Page 7 of 31 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #151
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Kad su na Solunskom frontu pitali Stepu Stepanovica kolika treba da bude plata vojvode, a kolika potporucnika, starina je odgovorio kako i vojvoda i potporucnik mogu/trebaju jednako da pojedu.

  2. #152
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,531
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Vise skole = vise zarade

    Da je srece ovako bi bilo.

    Neko je ucio za to i trosio pare da studira i ulaze u buducnost, dok je drugi taman na aparate u kladionicu lupao vockice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #153
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti kritikuješ što visokoškolovani zarađuju duplo više od onih sa srednjom školom !!
    Potrošiše li ti sa visokim obrazovanjem koliko godina života i para dok su ti sa srednjom igrali kladionicu(UDGovce i Meditrance ne računam u visoko obrazovanje)
    Sa druge strane majstori zarađuju više od većine fakultetski obrazovanih ali se ubijaju od posla
    Uh, uh, srce moje, briljiraš!
    Ne, no su ovi s fakulteta džabalebarili, jer su oni, zaboga, studenti (vrlo stresno zanimanje kod nas) Bosa i Kašćelan ih bačali iz matematike po 16 puta, jer nijesu u stanju da nauče, dok su ovi iz srednje radili od prvog dana poslije završetka škole od trafika, preko piljara, butika, kladionica, zarađivali za sebe i pomagali familiji. Ovi visokobrazovani bili zaštićeni ka' bijeli međedi i čekali da mama i tata daju, a i država kreditom da pomogne...Mi, neškolovani, odirali kičmu, nijesmo birali, ćutali i radili...Računi se moraju platit'.
    Od knjige, škole i nivoa nemam vajde, od zasukanih rukava, imam. Gledam pripravnike na šalterima poznate banke - završili fakultete, obučeni po posljednjoj modi, ajfon ispred njih, ali kad mu dođeš - pređite kod koleginice (non-stop tako, samo se smjenjuju) i to im je SVE od radnog dana..i tako 8 sati...Jedva čeka pauzu, smorio se...
    Tako ti je to, moj rakunčiću, neko ide na posa', a neki moramo da radimo!
    Ja, srednjoškoljka, 17 godina radnog staža, prijateljica 37 godina, magistar književnosti, godinu pripravničkog.
    Ko je džabalebario i lupao voćkice od nas dvije, a?
    Meni ministar ekonomije u kući ništa ne treba (sama znam budžet raspodijelit'), ali zato ljubim ruke vodoinstalateru, električaru i obućaru...
    Ovaj s diplomom ekonomije konstatuje isto što i ja bez škole - bojler se pokvario...
    Al' majstor i doktoru nauka kuću gradi...
    Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Last edited by KRKNA; 03-10-19 at 07:25.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #154
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Što se tiče plate za pristojan život, računica je jasna

    Da bi se imao pristojan život, potrebno je kupiti stan. Ta rata za kredit mora biti 300 eura

    Dakle:

    kredit: 300 eura
    komunalije (struja, voda, telefon, internet): 150 eura
    hrana: četvoročlana porodica jede u prosjeku 20e dnevno hraneći se kod kuće, dakle 600 eura
    sezonska mijenjanja odjeće, kupovina knjiga, neplanirane obaveze kao što su rođendani, krštenja, svadbe - mjesečno se mora imati po 100 eura za to
    gorivo: makar 50 eura
    mjesečno odvajanje za zimovanje/ljetovanje: 100 eura
    ukoliko u kući ima pušača, na mjesečnom nivou i to zadovoljstvo košta makar 50 eura (a više je)
    -----------------------------------
    TOTAL: 1350 eura
    -----------------------------------

    Dodajmo tome još 150 eura koje normalan svijet troši na izlaske/kafe, dolazimo do cifre od 1500 eura za normalan život i to samo dok su đeca mala

    Ovome treba da se doda makar još 500 eura kad đeca porastu jer tu dolaze oni troškovi ''daj za užinu, daj za rođendan drugu, daj za izlet, daj za ekskurziju, polumatursko, matursko, da izađem u grad...''
    ------------------------------------------------------------
    TOTAL 2,000e NETO, i to da se ništa ne bahanališe familija nego da živi normalno i da se ne stidi i da joj nije problem otić i završit obavezu od 50/100e kod druga/kuma/rodjaka/prijatelja...

    Eto to vam je trošak NORMALNOG života. Naravno, može to i u manje da se spakuje, ali ovo bi trebalo da je nešto čemu svi treba da težimo

  5. #155
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ti kritikuješ što visokoškolovani zarađuju duplo više od onih sa srednjom školom !!
    Potrošiše li ti sa visokim obrazovanjem koliko godina života i para dok su ti sa srednjom igrali kladionicu(UDGovce i Meditrance ne računam u visoko obrazovanje)
    Sa druge strane majstori zarađuju više od većine fakultetski obrazovanih ali se ubijaju od posla
    Visokoškolci treba da budu više plaćeni (tako je u čitavom svijetu) ali onda kada stvarno svojim znanjem i završavanjem stručnog posla to i zasluže.
    Ali kao što rekoh kod nas je sve naopako postavljeno pa dostina njih koji i završe fakultete primaju visoke plate samo zbpg toga što imaju diplomu a na poslu ne rade ništa, jer eto i ti kažeš pa oni su se opučali na fakultet tolike godine.
    E to za mene nije fer gledište.

    Svako ko se ubija od posla i treba da zaradi. Ali moraš priznati da se na ove naše prostore zanati nikad nisu prećerano cijenili koliko li na zapadu.
    Imaš naših varioca koji su po Njemačkoj zaradili debele penzije da se ovi naši visokoškolci-penzioneri naprosto abeee kad čuju kolke su im penzije.

  6. #156
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Vise skole = vise zarade

    Da je srece ovako bi bilo.

    Neko je ucio za to i trosio pare da studira i ulaze u buducnost, dok je drugi taman na aparate u kladionicu lupao vockice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Više znanja = više zarade

  7. #157
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Uh, uh, srce moje, briljiraš!
    Ne, no su ovi s fakulteta džabalebarili, jer su oni, zaboga, studenti (vrlo stresno zanimanje kod nas) Bosa i Kašćelan ih bačali iz matematike po 16 puta, jer nijesu u stanju da nauče, dok su ovi iz srednje radili od prvog dana poslije završetka škole od trafika, preko piljara, butika, kladionica, zarađivali za sebe i pomagali familiji. Ovi visokobrazovani bili zaštićeni ka' bijeli međedi i čekali da mama i tata daju, a i država kreditom da pomogne...Mi, neškolovani, odirali kičmu, nijesmo birali, ćutali i radili...Računi se moraju platit'.
    Od knjige, škole i nivoa nemam vajde, od zasukanih rukava, imam. Gledam pripravnike na šalterima poznate banke - završili fakultete, obučeni po posljednjoj modi, ajfon ispred njih, ali kad mu dođeš - pređite kod koleginice (non-stop tako, samo se smjenjuju) i to im je SVE od radnog dana..i tako 8 sati...Jedva čeka pauzu, smorio se...
    Tako ti je to, moj rakunčiću, neko ide na posa', a neki moramo da radimo!
    Ja, srednjoškoljka, 17 godina radnog staža, prijateljica 37 godina, magistar književnosti, godinu pripravničkog.
    Ko je džabalebario i lupao voćkice od nas dvije, a?
    Meni ministar ekonomije u kući ništa ne treba (sama znam budžet raspodijelit'), ali zato ljubim ruke vodoinstalateru, električaru i obućaru...
    Ovaj s diplomom ekonomije konstatuje isto što i ja bez škole - bojler se pokvario...
    Al' majstor i doktoru nauka kuću gradi...
    Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Eto to je to.
    Jedino što stvarno treba reći i tako treba da bude, da u razvijenim zemljama i visokoškolci rade i doista zavređuju te visoke plate jer neko mora da završava visokostručne poslove.
    Čitava svjetska ekonomija se bazira na tehnologijama koje su potekle maltene sa univerziteta. Mada ima i stručnjaka bez diploma.
    Kod nas je takva situacija da se od silnih fakultetlija ne traže komplikovane poslovi ali im se samo zbog toga što imaju diplome i naravno nečija su đeca mora dati i dobra plata, po meni dosta često nezarađena plata.

  8. #158
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Više znanja = više zarade
    Da, tako bi trebalo da bude.
    Kod nas diploma znanje ne garantuje.

  9. #159
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,495
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Tako mi CG fakultetlija, posebno ekonomista i pravnika...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  10. #160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Dok je bravar bio na vlasti, znao se red, poštovao se i podrazumijevao rad i cijenilo se znanje!
    Danas, pored ovoliko školovanih kadrova, stručnjaka, magistara, dr.mr. PRD, TRT skračenica prije imena, nikad u većim i gorim g*vnima! J*baše nam majku i ovo malo života...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  11. #161
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Tako mi CG fakultetlija, posebno ekonomista i pravnika...

    Sent from Tapatalk
    Koliko li imamo još potajnih Lakićević-Đuranović , ili ka bivše ministarke Vlahović ?
    A bježi.

  12. #162
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,958
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Tako mi CG fakultetlija, posebno ekonomista i pravnika...

    Sent from Tapatalk
    da, da...

    evo svako malo isplivavaju info kako se dobijaju diplome i dokazuju da nisu mjerilo znanja.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #163
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,596
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Tako mi CG fakultetlija, posebno ekonomista i pravnika...

    Sent from Tapatalk
    ja sam stekao utisak da ljudi odje imaju neki fetiš da završi neki od ta 2 fakulteta. a da ih pitaš zašto rekli bi ti - ‘a nisam znao što ću pa aj to’. i zato imamo iljadu pravnika i ekonomista na Birou. i naravno dio koji ja ne mogu da skapiram, kod nas je stvorena atmosfera da je ispod časti da se bavi nekim poslom a da nije kancelarijski. poznanik jedan se bavi održavanjem klima, žalio mi se da nekad kad mu treba ne može nać’ čoeka da mu pomogne, odbijaju ljudi (čuuuš ja da ti čistim klime, bolje da śedim doma)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #164
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Državni kancelarijski posa kod nas je ideal. Jednim dijelom krivac je komunistički režim.

  15. #165
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Zamisli mladu osobu (20-30 godina) koja treba da puca od amcicije, zelje za stvaranjem, zelje za licnim mjerljivim doprinosom, zelje da napreduje u zivotu, ima svrhu u tih 8-10 sati koje provede na poslu... a umjesto toga imamo paraplegicare koji zele da vrte fejsbuk i instagram 8 sati u smjenu, zaradjuju 400-500e i da im je to ok za zivot, ambicija najveca da ugrabe neke cipele/naocare/torbu/izlazak do milana low costom...

    Imamo ljude koji nisu spremni da se uhvate u kostac sa zivotom, boje se ambicije i nesigurnosti, boje se da zele vise i iskazu svoj potencijal neuklapanjem u sistem... sta reci, generacija poltrona.

  16. #166
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Uh, uh, srce moje, briljiraš!
    Ne, no su ovi s fakulteta džabalebarili, jer su oni, zaboga, studenti (vrlo stresno zanimanje kod nas) Bosa i Kašćelan ih bačali iz matematike po 16 puta, jer nijesu u stanju da nauče, dok su ovi iz srednje radili od prvog dana poslije završetka škole od trafika, preko piljara, butika, kladionica, zarađivali za sebe i pomagali familiji. Ovi visokobrazovani bili zaštićeni ka' bijeli međedi i čekali da mama i tata daju, a i država kreditom da pomogne...Mi, neškolovani, odirali kičmu, nijesmo birali, ćutali i radili...Računi se moraju platit'.
    Od knjige, škole i nivoa nemam vajde, od zasukanih rukava, imam. Gledam pripravnike na šalterima poznate banke - završili fakultete, obučeni po posljednjoj modi, ajfon ispred njih, ali kad mu dođeš - pređite kod koleginice (non-stop tako, samo se smjenjuju) i to im je SVE od radnog dana..i tako 8 sati...Jedva čeka pauzu, smorio se...
    Tako ti je to, moj rakunčiću, neko ide na posa', a neki moramo da radimo!
    Ja, srednjoškoljka, 17 godina radnog staža, prijateljica 37 godina, magistar književnosti, godinu pripravničkog.
    Ko je džabalebario i lupao voćkice od nas dvije, a?
    Meni ministar ekonomije u kući ništa ne treba (sama znam budžet raspodijelit'), ali zato ljubim ruke vodoinstalateru, električaru i obućaru...
    Ovaj s diplomom ekonomije konstatuje isto što i ja bez škole - bojler se pokvario...
    Al' majstor i doktoru nauka kuću gradi...
    Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    1. Ti pričaš o privatnim "fakultetima", a ja o pravim. razlika je oogromna
    2. to što ti imaš toliko radnog staža je rijedak slučaj


    Što se tiče majstora i ja sam isto rekao i pričam evo godinama
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sa druge strane majstori zarađuju više od većine fakultetski obrazovanih ali se ubijaju od posla
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #167
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja sam stekao utisak da ljudi odje imaju neki fetiš da završi neki od ta 2 fakulteta. a da ih pitaš zašto rekli bi ti - ‘a nisam znao što ću pa aj to’. i zato imamo iljadu pravnika i ekonomista na Birou. i naravno dio koji ja ne mogu da skapiram, kod nas je stvorena atmosfera da je ispod časti da se bavi nekim poslom a da nije kancelarijski. poznanik jedan se bavi održavanjem klima, žalio mi se da nekad kad mu treba ne može nać’ čoeka da mu pomogne, odbijaju ljudi (čuuuš ja da ti čistim klime, bolje da śedim doma)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ajde navedi mi koji je to ljepsi fakultet od prava... mislim na materiju kao materiju...
    Sto se posla tice, odlucujes o necijim pravima i obavezama... ne moras biti sudija, to je u opisu posla i na drugim radnim mjestima...
    Pored suda tu ti je i tuzilastvo, policija, ko se lozi na kriminal i te fore...
    Razna ministarstva i organi uprave...
    I na kraju, advokatura... svoj si gazda, radis za sebe, bavis se svim granama prava, zastupas od obicnog organa uprave pa do Vrhovnog suda, od Ulcinja do Pljevalja, pa i do Strazbura ako treba...
    Tu bi covjek trebao da bude kompletan pravnik...

    Poredi taj posao sa nekim drugim poslovima, poslom nekog inzenjera, profesora...
    Brat mi je elektroinzenjer, ima finu platu, zaradjuje dobro za nase uslove, sad ce i privatno da radi...
    E ne bih taj posao mogao da radim ni za 5x vecu platu, zamisli da do penzije radis jedno te isto, samo da bi ti na kraj mjeseca legle pare na racun... pa nije valjda to smisao zivota majka mu stara...

    I jos ovo, na kraj svake studijske godine, diplomira ti jedno 500-600 pravnika... eto ih odmah na biro... e bio bi interesantan podatak koliko ti ljudi cekaju na posao, jer te cifre kao cifre nista ne znace...
    Baci pogled na sajt uzk, 90 posto oglasa je za pravnike... a pored toga imas milion privatnih firmi i advokata...
    A ko oce da radi i umije da radi, zaradice i to fino

  18. #168
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    1. Ti pričaš o privatnim "fakultetima", a ja o pravim. razlika je oogromna
    2. to što ti imaš toliko radnog staža je rijedak slučaj


    Što se tiče majstora i ja sam isto rekao i pričam evo godinama
    Rakune brate, da ti kazem nesto u vezi privatnih i drzavnih fakulteta, onako ozbiljno, bez trolovanja...
    Sve su ti to ista sranja...
    Zavrsio sam drzavni faks i to sam bio dosta dobar student...
    Vise sam naucio za 4 nedjelje (bukvalno) prakticnog rada, nego za sve te 4 godine mlacenja suvoparnih definicija i trpljenja raznih kompleksasa od profesora...
    Jbm ti, imam osjecaj kao da su mi studije bile u nekom proslom zivotu, a nema ni 10 god kako sam diplomirao...

    Evociram malo uspomene jer jedna sestricna ne zna sto ce da upise, tj odlucila je pravo, ali ne zna drzavni ili privatni fakultet...
    A moj savjet joj je da upise najlaksi moguci privatni fakultet, da dobije to parce papira, a da istovremeno, u toku studija, stazira kod nekog dobrog advokata, cisto da vidi kako to sve funkcionise u praksi...
    Sa tek zavrsenim studijama, ima da bude bolji pravnik i sjutra advokat, nego 90 posto njih u cijeloj drzavi...

  19. #169
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,531
    Thanks Thanks Given 
    1,024
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Imam ja druga koji se cudi zasto ga niko ne zove na razgovore za posao iako uredno posalje cv i sve.

    A kako ce ga zvati, sa srednjom skolom ako je uslov za posao vss?

    I onda se cudi? Ma nemoj, rekoh mu ja, elektro srednja skola i godine igranja igrica ti sigurno nece donijeti posao, pa je posle isfrustriran kako mu drustvo biva pozvano na te iste razgovore i primljeno.

    E to je ono, ne kazem ja da osoba bez fakulteta ne zna nista, naravno da ne mora da znaci jer se ne fakultete mnoge stvari ne nauce nego privatno, ali, nijedan normalni kadar ne prima ljude bez fakulteta, a samim tim i pozicije na kojima se napreduje u vecini firmi je obaveza imati zavrsen isti. Tako je kod nas, tako je u inostranstvo i to je normalno. Fakultet se oduvijek cijenio i treba da se cijeni, to se jedino nece svidjeti cuti ljudima koji ga iz nekog razloga nisu zavrsili.

    Da se nadovezem i na kolegu "karamazova", ja sam takodje zavrsio pravni fakultet, brat mi ima zavrsen Etf a drugi ga evo sad zavrsava.

    Itekako je ogroman broj pravnika i ekonomista na birou ali definitivno se posao moze naci, pogotovo najbolje se prolazi sa otvaranjem neke privatne adv kancelarije.
    Naravno i pored toga u svaku firmu koja postoji i koja ce postojati ce trebati navedeni akademci, tako da, mnogo ih jeste ali ih svaka firma uvijek treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #170
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Samo mala upadica na ovo da se samo pravnici traze . Po Monstatu znaci zvanicno 2018 trazilo se 13.5 posto visokoskolaca, 30 i nesto posto srednjoskolaca preko 50posto sa osnovnom ili bez nje . ako laze Monstat lazem i ja . Tendecija svake godine je da se trazi sve manje visokoskolaca . Ako odbijemo ljekare koje traze nikako ne moze biti da je svaki oglas za pravnika cak ni u ovih 13 i nesto posto .

    A sa druge strane preko 90posto srednjoskolaca upise fakultet .

    sto o tome mislite gdje ce sjutra raditi ?

  21. #171
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,958
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    vjerovatno su gldeali zvanične oglase na koje se prijavljuju firme koje neće osiguranje veće od nn ili sss.
    ko još vjeruje u statistiku...
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #172
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Kad sam vec krenuo ozbiljno da pisem, da ne spamujem temu...
    Moj najbolji drug ima platu od 800e...
    Sjedimo juce na kafu i poce covjek da kuka kako ne moze da prezivi, da s enalazi u egzistencijalnoj krizi...
    Ima neki kredit sto je podigao za auto, 150e, a zadnjih pola godine zivi privatno, placa 270e stan i racune...
    Ne moze da prezivi, oce da refinansira kredit a ja mu govorim da mu je to suludo i da je bolje da gleda da uzme stambeni kredit...
    Zivi sam, nema djevojku...
    Jednostavno, ostali racuni, garderoba (radi u firmu dje se to bas gleda), hrana, mora momak i izac do grada, popit kafu/pivo...
    Kaze da bukvalno ne umije da prezivi sa tom platom...
    Kad sam nedje na forum pisao da covjek treba da ima 1000 e mjeseco da bi normalno zivio, tj prezivio, svi ste mislili da trolujem...

    Mislim da je neko od forumasa dao dobru definiciju kako nas narod zivi...
    Zaradi se ta plata, uz to se malo izda neki stan/kuca, ili se prodaje djedovina po primorju ili zemlja po Podgorici koja je prije 20-30 godina kupovana za po 5-6 maraka... nesto se radi privatno, malo vino, malo rakija, malo pcele, malo neka trgovina... umre baba/tetka pa se dijele stanovi...
    Kako neko prehranjuje porodicu za 500-600e plate, to mi nije jasno... jos ako imaju kakve zamlatine od djece sto studiraju po 10 godina a ne rade nidje, ili rade sezonski 2 mjeseca, a oce da izadju i da potrose... bas ne znam, za to ti ne treba diploma ekonomskog, vec si doktorirao...

  23. #173
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Tako što se ne zamlaćuje sa autima, kafanama i kladionicama, parfemima i telefonima.

  24. #174
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Samo mala upadica na ovo da se samo pravnici traze . Po Monstatu znaci zvanicno 2018 trazilo se 13.5 posto visokoskolaca, 30 i nesto posto srednjoskolaca preko 50posto sa osnovnom ili bez nje . ako laze Monstat lazem i ja . Tendecija svake godine je da se trazi sve manje visokoskolaca . Ako odbijemo ljekare koje traze nikako ne moze biti da je svaki oglas za pravnika cak ni u ovih 13 i nesto posto .

    A sa druge strane preko 90posto srednjoskolaca upise fakultet .

    sto o tome mislite gdje ce sjutra raditi ?
    Nema sto da mi pricas o statistickim podacima, znam kako to u praksi ide...
    Necu pricati koji je organ u pitanju jer drugarica treba da pocne da radi, trazili su pravnika godinu dana nijesu mogli da ga nadju, vjerovao ili ne, sa potrebnim radnim iskustvom...
    Interesovali su se ljudi, ali kad su culi da je plata piisljivih 500e, niko nije zelio da radi za te pare na to mjesto...
    Slobodno baci pogled na sajt Uprave za kadrove, 90 posto oglasa u drzavnoj upravi ti je za pravnike... pa tu dodaj ostale organe, lokalne samouprave itd...
    Samo sto se od drzavnog posla niko usrecio nije, tu fascinaciju platama od 500-600e ne razumijem... radio sam tamo, imao i vecu platu sa prekovremenim i dodacima... nikad vise...

  25. #175
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,336
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Bogomi, sve me strah da od diploma ovih nasih i skolovanja nema ljeba. Cisto gubljenje vremena.

    Valja tu osnovnu skolu zavrsit. I poc u srednju da se malo zajebavas i avetas. I prvu god faksa probat da vidis koje gubljenje vremena, para i zivaca. Sve preko toga gubljenje zivotnog vremena.

    Od tih koji nastave dalje, mozda svega par procenata uspije da napravi nesto i budu srecni.

    Plus, sve je to zaostalo debelo za svijetom sve se polako seli na internet i na "naprednije" tehnologije. Ko ne uvati ovaj zadnji voz kod nas, jer mi jos uvijek kasnimo za svijetom 20 god. Pooooyy

    Sve je to lijepo, inzinjeri, pravnici, ucitelji i uciteljice i ostala kompanija. pa cak i trgovci, znam X slucajeva koje je ovaj novi talas tehnologije progutao, a da trepnuli nisu

    Mozda ce i mene hmmmmmm vidjecemo u narednoj epizodi, tko je bio u pravu. A ko na krivi most
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

Page 7 of 31 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 08:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 08:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 09:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 18:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •