Page 15 of 65 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 351 to 375 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #351
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Zna li ko kako se pristpa posjedovnom listu stambene ulaza putem sajta www.nekretnine.co.me

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  2. #352
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,087
    Thanks Thanks Given 
    966
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Nadji ekastastar na google. User i pass KORISNIK.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  3. #353
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Nadji ekastastar na google. User i pass KORISNIK.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    To znam nego kako da dobijem list nepokretnosti ili prepis samo sa stanovima u mom ulazu.

  4. #354
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,623
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Prvo izvadi tvoj list po tvom jmbg(ako si i ti u tom ulazu).Na tvom LN ćeš vidjeti broj parcele iiiii...još jedan podatak koji je isti za sve stanare te zgrade.Onda se vratiš na pretragu po tim podacima i izaći će ti svi stanari tvoje zgrade a stanari posebnog ulaza su grupisani.Sve to možeš uraditi i u Upravi za nekretnine đe se plati 5€ takse ali je LN original i sadrži jmbg svih vlasnika.

    Sent from my room

  5. #355
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Hvala probacu..

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  6. #356
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Moze li mi neko reci da li agencija koja "odrzava" ulaz ima pravo da sa racuna zgrade skida iznos novca za potrebe "slanja opomena postom" ?
    Zasto to ne ide na teret ljudi tj stanara koji kasne sa uplatom nego zgrada mora da snosi te troskove?

  7. #357
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Moze li mi neko reci da li agencija koja "odrzava" ulaz ima pravo da sa racuna zgrade skida iznos novca za potrebe "slanja opomena postom" ?
    Zasto to ne ide na teret ljudi tj stanara koji kasne sa uplatom nego zgrada mora da snosi te troskove?
    To je free..
    Jedino ako ga utuze onda to placa ulaz,advokata.Pa kad se naplate od duznika naplate i sve troskove i vrate pare na rc..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  8. #358
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Moze li mi neko reci da li agencija koja "odrzava" ulaz ima pravo da sa racuna zgrade skida iznos novca za potrebe "slanja opomena postom" ?
    Zasto to ne ide na teret ljudi tj stanara koji kasne sa uplatom nego zgrada mora da snosi te troskove?
    Agencija ima pravo da naplati sve usluge koje nisu sa njom ugovorene u paketu. Nama to nije naplacivano nikad mada je toga bilo malo. To nije neki trosak po ulazu ali im se vjerovatno nakupi na sve ulaze koje odrzavaju. Opomene se mogu slati zajedno sa mjesecnim racunima tako da ne iziskuju dodatne troskove. Mada za slucaj prinudne naplate potreban je dokaz a to je pecat poste sa datumom slanja kao i povratnica. To je onda malo skuplje.
    Last edited by Apolo; 24-07-19 at 19:49.

  9. #359
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    U Srbiji je dozvoljeno ovo pod odredjenim uslovima ali zanima me kod nas, kad ti toci iz stana iznad, dje nema nikog, imas li pravo da sa bravarom otvoris vrata, promijeni se cilindar i kljuc koji se da kasnije vlasniku i popravi steta? Znam da u Srbij iima zakon da ti mozes da sprijecis stetu koja tebi nastaje pa je to dozvoljeno, e sad trebaju 2 svjedoka, upravnik trta vrta ali nebitno to sad.

    Meni je konkretna situacija da dugo dugo vec toci iznad, prvo po sobama pa to rijesise, pa kupatilo pa kao rijesise, pa opet kupatilo, mi busili plafon sve do celika i sta vec bilo, stojalo tako 2 god i nista, zakrpili okrecili i posle par godina opet. Toci tu u kupatilo a i duz sad hodnika na tu neku liniju. Iznad gore su 2 stana, jedan izdaju sezonski, drugi zive u inostranstvo pa nekad dodju, tacno im je tu zid izmedju njih dvoje i eo godinama nikako to da se rijesi ili pronadje. Oboje su skoro renovirali full stanove i nista. Ja pretpostavljam da je neka vertikala a i sumnjamo na jednu cijev od ventilacije koja je naprsla ovim jednim u zid valjda ali ko zna, treba dovesti dobrog majstora ali zalud kad u jedan stan ne mozes da udjes, u ovaj drugi i mozes ejr su dali kljuc komsiji.
    Sta cinjet tu, ocu to ove godine da popravim da mogu okrecit opet i zivjet normalno jer cekat da samo stan propada godinama, a najgore tu dje se siri voda, curi i uza zid dje je kutija sa strujom... pa po gipsanim radovima nekim curi itd. Eo sjecam se preprosle god je bilo 2 puta, pa prosle god jednom, eo ove godine opet dok nijesmo bili tu pa nasli sve plafon po podu...
    rm -rf /

  10. #360
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Ja mislim da bi morao imati sudski nalog za to.

  11. #361
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Znaci zakon u svoje ruke, ko sve u ovu drzavu
    Neka meni toci, unisti se sve, neka toci onda i ovom ispod, udje u struju zapali se zgrada al ne moze se pric gore
    rm -rf /

  12. #362
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Samo treba ulazit po tudjih stanova kako ti se digne k....

    Pa cemo kasnije objasnjavat je li tocilo, koliko i iz kojeg stana


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  13. #363
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meni toci 13 godina, i poprave ne poprave, eo sad krenulo opet u sobu jer kraljevi imaju terasu koja nema izolaciju a terasa iznad moje sobe i na presjek nedje ulazi i meni niza zid lije, eo kisa fino ubacila to.

    Ako je unutra pozar naravno da ce se ob it vrata da se ugasi, poplava nije nista manji problem. Meni se parket dize, namjestaj unistava. U srbiju je regulisano 2 svjedoka, predsjednik kucnog savjeta i eventualno policajac, dodje bravar, skine se i stavi nova brava, popravi se a kljuc ostane kod predsjednika. Jes nama to nezamislivo da udje neko u stan ali kad si ***** toliko da godinama neces da popravis iako stalno curi i problemi nastaju, pa stavis flaster i flaster otpane i opet nanovo, e ne moze. Sad cu ja sam to da popravim pa me boli ona stvar oce li me pustit ili ne.


    Edit: Naravno otvoren sam da ako me ko moze uputit za bolja rjesenja. Komunalna dolazila, pravila zapisnik i rekli e sto mi mozemo odje, nesto u tom fazonu, sestri dok je bila sama pa sam posle jurio tog lika no nebitno. Naravno prvo cu probat na fino sa ljudima, o svom trosku samo da maknem sa glave to, ako nece onda probat sa komsijama da uticem i na kraju krajeva moram da zastitim svoje.
    Last edited by N_L; 28-07-19 at 18:21.
    rm -rf /

  14. #364
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Probaj se dogovoriti s ljudima da to središ o svom trošku, ako ljudi nemaju para da to riješe šta da im radiš sad, ne možeš ih iseliti a u tvom interesu je da se riješi što prije. Imao sam i ja sličan problem.... zakon li je kuća. U stanu se osjećam kao u zatvoru.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  15. #365
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Meni toci 13 godina, i poprave ne poprave, eo sad krenulo opet u sobu jer kraljevi imaju terasu koja nema izolaciju a terasa iznad moje sobe i na presjek nedje ulazi i meni niza zid lije, eo kisa fino ubacila to.

    Ako je unutra pozar naravno da ce se ob it vrata da se ugasi, poplava nije nista manji problem. Meni se parket dize, namjestaj unistava. U srbiju je regulisano 2 svjedoka, predsjednik kucnog savjeta i eventualno policajac, dodje bravar, skine se i stavi nova brava, popravi se a kljuc ostane kod predsjednika. Jes nama to nezamislivo da udje neko u stan ali kad si ***** toliko da godinama neces da popravis iako stalno curi i problemi nastaju, pa stavis flaster i flaster otpane i opet nanovo, e ne moze. Sad cu ja sam to da popravim pa me boli ona stvar oce li me pustit ili ne.


    Edit: Naravno otvoren sam da ako me ko moze uputit za bolja rjesenja. Komunalna dolazila, pravila zapisnik i rekli e sto mi mozemo odje, nesto u tom fazonu, sestri dok je bila sama pa sam posle jurio tog lika no nebitno. Naravno prvo cu probat na fino sa ljudima, o svom trosku samo da maknem sa glave to, ako nece onda probat sa komsijama da uticem i na kraju krajeva moram da zastitim svoje.
    Mislim da bi komunalna inspekcija trebala da izda neki nalog.
    Sto se troskova tice ako su u pitanju zajednicke instalacije to ide o trosku svih stanara.

  16. #366
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Moze li mi neko reci da li agencija koja "odrzava" ulaz ima pravo da sa racuna zgrade skida iznos novca za potrebe "slanja opomena postom" ?
    Zasto to ne ide na teret ljudi tj stanara koji kasne sa uplatom nego zgrada mora da snosi te troskove?
    Zato sto Ulaz je taj koji tuzi duznika, a da bi mogao da ga tuzi mora uredno da mu uruci obavjestenje i opomenu koliko je duzan i kad da plati. A na sud je vjerodostojna povratnica (rozi dokument a nekad moze biti bijeli ako posta masovno salje) na kom pise ko je poslao kad i ko je primio.
    Ako ne primi a postar mu ostavi plavi/bijeli papiric da se javi u postu u narednih 7 dana. Ako se na javi smatra se da mu je uruceno - sad je to bilo aktuelno za poreska rjesenja.
    Dakle, ako hoces da ga tuzis moras da ga obavijestis da je duzan. A nijedna agencija nece cascavat duznike taj iznos nego ce ga ulaz platiti.

    Usluga slanja pisma sa povratnicom kod Poste Crne Gore kosta 1.05 eura.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #367
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Al kad se naplati od stanara preko suda sve se vraca na taj racun

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  18. #368
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

  19. #369
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Bila je prije prica - ali ko ce vracati sad u rikverc i ko zna dje je to.

    Da zavrsim komsijama da im dovedem agenciju da im vodi to/odrzava (da placaju ono 20c po kvadratu)

    Da se obratim ( ulazi Podgorice ) ? > znam da ima i na sajt da udjes da vidis ko je dao - ko nije itd.....

  20. #370
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mozda sam promasio temu, ali ajde da pitam
    Zna li neko kakve su zgrade sto je radio Trudbenik ispod Ljubovica? Meni ovako na prvi pogled ne izgledaju previs kvalitetne...
    Trazim da kupim jednosoban stan, pa imam tamo nekih ponuda

  21. #371
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko_pg** View Post
    Mozda sam promasio temu, ali ajde da pitam
    Zna li neko kakve su zgrade sto je radio Trudbenik ispod Ljubovica? Meni ovako na prvi pogled ne izgledaju previs kvalitetne...
    Trazim da kupim jednosoban stan, pa imam tamo nekih ponuda
    Zaobidji u sirokom luku, ulazio sam u te zgrade, nijedan stan nema hodnika, onda imas prozor u spavaćoj sobi, otvoris i rukom diras zid druge zgrade. Inače je bas los kvalitet. Kriva vrata i slicno. Inače sve zgrade ispod ljubovica su ocajno radjene, osim cijevna komerc, mada njima su malo jace cijene.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  22. #372
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Inače sve zgrade ispod ljubovica su ocajno radjene, osim cijevna komerc, mada njima su malo jace cijene.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Teške riječi momak. Imaš li to nečim da potkrijepiš?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #373
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    I mene zanima.. Razvrsje, entex... Ima tu jos dobrih zgrada

  24. #374
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Dovoljno je laicki da vidis kako se rade, debljina nosecih zidova, ne kazem ni da su nešto bolji i celebic i zetagradnja, uopšte novogradnja u pg se ocajno radi, nije ni čudo sto bi svi u starogradnju. Ja pricam o zgradama sa one druge strane ljubovica gdje je sada trudbenik. Razvrsje je vise kod kodre i tamo su extra stanovi. Jeste da i to spada pod ljubovic ali ovaj dio koji gleda put cepuraka i iza zgrada zetagradnje preko puta panonke su za mene ocajne.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  25. #375
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Trudbenik je ocaj zivi, ulazio sam tamo u fazi gradnje, haos totalni.

Page 15 of 65 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •