Page 11 of 31 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #251
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    Bitno je da čovjek zna što hoće i d anijedan posao nije poniženje. Odje bi svi odma direktorske fotelje.

    Moj otac je bio pomorac, završio je srednju i višu pomorsku (to su tada bile mnogo teže škole nego sada). Plovio je vrlo rano na stranca, dokj su svi plovili na Jugoocenbaiju za četvorostruko manje plate, ali kažu bilo im lakše na naše kompanije. On je napravio veliku kuću, oženio se, rodili se mi i tada je rekao dosta. Čim smo se rodili predtao je da plovi da bi mogao d abude uz porodicu, a opet morao nas je izdržavati. Porodično su stolari, djede i stric. Ikao to nikada s anjima nije radio jer je bio većinom na brodu, naučio je stolarski zanat. Pa je onda kapo makine išao i utovarao opremu za postavljanje parketa, pa palio vatru za bitumen, pa vazda bio u prašini i slično. Nije mu muka bilo. Ali je bio uz svioju porodicu i mogao je fino d azaradi kao zanatlijai sve nas izdržava (i mama je radila).

    Moja sestra je bila odličan djak kao i ja, ja sam završila fakultet, voljela je matematiku isto koliko ja, ali su bile teške godine, ja odem na faks, jedva kraj sa krajem to su krizne godine bile. Ali je ona od malena voljela frizerski zanat, stalno je pričala da će biti frizerka. Iz ljubavi porema tom zanatu a možda i malo da bi olakšala roditeljima, otišla je na zanat. Iako je dvije godine mladja od mene, počela je da radi sa 17 godina a ja tek sa 25 dok sam sve škoel završila. Ona znači ima 10 godina više staža nego ja. Sada je na porodiljno ali je ljudi traže, zovu, hoće da ih smao ona šiša.

    Tako da za svakoga iam posla, iam škole, ima fakulteta i zanata. Mada je sada generalno znanje i fakultet totalno degradirano.

  2. #252
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Ja i dalje ne znam što ću od sebe, i dalje trenutni posao doživljavam kao nešto privremeno dok ne vidim šta ću. Sto puta su me profesori pitali zbog čega sam upisivao taj i taj smjer u srednoj i taj i taj fakultet.

    Ih, đe bi mi kraj bio da volim ono što radim...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #253
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa ovdje nije cilj da radiš posao koji voliš već da se zarade pare stara mu majka.
    Mi smo prostor đe je vazda para manjkalo tako da je imperativ zaraditi pare, a na koji način je manje bitno.
    Zavoljećeš bilo koji posa koji će ti donositi para a posebno onaj koji donosi dosta.
    I onda si Baja.

  4. #254
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Nešto me para baš i neće, tako da sam mislio makar od ljubavi da živim .

    Mislim, ne kao prodavač ljubavi. Tu bih finansijski propao, jer bih one koje su mi privlačne odrađivao za džabe, ove druge ne bih ni za kakve pare. Iz istog razloga ne bih bio rentabilan kao plaćeni ubica. Ne znam zašto me i pitaš o tim stvarima.
    Last edited by NHM; 10-10-19 at 08:25.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #255
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ne sjekiraj se, vidiš da ti vazda ostaju droga i oružje kao preostale opcije.

  6. #256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    i vazda mu ostaje ljubav prema religiji...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #257
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Prema religiji sam tvrdog srca.



    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ne sjekiraj se, vidiš da ti vazda ostaju droga i oružje kao preostale opcije.

    Star sam ja za člana-početnika kriminalnog klana.
    Last edited by NHM; 10-10-19 at 08:33.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #258
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Prema religiji sam tvrdog srca.
    A ove okultne rabote?
    Vele da su pouzdane 100%. I političare koriste.


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Star sam ja za člana-početnika kriminalnog klana.
    To je relativno prijatelju, sve je u glavu i volji za životom.

  9. #259
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Pa ono, imam veliku glavu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #260
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Malo se u CG brkaju pojmovi fakultet i znanje . Koji fakultet daje stvarno realno znanje ??? Etf i pmf cista teoretska matematika , oni da upale racunat ne znaju a kamoli da programiraju . I onda sta ? A tako je sa svim fakultetima . Zaista ne znam koji daje realno stvarno prakticno znanje za posao ?

  11. #261
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa ovdje nije cilj da radiš posao koji voliš već da se zarade pare stara mu majka.
    Mi smo prostor đe je vazda para manjkalo tako da je imperativ zaraditi pare, a na koji način je manje bitno.
    Zavoljećeš bilo koji posa koji će ti donositi para a posebno onaj koji donosi dosta.
    I onda si Baja.
    E ovako nesto i ja razmisljam. Kad sam upisivao fakultet dugo sam razmisljao sta da upisem. I na kraju sam upisao Gradjevinski fakultet, ne zato sto to volim nego zato sto sam znao da cu u toj profesiji naci posao za dobru (za CG uslove) platu. I stvarno posla ima, posao sam odmah nasao, evo uskoro prelazim na drugi bolji posao, tako da se ne zalim. A naravno da mi nije drago sto se skoro svaki dan kuci vracem kao prasac od prasine, maltera i drugih stvari...znaci posao mi se ne dopada toliko ali sam birao neku sigurnost. Inace, od malih nogu sam mastao da budem pilot, to mi je profesija iz snova u kojoj se naravno nikad necu ostvariti:beguiled:

  12. #262
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Ja sam kao mali a i malo stariji bio ubijeđen da ću da umrem od neke boleštine, rak i slično, tako da se nisam opterećivao sa budućnošću. Kad sam uvidio da nisam umro već je bilo kasno, ulica i alkohol su me uzeli pod svoje, jedino cijenim što se nisam libio nikakvog posla. Kako sam dospio ođe đe sam sad xebite mi oca ako znam.

  13. #263
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

    ja bih iskreno volio da pijem nedje, nekad sa remarkom i NHM, pa i da potrošim svu platu za noć ne bih žalio


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #264
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Sve zavisi kolika ti je plata, ipak je ovo tema o životnom standardu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #265
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,453
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,153
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Kolika kod da mu je ne bi je moga potrošit bar kad sam ja u pitanju, zadnjih desetak godina pijem isključivo kishjelu vodu a kad mi dosadi onda pređem na običnu, flaširanu

  16. #266
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,788
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,311
    Thanked in
    2,163 Posts

    Default

    Ti nekad, ja nikad. Otac me zaebao, popio je i za svoju i za moju generaciju. Ako ikad budem imao đece, i njihovu je kvotu ispunio.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #267
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    nema veze idemo da ručamo nedje, pečenje itd pa posle možemo na kolače


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #268
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Malo se u CG brkaju pojmovi fakultet i znanje . Koji fakultet daje stvarno realno znanje ??? Etf i pmf cista teoretska matematika , oni da upale racunat ne znaju a kamoli da programiraju . I onda sta ? A tako je sa svim fakultetima . Zaista ne znam koji daje realno stvarno prakticno znanje za posao ?
    Moj dobar drugar je zavrsio poljoprivredni fakultet...
    Njegova familija ima privatnu firmu, rade sa mesom, bas dobro zaradjuju...
    Mislio se covjek da upise ekonomiju, i na kraj podje na poljoprivredni...
    Sto je fora, nije upisao taj neki smjer stocarstvo, sto bi mu na neki nacin bila struka, nego je otisao na agronomiju, da uci o travuljinama... valjda da mu ne bi sjutra vodu vadili da je diplomirani stocar...
    E sad, njegova familija ima neko imanje na selo... tu on i stric sade neku basticu, da imaju domace za kucu...
    Prije par godina, krenu oni da sade, stric na njegovu a on na svoju polovinu... stric po svome, klasika, a on krene da sadi na svoj nacin... stric poceo da mu se sprda, ti ces balavi da me ucis kako se sadi, ovo, ono...
    Te godine je imao 3x veci prinos od strika...
    Donosio mi je pamidore, to je velicine pipuna, a kune se da je prirodno, samo nova tehnologija... i stvarno je bilo ukusno...
    Najjace kad sjednemo pa pocne da prica o tome, nove tehnike, metode, kako je poljoprivreda danas potpuno razlicita nego nekad, uzbudi se covjek...
    Stvarno je naucio nesto tamo, ali kaze da 90 posto studenata dodje i bleji samo diplomu da dobije...
    Uglavnom, on je po meni pravi inzenjer, naucio je da proizvodi nesto realno, za razliku od ovih sviraca kuurcu sto ne umiju struju u kucu sprovest poslije 10 godina fakulteta...
    Da posadi marihuanu po ovih sela dje niko ne ide, nece, veli da se ne isplati, 300e je kilo u Tuze...
    Last edited by karamazov; 10-10-19 at 19:33.

  19. #269
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Realno, oni su u pravu (koliko god to bilo neozbiljno). Društvene norme koje oblikuju današnju stvarnost svele su srednjoškolsku diplomu na jedno veliko n i š t a, fizički rad je maksimalno ocrnjen, takav radnik podcjenjen a prečesto i obespravljen. U tom svijetlu zaista nije iznenađujuće da neko ko je pukao 10-15k eura na finansiranje 'ulaznice u svijet boljih mogućnosti' - bude rezolutan u namjeri da ne prihvata ništa što je mogao raditi i bez te 'svete' fakultetske diplome.

    Promjene svijesti našeg naroda nema bez sistemskih promjena, bez sveobuhvatne reforme obrazovanja i politike zapošljavanja.

    Bez rješavanja problema hiperprodukcije kadra kroz uvođenja kvota za studijske programe, a s druge strane onemogućavanja zapošljavanja kandidata sa VSS na pozicije na kojima je dovoljna SSS i kreiranje pravednijih platnih razreda - nema nade. Dok se ne iskorjene pojave gdje zaposlena osoba x juri master na Pravnom zbog boljeg koeficijenta plate na opštinskom šalteru, čiji posao realno može da radi neko sa 4 razreda turističke - nema sreće. Bez popularizacije stručnih škola kroz model - 2 dana nastava, 3 dana plaćeni praktični rad - nema realne šanse da na našem tlu bude išta kako bi trebalo biti.
    Da to sa 2 dana nastave i 3 dana segrtovanja je imala nekadasnja Skola ucenika u privredi.
    Uz ucenicke plate zavisno od razreda. Ali za to ti treba ozbiljna privreda i ozbiljnost uopste. Takva skola po ozbiljnosti i zahtijevnosti mozda prevazilazi i gimnaziju jer moras biti jak i u noge i u pamet + strpljenje. A to su osobine koje ovdasnje ljude bas ne krase.
    Mada ih ima ali to su individue koje su prvo na kraj morali da izadju sa svojom fameljom pa da se posvete nekom poslu. Jer drustvene norme su odje bile veoma jake, skole, drzavni posao i te stvari ko zna koliko su talenata unistile.

  20. #270
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Malo se u CG brkaju pojmovi fakultet i znanje . Koji fakultet daje stvarno realno znanje ??? Etf i pmf cista teoretska matematika , oni da upale racunat ne znaju a kamoli da programiraju . I onda sta ? A tako je sa svim fakultetima . Zaista ne znam koji daje realno stvarno prakticno znanje za posao ?
    Ovo si sad lupio baš. Na PMFu se rade npr. komajleri na 3. godini koji se rade svugdje po svijetu na master studijama. Ko to nauči kako treba, lagano će savladati to što je tebi "realno" znanje. To što se neki ljudi provu kroz fakultet i ne nauče programiranje to je drugi problem. Znam dosta ljudi sa PMFa koji su vrhunski programeri a isto tako i one koji imaju diplomu i ne znaju liniju koda ispisat. Ti što ne znaju liniju koda ti rade u školama, po banaka i u telekomima. Imaju neku malo bolju platu ali su zadovoljni tim i ne žele više. Sa druge strane imaš programere sa etf-a i pmf-a koji su baš baš ozbiljni programeri i koji bi lagano mogli da upadnu da rade za ozbiljne firme po svijetu

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Pa vec tri godine ima da se uvelo ponovo dualno strucno obrazovanje koje pominjete, dje se prakticni dio realizuje kod poslodavaca, tokom cijele godine (ne sezonska praksa), u realnom radnom okruzenju. Ucenici upisani na trogodisnje programe dobijaju oko 60 EUR mjesecno. Pored toga, sve opstine imaju liste deficitarnih zanimanja, pa ako se ucenici upisu na te programe imaju stipendiju...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  22. #272
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Ovo si sad lupio baš. Na PMFu se rade npr. komajleri na 3. godini koji se rade svugdje po svijetu na master studijama. Ko to nauči kako treba, lagano će savladati to što je tebi "realno" znanje. To što se neki ljudi provu kroz fakultet i ne nauče programiranje to je drugi problem. Znam dosta ljudi sa PMFa koji su vrhunski programeri a isto tako i one koji imaju diplomu i ne znaju liniju koda ispisat. Ti što ne znaju liniju koda ti rade u školama, po banaka i u telekomima. Imaju neku malo bolju platu ali su zadovoljni tim i ne žele više. Sa druge strane imaš programere sa etf-a i pmf-a koji su baš baš ozbiljni programeri i koji bi lagano mogli da upadnu da rade za ozbiljne firme po svijetu

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
    Ajmo od sto njih deset zna programiranje . I to oni koje je to zanimalo i pre fakukteta . Znam jer drugovi kad traze programere od tih nema nista . Nista u smislu da mogu da rade samostalno . I nazalost nisam lupio a veoma veoma bih volio da jesam .

  23. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja bih iskreno volio da pijem nedje, nekad sa remarkom i NHM, pa i da potrošim svu platu za noć ne bih žalio


    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Ne umiješ izabrat' :zaljubljenipogled:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  24. #274
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Sto se tice zarada i zivotnog standarda koliko god da se covjek dovija i hemija ako se sjecate Referenduma, odnosno perioda prije Referenduma (onog iz 2006, a ne iz 1992) govorilo se da ce Crna Gora biti mala, a jeftina drzava. A kako to obicno biva ispalo je nesto sasvim suprotno. Opterecenja na plate su jezovita, opterecenja na gorivo, na hranu, metar kvadratni socijalne gradnje x 5 minimalaca. Nekih 50.000 na platnom spisku drzavice, a opet ne daj Boze da ti sto od drzave treba. Umjesto prica kako zaraditi vise mislim da je vrijeme za pricu kako potrositi manje na sve te poreze, akcize, krizne poreze. Sjecam se kad su uvodili porez na Koka Kolu, ej braco na Koka Kolu. Ili krizni porez na plate. Ili na mobilni. I jos onaj ministar Radunovic veli kako kola nije zdrava, a on ministar finansija pa brine o zdravlju kad su mu finansije slabija strana.
    Pri tome sve su resurse predali u ruke Bog te pitaj koga. Ne umiju da zaposle narod, ne umiju da organizuju affordable stanogradnju, ne umiju da upravljaju firmama i preduzecima profi menadzmentom ali umiju da upravljaju narodnim parama odnosno budzetom. E to nam se vrati kroz zivotni standard. Cifre su neumoljive.

  25. #275
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ajmo od sto njih deset zna programiranje . I to oni koje je to zanimalo i pre fakukteta . Znam jer drugovi kad traze programere od tih nema nista . Nista u smislu da mogu da rade samostalno . I nazalost nisam lupio a veoma veoma bih volio da jesam .
    Zato što ti isti poslodavci bi da odmah imaju programera spremnog da im završava projekte u tehnologiji koju su oni izabrali. E pa to ne ide baš tako. Reci mi gdje to imaš da nakon završenog fakulteta dobiješ spremnog radnika? Potrebno je da se ulaže u mlade ljude. Mnogi nijesu ni svjesni da li vole to ili ne jer nijesu imali priliku da rade. Ja mislim da Crna Gora ima veliki potencijal što se tiče tih diplomaca sa tehničkih fakulteta

Page 11 of 31 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 08:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 08:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 09:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 18:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •