Page 11 of 65 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #251
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ne moze to da ti kaze.Zakonom te sleduje put do tvog dvorista,kuce pa makar preko tudjeh,drzava je duzna da ti obezbijedi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  2. #252
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ipak to mi nekako nije logično, po meni etažni vlasnici bi trebalo da budu i vlasnici placa.

  3. #253
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Vjerujem ja da je tako u zakonu.Ali mi nijesi odgovorio ko da prisustvuje sastancima SEV kad za 2 stana u našem ulazu u katastarskom listu piše : vlasnik-Crna Gora ?
    P.S. Istina,korisnici tih stanova plaćaju redovno za održavanje

    Sent from my room
    Drzava Crna Gora ima svog predstavnika u svemu, u tom slucaju je vlasnik tih stanova Glavni Grad ako je Podgorica i uredno se posalje poziv za Skupstinu Etaznih vlasnika kod Gradonacelnika i oni ce poslati predstavnika na sastanak, ne razumijem sto je tu nejasno?
    Ako se ne odazovu svakako vecina prisutnih odlucuje bez njih, i to je to.

  4. #254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ipak to mi nekako nije logično, po meni etažni vlasnici bi trebalo da budu i vlasnici placa.
    Tako bi trebalo, kao sto su u siti kvart, ali recimo mi iz Lepe Kate trpimo stare repove, pa je vlasnik okoline i dalje KAP iako su svi vlasnici uredno otplatili stanove. Zasto? Reci mi da ti kazem.
    Pa evo nam Parking servis bukvalno ali BUKVALNO OTEO PARKING ispred zgrade i stavili da se naplacuje ljudi moji.
    To samo odje moze, nidje drugo.
    Dosli ljudi jedan dan, okrecili farbom parking mjesta i stavili znak da se naplacuje i to je to, ovo je sad nase a vas ko ebe sto je to vase 30 godina.
    Smisla nema sto se radi odje.

  5. #255
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Koliko traje da se SEV registruje po prvi put ? Konkretno koliko se čeka u Monstatu ?
    Otprilike nedjelju dana od kad posalju iz Sekretarijata u Monstat.
    Mada moze to brze da se zavrsi ako sam podjes da izigravas kurira da ne cekas da ide sluzbenim putem.

  6. #256
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Otprilike nedjelju dana od kad posalju iz Sekretarijata u Monstat.
    Mada moze to brze da se zavrsi ako sam podjes da izigravas kurira da ne cekas da ide sluzbenim putem.
    Cekat ces i mjesec....

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  7. #257
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Bili smo do advokata da predamo utuženja za stanara(stan se vodi na preminulu osobu) koji ne plaćaju održavanje.
    Reče nam da to ne može,osim da pokrenemo ostavinski postupak,pa kad se odrede nasljednici da se potraživanje SEV ravnomjerno raspodijeli na sve nasljednike,ali to je, kako reče advokat "ne lipši magarče do zelene trave".
    Ima li ko neko drugo iskustvo sa ovakvim stanarima(inače ne plaćaju ni vodu,komunalije,porez...može im biti)

    Sent from my room

  8. #258
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Bili smo do advokata da predamo utuženja za stanara(stan se vodi na preminulu osobu) koji ne plaćaju održavanje.
    Reče nam da to ne može,osim da pokrenemo ostavinski postupak,pa kad se odrede nasljednici da se potraživanje SEV ravnomjerno raspodijeli na sve nasljednike,ali to je, kako reče advokat "ne lipši magarče do zelene trave".
    Ima li ko neko drugo iskustvo sa ovakvim stanarima(inače ne plaćaju ni vodu,komunalije,porez...može im biti)

    Sent from my room
    Nema druge bez da pričate sa njima i zajedno nađete rješenje.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #259
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Jedino ko bi od njih bio raspoložen da priča je pokojna baba im.U stvari ona ne bi ni puštila da se duguje da je živa.Ovako ćerci i unučadima stan ostao,pa se ne sjekiraju što babi raste dug za sve što im ne mogu naplatiti.No što bi se oni sjekirali kad se ni država ne sjekira.Od ostalih 15 stanara bar 10 bi isto postupilo,da im može bit'.
    Nego,pitao sam zato što neko ovdje napomenu da se u ovakvom slučaju može staviti teret na stan,pa kad se stan(nekad ipak) bude prevodio na nasljednika da ne može dok se ne izmiri dugovanje.Ovaj naš advokat kaže da tako nešto ne može.
    Zato pitah ođe,da nema neko drugačije iskustvo sa advokatom ili izvršiteljem,pa da nam ih preporuči.

    Sent from my room

  10. #260
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Jedino ko bi od njih bio raspoložen da priča je pokojna baba im.U stvari ona ne bi ni puštila da se duguje da je živa.Ovako ćerci i unučadima stan ostao,pa se ne sjekiraju što babi raste dug za sve što im ne mogu naplatiti.No što bi se oni sjekirali kad se ni država ne sjekira.Od ostalih 15 stanara bar 10 bi isto postupilo,da im može bit'.
    Nego,pitao sam zato što neko ovdje napomenu da se u ovakvom slučaju može staviti teret na stan,pa kad se stan(nekad ipak) bude prevodio na nasljednika da ne može dok se ne izmiri dugovanje.Ovaj naš advokat kaže da tako nešto ne može.
    Zato pitah ođe,da nema neko drugačije iskustvo sa advokatom ili izvršiteljem,pa da nam ih preporuči.

    Sent from my room
    Info od agencije za stanovanje je da moze i da taj dug ne zastarjeva i da im se kaci kao teret na nepokretnost nadji drugog advokata! Znaci moraju da ga plate kad tad

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  11. #261
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Info od agencije za stanovanje je da moze i da taj dug ne zastarjeva i da im se kaci kao teret na nepokretnost nadji drugog advokata! Znaci moraju da ga plate kad tad

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Hvala,još neko sa sličnim iskustvom?Konkretno advokatom ili izvrš:teljem kod koga su to ostvarili?

    Sent from my room

  12. #262
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Cekat ces i mjesec....

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Znate li možda kome da se obratim u Monstatu da pitam koji je status? Previše čekamo...

  13. #263
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

  14. #264
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    1,400
    Thanks Thanks Received 
    339
    Thanked in
    154 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    A sad se vodi na opstinu?
    To lice se zastitilo,vj predalo zahtjev da ne moze svako da vidi na koga se vodi

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Zasto ovo može? Mogu li ja sad poć i tražiti isto?

  15. #265
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Još jedno pitanje... Ukoliko u ulazu ima dosta praznih stanova, vlasnici ko zna đe žive, kako doći do njih i kako će oni plaćati išta, kad im se vidi da ni režije ne plaćaju, sanduče im prepuno računa?

  16. #266
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Još jedno pitanje... Ukoliko u ulazu ima dosta praznih stanova, vlasnici ko zna đe žive, kako doći do njih i kako će oni plaćati išta, kad im se vidi da ni režije ne plaćaju, sanduče im prepuno računa?
    Svakako ce racuni dolazit i naplacivat se prinudno sa platne kartice posle utuzenja..A agencija moze da dodje do njih...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  17. #267
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Bili smo do advokata da predamo utuženja za stanara(stan se vodi na preminulu osobu) koji ne plaćaju održavanje.
    Reče nam da to ne može,osim da pokrenemo ostavinski postupak,pa kad se odrede nasljednici da se potraživanje SEV ravnomjerno raspodijeli na sve nasljednike,ali to je, kako reče advokat "ne lipši magarče do zelene trave".
    Ima li ko neko drugo iskustvo sa ovakvim stanarima(inače ne plaćaju ni vodu,komunalije,porez...može im biti)

    Sent from my room
    Quote Originally Posted by joni View Post
    Jedino ko bi od njih bio raspoložen da priča je pokojna baba im.U stvari ona ne bi ni puštila da se duguje da je živa.Ovako ćerci i unučadima stan ostao,pa se ne sjekiraju što babi raste dug za sve što im ne mogu naplatiti.No što bi se oni sjekirali kad se ni država ne sjekira.Od ostalih 15 stanara bar 10 bi isto postupilo,da im može bit'.
    Nego,pitao sam zato što neko ovdje napomenu da se u ovakvom slučaju može staviti teret na stan,pa kad se stan(nekad ipak) bude prevodio na nasljednika da ne može dok se ne izmiri dugovanje.Ovaj naš advokat kaže da tako nešto ne može.
    Zato pitah ođe,da nema neko drugačije iskustvo sa advokatom ili izvršiteljem,pa da nam ih preporuči.

    Sent from my room
    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Info od agencije za stanovanje je da moze i da taj dug ne zastarjeva i da im se kaci kao teret na nepokretnost nadji drugog advokata! Znaci moraju da ga plate kad tad

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Hvala,još neko sa sličnim iskustvom?Konkretno advokatom ili izvrš:teljem kod koga su to ostvarili?

    Sent from my room
    Ma može naravno. Joni promijenite advokata onda ne znam što drugo da ti kažemo. Javni izvršitelj donese rješenje i odradi se promjena sredstava izvršenja. Pa kad se budu ggrabili oko prodaje stana platiće svaki cent.
    U moju zgradu je upravo ovo slučaj čovjek je u inostranstvo i ne zanima ga dug.

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Još jedno pitanje... Ukoliko u ulazu ima dosta praznih stanova, vlasnici ko zna đe žive, kako doći do njih i kako će oni plaćati išta, kad im se vidi da ni režije ne plaćaju, sanduče im prepuno računa?
    Isti savjet kao za joni-a.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #268
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ma može naravno. Joni promijenite advokata onda ne znam što drugo da ti kažemo. Javni izvršitelj donese rješenje i odradi se promjena sredstava izvršenja. Pa kad se budu ggrabili oko prodaje stana platiće svaki cent.
    U moju zgradu je upravo ovo slučaj čovjek je u inostranstvo i ne zanima ga dug.



    Isti savjet kao za joni-a.
    Daj br. ili lokaciju vašeg advokata.Čuo sam za ovu vašu varijantu,ali naš advokat ima drugu priču.
    Hvala

    Sent from my room
    Edit:Inače ćerka živi u stanu pok.majke,nema svoju porodicu,ne plaća sve što joj može biti da ne plaća,a unuci čekaju da tetka odapne pa da...
    Njih smo kontaktirali,plaćali su pola godine,ali više ih ne interesuje.Možda im je projekcija da će tetka poživjet,pa će se načekati da to raskrčme :-)
    Last edited by joni; 04-05-19 at 14:02.

  19. #269
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Daj br. ili lokaciju vašeg advokata.Čuo sam za ovu vašu varijantu,ali naš advokat ima drugu priču.
    Hvala

    Sent from my room
    Edit:Inače ćerka živi u stanu pok.majke,nema svoju porodicu,ne plaća sve što joj može biti da ne plaća,a unuci čekaju da tetka odapne pa da...
    Njih smo kontaktirali,plaćali su pola godine,ali više ih ne interesuje.Možda im je projekcija da će tetka poživjet,pa će se načekati da to raskrčme :-)
    Ulazi Podgorice nama to radi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NIKO, evo ako vam fale ručke na lift da vidite dje su.

    https://www.cdm.me/hronika/stanari-s...vili-policiji/
    Znam, znam, ovo sam ja predao da se objavi. Postao je popularan naš lopov zvani kvaka, nema đe ga nisu izbacili.
    Dosta je društvo i familija da ga prepoznaju, nema mu veće kazne

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Znate li možda kome da se obratim u Monstatu da pitam koji je status? Previše čekamo...
    Završeno ti je to, samo podji licno. Jer se svi iz reda žale na njihovu službenu kurirsku službu, oni valjda to brzo završe, ali ga vrlo tesko prosleđuju dalje jer im je užasna spora ta kurirska služba.

  22. #272
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Kako su neki okrutni, bez empatije, bezdusni cak.. Cus da se tuzi neko da mu se oduzme, blokira, stavi na dobos ili sta vec, imovina od desetina hiljada e, zbog nekoliko isfantazirano bitnih desetina eura za ciscenje necistih..E vala bi se sa tim oprali.. Kud ovaj svijet ide.... Kolji vola zbog kockice od snicle..
    Pa zar nema u tim ulazima ljudi da kazu kud ce vam dusha...
    E vala bi taj dzelat od upravnika letio s mjesta momentalno, pa sa svojom giljotinom nek pici u pecinu odakle je prispio…

    Hvala Lepo

  23. #273
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kako su neki okrutni, bez empatije, bezdusni cak.. Cus da se tuzi neko da mu se oduzme, blokira, stavi na dobos ili sta vec, imovina od desetina hiljada e, zbog nekoliko isfantazirano bitnih desetina eura za ciscenje necistih..E vala bi se sa tim oprali.. Kud ovaj svijet ide.... Kolji vola zbog kockice od snicle..
    Pa zar nema u tim ulazima ljudi da kazu kud ce vam dusha...
    E vala bi taj dzelat od upravnika letio s mjesta momentalno, pa sa svojom giljotinom nek pici u pecinu odakle je prispio…

    Hvala Lepo
    Ako neko dodje i kaze ja nemam podrzavam od svih stanara po 1e i eto al ako neko koristi to sto nemas od ceg da mu naplatis(trenutno) pa te pravi budalom i smije ti se a ti se ubi da svima bude cisto onda nek plati za 10 ili 20 god al neka plati...


    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  24. #274
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nece ljudi da kazu, a nekad treba shvatiti I bez price. Imamo mi tih slucajeva I ja sam insistirala da ti ljudi ne placaju. Niko rijec nije rekao protiv. Da placamo agenciji za kao "nesto", a sustinski za nista, I to na stetu komsija.. Nikako.
    Jednom covjeku su izleceli sa tim kao ne mora da placa (uostalom uredna familija ne pravi niko haos iza sebe), kao "znaju da djeca studiraju, troskovi"... I uvrijedili su covjeka toliko da se zacrvenio od muke, I ko zna kako se uopste snalazi da plati. A svi znaju da...
    Nisu trebali, I nije u redu udarati na ponos. Moglo se drugacije, kao sto smo I uradili za starije osobe. Jedva placaju za ljekove, a kamoli da placaju jos za neke birokrate iz agencija koji nemaju pojma ni kako ulaz izgleda.
    Sa komsijama se zivi, ne sa vlasnicima agencije.

    Hvala Lepo

  25. #275
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Kako su neki okrutni, bez empatije, bezdusni cak.. Cus da se tuzi neko da mu se oduzme, blokira, stavi na dobos ili sta vec, imovina od desetina hiljada e, zbog nekoliko isfantazirano bitnih desetina eura za ciscenje necistih..E vala bi se sa tim oprali.. Kud ovaj svijet ide.... Kolji vola zbog kockice od snicle..
    Pa zar nema u tim ulazima ljudi da kazu kud ce vam dusha...
    E vala bi taj dzelat od upravnika letio s mjesta momentalno, pa sa svojom giljotinom nek pici u pecinu odakle je prispio…

    Hvala Lepo
    Plaćaju struju,internet,kablovsku.Pogodi zašto?
    Ne plaćaju porez,vodu(zajednički vodomjer je u ulazu),komunalije i održavanje zajedničkih prostorija.Pogodi zašto,milosrdni anđele?

    Sent from my room

Page 11 of 65 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •