Page 5 of 66 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1632

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #101
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Pola zgrada u PG nema upotrebnu dozvolu, tako da mislim da je skupština stanara obavezna, nezavisno od dozvole. Zetagradnja novim zgradama neće da pusti lift u funkciju dok stanari ne oforme skupštinu, a siguran sam da se upotrebna dozvola ne dobija neposredno prije dodjele ključeva od stanova.

    I ja nagađam, da ne bude zabune.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  2. #102
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Zakonski minimum je 0.20c, bez obzira na set-up u zgradi/ulazu... E sad, ako zgrada nema upotrebnu dozvolu, tu nema obaveze da se skupstina oformi, pa moze neki freelance dogovor izmedju stanara (neka me ispravi neko ako grijesim)...
    Cuo sam i ja za ovu praksu da se skupstina dogovori pa recimo dje je vecina stanova dvosobnih, trosobnih...dje je mjesecni racun po kvadraturi tipa 13-17 eura, da se dogovore da placaju svi jednako po 10 eura mjesecno i to tako funkcionise. Medjutim, cujem da su sad novi zakon donijeli o skupstini etaznih vlasnika dje se uvodi inspekcija, dje ce svaki ulaz da ima svog komunalnog inspektora koji ce da dolazi jednom u pola godine ili godinu da izvrsi inspekciju rada Upravnika, pa ce recimo da trazi sve ka u firmu, od izvoda placanja, do svih drugih inspekcija u ulazu vezano za stanje i sto je neophodno popravit. Pa ce recimo ako vidi na izvode da etazni vlasnici placaju ispod zakonskog minimuma kaznit upravnika jer ne primjenjuje zakon o minimalnoj cijeni od 0.20 centi po kvadratu.
    Meni je kao upravniku to palo na pamet da primijenim, da smanjim cijene malo, da bude svakom prihvatljivo ali da mi je uplata sigurna, medjutim kad sam ovo cuo...stvarno mi ne treba problem.

  3. #103
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Razlika je zbog toga sto mozdaaa neke od tih zhrada imaju garazu koja se dodatno placa.
    A druga mogucnost u razlici je dogovor izmedju stanara "ajmo svi po 5e" sto nije zakonski.
    A za tvoje racune ne mozemo znsti.Kontaktiras upravnika imi agenciju koja ti cisti.
    Brate previse mi ti nesto izbjegavas ta placanja

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  4. #104
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Svasta...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Last edited by darko cfc; 27-12-18 at 21:45.
    Satelitski resiveri/oprema

  5. #105
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    A da li iko zna da li se za garažu plaća neko održavanje?

  6. #106
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A da li iko zna da li se za garažu plaća neko održavanje?
    mislim da je za sve nestambene dijelove zgrade 0.10 centi po kvadratu.

  7. #107
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pola zgrada u PG nema upotrebnu dozvolu, tako da mislim da je skupština stanara obavezna, nezavisno od dozvole. Zetagradnja novim zgradama neće da pusti lift u funkciju dok stanari ne oforme skupštinu, a siguran sam da se upotrebna dozvola ne dobija neposredno prije dodjele ključeva od stanova.

    I ja nagađam, da ne bude zabune.
    Zgrade koje nisu prosle tehnicki prijem ne moraju da organizuju skupstinu stanara. Samim tim ne mogu imat ni upotrebnu dozvolu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #108
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Po tome svaka kuca u naselju bi morala da ima "skupstinu stanara", ili bar naselje kuca. Mada, to da se "mora" nesto, to je smijesno. Ono sto bi bilo obavezno u CG i sto je bitnije od svih tih kvazi "skupstina" jeste - osiguranje. Toga nema jer postoji mozda relevantna sumnja u CG os. kuce.
    A to oko "Skupstine" koja se na silu formira, uz potpise i neprisutnih, pa nakon potpisa vise nije ni bitna, jer je rijetkost, sve se svede na "prebaci obavezu na drugoga", i vise kontrole nema. Upravnik dobija svoj novac mjesecno (mada se veci procenat Upravnika altruisticki pismeno odrice dodatka u korist budzeta), agencija fingira neki rad prvih par mjeseci, ponesto se uradi u zgradi sto je od interesa pojedinca ili par njih, i to je to. Agencija nema pravo da tuzi stanare duznike bez potpisa Upravnika. Advokati koje angazuje Agencija kostaju budzet ulaza vise nego dugovi, I tako…
    Sve vec vidjeno.
    Hvala Lepo

  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Po tome svaka kuca u naselju bi morala da ima "skupstinu stanara", ili bar naselje kuca. Mada, to da se "mora" nesto, to je smijesno. Ono sto bi bilo obavezno u CG i sto je bitnije od svih tih kvazi "skupstina" jeste - osiguranje. Toga nema jer postoji mozda relevantna sumnja u CG os. kuce.
    A to oko "Skupstine" koja se na silu formira, uz potpise i neprisutnih, pa nakon potpisa vise nije ni bitna, jer je rijetkost, sve se svede na "prebaci obavezu na drugoga", i vise kontrole nema. Upravnik dobija svoj novac mjesecno (mada se veci procenat Upravnika altruisticki pismeno odrice dodatka u korist budzeta), agencija fingira neki rad prvih par mjeseci, ponesto se uradi u zgradi sto je od interesa pojedinca ili par njih, i to je to. Agencija nema pravo da tuzi stanare duznike bez potpisa Upravnika. Advokati koje angazuje Agencija kostaju budzet ulaza vise nego dugovi, I tako…
    Sve vec vidjeno.
    Hvala Lepo
    Najljepse je uc u glibav, popisan i posran ulaz, dje svijetlo nijedno ne radi godinama, dje lift ne radi, dje te svaki dan saceka po nekoliko nepoznatih osoba koja sisnja po ulazu ima li sto da se ukrade, sve je to najljepse za nula eura mjesecno. Vec vidjeno i ljepota!

  10. #110
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Naravno da nije i za sve postoji nacin i lijepa rijec. Ali, u CG je lijepa rijec najskuplja, pa sve ide na zastrasivanje tumacenjima neproucenih zakona, drekom, nasilnim nabacivanjem neukusa, itd..
    Samo sam sazela ono sto se proucilo I obavilo u nekoliko god. Bez ljutnje, ali cijenim one koji su se odrekli dodatka za "rad" tj. volonterstvo u korist zajednickog budzeta.. Kalkulante I profiterstvo uz fatalisticku dreku - ne bas.

    Hvala Lepo

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Naravno da nije i za sve postoji nacin i lijepa rijec. Ali, u CG je lijepa rijec najskuplja, pa sve ide na zastrasivanje tumacenjima neproucenih zakona, drekom, nasilnim nabacivanjem neukusa, itd..
    Samo sam sazela ono sto se proucilo I obavilo u nekoliko god. Bez ljutnje, ali cijenim one koji su se odrekli dodatka za "rad" tj. volonterstvo u korist zajednickog budzeta.. Kalkulante I profiterstvo uz fatalisticku dreku - ne bas.

    Hvala Lepo
    Majo, slažem se da lijepa riječ i gvozdena vrata otvara, ali vjeruj mi kad je u pitanju održavanje zajedničkih djelova, kad trebaju pare da se daju, tu ne pomaže ni Sveti Petar.
    Prosto se komšije prave avetni, nezainteresovani su, izbjegavaju, kad im priđeš lijepo ne žele ni da saslušaju iako se radi o nečem što je od opšteg interesa. Čast izuzecima.
    Neće narod obavezu, nedovoljna informisanost, upravo strah od nameta raznoraznih, neki strah ili šta već, nemam pojma...
    Ja sam na sve načine pokušao da pojednostavim, da porazgovaram i na sastancima i ponaosob, ali džaba, nekome se ne može objasnit,
    on to samo posmatra kao nešto što će on morati svaki mjesec da plaća i on tu obavezu neće i kraj priče.
    Pojedini kad su potpisivali, ruka im je drhtala ka da žiriraju, kao da stan državi poklanjaju kukavci.
    E pa vidiš, nasuprot tih takvih ima nas savjesnih, mnogo više, koji pritom i svoju djecu imaju pa mi drhtimo od toga kad mi i naša djeca preskačemo preko mokraće nečije kad udjemo u ulazu, pa samim tim cipelama unosimo u kuću i još gorih stvari da ne nabrajam, koje se osim gliba tiču zaštite svih nas.

    Odje se ne ide na kako ti kažeš "zastrašivanje tumačenjima neproučenih zakona, drekom, nasilnim nabacivanjem neukusa, itd.."
    Nikome se ne nameće ništa, dakle donijet je zakon jasno i glasno, koji se mora poštovati.
    Sad sto su ga pojedini kao ovo mi u moj konkretno ulaz "odlagali" u nedogled, dok smo god mogli, tj. dok nam nije zaprijećeno prinudnom upravom, to je druga stvar.
    I ta prinudna uprava se uvodi po zakonu na način da javno na oglasnu tablu pozivaju jasno i glasno nekoliko puta, pa par opomena, i na kraju dodjemo opet na isto, da moramo poštovati zakon, a isti je donesen čak 2016te godine.


    Na osnovu člana 82 stav 1 tačka 2 i člana 91 stav 1 Ustava Crne Gore, Skupština Crne Gore 25. saziva, na Šestoj śednici prvog redovnog (proljećnjeg) zasijedanja u 2016. godini, dana 28. juna donijela je ZAKON O ODRŽAVANJU STAMBENIH ZGRADA (Objavljen u "Sl. listu CG", br. 41 od 6. jula 2016)

    Link za download ovog zakona ako želiš da pročitaš:

    file:///C:/Users/NR/Downloads/Zakon%20o%20odrzavanju%20stambenih%20zgrada.pdf

    Jedini način da ljude naćeraju da održavaju stambene zgrade je donošenje zakona.
    Last edited by N-I-K-O; 09-01-19 at 13:22.

  12. #112
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hvala, imam odstampano sve odavno.
    Stvar je u tumacenju zakona, i zastite interesa neobavijestenih etaznih vlasnika. Ja sam ukratko objasnila na sta se sve svodi, a kako ce kome da upali ubjedjivanje i edukacija, to je deseto.
    Obzirom da su stanari uglavnom bili nosioci prava koristenja nad drzavnom imovinom, pa su naprasno postali vlasnici istog uz minimalne nadoknade, nisu ni svjesni da je ta imovina njihov capital, pa I zajednicki prostori. Ne shvataju da neurednoscu njihovih z. povrsina, sami umanjuju vrijednost stamb. imovine. Ja sam to objasnila na taj nacin, I vecina je razumjela. Samo sam im navela vrijednost kvadrata tu-tamo, I shvatili su.
    Upravnici ne razumiju sta u stvari potpisuju sa prihvatanjem te obaveze. Mnogima je mamac 1000+e godisnje, uz kontanje da mogu profitirati njihovi rodjaci jer ce njima platiti za krecenje, za promjene ovog ili onog, uz %... Sto se cesto desava u pozadini.. Pa misle da time sto su prebacili brigu na interes dobro placenih agencija, (kao nece se zamjerati licno komsijama), a u stvari svi znaju da bez Upravnikovog potpisa ne moze da se angazuje i plati Advokat koji je u dilu sa Agencijom.. Pa kad Upravnik mora da tuzi za otudjene locale, pa za sve I svasta od ranije, kad su etazni vlasnici sa namjerom dovedeni u zabludu I prevareni za potpise….
    Moranje postaje tada kalkulacija. Smije li ovog da tuzi, ili onog… Pa procjena iz humanitarnih razloga, da ne tuzi penzionere, soc. slucajeve, pa, pa , pa-pa sve…
    Definitivno, ljudi su malo upuceni u obaveze, a u prava jesu svi.
    Elem, nakon obrazovne intervencije, kad je zavrseno oko 80% obaveza, na ulaznim vratima smo mjesecima nalazili papirice na kojima su ljudi ostavljali tel. br. zainteresovani za stanove u ulazu.
    Tek, shvatli smo, da Bez razumjevanja - nista. Strah, prijetnje.. to kod CG-ca koji ne poticu od onih sa Golog Otoka - ne pije vodu. Kod njih da.. Definitivno. Neki cudan system. kod.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-01-19 at 14:22.

  13. #113
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Eto volio bih da vidim kako funkcioniše to selektivno naplaćivanje po principu ovog smijem a ovog ne smijem da tužim.

  14. #114
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default


    Kud ce nekome dusa da navali prinudnu naplatu penzionerima koji od penzija ili nekih soc. dodataka ne mogu ni redovnu terapiju sebi da nabave? Ili recimo ostavljenoj samohranoj majki bez alimentacije? Ili ocu koji jedva da skoluje studente itd.. To je hum. procjena.
    Druga je oprez. Ne smeskaju se svi zbog smesne situacije.
    Treca je obaveza da se tuzi I za ono stetno odradjeno od predhodnika itd. jer ukoliko ne, to je zataskavanje - saucesnistvo. Postoje obaveze Upravnika, I dobijaju se zajedno sa naslijedjenom dokumentacijom - rekoh vec.
    Na papiru sve lepo djeluje, ali realnost je samo - lijepa rijec .

    Hvala Lepo

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kakve su ovo teorije zavjere, ovo nema ni u Americke filmove.
    Kakva profiterstva, upravnici, agencije, dilovi, penzioneri nemaju leba da jedu itd.

    I sve se to javno tako radi, transparentno, i svi koji zive u stambene zgrade su majmuni.
    Vrh!


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  16. #116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Eto volio bih da vidim kako funkcioniše to selektivno naplaćivanje po principu ovog smijem a ovog ne smijem da tužim.
    Evo ne znam, inspekcija ne postoji, skupstina ne postoji, to ti sve upravnik namjesti selektivno kako on oce, niko se nista ne pita, i to tako funkcionise, i pritom svi vele ocu jos!

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  17. #117
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sve postoji, i jako fini ljudi.
    Ali, kao sto rekoh, nakon x godina - ukazace se samo. Nije sve u 1000+e..
    Lijepa rijec, razumjevanje, postovanje prema komsijama, objasnjenje, I sve je OK. Nabusitost I dreka se izbjegavaju.

    Hvala Lepo

  18. #118
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Vidim fino da ćeš se napunit od tog posla, imaš li rođaka molera


    PS. Ovo Maja za svog upravnika ima riječi hvale

  19. #119
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Smirili smo mi "naseg" Upravnika fino...

    To Goli Otok i slicni mehanizmi nije proslo..

    Samo pitajte koliko je zajednickih prostorija, lokala, prolaza, "otislo", ko je skupljao "potpise", koliko je kostalo itd...

    Moleraj, stolarija, krovovi, ma x puta brave, kvake.. jos ako je veci budzet, ma da - volontiranje


    Hvala Lepo

  20. #120
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja evo pokusavam da razumijem.
    Sve pominjes neke cifre od 1000+€, i neke malverzacije, to predpostavljam da sumnjas u ulaz u koji ti zivis da se nesto nekom namjesta, da se nesto desava, ili uvidjas neke nepravilnosti.
    Kao svaki etazni vlasnik i ti imas pravo da imas uvid u sve finansijske konstrukcije, najbolje ti je da fino trazis i sve pretreses u sta sumnjas, a upravnik je duzan da ti podnese sve do detalja sto te zanima.

    Ne znam kako je nedje drugo ali konkretno kod mene u ulazu je trenutno u proceduri da se zavrsi formalno-pravno.
    Ono sto je podatak zvanicni je da je ocekivana suma na mjesecnom nivou tacno 243.00€ od kvadrata stanova i zajednickih prostorija.
    Dakle, jedna cifra veoma skromna za stambenu zgradu i ulaz koji je star 35 godina, ako rezimiramo samo stanje ulaza, i to sto se nikad nista nije ulagalo.
    Od tih 243.00 eura, mi treba da platimo odrzavanje higijene u ulazu koje je 80.00€ mjesecno, treba da platimo 30.00€ odrzavanje lifta.
    Dakle imamo 110.00€ eura troska, bez upravnikove plate koja u ovom slucaju "na papiru" iznosi 50.00€, koja je volonterska, i koja ce biti za pokrice ostalih troskova, papirologije, priznanica, telefona i gluposti, totalno nebitno.
    Znaci mi od ocekivanih uplata (AKO SVI PLACAJU REDOVNO) u iznosu od ukupno 243.00€ kad poplacamo najosnovnije, vec imamo troskove u iznosu od 160.00€, i ostaje nam 83.00€ za investiranje u ulaz, da se upristoji, tipa krecenje, postanska sanducad da se zamijene, i sve ono sto po zakonu moramo plus, a to su protivpozarni aparati, hidranti, i ostalo.
    Upravnik, u ovom slucaju sam to ja, treba da bude madjionicar da ljudima za preostalih 83.00€ u najboljem slucaju, uljepsa zivot u ulazu i unaprijedi stanovanje, da ga cimaju za sve, da je odgovoran za sve, da se zamjera ako salje na naplatu (a on mora da posalje jer podlijeze kazni ako ne posalje zakasnjenje od 3 mjeseca). Itd. Itd.
    Mislim da je kod nas situacija i vise nego jasna, i da je tu bilo kakva malverzacija nemoguca.
    Ja sam se prihvatio toga jer je situacija kod nas bila zaista alarmantna, i niko nije htio da se prihvati te obaveze sto zbog starosne dobi, sto iz svojih razloga, pa su eto mene zeljeli i birali na regularnoj skupstini kojoj su prisustvovali skoro svi vlasnici, jednoglasno.
    Ne smatram da sam najpametniji ali sam prije svega toga odradio domaci zadatak, ispricao se sa ljudima, trazio savjete, i nakon svega vidio da mogu da se nosim sa tim, da uz te skromne iznose koje imamo mogu dodatno da doprinesem sredjivajuci neka sponzorstva kroz svoja licna poznanstva, kao sto sam sredio postanska sanducad da nam panu sneba za pocetak, da odradim mnogo stvari na mjesecne rate, kako nebi cekali narednih 5 godina da vidimo ulaz sredjen, nego da ga zaista unaprijedimo u najkracem mogucem roku.
    Ja sam to shvatio licno jer tu zivim sa svojom porodicom i stalo mi je da zivimo u boljim uslovima i zato zelim da taj ulaz jednom zauvjek sredimo i krenemo u neku normalnu rutinu da sve bude pod konac, pa posle ko ce da vodi evo mu slobodno neka vodi, zabolje me za mjesto upravnika, ka da nemam drugih obaveza no mlatit oko toga.
    Sto se placanja i penzionera tice i to sam nedje napomenuo na pocetku, posteno je reci na sastanku etaznih vlasnika da ako neko prepoznaje u ulazu socijalne slucajeve, porodice ili bilo koga da zive tesko, da se oni oslobode placanja javno i transparentno na skupstini, a ne upravnik selektivno da naplacuje. To nije ni po zakonu, ni moralno ni fer prema ostalima, tako da je sto se mene tice jedini nacin da se neko oslobodi od placanja.


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Last edited by N-I-K-O; 09-01-19 at 19:42.

  21. #121
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Mislim da Maja ima na umu neke druge stvari, u starim zgradama ima podrum pa poneka ima i one male lokale pored ulaza koji su vjerovatno dobijali nove vlasnike uz neku gimnastiku.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mislim da Maja ima na umu neke druge stvari, u starim zgradama ima podrum pa poneka ima i one male lokale pored ulaza koji su vjerovatno dobijali nove vlasnike uz neku gimnastiku.
    Vidji i kod nas se desilo otudjivanje zajednicke prostorije koja je bila namijenjena za cistacicu, to su tacnije dvije prostorije bile, jedna kao ostava za drzanje rekvizita, a druga kupatilo, to je prije 30 godina po starom sistemu "predsjednik kucnog savjeta" otudjio i pridodao lokalu koji je sa spoljasne strane zgrade, i fino u unatrasnjosti ulaza zazidao to dvoje vrata koja su bila, vjerovatno uz novcanu nadoknadu, falsifikovajuci potpise stanara. Taj takozvani "predsjednik kucnog savjeta" po starom sistemu sto je bio je prodao svoj stan relativno brzo nakon toga i odselio.
    Mi smo svi naravno shvatili sto se desilo ali kad je vec bilo kasno, prijavili, i taj postupak se evo i dan danas vodi pred sudom, posle toliko godina nikakvog napretka nema, ovaj vlasnik lokala iza sto je dodao te prostorije ima sve na papiru 1/1, jer je tako i kupio lokal od vlasnika koji je to prvi vjerovatno odradio sa ovim predsjednikom tad, i to je sad toliko komplikovana prica da se nikad iz toga nece izac.
    E sad jbg, ja na to ne mogu da uticem, to je proslost i bilo je sto je bilo, bitno je da se na cistac uzme sve i da se krene naprijed, pa ako se to zavrsi u nasu korist jos bolje, ako ne da smo zdravo, ali to je proslost koja je bila i koja ide svojim tokom, kraj.


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  23. #123
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Smirili smo mi "naseg" Upravnika fino...

    To Goli Otok i slicni mehanizmi nije proslo..

    Samo pitajte koliko je zajednickih prostorija, lokala, prolaza, "otislo", ko je skupljao "potpise", koliko je kostalo itd...

    Moleraj, stolarija, krovovi, ma x puta brave, kvake.. jos ako je veci budzet, ma da - volontiranje


    Hvala Lepo
    A ovo ne zelim ni da komentarisem sem da recem sram ga i stid bilo ako je koristio vas zajednicki budzet da bi naduvavao cijene za rad licne koristi u svom ulazu medju najblizim komsijama, dje zivi. Samo cu rec PI, to ne zelim ni da komentarisem.

    Znam ja jednog komsiju sto je stavio sebi platu 150.00€ u identican ulaz kao moj, 18 stanova, dakle na ukupni budzet od 250.00€.

    Za mene je to sramno i neljudski.

    Da je ulaz veliki koji ima 100-150 stanova, dje samim tim ima i vise posla, mnogo vise problema, vise cimanja, svega i svacega, pa ajde jbg, ali ljudi moji, staviti sebi platu 150.00€ na budzet od 250.00€, je malo reci sramno.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

  24. #124
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sto se placanja i penzionera tice i to sam nedje napomenuo na pocetku, posteno je reci na sastanku etaznih vlasnika da ako neko prepoznaje u ulazu socijalne slucajeve, porodice ili bilo koga da zive tesko, da se oni oslobode placanja javno i transparentno na skupstini, a ne upravnik selektivno da naplacuje. To nije ni po zakonu, ni moralno ni fer prema ostalima, tako da je sto se mene tice jedini nacin da se neko oslobodi od placanja.
    Nisam ni napisala da Upravnik "selektivno" naplacuje, Nego se radi o realnosti I razumjevanju. Postoje jos I oni koji ponosno cute, pa se I to regulise mimo njihovog izrazavanja oko uplata.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Mislim da Maja ima na umu neke druge stvari, u starim zgradama ima podrum pa poneka ima i one male lokale pored ulaza koji su vjerovatno dobijali nove vlasnike uz neku gimnastiku.
    Mislim na locale pocev od nekoliko kvadrata, pa 80+ I kompletne zajednicke prostorije od xxxx kvadrata.. (koliko je kvadrat posl. prostora u PG?)
    Mozda je to "sitno", ali …Uradili bi se krovovi, fasade, enterijer, izolacije, bez veceg ucesca u hiljadama eura pojedinacno po stanu uz mjesecne naknade od 20ct po kvadratu.
    Nepoznanica do "otkrica", na koji nacin je knjizeno, uz cije dozvole, kada I kako, ali poznato ko je to vodio, otudjio I pecatirao? Sve neki "fini" I "mutavi" a naplatili bas..

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Vidji i kod nas se desilo otudjivanje zajednicke prostorije koja je bila namijenjena za cistacicu, to su tacnije dvije prostorije bile, jedna kao ostava za drzanje rekvizita, a druga kupatilo, to je prije 30 godina po starom sistemu "predsjednik kucnog savjeta" otudjio i pridodao lokalu koji je sa spoljasne strane zgrade, i fino u unatrasnjosti ulaza zazidao to dvoje vrata koja su bila, vjerovatno uz novcanu nadoknadu, falsifikovajuci potpise stanara. Taj takozvani "predsjednik kucnog savjeta" po starom sistemu sto je bio je prodao svoj stan relativno brzo nakon toga i odselio.
    Mi smo svi naravno shvatili sto se desilo ali kad je vec bilo kasno, prijavili, i taj postupak se evo i dan danas vodi pred sudom, posle toliko godina nikakvog napretka nema, ovaj vlasnik lokala iza sto je dodao te prostorije ima sve na papiru 1/1, jer je tako i kupio lokal od vlasnika koji je to prvi vjerovatno odradio sa ovim predsjednikom tad, i to je sad toliko komplikovana prica da se nikad iz toga nece izac.
    E sad jbg, ja na to ne mogu da uticem, to je proslost i bilo je sto je bilo, bitno je da se na cistac uzme sve i da se krene naprijed, pa ako se to zavrsi u nasu korist jos bolje, ako ne da smo zdravo, ali to je proslost koja je bila i koja ide svojim tokom, kraj.


    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Procitajte bolje o vasim obavezama. Cini mi se po vasem tumacenju da ste ipak nesto preskocili. Vjerujem da su svi predsjednici KS I Upravnici mislili ako prodje - prodje, I koga ce to zanimati "Kraj-Konec- The End". Posebno ako su sadasnji vlasnici tih prostorija nervozni itd.. Popricajte malo vise sa Inspektorima koje su vase obaveze I odgovornosti, sta ste potpisali, koju dokumentaciju I kakvu preuzeli, sta biljezite I sta cete predate "nasledniku"..Bice vam jasnije. Ili, APP.. Nastavak.

    Mada, cujem da se mnogi Upravnici I Agencije ponasaju "siledzijski" da jadni ljudi sticu utisak da su samo podstanari u njihovim stanovima.. Polako.
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-01-19 at 20:39.

  25. #125
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja sam procitao sve od a do s, razumijem ja to sve, ali postupak je oko toga u toku vec godinama, ja tu mogu samo da sjedim i da cekam, da se interesujem kao upravnik sto se desava, da obavijestim komsije o tome i da uradim sto se moze uradit.
    Kao i sve u zivotu, i ti sudski postupci kostaju, i o tome se treba vodit racuna, nebih ni ulazio u neke pravne bitke za bilo sta nekonsultujuci prije toga skupstinu.
    Ja drugo ne mogu nista.
    Mada bogomi ne planiram ni da mi to postane zivot, da mi bude preokupacija 24h dnevno da se 'ebem sa ulazom i komsijama, ka da nemam sto drugo cinjet no po cijeli dan izigravat isusa u ulaz, to sam im i reka, izvolte, ka ja-ka vi, sto mislite samo mi recite da napravimo dogovor, oko bilo cega, nemojte me samo opucat za svaku glupost.
    Odje sam dosa, napravio sam plan uredjenja ulaza koji ste svi odobrili da ja zavrsim, nakon toga me boli uvo, najlakse mi je jednu odluku o ostavci napisat, pecatirat i okacit na oglasnu, pa vi evo sad kad je sve sredjeno, udrite pa vodite ko oce.

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

Page 5 of 66 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •