Page 3 of 31 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #51
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Kuku kakve gluposti citam..

    S 1500e moze normalno da se zivi,ali da se gleda svaki cent.
    p.s U Cedis nisu takve plate kakve pricate jesu priblizno.Da se ne bih raspravljao 20bliskih ljudi mi tamo radi.
    Pa momci ne moze da se zivi od 1500e kad imate zenu koja vam sjedi kuci ne radi nista,placa masaze,sminkanje,frizure,garderobu 500e mj
    Djeca vam vj na rulet pare trose,a vi na kurv*.
    Ne lupajte tu da vas zamolim da s 1500e ne mozete da zivite.S 1500e se zivi kao Bog u CG.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Monako sreće mi,a shto je s narodom,shto je ovo
    ...

  3. #53
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    #palivaskaramazov

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Evo čitam i kontam da ovđe dolaze samo bogatuni...
    Ovi s platom 250, 300, 350, 400, 450e nijesu stvarni...Čuš mene, poželjni...
    Mogu ovi bogatuni nama ssirotinji <500 evra udjeliti koji euro.


    Sent from my Smartphone 3.1 Lite using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ovdje je 1000e taman kao 3000 nedje na zapadu...
    Na zapadu je roba jeftinija, tehnologija je jeftinija, putovanja su jeftinija, a izbor/dostupnost svega navedenog NEUPOREDIVO veći. Nije život u restoranima i kafanama, nije ni u ostalom, ali eto, ima i skupoće i jeftinoće. Ta tvoja matematika ne stoji.

    Koliko uopšte ima velikih firmi u CG, koji svojim kvalitetnim i lojalnim radnicima povećavaju plate, i tako održavaju kvalitet njihovog životnog standarda? Svjedoci smo da su životni troškovi iz godine u godinu sve veći. A znamo da nekima plata ne mrda 5 godina. I sad bi neko rekao - ako je to kvalitetan radnik, naći će drugu firmu gdje će da ga "ispoštuju". ???? Nemamo mi veliki izbor poslova niti možemo svi da imamo privatne firme i nešto sa strane, nismo svi snalažljivi i sposobni na taj način, neko bi htio da živi od samo tog jednog posla što ima.

    Dok jedan prosječan Amerikanac uđe na https://www.indeed.com/ i može da bira. . . Baš sam ljubomoran.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #56
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    @Karamazov

    Ja sam odlicno upucen u Cedis, oko 800e imaju pocetnici sa diplomom bez iskustva. 1200e mozda imaju sefovi sa bas velikim stazom. Mislim da su u elektroprenosnom sistemu nesto vece plate...

    Nego to nije toliko bitno za standard zivota u CG jer se tamo tesko upada a prosjek godina zaposlenih u cedisu je preko 45 god sto dovoljno govori kakve sanse imaju mladji tamo.

    Taj ko zivi lose sa 1500 e mjesecno ima problem sa pretjeranim trosenjem para. Znam i ja jednog pomorca koji svaki vikend ostavi 500e u diskoteci, to mu je navika, i onda kuka kako nema. Bas mi ga zao...

  7. #57
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    KRKNA, nije valjda da na mene mislis...
    Evo ispanucu neki snob i bogatun...
    Pazi, ja sam godinama primao u prosjeku 700-750 eura,kao momak, pola obroka sto sam pojeo bilo je kod roditelja...
    To mi je bilo taman dovoljno da prodjem mjesec... na svoj stan...
    Vec sam pisao i o ratama, racunima, gorivu, autu... itd, itd...
    Znaci knap...
    Da sam morao da placam stan, i da me roditelji nijesu pomagali makar sa tim ruckom ili vecerom ili nekim placenim racunom, tu bi bila rezanja poprilicna... da sma podstanar, trebalo bi mi nekih 1000 eura, ako je kirija npr za namjesten jednosoban stan 250- 300e...
    A niti sam nesto proputovao, niti sam vozio kola od 15-20hiljada niti nosio farmerice od 120 eura i telefone od 700 eura...
    Mozda ja ne umijem sa parama, ne znam...
    Znam dosta ljudi sto primaju 1500e, zene/bracni drogovi im ne rade, nekoliko djece i sl...

    Po meni je brate zivot kad imas jedan bas dobar stan na dobru lokaciju... uz to da obnovis kucu i imanje na selo, ili da kupis neko imanje u okolini Pg, par hektara, eki mali vinograd i tako...
    Nesto na primorje obavezno... ne mora stan u BD seljacku, bolje kuca u Boku, prva linija mora... ne mora prevelika...
    Pozeljno je uz to i neka mala gajbica da se nesto privede da zena ne zna... a nesto i u Bg ne bi bilo lose, da djeca sjutra imaju dje da studiraju...
    Naravno, stabilna firma...
    Sjutra ako imas nekoliko djece da budu obezbijedjena...
    Putovanja i to ne racunam, to se podrazumijeva... mada, ako oces pare, moras i da ih zaradis, putanje je kolioko ce ti slobodnog vremena ostajati
    Sve ovo ne bi kostalo ni pola miliona-milion eura, sto za evropski standard i nije neka ooooogroooomna suma... vise neki prosjek...
    Kad pogledas koliko milijardera i multimilionera ima u svijet, sasvim skromno i sirotinjski...

    Naravno, svjestan sam da masu ljudi zive kao podstanari, da se placaju rate za stanove itd, itd...
    E to je ono sto ja kazem, prezivljavanje... mogice da su neki od tih ljudi srecniji od 99 posto bogatasa, bljuc, truc, te fore, ali u ekonomskom smislu, oni prezivljavaju...
    I ja sa njima...
    Last edited by karamazov; 10-02-19 at 23:15.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Pa dobro, imaju ljudi, dolaze iz kuće gdje niko ne radi, a svi nove iPhone-e ili sl. . .To je već bolest na višem nivou. Ali opet, izuzeci ne čine pravilo.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  9. #59
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    @Karamazov

    Ja sam odlicno upucen u Cedis, oko 800e imaju pocetnici sa diplomom bez iskustva. 1200e mozda imaju sefovi sa bas velikim stazom. Mislim da su u elektroprenosnom sistemu nesto vece plate...

    Nego to nije toliko bitno za standard zivota u CG jer se tamo tesko upada a prosjek godina zaposlenih u cedisu je preko 45 god sto dovoljno govori kakve sanse imaju mladji tamo.

    Taj ko zivi lose sa 1500 e mjesecno ima problem sa pretjeranim trosenjem para. Znam i ja jednog pomorca koji svaki vikend ostavi 500e u diskoteci, to mu je navika, i onda kuka kako nema. Bas mi ga zao...
    Potpuno nebitno, ali 1200+ eura je momak primao sa par godina staza tamo... sa terenom, dnevnicama i prekovremenim, moguce da mu je 800 fiksna plata...
    To mi je bas dobar drug, nije lazovcina da nesto preuvelicava...
    Nedje na Zabjelo im je zgrada, ako to nesto znaci...
    Last edited by karamazov; 10-02-19 at 23:22.

  10. #60
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ljudi imaju sve i sa 500 i sa 700 i sa 1500...što bi s reklo, "prostireš se onoliko koliko si dugačak"
    Pa sa 500 jedes posebnu i kupujes najjeftinije meso- ponekad, voće samo ako je 0.30 eura... merix-om peres, čistiš vimom ili sličnim sredstvom, struju ne plaćaš i čekas da sklopiš ugovor koji ne možeš da ispoštuješ a štedis je opasno...
    sa 700 predjes na mortadelu, ponekad dodas neku kobasičicu ili slaninu (na akciji) peres Bonux-om a čistis sa nekim jeftinijim sredstvom, struju obično dugujes vazda po jednu tek da te ne isključe...
    sa 1500 jedes pršutu i zimsku, pereš persilom ili arijelom, čistiš mr.Properom ili nekim cillit bang-om, plaćaš redovno račune...
    Nema neke razlike naročite ni ovi od 1500 ni ovi od 500 ne mogu na zimovanje i ljetovanje sa porodicom 7 dana no moraju kredite dizat.
    Nije neka razlika, tako da bi se ovi sa 1500 mogli prilagodit na život sa manje od 1500, a ovi što žive od 500 na viša primanja...doduše, ovima koji sad primaju 500 se čini da bi sa 1500 čuda mogle, da bi kupili plac, stan, kuću, ali samo im se čini! 1500 eura je danas taman dosta da se ne možeš požaliti da si gladan i da nijesi platio racune ili kupio đetetu bananu, čokoladu, jaknu, čizme, poslao ga na Ivanova Korita sa školom 7 dana....ovaj sa 500 to ne bi mogao ali nekako se vazda i on snađe...kako, ne znam.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #61
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem šta sve ođe neću pročitat.
    Ja ne radim za platu, radim privatno, sam živim i moji troškovi su: 100€ komunalije, 100€ gorivo, 150€ hrana, za obuću/odjeću 50€, izlasci 100€ mjesečno. To je 500€ mjesečno troška.

    Uzmi u obzir 4-članu porodicu:
    komunalije taman ka meni 100€ eto neka bude i 200€
    ne vjerujem da troše više od 100€ goriva al neka bude 150€
    hrana (ja se baš bahatim sa hranom svašta trgujem) eto 4-člana porodica ne može potrošit više od 350€ hrane mjesečno
    obuća/odjeća 200€ da se trguje mjesečno

    To sve kad sabereš: 900€ mjesečni trošak
    Pa mi sad Vi objasnite kako to ne možete sa 1000€ da preživite mjesec?
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  12. #62
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Sam živis je ključna recenica!
    a mislim da za hranu ode više od 350...mjesec je dug, meni za nas petoro treba malo više mesa i povrća dnevno, a volimo da ručkimo da ne crnjačimo sad...svako od nas ima neke svoje prohtjeve, nekome su smiješni nekome nijesu ali ja recimo svakog mjeseca za obaveze (struja, voda, kablovske telefoni) dajem od 250-300 eura!
    plus porez za stan koji redovno plaćam, osiguranje za stan redovno plaćam, osiguranje za nas dvoje....
    plus hrana, hemija...
    volim da izađem na kafu sa drugaricama, odem u pozorište (5 eura je karta) u bioskop utorkom kad je 2.50 idem, volim da odem kod kozmetičare tu i tamo, kod frizera idem redovno....izvini, ali to ne može potkrpiti 1500 eura uz još tri mlada čovjeka koja hranimo
    E sad, budemo li bahati? Budemo! Imamo Ekstra trio xl paket koji je 55 eura a ima i neki od 15...zato velim svako se prostire koliko je dugačak...realno 4 - člana porodica treba 1500 eura e sad, može ona da se snađe i sa 800 i sa 500 se neki snalaze, ođe pričamo o onome što bi valjalo da svi imaju a valjalo bi da svaka cetvoročlana porodica ima 1500 pa i preko
    p.s. gorivo ne pomenuh a urnišemo ga
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #63
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Pominje li ko ovdje rentu, koja je obavezna stavka kad se racuna budzet za cetvoroclanu porodicu je to minimum dvosoban stan, koji ne vjerujem da je ispod 250-350e u pg, zavisi u koji kvart. Na primorje jos i vise. Nidje se ne podrazumijeva da je trosak rente opcija, pa nebitno placa li se u podstanare ili svoj otplacuje.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  14. #64
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kad ste se vec dohvatili Cedisa - inzinjerska plata im je izmedju 700-1200€ (zavisno od godina staza i pozicije) i uglavnom se zaposljavaju preko veze, a ima i izuzetaka.
    Inzenjerska plata u Elektroprenosu je slicna.

    Neki neizbjezni troskovi (manje-vise) svakog mjeseca:
    Vrtic za starijeg klinca- 40€
    Trening starijeg klinca - 30€
    Pelene za mladjeg - ~ 70€
    Struja (minimum) - 45€
    Gorivo (minimum)- 100€
    Kablovska i komunalije - 30€

    Ovo je pocetna cifra od 300€.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  15. #65
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    I CGES ima jake plate, pripravnička inženjerska je bila 800+

    Za četvoročlanu porodicu sedmična nabavka u marketu je minimalno 40€ (tu ne računam sir, jaja, meso, voće, povrće). Kažem kako je kod nas, neću nikoga ništa da ubjeđujem - rekao bih da je 1500€ cifra dovoljna za pristojan život - barem toliko mi i zaradimo mjesečno ali po cijenu slobodnog i porodičnog vremena...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Last edited by institucija; 11-02-19 at 08:12.

  16. #66
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Vjerujte da ima 4-članih porodica koje žive sa 500,600eur mjesečno. Kako? Pa može, preživljavanje.
    Po zvaničnim državnim mjerilima to je ispod linije siromaštva. Mislim da je linija oko 800eur, ispod toga je siromaštvo. Dakle pričamo za 4-članu porodicu.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ovo je prije neku godinu dalo Ministarstvo finansija
    https://portalanalitika.me/clanak/12...u-od-1000-eura

    Samo 3.2% zapošljenih u CG ima platu preko 1000eur na koje se po zakonu obračunavaju puni doprinosi.
    To vam na 185.000 zapošljenih kolko nas ima zvanično po ZZZCG, dođe oko 6.000. U odnosu na ukupno stanovništvo to dođe 1%.

    80% zapošljenih prima platu do 500eur.

    Oko 30-40 hiljada ljudi ima zvanično minimalnu platu od 193eur, koji vjerovatno dobiju nešto i na ruke.
    Last edited by autodijagnostika; 11-02-19 at 09:11.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    I dođeš ovđe i skapiraš da mi ispod 500€ ne postojimo...ili nas je sramota reć' da smo sirotinja...a možda smo i umrli od nemaštine...

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #69
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Neko je s 200 bogat a neko s 2000 siromašan...

  20. #70
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Evo da počnem ja konkretno :mrgreen:

    Uprava carina 525€ sa 15 godina staža. Nemam varijabilu a da imam, kao što ima velika većina u carini, imao bih 650-660€.
    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Programer, završen pmf, 3 godine iskustva 700€
    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Profesor 499 (sa radnim stazom to raste, tipa sa 40godina staza ima 100-150 na tu platu) al sa razrednim starjesinstvom, 450 bez njega

    Stolarski pogoni - majstori 400-600 (ovi sa vecom imaju dosta prekovremenih i staza), pomocni radnici 200-250
    Cistacice po drzavnim ustanovama uglavnom oko 200, domari oko 300.
    Policajci oko 400
    Vaspitacice u vrticu oko 450
    Quote Originally Posted by konzul View Post
    Retail u telekomunikacijama
    Mtel prodavci u shopu - 400, 450
    T mobile - stari prodavci 650-700
    Telenor prodavci u shopu - 400 fiksni + varijabilni (muda da otelis da uzmes jos 200, 250e)
    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Farmaceut 550 €
    Farmaceutski tehnicar 400€
    Telenor - IT oko 700 pa više u zavisnosti od iskustva
    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    E ja imam info da vozači građevinskih mašina u firme poput Bemax-a i sl. imaju plate preko 1000eur.
    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Nemaju no po 600-700 (drugovi mi tamo rade).
    I ne gledaju bijeloga dana, raspadaju se.
    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    @Karamazov
    Ja sam odlicno upucen u Cedis, oko 800e imaju pocetnici sa diplomom bez iskustva. 1200e mozda imaju sefovi sa bas velikim stazom. Mislim da su u elektroprenosnom sistemu nesto vece plate...
    Quote Originally Posted by institucija View Post
    I CGES ima jake plate, pripravnička inženjerska je bila 800+

    Da se vratimo na poentu topika i nastavimo platni niz. Kako stoje stvari u bankama i osiguravajućim kućama?




    .
    Last edited by starwalker; 11-02-19 at 09:51. Reason: tipfeler
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #71
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    I dođeš ovđe i skapiraš da mi ispod 500€ ne postojimo...ili nas je sramota reć' da smo sirotinja...a možda smo i umrli od nemaštine...

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Ko ti je kriv kad nisi dio Crème de la crème-a koji posjećuje forum.



    Što se banaka tiče znam da CKB zapošljava neke šalterske radnike preko agencije i da imaju oko 400 €.

  22. #72
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    468
    Thanked in
    214 Posts

    Default

    Ovo je prizor što se ođe piše i čita.

    Brišite topic, jer ako ovo vide, sledeći izvještaj nadležnih službi će bit da smo prešišali Monte Carlo, i da Crnogorci kupuju nekretnine po Menhetnu.

    Sve ovo što ođe pišete, prosječan radnik i sasvim običan građanin može samo da sanja.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  23. #73
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ko ti je kriv kad nisi dio Crème de la crème-a koji posjećuje forum.



    Što se banaka tiče znam da CKB zapošljava neke šalterske radnike preko agencije i da imaju oko 400 €.
    Manje vise sluzbenicima na salterima se plate krecu izmedju 350 - 400, zavisno od banke do banke.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  24. #74
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Evo i ja citam i ne vjerujem, pogotovo sta sve pise ovaj karamazov lik izgleda bas uzima veliku platu od ovih sa
    vlasti da ih brani i da govori neistine po forumima i slicno ...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Jes, da ih izvrneš naopačke prije bi im oko ispalo, nego euro.

    Nikad, ali NIKAD ni od koga nijesam pozajmila pare (osim ako mi se u tom trenu nešto u radnji svidi, a kod mene nemam dovoljno i isti dan ih vratim osobi koje mi je pozajmila)! S platom se opružim u skladu s mogućnostima, a čini mi se da ni u čemu ne oskudijevam, naprotiv, niti sebe nečega lišavam!
    Svaki račun, porez mi je uredno izmiren!
    Iz principa na obuću ne dajem preko 20% od moje plate, uglavnom trgujem u, za vas sirotinjske radnje, a boga mi znam sebi da dozvolim merak u vidu putovanja, parfema, komada namještaja, pokućstva i sl...
    I onda dođe dostina njih da mi palamude kako sa partnerom ne mogu izać' na kraj sa 2000€ plate od kreativnih radionica, rate za stan u City kvartu, jer je onaj kod Gintaša 'grdan', rate za auto 'ispod čekića', jer im karma prošlog vlasnika ne odgovara, evropskih šopinga, guvernanti i maslaca od 3€, jer margarin od 0,30€ nije zdrav, da razumijem...
    Ma, ja sam expert za razumijevanje!
    Mrš da ve ne vidim...namučene i napaćene...
    Kod 90% te gospode s platama 1000+ radnice iz butika okapaše sa zvanjem da ih opomenu za rate, koje, gle slučaja, nekako uvijek zaborave.
    U salonu đe sam radila žena dooobrooo poznatog ugostitelja je za pola godine nakupila 3000€ duga za tretmane, a sve na recku - veresiju. Nikad to sebi ne bih mogla dozvoliti, pa ako nemam za frizera, sama ću je isfenirati, pedikir i manikir sama uradit', ali se moje ime neće crvenim flomasterima podebljevati u nabreklim sveskama dužnika.

    I onda mi takvi govore kako je teško i kako se nema.
    Nema, nema...u glavu...iskompleksiranu...


    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Last edited by KRKNA; 11-02-19 at 10:57.
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 3 of 31 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 09:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 09:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 10:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 19:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 17:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •