perionica para, uglavnom ljudi su još jedan prčvajz napravili namjerno ili ne, a već im prelazi u naviku da od svakog slučaja koji dovate naprave cirkus i sprdnju, od imenovanja dvojca Stanković-Katnić SDT ne izgleda kao iole ozbiljna državna institucija.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  8. #1308
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    A oce li ko vratit ono sto je nezakonito uzeo? Imate li kakve informacije za to?
    A vazi, ko to sad moze da zna? Politicka odluka je bitna, bez nje nema dalje. A ako politika zapada krene pravcem odstranjivanja Milasa, lustracija bi trebalo prirodno da dodje na red.


  9. #1309
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Pa mene samo zanima da li ce SDT polupismeni Strucnjak Katnic zbog svega ovoga sto je licno izazvao snositi ikakve konsekvence... alo ljudi padaju garancije tj mi cemo da platimo 10ak miliona eura... unistio je IBM banku a Atlas Banka nema sanse da se dokapitalizuje sa 22 mil eura.... znaci covjek je svojim cinjenjem i neznanjem ucinio da uskoro ostaje bez posla vise stotina ljudi... pa ovo je stvarno haos.

  10. #1310
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Znači dogovor je pao, stišavaju se strasti, opozicija se vraća u skupštinu i izlazi na izgubljene izbore, Migo se oslobađa optužbe, Dr Duško briše profil i kaže da se šalio sa drugovima, idila hahaha

  11. #1311
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači dogovor je pao, stišavaju se strasti, opozicija se vraća u skupštinu i izlazi na izgubljene izbore, Migo se oslobađa optužbe, Dr Duško briše profil i kaže da se šalio sa drugovima, idila hahaha
    Mislim da je mala mogucnost za tako nesto..... predaleko se poslo.

    Mislim da je banalnost u pitanju. Neko iz MF jednostavno ne zeli da odgovara za gluposti SDTa...

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  12. #1312
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Pa i ja sam tog vidjenja. Ovo je otislo predaleko da bi se sad zavrsilo sa “dobro salili smo se”.
    A s obzirom da je situacija bas konfuzna samo najlojalniji su izasli u prvi plan. Ostali su u fazi radi svoj posao kako treba, da ne bi sjutra bilo krivicnih prijava

  13. #1313
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Po mojim informacijama (koje jesu provjerene), strane ambasade su na velike jade usled cijelog ovog picvajza. Svi su solidarni po pitanju okoncanja Djukanoviceve ere, niko ga ne simpatise i svi bi kraj da mu vide, ali ih je frka od alternative. Medjutim, ohrabruje to sto se nesto mora preduzeti. Zato ovolika tisina. Nesto ce morati da se presjece..
    A kako da ne bude frka oko alternative.

    Opozicija sama ne moze formirati vlast bez DFa, a svako ucesce DF u vlasti na drzavnom nivou je ravno katastrofi.

    Zato, jedine tri opcije u slucaju mijenjanja vlasti su:
    1)dio DPSa sa dijelom opozicije
    2)ekspertska vlada
    3)nekakva vlada manjina I dijela opozicije uz medjunarodni pritisak da se da podrska takvom modelu do raspisivanja novih izbora.

    Poenta je da se spoljna politika ne smije mijenjati.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  14. #1314
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,723
    Thanks Thanks Given 
    2,091
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    1. Odgovor na prvi pasus - da ostane u zivotu , kakvom-takvom.
    Sto vise buke dize - zivot mu je sigurniji...
    Cek, cek, jesi li ti sa ovim upravo priznao da se dps i Milo vode nacelima mafije, tj. ko im ne odgovara, taj ide da 'pliva sa ribama?'


    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    A oce li ko vratit ono sto je nezakonito uzeo? Imate li kakve informacije za to?
    Pa to i jeste najvaznije pitanje. Nista nismo uradili ako podje lik da se perverzira po Dubaiju sa narodnim milionima, mada bi im se makar odje konfiskovala imovina njegova i rodjacka (valjda).

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači dogovor je pao, stišavaju se strasti, opozicija se vraća u skupštinu i izlazi na izgubljene izbore, Migo se oslobađa optužbe, Dr Duško briše profil i kaže da se šalio sa drugovima, idila hahaha
    Shvatam zasto ti je ovo palo na pamet i na prvu lici na takvo nesto, al sto je neko isto prije mene napisao, prekasno je za to, prosla se ta granica, nije napao samo 'pojedinacne slucajeve korupcije u drpsu,' nego i Mila direktno, ako ne sa dokazima, makar verbalno i to vise puta, tako da je taj scenario prakticno nemoguc.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #1315
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A kako da ne bude frka oko alternative.

    Opozicija sama ne moze formirati vlast bez DFa, a svako ucesce DF u vlasti na drzavnom nivou je ravno katastrofi.

    Zato, jedine tri opcije u slucaju mijenjanja vlasti su:
    1)dio DPSa sa dijelom opozicije
    2)ekspertska vlada
    3)nekakva vlada manjina I dijela opozicije uz medjunarodni pritisak da se da podrska takvom modelu do raspisivanja novih izbora.

    Poenta je da se spoljna politika ne smije mijenjati.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ovo i mene zanima kakve su ideje opozicionara oko formiranja vlasti ?
    Ima neko konkretnu ideju, ili je sto Bog da

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #1316
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A kako da ne bude frka oko alternative.

    Opozicija sama ne moze formirati vlast bez DFa, a svako ucesce DF u vlasti na drzavnom nivou je ravno katastrofi.

    Zato, jedine tri opcije u slucaju mijenjanja vlasti su:
    1)dio DPSa sa dijelom opozicije
    2)ekspertska vlada
    3)nekakva vlada manjina I dijela opozicije uz medjunarodni pritisak da se da podrska takvom modelu do raspisivanja novih izbora.

    Poenta je da se spoljna politika ne smije mijenjati.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

    Кад бих могао да бирам, изабрао бих опцију број 2. Али, некако ми се чини да је она најмање вјероватна.

    У међувремену, Ди Кеј је објавио нови видео клип.

    https://www.instagram.com/p/BthUa2ogY9V/
    Полакоте!

  17. #1317
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ovo i mene zanima kakve su ideje opozicionara oko formiranja vlasti ?
    Ima neko konkretnu ideju, ili je sto Bog da

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Najiskrenije, imam utisak da opozicija ne zna sta ih je snaslo, niti znaju kako da se postave. Mislim da cekaju da ih kontaktiraju ti sto stoje iz DK I da im kazu sta da rade :-). Ono sto je najcrnje, mozda jedino tako I nece uprskati stvar....

    A nijesam siguran ni da vrh DPSa zna sa tacno koje adrese ovo sve stize.

    Nama ostaje da gledamo pomijeranje piona na tabli.

    Na zalost, ostaje propustena prilika da se, u ovom vakuumu, napravi neki pritisak od strane partijski neangazovanog dijela drustva da svi stanu iza ideje ekspertske vlade ciji je cilj ulazak u EU u sto kracem roku i promjenu sistema. Licno mislim da bi to za drzavu I drustvo bilo najbolje rjesenje.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  18. #1318
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači dogovor je pao, stišavaju se strasti, opozicija se vraća u skupštinu i izlazi na izgubljene izbore, Migo se oslobađa optužbe, Dr Duško briše profil i kaže da se šalio sa drugovima, idila hahaha
    Jos jedna teorija zavjere slijedi u nastavku...

    Nedje kad su smjenili Kadiju sa mjesta RTCG samodje napisao da mi sve to djeluje kao sukob Mila (ili DPS-a) i EU/USA, jer Kadija nije mogla biti postavljena na celo RTCG u ovakvoj drzavi. Naravno, DPS forumasi su kao is vaki put ismijali misljenje koje se kosi sa pravilima partije.
    Ne bi me cudilo da je od samog pocetka sve namjesteno, da je DPS doslovce navucen (i uvucen) u rat protiv Knezevica, a da je Knezevic imao garanciju EU/USA od samog starta, znajuci sto ce se desiti sa njegovim poslovanjem u CG.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #1319
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Stalno spominjete neke garancije EU/USA.. O cemu vi?
    Kako vi to zamisljate?
    Ili tek onako "palo" vam na pamet neki celnici neke imaginarne institucije mimo citave birokratije Brisela I WDC nesto kao garantuju tamo nekom za ne znam ni sta iz razloga?
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-02-19 at 12:44.

  20. #1320
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Najiskrenije, imam utisak da opozicija ne zna sta ih je snaslo, niti znaju kako da se postave. Mislim da cekaju da ih kontaktiraju ti sto stoje iz DK I da im kazu sta da rade :-). Ono sto je najcrnje, mozda jedino tako I nece uprskati stvar....

    A nijesam siguran ni da vrh DPSa zna sa tacno koje adrese ovo sve stize.

    Nama ostaje da gledamo pomijeranje piona na tabli.

    Na zalost, ostaje propustena prilika da se, u ovom vakuumu, napravi neki pritisak od strane partijski neangazovanog dijela drustva da svi stanu iza ideje ekspertske vlade ciji je cilj ulazak u EU u sto kracem roku i promjenu sistema. Licno mislim da bi to za drzavu I drustvo bilo najbolje rjesenje.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Jedino i pravo rješenje je ekspertska vlada bez partijskih repova.
    Ne mislim da ne moraju biti clanovi partija, nek bude clan bilo koje partije samo da je expert u svom poslu.
    Samo da nije lupam Danilovic u policiju, Becic ili bilo ko jer je clan partije.
    Ima i u DPS kadrova isto, nijesu svi Simović Ivanovic i sl.
    Koji se vrte godinama i sve znaju, a u principu tu su samo politicki a savjednici Jos gori.

    Znaci postaviti par uslova, tj prioriteta:
    Spoljna politika ostaje proevropska
    Unutrašnja pitanja (himna , zastava, grb, jezik) ne dirati
    Ispitati sve sumnjive privatizacije
    Ispitati imovinu svih funkcionera
    Samo od tih sto su pokrali godinama uzme ukradeno bi se malo stabilizovali.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #1321
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ne znam kako bih opisao osjećaj koji imam svaki put kad vidim da neko očekuje i poziva nekakve strane ambasade i generalno strance da se zauzmu za neki "naš" interes. Zna li se uopšte šta je "naš" interes, postojimo li uopšte u toj priči neki "mi"?
    A da vas ne imenujem, vi pojedini što priželjkujete neku reakciju iz nekakvih stranih ambasada i centara moći, imam jedno pitanje za vas. Zamislite situaciju, želite da vam žene rode dijete/djecu ali trudite se, ali ne ide... očekujete li pomoć sa strane i pozivate li nekog ili neki "centar moći" koji već ima đece pa je provjeren, da vam pomogne?

    Čuješ čekamo komšiju ili onog tamo od preko brda i okeana da nam riješi naš problem.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #1322
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jedino i pravo rješenje je ekspertska vlada bez partijskih repova.
    Ne mislim da ne moraju biti clanovi partija, nek bude clan bilo koje partije samo da je expert u svom poslu.
    Samo da nije lupam Danilovic u policiju, Becic ili bilo ko jer je clan partije.
    Ima i u DPS kadrova isto, nijesu svi Simović Ivanovic i sl.
    Koji se vrte godinama i sve znaju, a u principu tu su samo politicki a savjednici Jos gori.

    Znaci postaviti par uslova, tj prioriteta:
    Spoljna politika ostaje proevropska
    Unutrašnja pitanja (himna , zastava, grb, jezik) ne dirati
    Ispitati sve sumnjive privatizacije
    Ispitati imovinu svih funkcionera
    Samo od tih sto su pokrali godinama uzme ukradeno bi se malo stabilizovali.

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Sve sam misljenja da to nece proci tako lako. Dosta je prljavsrine isplivalo da bi se sad to tako lako odigralo. Stvarno mislis da iko vise vjeruje zaposljenima CBCG ili Tuzilastvu. A oni su bili sistemski zaduzeni za postovanje ekonomskog okvira i postovanje zakona.
    Kad se tome doda ponasanje Poreske uprave koja bi trebala da sluzi za prikupljanje “plate” od koje drzava “zivi”, sa izjavama oko utaje poreza ili da su im firme nestale njihovim potpisom, DK je napravio nepopravljivu stetu ovoj drzavi.
    Da se razumijemo, on je samo zabo lopatu, institucije su se potrudile da iskopaju rupu iz koje ce biti zajebano izaci

  23. #1323
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,496
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ne znam kako bih opisao osjećaj koji imam svaki put kad vidim da neko očekuje i poziva nekakve strane ambasade i generalno strance da se zauzmu za neki "naš" interes. Zna li se uopšte šta je "naš" interes, postojimo li uopšte u toj priči neki "mi"?
    A da vas ne imenujem, vi pojedini što priželjkujete neku reakciju iz nekakvih stranih ambasada i centara moći, imam jedno pitanje za vas. Zamislite situaciju, želite da vam žene rode dijete/djecu ali trudite se, ali ne ide... očekujete li pomoć sa strane i pozivate li nekog ili neki "centar moći" koji već ima đece pa je provjeren, da vam pomogne?

    Čuješ čekamo komšiju ili onog tamo od preko brda i okeana da nam riješi naš problem.
    Potpuno isti o$ećaj... Ne umiju u wc otić bez instrukcija sa strane, i treba da očekujem od njih da vode državu kasnije...?



    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  24. #1324
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ne znam kako bih opisao osjećaj koji imam svaki put kad vidim da neko očekuje i poziva nekakve strane ambasade i generalno strance da se zauzmu za neki "naš" interes. Zna li se uopšte šta je "naš" interes, postojimo li uopšte u toj priči neki "mi"?
    A da vas ne imenujem, vi pojedini što priželjkujete neku reakciju iz nekakvih stranih ambasada i centara moći, imam jedno pitanje za vas. Zamislite situaciju, želite da vam žene rode dijete/djecu ali trudite se, ali ne ide... očekujete li pomoć sa strane i pozivate li nekog ili neki "centar moći" koji već ima đece pa je provjeren, da vam pomogne?

    Čuješ čekamo komšiju ili onog tamo od preko brda i okeana da nam riješi naš problem.
    Ne znam da li je meni bilo upuceno, ne pronalazim se, ali evo da dam neko misljenje na ovaj tvoj post.

    Stava sam da se ambasade mnogo pitaju u svim drzavama nastalim raspadom SFRJ. Negdje jedne, negdje neke druge, ali generalno pitaju se, preciznije receno imaju uticaja I to ne malog.

    Najveci problem CG opozicije je, makar ja to tako gledam, sto u svojoj borbi za opoziciono biracko tijelo I koketiranjem sa jednim dijelom tog tijela iznosi neke stavove koji joj se obijaju o glavu. Tacnije, zbog zelje da se ne zamjere tom dijelu opozicionog birackog tijela imaju strah od iznosenja prozapadnih I pronato stavova, te stoga ne umiju da se nametnu kao nista manji saveznik od postojece garniture na vlasti. Stoga Zapad I zmuri dobrim dijelom na sve, jer nisu sigurni sta bi se odje moglo desavati u slucaju dolaska opozicije, sa sve DFom u kombinaciji, na vlast.

    Kad kazem CG opozicija ne mislim na DF, oni su mi vise za Dobrotu nego za ozbiljno bavljenje politikom.

    Vecina ljudi stice utisak da se u tom stanju odnosa nesto promijenilo, sta konkretno tesko mozemo znati sem da naklapamo.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #1325
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Potpuno isti o$ećaj... Ne umiju u wc otić bez instrukcija sa strane, i treba da očekujem od njih da vode državu kasnije...?



    Sent from Tapatalk
    Dobrim dijelom se slazem, ali opet nazalost pokazali smo da kao Balkan nijesmo dovoljno zreli da samostalno vodimo nacionalne politike. Ne treba valjda podsjecanje sta se sve, ne tako davno, desavalo na ovim prostorima.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 53 of 146 FirstFirst ... 34349505152535455565763103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •