Results 1 to 13 of 13

Thread: Crna Gora / da li je budućnost u pameti

  1. #1
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Crna Gora / da li je budućnost u pameti

    Sve više pametnih ljudi čujem kako razmišljaju o odlasku. Znači ne samo ljudi koji žele da žive dobro i imaju problema da nađu iole ozbiljan posao već intelektualce. Da li ovo znači da nam je to budućnost Crne Gore, da ostanu samo šlihtaroši i podobni, partijski ljudi i ljudi koji ćute gledaju u stranu i klimaju glavom. Zašto na svakom direktorskom mjestu stoje ljudi koji prije svega klimaju glavom a onda i nije važno da li umiju da rade posao - vjerovatno je da će ga naučiti prije isteka mandata...prvog a možda i drugog. Da li ovo znači da odgajamo pokoljenja koja će da rastu u duhu poniznog klimanja glavom. Jedno otvoreno pitanje za gospodu na vlasti: Zašto mora naša intelektualna snaga da ide u inostarnstvo da bi mogli da žive od svoga rada? Da li je to napredak o kojem se priča, bolja budućnost Crne Gore. Da li ovo znači da će neka buduća Crne Gora imati manji IQ zbog svega što se dešava. Da li bi trebali da se ponosimo na naše ljude koji uspiju u inostranstvu ili da se stidimo zato što im nijesmo omogućili da uspiju ovdje u zemlji iz koje potiču?

  2. #2
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ako se pitanja odnose na gospodu iz vlasti, na pogresnom mjestu su postavljena. Odje su samo guzolizi i mudolizi vlasti, a nikako gospoda, a ne znam odakle Vam uopste pomisao da u vlasti ima gospode ?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Odgovor na ovo pitanje bilo bi upravo pitanje :


    Da li bi kao strucnjak u svom polju ostao u CG da radis za platu od 400-800eur i da te jasu DPS/SD moroni koji ne znaju nista ? Ili bi otisao za Njemacku/Ameriku/Kanadu/UAE gdje bi te objerucke prihvatili i imao platu od 4000-8000 eur ?
    One Ring to Rule them all...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Odgovor na ovo pitanje bilo bi upravo pitanje :


    Da li bi kao strucnjak u svom polju ostao u CG da radis za platu od 400-800eur i da te jasu DPS/SD moroni koji ne znaju nista ? Ili bi otisao za Njemacku/Ameriku/Kanadu/UAE gdje bi te objerucke prihvatili i imao platu od 4000-8000 eur ?
    Na ovo pitanje imam odgovor koji ovu dilemu iznosi izvan politickog konteksta, jer je ista bila i u vrijeme "Obnove i Izgradnje" kad su i meni sva vrata bila zatvorena zbog "moralno-politicke podobnosti". Ovo me nije nagnalo da odem van zemlje vec mi pomoglo da se odlucim otici u svijet i razgledati ga dok sam u najboljim godinama. Ovo iskustvo, danas, ne bih mijenjao za sve pare koje je vjetar istorije raznosio ulicama, jer sam vidio i saznao mnogo toga sto nikad ne bih da mi je novac zatrpao vidike.

    U stvari, ionako se nista bitno nije promijenilo, samo je komunizam/socijalizam po Karlu (Marxu) zamijenio komunizam/ socijalizam po Grouchu (Marx Brothersa) a ko ne vjeruje neka samo ovoga Duska Knezevica usporedi sa Mustafom Golubicem pa ce vidjet...

    - M -
    Last edited by metuzalem; 22-03-19 at 13:03.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kako dovede u istu ravan Golubića i Kneževića?

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Kako dovede u istu ravan Golubića i Kneževića?
    E kako...!?

    Veċ time što sam ukazao na smjenu marxisma po Karlu (Marxu ) marxismom po Grouchu (Marx Brothers) svakom ko umije zama`nuti sopstvenom glavom dao priliku da vidi kako se sve mijenja da bi ostalo isto.Jedinstveni ideolog novoga Marxizma – Gručo Marks – poitičku stvarnost je relatizovao poznatom rečenicom:


    • „Pa da li ti, stvarno, više vjeruješ svojim očima nego li mojim riječima?“


    Dovoljno je osvrnuti se i pogledati oko sebe pa potom saslušati što o tome zbore političke vođe, da bi se čoek mogao uvjeriti u to… A to što se čudiš usporedbi Duška Kneževiċa sa Mustafom Golubiċem, proizilazi iz činjenice da ne vjeruješ „svojim očima“ no čekaš da ti neko objasni što i nije tako loše…

    Elem, dovoljno je pratiti puteve obojice, koji su vodili iz Moskve u ondašnju rovitu Jugoslaviju i to sa određenom misijom(mustafine) sabotaže ondašnjeg Marxizma po Karlu, odnosno današnjeg po Gruču u izvedbi Duška Kneževiċa…

    Ostalo je (h)istorija!
    Last edited by metuzalem; 23-03-19 at 10:55.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Knezevic sabotira Crnu Goru po naređenju Moskve, direktno iz Londona, ne mogu se složiti sa ovom teorijom pa neka bude da sam slijep kod očiju.
    Ne vidim paralelu izmeđ gladnih i kao sto vidimo nikad najedenih šišnjara i ostalih.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Knezevic sabotira Crnu Goru po naređenju Moskve, direktno iz Londona, ne mogu se složiti sa ovom teorijom pa neka bude da sam slijep kod očiju.
    Ne vidim paralelu izmeđ gladnih i kao sto vidimo nikad najedenih šišnjara i ostalih.
    E dobri moj…
    Svojevrremeno nam je do besvijest tupljeno, da su komunisti (po Karlu Marxu) izveli prevrat u Beogradu po nalogu kominterne a svakom ko umije da misli moglo je i onda biti jasno da iza njega stoje Englezi zbog svojih vojno-političkih interesa. U tom pogledu su nekolicini viših oficira YU-vojske za uslugu platili više od pola miliona (ondašnjih) funti. Ipak bi trebalo više da vjeruješ „svojim očima“ no njinim (slatkim) riječima…

    Uostalom, zar na čelu pokreta AB-revolucije nijesu, pod parolom - „Mi smo gladni!“ - stupali proleteri CG-industrije sa platama (ondašnjih) 1.000 ( i slovima hiljadu) njemačkih maraka. Naknadna raspodjela je mnozinu ostavila gladnim da bi se Šišnjari najeli i što tu ima čudnog


    No ako bi, barem malo, mašti puštili na volju, mogli bi Amfilohija usporediti sa Karlom Marxom a Šešelja na primjer sa – Raspuċinom.
    Last edited by metuzalem; 23-03-19 at 12:44.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,032
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem View Post
    E kako...!?

    Veċ time što sam ukazao na smjenu marxisma po Karlu (Marxu ) marxismom po Grouchu (Marx Brothers) svakom ko umije zama`nuti sopstvenom glavom dao priliku da vidi kako se sve mijenja da bi ostalo isto.Jedinstveni ideolog novoga Marxizma – Gručo Marks – poitičku stvarnost je relatizovao poznatom rečenicom:


    • „Pa da li ti, stvarno, više vjeruješ svojim očima nego li mojim riječima?“


    Dovoljno je osvrnuti se i pogledati oko sebe pa potom saslušati što o tome zbore političke vođe, da bi se čoek mogao uvjeriti u to… A to što se čudiš usporedbi Duška Kneževiċa sa Mustafom Golubiċem, proizilazi iz činjenice da ne vjeruješ „svojim očima“ no čekaš da ti neko objasni što i nije tako loše…

    Elem, dovoljno je pratiti puteve obojice, koji su vodili iz Moskve u ondašnju rovitu Jugoslaviju i to sa određenom misijom(mustafine) sabotaže ondašnjeg Marxizma po Karlu, odnosno današnjeg po Gruču u izvedbi Duška Kneževiċa…

    Ostalo je (h)istorija!
    Oprt mi je to nesto daleko i nategnuto.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Oprt mi je to nesto daleko i nategnuto.
    Imas pravo i jeste daleko i napregnuto kako velis, no zato se primakni i pogledaj izbliza ili cekaj da ti vrijeme pokaze sto nije bas daleko...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Nakon svog uzgrednog postovanja po ovoj temi, sebe ufatih sebeđ e sam krenuo praviti se važan a to po onome; godine i životno iskustvo mi ga daju… A uskoro ulazim u godine (80) od kojih su se stiđeli naši stari pa je red i da to ispoštujem.
    Dakle, ova opštenarodna dilema koja glasi:

    Crna Gora / da li je budućnost u pameti

    Jedva da to jeste, jer nema potrebe za velikom pameċu da bi čoek sa sigurnošċu mogao ustvrditi e je CG buduċnost u – novcu!

    I meni je trebalo vremena da dođem do ovoga sudbonosnog zaključka i to tek pošto sam, neđe devedesetih, u Petrovcu vidio jednu stariju ženu koja se bješe zaputila u kupovinu a što se viđelo po tome kako ondašnjih 5 (i slovima: pet) njemačkih maraka nosi u ruci poput nekog pobjedničkog barjačiċa.
    Ova uzgredna scena je kod meine izaazvala saznajnu izvjesnost o skoroj nezavisnosti Crne Gore. Ona se pojačala prilikom prolaska kroz Boku kad je neki od Rotšilda slavio rođendan a po cijelom zalivu viđelo „jato“ bijelih jahti i brodica, uidrenih povodom te proslave.

    Dakle…

    Buduċnost Crne Gore i stvarno jeste u – novcu - kojim se, na globalnom duhovnom buvljaku, može kupiti pameti koliko ti treba. A kukumavčenje o „odlivu pameti“ je priča za kafanu, jer da Teslu ondašnji „odliv“ nije otplavio za Ameriku, ko zna dali bi ovđen ikad svijetlo bilo upaljeno a ja imao privilegiju da djetinjstvu upoznam biblijske izvore svjetlosti – luč i lojanicu.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Oprt mi je to nesto daleko i nategnuto.
    Nema tun ničeg dalekog i nategnutog...

    No da bi se na ovo pitanje moglo odgovoriti treba zaċi u prošlost i viđet što je, od Crne Gore, učinjela pamet Petra Drugog Petroviċa - Njegosa, i onda neċe bit teško predviđeti da, ukoliko se buduċnost Crne Gore prepusti pameti onda bi, kako izgleda, oni koji pobijede za njenog predsjednika (vladara), izabrali Matiju Beċkoviċa čime bi buduċnost Crne Gore bila zagarantovana i da je bukvalno - "iz glave cijelog naroda".
    Last edited by metuzalem; 26-03-19 at 22:51.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Tek kad sam izpostovao prethodni prilog, sjetih se ko mi je dao najbolji uvid po pitanju važnosti koju pamet ima u pogledu države i njene funkcionalnosti. Bilo je to u vrijeme dok je pokojna YU bila u dobrom zdravlju, kad u restoran novosagrađene Crkvene opštine u Hannoveru, sav utučrn, uđe krupan gastarbajter, koji i prije nego sjede za sto, othuknu:


    • „ Ima li koga da mi objasni, kako to da jedan glup narod, kao što je ovaj njemački, ima tako pametnu državu…?“
    Last edited by metuzalem; 01-04-19 at 19:21.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 153
    Last Post: 26-03-24, 13:38
  2. Budućnost EU?
    By uzitulovac in forum CdM Arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-14, 22:37
  3. SD Budućnost
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Ostali sportovi
    Replies: 73
    Last Post: 26-08-11, 16:10
  4. KK Budućnost
    By rain_wind_storm in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 13-02-11, 12:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •