Page 49 of 65 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast
Results 1,201 to 1,225 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #1201
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    U velikom broju slucajeva na samom listu nepokretnosti bi trebalo da stoji i broj/podbroj medju informacijama o parceli te se na osnovu toga moze zakljuciti koja zgrada pripada kojem ulazu. Ako nije kao sto navedoh onda lagano u sekretarijat, nema druge.

  2. #1202
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    U katastar imaju sve informacije ali za 5 eura taxe

  3. #1203
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    U katastar imaju sve informacije ali za 5 eura taxe
    Na zalost nemaju ni oni bas sve u svim slucajevima. Evo u mojoj zgradi ima sta za koji stoji da je vlasnik "NEPOZNATI VLASNIK".

  4. #1204
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    U moj ulaz ima 6-7 useljenih stanova, od 25... Kako funkcionise osnovanje skupstine stanara u ovom slucaju?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #1205
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,580
    Thanks Thanks Given 
    7,486
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Sazove se prva skupština, konstatuje se da nema preko pola etažnih vlasnika za izbor predśednika i upravnika. Na sledećoj skupštini (koju možete sazvati u roku ne kraćem od 7 dana od prethodne), odlučuje se prostom većinom prisutnih...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  6. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  7. #1206
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,797
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Do sad je(a i trenutno)Predsjednik SEV bio stanar kome se stan vodi na majku.Sad smo upravljanje krenuli prebaciti na Agenciju ali su rekli ovom Predsjedniku da mora ovlaštenje od majke kod notara da izvadi?! Znači li to da samo vlasnik stana može biti Predsjednik,a ne i korisnik stana?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  8. #1207
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,562
    Thanks Thanks Given 
    1,917
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Do sad je(a i trenutno)Predsjednik SEV bio stanar kome se stan vodi na majku.Sad smo upravljanje krenuli prebaciti na Agenciju ali su rekli ovom Predsjedniku da mora ovlaštenje od majke kod notara da izvadi?! Znači li to da samo vlasnik stana može biti Predsjednik,a ne i korisnik stana?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Samo vlasnik PD moze biti u skupstinu, a time i predsjednik, podstanari i korisnici ne mogu.
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  9. #1208
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,797
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Samo vlasnik PD moze biti u skupstinu, a time i predsjednik, podstanari i korisnici ne mogu.
    E blago nama.Legalna nam je SEV ovih zadnjih 6-7g. taman ka i Vesnine presude.Od 13 PD,dvoje vlasnika je pok.,dva stana se vode na državu CG,jedan stan na maloljetne osobe...na sastanke SEV su dolazili samo dva vlasnika SEV.Ostalo korisnici i nasljednici.Koga da očekujemo ispred države CG kao vlasnika ova dva stana?Dritana?Bar bi se isćakulali slatko.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  11. #1209
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    E blago nama.Legalna nam je SEV ovih zadnjih 6-7g.
    Redovna pojava u mnogim zgradama, ne brini, niste jedini. Zamisli situaciju u kojoj zgrada ima upravnika (koji uzima paprenu sumu za upravljanje) iz zgrade, predsjednika skupstine koji je iz agencije (nije EV u zgradi), te agenciju koja obavlja prakticno sve poslove upravnika, naravno za naknadu... Eto i takvih slucajeva ima, 300+ evrica mjesecno na nesto sto je moglo biti zavrseno za 50% cijene.

  12. #1210
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,749
    Thanks Thanks Given 
    2,644
    Thanks Thanks Received 
    2,520
    Thanked in
    1,427 Posts

    Default

    da li je duznost agencije za stanovanje o njenom trosku da zamijeni kanalizacione cijevi od zgrade do sahte...


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  13. #1211
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,930
    Thanks Thanks Given 
    1,492
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Neka me neko ispravi ako grijesim ali to bi trebalo da bude nadleznost vodovoda

    Sent from my P40+ plus using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  14. #1212
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,492
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    nadleznost vodovoda je do sata,posle njega je nadleznost stanara

  15. #1213
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Do sad je(a i trenutno)Predsjednik SEV bio stanar kome se stan vodi na majku.Sad smo upravljanje krenuli prebaciti na Agenciju ali su rekli ovom Predsjedniku da mora ovlaštenje od majke kod notara da izvadi?! Znači li to da samo vlasnik stana može biti Predsjednik,a ne i korisnik stana?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Predsjednik SEV moze biti bilo ko koga SEV odabere i izglasa. To ne mora biti vlasnik stana moze biti agencija ili drugo fizicko lice. Toj osobi ili firmi ne treba nikakvo punomocje. Punomocje treba svima koji hoce da prisustvuju SEV i da glasaju u ime etaznog vlasnika.

  16. #1214
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    da li je duznost agencije za stanovanje o njenom trosku da zamijeni kanalizacione cijevi od zgrade do sahte...


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Nije. To je obaveza ulaza tj SEV.

  17. #1215
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,731
    Thanks Thanks Given 
    10,797
    Thanks Thanks Received 
    5,113
    Thanked in
    2,382 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Predsjednik SEV moze biti bilo ko koga SEV odabere i izglasa. To ne mora biti vlasnik stana moze biti agencija ili drugo fizicko lice. Toj osobi ili firmi ne treba nikakvo punomocje. Punomocje treba svima koji hoce da prisustvuju SEV i da glasaju u ime etaznog vlasnika.
    Ako bi mi još neko potvrdio ovo što Apolo kaže pa da sjutra idemo kod ovih u Agenciju da im rečemeo da ne zakeraju .
    @Apolo ,znači traže iz Agencije da Predsjednik skupštine stanara bude vlasnik stana.Znam da Upravnik ulaza može biti bilo ko koga SEV izglasa,ali za Predsjednika SEV nam treba info

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 24-05-22 at 22:57.

  18. #1216
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,776
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,930
    Thanked in
    2,311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ako bi mi još neko potvrdio ovo što Apolo kaže pa da sjutra idemo kod ovih u Agenciju da im rečemeo da ne zakeraju .
    @Apolo ,znači traže iz Agencije da Predsjednik skupštine stanara bude vlasnik stana.Znam da Upravnik ulaza može biti bilo ko koga SEV izglasa,ali za Predsjednika SEV nam treba info

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Predsjednik skupštine stanara mora biti etažni vlasnik.
    Upravnik ne mora biti etažni vlasnik.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  19. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  20. #1217
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,094
    Thanks Thanks Given 
    2,221
    Thanks Thanks Received 
    2,384
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Do sad je(a i trenutno)Predsjednik SEV bio stanar kome se stan vodi na majku.Sad smo upravljanje krenuli prebaciti na Agenciju ali su rekli ovom Predsjedniku da mora ovlaštenje od majke kod notara da izvadi?! Znači li to da samo vlasnik stana može biti Predsjednik,a ne i korisnik stana?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Predsjednik SEV moze biti bilo ko koga SEV odabere i izglasa. To ne mora biti vlasnik stana moze biti agencija ili drugo fizicko lice. Toj osobi ili firmi ne treba nikakvo punomocje. Punomocje treba svima koji hoce da prisustvuju SEV i da glasaju u ime etaznog vlasnika.
    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ako bi mi još neko potvrdio ovo što Apolo kaže pa da sjutra idemo kod ovih u Agenciju da im rečemeo da ne zakeraju .
    @Apolo ,znači traže iz Agencije da Predsjednik skupštine stanara bude vlasnik stana.Znam da Upravnik ulaza može biti bilo ko koga SEV izglasa,ali za Predsjednika SEV nam treba info

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Kao sto Wulfy rece, predsjendik moze isključivo biti vlasnik stana.

  21. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  22. #1218
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Predsjednik SEV moze biti bilo ko koga SEV odabere i izglasa. To ne mora biti vlasnik stana moze biti agencija ili drugo fizicko lice. Toj osobi ili firmi ne treba nikakvo punomocje. Punomocje treba svima koji hoce da prisustvuju SEV i da glasaju u ime etaznog vlasnika.
    Nigdje ne pise da mora biti vlasnik ali mora biti opunomocen od vlasnika da bi prisustvovao i odlucivao u njegovo ime.

  23. #1219
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Central point, Zetagradnja održavanje je predstavnik stanara, ne organizuju skupštine uopšte, dosta problema ne rješavaju iako se ljudi žale pa me zanima šta može da se uradi?

  24. #1220
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,930
    Thanks Thanks Given 
    1,492
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Ima li vas vise od pola?

    Sent from my P40+ plus using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  25. #1221
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post
    Central point, Zetagradnja održavanje je predstavnik stanara, ne organizuju skupštine uopšte, dosta problema ne rješavaju iako se ljudi žale pa me zanima šta može da se uradi?
    Za pocetak ako su u pitanju neki hitni problemi samo komunalnu zovite, oni ce inspekciju i u kratkom postupku ce se morati organizovati skupstina. No, ako su neke vece investicije a nemate dovoljno novca na racunu ne bih se bas lako upustao u ovo jer moze biti mac sa dvije ostrice i da zavrsite u vjecnom minusu.

    Ukoliko niste imali uopste godisnju skupstinu po zakonu to mora da se odrzi, cimaj inspektora za stanovanja, objasni situaciju i trebalo bi da se upravniku/predsjedniku iznese naredjene da mora odrzati skupstinu.

    Pojasni malo detaljnije sta su problemi pa mozda neko i da konkretniji predlog sta da radite.

  26. #1222
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Ne znam kako 'Art Gloria' funkcionise u PG gdje im je 'sjediste' ali ovo po 'ograncima' kao sto je Bar je zastidje.

    Ne znam u jel' problem predsezona, nedostatak ljudstva, bol u medjunozju ili sto ali jurim za likovima mjesec dana da poprave interfon, na kraju ga rastave citavog i kazu da ce doc' ujutru i onda ih nedelju dana nema a na telefon nece da se jave.

    Bas katastrofalan odnos, dno dna.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #1223
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,094
    Thanks Thanks Given 
    2,221
    Thanks Thanks Received 
    2,384
    Thanked in
    1,228 Posts

    Default

    Znam da se ovdje mnogo puta pisalo ali oćemo da promijenimo agneciju pa neki savjeti.
    Zanimaju me vaša iskustva, ništa rekal kazala jer smo an rekal kazala angažovali Anni.
    Predstavili se kao skup ekonomista, pravnika, inženjeraa kad j etrebalo nidj enikoga. Jedna žena žisti 6 spratova, a kad smo dogovarali čevoro će čistiti. Satnica ženi je 1.4eur, užas!!!! Kakvoga jadn amotiva ima. Plaćamo čišćenje, domara, upravnika, administraciju. Za sve sami moramo gurkati, tražiti, po više puta podsjećati.
    Imaloi su priliku a sad je vrijeme da ih ispratimo. Mislim da plaćamo nešto oko 230 eur mjesečno.
    Ajmo preporuke i kratak opis.

  28. #1224
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Agencije inace rade na tu foru, ne vjerujem da bi drasticna razlika bila sa nekim drugim, obicno su nijanse u pitanju. U zgradi dje zivim angazovana je Akvila ali pojima nemam koliko se placa mjesecno. 25 stanova je u ulazu i ciste 2x nedeljno, ne djeluje nesto prljavo mada je dosta praznih stanova. Ako oces premium uslugu jedino vi licno da angazujete cistacicu da cisti svaki dan, eventualno svaki drugi i da joj placate satnicu 5eura, kupite joj hemije sto treba...

    Anni radi na foru da ima majstore, elektricare itd. ali su mi djelovali kao prevara kad pricah sa vlasnikom. Na pricu su vjerovatno odlicni ali kao sto kazes cekas ih dugo i ne zavrse posao kako treba a vjerovatno kostaju.

  29. #1225
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Znam da se ovdje mnogo puta pisalo ali oćemo da promijenimo agneciju pa neki savjeti.
    Zanimaju me vaša iskustva, ništa rekal kazala jer smo an rekal kazala angažovali Anni.
    Predstavili se kao skup ekonomista, pravnika, inženjeraa kad j etrebalo nidj enikoga. Jedna žena žisti 6 spratova, a kad smo dogovarali čevoro će čistiti. Satnica ženi je 1.4eur, užas!!!! Kakvoga jadn amotiva ima. Plaćamo čišćenje, domara, upravnika, administraciju. Za sve sami moramo gurkati, tražiti, po više puta podsjećati.
    Imaloi su priliku a sad je vrijeme da ih ispratimo. Mislim da plaćamo nešto oko 230 eur mjesečno.
    Ajmo preporuke i kratak opis.
    http://perlacg.me/o-nama/

    sve preporuke za agenciju

Page 49 of 65 FirstFirst ... 3945464748495051525359 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •