Page 13 of 65 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast
Results 301 to 325 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #301
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,046
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,349
    Thanked in
    1,214 Posts

    Default

    NIKO, svaka ti čast, skidam kapu!!!Bravo. E rtakvi ljudi tzrebaju biti upravnici.

    Zanima me ograda i ozelenjevanje, kome tačno da se obratimo, komunalnoj, zelenilu ili glavnom gradu?

  2. #302
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    zelenilu i organizaciji Kod mozes

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  3. #303
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    NIKO, svaka ti čast, skidam kapu!!!Bravo. E rtakvi ljudi tzrebaju biti upravnici.

    Zanima me ograda i ozelenjevanje, kome tačno da se obratimo, komunalnoj, zelenilu ili glavnom gradu?
    Hvala legendo .

    Glavni grad nam je izasa u susret da napravi drenažu, da iskopaju kanal i naprave cijevi da se voda od kise odliva u atmosfersku kanalizaciju, pricam za dio oko parka i trafostanice, tu je voda do koljena bila uvjek kad pada kisa, sa komplet trotoarskim dijelom. To nam je prvo i osnovno bilo. Nakon toga smo se sami organizovali da park napravimo, i to je bilo dosta uredjenije ali i dalje nije to bilo na zadovoljavajucem nivou, jer koliko god se trudis i prestanes par mjeseci sve se vrati u stanje mozda i jos gore nego sto je bilo, onda djeca, vandali...ocigledno je da je uzalud trud ako se ne ogradi, ali smo nastavili koliko se moglo da to bude koliko toliko uredjeno.
    Agencija za stanovanje nam je izasla u susret za ogradjivanje zelenih povrsina i parka, zelenilo za klupe i mobilijar, kante za otpatke i LED rasvjetu oko zgrade su postavili na dosta mjesta dje nije radilo osvetljenje.
    Ova trafostanica koja je u uzasno losem stanju a nalazi nam se ispod balkona i prozora od soba je katastrofa, predao sam zahtjev da je renoviraju jer smo je nekoliko puta nasli otvorenu, a tu se djeca igraju i zaista imamo razlog za zabrinutost, svi otvori tipa vrata i prozori su propali, krov je uzasan...nidje nema obavjestenje na nju u vidu nekog znaka upozorenja da je to struja, dok nije bila ogradjena tu su sve pljanice iz okolnih kafica mokrili, tu su se okupljali svakakvi gabelji koji se tu naslone i spavaju po par sati...uzasan prizor kad izadjes na svoj balkon i pogledas.
    Evo se nadamo da ce je renovirat, na postojecu ogradu postavit kapiju sa kljucem za pristup istoj, i da ce je uredit da ne narusava izgled parka i ostalih zelenih povrsina.
    Sad je vec druga prica i sve ce bolje bit, nadamo se da ce je renovirat, to im mora bit prioritet.
    Plan je da se ozeleni i ogradi komplet juzni dio koji gleda prema Gintasu, to je vec prica za sebe, auta nam 'ebase majku majcinu...samo sto nam ih u stan ne parkiraju...a da ne pricam da nam je Parking firma OTELA nas parking ispred zgrade i stavila znak za naplatu, sto cemo naravno da predamo na sud da nam ga hitno oslobode jer se ovo vise podnijet ne moze.
    Mnogo toga ima sto mora da se uredjuje.
    Last edited by N-I-K-O; 11-05-19 at 10:11.

  4. #304
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  5. #305
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me sto se moze ucinjet povodom ovoga, kome se zalit...Slomio se dio oluka na zgradu kad je onaj vjetar duvao i sad kad kisa pada cijeli zid od zgrade je nagrdjen od vode, zvali smo ovu Art gloriu agenciju da dodju da naprave to i niko se ne pojavljuje da to zavrsi evo vec neko vrijeme...Ali zato kad treba da se pokosi ili neko cvijece posadi eto ih odma, za te kozmeticke radove...Kome se obratit, placamo 18e svaki mjesec i sad to tako da iskuliramo, a zid u stan nagrdjen od vlage vec neko vrijeme

  6. #306
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Upravniku.A upravnik agenciju zove odma i moraju izac ja mislim u roku 24h.Zovi ti opet..Svakako ce vam to agencija naplatit ali to je manje bitno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  7. #307
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kojih 24h, ja mislim da im je nedje u februar prvi put prijavio da fali pola oluka, sliku im posla...Ali to niko nije primjecivao do sad nedje prije 15-20 dana, dok se taj zid nije dobro natopio i sad je pocelo da se vidi unutra u stan...Ja reko ima li nedje neko ko te agencije kontrolise, da se njemu zalimo zbog ovoga?
    Last edited by zoster; 19-05-19 at 18:12.

  8. #308
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zoster View Post
    Kojih 24h, ja mislim da im je nedje u februar prvi put prijavio da fali pola oluka, sliku im posla...Ali to niko nije primjecivao do sad nedje prije 15-20 dana, dok se taj zid nije dobro natopio i sad je pocelo da se vidi unutra u stan...Ja reko ima li nedje neko ko te agencije kontrolise, da se njemu zalimo zbog ovoga?
    Pa vj ste zvali jednom ili 2x i odustali zaboravili,zaboravili oni i caoo..
    Njih vjerovatno kontorlise komunalna ili tako nesto.
    Mozete da zovnete agenciju za stanovanje..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  9. #309
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post


    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Treba li saglasnost EPCG/CEDIS - a za rad na fasadama trafostanica? Kontam da su one ipak njihovo vlasništvo.

    Ima jedna u kvartu preko puta Uprave carina, novogradnja, a između ruina od trafostanice. Nevjerovatno kako je neko lijepo okrečio i izradio mural, ne pretjerujem - cijelo naselje je oplemenio.

  10. #310
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Kad se sjetim ovoga...čun nam je treba da prodjemo

  11. #311
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    E svaka ti cast za ovo, ja sam se odusevio! Mi smo se uselili u novi (citaj stari) stan, evo vec godinu dana pokusavamo da nagovorimo sve komsije da se organizujemo da se to sredjuje, problem je sto u ulazu imamo jednog gospodina koji nece da cuje za to. Ja sam se raspitivao oko toga, navodno se moramo svi sloziti u ulazu da bi nas preuzela neka agencija. Ispred zgrade nista bolje, prilaz uzak, nema osvjetljenja (ne ulazi se sa glavne ulice vec iz dvorista pa uvece zna biti zeznuto pogotovo ako npr. djevojka ide sama), ulaz je generalno prljav, prozori su izlomljeni, fasada je nula, ulazna vrata ne mogu da se zatvore, interfon je misaona imenica.
    Dao si mi motivaciju da se malo vise pokrenem oko ovog problema necemo li se kao ljudi dogovoriti, na tebe se treba ugledati!

  12. #312
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CarloColucci View Post
    E svaka ti cast za ovo, ja sam se odusevio! Mi smo se uselili u novi (citaj stari) stan, evo vec godinu dana pokusavamo da nagovorimo sve komsije da se organizujemo da se to sredjuje, problem je sto u ulazu imamo jednog gospodina koji nece da cuje za to. Ja sam se raspitivao oko toga, navodno se moramo svi sloziti u ulazu da bi nas preuzela neka agencija. Ispred zgrade nista bolje, prilaz uzak, nema osvjetljenja (ne ulazi se sa glavne ulice vec iz dvorista pa uvece zna biti zeznuto pogotovo ako npr. djevojka ide sama), ulaz je generalno prljav, prozori su izlomljeni, fasada je nula, ulazna vrata ne mogu da se zatvore, interfon je misaona imenica.
    Dao si mi motivaciju da se malo vise pokrenem oko ovog problema necemo li se kao ljudi dogovoriti, na tebe se treba ugledati!
    Treba ti vecina ne pita se on nista ako su ostali za to... Tako da slobodno naprijed ako te samo to koci

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #313
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Pokrenuo sam u medjuvremenu agenciju, nema nista od cekanja vidim ja

  14. #314
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Koliko se čeka da Agencija za stanovanje dostavi svim stanarima rješenja o formiranju SEV i da se počne sa prikupljanjem novca ?
    Meni ovaj redosljed obaveza i dalje nejasan, inače veoma komplikovan i spor proces.

  15. #315
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,065
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Oce bas ce agencija svim stanarima od vrata do vrata resenje dostavljat..
    Ada 300x je receno.
    Npr.
    Podjes u artgloriju predas potpise i oni ti za dan,dva dodju i pocnu cistit.I zavrsena sva problematika..Odma generalnu odrade.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  16. #316
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Momak iz agencije Perla mi je objasnio da to sve ide relativno brzo, da on moze doci kad god nama odgovara da na vrata/oglasnu tablu postavi obavjestenje o sastanku stanara, ako se tu dogovrimo onda super, ako se na ta dva sastanka ne dogovorimo i ne odlucimo ko ce biti upravnik onda oni preuzimaju uz 3 potpisa i formiraju kao sto je navedeno u ovoj temi privremenu "vlast", I odma krece generalka bukvanlo dan dva nakon toga, sve zavrsavaju oko papira, dostavljanja racuna itd. Svakako za pocetak odlican korak ako komsije ne mogu da se usaglase, ali mislim da ce se kod mene vecina sloziti samo ako se pojave kad on prezentuje ponudu. Evo od juce se dogovaram kad svima odgovara da ga zovemo, da se ukopimo kad je makar vecina tu da saslusaju covjeka makar.

  17. #317
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Samo se nemoj iznenaditi ako generalka bude odlozena malo u odnosu na ta dva dana zbog zauzetosti masina... Nije da hejtujem i u mom ulazu je Perla od bedavno angazovana (za sad smo zadovoljni ali smo generalku morali sacekati 4-5 nedjelja u odnosu na najavljeno)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #318
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Samo se nemoj iznenaditi ako generalka bude odlozena malo u odnosu na ta dva dana zbog zauzetosti masina... Nije da hejtujem i u mom ulazu je Perla od bedavno angazovana (za sad smo zadovoljni ali smo generalku morali sacekati 4-5 nedjelja u odnosu na najavljeno)...
    Znam rekao je da im zavisi od rasporeda, ali uglavnom ide brzo, svakako nije hitno samo da se pocne nesto raditi jer je ovde uzas

  19. #319
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Oce bas ce agencija svim stanarima od vrata do vrata resenje dostavljat..
    Ada 300x je receno.
    Npr.
    Podjes u artgloriju predas potpise i oni ti za dan,dva dodju i pocnu cistit.I zavrsena sva problematika..Odma generalnu odrade.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Kod nas je problem što bivši samoprozvani upravnik neće da izvrši primopredaju...
    Dosta stanara su podstanari i boli ih briga, ne dolaze na sastanke. Totalna anarhija
    Zato jedva čekam da dobiju račun da uplate pare na zaj.račun , svi će se pojaviti na narednom ...

  20. #320
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Lift polako poprima svoj oblik.
    Slike prije i kasnije.
    Nisam zadovoljan izborom farbe ali ziv covjek grijesi.
    Mislio sam dobro, izabrao farbu sa metalnim opiljcima da sija i bude moderno ali se ispostavilo da je los izbor, jer se sve prima na nju, svaki otisak prljavstine ostane, prasina, jer je gruba na dodir.,tako da cu mijenjati i izabrati neku sa glatkom obradom da moze lijepo da se odrzava.

  21. #321
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,933
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Niko doktore evo stanari mog ulaza ne mogu da sr dogovore, puno im placati po 10-15e za odrzavanje, bruka...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  22. #322
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Meni su poneki poceli, te boja je mogla bit ta, te ona...
    Reko komsinice najljepsa je bila ona kad nas je cekalo g.o.v.n.o necije u ulaz i urin, pa mirisemo po 4 dana dok se ne izluftira.... brzo li zaboravljate u sto smo zivjeli pa iznaodite sad o boji zidova, a ulaz evo ga samo sto ne prica.
    Nikad udovoljit nekome...

  23. #323
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    ��������

  24. #324
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,280
    Thanked in
    1,996 Posts

    Default

    Zvuči zanimljivo

    Stanovnike stambenih zgrada u Srbiji uskoro očekuju novi propisi o stanovanju. Naime, od 1. jula, po novom Zakonu, komšija će imati pravo da pozove komunalnu policiju ukoliko susjedov pas bude glasno lajao, veš-mašina bude radila u neprikladno vrijeme, ili ako se usisava poslije 23 sata.


    Komunalna policija će moći uskoro da pokuca na vrata građana ukoliko njihov ljubimac lavežom bude smetao komšiji ili ostavlja “nered” iza sebe. Takođe, kazne se pišu ako komšija nije zadovoljan jer se suši veš na terasi, puši u hodniku, obavljaju radovi van dozvoljenog vremena, pa čak i ako su djeca nemirna, prenose srpski mediji.


    Konkretno, za pušenje u liftu ili na stepenicama predlog kazne su 5.000 dinara. Ukoliko se trese tepih ili mrve sa terase i kroz prozor, kazna je do 25.000 dinara.
    U Beogradu za skakanje u stanu kazna je 5.000 dinara. Ukoliko se djeca igraju loptom, to će roditelje koštati 5.000 dinara.


    Nekada se ranije kretalo na posao, pa se sa poslom ranije i završavalo. Dosadašnji kućni red od 14 do 17 časova je zbog toga imao smisla.
    Sada se kasnije ide na posao, pa tako i kasnije dolazi kući, zbog čega je ova satnica pomjerena i važi od 16 do 18 časova.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #325
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    786
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Nema više loptanja u kvartu dok radna klasa odmara... yeah right.

Page 13 of 65 FirstFirst ... 3910111213141516172363 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •