Page 40 of 72 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 1776

Thread: Skijanje

  1. #976
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,770
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    @Milos Darmanovic @DJuzla
    Puštite tu online raspravu,no sjutra da ste se nacrtali na Bjelasicu i u praksi da dokažete ko je bolji skijaš odnosno instruktor.Evo,kad ste već navalili mogu vam đecu dat gratis da ih obučavate,pa neka oni odluče ko je bolji
    Đeci anđeli govore
    PS.Inače instruktora ni za lijek.Dvojicu što zvah zauzeti od 9.30-16h.
    Btw jedan mi reče da ne pomišljam da ih vodim na 1600,jer je gore ledena ploča.Zatvarali su danas plavu stazu zbog leda?!



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 18-01-22 at 16:45.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  3. #977
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    705
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @Milos Darmanovic @DJuzla
    Puštite tu online raspravu,no sjutra da ste se nacrtali na Bjelasicu i u praksi da dokažete ko je bolji skijaš odnosno instruktor.Evo,kad ste već navalili mogu vam đecu dat gratis da ih obučavate,pa neka oni odluče ko je bolji
    Đeci anđeli govore


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ako ćeš ti mjesto mene u Bar da držiš obuku rukovaocima električne komande dogovorili smo se svoje dijete sjutra svakako planiram da dam u školu skijanja tako da to jeste najlakši i najbrži način da se nauči ali ni samoukost nije tragedija. Ja sam kao klinac više proveo vozeći ispod korpi po ćupovima nego po stazi i bilo mi je bitnije da se sa društvom tuda zajebavam nego da radim na tehnici. E neđe sa 18 sam ukapirao da bi trebalo da radim više na tehnici i da divljanje van staze ostavim nekom drugom životu.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  4. #978
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,770
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    E vala i ti rukovaoci električnih komandi bi mogli malo samouki bit sjutra pa ti dođi na Bjelasicu,ti mi učiš đecu skijanju ja tebe kako se drži čaša vina-lijevom rukom,tolko sam bolji od tebe

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #979
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    705
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    E vala i ti rukovaoci električnih komandi bi mogli malo samouki bit sjutra pa ti dođi na Bjelasicu,ti mi učiš đecu skijanju ja tebe kako se drži čaša vina-lijevom rukom,tolko sam bolji od tebe

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ništa vino samo Jameson

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Milos Darmanovic For This Useful Post:


  7. #980
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    @Milos Darmanovic @DJuzla
    Puštite tu online raspravu,no sjutra da ste se nacrtali na Bjelasicu i u praksi da dokažete ko je bolji skijaš odnosno instruktor.Evo,kad ste već navalili mogu vam đecu dat gratis da ih obučavate,pa neka oni odluče ko je bolji
    Đeci anđeli govore
    PS.Inače instruktora ni za lijek.Dvojicu što zvah zauzeti od 9.30-16h.
    Btw jedan mi reče da ne pomišljam da ih vodim na 1600,jer je gore ledena ploča.Zatvarali su danas plavu stazu zbog leda?!



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ja sam juce skijao 1600 , jes dosta tvrda ali je sunce pa oko 12 taman opusti koliko treba.
    Nista juce nisu zatvrali.
    Ja sam skijao oni sedmico skoro citav dan top je bila


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #981
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Sad mi reče lik da su danas na 1600 zatvorili plavu zbog leda oko 11h, jer je narod ležao po stazi i na dupe se spuštao.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  9. #982
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    To što sam samouk ne znači da ne znam da skijam. Jednostavno kad skijam na većim strminama štapove tad koristim da se na njih malo oslonim ali i tad više kao kapiju da obiđem oko njega nego da se ne znam koliko oslonim. Kad skijam na srednje strmim i blagim padinama ne koristim ih za oslanjanje uopšte. Drugo imao sam priliku da posmatram vrhunske skijaše, jer ne skijam ja od juče, pa sam pohvatao neke stvari a ako malo obratiš pažnju vidjećeš kako malo ko od dobrih skijaša koristi štapove na način na koji si ti opisao. Ne kažem da je pogrešno ali nije ni imperativ koristiti ih na taj način pogotovo kad se forsira karving stil skijanja.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Izvini, ne bih dalje ulazio u raspravu.
    U pravu si.

  10. #983
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    705
    Thanked in
    321 Posts

    Default


    Evo par objašnjenja da ne bude da napamet pričam. A ima brdo tutorijala po YouTube-u da ne zatrpavam sad.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  11. #984
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    E stadoh i ja na bord po prvi put u zivotu, nikad me snijeg nije privlacio, nesto ne volim zimu, vise sam ljetnji co'ek, no me nagovori drug da podjemo.

    Nista instruktor i te zajebancije, odmah gore na 1450 na plavu stazu, do dolje mi je trebalo jedno sat i po i preko 50 padova, u jednom trenutku sam pomislio da skinem bord i spustim se pjeske do dolje, ali inat mi nije dao, vec drugo spustanje je bilo dosta bolje i nekih 10 padova, trece sam prosao sa samo 3-4 pada, nije to bordovanje, znam, ali sam zadovoljan prikazanim vjestinama hahah
    Inace imam problem koji vucem preko 10 godina jos dok sam igrao fudbal, oba koljena su mi losa, po par puta klizala casica, ali nekako nisam ni razmisljao o tome dok sam se spustao i nisam osjetio nikakvu bol u koljenima, poslije prvog dana velika upala noznih misica, najvise listova, nisam mogao da ustanem sa stolice a da se ne pridrzim rukom drugi dan sam se malo opustio pa sam se brze spustao, ali su i padovi bili bolniji.

    Odgledao sam par snimaka na yt poslije svega toga i shvatio da bi bolje bilo da sam uzeo instruktora ali nema veze, idemo dalje.

    Inace moje laicko misljenje je da ono nije plava staza, zanemarimo sve ostalo, ali ono poslednje skretanje desno je bas usko i mnogo je leda tu, a ispod jarak visine 2-3 metra, tu mi je najteze bilo, jer moram nekako proci a da ne promasim rutu, a isto tako moram gledati iza sebe da ne smetam ostalima jer nema dovoljno sirine.

    Sve u svemu kajem se sto nisam ranije probao ovo, jer je super stvar, adrenalin na max i odmoris mozak sto je najbitnije.

    Sledeci put idem samo kad su radni dani, vikendom se ne isplati, izgubi se dosta vremena na zicari, cekao sam po pola sata u red.

    Ako ko ima da preporuci gdje rentirati opremu za skijanje (moze i pg) jer se ono gore ne isplati, oba puta sam imao problem da nadjem bord i cizme, prvi dan je bord bio malo ostecen po stranama, a drugi dan sam morao da uzmem cizme 2 broja vece jer nisu imali brojeva.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  12. #985
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Nema tu...instruktori skijanja sat skijanja po osobi naplacuju od 20 do 30 eura.
    Nijeste obavezni da ih angazujete.
    Ali ili cete dovjeka ostati samouki, tj skijati nepravilno, ili cete nauciti kako skijati pravilno, a velika je razlika.

    Kod pravilnog skijanja se ne radi samo da to estetski izgleda lijepo, da bi vam neki posmatrac rekao da skijate lijepo, nego je tu jos dosta stvari.
    Prva stvar je pravilno iskoriscavanje sopstvenih fizickih resursa.
    95% skijasa koje vidite sa korpe ili sa podnozja, skijaju bez koriscenja stapova ili sa nepravilnim koriscenjem stapova i to je najcesca greska kod samoukih skijasa.
    Stapovi imaju svoju funkciju i neko ih nije tek tako uvrstio u standardnu skijasku opremu (uz same pancerice i skije).

    Kod nekoriscenja stapova, skijacete samo "nogama", tj noge ce konstantno biti u naponu (grcu), dok kod koricenja stapa, u odredjenom momentu ritma, tj u zavoju, rukom cete se osloniti na stap i upravo je taj momenat trenutak kad su noge rasterecene. Dakle, ritmicno opterecenje lijeve ruke-nogu-desne ruke-nogu, je kljucno za pravilno skijanje, samim tim i za skijanje od nekoliko sati u nizu, uz minimalan zamor.
    Bez koriscenja stapova cete moci skijati svega par sati, jer ce vas noge usled konstantnog opterecenja izdati.

    Druga najcesca greska "neskolovanih" skijasa je "sjedjenje", tj povlacenje pozadi.
    Opterecenje treba da bude na prednjim djelovima skija, a ne na repovima, odnosno cjevanice moraju da su oslonjene na pancerice. Takodje, za to je potreban i polucucanj, sto kod mnogih izostaje, jer nemaju snage i kondicije da odrze polucucanj, nego hoce da skijaju stojeci.
    Taj problematicni nagib pozadi, tj povlacenje pozadi je odbrambeni mehanizam tijela u cilju odbrane od brzine, razumije se, u nedostatku adekvatne tehnike, odnosno tehnike savladjivanja, kontrole i odrzavanja konstantne brzine.

    Ispravljanje (narocito dugogodisnjeg) skijanja je cesto dupli posao, nego u samom pocetku nauciti pravilno da se skija.

    Tako da, imate dvije opcije, da se malo "otvorite" i da pravilno naucite da skijate i uzivate u skijanju ili onu drugu, da ustedite novac za instruktora i nikad ne nauucite da skijate, nikad istinski ne uzivate u skijanju i "skijate" u grcu.

    Ovo mi je bas danas Darko objasnjavao . Nije mi bas koncept potpuno legao al tek sam danas prvi put radio na tome, treba vremena. Dodavati elemenat po elemenat.

    Uh kako ssam se zeznuo pod upalom listova od prosli dan sam skijao, zadnja dva spusta sam bas rizikovao, noge ne slusaju nista, 0.
    Sate sate sate

  13. #986
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    E stadoh i ja na bord po prvi put u zivotu, nikad me snijeg nije privlacio, nesto ne volim zimu, vise sam ljetnji co'ek, no me nagovori drug da podjemo.

    Nista instruktor i te zajebancije, odmah gore na 1450 na plavu stazu, do dolje mi je trebalo jedno sat i po i preko 50 padova, u jednom trenutku sam pomislio da skinem bord i spustim se pjeske do dolje, ali inat mi nije dao, vec drugo spustanje je bilo dosta bolje i nekih 10 padova, trece sam prosao sa samo 3-4 pada, nije to bordovanje, znam, ali sam zadovoljan prikazanim vjestinama hahah
    Inace imam problem koji vucem preko 10 godina jos dok sam igrao fudbal, oba koljena su mi losa, po par puta klizala casica, ali nekako nisam ni razmisljao o tome dok sam se spustao i nisam osjetio nikakvu bol u koljenima, poslije prvog dana velika upala noznih misica, najvise listova, nisam mogao da ustanem sa stolice a da se ne pridrzim rukom drugi dan sam se malo opustio pa sam se brze spustao, ali su i padovi bili bolniji.

    Odgledao sam par snimaka na yt poslije svega toga i shvatio da bi bolje bilo da sam uzeo instruktora ali nema veze, idemo dalje.

    Inace moje laicko misljenje je da ono nije plava staza, zanemarimo sve ostalo, ali ono poslednje skretanje desno je bas usko i mnogo je leda tu, a ispod jarak visine 2-3 metra, tu mi je najteze bilo, jer moram nekako proci a da ne promasim rutu, a isto tako moram gledati iza sebe da ne smetam ostalima jer nema dovoljno sirine.

    Sve u svemu kajem se sto nisam ranije probao ovo, jer je super stvar, adrenalin na max i odmoris mozak sto je najbitnije.

    Sledeci put idem samo kad su radni dani, vikendom se ne isplati, izgubi se dosta vremena na zicari, cekao sam po pola sata u red.

    Ako ko ima da preporuci gdje rentirati opremu za skijanje (moze i pg) jer se ono gore ne isplati, oba puta sam imao problem da nadjem bord i cizme, prvi dan je bord bio malo ostecen po stranama, a drugi dan sam morao da uzmem cizme 2 broja vece jer nisu imali brojeva.
    E koje ces vrijeme ustedjeti ako uzmes 4-5 casova. Meni je zet instruktor i uspio izmedju casova sa drugim klijentima da baci pogled na to sto radim, dovoljna su bila ta 5 minuta i napravio sam veci napredak nego prethodnih 2 sata mog skijanja.

    Mada vidim da si bord probao, ne znam ima li za to instruktora gore :/
    Sate sate sate

  14. #987
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Ovo mi je bas danas Darko objasnjavao . Nije mi bas koncept potpuno legao al tek sam danas prvi put radio na tome, treba vremena. Dodavati elemenat po elemenat.

    Uh kako ssam se zeznuo pod upalom listova od prosli dan sam skijao, zadnja dva spusta sam bas rizikovao, noge ne slusaju nista, 0.
    Darko je sjajan instruktor. Misova skola

    Sto se koncepta ucenja tice, koncept moze varirati od ucitelja do ucitelja, ali u svakom slucaju ne smije biti zurbe i ne smiju se elementi preskakati.
    Ja najvise postujem jedan element, pa se to dobro utvrdi, pa drugi element, pa se i on dobro utvrdi, itd, kao cigla po cigla kad se pravi kuca. Ako se odjednom nanizu cigle, klimavo je , nestabilno i neodrzivo.

    Kad pomenu zamor misica (listova u tvom slucaju) - pri umoru je preporuka potencirati sto cesce odmore na stazi. Iz dva razloga:
    Prvi razlog je sto umorni misici nece moci da izvedu ono sto zelite i veliki je rizik od povrede.
    Drugi razlog, a mozda bi trebao biti i na prvom mjestu, je sto ne uzivate, nego skijate na silu.

    Skijanje je sport/rekreacija za uzivanje a ne nesto sto se radi u grcu ili na silu.

  15. The Following User Says Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  16. #988
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,016
    Thanks Thanks Given 
    1,143
    Thanks Thanks Received 
    1,476
    Thanked in
    639 Posts

    Default

    https://www.blic.rs/biznis/privreda-...r-sada/sgxs5bd

    Citam da je ovo u Sfrj jedan od boljih ski kompleksa bio


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #989
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    1,036
    Thanked in
    423 Posts

    Default

    Peti dan skijanja na Zlatibor.
    Iznad svakih ocekivanja, djeca odusevljena maksimalno a i mi stariji

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to crane_operator For This Useful Post:


  19. #990
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Treći dan Kopaonika, prva dva dana smo izviđali staze, đe što kako može da se poveže i slično.

    Danas smo od 9 do 13:30 kad smo pauzu napravili odvozili: sa Karamana onu laganu stazu 6 do korpe za Pančić, Pančić crvenu (staza 4) koja je savršenstvo rano ujutro, ovjerili crvenu Duboku sa Pančića (nisam htio da isprobavamo Duboku crnu to možda sjutra odradimo), Krčmar (bilo leda nismo se vraćali gore, samo smo je jednom odvozili), Mali Karaman, Marine vode, sve staze na Gobelji (tri crvene i dvije crne), ko je bio zna kako su lijepe staze od Gobelje do Malog Karamana (Jaram i desetka), Gvozdac crni ski put i dno Ledenica.... Znači ludnica od skijanja. Poslije pauze smo još malo vrćeli Karaman, Pančić, Krst. Jedino što danas nismo vozili je ona Sunčana dolina, vozili smo prvi dan i što znam monotono je. Ledenice sam vidio i vozili smo taj donji dio i peli se onim liftom sa kabinom iznad njih i definitivno djecu na njih voditi neću.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-01-22 at 21:58.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  21. #991
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Što znam, meni je Sunčana baš vrhunska staza. Ne znam ima li ove godine brzinomjera pokraj staze. Dobar je trip zalećeti se odozgo i viđet svoju brzinu

  22. #992
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,127
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Evo ovi nasi paklenici rade testiranje K7.... dako ga vise iztestiraju i puste do februara u pogon...

  23. #993
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Neka K7 i autoput puste i iduce zime i ja prezadovoljan.

  24. #994
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,108
    Thanks Thanks Given 
    248
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Da nece ko ici u utorak u kl na skijanje? Nadjoh slobodnog vremena a nisam mogao naci ovih ski buseva da idu utorkom. Ako ima ko da ide a ima mjesto slobodno neka javne, logicno dacu za gorivo kolko bude trebalo

  25. #995
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    788
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Je li moguće da iz Podgorice nema ski - buseva koji bi vozili do skijališta prije podne i vraćali skijaše popodne?

  26. #996
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,108
    Thanks Thanks Given 
    248
    Thanks Thanks Received 
    858
    Thanked in
    443 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Clubbin' View Post
    Je li moguće da iz Podgorice nema ski - buseva koji bi vozili do skijališta prije podne i vraćali skijaše popodne?
    Ima samo nedeljom da ja znam

  27. #997
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Uzeo bih bord i vezove, ima li neko savjet kakva vrsta daske je najbolja za pocetnika, flat, rocker ili nesto trece?
    Najbitnije da je laka za upravljanje, da dobro naucim osnove, pa cu kasnije istrazivat stilove voznje

  28. #998
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    2,207
    Thanks Thanks Given 
    260
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Nema tu...instruktori skijanja sat skijanja po osobi naplacuju od 20 do 30 eura.
    Nijeste obavezni da ih angazujete.
    Ali ili cete dovjeka ostati samouki, tj skijati nepravilno, ili cete nauciti kako skijati pravilno, a velika je razlika.

    Kod pravilnog skijanja se ne radi samo da to estetski izgleda lijepo, da bi vam neki posmatrac rekao da skijate lijepo, nego je tu jos dosta stvari.
    Prva stvar je pravilno iskoriscavanje sopstvenih fizickih resursa.
    95% skijasa koje vidite sa korpe ili sa podnozja, skijaju bez koriscenja stapova ili sa nepravilnim koriscenjem stapova i to je najcesca greska kod samoukih skijasa.
    Stapovi imaju svoju funkciju i neko ih nije tek tako uvrstio u standardnu skijasku opremu (uz same pancerice i skije).

    Kod nekoriscenja stapova, skijacete samo "nogama", tj noge ce konstantno biti u naponu (grcu), dok kod koricenja stapa, u odredjenom momentu ritma, tj u zavoju, rukom cete se osloniti na stap i upravo je taj momenat trenutak kad su noge rasterecene. Dakle, ritmicno opterecenje lijeve ruke-nogu-desne ruke-nogu, je kljucno za pravilno skijanje, samim tim i za skijanje od nekoliko sati u nizu, uz minimalan zamor.
    Bez koriscenja stapova cete moci skijati svega par sati, jer ce vas noge usled konstantnog opterecenja izdati.

    Druga najcesca greska "neskolovanih" skijasa je "sjedjenje", tj povlacenje pozadi.
    Opterecenje treba da bude na prednjim djelovima skija, a ne na repovima, odnosno cjevanice moraju da su oslonjene na pancerice. Takodje, za to je potreban i polucucanj, sto kod mnogih izostaje, jer nemaju snage i kondicije da odrze polucucanj, nego hoce da skijaju stojeci.
    Taj problematicni nagib pozadi, tj povlacenje pozadi je odbrambeni mehanizam tijela u cilju odbrane od brzine, razumije se, u nedostatku adekvatne tehnike, odnosno tehnike savladjivanja, kontrole i odrzavanja konstantne brzine.

    Ispravljanje (narocito dugogodisnjeg) skijanja je cesto dupli posao, nego u samom pocetku nauciti pravilno da se skija.

    Tako da, imate dvije opcije, da se malo "otvorite" i da pravilno naucite da skijate i uzivate u skijanju ili onu drugu, da ustedite novac za instruktora i nikad ne nauucite da skijate, nikad istinski ne uzivate u skijanju i "skijate" u grcu.
    Iz ovog zaključujem da sugerišeš da je nemoguće naučiti pravilno skijanje bez instruktora - što je po meni neistina, budući da je danas dostupno toliko video materijala, kurseva, i znanja na svakom ćošku da se i mnogo komplikovanije stvari od (rekreativnog) skijanja uče bez obaveznog prisustva profesionalca. Naravno, slažem se - učenje sa instruktorom je značajno bolje, još značajnije brze, i svima ga preporučujem - ali učenje bez njega apsolutno NIJE nemoguće.

    Dodao bih, ova forma savjeta za štapove i "sjedjenje pozadi" funkcioniše ako se upućuje početniku ili neambicioznom rekreativcu - onog momenta kada se pređe na ozbiljne stvari (carving), štapovi dobijaju drugačiju funkciju, u kontroli balansa i pravilnog posture opšte, a i "sjedjenje pozadi" ne biva nepravilno (čuveni "toilet seat"), već štaviše - textbook example pravilnog stava kod određenih stilova (najizraženije kod downhill-a, priložena fotografija).

    P.S. Nisam "samouk" ako je to bitno za ovu diskusiju.



    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  29. #999
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,121
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Naravno, slažem se - učenje sa instruktorom je značajno bolje, još značajnije brze, i svima ga preporučujem - ali učenje bez njega apsolutno NIJE nemoguće
    Dobro, makar smo se oko ovoga slozili

    Quote Originally Posted by Markez View Post
    Dodao bih, ova forma savjeta za štapove i "sjedjenje pozadi" funkcioniše ako se upućuje početniku ili neambicioznom rekreativcu - onog momenta kada se pređe na ozbiljne stvari (carving), štapovi dobijaju drugačiju funkciju, u kontroli balansa i pravilnog posture opšte, a i "sjedjenje pozadi" ne biva nepravilno (čuveni "toilet seat"), već štaviše - textbook example pravilnog stava kod određenih stilova (najizraženije kod downhill-a, priložena fotografija).

    P.S. Nisam "samouk" ako je to bitno za ovu diskusiju.



    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Sto se stapova tice, stapovi su potrebni za tehniku pluzni zavoj i osnovni zavoj, ne koriste se (ne zabadaju) za karving. Eventualno ce ih tu i tamo neko zabosti zbog odrzavanja ritma, inace sa karvingom oslanjanja na njima nema.

    Sto se slike tice, mozda djeluje da lik sjedi pozadi, ali posto je na nizbrdici, tj vjerovatno skija spust, tvrdim ti da mu je opterecenje (makar blago) na prednjim djelovima skija, ali nikako na repovima.

    Da ja znam, jedina tehnika skijanja gdje se koristi opterecenje na zadnjim djelovima skija (repovima) je voznja kroz duboki neutabani snijeg (cijelac) i to ne sirokim skijama, nego skijama za alpsko skijanje (tj "obicnim", skijama). Tom tehnikom je jedino izvodljivo skijanje u takvom snijegu i sa takvim skijama.

  30. The Following User Says Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  31. #1000
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Dobro, makar smo se oko ovoga slozili



    Sto se stapova tice, stapovi su potrebni za tehniku pluzni zavoj i osnovni zavoj, ne koriste se (ne zabadaju) za karving. Eventualno ce ih tu i tamo neko zabosti zbog odrzavanja ritma, inace sa karvingom oslanjanja na njima nema.

    Sto se slike tice, mozda djeluje da lik sjedi pozadi, ali posto je na nizbrdici, tj vjerovatno skija spust, tvrdim ti da mu je opterecenje (makar blago) na prednjim djelovima skija, ali nikako na repovima.

    Da ja znam, jedina tehnika skijanja gdje se koristi opterecenje na zadnjim djelovima skija (repovima) je voznja kroz duboki neutabani snijeg (cijelac) i to ne sirokim skijama, nego skijama za alpsko skijanje (tj "obicnim", skijama). Tom tehnikom je jedino izvodljivo skijanje u takvom snijegu i sa takvim skijama.
    I kod advanced carvinga na jako strmim stazama se sjedi pozadi, ali to je već za mene kvantna fizika.

    Ja sam sad u fazi da mi karving ide na plavim stazama (i to baš ono da su mi noge i ramena u istom pravcu odnosno mjestu, a da mi noge idu lijevo desno) dok na strmijim crvenim dolazi do proklizavanja i pored toga što su naoštrene, mada su mi skije premekane za moju težinu i odslužile su svoje evo preko 10 godina ... al izguraće još ovo do kraja sezone.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 40 of 72 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. skijanje
    By neshalav in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-13, 20:56
  2. Skijanje
    By miga in forum Ostali sportovi
    Replies: 78
    Last Post: 31-01-13, 14:11
  3. P: Nešto za skijanje
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 24-01-10, 20:15
  4. Skijanje
    By kaleza in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-08, 15:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •