Results 1 to 17 of 17

Thread: GAMING racunarske komponente

  1. #1
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default GAMING racunarske komponente

    Kao sto u naslovu pise, na prodaju polovne GAMING racunarske komponente:


    Procesor: Intel i7 6700K- 220eur

    Maticna ploca: MSi Z170A KRAIT gaming 3X- 70eur

    Graficka kartica: Asus STRIX 1070 8gb- 300eur



    Kontakt na broj 067-427-814 Viber ili na PM. Moguc dogovor oko cijene, pogotovo ako bi se kupilo sve odjednom. BEZ KOMPENZACIJA!
    Last edited by BIGa; 26-12-18 at 13:15.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Htjedoh kratko da dam svoje misljenje ali kaze mi forum ne moze mora minimum 5 karaktera . Tako da evo sad komentar - top!

  3. #3
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    Htjedoh kratko da dam svoje misljenje ali kaze mi forum ne moze mora minimum 5 karaktera . Tako da evo sad komentar - top!
    Sve cijene vrh vrhova sem procesora, malo je preskup

  4. #4
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bosspravi View Post
    Sve cijene vrh vrhova sem procesora, malo je preskup
    Novi je 432e tako da ne vidim da je preskup bez da je ispod svake cijene. https://www.multicom.me/racunari-i-o...00k-38577.html

  5. #5
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Novi je 432e tako da ne vidim da je preskup bez da je ispod svake cijene. https://www.multicom.me/racunari-i-o...00k-38577.html
    To je procesor star preko 3 godine. Njegov novi ekvivalent po performansama je novi i5 8600k koji kosta 20-30e vise nego tvoj polovan i koriscen 3 godine.

    Da neko ne dodje i lupi "ali ovo je i7 a to je i5", novi i5 ima 6 jezgara i ekvivalentne performanse sa i7 6700k(cak i bolje).

  6. #6
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bosspravi View Post
    To je procesor star preko 3 godine. Njegov novi ekvivalent po performansama je novi i5 8600k koji kosta 20-30e vise nego tvoj polovan i koriscen 3 godine.

    Da neko ne dodje i lupi "ali ovo je i7 a to je i5", novi i5 ima 6 jezgara i ekvivalentne performanse sa i7 6700k(cak i bolje).
    Kao prvo i5 i i7 ne mogu nikada da budu isti iz razloga sto je i7 procesor visoke klase i izdrzljivosti koji posjeduje Hyper threading i uz to moze znatno da se overclockuje dok je i5 procesor srednje klase namijenjen gejmerima pretezno.

    Druga stvar koju si naveo je cijena, i5 za koji kazes da je skuplji od mojeg 20-30e, je skuplji za cijelih 98e : https://www.multicom.me/racunari-i-o...00k-61620.html

    Zamolio bih te da ne spamujes oglas ubuduce i ne gadjes se sa netacnim podacima.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Tebra svoj posao vjeruj mi , pusti ove slijepe miseve sto im je dosadno , dobre cijene i srecna prodaja


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Graficka kartica: Asus STRIX 1070 8gb- 300eur
    Dzabe vala. Da vidim tog junaka koji ce da mu spusta cijenu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #9
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Kao prvo i5 i i7 ne mogu nikada da budu isti iz razloga sto je i7 procesor visoke klase i izdrzljivosti koji posjeduje Hyper threading i uz to moze znatno da se overclockuje dok je i5 procesor srednje klase namijenjen gejmerima pretezno.

    Druga stvar koju si naveo je cijena, i5 za koji kazes da je skuplji od mojeg 20-30e, je skuplji za cijelih 98e : https://www.multicom.me/racunari-i-o...00k-61620.html

    Zamolio bih te da ne spamujes oglas ubuduce i ne gadjes se sa netacnim podacima.
    I7 6700k je staro SMEĆE sa 4 jezgra i 8 tredova. I5 8600k je nova UBICA sa 6 jezgara.
    I7 6700k je stariji 3 godine od i5 8600k i ne samo da se mogu porediti nego je i5 8600k po SVEMU bolji bas zato sto je 3 godine noviji.

    Znaci ima vise jezgara, hladniji je, bolje se overklokuje, jeftiniji je.

    Tehnologija napreduje, ukapiraj to.

    Da si rekao i7 8me generacije protiv i5 8me generacije naravno da bi i7 8me bio bolji ali poredis staro SMEĆE i7 6700k koje ima 4 prsla jezgra sa novim vrhunskim procesorom. Komedija.

    Ostale komponente su po odlicnim cijenama ali taj procesor ne bi trebao da kosta ni euro preko 200e kao polovan i star 3 godine.

    I5 8600k novi kosta 30 eura vise nego tvoj stari i7 i vrijedan je svaku paru. Vrijedi cak i tih 100e sto si nasao u multicom da je skuplji jer dobijas noviji bolji procesor sa garancijom 2 godine.

    Usput hvala za negativnu reputaciju, ne znaci mi nista. Vise mi znaci sto sam rekao ljudima da je to starija tehnologija i da razmisle prije kupovine no ta reputacija.

    Ostale komponente su po odlicnim cijenama. Pozdrav
    Last edited by bosspravi; 25-12-18 at 10:41.

  10. #10
    Join Date
    May 2017
    Posts
    614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Cijena na graficku je fer

  11. #11
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi,cijene nisu nista spektakularne........
    procesor je vec 4 generacije star,ploca za njega isto. Za ove pare se kupuju nove ploce za nove inte procesore. I boss ima pravo i5 nove generacije jeste bolji od i7 iz predhodne jer ima vise jezgara. A tu je sad i amd sa novim procesorima,tako da ovo nije povoljno.
    graficka kartica je taman fer kako rece kolega iznad. Niti je skupa niti je povoljna. I ranije je na forumu otislo par 1070 po slicnoj cijeni.
    Ovo nije kvarenje oglasa nego realna prica,da ljudi za svoj novac uzmu sto bolje ili novije komponente.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posto si mi stavio reputaciju ajmo malo da komentarisemo jos. Sve sto sam rekao iza toga stojim,a poznavnanje tehlogije ti nije jaca strana.
    Ovaj link potvrduje ono sto sam rekao i5 8600k je superiorniji procesor od 6700k jer ima 2 fizicka jezgra +.


    HT je rijetko dje upotrebljiv pa kao takav ne daje prednosti u odnosu na pomenuti i5 procesor. Da ne spominjemo nova stvar protiv polovne itd... Sto se oc tice, i5 ce cak i vece oc mogucnosti da pruzi od i7,posebno i5 8600k koji lagano ide na 5ghz ali bukvalno svaki primjerak.

    Sto se tice korekcije cijene korigovaces je ti siguran budi i to dobro,a ovo udaranje negativnih ti nece pomoci. Neka narod sam vidi i neka procijeni,ja se nadam da nema budala koji ce na ovo da nasjednu..... Od mene je ovo dovoljno,necu se vise ukljucivati.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Mislim da realno nije morao da koriguje cijenu, posebno posle tog video klipa koji si postavio. Sinteticki benchmark je apsolutno nebitan. Momak reklamira komponente za gaming pa je valjda logicno da ce gamere da zanima kako procesor radi u igrama a ne u Cinebenchu i Blenderu. Svakako ce neko koga zanimaju takve stvari a ne zeli da potrosi puno para da gleda u pravcu AMD-a a ne Intela.

    Taj video je samo pokazao koliko je Intel smecarska kompanija koja posle tri godine nije uspjela da napravi znacajan pomak u performansama. Sto se tice Intel procesora nije mnogo vazno da li je star jednu ili tri godine kad su poboljsanja minimalna, i nije mnogo vazno da li je nov ili polovan jer procesor sam po sebi je chip koji moze 20 godina da radi bez problema. Ljudi i dan danas bez problema igraju 99% igara i na i7-2600k.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Smijesno je pricati o ovome
    Ja imam istu konfiguraciju, na kojoj u 2k sve pici preko 60fps.
    Kupis kuciste,napajanje,ssd i memoriju i imas strasan racunar za odlicnu cijenu
    Podgorica Podgoricanima!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hhahaha javljaju mi se botovi ovoga lika sto prodaje ove komponente sa komentarima da pojma nemam. Hahahha zivoteee
    Nego,da javno prokomentarisem niko nije rekao da i7 6700k ne valja. To je sjajan procesor i sasvim dovoljan za bilo kakav gaming uz dobru graficku karticu. Ali ovdje se iznose neistine vezane za poredjenje tog procesora sa novim procesorom koji je u svemu superioriniji. U gamingu, u multitaskin operacijama i za oc je mnogo bolji. I prica se potegla oko cijene. I buduci da Bigu i njegove botove vrijedja kad im se kaze istina oni lupe negativni jer drugu odbranu za svoje gluposti nemaju. Moram opet Bigi da dajem negativni,sta da mu radim. Ali urodilo je plodom da cijene spusti i da narod vidi i neku drugu stranu ove price. Pozzzz

  16. #16
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    i5 8600k jeste bolji procesor za igre od i7 6700k ali ne mnogo. Takodje zbog skoka cijena intelovih procesora i5 8600k kosta sada previse.

    Cijena za i7 6700k je korektna. Na aliexpress su takvi procesori skuplji kolko sam mogao da vidim.

    Cijena za memoriju koja je prosla je bila ultra povoljna. Nadam se da je nije neki preprodavac ugrabio.

    Cijena za graficku je odlicna ukoliko graficka nije rudarila. Nikad nisam vidio cijenu od 300 e ili manju za gtx 1070 na OVOM forumu. CG je malo trziste a ovaj forum nije kupujem prodajem pa da imamo njihove cijene. Ulje na vatru dodaju preprodavci koji cim se pojavi nesto po izuzetno povoljnoj cijeni oni to ugrabe i poslije dosta skuplje prodaju.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Zbog spamera koji su nicim izazvani spamovali oglas, otvaram novi. Hvala svima na normalnim komentarima!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Racunarske komponente
    By okleznam in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 12-12-17, 23:37
  2. Prodajem racunarske komponente
    By Stivi in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 23-06-16, 00:09
  3. Prodajem Racunarske komponente
    By Jovicevic in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 16
    Last Post: 19-02-16, 10:25
  4. Prodajem Racunarske komponente
    By goxy2 in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 18
    Last Post: 14-05-13, 09:19
  5. Prodajem racunarske komponente
    By BIGNOT in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 4
    Last Post: 11-09-12, 23:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •