Page 8 of 31 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #176
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Tako što se ne zamlaćuje sa autima, kafanama i kladionicama, parfemima i telefonima.
    Tako je.

    Zaboravio si skupu garderobu I skupe igracke djeci.




    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  2. #177
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,557
    Thanks Thanks Given 
    1,957
    Thanks Thanks Received 
    2,560
    Thanked in
    1,100 Posts

    Default

    Ako nista ta diploma valja ko "ulaznica" za bilo koji ozbiljniji posao, bez toga si osudjen na losije i teze poslove.


    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #178
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Kako se vi gadjete sa platama od 1000-1500 eura, a ogromna vecina ljudi u CG nema platu preko 500 eura. I jos niko nije umro od gladi, trosimo nenromalno na novu garderobu,telefone i ostala cuda, kafici su uvijek puni (a ima ih podosta), dobro auto je statusni simbol i mora se imati i ostale slicne stvari. I sad neka mi neko objasni tu disproporciju izmedju takvog nacina zivota kod nas u CG i te price da se ne moze zivjeti bez 1500-2000 eura mjesecno?

    Inace smatram da neko treba da ima platu onoliko koliko zna i zasluzi, nebitno da li ima fakultet ili ne. Kod ogromne vecine privatnika je tako, jeste da neki bukvalno izrabljuju radnike ali opet i privatnik mora da pazi i stiti dobre radnike koji mu donose profit i odradjuju posao. U drzavnim firmama i ustanovma je drugacija situacija, zna se kako se tamo ljudi zaposljavaju, i kako se tamo posao obavlja.

  4. #179
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Što se tiče plate za pristojan život, računica je jasna

    Da bi se imao pristojan život, potrebno je kupiti stan. Ta rata za kredit mora biti 300 eura

    Dakle:

    kredit: 300 eura
    komunalije (struja, voda, telefon, internet): 150 eura
    hrana: četvoročlana porodica jede u prosjeku 20e dnevno hraneći se kod kuće, dakle 600 eura
    sezonska mijenjanja odjeće, kupovina knjiga, neplanirane obaveze kao što su rođendani, krštenja, svadbe - mjesečno se mora imati po 100 eura za to
    gorivo: makar 50 eura
    mjesečno odvajanje za zimovanje/ljetovanje: 100 eura
    ukoliko u kući ima pušača, na mjesečnom nivou i to zadovoljstvo košta makar 50 eura (a više je)
    -----------------------------------
    TOTAL: 1350 eura
    -----------------------------------

    Dodajmo tome još 150 eura koje normalan svijet troši na izlaske/kafe, dolazimo do cifre od 1500 eura za normalan život i to samo dok su đeca mala

    Ovome treba da se doda makar još 500 eura kad đeca porastu jer tu dolaze oni troškovi ''daj za užinu, daj za rođendan drugu, daj za izlet, daj za ekskurziju, polumatursko, matursko, da izađem u grad...''
    ------------------------------------------------------------
    TOTAL 2,000e NETO, i to da se ništa ne bahanališe familija nego da živi normalno i da se ne stidi i da joj nije problem otić i završit obavezu od 50/100e kod druga/kuma/rodjaka/prijatelja...

    Eto to vam je trošak NORMALNOG života. Naravno, može to i u manje da se spakuje, ali ovo bi trebalo da je nešto čemu svi treba da težimo
    Ukratko, 70% zaposlenih će imati normalan život samo ako im se plate povećaju 3 puta (npr. sa 300 na 900).

    To će biti nikad, a ni tad.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #180
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Otvorio Samsung prije 7-8 godina predstavništva u Zagreb i Beograd prvenstveno za administrativne poslove oko prodaje,postprodaje, marketinga i sl.
    Prosjek zadržavanja zapošljenih im je bio 2-3 godine. Baš me zanima zašto.

  6. #181
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    pogledah sajtove za trazenje posla . pravnici se na kasiku traze tj ne traze se . sve magacioneri , radnice , konobari , kuvari itd itd

    a inace se ovdje bacakaju sa hiljadama evra plate . o cemu vi to ljudi . ljekar spec nema hiljadu . raznorazne menadzeri mozda imaju ali poslovi ima traju zna se koliko

  7. #182
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    što su plate veće to nekim ljudima epiteti porastu pa krenu da troše više ja znam osobu koja za naše uslove ima izuzetno visoku platu (blizu 1000e) i opet me redovno pita krajem mjeseca za pozajmicu. jednostavno kod nas dosta ljudi ne zna da raspolaže novcem. ne kapiram zašto kupiti komad odjeće 70/80e kad se može uzeti za mnogo manje itd. ja sam stekao navikao da odmah platim račune, obavim mjesečnu nabavku i onda ostalo. naravno uvijek naidje neki nepredvidjeni trošak


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #183
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,940
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Koliki je minimum za četvoročlanu porodicu mjesečno?
    Hrana - 600 eura (5 eura dnevno po članu domaćinstva)
    Režije - 150 eura
    Da se preživi životom biljke može 750 eura mjesečno, ali vrtić, škola...
    Ukoliko su oba roditelja prijavljena onda može vrtić za 40 eura, ukoliko nisu od 140 do 250 eura (toliko su privatni vrtići u Budvi).
    Škola, produženi boravak - od 110 do 180 eura
    Gorivo ili autobus - 40 eura
    Sport ili kultura (za djecu, ne za sebe) - od 0 eura (odbojka) do 40 eura
    Rođendan (bar jedan mjesečno na koji djeca idu) - od 10 do 20 eura
    Igračke, knjige, izleti, bioskop, odjeća, obuća, nisu luksuz, ali ajde da računamo da ima mjeseci kada ovo ne plaćamo ...
    Da li je rješeno stambeno pitanje? Ne. Treba dodati i to (rata kredita za stan ili podstanarski iznos).
    Da li se ima automobil? Ne. Dodati i taj trošak.
    Da li je stan opremljen (namještaj i tehnika)? Ne. Dodati i taj trošak.
    Pokvari se auto, mašina za veš, bojler,... opet trošak.
    Šta je sa ,,luksuzom"? Da se jedanput godišnje ode negdje sa familijom.

    Sent from my Motorola 8400

  9. #184
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    U vrijeme kad su mladi i lijepi podigli revoluciju, prosječna plata je bila 800 maraka. I tada su mladi i lijepi obećali da "nikad više radnicima plata neće biti 800 maraka!!!". Dakle, ispunjavaju obećanje u kontinuitetu.

    Te 1989. godine, jedan dolar vrijedio je 1.76 maraka. To znači da je prosječna plata bila 454.54 dolara. To je današnjih 940.45 dolara, odnosno 855.87 eura.

    Ipak, ljubitelji vjere u boga, kralja i otažbinu reći će da komunjare nisu valjale.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #185
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Kako se vi gadjete sa platama od 1000-1500 eura, a ogromna vecina ljudi u CG nema platu preko 500 eura. I jos niko nije umro od gladi, trosimo nenromalno na novu garderobu,telefone i ostala cuda, kafici su uvijek puni (a ima ih podosta), dobro auto je statusni simbol i mora se imati i ostale slicne stvari. I sad neka mi neko objasni tu disproporciju izmedju takvog nacina zivota kod nas u CG i te price da se ne moze zivjeti bez 1500-2000 eura mjesecno?

    Inace smatram da neko treba da ima platu onoliko koliko zna i zasluzi, nebitno da li ima fakultet ili ne. Kod ogromne vecine privatnika je tako, jeste da neki bukvalno izrabljuju radnike ali opet i privatnik mora da pazi i stiti dobre radnike koji mu donose profit i odradjuju posao. U drzavnim firmama i ustanovma je drugacija situacija, zna se kako se tamo ljudi zaposljavaju, i kako se tamo posao obavlja.
    Neki imaju stvarno velike plate (neke su procjene da ihm 5-6% od ukupno zapošljenih) i uobraze toliko da smatraju da ih stvarno zarađuju.
    Ali nikad nisu radili kod manjeg privatnika da vide kako je to kad ne dobijaš veliku platu samo zbog toga jer imaš diplomu.

  11. #186
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Kako se vi gadjete sa platama od 1000-1500 eura, a ogromna vecina ljudi u CG nema platu preko 500 eura. I jos niko nije umro od gladi
    Ne brini, umire se na odloženo. Marketi puni zatrovane hrane, a na kućnim jelovnicima samo ono što će brzo zasititi... Cepaju se mesne prerađevine od sirovina nepoznatog porijekla, tursko, egipatsko, albansko.. voće i povrće prepuno pesticida strogo zabranjenih u EU. Nema prostora za veći upliv organskog i zdrave prehrane - jer presiromašno smo društvo. Eksplozija kancera, dijabetesa, kardiovaskularnih oboljenja...
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #187
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    pogledah sajtove za trazenje posla . pravnici se na kasiku traze tj ne traze se . sve magacioneri , radnice , konobari , kuvari itd itd

    a inace se ovdje bacakaju sa hiljadama evra plate . o cemu vi to ljudi . ljekar spec nema hiljadu . raznorazne menadzeri mozda imaju ali poslovi ima traju zna se koliko
    Koje si sajtove gledao - zaposli.me, prekoveze i te gluposti...
    Da ti objasnim o cemu se tu radi...
    Iza tih sajtova ti stoje agencije za privremeno ustupanje zaposlenih... agencije koje saradjuju uglavnom sa privatnicima koji traze nekvalifikovanu radnu snagu (tu eventulno uskoci i neki poslodavac- privatnik koji zaposljava i ove sa fakultetom)... ti privatnici saradjuju sa agencijama iz prostog razloga sto zaposleni zasniva radni odnos kod agencije, a ne kod poslodavca, pa ga onda oni "upucuju" kod poslodavca... privremeno, kako i sam naziv kaze... tako da poslodavac moze da te sutne kad oce, a posebno da ne bi doslo do situacije da mora radnika da zaposli na neodredjeno... a do tada agencija uzima masnu proviziju ni za sta, jer kad te sutne poslodavac, sutnu te i oni...
    Ima tu i jedan mali procenat normalnih oglasa, dje te iste agencije vrse razna testiranja, selekciju kadrova itd...
    Duga prica...

    Ukapirao sam da si zreliji covjek i da ne znas kako sve ovo funkcionise...
    Sto je najgore, ne znaju ni ovi mladji od tebe...

  13. #188
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ljudi o cemu vi pricate ??? 80 posto radnika ima ispod prosjecne plate . Od toga bar pola nema vise od trista evra .

    Ne znam cemu to treba ovoliko treba onoliko . Zato imamo ove nove generacije koje su pri kraju srednje i na fakultetima od kojih pola do Bgd nikad nije bilo . Zagreb ili sto dalje da se ne spominje . I sta treba ja penzioner ( sa penziom kolko tolkom ) da se bunim koji sam u njihovo vrijeme setao po svijetu . Koji sam uz Tomu Zdravkovica zatvarao kafane . Vozio novi jugo . Koji sam isao do Baria na kafu i picu samo . I ja treba da se bunim . A sve to sam od svoje plate i zarade .

    Svi nesto biraju foliraju svi su u fazonu kamioni avioni a onda negdje u tridesetim eto ih po hotelima i marketima za trista evra ( daleko od toga da bilo koji posao omalovazavam )

    Garantujem da se napravi anketa na forumu koliko imate platu da bi svi imali debelo preko hiljadu . A u stvarnosti se bojim da je mnogo drugacije .

    Roditelji ce da rade dvadeset sati dnevno da svom ljubimci kupe novi iphone , hoce da biju profesore jer naravno njohov ljubimac zna vise od profesora ( a zajedno sa roditeljima su procitali mozda dvije knjige ukupno ) ali ti isti roditelji se vise ne bune kada njihov ljubimac u tridesetoj radi dva radna vremena i zivi postanarski . Moze da prijeti ucitelju nastavniku profesoru doktoru saobracajcu ali poslodavcu ne moze i ne smije .
    Znavi imamo skoro sto posto upisanih na fakultete a 13,5 posto sa tendecijom daljeg pada se traze , a gdje ce oni ostali .
    Da li ce roditelji j oni sami ikad staviti prst na celo .

  14. #189
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flex View Post
    Kako se vi gadjete sa platama od 1000-1500 eura, a ogromna vecina ljudi u CG nema platu preko 500 eura. I jos niko nije umro od gladi, trosimo nenromalno na novu garderobu,telefone i ostala cuda, kafici su uvijek puni (a ima ih podosta), dobro auto je statusni simbol i mora se imati i ostale slicne stvari. I sad neka mi neko objasni tu disproporciju izmedju takvog nacina zivota kod nas u CG i te price da se ne moze zivjeti bez 1500-2000 eura mjesecno?
    dobar dio ljudi radi za platu od 250 do 300e. i to je realnost. ko zna koliko naroda nema ni za osnovne uslove života ali o tome se ne piše, i ništa se ne radi u vezi pomoći takvim ljudima. dalje, iako neće priznati izuzetno velika grupa ljudi garderobu, tehniku (laptop, telefon i još ponešto) kupuju na kredit, ja ih znam nekoliko što je za mene nonsens ali svako je različit’ ja sam tokom studiranja radio u kafani da samo znaš koliko njih sjedi po 2-3 sata a piju jednu kafu ili pivo. da ne pričam kako momci izadju u grad popiju par tura pa onda pobjegnu ili bače račune, ako znaš nekoga da radi kao konobar možeš ga slobodno pitat za ovo.
    ja sam znao jedno vrijeme da pišem troškove za mjesec dana i bilo mi je nerealno kolko sam znao ponekad da potrošim. naučna fantazija je kako neki ljudi izguraju mjesec za mjesecom.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #190
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ok . Karamazov ( zbam kako i ti sajtovi i uopste zapolhenje funkcionise ne brini ) brani pravnike sad ce drugi neku drugu profesiju . Kamo srece da CG treba godisnje oko hiljadu pravnika ( uracunati i oni koji studiraju na strani )
    A jos vi bilo bolje kad bi joj trebali hiljade inzinjera jet bi znacilo da privreda radi

  16. #191
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    A jos vi bilo bolje kad bi joj trebali hiljade inzinjera jet bi znacilo da privreda radi
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #192
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    dobar dio ljudi radi za platu od 250 do 300e. i to je realnost. ko zna koliko naroda nema ni za osnovne uslove života ali o tome se ne piše, i ništa se ne radi u vezi pomoći takvim ljudima. dalje, iako neće priznati izuzetno velika grupa ljudi garderobu, tehniku (laptop, telefon i još ponešto) kupuju na kredit, ja ih znam nekoliko što je za mene nonsens ali svako je različit’ ja sam tokom studiranja radio u kafani da samo znaš koliko njih sjedi po 2-3 sata a piju jednu kafu ili pivo. da ne pričam kako momci izadju u grad popiju par tura pa onda pobjegnu ili bače račune, ako znaš nekoga da radi kao konobar možeš ga slobodno pitat za ovo.
    ja sam znao jedno vrijeme da pišem troškove za mjesec dana i bilo mi je nerealno kolko sam znao ponekad da potrošim. naučna fantazija je kako neki ljudi izguraju mjesec za mjesecom.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Brate, nijesi mi odgovorio koja su to zanimanja "ljepsa" od poziva pravnika...
    Ima ih, nije da ih nema, ali me samo zanima...
    Napisao sam da mi brat radi u Cedis (crnogorski san), mlatinja svaki dan po Niksicu, Pljevljima i sjeveru lipe nase...
    Jes da mu je plata za nase prilike dobra, ali me zanima sto je to tako privlacno u toj profesiji...
    Da ne pominjem gradjevinske inzenjere, da radis u Bemax za 1000e da ti skacu po glavi raznorazni sefovi... a znam kakvi su uslovi tamo i kako se sefovi ophode prema zaposlenima...
    Arhitekte isti .I., kad sam cuo kolke plate daju ovi multimilioneri sto podizu stambene blokove, muka me uhvatila...
    Ili raznorazni "programeri" i IT strucnjaci sto prave sajtove za 50 eura...
    Ili da spravljas i muckas ljekove u neku farmacutsku kucu, koja je takodje u privatnom vlasnistvu...
    Itd, itd...
    A kad bih vam pricao kakvih sve predmeta i sporova ima, vidjeli bi koje su sve cari pravnickog posla... ima i tu repova, no dobro...

  18. #193
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    NHM ne shvatam kakve veze ima moj post sa ovom fotkom ?

  19. #194
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,808
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,325
    Thanked in
    2,175 Posts

    Default

    Šalim se. Časlav Vešović (dps kadar sa slike) je inženjer, Peđa Bulatović, Medojević... Ođe da ima na hiljade inženjera, to bi samo značilo da se više inženjera bavi politikom. To je sve.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #195
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ok . Karamazov ( zbam kako i ti sajtovi i uopste zapolhenje funkcionise ne brini ) brani pravnike sad ce drugi neku drugu profesiju . Kamo srece da CG treba godisnje oko hiljadu pravnika ( uracunati i oni koji studiraju na strani )
    A jos vi bilo bolje kad bi joj trebali hiljade inzinjera jet bi znacilo da privreda radi
    A ne branim ja nikoga prijatelju, nego mi je bilo malo dosadno pa udjoh na forum da citam po 1000 x ispricanu pricu...
    Kreni da citas ovu temu od prve stranice (i jos 88 istih tema koliko ih je otvoreno na forumu, plus izleti na ostalim temama) naci ces iste ljude sa istim rezonima i argumentima...
    Sad mi je vec dosadila ova ozbiljna prica pa cu napustiti diskusiju da ne bih poceo da vas smaram sa trolovanjem i forama u pokusaju...
    E sa, shvatio sam da si medicinski radnik u penziji...
    Tek je to divna profesija, imam ih 5oro u kucu, da se "pohvalim"...
    Kad te svaki dan ceka pun hodnik pacijenata, za nepunih hiljadu eura mjesecno, nakon 20 godina skole...

    Mada mi se taj poziv poslije prava mozda i najvise dopada, otvoris privatnu praksu (sa 50 godina), 20 minuta pregleda 50 eura, a pomazes ljudima...
    Last edited by karamazov; 03-10-19 at 18:06.

  21. #196
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Prvi put pisem na ovoj temi jer mi je upalo u oci kako se frljamo platama . Kamo srece da su tolike i penzije bi bile vece .
    Inace zaista mi je enigma sta misle oni koji studiraju ili se spremaju gdje ce se zaposliti . U stvari znamo mi svi ali cutimo . Nas jer nas ne zanima i niko nas ne slusa a oni isto znaju ali misle bice avioni kamioni ili starlete

  22. #197
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Prvi put pisem na ovoj temi jer mi je upalo u oci kako se frljamo platama . Kamo srece da su tolike i penzije bi bile vece .
    Inace zaista mi je enigma sta misle oni koji studiraju ili se spremaju gdje ce se zaposliti . U stvari znamo mi svi ali cutimo . Nas jer nas ne zanima i niko nas ne slusa a oni isto znaju ali misle bice avioni kamioni ili starlete
    Forum nikad nije predstavljao reprezentativan uzorak CG društva...

    Plate trenutno nemaju nikakve veze sa penzijama... Većina koja prima plate od 1k+ su osigurani na minimalac... Zašto bi svojim radom finansirali političare...?

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  23. #198
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Penzije naravno da imaju veze sa platama . Zaista ne znam da li je Svajcarski model ili neki drugu uglavnon zavise od budzeta koji opet dijelom zavisi od uzdvajanja za penz fond .
    Pa mislis da je to u redu da su osigurani na minimalac ? Bilo za drzavu bilo za njih . Ili stvarno mislis da ce svi da se za zivota obezbjede i da im nece biti bitno kolika ce im biti penzija

  24. #199
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Penzije naravno da imaju veze sa platama . Zaista ne znam da li je Svajcarski model ili neki drugu uglavnon zavise od budzeta koji opet dijelom zavisi od uzdvajanja za penz fond .
    Pa mislis da je to u redu da su osigurani na minimalac ? Bilo za drzavu bilo za njih . Ili stvarno mislis da ce svi da se za zivota obezbjede i da im nece biti bitno kolika ce im biti penzija
    Ima veze u normalnim državama... Ođe nema sem sipanja šupljeg u prazno...

    U uređenoj državi ne bi bilo u redu, kod nas je sasvim drugačije... Većina prijatelja koji rade, uplaćuju štednju u privatne fondove i životno osiguranje, niko se ne nada da će imati centa od države tj penzije... Sistem koji trenutno imamo je neodrživ, samo je pitanje vremena do kad će dps kupovati socijalni mir, zadužujući se svake godine sve više i više kako bi isplaćivao penzije, koje su, uzgred rečeno, mizerne... Tetka ima radnog staža 40 godina u hotelu, penzija joj je 128€... Majku mi čeka vjerovatno slična penzija za par godina... Treba to da čekam...? Treba da kupujem socijalni mir da bi vlast mogla nastaviti da krade...? Kako da ne...

    Što se mene tiče, navijam za što brže urušavanje kompletnog sistema... Pa da gradimo iz temelja...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #200
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ima veze u normalnim državama... Ođe nema sem sipanja šupljeg u prazno...

    U uređenoj državi ne bi bilo u redu, kod nas je sasvim drugačije... Većina prijatelja koji rade, uplaćuju štednju u privatne fondove i životno osiguranje, niko se ne nada da će imati centa od države tj penzije... Sistem koji trenutno imamo je neodrživ, samo je pitanje vremena do kad će dps kupovati socijalni mir, zadužujući se svake godine sve više i više kako bi isplaćivao penzije, koje su, uzgred rečeno, mizerne... Tetka ima radnog staža 40 godina u hotelu, penzija joj je 128€... Majku mi čeka vjerovatno slična penzija za par godina... Treba to da čekam...? Treba da kupujem socijalni mir da bi vlast mogla nastaviti da krade...? Kako da ne...

    Što se mene tiče, navijam za što brže urušavanje kompletnog sistema... Pa da gradimo iz temelja...

    Sent from Tapatalk

    koliko je tih privatnih fondova propalo 2008 godine ? vracamo se na onu pricu da svi misle da ce da se obezbjede pre toga .nazalost istina je drugacija . u svijetu a ne kod nas

Page 8 of 31 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 08:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 08:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 09:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 18:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •