Page 11 of 72 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1776

Thread: Skijanje

  1. #251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    oce li ko od velikana skijanja pogleda ponutu Intersporta vezano sa skije (i opremu). ako je iole ok, da potrgujem konacno i nakanim sebe posle 5godina da ponovo pocnem
    Nikad ne bih uzeo novo.
    Moze se naci mnogo povoljnije polovna a ocuvana skija, koja, kad se adekvatno servisira, bude jednako dobra kao i nova skija. To tvrdim!
    Treba samo znati izabrati.
    Kod kupovine polovne skije, pored odgovarajuce visine i zeljenog radiusa, treba samo obratiti paznju na debljinu kantne, tj koliko je potrosena prilikom prethodnih ostrenja. Sve ostalo se moze srediti.

    Cak i kod kupovine polovnih pancerica, postoji jednostavan nacin temeljnog dezinfikovanja unutrasnje cizme, da se ne sjekiras ko je i koliko ih je sve obuvalo tu pancericu.
    Samo prilikom kupovine obratiti paznju da broj pancerice odgovara i da je udobna. Sve se dalje lako rjesava.

    I tako...umjesto 600-700 eura za nove skije i pancerice prodjes za 100 eura a dobro trgujes.
    Ako ti budu trebali savjeti, pitaj.

  2. #252
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Nikad ne bih uzeo novo.
    Moze se naci mnogo povoljnije polovna a ocuvana skija, koja, kad se adekvatno servisira, bude jednako dobra kao i nova skija. To tvrdim!
    Treba samo znati izabrati.
    Kod kupovine polovne skije, pored odgovarajuce visine i zeljenog radiusa, treba samo obratiti paznju na debljinu kantne, tj koliko je potrosena prilikom prethodnih ostrenja. Sve ostalo se moze srediti.

    Cak i kod kupovine polovnih pancerica, postoji jednostavan nacin temeljnog dezinfikovanja unutrasnje cizme, da se ne sjekiras ko je i koliko ih je sve obuvalo tu pancericu.
    Samo prilikom kupovine obratiti paznju da broj pancerice odgovara i da je udobna. Sve se dalje lako rjesava.

    I tako...umjesto 600-700 eura za nove skije pancerice prodjes za 100 eura a dobro trgujes.
    Ako ti budu trebali savjeti, pitaj.
    @acs

    Ja bih pancerice i naočare kupio nove, ovo ostalo (skije, vezovi, štapovi) može polovno.
    Pancerica se formira dijelom i prema stopalu, stoga predlažem nove. Bilo bi idealno da ostavip depozit u radnji (ako može) pa poneseš dvoje pancerica doma (obuješ jednu od jednih drugu od drugih i sačekaš makar pola sata kad se skroz stople od noge da vidiš koje ti bolje leže).

    Mislim ja sam svojevremeno kupio sve novo, al tad je meščini sva oprema bila dosta jeftinija.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-01-20 at 13:24.

  3. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  4. #253
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Ove godine konacno kupih opremu i nidje snijega

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  5. #254
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,244
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    ...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  6. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Biće paklen vikend
    Neće se moći skijati od gužve, a možda i od krša.
    Last edited by BlackVelvet; 30-01-20 at 18:09.
    Who let the dogs out

  7. #256
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Kako je danas na stazi (1450)?
    Midlim se da sjutra podjem malo, djecu da povedem. Kako shvatih radi ona plava staza.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  8. #257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Konacno je pocelo da pada ovo gomno


  9. #258
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Konacno je pocelo da pada ovo gomno

    Sad udjoh da napišem fala qrcu više

    http://riders.me/kolasin1450-live-cam/

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #259
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Jel ovo dovoljno da otvore sve staze?

  11. #260
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Kakva je staza danas bila na 1600?

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  12. #261
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Kakva je staza danas bila na 1600?

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Ja sam krenuo al ne znam dje da idem na 1450 ili 1600. Ima li ko info koja opcija je bolja...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #262
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Ja idem na 1600. Na 1450 juce kamenja po stazi

    Sent from my HD1910 using Tapatalk

  14. #263
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    Ja idem na 1600. Na 1450 juce kamenja po stazi

    Sent from my HD1910 using Tapatalk
    Na jednom dijelu je baš dosta bilo. Ajde javi kako je na 1600

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  15. #264
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    A boga mi nikako. Lose ostampano tj nemaju sta da ostampaju neravno,kamencica po stazi. Toplo je,jos sad kad omeksa,baci. Da uvati jos 5-6 puta da se spustim i to je to za ovu zimu ako ne pane ozbiljan snijeg.

    Sent from my HD1910 using Tapatalk

  16. #265
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Rezulatat danasnjeg skijanja. I ja i drug. A nije da ne umijemo skijat.

    Sent from my HD1910 using Tapatalk

  17. #266
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,221
    Thanked in
    1,681 Posts

    Default

    Kako sam se naskijala u snu preksinoć...ihaaaa
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  18. #267
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    Rezulatat danasnjeg skijanja. I ja i drug. A nije da ne umijemo skijat.

    Sent from my HD1910 using Tapatalk


    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  19. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Znam da je muka na nas skijase ali ic na 15cm snijega.... Nema potrebe zaista.


  20. #269
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ima li đe snijega za odves đecu śutra na sankanje?

    Sent using Tapatalk

  21. #270
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    Ima li đe snijega za odves đecu śutra na sankanje?

    Sent using Tapatalk
    Za sankanje su ti ok i Bjelasica i Žabljak.

    http://riders.me/kolasin1450-live-cam/

    http://tcdurmitor.me/?page_id=2010

    Ne znam za Vučje i Ivanova korita kakva je situacija



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 15-02-20 at 13:25.

  22. #271
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Hvala kimmi

    Sent using Tapatalk

  23. #272
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Vratih se sa Banskog... generalna ocjena ... nece me vise gledat tamo....

    Pa aj da krenem redom

    1. Prvo sto je u pm daleko, skoro 1000 km u jednom pravcu. Ja sam isao iz HN i preko Srbije direkt u Bugarsku. (Postoji i kraca varijanta preko Kosova i Makedonije al to nisam htio da isprobavam). Od Kragujevca pa do granice sa Bugarskom je odlican autoput... nakon toga smjenjuju se brze ceste i autoputevi i kroz Bugarsku.

    2. Smjestaj, e kako su nas tu zajebali za razliku od prosle godine... na slici jedno u stvarnosti drugo...

    3. Ski pasovi - skuplji nego prosle god....cjelodnevni izadje oko 37 eur... ako ces na vise dana i nema ti neke ustede... mislim da je maksimalna usteda nepunih 5 eur-a. Al ajd sve to da nisu guzve paklene... prvi dan smo u redu cekali na gondolu 2 sata da se ukrcamo....

    4. Staze u katastrofa stanju, dzaba im i vjestacki snijeg kad to nista nije bilo utabano i pripremljeno... bordera mali milion i naprave takav haos na stazi da su to bili takvi prelazi izmedju djelova gdje je samo led na stazi do nekakvih gomila da se slomis pri vecim brzinama....

    5. Digli cijene svega zivoga.... marketi im skoro duplo skuplji od nasih.... restorani preskupi a hrana nikakva.... bice da i oni vade sezone ko ovi nasi lokalni turisticki eksperti...


    Uglavnom opsti utisak mi je negativan bio ove godine. Zao mi je sto mi ne iskoristimo ljepote Bjelasice i Kolasina.... i garantujem da bi Kolasin mogao biti konkurentan ovom Banskom da su nasi samo odlucili da prosire i osavremene Kolasin 1450 i 1600.... i da su tu krenuli sa svim investicijama a ne od Mojkovca do Bijelog polja....

  24. The Following 3 Users Say Thank You to osvajaci pg For This Useful Post:


  25. #273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Vratih se sa Banskog... generalna ocjena ... nece me vise gledat tamo....

    Pa aj da krenem redom

    1. Prvo sto je u pm daleko, skoro 1000 km u jednom pravcu. Ja sam isao iz HN i preko Srbije direkt u Bugarsku. (Postoji i kraca varijanta preko Kosova i Makedonije al to nisam htio da isprobavam). Od Kragujevca pa do granice sa Bugarskom je odlican autoput... nakon toga smjenjuju se brze ceste i autoputevi i kroz Bugarsku.

    2. Smjestaj, e kako su nas tu zajebali za razliku od prosle godine... na slici jedno u stvarnosti drugo...

    3. Ski pasovi - skuplji nego prosle god....cjelodnevni izadje oko 37 eur... ako ces na vise dana i nema ti neke ustede... mislim da je maksimalna usteda nepunih 5 eur-a. Al ajd sve to da nisu guzve paklene... prvi dan smo u redu cekali na gondolu 2 sata da se ukrcamo....

    4. Staze u katastrofa stanju, dzaba im i vjestacki snijeg kad to nista nije bilo utabano i pripremljeno... bordera mali milion i naprave takav haos na stazi da su to bili takvi prelazi izmedju djelova gdje je samo led na stazi do nekakvih gomila da se slomis pri vecim brzinama....

    5. Digli cijene svega zivoga.... marketi im skoro duplo skuplji od nasih.... restorani preskupi a hrana nikakva.... bice da i oni vade sezone ko ovi nasi lokalni turisticki eksperti...


    Uglavnom opsti utisak mi je negativan bio ove godine. Zao mi je sto mi ne iskoristimo ljepote Bjelasice i Kolasina.... i garantujem da bi Kolasin mogao biti konkurentan ovom Banskom da su nasi samo odlucili da prosire i osavremene Kolasin 1450 i 1600.... i da su tu krenuli sa svim investicijama a ne od Mojkovca do Bijelog polja....
    Iz Banskog se sinoc vratih i ja.
    Krenuo bih redom da te demantujem i iskrituikujem redom stavku po stavku sto si iznio jer se ama ni sa jednom ne bih slozio.
    Mislim da se moze reci da sam kompetentan s obzirom na to da mi je ovo do sad bio okruglo deseti odlazak na skijanje u Bansko.

    1. Prvo sto je u pm daleko, skoro 1000 km u jednom pravcu. Ja sam isao iz HN i preko Srbije direkt u Bugarsku. (Postoji i kraca varijanta preko Kosova i Makedonije al to nisam htio da isprobavam). Od Kragujevca pa do granice sa Bugarskom je odlican autoput... nakon toga smjenjuju se brze ceste i autoputevi i kroz Bugarsku.
    Da si isao preko Albanije, Kosova i Makedonije, put bi ti bio 680km. I ovom rutom je dobar dio u autoputu

    2. Smjestaj, e kako su nas tu zajebali za razliku od prosle godine... na slici jedno u stvarnosti drugo...
    Da si se malo prethodno rapsitao, i dobio preporuku, ne bi kiksao sa smjestajem. Gallileo je nudio za 260 eura smjestaj u hotelu Kasa Karina koji je cist, dobro ugrijan, udoban i sa besplatnih koriscenjem spa centra (bazen, sauna, parno, hamam). Hrana na bazi svedskog stola. Da jedes kolko oces, cega oces. Od 10 puta koliko sam do sad bio u Banskom, 8 puta sam boravio u ovom hotelu i ja ga ne mijenjam.
    Hotel je od gondole udaljen 200m, dakle u pancericama se izlazi iz hotela do gondole.

    3. Ski pasovi - skuplji nego prosle god....cjelodnevni izadje oko 37 eur... ako ces na vise dana i nema ti neke ustede... mislim da je maksimalna usteda nepunih 5 eur-a. Al ajd sve to da nisu guzve paklene... prvi dan smo u redu cekali na gondolu 2 sata da se ukrcamo....
    Cjelodnevni ski pas kosta 70 leva, sto je zapravo oko 35 eura. Za studente je 32 eura. Da si znao (i ako si studirao), mogao si ponijeti svoj stari (ili aktuelni, ako jos studiras) indeks i sa njim ostvariti popust.
    Ja sam upravo to radio ove i prosle godine sa indeksom iz 2004. god.
    Vezano za guzvu koju si pomenuo- ski pass se uzima danas za sjutra, tj cim zavrsis skijanje, odmah ga uzimas za sjutra dan da ne bi cekao sjutra u redovima na salterima.
    A sto se tice guzve oko cekanja gondole, to si sam kriv zbog organizacije. Ako ti dorucak pocinje u 7:30, kao u vecini hotela, ti moras biti spreman (tj bez vracanja u sobu) da ides u restoran i imas punih pola sata da doruckujes, tj do 8:00h. Ako do gondole stignes do 8:10-8:20h tvrdim ti da ces medju prvima biti u redu za gondolu, i neces cekati ukrcavanje ni 15 min.

    4. Staze u katastrofa stanju, dzaba im i vjestacki snijeg kad to nista nije bilo utabano i pripremljeno... bordera mali milion i naprave takav haos na stazi da su to bili takvi prelazi izmedju djelova gdje je samo led na stazi do nekakvih gomila da se slomis pri vecim brzinama....
    Staze uopste nijesu bile u katastrofalnom stanju, nego je na stazama bilo puno leda. Ako ne umijes da vozis po ledu, tu si sam kriv. Mogu da ti preporucim instruktora da nemas vise takvih problema. Takodje, za gomile koje si pomenuo (hupsere) takodje postoji vrlo jednostavna tehnika prelazenja kao da ne postoje. To je takodje nesto sto te moze nauciti iole iskusan instruktor.

    5. Digli cijene svega zivoga.... marketi im skoro duplo skuplji od nasih.... restorani preskupi a hrana nikakva.... bice da i oni vade sezone ko ovi nasi lokalni turisticki eksperti...
    Ne znam dje si trgovao. Konkretno, cijene u Aldo marketu, iznad Queen's Pub-a su cijene kao kod nas, ako ne i za nijansu nize. Za cijene u restoranima se slazem, ali ako si pored hrane u smjestaju morao jesti po restoranima, ti si opasno kiksao sa izborom smjestaja.

    Tako da, mislim da nije Bansko uopste lose skijaliste, nego si ti platio danak neiskustvu.

  26. The Following 3 Users Say Thank You to DJuzla For This Useful Post:


  27. #274
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,486
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Staze, veli, nijesu u lošem stanju nego su pune leda. Nije go*no, nego se pas počkio.
    Zna se što je dobra staza. Nemojmo se pravit blesavi. Možeš platit instruktora da te uči i po hupsterima da voziš, ali to nije ni poenta, ni merak.
    Last edited by Lackie; 19-02-20 at 13:03.

  28. #275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lackie View Post
    Možeš platit instruktora da te uči i po hupsterima da voziš, ali to nije ni poenta, ni merak.
    My knees like this...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 11 of 72 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. skijanje
    By neshalav in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-13, 20:56
  2. Skijanje
    By miga in forum Ostali sportovi
    Replies: 78
    Last Post: 31-01-13, 14:11
  3. P: Nešto za skijanje
    By NokiaPg in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 24-01-10, 20:15
  4. Skijanje
    By kaleza in forum Ostali sportovi
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-08, 15:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •