Page 8 of 65 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast
Results 176 to 200 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iksha View Post
    Koju agenciju predlažete za održavanje ulaza, a da nije Art Gloria?
    Agencija PERLA - 067/616-111, izuzetna ekipa mladih, divnih ljudi. Ja sam se kao Upravnik isto mislio, prikupljao ponude od svih i na kraju izabrao Perlu.
    Za sad su iskustva takva da kazem zlatili se, nebi ih mijenjao za spas. Samo da ostanu kakvi jesu. Topla preporuka!

  2. #177
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iksha View Post
    Koju agenciju predlažete za održavanje ulaza, a da nije Art Gloria?
    Akvila

  3. #178
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    inače kod mene, dva mjeseca nakon sto je uvedena agencija i za to vrijeme dostavljen samo jedan račun, ljudi hoće da se raksine ugovor, da se vrati plaćanje nekoj ženi od prije 5 eura po stanu. nekima je mnogo da placaju 20 centi jer imaju velike stanove

  4. #179
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    inače kod mene, dva mjeseca nakon sto je uvedena agencija i za to vrijeme dostavljen samo jedan račun, ljudi hoće da se raksine ugovor, da se vrati plaćanje nekoj ženi od prije 5 eura po stanu. nekima je mnogo da placaju 20 centi jer imaju velike stanove
    Kazes da to pravno nije moguce.I da ste vec usli u sistem i da ce presjednika ulaza i upravnika ganjat drzava.I da sto god se ozbiljnije desi da ne mozete reagovat.Zacini jos nesto

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  5. #180
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Kazes da to pravno nije moguce.I da ste vec usli u sistem i da ce presjednika ulaza i upravnika ganjat drzava.I da sto god se ozbiljnije desi da ne mozete reagovat.Zacini jos nesto

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    jesam već al dzaba..pritom sus e svi saglasili da dođe agencija prije 2 mjeseca, sad kukaju.. nek rade šta hoće..

  6. #181
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    jesam već al dzaba..pritom sus e svi saglasili da dođe agencija prije 2 mjeseca, sad kukaju.. nek rade šta hoće..
    Prijavi ih komunalnoj i cao..Nas narod,uf....
    Kad kupuju stanove po 100.000nije problem.Sad je za odrzavanje problem.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. #182
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    da, pazi, agencija je usla u decembru, jos nije bila formirana skupština tada.

    rekli su potrajat ce neko vrijeme regsitracija, itd, praznici su pa ce se vjerovatno oteci. decembar i januar su cistili dzabe sem jedne sedmice kad je zena koja cisti za njih imala udes. generalka, opravke braver, svijetla svo to vrijeme. prvi racun stigao u feburaru..i odmah pobuna.

    traze da se sazove skupstina stanara da se otkaze agenciji, ne pojavi se niko. dodje dvoje ljudi koji i ne zive tu nego izdaju i kazu: nama odgovara da je agencija, nek ostane. od prisutnih svi za ostanak. i sad traze novi termin sastanka..

  8. #183
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    da, pazi, agencija je usla u decembru, jos nije bila formirana skupština tada.

    rekli su potrajat ce neko vrijeme regsitracija, itd, praznici su pa ce se vjerovatno oteci. decembar i januar su cistili dzabe sem jedne sedmice kad je zena koja cisti za njih imala udes. generalka, opravke braver, svijetla svo to vrijeme. prvi racun stigao u feburaru..i odmah pobuna.

    traze da se sazove skupstina stanara da se otkaze agenciji, ne pojavi se niko. dodje dvoje ljudi koji i ne zive tu nego izdaju i kazu: nama odgovara da je agencija, nek ostane. od prisutnih svi za ostanak. i sad traze novi termin sastanka..
    Jesi ti uoravnik,presjednik.?
    Pa sazovi opet,ako opet dodje par ljudi i imas vecinu prijatno dovidjenja.Ako ne dodje niko isto prijatno dovidjenja.
    Zovnes agenciju i isto im kazes pa nek ih pravno pritisnu.Nevjerovatno covjece kakav je narod.Sjutra da otpadne fasada i da pukne zajednicka cijev bilo bi da zovetetu zenu sto vam cisti da vam to sredjuje Ili bi jednom stan bio pod vodom,a drugi bi kazali "mi nemamo problem" i cao..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  9. #184
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Jesi ti uoravnik,presjednik.?
    Pa sazovi opet,ako opet dodje par ljudi i imas vecinu prijatno dovidjenja.Ako ne dodje niko isto prijatno dovidjenja.
    Zovnes agenciju i isto im kazes pa nek ih pravno pritisnu.Nevjerovatno covjece kakav je narod.Sjutra da otpadne fasada i da pukne zajednicka cijev bilo bi da zovetetu zenu sto vam cisti da vam to sredjuje Ili bi jednom stan bio pod vodom,a drugi bi kazali "mi nemamo problem" i cao..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    ja sam predsjednik, agencija upravlja..sazvacu jos jednom, taman i dat ostavku jer se sa takvima nemam zivaca natezat. za vrlo simbolicne pare su imali upravljanje, ciscenje, istne opravke.. svoje cu sam opravit a oni nek su zdravo

  10. #185
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Nemas ti nista s tim ako agencija upravlja. Svakog ko se buni salji u agenciju neka vide s njima. Samo reci oni su upravnici

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  11. #186
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Nemas ti nista s tim ako agencija upravlja. Svakog ko se buni salji u agenciju neka vide s njima. Samo reci oni su upravnici

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    znam, sve stoji pojašnjeno na ulazu, broj agencije itd..

    meni je smiješno da ljudi koji su glasali da bude agencija, sad, kad je došao prvi račun, a čak i prije toga, traže da se raskine jer je skupo..nekima dolayi po 17-18 eura. piški mi se, kaki mi se.

  12. #187
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    znam, sve stoji pojašnjeno na ulazu, broj agencije itd..

    meni je smiješno da ljudi koji su glasali da bude agencija, sad, kad je došao prvi račun, a čak i prije toga, traže da se raskine jer je skupo..nekima dolayi po 17-18 eura. piški mi se, kaki mi se.
    Toga ce uvjek biti, samo agenicija i cao pa neka se vidi s njima. Puno im je a ovamo ni tih 5e ne daju kad treba

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #188
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Hahaha šow što čini narod po ulaza.
    Ja sam se malo bojao kakva ce reakcija bit kod mene kad krenu racuni, iako smo se fino okupili i dogovorili, ali fala Bogu, moje komšije su za primjer, i mogu vi rec sa sam vrlo ponosan na to. Čini mi se da još jedno ili dvoje malo imaju problem sa prihvatanjem, ali kad vide javno da su svi složni onda nemaju đe no da se ufate u kolo kao i svi i da igraju po pravilima.
    Prvi mjesec, sve ispostovano maksimalno.
    Ulaz je vec sad druga prica, a kako ce tek bit u naredne godinu, vec se radujem kako ce sve da izgleda.

  14. #189
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Hahaha šow što čini narod po ulaza.
    Ja sam se malo bojao kakva ce reakcija bit kod mene kad krenu racuni, iako smo se fino okupili i dogovorili, ali fala Bogu, moje komšije su za primjer, i mogu vi rec sa sam vrlo ponosan na to. Čini mi se da još jedno ili dvoje malo imaju problem sa prihvatanjem, ali kad vide javno da su svi složni onda nemaju đe no da se ufate u kolo kao i svi i da igraju po pravilima.
    Prvi mjesec, sve ispostovano maksimalno.
    Ulaz je vec sad druga prica, a kako ce tek bit u naredne godinu, vec se radujem kako ce sve da izgleda.
    mene su neki prestali i pozdravljat, vidim reze u sebi kad prodju.. iako sam neke probleme, koji su zajednicki rijesio o svom trosku, posto su mene dodirivale a njih briga, i nista im nisam trazio. a mogao bih ispostavit agenciji racun pa nek skida mjesecno.

    to je jajarska stvar, bio si na sastancima, glasao za nesto sto ocigledno neces, i sad tihi bojkot. bar dodji na sastanak skupstine pa reci ja glasam protiv.

    vidim bacaju racune u smece kod ulaza. bice veselo kad im posalju izvrsitelja..

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    mene su neki prestali i pozdravljat, vidim reze u sebi kad prodju.. iako sam neke probleme, koji su zajednicki rijesio o svom trosku, posto su mene dodirivale a njih briga, i nista im nisam trazio. a mogao bih ispostavit agenciji racun pa nek skida mjesecno.

    to je jajarska stvar, bio si na sastancima, glasao za nesto sto ocigledno neces, i sad tihi bojkot. bar dodji na sastanak skupstine pa reci ja glasam protiv.

    vidim bacaju racune u smece kod ulaza. bice veselo kad im posalju izvrsitelja..
    Brate u pocetku i mene isto tako poneki, i to oni sto sam se najmanje nadao a sa kojima sam najbolji bio bukvalno od malena.
    Mogu ti rec da me i emotivno malo lomilo, jer to nisam ocekivao, a onda sam fino odlucio kad prodje da se fino ispricam sa pojedincima otvoreno, nasamo,
    da vidim o cemu se radi, jer cutnja nista ne rjesava, i tako uz otvoren razgovor pojedinacno, i uz dobro angazovanje da nam ulaz bude bolji, uz vidljive promjene na bolje, sve se polako ispegla. Jer jedino kad vide vidljiv rezultat onda kazu "vidji stvarno ovaj momak radi za sve nas odje da nam svima bude bolje", skidam kapu.
    I obavezno sve sto uradis transparentno da bude, javno, izvjestaj dje sto ide, koliki je priliv, odliv, sta se poboljsalo itd.
    Da oni vide iskrenost i da znaju dje im pare idu, time otklanjas sve i najmanje sumnje.
    Moj ti je savjet razgovor, sa svakim ko ti okrece ledja, direktno brk u brk, komsijski, strpljivo i polako, bez ikakve buke i nervoze.
    Last edited by N-I-K-O; 26-02-19 at 08:24.

  16. #191
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Brate u pocetku i mene isto tako poneki, i to oni sto sam se najmanje nadao a sa kojima sam najbolji bio bukvalno od malena.
    Mogu ti rec da me i emotivno malo lomilo, jer to nisam ocekivao, a onda sam fino odlucio kad prodje da se fino ispricam sa pojedincima otvoreno, nasamo,
    da vidim o cemu se radi, jer cutnja nista ne rjesava, i tako uz otvoren razgovor pojedinacno, i uz dobro angazovanje da nam ulaz bude bolji, uz vidljive promjene na bolje, sve se polako ispegla. Jer jedino kad vide vidljiv rezultat onda kazu "vidji stvarno ovaj momak radi za sve nas odje da nam svima bude bolje", skidam kapu.
    I obavezno sve sto uradis transparentno da bude, javno, izvjestaj dje sto ide, koliki je priliv, odliv, sta se poboljsalo itd.
    Da oni vide iskrenost i da znaju dje im pare idu, time otklanjas sve i najmanje sumnje.
    Moj ti je savjet razgovor, sa svakim ko ti okrece ledja, direktno brk u brk, komsijski, strpljivo i polako, bez ikakve buke i nervoze.
    već sam ovo odradio ali posle toga situacija opet skliznu na isto.

    onda sam rekao sam sebi: ajde sad svi lijepo gdje sunce ne sija, radite šta hoćete, ne zanima me. sačekaću sljedeći sastanak, dat ostavku i ćao. uzet zapisnik da sma upozorio da niko ne plaća ništa sem ono što mu je zakonska obaveza, da ne bude posle problema.

  17. #192
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Moze sa 3 potpisa ako ne mozete i posle nekoliko poziva na oglasnu tablu da se sastanete i dogovorite.

    EDIT: ne procitah dobro prije ovaj dio da zgrada nema upotrebnu dozvolu, to vec ne znam, trebalo bi nazvat agenciju za stanovanje i pitat.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
    moras li kao upravnik da stanarima das izvod sa stanja na racunu,neki izvjestaj ili slicno o parama potrosenim

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    moras li kao upravnik da stanarima das izvod sa stanja na racunu,neki izvjestaj ili slicno o parama potrosenim
    Naravno, svaki mjesec okacim na tablu finansijski izvjestaj o tome koliko je uplaceno za taj mjesec, koliki si troskovi, sve stavke na sta su pare potrosene, i koliko je ostalo na racunu.

  19. #194
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hvala.

  20. #195
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Par pitanja... kakva su vaša iskustva vezano za kućne ljubimce u ulazu?
    Po pravilu ne bi smjeli da ih voze liftom, ali to niko ne poštuje? Čemu čišćenje ulaza kad opadaju dlake non stop... ?
    Da li novi upravnik(agencija) ima pravo da traži finansijski izvještaj i potraživanja od prethodnog upravnika ?
    Održavanje ulaza (koje se svodi na čistačicu 1x nedjeljno) se plaćalo od reklame, tako da stanari nijesu plaćali ništa.

  21. #196
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Prastajte ako je pitanje odgovoreno nedje a da nisam vidio...

    Po zakonu se placa 20c po m2 stana. Kome? Upravniku? A ako se sklopi ugovor sa agencijom za odrzavanje? Da li u tom slucaju SVA sredstva idu njima ili upravnik dio svih tih sredstava daje agenciji za odrzavanje ulaza?

    I jel' normalno da 1. u mjesecu stigne racun za taj mjesec, ne prethodni? Tj. da se bukvalno placa mjesec unaprijed... ?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #197
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Prastajte ako je pitanje odgovoreno nedje a da nisam vidio...

    Po zakonu se placa 20c po m2 stana. Kome? Upravniku? A ako se sklopi ugovor sa agencijom za odrzavanje? Da li u tom slucaju SVA sredstva idu njima ili upravnik dio svih tih sredstava daje agenciji za odrzavanje ulaza?

    I jel' normalno da 1. u mjesecu stigne racun za taj mjesec, ne prethodni? Tj. da se bukvalno placa mjesec unaprijed... ?
    Ne placas ti ni upravniku,nit agenciji.Placas sebi.
    Zgrada je firma,firma ima racun u banku i tu sve pare lijegaju.
    Odatle se naplacuje agencija,upravnik,troskovi itd.
    Za unaprijed si u pravu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  23. #198
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Par pitanja... kakva su vaša iskustva vezano za kućne ljubimce u ulazu?
    Po pravilu ne bi smjeli da ih voze liftom, ali to niko ne poštuje? Čemu čišćenje ulaza kad opadaju dlake non stop... ?
    Da li novi upravnik(agencija) ima pravo da traži finansijski izvještaj i potraživanja od prethodnog upravnika ?
    Održavanje ulaza (koje se svodi na čistačicu 1x nedjeljno) se plaćalo od reklame, tako da stanari nijesu plaćali ništa.
    Pa bolje liftom da ti se voze nego od 1. do 6. sprata.
    Imaju pravo da drze kucne ljubimce.
    U mom ulazu je 25 stanova,7ljubimaca.
    Sve je fino i cisto.
    Ne lete dlake vala tih 20sek dok pas ne izadje.
    Ne znam sto bi se zamjerao nekom ko kma psa jer tebi smetaju 3,4dlake.
    p.s nemam psa u stanu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  24. #199
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Par pitanja... kakva su vaša iskustva vezano za kućne ljubimce u ulazu?
    Po pravilu ne bi smjeli da ih voze liftom, ali to niko ne poštuje? Čemu čišćenje ulaza kad opadaju dlake non stop... ?
    Da li novi upravnik(agencija) ima pravo da traži finansijski izvještaj i potraživanja od prethodnog upravnika ?
    Održavanje ulaza (koje se svodi na čistačicu 1x nedjeljno) se plaćalo od reklame, tako da stanari nijesu plaćali ništa.
    Vjeruj mi da su ljubimci čistiji nego pojedini ljudi. Da su disciplinovaniji.
    Ja sam protiv držanja ljubimaca u stanu, ali nemam ništ aprotiv toga da se voze liftom, da ih vidim u ulazu.

  25. #200
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Par pitanja... kakva su vaša iskustva vezano za kućne ljubimce u ulazu?
    Po pravilu ne bi smjeli da ih voze liftom, ali to niko ne poštuje? Čemu čišćenje ulaza kad opadaju dlake non stop... ?
    Da li novi upravnik(agencija) ima pravo da traži finansijski izvještaj i potraživanja od prethodnog upravnika ?
    Održavanje ulaza (koje se svodi na čistačicu 1x nedjeljno) se plaćalo od reklame, tako da stanari nijesu plaćali ništa.
    Upravnik je duzan da Skupstini stanara podnese finansijski izvjestaj godisnji a i prilikom predaje duznosti. Vidi u zakonu.

Page 8 of 65 FirstFirst ... 4567891011121858 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •