Page 5 of 72 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1776

Thread: Skijanje

  1. #101
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Tokom predsojece zimske sezone na ski centru Kolasin 1600:

    Ne znam kako će ovo Ćoćo prihvatiti. Nije on neki nebitan lik ko ja ili ti, pa da mu država pravi konkurenciju na ovaj način.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #102
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne znam kako će ovo Ćoćo prihvatiti. Nije on neki nebitan lik ko ja ili ti, pa da mu država pravi konkurenciju na ovaj način.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ćoćo je obični mali pacov i radiće sve što mu se kaže
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  3. #103
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Ih, sve je to unaprijed isplanirano i podijeljeno.
    Sve i da je sve regularno (a trebalo bi dje je srece), ko je to jaci od drzave pa da se suprotstavi drzavi sto mu pravi konkurenciju?

    edit:
    ...osim predsjedika koji ima privatni univerzitet pa pravi konkurenciju drzavnom univerzitetu, drzave kojoj je predsjednik.



    Nego, OT, evo upravo dobijam info da je zabijeljelo po vrhovima Bjelasice.
    Last edited by DJuzla; 10-11-19 at 15:20.

  4. #104
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,565
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    383
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Potvrđujem Đuzo informaciju.

    Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas.
    James Tiberius Kirk

  5. #105
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ekipo, stari sam magarac i ove godine odlucih da probam da stanem na skije. Sto se tice fizicke spremnosti rekao bih da nisam los, 3 puta nedeljno idem na boks, istrcim po 3-4 km pred trening (boks je dosta naporan, budes mokar do gole koze). Dodatno vec 3 mjeseca svako jutro pjeske idem na 7 sprat, plus mislim da dodatno radim cucnjeve i iskorake (mada to radimo na treningu u sklopu zagrijavanja).

    Idem na Bansko (preko Montesol-a), prijavio sam se kod Darka Velimirovica (instruktora) da me nauci kolikonse moze nacuti za tih 6 dana.

    Imam donji dio (pantalone), jaknu, one majce tanke ispod jakne, carape. Receno mi je da moram kupiti/imati naocare i kacigu (valjda je kaciga obavezna na skijalistu, pravilo). Tu imam dileme, glupo mi je odmah da kupim najbolje a ne znam hocu li zavoljet ovaj sport a mozda i ne budem neki talenat

    Ako moze objasnjenje i neka preporuka (link). Uglavnom cuh, uzmi sa duplim staklom i da se ne magle, za kacigu mi nista nije receno.

    Sto se tice skija, pancerica i stappva to sam iznajmio kod Misa.

    Neki savjet iskusnih uvijek dobro dodje pa napisite.

    P.s.

    Sada se sjetih, treba da uzmem tregere, kako da znam da li postoji neko specijalno kacenje na pantalone i slicno?

    P.s.2

    Znam da imaju oznake na jakne i pantalone, koji je minimum u tim oznakama da bih bacio oko da mogu to regulisat sada (pantalone i jakna su kupljeni prije vise godina ali se nisu koristile )

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 30-11-19 at 09:37.

  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ekipo, stari sam magarac i ove godine odlucih da probam da stanem na skije. Sto se tice fizicke spremnosti rekao bih da nisam los, 3 puta nedeljno idem na boks, istrcim po 3-4 km pred trening (boks je dosta naporan, budes mokar do gole koze). Dodatno vec 3 mjeseca svako jutro pjeske idem na 7 sprat, plus mislim da dodatno radim cucnjeve i iskorake (mada to radimo na treningu u sklopu zagrijavanja).

    Idem na Bansko (preko Montesol-a), prijavio sam se kod Darka Velimirovica (instruktora) da me nauci kolikonse moze nacuti za tih 6 dana.

    Imam donji dio (pantalone), jaknu, one majce tanke ispod jakne, carape. Receno mi je da moram kupiti/imati naocare i kacigu (valjda je kaciga obavezna na skijalistu, pravilo). Tu imam dileme, glupo mi je odmah da kupim najbolje a ne znam hocu li zavoljet ovaj sport a mozda i ne budem neki talenat

    Ako moze objasnjenje i neka preporuka (link). Uglavnom cuh, uzmi sa duplim staklom i da se ne magle, za kacigu mi nista nije receno.

    Sto se tice skija, pancerica i stappva to sam iznajmio kod Misa.

    Neki savjet iskusnih uvijek dobro dodje pa napisite.

    P.s.

    Sada se sjetih, treba da uzmem tregere, kako da znam da li postoji neko specijalno kacenje na pantalone i slicno?

    P.s.2

    Znam da imaju oznake na jakne i pantalone, koji je minimum u tim oznakama da bih bacio oko da mogu to regulisat sada (pantalone i jakna su kupljeni prije vise godina ali se nisu koristile )

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Sto se mene tice, samo sto sam procitao da trcis, radis cucnjeve i pjeske se ispinjes na 7. sprat, ti si u dobroj formi i imas jako dobru podlogu da krenes sa ucenjem skijanja i u velikoj si prednosti u odnosu na nekog ko ne trenira. Maltene si pola posla vec zavrsio.
    Skijanje ne moze da ti se ne svidi. To kad udje u krv, to je kao droga. Ne moze se opisati taj adrenalin kad krene da trese, narocito kad malo ovladas i dobijes samopouzdanja.

    I Darko i Miso su vrsni i iskusni instruktori. Tu je i Brale, on ove godine obucava preko Gallilea, koji idu takodje idu u Bansko, cak u isti hotel i u istom terminu kao i Montesol.

    Sto se kacige tice, mislim da nije pravilo da je nosis na Banskom skijalistu, ali je svakako preporucljivo da je imas, zbog svoje sigurnosti.
    Kaciga je nesto sto kupujes jednom i kupi sad odmah da valja.
    Intersport daje svako malo mnogo dobre popuste na sajtu, i skoro sam gledao da su za ove dvije kacige dali popust da su obije bile po 47.94 eura, sto je za ove marke dzabe, ali su vratili cijene. Nije iskljuceno da ce ponovo primijeniti popust, samo treba biti strpljiv. Evo te dvije kacige:
    https://www.intersport.me/alpina-bio...kijaska-150405
    https://www.intersport.me/salomon-cr...kijaska-331206

    Naocare su nesto na cemu ne treba biti skrt. I obavezno treba kupiti one sa duplim staklom, kao sto ti je receno. To je jako bitno jer naocare sa duplim staklom ne mogu da zamagle, ili u tezim uslovima zamagle mnogo teze nego ove sa jednim staklom.
    U BeoSportu u Delti cesto imaju popuste, pa sam ja tako odlicne Carrera naocare kupio za svega 35 eura na popustu. Bile su 50-60 eura.

    Ja imam dvoje pantalona. Jedne na sebi imaju fabricke tregere, dok druge stezem onim obicnim platnenim kaisem sto se steze. Ne postoji specijalno kacenje za tregere koje si nakladno kupio ili imas od ranije, ali svakako gledaj da ne budu neka jeftinjara, nego malo kavalitetniji. AKo pocnu gace da ti spadaju na skijalistu, moze da bude jako nezgodno. I neprijatno

    Oznake na jaknama i pantalonama- tj mjera za nepromocivost. Skijalo se i bez toga. moje licno misljenje je da je to gadjanje sa tim "kapima" marketinski trik.
    5.000, 7.000, 10.000, bla bla bla, kao megapixeli kod telefona. Ako ti je jakna udobna i topla, to je poenta svega. Neces skijati po kisi, nego eventualno po snijegu.

    Razmisljaj o kupovini svojih skija i pancerica. Za koju godinu ces na izdavanje dati pare za koje mozes kupiti polovne a dobre skije za sebe.
    Last edited by DJuzla; 30-11-19 at 10:30.

  7. #107
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ekipo, stari sam magarac i ove godine odlucih da probam da stanem na skije. Sto se tice fizicke spremnosti rekao bih da nisam los, 3 puta nedeljno idem na boks, istrcim po 3-4 km pred trening (boks je dosta naporan, budes mokar do gole koze). Dodatno vec 3 mjeseca svako jutro pjeske idem na 7 sprat, plus mislim da dodatno radim cucnjeve i iskorake (mada to radimo na treningu u sklopu zagrijavanja).

    Idem na Bansko (preko Montesol-a), prijavio sam se kod Darka Velimirovica (instruktora) da me nauci kolikonse moze nacuti za tih 6 dana.

    Imam donji dio (pantalone), jaknu, one majce tanke ispod jakne, carape. Receno mi je da moram kupiti/imati naocare i kacigu (valjda je kaciga obavezna na skijalistu, pravilo). Tu imam dileme, glupo mi je odmah da kupim najbolje a ne znam hocu li zavoljet ovaj sport a mozda i ne budem neki talenat

    Ako moze objasnjenje i neka preporuka (link). Uglavnom cuh, uzmi sa duplim staklom i da se ne magle, za kacigu mi nista nije receno.

    Sto se tice skija, pancerica i stappva to sam iznajmio kod Misa.

    Neki savjet iskusnih uvijek dobro dodje pa napisite.

    P.s.

    Sada se sjetih, treba da uzmem tregere, kako da znam da li postoji neko specijalno kacenje na pantalone i slicno?

    P.s.2

    Znam da imaju oznake na jakne i pantalone, koji je minimum u tim oznakama da bih bacio oko da mogu to regulisat sada (pantalone i jakna su kupljeni prije vise godina ali se nisu koristile )

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Ako si iznajmio skije i ostalo onda možeš slobodno razmisliti i da iznajmiš kacigu.

    Ne slažem se sa @DJuzla da skijanje mora da ti se svidi. Ja evo ženu moju sam ne znam kolko puta stavljao na skije, plaćao instruktora i dzaba... ima ljudi koji to jednostavno ne vole. Nije jedina, znam ih još.

    Isto sam ljubitelj skijanja samo sam malo objektivniji od Djuzle

    Bord je kažu lakše naučiti od skijanja, možda da razmisliš o tome. Lično preferiram skijanje, preko leda po stazi prelaziš na dvije ivice, sa bordom je baš zeznuto, sa skijama možeš da staneš da odmoriš dje oćeš sa bordom moraš da sjedneš, bord je jedino bolji za free ride po neuređenim stazama.

    Ovo za tregere je loša opcija.... trebao si ranije pitati. Ako si već kupovao posebno pantalone, trebao si uzeti one na koju dođu ušiveni tregeri. Ovo pričam jer zakačke od tregera koji se kupuju su metalne i u slučaju oada mogu da bufždu u najmanju ruku neprijatne.

    Kad se vrstiš iz Banskog znaćeš želiš li opet ds ideš. Ako dobro savladaš možeš razmišlnsti o kupovini nove opreme, al ako imaš osjećaj da si još nestabilan, da ćeš nemaš punu kontrolu nad skijama ja bih onda uzeo polovne skije i vezove, a čizme svakako nove jer to je glupost uzimati polovno za odraslu osobu.

    Naočare.... dobro me podsjeti, moje su poslije 10-15 godina zrele za mijenjanje.

    Ako imaš svu opremu skijanje i nije preskup sport.

    P.S.
    Ovo oko spremnosti i jakne slažem se sa Đuzlom.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 30-11-19 at 10:49.

  8. #108
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Imas na sport direct popust i na kacige i na naocare za skijanje i to odlicne brendove za smjesne pare.


    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Momci, hvala na savjetima. Sto se tice kaciga bas sam gledao ovu prvu, imam 10% popusta na karticu tako da imam slicnu cijenu. Koliko sam skapirao izmjerim obim glave i po tome biram kacigu.

    Ako moze neki predlog naocara, bio bih zahvalan (mada cu poslat i ja linkove za neke sto su mi se dopale). Kao sto rekoh za pantalone i jaknu ima fino godina od kada su kupljeni a nisu korisceni, vjerujem da nije za bacit i da ce posluziti za ovu prvu godinu, a valjda cu znati ove godine jesam li za ovaj sport. Nakon prve godine vec mogu da razmisljam da li da se mijenja oprema, kupuje nova itd.

    Ukoliko vidim da nisam ja za ovo cudo, eto opreme na oglase a ja ove godine na bazen i spa



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  10. #110
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Imas na sport direct popust i na kacige i na naocare za skijanje i to odlicne brendove za smjesne pare.


    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Jeste, ali to je veca dara no mjera, jer dostava sa SD nije bas povoljna, pa ti dodje jeftinije da kupis ovdje nego da porucujes.
    Druga prednost je sto ovdje mozes kacigu da probas na licu mjesta.
    Porucena kaciga ako ne bude odgovarala (premala ili prevelika, ili knap ali je odgovara obliku glave), nemas sto cinjet s njom.
    Last edited by DJuzla; 30-11-19 at 13:33.

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Momci, hvala na savjetima. Sto se tice kaciga bas sam gledao ovu prvu, imam 10% popusta na karticu tako da imam slicnu cijenu. Koliko sam skapirao izmjerim obim glave i po tome biram kacigu.

    Ako moze neki predlog naocara, bio bih zahvalan (mada cu poslat i ja linkove za neke sto su mi se dopale). Kao sto rekoh za pantalone i jaknu ima fino godina od kada su kupljeni a nisu korisceni, vjerujem da nije za bacit i da ce posluziti za ovu prvu godinu, a valjda cu znati ove godine jesam li za ovaj sport.
    Kacigu kupuj jedino ako je mozes probati prilikom trgovine. Tako ne mozes masiti.

    Za naocare ti vec pomenuh, podji do BeoSporta u Delti vidi sa cim raspolazu i ima li popusta, trebalo bi da su vec izlozili zimski program.
    Samo sa duplim staklom uzmi u razmatranje.

    Te pantalone i jaknu sto imas, ne diraj, dobro je to. Nema veze sto je davno kupljeno, nije sir da se pokvari

  12. #112
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Evo da i ja sugerisem, kao neko ko skija preko 30 godina...
    Zavisi da li se i koliko znojis, ali ponesi barem dvoje pantalona, svakako aktivnog vesa i majica kr.rukava... Posebno zato sto tek pocinjes...
    Kacigu obavezno, mimo reference na obim glave pronosaj po prodavnici, da vidis hoce li te nakon par minuta poceti zuljati. Kaciga se malo haba pa ce ti trajati...
    Kod ski opreme je jako bitno da ti je udobna jer u njoj ces provoditi duze periode vremena bez prekida...
    Pancerice takodje, ako si u prilici probaj ih i nosi malo duze (10-ak min barem). Ako te i malo budu "zuljale" bilo dje (prsti, peta, potkoljenica) mijenjaj drugi model.
    Na naocare ne zali pare, duplo staklo obavezno...
    Fizicki neces imati problema 100%
    Ja se slazem sa Djuzlom da je skijanje nevjerovatna uzivancija ali svakako da je to subjektivno.
    Ja sam moju gdju naucio da se sama spusta na Zabljaku na sidro za pola dana... Sada i ona uziva u carima skijanja.
    Za 6 dana uz instruktora ces bas moci da uzivas...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Hvala momci, savjeti valjaju para

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 01-12-19 at 22:05.

  14. #114
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ко не воли брзину и адреналин мислим да неће ни скијање вољети. Мислим , није да не може лагано да се скија али брзина је ту главни фактор привлачности

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  15. #115
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kad se spajaju 1600 i 1460?

    To kad se spoji imaćemo pristojno skijanje

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. #116
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Sledece godine.

  17. #117
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,483
    Thanks Thanks Received 
    8,464
    Thanked in
    4,565 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/ekonomija/winter-op...n-14-decembra/


    Skijališta Crne Gore će 14. decembra organizovati Winter opening na ski centru Kolašin 1600.

    U toku zimske sezone 2019/20 na ski centru Kolašin 1600 imaćete priliku da skijate na novim proširenim stazama, da se vozite najmodernijom isklopivom šestosjednom žičarom, a za najmladje posjetioce tu je i dječiji ski lift.

    Parking na ski centru Kolašin 1600 besplatan je u toku cijele sezone.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

  19. #119
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ajde ajde , da bude sto vise snijega , ali samo na sjeveru . Dobro , moze i u Pg malo da padne
    Sate sate sate

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Skijališta Crne Gore obezbjediće besplatan autobuski prevoz iz Podgorice do ski centra Kolašin 1600, na dan otvaranja zimske turističke sezone 14.12.2019. godine. Rezervacije od 09.12 do 12.12. do 16h na broj telefona 069 080 081.
    Polazak sa platoa parkinga hotela Podgorica u 08:00h, a povratak sa platoa parkinga ski centra Kolašin 1600 u 16:30h.
    Skijališta Crne Gore
    VRHOVI BEZ GRANICA!!!


    https://www.facebook.com/skicg/photo...type=3&theater

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Jeste li spremni za iducu subotu? Idete li?

  22. #122
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Jeste li spremni za iducu subotu? Idete li?
    Uff, ja sam se naoštrio al me strah da će bit prevelika gužva. Kažu da je haos za parking na 1600. Ne znam možda taman busom opičim da se ne maltretiram i gatam oko parkinga

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. #123
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Na sta cete skijat kad nema snijega?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  24. #124
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    A dobro, razumije se, ako ne padne makar 20-30cm snijega, nema svrhe ici da se skija, ne vrijedi skijat po prutevima sto vire iz snijega...

  25. #125
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,098
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    A prognoza ne obecava.. al se ipak nadam da ce pasti.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Page 5 of 72 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. skijanje
    By neshalav in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-13, 21:56
  2. Skijanje
    By miga in forum Ostali sportovi
    Replies: 78
    Last Post: 31-01-13, 15:11
  3. P: Nešto za skijanje
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 24-01-10, 21:15
  4. Skijanje
    By kaleza in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-08, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •