Page 6 of 31 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 774

Thread: [ŽIVOTNI STANDARD] Crnogorske plate € € €

  1. #126
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Takodje, kusur koji mušterije ne uzmu mora ostati u kasi tj gazdi iako manjak plaćaju iz dzepa,

  2. #127
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Jbga,što nijesu učile škole,no sad uslužuju koze na trafike.
    Elem:
    Mjesto rada
    Bijela(Herceg Novi)


    Opis poslova:

    • Nadgledanje i organizacija uklanjanja otpada



    Uslovi rada su:

    • Diplomirani inženjeri ekologije, zaštite životne sredine
    • U obzir može doći i diploma metalurškog ili mašinskog fakulteta, ali lice treba imati iskutsva u gorepomenutim oblastima ili u oblasti depolucije, remidijacije, geologije
    • Radno iskustvo - 5 godina
    • Veoma dobro poznavanje engleskog jezika
    • Poznavanje rada na računaru (visok nivo)
    • Lice da nije osuđivano ili pod istragom



    Nudimo:

    • Zaradu od 1500 eura, sa tendencijom povećanja
    • Ugovor o radu na određeno, sa tendencijom produžetka

  3. #128
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Steta sto ne prodjose tu tvoju skolu no ti sad moraju pravit sendvic.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  4. #129
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,571
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    332
    Thanked in
    204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Mislim da grijesis za sportvision i za zaru...

    Da su u zaru nekad bile te plate, drug koji je 2god radio u sportvision i bio prodavac (uvjek u top10) i monter sprava, bicikala i prekovremeno radio itditd mislim da je 450e plafon izlazio... A OPUČAO se... Plata im je 300e... Tako da iskreno ne znam na koju foru tvoj drug izadje 550e il ga taj kuće ne gleda

    Npr u sportinu (esprit, xyzit, six, orsay) bila je pocetna 350e za prodavca ubijali su se targeti lagano pa je bilo i 450e za 6h posla... I to su bili mozda i najbolji uslovi/plate u delti kad se otvorila...

    Al kasnije su ljudi sa sjevera naselili city kvart i pristajali da rade za 250e i zato su u masu butika pale plate...
    Za zaru mi drug poceo da radi tamo 4h i ima 250e, pa zato rekoh, ovaj drug se ne zali, veli lagano, a ne moze vala za 8h bit 300e. A pricao mi bio tamo na neke razgovore, veli kada se prijavljujem za space shuttle koliko smo pricali tamo, a ne da radim u zaru jebote.

    Moguce 440e onda, mozda sam permutovao ili me samo laze...



    Sta je sa t-com, m:tel, telenor? MobileLand, Multicom? Kako oni stoje?

  5. #130
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,110
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Malo sa sjevera... Franc marketi 200e + radnice mogu da uzmu robu u vrijednosti do 70e, popis se radi do ujutru pa se nastavlja u prvu smjenu, idea 220e ista stvar sto se popisa tice, voli kasirka 280-300, voli magacioner 300e samo jedan istovara citav kamion, security (strazar obicni ) 250-270e,
    radnici na eco pumpama 300e, hotel recepcija 250 pocetna kasnije 300, it asistent hotel 300e, rad na pilani nosis citav dan daske 320e, konobari 250-300e, zene po pekarama 200-250e, kladionice 250-300, fabrike vode na proizvodnoj liniji 300e nema slobodnog dana u sezoni i rade se trece smjene, rokspedove trafike 220e, butici 150-250, salon namjestaja 300...

    Eto to je nas privatni sektor, pa se posle pitajte sto svi oce drzavni posao i sto ti ljudi dolaze u pg…
    Last edited by Mladjo; 13-02-19 at 18:39.
    niujedne mi gace lastike nema

  6. #131
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,034
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Jes, vele nemaju mladi ambicija, trebaju kod privatnika tu je prava zarada .

  7. #132
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Unististe onu finu temu, ajde micite se sa tim minimalcima, dje su oni sto primaju po par hiljada ?

  8. #133
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Jbte život... Kreneš mlad da radiš, prođu godine, pa kad vremenom ukapiraš u kakvoj rupi živiš, bude ti žao, najviše ovih što to ne znaju ili neće da priznaju.

    Evo početkom marta poskupljenje struje... Plate iste, troškovi iole pristojnog života neprestano rastu. Dokle?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  9. #134
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    za pocetak sub 18h sto veli mrcelo setnja nije muka ne kopa se niti tovari ugalj...

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

  10. #135
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja smatram takođe da su razlike u platama nefer postavljene. Ima mrčenika u ove markete ali i druge privatne firme koji tu crkavicu od 300-400-500 eur bukvalno svaki cent zarade realno, dok u ove neke firme veće i jače ljudi sa diplomama primaju znatno veće plate i po nekoliko puta veće ali realno ih ne zarađuju.
    Npr ovo što spominjasmo EPCG, tamo se i dalje plate obračunavaju po koeficijentima iz kolektivnog ugovora o radu i što više škole i ''zvanja'' imate imaćete i veću platu. A realno preko dana nećete 2 maila otkucat. Ograđujem se ima i onih koji zarade i tamo, ali ih zato ima podosta koji slabo što rade. Štoviše i svaki prekovremeni rad, dežurstva im je plaćen i imaju druge beneficije.

    Posebno su radnici u trgovinama nagrđeni platama a ovamo se opuče od posla.
    Nisu dzabe rekli uči da ne bi radio, mada ovo možete tumačiti da imate posao ali da ne radite ništa ali i da ne možete nać posa uopšte.

    Smatram da je za sve kriva ekonomija i privreda ove zemlje koja je u rasulu.

    Što mislite da li ova gospoda doista zarađuju te visoke plate? Jesu li zaslužene?
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-u-2018-godini

    I znate što, to ne može trajat dovijeka. Svaka nerealno ne zarađena nego dobijena plata će jednog dana dovesti do ekonomskog urušavanja firme.
    Država nerealno pumpa pare kroz zaduživanje ali to ne može dovijeka.
    To zna svaki biznismen ili privatnik od vremena kad je pravio početne korake. Ja lično to mogu da tvrdim jer kao nekakav mikro privatnik znam da ako ne završim posao ne mogu ni uzet pare od mušterije/klijenta.
    Last edited by autodijagnostika; 13-02-19 at 22:02.

  11. #136
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Za zaru mi drug poceo da radi tamo 4h i ima 250e, pa zato rekoh, ovaj drug se ne zali, veli lagano, a ne moze vala za 8h bit 300e. A pricao mi bio tamo na neke razgovore, veli kada se prijavljujem za space shuttle koliko smo pricali tamo, a ne da radim u zaru jebote.

    Moguce 440e onda, mozda sam permutovao ili me samo laze...



    Sta je sa t-com, m:tel, telenor? MobileLand, Multicom? Kako oni stoje?
    ćerka od prijatelja, studentkinja radi u neki od tih pull and bear ili onaj preko puta...radi samo 20 sati nedeljno i za to prima nekih 180 eura...i to bukvalno bira kad ce da radi...naravno ne bira danas za sjutra ali može da odradi u dva dana tih 20 sati pa da onda ostalih pet ne radi...i tako planira cijelu narednu nedelju i oko faksa i oko svega....eto da znate

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Unististe onu finu temu, ajde micite se sa tim minimalcima, dje su oni sto primaju po par hiljada ?
    taman, da zamislimo, greotice, pade mi na'm ona djevojcica sa sibicama
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #137
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ovim uslovima samo da se molis Bogu da se ne razbolis. Sad cu bas da probam 2 meseca da stedim da vidim imam li sanse. Bila je nekad emisija o stedisama , oni sto peru robu dok se tusiraju da ustede jos malo cemo da trazimo reprizu i zapisujemo.
    Last edited by Oljce; 13-02-19 at 22:18.

  13. #138
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    za pocetak sub 18h sto veli mrcelo setnja nije muka ne kopa se niti tovari ugalj...

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
    Pridružujem se s' drugarima.
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  14. #139
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    U ovim uslovima samo da se molis Bogu da se ne razbolis. Sad cu bas da probam 2 meseca da stedim da vidim imam li sanse. Bila je nekad emisija o stedisama , oni sto peru robu dok se tusiraju da ustede jos malo cemo da trazimo reprizu i zapisujemo.
    Treniraj što kaže Toni Ovdje ako ne čuvaš sebe i svoje zdravlje propade ko da te nikad nije ni bilo, a kako čuvat zdravlje u ovakvim okolnostima? Začarani krug...

  15. #140
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Tema je zivotni standard, a ne samo plate. Mene mnogo vise zanima kupovna moc ili nemoc od same cifre. Svi znamo da je Plata za prosjecnog radnika od 300 do 450 eura. Zasto onda metar kvadratni komunalne stanogradnje nije od 300 do 450 eura? Fina kuca se moze napraviti za od 25.000 do 30.000 eura ali avaj ovdje komunalna stanogradnja mora bit skuplja od individualne. Jos porez na nekretnine placas kao da si ga svake godine ponovo kupio. I parking da platis jer nas bas mnogo ima. A inace sve top lokacija do top lokacije. A u centar Podgorice kad dodjem povraca mi se. Mada Stara Masinska ima neki smek I kultni status. Zuti fakultet braco. Sto bi rekao jedan lik iz Srbije Sto zivi u Singapur I na Tajlandu su plate kao kod nas ali tamo je sve podredjeno bas tim platama. Evo zahvaljujuci masovnoj proizvodnji automobila skoro pa u citavom svijetu konacno smo se i mi dohvatili polovnjaka I starih kola. Ali avaj again, netko se sjetio da nas odere na registraciju I gorivo koje je skuplje nego pod sankcijama. I tako u nedogled. Ljekovi I vitamini barem duplo skuplji. Ali avaj neko mora da okrene pare na rulet. Kolega mi je bio u Hanoveru. Bio je prenerazen jeftinocom izdavanja stanova, hrane, automobila, vitamina, garderobe, cak I prevoza. Bukvalno mozes da putujes po citavoj Svabiji preko aplikacija za zakazivanje automobilskog sjedista za male pare. Ovdje se mlogo otima braco, mnogo se haraci. Cak I onaj ko radom zaradjuje dobre pare gubitak mu je da ih ovdje trosi. Pri tome svi nekako u podsvjesti znamo da ce Podgorica dozivjeti sudbinu Rijeke Crnojevica, Cetinja, Sjevera, Niksica. Samo dajte malo vremena.
    PS
    I te mesare u Ideu stalno mijenjaju. I mesari idu odavde. Penzioneri odrzavaju gradski prevoz.

    PS 2
    Sirotinja nidje nije donijela promijene. Nece ni odje. Sto nam je tun nam je. A tun je morska riba.

  16. #141
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    I ja se bojim da je tako.
    Mi smo premalo tržište, potpuno smo zavisni od drugih a niko i ništa ne zavisi od nas.
    Nikakve proizvodnje nemamo i ništa ne izvozimo, sem to malo turizma što imamo.
    Sistem se održava vještački na kredite, ali do kad?

  17. #142
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Moja dobra drugarica iz srednje škole radi održavanje stanova (čitaj čisti stanove stan na dan), veli nedeljno nema efektivnog rada 10h ostalo je sprdnja, pođe u stan, promijeni posteljinu, obriše prašinu i to je to. Dnevno radi po 2h bukvalno 99% joj posao počne u 17h i u 20h je doma. Ima 700€ platu.

  18. #143
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Cuveno crnogorsko 'rece mi jedan coek'. Tome je bas vjerovat. Ja sam se anpak licno interesovao za poslove I plate za poprilicno odgovorne poslove u napucane firme, na primjer u sektoru trgovine, usluga pa I inzinjeringa su od 250 - 330 ojra, kam da pukne 350. To su poslovi gdje trebaju I specijalisticka znanja, zaduzuje se I izdaje roba, nateze sa narodom nasim, inace dobrim. Pri tome ocekuju da sve to znas sad I odmah da imas do 30 godina, a jedno 20 iskustva. Ako kojim slucajem ne ispunis zadate norme kandidat si za odlazak kako rece jedan pi - ar strucnjak. Sto se tice cistacice kojÃ* zaradjuje 700 plasim se da na tu manito uvecanu cifru pokusava da se izvuce od javne poruge sto je cistacica. Nailazio sam na takve slucajeve. Sta reci, polupan smo narod. Eventualno, mozda joj je arbitrarno ucinjeno da njozi bude plata 700 ojra. Nailazio sam I na to pakleno mnogo puta. U renomiranim firmama postoji fond vezasa za cije plate se otkida od plata radnika. Ipak smo kastinsko drustvo majka mu stara. Sve sto nije valjalo u drustvenim/drzavnim firmama gotovo je preslikano na privatne. S tim da u privatnim firmama steta se opegla preko ledja radnika, a I drzavi se ostane duzan. Briliaaaaaaaaaaant.

  19. #144
    Join Date
    May 2019
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Standard nam je takav da imamo za hranu i polovni automobil. Ovo vazi za 80% stanovnistva. Ostalih 20% zivi dobro.


    Zivot nam prolazi u ovoj rupi dok susjedi Hrvati rade po Irskoj i Njemackoj za prosjek od 2000 eura. Nas nece u svom sastavu EU pa smo prinudjeni ovdje raditi za 250-300 eura ili 500-600 u najboljem slucaju.
    Kada udjemo u EU desice se ogroman odliv stanovnistva. U Crnoj Gori se ostati mozda svega 300 000 stanovnika,uglavnom pripadnika vlasti.

  20. #145
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Cuveno crnogorsko 'rece mi jedan coek'. Tome je bas vjerovat. Ja sam se anpak licno interesovao za poslove I plate za poprilicno odgovorne poslove u napucane firme, na primjer u sektoru trgovine, usluga pa I inzinjeringa su od 250 - 330 ojra, kam da pukne 350. To su poslovi gdje trebaju I specijalisticka znanja, zaduzuje se I izdaje roba, nateze sa narodom nasim, inace dobrim. Pri tome ocekuju da sve to znas sad I odmah da imas do 30 godina, a jedno 20 iskustva. Ako kojim slucajem ne ispunis zadate norme kandidat si za odlazak kako rece jedan pi - ar strucnjak. Sto se tice cistacice kojÃ* zaradjuje 700 plasim se da na tu manito uvecanu cifru pokusava da se izvuce od javne poruge sto je cistacica. Nailazio sam na takve slucajeve. Sta reci, polupan smo narod. Eventualno, mozda joj je arbitrarno ucinjeno da njozi bude plata 700 ojra. Nailazio sam I na to pakleno mnogo puta. U renomiranim firmama postoji fond vezasa za cije plate se otkida od plata radnika. Ipak smo kastinsko drustvo majka mu stara. Sve sto nije valjalo u drustvenim/drzavnim firmama gotovo je preslikano na privatne. S tim da u privatnim firmama steta se opegla preko ledja radnika, a I drzavi se ostane duzan. Briliaaaaaaaaaaant.

    Neki ljudi tvrde da smo mi pod okupacijom. Da svojim siromašnim životima plaćamo kolonijalni porez Vikinzima sa Zapada. Lokalna vlast je tu samo da pojeftini tu okupaciju uz nagradu od nekog procenta od tog reketa. I nije u tom loncu samo Crna Gora već vjerovatno Istočna Evropa, Afrika, Južna Amerika. Tvrdi se da sem Engleza jedino još NR Kina ima potpunu kontrolu nad svojom Centralnom bankom i monetarnom politikom. Te kredite što uzimamo - uzimamo jer tako moramo. Problem je što se pazi da se preko tih kredita ne osamostalimo i oni ciljano idu u potrošnju, a osim toga ti krediti će se jednog dana plaćati realnom vrijednošću reda vodovoda, elektroprivrede i sličnog te privatnom imovinom građana koja inače ulazi u stečajnu masu države. Što bi stari Crnogorci rekli win - win situacija za naše kreditore.
    E sad okupirana je Crna Gora, a okupirana je i Češka ili Poljska ili Mađarska ali su oni u neuporedivo boljoj situaciji od nas. Zašto? Zato što tamo imaš vlast koja gleda da poskupi okupaciju i da maksimalno zaštiti svoj narod rizikujući svoj položaj. Sa druge strane imaš Crnu Goru u kojoj je jedna ekipa stabilno na vlasti već 30 godina - pogodi preko čijih leđa.

  21. #146
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Standard nam je takav da imamo za hranu i polovni automobil. Ovo vazi za 80% stanovnistva. Ostalih 20% zivi dobro.


    Zivot nam prolazi u ovoj rupi dok susjedi Hrvati rade po Irskoj i Njemackoj za prosjek od 2000 eura. Nas nece u svom sastavu EU pa smo prinudjeni ovdje raditi za 250-300 eura ili 500-600 u najboljem slucaju.
    Kada udjemo u EU desice se ogroman odliv stanovnistva. U Crnoj Gori se ostati mozda svega 300 000 stanovnika,uglavnom pripadnika vlasti.
    Problem je što su od trenutka raspada SSSR i istočne Evrope na Zapadu počeli da krajcuju prava radnika i da autsorsuju poslove. Platu im nisu smanjivali ali jesu kupovnu moć. Tako da Hrvati u Irskoj i Njemačkoj nemaju onaj komoditet prethodnih generacija gastarbajtera. Jedino ako nisu deficitarna zanimanja. U Londonu krevet nedeljno košta pofino para, zaboravio sam cifru i pri tome spavaš sa crncima iz na primjer Nigerije. Mada lako se desi da budu vaspitaniji od ovih sa Balkana.
    Problem je i u tome što je Njemačka motor EU oštro izvozno orjentisana. No ako toj Njemačkoj izvoz padne za samo par procenata - ode u recesiju. Hoda se po tankoj žici.
    Osim toga, EU je stvorena kao izlog istočnoj Evropi. Propašću istočne Evrope prestaje potreba za EU. Ovi desničari koji se tu i tamo pojavljuju rezervni su scenario za potrebe prekomponovanja EU kojoj je izgleda istekao rok trajanja. Tako da od ulaska u EU možda ne bude ništa.

  22. #147
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Napumpani View Post
    Moja dobra drugarica iz srednje škole radi održavanje stanova (čitaj čisti stanove stan na dan), veli nedeljno nema efektivnog rada 10h ostalo je sprdnja, pođe u stan, promijeni posteljinu, obriše prašinu i to je to. Dnevno radi po 2h bukvalno 99% joj posao počne u 17h i u 20h je doma. Ima 700€ platu.
    Ha ha ha ha ha ha

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  23. #148
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Ha ha ha ha ha ha

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Not great, not terrible.

  24. #149
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja smatram takođe da su razlike u platama nefer postavljene. Ima mrčenika u ove markete ali i druge privatne firme koji tu crkavicu od 300-400-500 eur bukvalno svaki cent zarade realno, dok u ove neke firme veće i jače ljudi sa diplomama primaju znatno veće plate i po nekoliko puta veće ali realno ih ne zarađuju.
    Npr ovo što spominjasmo EPCG, tamo se i dalje plate obračunavaju po koeficijentima iz kolektivnog ugovora o radu i što više škole i ''zvanja'' imate imaćete i veću platu. A realno preko dana nećete 2 maila otkucat. Ograđujem se ima i onih koji zarade i tamo, ali ih zato ima podosta koji slabo što rade. Štoviše i svaki prekovremeni rad, dežurstva im je plaćen i imaju druge beneficije.

    Posebno su radnici u trgovinama nagrđeni platama a ovamo se opuče od posla.
    Nisu dzabe rekli uči da ne bi radio, mada ovo možete tumačiti da imate posao ali da ne radite ništa ali i da ne možete nać posa uopšte.

    Smatram da je za sve kriva ekonomija i privreda ove zemlje koja je u rasulu.

    Što mislite da li ova gospoda doista zarađuju te visoke plate? Jesu li zaslužene?
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-u-2018-godini

    I znate što, to ne može trajat dovijeka. Svaka nerealno ne zarađena nego dobijena plata će jednog dana dovesti do ekonomskog urušavanja firme.
    Država nerealno pumpa pare kroz zaduživanje ali to ne može dovijeka.
    To zna svaki biznismen ili privatnik od vremena kad je pravio početne korake. Ja lično to mogu da tvrdim jer kao nekakav mikro privatnik znam da ako ne završim posao ne mogu ni uzet pare od mušterije/klijenta.
    Ti kritikuješ što visokoškolovani zarađuju duplo više od onih sa srednjom školom !!
    Potrošiše li ti sa visokim obrazovanjem koliko godina života i para dok su ti sa srednjom igrali kladionicu(UDGovce i Meditrance ne računam u visoko obrazovanje)
    Sa druge strane majstori zarađuju više od većine fakultetski obrazovanih ali se ubijaju od posla
    Last edited by Rakun; 03-10-19 at 01:35.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #150
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Zivot nam prolazi u ovoj rupi dok susjedi Hrvati rade po Irskoj i Njemackoj za prosjek od 2000 eura.
    I troškovi života su im taman toliki
    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    Nas nece u svom sastavu EU
    Čudiš im se ?
    Quote Originally Posted by bonvivan1789 View Post
    ZKada udjemo u EU desice se ogroman odliv stanovnistva.
    Ne brini se zbog toga







    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Jes samo što imaš jednog mesara i poslovođu, a 50-100 drugih radnika koji se odiru za mizernu platu...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    50-100 drugih radnika su završili samo srednju
    mesar je završio školu/kurs za mesara + mislim (možda lažem) treba godišnje da vadi sertifikat
    poslovođa ima fakulet
    Last edited by Rakun; 03-10-19 at 02:08.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 6 of 31 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: WiMax 512/256 - HIT 75€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 10-02-10, 09:47
  2. I: Auto do 6.000€
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 33
    Last Post: 26-01-10, 09:13
  3. K: Nov telefon do 70€
    By institucija in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-09, 10:43
  4. 512 Mb Ddr 40 €
    By mmmm in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 19:26
  5. Bi li za 1.000.000 €......
    By BLURP in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 30-03-05, 17:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •