Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 91 of 91

Thread: U kasne sate...

  1. #76
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Koji je rok u pitanju jer nemamo tu info osim - jednog jutra...



  2. #77
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Osam godina i mjesec dana? Zeza ih kako je vrijeme raspoređeno.

    EDIT: Alo, nema editovanja!
    Last edited by NHM; 27-01-19 at 21:05.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #78
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Malo si kontradiktorna.

    -Vidiš ono što jesi
    -Istina je da covjek na zivot i na stvari gleda onako kakav on jeste.
    -Istina je da covjek na zivot i na stvari gleda onako kakav on jeste.Kako za koga.

    Ostalo napisano komentarisao ne bih .
    Za stav.
    Za stav i kritiku u drustvu u kucu svima ulazilo to sto im se svidja.Kao mene kao vama.
    Nije dzabe stara."Podji od sebe ne mozes da pogrijesis"
    Moj stav i tvoj se razlikuju dalje pisanje oko ovoga stvarno nema potrebe.
    Odje sam sve zavrsio.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Last edited by Pozitiva; 27-01-19 at 21:00.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,232
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

  5. #80
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Osam godina i mjesec dana? Zeza ih kako je vrijeme raspoređeno.
    Ne nadjoh taj podatak, a i opet...

    Pozitiva - hvala, prijatno vece

  6. #81
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    A mene se sve nekako čini da većina vas gleda na brak kroz prizmu zaljubljivanja?!! A nije teško zaključit i zašto tako misle ljudi. Zaljubljenost ČAKKK nema ni mnogo RAZUMNIH dodirnih tačaka NI sa životom, NI sa brakom. Možda vam ovo zvuči smiješno..... ali je ovo jedna od velikih životnih istina koje ljudi nisu u stanju da iskristališu UPRAVO ZATO što su nas u ODSUDNIM trenucima formiranja temelja naše svijesti kao direktnu (kasnije) projekciju našeg(sadašnjeg) MENTALNOG ZDRAVLJA, filovali sa BAJKAMA koje upravo suprotno utiču na našu psihu za razliku od onoga kako to tvrde "psiholozi" i pedagozi.
    Sve se nekako ustremljuje na PREDOZIRANJU osjećanja. Što je pogubno za zdrav razum!
    Pazite...... nagon nije nikakvo opravdanje! Ono što vas čini srećnim ne znači da je i ISPRAVNO! Jedini neuništivi i mjerodavan kompas koji ljudi imaju na raspolaganju je MORAL. A, ONI su ga sakrili od nas!

  7. #82
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Moj pecarose, nas treba banovati zarad forumskog sklada jer svaku temu razvodnjimo do akvarela, rijetki ih vole, a tek razumiju... :-P

    Evo, recimo ako uzmemo u obzir da se racio kao jedan od razuma počinje formirati nakon djetetove 6-te godine, čime se treba filovati djetetov emocio i intuicio kao drugi i treći razumi koji su prisutni od perioda začeća pa sve dok smo živi?
    Dakle, mnogo prije racia, imamo razvoj druga dva razuma, kojima treba približiti svijet sa kojim se susrijeću. Bajke su pričice pune simbola, ALI (međutim) budući da je zadnjih sto godina, i jače, obrazovanje formirano i naklonjeno samo raciu i učenju spram racia, danas imamo revoluciju mališana koji - kasno progovore, nemaju interesovanje za druge, poremećaj pažnje, autizam, napade histerije, epilepsije itd...
    I onda se okrivljuje tehnologija ili bajke, umjesto nezanimljivo/nemaštovito okruženje odnosno nemogućnost povezivanja simbola sa stvarnim svijetom. Npr. kineski jezik je jezik simbola. Djeca uče simbole i povezuju ih sa okruženjem. Izađu napolje i samo vide simbole kroz koje uče da razumiju svijet oko sebe i da komuniciraju sa njim od malih nogu.

    Dijete ZNA da vas PROČITA jer je mnogo bliže izvoru od vas i osjeti li i najmanju vibraciju nesklada dok mu pričate o moralu - poješće vas!

  8. #83
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Zato mene svako dijete obožava
    ...

  9. #84
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A cujes pricuu, razvela se poslije toliko godina...
    Ta djevojka sigurno ima 25+ godina, mozda i 30+...
    I sad ce kao da krene iz pocetka, da ceka onog pravog i tako to... kako ne...
    Ulecela je njoj bolja prilika, vjerovatno nedje na 6oj ili 7oj godini zabavljanja...
    A mozda je tacno i to sto pisete, da je djevojka retard, jednostavno nije srecna i to je to... zamisli da ti takva glava djecu podize...
    Taj se mucenik spasio u svakom slucaju...

    Ovo me podsjeti na jednu zgodnu, uspjesnu zenu koja trenutno pokriva jako, jako visoku funkciju...
    Muz rakodje zgodan, uspjesan, pun ka brod... bili su nekolke godine u (naizgled savrsenom) braku, i onda je ona predala papire za razvod... iz cista mira...
    -Jednostavno sam se jedno jutro probudila i shvatila da nijesam srecna- to su bile njene rijeci... to mi je kod nje fascinantno bilo...
    Samo ima jedna mala razlika- ona sa tim covjekom ima dvoje djece, koju je povela sa sobom... a i uzela je i stancic od 100njak kvadrata... i ostali su prijatelji...
    Mislim da ima razlike...

  10. #85
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne znam zašto se zamjera toj djevojci? Pošteno od nje.

    Još ako tu nije bilo varanja, ispala je prava heroina. Svaka joj čast.

    A opet, i da je otišla sa nekim drugim odmah, ebi ga...ipak pošteno. Bolje i to nego da svi skupa žive u laži.

  11. #86
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    A sto bi ostali neprijatelji nakon razvoda?
    To znaci da nikad nisu ni bili prijatelji..

  12. #87
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Moj pecarose, nas treba banovati zarad forumskog sklada jer svaku temu razvodnjimo do akvarela, rijetki ih vole, a tek razumiju... :-P

    Evo, recimo ako uzmemo u obzir da se racio kao jedan od razuma počinje formirati nakon djetetove 6-te godine, čime se treba filovati djetetov emocio i intuicio kao drugi i treći razumi koji su prisutni od perioda začeća pa sve dok smo živi?
    Dakle, mnogo prije racia, imamo razvoj druga dva razuma, kojima treba približiti svijet sa kojim se susrijeću. Bajke su pričice pune simbola, ALI (međutim) budući da je zadnjih sto godina, i jače, obrazovanje formirano i naklonjeno samo raciu i učenju spram racia, danas imamo revoluciju mališana koji - kasno progovore, nemaju interesovanje za druge, poremećaj pažnje, autizam, napade histerije, epilepsije itd...
    I onda se okrivljuje tehnologija ili bajke, umjesto nezanimljivo/nemaštovito okruženje odnosno nemogućnost povezivanja simbola sa stvarnim svijetom. Npr. kineski jezik je jezik simbola. Djeca uče simbole i povezuju ih sa okruženjem. Izađu napolje i samo vide simbole kroz koje uče da razumiju svijet oko sebe i da komuniciraju sa njim od malih nogu.

    Dijete ZNA da vas PROČITA jer je mnogo bliže izvoru od vas i osjeti li i najmanju vibraciju nesklada dok mu pričate o moralu - poješće vas!
    Pogresno!!! Bajke kod nas najvise uzdizu EGO koji (nekako se podrazumijeva), nas tjera da budemo glavni akteri svake price(desavanja), da smo najbolji, najljepsi ..... da se poistovjetimo sa super-junacima. A svi dobro znamo sto znaci fokusirati se na sebe, pogotovo kad se razvija karakter koji je na samom vrhu "hijerarhije" STECENIH! osobina. Drugo.... stvaraju nerealnu sliku svijeta u kojoj se nase emocije razvijaju u JEDNOM SVIJETU a docekuje ih realnost i sasvim suprotan svijet u zivotu. Imam i licno iskustvo, a rezultiralo je tako sto sam sve ljude stavio pod lupu Jer sam vrlo rano poceo da shvatam da ljudi "lazu", a tek kasnije sam "apsolvirao" da oni ne vide ni prst pred okom JER slijepo vjeruju JEDNI DRUGIMA. Rezultat je da se ljudi razocaravaju jedni u druge jer ocekuju nesto sto nisu u stanju jedno drugom da pruze.
    Da skratim...... NAS EGO JE CENTAR UNIVERZUMA!
    Sto se tice samog "racia"(kako ga ti nazivas) on je rezultat CISTO genetike. FIKSAN je poput IQ-a(mada "misle" da se IQ moze povecavati, a u stvari samo se radi o treniranju koncentracije u memorije koji daju laznu sliku rutine i to samo za specijalizovano jednu stvar..... a za sve ostalo stvari ostaju identicne ). Ali sto ne znaci da nije od PRESUDNE vaznosti dijete fokusirati u zeljenom smjeru.
    Last edited by pecaros; 29-01-19 at 06:14.

  13. #88
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Pogresno!!! Bajke kod nas najvise uzdizu EGO koji (nekako se podrazumijeva), nas tjera da budemo glavni akteri svake price(desavanja), da smo najbolji, najljepsi ..... da se poistovjetimo sa super-junacima. A svi dobro znamo sto znaci fokusirati se na sebe, pogotovo kad se razvija karakter koji je na samom vrhu "hijerarhije" STECENIH! osobina. Drugo.... stvaraju nerealnu sliku svijeta u kojoj se nase emocije razvijaju u JEDNOM SVIJETU a docekuje ih realnost i sasvim suprotan svijet u zivotu. Imam i licno iskustvo, a rezultiralo je tako sto sam sve ljude stavio pod lupu Jer sam vrlo rano poceo da shvatam da ljudi "lazu", a tek kasnije sam "apsolvirao" da oni ne vide ni prst pred okom JER slijepo vjeruju JEDNI DRUGIMA. Rezultat je da se ljudi razocaravaju jedni u druge jer ocekuju nesto sto nisu u stanju jedno drugom da pruze.
    Da skratim...... NAS EGO JE CENTAR UNIVERZUMA!
    Sto se tice samog "racia"(kako ga ti nazivas) on je rezultat CISTO genetike. FIKSAN je poput IQ-a(mada "misle" da se IQ moze povecavati, a u stvari samo se radi o treniranju koncentracije u memorije koji daju laznu sliku rutine i to samo za specijalizovano jednu stvar..... a za sve ostalo stvari ostaju identicne ). Ali sto ne znaci da nije od PRESUDNE vaznosti dijete fokusirati u zeljenom smjeru.
    Da. U razvijanju razuma i sagledavanja svijeta oko nas, iskustvenim i putem čitanja i učenja, jasno je da čovjek prvo treba spoznati svoju bijedu. Ego je svakako najveća prepreka koju čovjek nosi u sebi. Svaki čovjek je fakat neponovljiva kreacija koja ako se ne razvija u Božijim načelima ne može biti dobar ni sebi, ni sviijetu oko sebe. Iako samo pominjanje Boga danas u 21 vijeku se smatra nečim primitivnim i prevaziđenim, ona je i dalje suština svega, atom svega dobrog i vječnog. Postoje proste dvije "zapovijesti" u hrišćanstvu(nisam čitao Kuran i druge svete knjige, drugih religija ali vjerujem da je slično), čovjek treba voljeti Boga svim srcem svojim i umom svojim, a druga je da čovjek voli druge ljude kao sebe samog… I u tim dvijema prostim "zapovijestima" (namjerno ih stavljam pod navodnike jer se ljubav ne može narediti) leži sva mudrost i svo padenije ljudsko. Racio nije rezultat nikakve genetike i daleko je od bilo čega fiksnog. Tome nas uče mnogi mudri ljudi tokom istorije, mnogi veliki pronalasci, mnoge velike mudrosti u duboke misli od apostola, filozofa, raznih psihologa, naučnika… Razum je taj koji pomjera granice. Um, snaga duha i vjera u ostvarenje nekih ciljeva koji su izvan realnog. Sve , bukvalno sve pokreće snaga duha i uma a bez ljubavi je ipak sve to jedno veliko ništa. Na primjeru Tesle vidimo idealan profil čovjeka koji je iz ljubavi podario svijetu najveći izum u njegovoj istoriji, izum bez kojeg se ne može zamisliti današnje funkcionisanje svijeta. Stvorio ga je na raost čovječanstvu da bi kasnije pohledap naplaćivala ono što nam je dato BESPLATNO. Čovjekova pohlepa i samoljublje je pokretač sveg naopakog.

  14. #89
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pecarose, potpuno je ispravno kritički razmišljati ali ne i zadržavati se na tome nije zdravo. Direktor me pretekao sa onime čemu težiti, a kad se već nadovezujemo - samo tri riječi (Bog, Brak i Novac) su danas nabijene naaajsnažnijim vibracijama koje "pomjeraju". No, druga tema. Nema ništa razočaravajuće kad shvatiš da sve što oćeš moraš prvo da pružiš sam - to je oslobađajuće.
    Ego nije loš i dat nam je s razlogom, a sad što u životu mudrost otkrivamo i retroaktivno, ne znači da nam i za danas treba biti "prepreka" već se truditi naći balans.

  15. #90
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Totalno "oduvasmo" temu
    @tigrovo oko ......sve sam u kratkim crtama rekao. Ali nije ni toliko vazno..... necemo mi promijeniti svijet
    @Director..... Sve sto je povezano s umom a ne tice se stecenih navika FIKSNO je povezano s genetikom. Sve drugo su SUBJEKTIVNI osjecaji. Nijedan covjek u tom polju ne moze ni mrdnut mimo onoga sto mu omogucavaju geneticke predispozicije. Jedino je moguce da stvari krenu unazad, a "izvan"(naprijed) nije cak ni teoretski moguce. Upravo zato se desava .....ono sto kazu..... skrenuo(poludio) je od prevelike pameti. Ljude savladaju emocije. Jer inteligencija ima tu moc da daje prilicno realnu sliku samosvjesnosti, a sto po nekom pravilu MORA DOCI do predoziranja emocija. A kad emocije zavladaju covjek gubi realnu sliku iz vida i dobija opettttt subjektivni osjecaj superiornosti. I onda krenu kola nizbrdo ..... jer nema kudj vise "gore"(naprijed). E, tu se nalazi ta neka naoko nejasna ali ipak VRLO precizna granica koju kontrolisu genetske predispozicije.
    Ali, pazi.... nije to toliko ni vazno..... samo pricamo. Je li tako

  16. #91
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Zaboravih ovo za "racio" da kazem...... Posmatraj ljude oko sebe i one koji su po tvom misljenju nadprosjecno inteligentni i one za koje mislis da su manje pametni. Obrati paznju na jednu stvar...... koliko god da su "inteligentni" ili glupi taj racio nema veze s tim ONOLIKO koliko ima povezanosti s tim iz koje kuce(porodice) dolaze ti ljudi. Obrati paznju i vidjeces da je vrlo usko povezan s genetikom. Imas manje inteligentne ljude kojima je racio na mnogo vecem nivou od nekih vrlo inteligentnih i cak i lucidno inteligentnih ali im je taj "racioooo" nedje zasteka. A, za to nedje su odgovorni geni.
    Ako ti nije ispod nivoa zato sto ti ja(ko sam uopste ja) to kazem...... obrati paznju. Lako je

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gasenje struje u sitne sate Podgorica
    By podgoricko-dijete in forum Sve i svašta
    Replies: 27
    Last Post: 11-11-13, 12:21
  2. sajt LUTRIJE - puno kasne sa izvjestajem
    By punisher in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 21-04-09, 00:51
  3. Ko je budan u ove sate?
    By Sandman in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 30-01-07, 01:58
  4. U kasne sate za premisljanje
    By apsolutno_nemoguca in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 03-08-05, 10:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •