Page 2 of 31 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #26
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Uvijek dođemo na isto, za ono što je normalan život, potrebna je magija - nek stvori nešto.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Sa platom od 500€ može da stvori samo 5 komada od 100€ ili 10 komada od 50€

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  3. #28
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    500 e moze biti dobra plata jedino za srednjoskolca ili studenta. Za starijeg momka ili covjeka ne moze biti dobra nikako sem ako pored toga ne radi privatno nesto ili ne izdaje nekretnine.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Zavisi koji su mu prohtjevi.
    10 godina sam po privatnika radio.
    A radim evo 15 godina.
    Tvrdim da za mlade ljude ima posla` samo neće da rade.
    Biše odma` na dobro mjesto, da se ne radi puno, da se može izać kad oćeš I dobra plata. A kako da ne. To dostinu odma ne može zapanut.
    Mora bajo prvo metla pa korak po korak.

  5. #30
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    500 e moze biti dobra plata jedino za srednjoskolca ili studenta. Za starijeg momka ili covjeka ne moze biti dobra nikako sem ako pored toga ne radi privatno nesto ili ne izdaje nekretnine.
    500e je dobar start. Kad od toga odbijes 150e za stan i 100e za ostale troskove (kablovksa, struja, voda...), ostane ti da naucis da zivis sa 250e. Kad to savladas, onda se mnogo bolje snalazis sa vecom platom od 600-700-800...
    Znam ljude koji zive sami i ne mogu 15. da prodju sa 750e plate, a znam i neke koji u zajednici imaju vise od 2000e mjesecno i isto tako zivotare, ne putuju nidje i vazda su bez para.

    IT sektor koji se tice servisiranja uredjaja 400-800e i sa srednjom skolom. Mislim da u ovom dijelu na povecanje plate ulogu ne igra fakultet, vec prakticno znanje radnika i sposobnost zaradjivanja novca.

    Inace, kad sam nedje prije izbacio oglas za posao sa pocetnom platom 250e, dje su me forumasi (sa pravom) skoro razapeli, htio sam da dokazem administraciji da je ta plata premala da se ponudi i da se niko nece javiti na oglas. A javilo se 5-6 ljudi.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  6. #31
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    E ali kako rastu primanja rastu i prohtjevi pa ne zivis u 30 kvadrata no u 100jbg..

  7. #32
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    2 x 500€ za porodicu je ništa .. Ja sa suprugom sam poodavno računao jedan mjesec koji su nam troškovi jer su nam plate brzo otišle .. Bukvalno smo i žvake zapisivali kad kupimo i izašlo je min troškovi od 1150€ (tog mjeseca nismo ništa kupili od odeće, obuće, zabave, nigdje kolima vam PG) (a imamo svoj stan, znači nema troškova stanarine)(sa druge strane ne pamtim kada sam donio kući punu platu ni ja ni žena jer se uvijek plaćaju neke rate) i taaaako...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  8. #33
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Jeste ako si već kod roditelja u kući ili su ti rodotelji kupili stan, ako si već dobio auto itd. Ako krećeš sve od nule, sa 1000€ može da preživljava samo

  9. #34
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    500e je dobar start. Kad od toga odbijes 150e za stan i 100e za ostale troskove (kablovksa, struja, voda...), ostane ti da naucis da zivis sa 250e. Kad to savladas, onda se mnogo bolje snalazis sa vecom platom od 600-700-800...
    Znam ljude koji zive sami i ne mogu 15. da prodju sa 750e plate, a znam i neke koji u zajednici imaju vise od 2000e mjesecno i isto tako zivotare, ne putuju nidje i vazda su bez para.

    IT sektor koji se tice servisiranja uredjaja 400-800e i sa srednjom skolom. Mislim da u ovom dijelu na povecanje plate ulogu ne igra fakultet, vec prakticno znanje radnika i sposobnost zaradjivanja novca.

    Inace, kad sam nedje prije izbacio oglas za posao sa pocetnom platom 250e, dje su me forumasi (sa pravom) skoro razapeli, htio sam da dokazem administraciji da je ta plata premala da se ponudi i da se niko nece javiti na oglas. A javilo se 5-6 ljudi.
    Pa javljaju se ljudi jer nemaju neku alternativu.

    Ja se slazem sa tobom da je 500e odlicna pocetna plata, ali nije to garancija kod nas da 40-tu neces docekati sa slicnom platom.

  10. #35
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Daj čovječe, realno je potrebno 20kvadrata po osobi. Ako imaš 2 djece, to je četvoro ljudi, minimum dvosoban stan dok su djeca mala, koji u podgorici ne možeš kupiti ispod 65k. Ja se divim ovom narodu kako se snalazi. Naravno sve su to neki poslici sa strane, krediti na 20 godina itd....

  11. #36
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Jeste ako si već kod roditelja u kući ili su ti rodotelji kupili stan, ako si već dobio auto itd. Ako krećeš sve od nule, sa 1000€ može da preživljava samo
    Evo ja napisah da sam kao momak godinama primao 700+e...
    Svoj stan, pola mjeseca bih minimum bio kod oca i majke na rucak...
    Hrana me cak najmanje izlazila, nijesam neka izjelica, a trudim se da izbjegavam ove prislacke, cipseve, cokoladice, to sve po 0,5-1e, kunem vam se da se nakupi taman kao da biftek pojedete...
    Ali rate, racuni, auto, izlasci, 300-400e minimum minimuma...
    Nikakve bahanalije, normalan auto, normalna i odjeca i obuca, izlazak u grad 3-4x mjesecno, kafa i pivo na pauzu i poslije posla...
    Sa 1000e momak moze da prodje da ne gleda svaki cenat dje mu ide ka kakvi jadov...
    A da nesto stvori sa tom platom (koju u drzavnu upravu imaju samo sefovi i funkcioneri, za sta trebaju godine iskustva i laktanja), malo morgen...
    Last edited by karamazov; 10-02-19 at 15:23.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Uvijek dođemo na isto, za ono što je normalan život, potrebna je magija - nek stvori nešto.
    Znam dosta ljudi koji su jedino ekstremnom štednjom došli do nečega. Ali to su odricanja od najosnovnijih stvari. Uz to živjeli u zajednici sa roditeljima, podigli im đecu i sl. Pomoć sa svih strana, konstantno traženje od drugih, nalaženje posla preko veza i poznanstava, završavanje fakulteta vani i sl. samo da bi se došlo do bolje plate i boljih uslova.
    Ja tako nisam umio niti htio.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post

    Inace, kad sam nedje prije izbacio oglas za posao sa pocetnom platom 250e, dje su me forumasi (sa pravom) skoro razapeli, htio sam da dokazem administraciji da je ta plata premala da se ponudi i da se niko nece javiti na oglas. A javilo se 5-6 ljudi.
    Javiće se ko nema izbora ili para (ima tu dosta nekvalitetnog kadra, ali ima i dobrih koji nisu imali sreće). Dovedi narod do tog stadijuma i radi im onda šta ti je volja. Stari recept...

    Hvala Internetu što postoji, da možemo da učimo, da možemo vidjeti šta rade, kako žive i koliko zarađuju normalni ljudi različitih struka iz drugih djelova svijeta.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  14. #39
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    Javiće se ko nema izbora ili para (ima tu dosta nekvalitetnog kadra, ali ima i dobrih koji nisu imali sreće). Dovedi narod do tog stadijuma i radi im onda šta ti je volja. Stari recept...

    Hvala Internetu što postoji, da možemo da učimo, da možemo vidjeti šta rade, kako žive i koliko zarađuju normalni ljudi različitih struka iz drugih djelova svijeta.
    Tako je, ovakav sistem je doveo ljude da robuju jednostavno. Ne nudi se ništa bolje ni sa iskustvom, nemaš slobodu izboru.
    Ja znam ljude, djevojke, žene koji sa fakultetom rade na kase po Voliju, Laković, Idea i sl.
    To je ljudi najgori mogući scenario. A prihvatili su takve poslove jer jednostavno ništa bolje nisu mogli naći a moraju da žive od nečega.

  15. #40
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E ja imam info da vozači građevinskih mašina u firme poput Bemax-a i sl. imaju plate preko 1000eur.
    Tako d aljudi ne treba vam fakultet, naučite se da vozite bagere i dizalice.

  16. #41
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ti si druze neki elektricar, inzenjer...
    Elektricar u Cedis ima 800-900e, inzenjer (mladi) sa dnevnicama 1200-1300e... plus sto zarade privatno...

    Ne znam nijednog ljekara koji prima ispod 1000e, osim ljekara koji jos nijesu specijalizirali, sto im dodje kao neki pripravnicki... plus mito, pokloni i rad u privatnoj praksi/klinikama (koji po zakonu ne bi smjeli da obavljaju)
    Farmaceuti brojnim apotekama samo za potpis uzimaju grdne pare...
    Profesor primi 500e, ima 4 mjeseca slobodno, od spremanja djaka, prevodjenja i sl uzme jos toliko (neki profesori, nemojte me napadati)...
    Znam racunovodje sa srednjom skolom koji su uzeli grdne pare...
    Za kolege advokate da ne pricam...
    Ima posla drugari koliko hocete, 90 posto mog drustva ili radi neke od gore navedenih poslova, ili rade u drzavnu upravu, a zajednicko im je sto svi rade privatno i sa strane...
    Nijesu to milioni i kamioni, ali imaju pristojna primanja od par hiljada eura mjesecno...
    Sve je kod nas kako se ko snadje, ali jbg, ova vlast nas sputava da ostvarimo svoje snove i pokazemo svoje silno znanje i umijece... vazda nem je neko drugi kriv...
    A znam i ja dosta sa fakultetom sto pakuju kese u samoposlugama...
    Da me ne shvatite pogresno, samo ocu da recem da momak sa nepunih 1000e ili familija sa 1500-2000e mogu da zive normalno ali da vode raduna o svakom centu dje im ide... tj da prezivljavaju...
    Last edited by karamazov; 10-02-19 at 15:53.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ti si druze neki elektricar, inzenjer...
    Elektricar u Cedis ima 800-900e, inzenjer (mladi) sa dnevnicama 1200-1300e... plus sto zarade privatno...

    Ne znam nijednog ljekara koji prima ispod 1000e, osim ljekara koji jos nijesu specijalizirali, sto im dodje kao neki pripravnicki... plus mito, pokloni i rad u privatnoj praksi/klinikama (koji po zakonu ne bi smjeli da obavljaju)
    Farmaceuti brojnim apotekama samo za potpis uzimaju grdne pare...
    Profesor primi 500e, ima 4 mjeseca slobodno, od spremanja djaka, prevodjenja i sl uzme jos toliko (neki profesori, nemojte me napadati)...
    Znam racunovodje sa srednjom skolom koji su uzeli grdne pare...
    Za kolege advokate da ne pricam...
    Ima posla drugari koliko hocete, 90 posto mog drustva ili radi neke od gore navedenih poslova, ili rade u drzavnu upravu, a zajednicko im je sto svi rade privatno i sa strane...
    Nijesu to milioni i kamioni, ali imaju pristojna primanja od par hiljada eura mjesecno...
    Sve je kod nas kako se ko snadje, ali jbg, ova vlast nas sputava da ostvarimo svoje snove i pokazemo svoje silno znanje i umijece... vazda nem je neko drugi kriv...
    A znam i ja dosta sa fakultetom sto pakuju kese u samoposlugama...
    Da me ne shvatite pogresno, samo ocu da recem da momak sa nepunih 1000e ili familija sa 1500-2000e mogu da zive normalno ali da vode raduna o svakom centu dje im ide... tj da prezivljavaju...
    Ovo za Cedis plate jeste mogu i ja da potvrdim.
    Ali u Cedis ne može bilo ko. Dobro se zna da se kao i u čitavu EPCG tamo zapošljavaju oni sa vezama, bilo rodbinskim ili partijskim.
    Sumnjam da se ijedan inženjer tamo zaposlio preko oglasa.

    Za rad privatno sa strane potreban je ulog kapitala (više od 10-20 hiljada) kojeg nema svako. Znam čovjeka koji pored posla dobrog ka u Cedis npr, ima firmu tj plac za prodaju kola i ide mu odlično. Ali je mora inicijalno uložit velike pare, 50.000 i više.
    U Crnoj Gori odlično prolaze oni koji imaju talenat ili školu sa pjace za lažavu prodaju. Dakle ljudi koji znaju dobro da lažu i varaju kupce. Ima dosta takvih bez škole koji su smislom za prodaju zaradili pare.

  18. #43
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Mnogo se više štedi u okruženju I po zapadu nego kod nas.
    S tim što se ima živi se raskalašno, dok se to ne potroši.
    Da ne pričamo koliko se nepotrebnih stvari kupi ili uzme na rate pa poslije qq kakva je ovo država I kakva je plata. Nijesmo realni I prezahtjevni smo.
    Da ne pričam o mobilnim telefonima po 700€ I grafikama po 1000€. Da, da, to sve ovđe prolazi.
    Prvi sam ja "guzonja" za neke stvari.
    Posa` mi je oko kilometar od kuće a kolima idem a jedem I na posa`, svaki dan kafa + sendvič, pica I td. To je dnevno 4-5€ I 2-3€ za gorivo (jer se putevi otvore), teke svaki mjesec samo na to preko 100€, minimum!
    I zdraviji I mršaviji bih bio

  19. #44
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    E ja imam info da vozači građevinskih mašina u firme poput Bemax-a i sl. imaju plate preko 1000eur.
    Tako d aljudi ne treba vam fakultet, naučite se da vozite bagere i dizalice.
    Nemaju no po 600-700 (drugovi mi tamo rade).
    I ne gledaju bijeloga dana, raspadaju se.
    Imaju hemaroide, muke s bubrezima, ruke im se tresu I drhte od bagera, rastreseni su.
    Neka, fala.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ada u Amsterdam (ne računam smještaj) se može sa 1000e mjesečno živjeti i to dosta lijepo, a ne kod nas. Nego kod nas vlada ona poslovica dok imamo i medom guz*** mažemo...

    Čovjek prima platu od 500e a vozi auto od 15.000e i ima telefon koji košta više od plate. Stalno je u kredite, registracije i servise...
    Umjesto da se uzme vozilo od 4.000e koje će završiti 90 posto kao ono od 15.000e i da razliku u kapitalu uloži u nešto da bi imao priliv a ne samo odliv, on kuka na kraju mjeseca kako ništa nema.
    Nš želim da učim nikog ali to mi je bez logike. Čovjek treba da se pruži koliko mu mogućnosti dozvoljavaju a ne koliko drugi od njega očekuju.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #46
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Evo ti ne amsterdam nego jeftiniji grad u holandiji.

    Stan ne dobar 1000
    Struja plus gas 70
    Voda 40
    Net plus tv 37
    Taxe na godisnjem nivou za razna cuda 497e
    Osiguranje obavezno, najgore 83e

    Prevoz nedje oko 50 ali biciklo posa zavrsava

    Dakle ovo ti je za samca. Hrana skuplja nego nasa ali samac otprilike treba da kazemo 30e dnevno za hranu, hemiju i slicno

    Dakle 1350 ti treba za stan i racune, ponavljam ako si sam ako je jos neko sa tobom na adresis amo ova porez od 500 ide na 800 godisnje

    1350+900 =2250

    Kafa espreso 2.6, pivo minimum 3.8

    Tako da je holandija poskupa ali istina u market je plata 1500e. Da se razumijemo, da je dvoje mozda treba 2600e mjesecno.

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  22. #47
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Ti si druze neki elektricar, inzenjer...
    Elektricar u Cedis ima 800-900e, inzenjer (mladi) sa dnevnicama 1200-1300e... plus sto zarade privatno...

    Ne znam nijednog ljekara koji prima ispod 1000e, osim ljekara koji jos nijesu specijalizirali, sto im dodje kao neki pripravnicki... plus mito, pokloni i rad u privatnoj praksi/klinikama (koji po zakonu ne bi smjeli da obavljaju)
    Farmaceuti brojnim apotekama samo za potpis uzimaju grdne pare...
    Profesor primi 500e, ima 4 mjeseca slobodno, od spremanja djaka, prevodjenja i sl uzme jos toliko (neki profesori, nemojte me napadati)...
    Znam racunovodje sa srednjom skolom koji su uzeli grdne pare...
    Za kolege advokate da ne pricam...
    Ima posla drugari koliko hocete, 90 posto mog drustva ili radi neke od gore navedenih poslova, ili rade u drzavnu upravu, a zajednicko im je sto svi rade privatno i sa strane...
    Nijesu to milioni i kamioni, ali imaju pristojna primanja od par hiljada eura mjesecno...
    Sve je kod nas kako se ko snadje, ali jbg, ova vlast nas sputava da ostvarimo svoje snove i pokazemo svoje silno znanje i umijece... vazda nem je neko drugi kriv...
    A znam i ja dosta sa fakultetom sto pakuju kese u samoposlugama...
    Da me ne shvatite pogresno, samo ocu da recem da momak sa nepunih 1000e ili familija sa 1500-2000e mogu da zive normalno ali da vode raduna o svakom centu dje im ide... tj da prezivljavaju...
    A brate mili jesi nasao Cedis kao neki primjer dobrog zivota..

    Pocetna plata je oko 800 evra ali tamo upadaju samo privilegovani, znaci celicna veza

    Isto je u svakoj drugoj drzavnoj firmi dje su dobre plate.

  23. #48
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Druze, je li moguce da si od citavog posta samo to procitao i izvukao pogresan zakljucak...
    Moguce da sam i ja bio konfuzan...
    Ono sto zelim da kazem, od 500,1000, 1500e ne mozes kvalitetno da zivis... mozes da prezivis, eventualno nedje podjes, ali da od te plate nesto stvoris, obezbijedis djecu, nema sanse...
    Onaj ko u drzavnoj upravi ima platu 1000-1500 i vise eura je sef, direktor i javni funkcioner... uz taj polozaj ide i ok auto, stan, dobra odjeca, obuca, izlazak... ne kazem da su to neke bahanalije, da je to elita i krem drustva, tu ima masu normalnih ljudi, ali je cinjenica da sto vise imas, vise trosos, i na kraju ti dodje na isto kao onome sto primi 700e... problem kod nas je sto i onaj sto prima 700 oce da glumi ludilo i ekskluzivu, e to su onda muke velike...
    Znaci nikad naprijed...
    Ako hocete kvalitetan zivot, potrebno je vise para, a tolike plate od drzave necete dobiti...
    Potreban je privatni posao i biznis... to je lakse reci nego ostvariti, ali ima xxx primjera dje i jako mladi ljudi imaju uspjesne firme...
    Ne kazem da treba napustiti drzavni posao i poci u privatnike, ali treba gledati da se uz platu jos nesto zaradi...
    To je poenta...
    Svi oni ljudi koje sam ti gore naveo uz platu imaju druge prihode...
    Uzgred, u Cedis je pocetna plata 800e jedino elektricaru...
    Ovo mi je dosta dobar drug, poslije par godina rada plata mu varira 1200-1300e... pricao mi je da u Cedis ima dosta sektora, nekoliko zgrada, nije samo Cedis nego i joj jedna firma, pojma nemam... znam samo da sa tom platom i nike toliko zadovoljan, da je mogao da upane u neki bolhi sektor dje je veca plata, ili je ista plata ali laksi posao, bez terena...
    E sad, taj moj drugar uz taj posao radi i privatno, nekakvo ucrtavanje kola, sema za objekte, tako nesto, i zaradjuje sasvim fino , da, kada bi morao da bira izmwdju Cedisa i privatne prakse, mislim da bi se dobro zamislio...

    Znam da nije lako, ali dobar majstor, neko ko je strucnjak u svom poslu, mora da zaradi... neko ce zaraditi milione i kamione, neko ce zaraditi dovoljno za miran i normalan zivot, ali makar nece zivotarit i jadit iz kredita u kredit, refinansiranje pa opet...

    Jos ovo, vazda nam je neko kriv, vlast, veze i tako dalje, a tudje sunce ljepse grije...
    Ja brate volim da sjednem u kafanu, popijem kafu, pivo...
    Bas me zanima koliko bi ta druzenja kostala u tim srecnim zemljama...
    Jbm ti, ovdje moze za 200-300 eura da se sjedne u dobar restoran i da se vas 10oro najede i napije... u bilo koji bolji restoran nedje drugo, taj ceh bi bio 10x veci...
    Ovdje je 1000e taman kao 3000 nedje na zapadu...
    Samo nemojte sada da me demantujete i navodite neke primjere dje se moze jeftino izaci u Parizu i tako dalje...
    Znate sto zelim da kazem, iako kuckam sa telefona pa sam mozda malo konfuzan...
    Last edited by karamazov; 10-02-19 at 21:16.

  24. #49
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Sa 1000-1500e da se prezivljava? Onda 1% stanovnistva zivi, 5 prezivljava, a 94 je davno krepalo.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Evo čitam i kontam da ovđe dolaze samo bogatuni...
    Ovi s platom 250, 300, 350, 400, 450e nijesu stvarni...Čuš mene, poželjni...
    Sell the Vatican, Feed the World!

Page 2 of 31 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 09:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 09:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 10:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 19:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 17:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •