Page 27 of 72 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast
Results 651 to 675 of 1776

Thread: Skijanje

  1. #651
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Evo ovo o čemu sam pričao....

    https://www.vijesti.me/v/572362?utm_..._share_counter

    Samo ne bih volio da bude pass tipa 25€ i da važi za sve, a da nema opcije neke jeftinije tipa 15€ za jednu korpu, 20€ za dvije.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. #652
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    20e za sve je knap. Nadam se da ce tako biti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #653
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Samo me interesuje ocu li ja, koji sam kupio sezonski ski pass na akciji, koji sam platio 150 eura, moci da ga koristim na oba skijalista.

  4. #654
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Samo me interesuje ocu li ja, koji sam kupio sezonski ski pass na akciji, koji sam platio 150 eura, moci da ga koristim na oba skijalista.
    Ti češ bit osuđen na 1600

    Sprdam se, trebalo bi da važi naravno. Ada za Kop je 250€ sezonski.

    Nego, kad sam kod Kopa, otvaranje je 09-12.12. i cijena passa tih dana je nekih 1300 dinara (11€), što je presmiješno.

    Valjalo bi se nekako iskombinovati.

    Posebno me raduje najava za Kolašin da će u kapitalni budžet za sledeću godinu ući osnježavanje staza. E tek onda imamo ozbiljno skijalište da ne gledamo u nebo. Posebno dobro je što će ova tri vrha o kojima pričamo, a koji će biti uvezani, imati dodatne mogućnosti da za male pare naprave dodatne staze. Ako se i to uradi čak i bez uvezivanja Jelovice imaćemo 50+ km staza, što je vrh.

    Postoje opcije i za tanjirače i sidra da se neki djelovi lakpe povežu i da za male pare se dobiju dodatni kilometri staza. Kao ono po Kopu što imaju more liftova kakvih.

    Koje pare bačiše oni suludnjaci u Žarski i Cmiljaču, bez ikakve potrebe. Kakva glupost majko mila.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 25-10-21 at 11:26.

  5. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  6. #655
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Slazem se....bilo je dovoljno samo Hajlu tamo razvijat, Kolasin i to je to...naravno Zabljak osavremeniti sa normalnim dvosjedima....

    Ono sto me zanima ko je bolje upucen....mogu li se ova dva skijalista (Zarski i Cmiljaca) ikako povezati kao sto su i 1450 i 1600... ili su to totalno odvojeni ski centri?

  7. #656
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Slazem se....bilo je dovoljno samo Hajlu tamo razvijat, Kolasin i to je to...naravno Zabljak osavremeniti sa normalnim dvosjedima....

    Ono sto me zanima ko je bolje upucen....mogu li se ova dva skijalista (Zarski i Cmiljaca) ikako povezati kao sto su i 1450 i 1600... ili su to totalno odvojeni ski centri?
    Mogu da se povežu međusobno, ali ne sa ovim KL skijalištima jer je baš baš daleko.. Samo je bila glupost raditi dva puta infrastrukturu (putnu i elektro) i u BP i MK za smiješnu kilometražu staza. Bačene su desetine miliona eura.

    Da smo Švajcarska, pa ajde....

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  9. #657
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    1,143
    Thanks Thanks Received 
    1,476
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    Kad ce se sjetiti da u onaj mrceni zabljak koji euro uloze? Bolje da su te pare od zarskoga i cmiljace tamo ulozili.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #658
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Kad ce se sjetiti da u onaj mrceni zabljak koji euro uloze? Bolje da su te pare od zarskoga i cmiljace tamo ulozili.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tamo je baš teško, jer je pod UNESCO zaštitom, a i oni đe su htjeli da prave staze je strmo, divlje i baš problematično.

    Jedino đe bi moglo da se razvija skijanje gore, a da ima smisla, je od Štuoca (vrh iznad restorana Momčilov grad) pa prema Maloj Crnoj Gori, dakle na stranu koja se ne vidi iz Žabljaka.

    Ono na Savin kuk treba promijeniti one kopre i staviti moderni dvosjed. Možda odraditi neko osnježavanje (akumulacija je već napravljena) da mi koji imamo gore vikendice možemo poći na skijanje nevezano za količinu padavina.

    Mala je CG da se pravi toliko ski centara. I MK i BP su glupost, to je već mogao biti centar sa više staza od Kopa da su se skoncetrisali na onaj dio između Kolašina i Berana, a sa manje para nego što je do sada uloženo na putnu i elektro infrastrukturu i skijališta u BP i MK.

    Manje skijalište Hajla i ŽB i dosta.

    Da mi imamo smještajne kapacitete koji prevazilaze kapacitete staza, kao što je na Kopaoniku realan problem, pa ajde da se širi još neđe, ali ovako je baš teška glupost.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #659
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Evo oćemo i mi koji imamo vikendice na Bjelasicu,da idemo da skijamo,bliže nam je,a vi ajte na Žabljak.
    James Tiberius Kirk

  12. The Following User Says Thank You to zrnojed2 For This Useful Post:


  13. #660
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    The time is coming.... kakvo ce ovo biti skijaliste.... za regionalne prilike vrhunsko.... jos samo da i oni na 1450 se pokrenu s mrtve tacke

    Click image for larger version. 

Name:	skijaliste 1600.jpg 
Views:	94 
Size:	12.0 KB 
ID:	173651

  14. #661
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Kad spoje skijalista, zna li se hoce li konacno pokrenuti Kljuc?

  15. #662
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    https://fb.watch/92PdW45tID/

    Evo neki video novi

    Dobih 1/1 info da će sa vrha K7 biti jedan solidno širok ski put konstantnog nagiba od 6%. Taj ski put se spaja sa onom skroz desnom stazom na 1600 (ako znate ispod one crne što ide oko onog brda pa ima jedan dio da se mora čovjek odgurivati).

    Mislim da ide još jedna plava staza sa k7, pored ovog ski puta.

    Dalje, kolko čuh krenuli su da obale početak plave staze na 1600, pa da odma krene spuštanje kad se siđe sa korpe.

    Čujem i da se nabavlja još ratraka kako bi se mogle štampati sve staze.

    Ostaje još da se nadamo da će biti snijega i da neće baš grunuti na 25€ i da nema opcije da se kupi samo jedna korpa da se vozi za 15€ i slične povoljnije varijante i da nema poludnevne opcije.

    Mada obzirom da Kopaonik diže cijene ove godine i gore će biti skipass cca 35€ ne čini mi se da će procijeniti da je 25€ realna cijena za 40-50km staza.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  16. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  17. #663
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Jako lijepe vijesti.
    Mislim da ce mnoge obradovati info sto ce pocetak dosadasnje plave staze na 1600 ublaziti.
    Gledao sam ljude dje sa skijama u rukama pjesace tu dionicu jer im je prestrma, a gledao sam i ljude dje placu pa i povracaju.

    Mislim da ski pass ne bi trebalo da ide preko 20 eura, a ne bih se zacudio ni da ostane 15 eura, iskreno.

    Jedva cekam da probam nove staze.

  18. #664
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Ja koliko shvatih , oni ‘obaljuju’ onaj ravni dio odma po izlasku iz korpe dje se gura 20m sto je top da se ne sekamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to majaa For This Useful Post:


  20. #665
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    Ja koliko shvatih , oni ‘obaljuju’ onaj ravni dio odma po izlasku iz korpe dje se gura 20m sto je top da se ne sekamo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tako je

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #666
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Jako lijepe vijesti.
    Mislim da ce mnoge obradovati info sto ce pocetak dosadasnje plave staze na 1600 ublaziti.
    Gledao sam ljude dje sa skijama u rukama pjesace tu dionicu jer im je prestrma, a gledao sam i ljude dje placu pa i povracaju.

    Mislim da ski pass ne bi trebalo da ide preko 20 eura, a ne bih se zacudio ni da ostane 15 eura, iskreno.

    Jedva cekam da probam nove staze.
    Ne bih bio baš optimističan toliko u vezi cijene.
    Mislim da nam 25€ ne gine 90%

    Al tebe boli patka uzeo si sezonski

    Ako ne bude opcija da se može uzet za 20€ makar K7 i 1600 onda će bit baš skupo.

    Makar poludnevni da daju po ovim cijenama do sad (15€ odrasli 11€ đeca).... ako ne bude to makar onda bruka.

    Mislim ja i dvoje đece ako bude 25 i 20 za đecu treba da damo 65€ samo za pasove za jedan dan, što je baš masu.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  22. #667
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    705
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Skijanje nikad nije bio jeftin sport. Kopaonik sad podiže cijene pasova jer im staze ne mogu ispratiti porast smještajnog kapaciteta pa na taj način rade kontrolu gužve. Mislim da će kod nas biti i dalje 20 eura ali da nam ne gine negdje u skoroj budućnosti podizanje cijena.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  23. #668
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Skijanje nikad nije bio jeftin sport. Kopaonik sad podiže cijene pasova jer im staze ne mogu ispratiti porast smještajnog kapaciteta pa na taj način rade kontrolu gužve. Mislim da će kod nas biti i dalje 20 eura ali da nam ne gine negdje u skoroj budućnosti podizanje cijena.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk
    Slažem se da nikad nije bio jeftin sport.

    Kop diže cijene i mislim da imamo priliku da sa 20€ privučemo dio tog tržišta.

    Skijalište do sljedeće godine neće biti u punom sjaju jer:

    -Nije gotov troetažni parking između polazišta za K7 i 1450
    -Nema vještačkog osnježavanja pa samim tim ni ranog bookinga
    -Nema gotovih hotela koji se rade pored staza
    -Nisu u Skijalištima se pozabavili sadržajima pored staza (kolibice sa muzikom i pićem pored staze)
    -Autoput

    Skijališta ne prave pare od pasova već su najisplativiji dio usluge pored staza (rentanje ski opreme, kafići, restorani, instruktori)...i zato treba taj dio priče gursti maksimalno.

    A ako se stvarno odradi osnježavanje mislim da će sezonski skipasovi biti jedino realno rješenje, jer na cijenu od 25€ sezonski pass od 150€ je presmiješan.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  24. #669
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Ali vjerujem da ce onda sezonski biti 250.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #670
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Skijanje je jako skup sport.

    Ko krene od nule da ulazi u to, cekaju ga fini troskovi.
    Pantalone, jakna, rukavice, naocare, kaciga, skijaske carape.
    U zavisnosti oce li na duzi period jeftinije da ga izadje, onda ce odmah kupiti svoje skije, pancerice i stapove, koji ce se jednog dana isplatiti u odnosu da kratkorocno prolazi jeftino, tj da ih renta.
    Zatim gorivo, pa ski pass.
    Racunajmo da se hrana nosi od kuce, u suprotnom, restoran je mozda ako si sam prihvatljiv, ali ako ides sa djevojkom ili ako ides s familijom, pukla ti je pogibija.
    Smjestaj, kako ko voli ili kako ko moze da se ispruzi.
    Moze se naci jeftin smjestaj, a ako ima zahtjevnijih, tu ima bezobrazno jakih cijena smjestaja.
    I na kraju, ko je apsolutni pocetnik, cijena instruktora skijanja jako tesko da se moze naci ispod 20 eura po satu. Obicno je 20-25, a dnevno raditi sa instruktorom ispod 2 sata nema svrhe (sto znaci 40€ u boljem slucaju). Ako neko zeli da napreduje, pa da instruktora angazuje jedno 4-5 dana zaredom, po 2 sata dnevno, eto zurke...

  26. #671
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slažem se da nikad nije bio jeftin sport.

    Kop diže cijene i mislim da imamo priliku da sa 20€ privučemo dio tog tržišta.

    Skijalište do sljedeće godine neće biti u punom sjaju jer:

    -Nije gotov troetažni parking između polazišta za K7 i 1450
    -Nema vještačkog osnježavanja pa samim tim ni ranog bookinga
    -Nema gotovih hotela koji se rade pored staza
    -Nisu u Skijalištima se pozabavili sadržajima pored staza (kolibice sa muzikom i pićem pored staze)
    -Autoput

    Skijališta ne prave pare od pasova već su najisplativiji dio usluge pored staza (rentanje ski opreme, kafići, restorani, instruktori)...i zato treba taj dio priče gursti maksimalno.

    A ako se stvarno odradi osnježavanje mislim da će sezonski skipasovi biti jedino realno rješenje, jer na cijenu od 25€ sezonski pass od 150€ je presmiješan.






    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Slazem se...

    Mislim da je ovo jos sezona u kojoj mi domicilni iz CG mozemo uzivati...nakon toga...eto nama ovamo guzvi... da ce nam dzaba biti 3 sestosjeda sto ce biti....

    Po meni sve je plus za nas korisnike ako ski-pass bude ispod 25e.... ako je prosle godine cijena bila po 12e cini mi se...to je znaci kumulativno 24e.... sve ispod toga je sjajno....

    Poceli su da asfaltiraju put izmedju 1450 i 1600 sto je dobro...briga ce biti parking jer to su jadi vikendom....

    PS Mozda je pravo vrijeme razmisljati i o potencijalnoj gonodli iz kolasina do 1450....kako bi sam Kolasin ozivio... i kako bi se sanirao problem sa parkingom.... zna li neko okvirno kolika bi to razdaljina mogla biti pravolinijski?
    Last edited by osvajaci pg; 04-11-21 at 16:43.

  27. #672
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Skijanje je jako skup sport.

    Ko krene od nule da ulazi u to, cekaju ga fini troskovi.
    Pantalone, jakna, rukavice, naocare, kaciga, skijaske carape.
    U zavisnosti oce li na duzi period jeftinije da ga izadje, onda ce odmah kupiti svoje skije, pancerice i stapove, koji ce se jednog dana isplatiti u odnosu da kratkorocno prolazi jeftino, tj da ih renta.
    Zatim gorivo, pa ski pass.
    Racunajmo da se hrana nosi od kuce, u suprotnom, restoran je mozda ako si sam prihvatljiv, ali ako ides sa djevojkom ili ako ides s familijom, pukla ti je pogibija.
    Smjestaj, kako ko voli ili kako ko moze da se ispruzi.
    Moze se naci jeftin smjestaj, a ako ima zahtjevnijih, tu ima bezobrazno jakih cijena smjestaja.
    I na kraju, ko je apsolutni pocetnik, cijena instruktora skijanja jako tesko da se moze naci ispod 20 eura po satu. Obicno je 20-25, a dnevno raditi sa instruktorom ispod 2 sata nema svrhe (sto znaci 40€ u boljem slucaju). Ako neko zeli da napreduje, pa da instruktora angazuje jedno 4-5 dana zaredom, po 2 sata dnevno, eto zurke...
    Apsolutno tacno...al zato se uzima oprema malo po malo....i brzo se to kompletira....takodje bi kod nas uveo pod obavezno kacigu....bez nje mi nebi niko na stazu izasa....

    PS prednji dio na jednoj skiji mi se odlijepio.... imas li koga za preporuku ako je moguce to sanirati ili zalijepiti....a odradio bi i servis skija...

  28. #673
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    prednji dio na jednoj skiji mi se odlijepio.... imas li koga za preporuku ako je moguce to sanirati ili zalijepiti....a odradio bi i servis skija...
    069/580-015, Brale.
    Vidi s njim moze li ti to zavrsiti.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  30. #674
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Slazem se...

    Mislim da je ovo jos sezona u kojoj mi domicilni iz CG mozemo uzivati...nakon toga...eto nama ovamo guzvi... da ce nam dzaba biti 3 sestosjeda sto ce biti....

    Po meni sve je plus za nas korisnike ako ski-pass bude ispod 25e.... ako je prosle godine cijena bila po 12e cini mi se...to je znaci kumulativno 24e.... sve ispod toga je sjajno....

    Poceli su da asfaltiraju put izmedju 1450 i 1600 sto je dobro...briga ce biti parking jer to su jadi vikendom....

    PS Mozda je pravo vrijeme razmisljati i o potencijalnoj gonodli iz kolasina do 1450....kako bi sam Kolasin ozivio... i kako bi se sanirao problem sa parkingom.... zna li neko okvirno kolika bi to razdaljina mogla biti pravolinijski?
    Pravi se još jedan privremenk parking onamo na 1600, ispod onog postojećeg.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. #675
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    1,036
    Thanked in
    423 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Jako lijepe vijesti.
    Mislim da ce mnoge obradovati info sto ce pocetak dosadasnje plave staze na 1600 ublaziti.
    Gledao sam ljude dje sa skijama u rukama pjesace tu dionicu jer im je prestrma, a gledao sam i ljude dje placu pa i povracaju.

    Mislim da ski pass ne bi trebalo da ide preko 20 eura, a ne bih se zacudio ni da ostane 15 eura, iskreno.

    Jedva cekam da probam nove staze.
    Ja se spustam sa skijama uruke taj prvi dio . Super ce bita ako barem malo uspiju da sanje nagib radi nas rekreativnih skijasa. Inace tu palvu vozim skoro pola sata. Samo da bude snijega ove godine.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    Last edited by crane_operator; 04-11-21 at 22:16.
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

Page 27 of 72 FirstFirst ... 1723242526272829303137 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. skijanje
    By neshalav in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-13, 20:56
  2. Skijanje
    By miga in forum Ostali sportovi
    Replies: 78
    Last Post: 31-01-13, 14:11
  3. P: Nešto za skijanje
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 24-01-10, 20:15
  4. Skijanje
    By kaleza in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-08, 15:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •