Page 705 of 711 FirstFirst ... 205605655695701702703704705706707708709 ... LastLast
Results 17,601 to 17,625 of 17764

Thread: Rukomet

  1. #17601
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Isto pomislih, u sportu dje nema definisano ni trajanje napada, dje se X puta ne sudi propadanje kod gola, dje se proizvoljno svira pasivno + brojevi dodavanja, dje se vrijeme cas zaustavlja cas ne zaustavlja, oni sviraju jebeno gaženje aut linije pri ulazu i to uz isključenje, maxe.
    War. War never changes.

  2. #17602
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Evo Srbiju Madjarska isprati bez vecih problema. Sad im jedino igra da Madjari dobiju Island i da ih mi pustimo da nas dobiju 3,4 razlike.

  3. #17603
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Ma svuda stručni štab kod izmjena bukvalno čupa za dresove igrače sa klupe da ne utrčavaju, a ne u ovom momentu kada nema potrebe da žurimo nikakve.
    Upravo tako.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #17604
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    _Evo jedna kraca/duža analiza od bivšeg rukometaša.
    Prvo za jedno ovako ozbiljno takmičenje pripreme su im bile prekratke,
    a obzirom da je vraćen Borozan , a u medjuvremenu od njegovog igranja promijenjen trener
    izgleda da se neke bekovske akcije nijesu uopšte uigrale dobro (osim jedne ).
    Na ovoliki broj super bekova trener je totalno lutao, pa se pogubio u ideji kako treba da se napada.
    Ovdje je po meni najsvrsishodnije bilo ,obzirom na kratko vrijeme za pripreme uigrati potpuno dvije
    odvojene bekovske postave koje bi se mijenjale 3 po 3 . jedna postava bi bila teža i šuterska
    u sastavu Borozan-Čepić(Dragašević)-B.Vujović ...i druga ,Brža : Božović-Andjelić-Čavor

    Te dvije postave bi nužno imale potpuno različite akcije i drugačiji impakt kako na akcije sa krilima i pivotima.
    Vjerujte mi da znam šta pišem, koliko je za bekove bitno da znaju kako mu dišu saigrači na beku.
    U ovoj težoj bekovskoj liniji smo mogli protivnike izludjivati ukrđtanjima, i rešetanjem kad Borozan sa lijevog prelazi na desnog,
    ili B.Vujović sa desnog na lijevog.

    To su još davno patentirali Danci kad su ubjedljivo osvojili neko svjetsko prvenstvo.

    Shodno rasporedu snaga na bekovima bi se igrale i drugačije odbrane, ali bi i te odbrane bile efikasnije,
    baš zbog tog zajedničkog disanja medju bekovskom linijom.

    Dakle tvrdim, da odbrana iako je škripala i raspadala se na momente nije krivac,koliko je
    bezidejnost u napadu, i broj izgubljenih lopti u napadačkim akcijama.
    Baš je čudno da koja god postava bekova bila na terenu nijedan put nije odigrana dijagonalna
    lopta za slobodno krilo u momentima kad se pravilo udvajanje na nekom od bekova.

    Po meni kompletna napadačka neuigranost uz dosta improvizacije.
    Borba i srčanost to ne može nadoknaditi.

    Postoji nešto u rukometu što se zove EHF nedjelja, jedna na jesen ,a jedna na proleće
    kad se igarči u svim klubovima puste i idu u reprezentacije. Mi te nedjelje,..ili barem ovu zadnju nijesmo
    koristili za uigravanje i pripreme za evropsko. Neki su igrači bili sasvim slobodni, neki su igrali neki lakši prijateljski meč.

    Mi smo tu nedjelju trebali da okupimo sve koji će igrati na evropskom i uigravati ih,..akcije,linije ,situacije
    Tose nije desilo , i tu je po meni kriv trener. Ove pripreme i samo prvenstvo je premalo vremena da se svi ti momci poslože,
    naravno uzimajući u obzir njihovu trenutnu formu,stanje tijela ili moguće povrede.

    Sa pravim pristupom i radom i uigravanjem totalnim,ova generacija bi
    mogla napasti polufinale na sledecm svjetskom prvenstvu. A sledeće evropsko bi trebalo biti poslednje za većinu od
    sadasnjih nosilaca igre .
    Mada i budućnost može biti dobra, jer mi smo kao narod baš predodredjeni za rukomet,
    i baš treba uloziti u sve škole rukometa, male i veće klubove i organizovati ozbiljnu omladinsku ligu.
    Last edited by Dimitris; 14-01-24 at 21:45.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Dimitris For This Useful Post:


  6. #17605
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris View Post
    _Evo jedna kraca/duža analiza od bivšeg rukometaša.
    Prvo za jedno ovako ozbiljno takmičenje pripreme su im bile prekratke,
    a obzirom da je vraćen Borozan , a u medjuvremenu od njegovog igranja promijenjen trener
    izgleda da se neke bekovske akcije nijesu uopšte uigrale dobro (osim jedne ).
    Na ovoliki broj super bekova trener je totalno lutao, pa se pogubio u ideji kako treba da se napada.
    Ovdje je po meni najsvrsishodnije bilo ,obzirom na kratko vrijeme za pripreme uigrati potpuno dvije
    odvojene bekovske postave koje bi se mijenjale 3 po 3 . jedna postava bi bila teža i šuterska
    u sastavu Borozan-Čepić(Dragašević)-B.Vujović ...i druga ,Brža : Božović-Andjelić-Čavor

    Te dvije postave bi nužno imale potpuno različite akcije i drugačiji impakt kako na akcije sa krilima i pivotima.
    Vjerujte mi da znam šta pišem, koliko je za bekove bitno da znaju kako mu dišu saigrači na beku.
    U ovoj težoj bekovskoj liniji smo mogli protivnike izludjivati ukrđtanjima, i rešetanjem kad Borozan sa lijevog prelazi na desnog,
    ili B.Vujović sa desnog na lijevog.

    To su još davno patentirali Danci kad su ubjedljivo osvojili neko svjetsko prvenstvo.

    Shodno rasporedu snaga na bekovima bi se igrale i drugačije odbrane, ali bi i te odbrane bile efikasnije,
    baš zbog tog zajedničkog disanja medju bekovskom linijom.

    Dakle tvrdim, da odbrana iako je škripala i raspadala se na momente nije krivac,koliko je
    bezidejnost u napadu, i broj izgubljenih lopti u napadačkim akcijama.
    Baš je čudno da koja god postava bekova bila na terenu nijedan put nije odigrana dijagonalna
    lopta za slobodno krilo u momentima kad se pravilo udvajanje na nekom od bekova.

    Po meni kompletna napadačka neuigranost uz dosta improvizacije.
    Borba i srčanost to ne može nadoknaditi.

    Postoji nešto u rukometu što se zove EHF nedjelja, jedna na jesen ,a jedna na proleće
    kad se igarči u svim klubovima puste i idu u reprezentacije. Mi te nedjelje,..ili barem ovu zadnju nijesmo
    koristili za uigravanje i pripreme za evropsko. Neki su igrači bili sasvim slobodni, neki su igrali neki lakši prijateljski meč.

    Mi smo tu nedjelju trebali da okupimo sve koji će igrati na evropskom i uigravati ih,..akcije,linije ,situacije
    Tose nije desilo , i tu je po meni kriv trener. Ove pripreme i samo prvenstvo je premalo vremena da se svi ti momci poslože,
    naravno uzimajući u obzir njihovu trenutnu formu,stanje tijela ili moguće povrede.

    Sa pravim pristupom i radom i uigravanjem totalnim,ova generacija bi
    mogla napasti polufinale na sledecm svjetskom prvenstvu. A sledeće evropsko bi trebalo biti poslednje za većinu od
    sadasnjih nosilaca igre .
    Mada i budućnost može biti dobra, jer mi smo kao narod baš predodredjeni za rukomet,
    i baš treba uloziti u sve škole rukometa, male i veće klubove i organizovati ozbiljnu omladinsku ligu.
    Meni tinja ideja da bi upravo Božović mogao odigrati srednjeg dobro sa 2 bombardera Borozan - Čavor...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #17606
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    Dajte , ne sprdajte se , koji crni Božović i Anđelić , pretrčali bi ih Islanđani , ne bismo znali što nas je snašlo

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  8. #17607
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Isak View Post
    Dajte , ne sprdajte se , koji crni Božović i Anđelić , pretrčali bi ih Islanđani , ne bismo znali što nas je snašlo

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Ja sam govorio o napadačkoj postavi...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #17608
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Mislim da se selektoru upućuje više kritika nego što objektivno zaslužuje. Šola je po meni solidno vodio utakmicu i generalno mi se sviđa što forsira bržu igru, što nije slučaj sa ranijim selektorima, izuzev donekle Roganovića. Imao je sjajan predosjećaj za Dragaševića u prvoj i Kaluđerovića u drugoj utakmici, i to treba pohvaliti.

    Utakmicu smo izgubili zbog baksuzne situacije sa izmjenom, koja se može desiti svakoj ekipi. Što se tiče sudija, bar ono što sam ja vidio, nije bilo nekih vidno nepravednih odluka, osim ove posljednje situacije, koju nismo imali prilike da vidimo na tv. Momcima kapa dolje, jer su sve vrijeme bili u egalu sa Islandom, koji je jača i iskusnija ekipa.

    Presudila je jedna lopta i to je to.
    Last edited by Viscount; 14-01-24 at 22:37.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  11. #17609
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Vuja je dao neki intervju, kao niko ga nije zvao.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pitam se zašto u pm?!

    https://www.vijesti.me/sport/rukomet...njem/komentari
    War. War never changes.

  12. #17610
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    433
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Odakle je Vujovic?

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  13. #17611
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Iz Mrčajevci izgleda
    Srbiji neka je srecan prolaz,a njegovu izjavu ne bih komentarisao


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  15. #17612
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Možda je interpretacija novinara, ko će ga znati. U svakom slučaju, uvijek se presmijem kad čujem pozive da se on uzme za selektora. Ne bih ga zaista poželio našim igračima. On je za neki edukativni seminar da održi i to je to.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #17613
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,495
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ne mozes nista drugi ocekivati,on je samo rodjen na CT,gore zivi itd.
    To je isto da naši pitaju za misljenje Bojanu Popovic i da ona kaze za Cg naši.

  17. #17614
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,688
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,650
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    pa Bojana i priča to, jer joj je dps platio da bude Crnogorka, Vujović je do sada drugačije pričao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #17615
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    sad je osvježilo...
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  19. #17616
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,495
    Thanks Thanks Given 
    1,640
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa Bojana i priča to, jer joj je dps platio da bude Crnogorka, Vujović je do sada drugačije pričao


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Crnogorac sam koji dugo godina živi u Srbiji. Cetinjanin sam i ne dozvoljava mi se da uđem u državu jer imam srpski pasoš.

    E što reče kolega,osvježilo taman i kod njega. Koga .....

    Sent from my Redmi Note 12 Pro 5G using Tapatalk

  20. #17617
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Novinari. A i precesto se prebrzo pljuje. Niko nije imun. pff

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #17618
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Pas mater, žao mi što prenijeh uopšte na ovom topicu sve i da nije ovako odvratna podmetačina u pitanju, barem bi ovaj podforum trebao biti pošteđen ovih gadosti koje su svakodnevno oko nas, praštajte.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    War. War never changes.

  22. #17619
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,047
    Thanks Thanks Given 
    5,050
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ovo je samo novinar radi klikova napisao tako,a zna se ko je bio i ostao legenda.
    ...

  23. #17620
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    657
    Thanks Thanks Given 
    205
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Nema se para za boljeg trenera + politika sto se umijesala u vrhu saveza. Volio bih da vidim nekoga mjesto Petra. Hemija u timu je dobra. Svidja mi se sto smo konstantni i nema onih padova kad se gubi. Ima li prostora za napredak, ima, ali za to treba bolja uprava.
    Nije sve ni za javnost

  24. #17621
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Nema se para za boljeg trenera + politika sto se umijesala u vrhu saveza. Volio bih da vidim nekoga mjesto Petra. Hemija u timu je dobra. Svidja mi se sto smo konstantni i nema onih padova kad se gubi. Ima li prostora za napredak, ima, ali za to treba bolja uprava.
    Nije sve ni za javnost

    Ovaj trener je ,ako nista drugo, barem okupio sve najbolje sto imamo, bukvalno bas svakog
    najboljeg, što je u proteklih ,čini mi se 7 godina nije bio slučaj.
    Nije ih dovoljnoi uigrao i taktički spremio za ono što ih čeka ,to stoji i napisao sam analizu o tome.

    Ovdje se ne slažem nimalo za mišljenje o predsjedniku saveza.
    Otkako je Petar predsjednik donijeli smo medalju sa Evropskog, bili 7 na svjetskom za žene (bez nekoliko igrača ),
    i napravili najveći uspjeh na prošlom evropskom za muškarce sa prolaskom grupe.
    Da li je savez mogao naći boljeg trenera- vjerujem da nije, obzuirom na finansije kojima se raspolaže ,a koje su presmiješne,
    jer Savez mora da finansira još 3 ženske mladje i 3 muške mladje selekcije, njihove trenere i sva takmičenja.
    Ogromni su to poduhvati.

    Koliko vidim i čitam, otkako je Petar predsjednik niko se nije žalio da nema opreme, da nemaju u čemu da treniraju
    i da nemaju termine za trening, barem nacionalne selekcije. To je ranije bilo baš učestalo.

    Petra cijenim kao pravog sportsmena i protivnika još iz pionirskih i omladinskih selekcija.
    Uvijek je bio prije svega fin i pristojan, i znao je da pruži ruku i posle pobjede i posle poraza.

    Ne ulazim u politiku, jer to su gluposti, i nema mjesta za to u sportu, naročito u ovako maloj zemlji.

    Rezultati su jedino mjerilo, a za ovaj naš muški tim nacionalni, čini mi se tek slijedi jedan Bum veliki rezultat.
    Tvrdim da imamo tim da napadamo polufinale svjetskog i evropskog prvenstva. Vidjecemo sta ce biti dalje.
    Last edited by Dimitris; 16-01-24 at 14:33.

  25. The Following User Says Thank You to Dimitris For This Useful Post:


  26. #17622
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako se uspjeh saveza tj predsjednika gleda je li uspio da nabavi dresove i termine onda je zalosno a cinjenica je da u ovom savezu kao i skoro svakom nasem vladaju klanovi koji samo svoj interes gledaju. Kao posledica toga javalja se mijesanje politike, ne pozivanje najboljih igraca vec samo podobnih i ono sto je najgore potpuni nedostatak sistema koji bi omogućio razvoj i konstantu. Sve dok je takvo stanje rezultata nece biti.

  27. #17623
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ima li ko link za utakmicu?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  28. #17624
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Kako smo jakiiii, ide odje gazenje 10+ razlike

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  29. #17625
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,883
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    Sacekajmo kraj ipak

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  30. The Following 3 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


Page 705 of 711 FirstFirst ... 205605655695701702703704705706707708709 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. RUKOMET (CG u kvalifikacijama)
    By Vukasin Micunovic in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-06, 16:19
  2. rukomet...
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 17
    Last Post: 16-02-06, 09:30
  3. Rukomet
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 57
    Last Post: 07-03-05, 23:35
  4. Rukomet
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 20
    Last Post: 02-08-04, 18:36
  5. Rukomet
    By Barbarian in forum Ostali sportovi
    Replies: 276
    Last Post: 20-05-04, 16:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •