Page 60 of 65 FirstFirst ... 1050565758596061626364 ... LastLast
Results 1,476 to 1,500 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #1476
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pitah advokata za sve to i da li imamo pravo kao stanari da se zalimo na rad upravnika i agencija. Kaze da je zakon katastrofa i da niko nece time da se bavi. Agencija moze da naplacuje sta hoce, ne postoji kontrola, a odrzavanje moras platiti jer ce ti naplatiti preko izvrsitelja i ne mozes dokazati na sudu nista…
    Placajmo i cutimo dok se zakon ne promijeni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1477
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Agencija moze da ti naplati samo ukoliko je zakljucen ugovor sa njom. Da li neko zakljucio mimo ovlascenja ili slicno drugo je pitanje.
    Ako se zakljuci ugovor agencija preuzima da ispostavlja racune za naknadu za odrzavanje u ime upravnika tj stambene zgrade.
    Naknada za odrzavanje je zakonska kategorija.
    To sto se stanari ne interesuju za zajednicku imovinu je posebno pitanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1478
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    Pitah advokata za sve to i da li imamo pravo kao stanari da se zalimo na rad upravnika i agencija. Kaze da je zakon katastrofa i da niko nece time da se bavi. Agencija moze da naplacuje sta hoce, ne postoji kontrola, a odrzavanje moras platiti jer ce ti naplatiti preko izvrsitelja i ne mozes dokazati na sudu nista…
    Placajmo i cutimo dok se zakon ne promijeni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Advokat te jednostavno receno laze... Ili mu se ne zeza sa time (uostalom kao i mnogim pravnicima) jer nam je sudstvo takvo kakvo jeste, ili nema pojma o cemu prica.

    Zakon je, iako ne niti blizu perfketnog, poprilicno dobro sredjen kada se radi o defnisanju samih ovlastenja i rada upravnika (barem meni tako djeluje al' ipak nisam pravnik), kao i penala ako ih ne postuje. To sto 99.99% stanara ne zeli da se interesuje koja su ima prava, te ne zeli da pokrene pricu je kljucni problem.


    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    a odrzavanje moras platiti jer ce ti naplatiti preko izvrsitelja i ne mozes dokazati na sudu nista…
    Ma ko ti to kaze? Jel' imas uplatnice? Ako imas i ako te tereti agencija, upravnik ili neko treci da nisi platio slobodno dizi tuzbu i debelo se omasti sa $$$.
    Last edited by beatnological; 27-04-23 at 14:18.

  4. #1479
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Necu se obazirati na poslednji komentar jer svi imamo razlicita iskustva.
    Imam oderdjenu situaciju gdje se agencija registrovala kao upravnik i cuda cini. Djevojka koja je vlasnik agencije je nekako uspjela da uhvati vlasnike koji su stranci i da glasaju putem maila i sama sebi sve potpisuje preko njihove saglasnosti.
    Stanca racune, sama daje ponude i sama zaradjuje.
    Slavica Stankov je jedini inspektor za stanovanje u CG a ima i jos 4-5 kolega koji samo dolaze na poso onako da popune broj. Nekoliko puta sam isao u kancelarije inspekcije i vise puta dobio odgovor “ovo je izigravanje zakona a mi smo tu nemocni jer formalno pravno zakon nije prekrsen…”

    Istina je da se nase komsije ne interesuju ali ja bih digao odzavanje 0,5€ po m2 pa bi vidjeli kako bi se svi interesovali kada bi im odrzavanje bilo 30€ mjesecno sto je i realna potreba ako zelite da vam zivotni prostor izgleda kao u 21 vijeku.

    Ima li ko konkretan predlog ili advokata za privredni kriminal koji se bavi time da preporuci?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #1480
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    Necu se obazirati na poslednji komentar jer svi imamo razlicita iskustva.
    Imam oderdjenu situaciju gdje se agencija registrovala kao upravnik i cuda cini. Djevojka koja je vlasnik agencije je nekako uspjela da uhvati vlasnike koji su stranci i da glasaju putem maila i sama sebi sve potpisuje preko njihove saglasnosti.
    Stanca racune, sama daje ponude i sama zaradjuje.
    Slavica Stankov je jedini inspektor za stanovanje u CG a ima i jos 4-5 kolega koji samo dolaze na poso onako da popune broj. Nekoliko puta sam isao u kancelarije inspekcije i vise puta dobio odgovor “ovo je izigravanje zakona a mi smo tu nemocni jer formalno pravno zakon nije prekrsen…”

    Istina je da se nase komsije ne interesuju ali ja bih digao odzavanje 0,5€ po m2 pa bi vidjeli kako bi se svi interesovali kada bi im odrzavanje bilo 30€ mjesecno sto je i realna potreba ako zelite da vam zivotni prostor izgleda kao u 21 vijeku.

    Ima li ko konkretan predlog ili advokata za privredni kriminal koji se bavi time da preporuci?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Evo ti par preporuka:
    1. Zovi predsjednika skupstine i zahtjevaj skupstinu stanara
    2. Predsjednik skupstine je u obavezi da obavjesti upravnika (u tvom slucaju agenciju)
    3. Na prvoj skupstini zahtjevaj uvid za sve uplate, isplate, kao i ugovore o radovima u protekle dvije godine
    4. Ukoliko ne dobijes nista sve iz stavke 3.) posalji pismeno isti zahtjev na adresu upravnika/agencija sa povratnim pismom
    5. Ukoliko u roku od 15 dana ne dobijes nista od navedenog imas pravni osnov i 100% pokrice da se ganjas sa njima preko advokata (trazi nekog drugog, ne toga koji ti je inicijalno dao budalaste informacije)
    6. Spremi se na dugogodisnji proces jer nam je sudstvo takvo kakvo jeste

    A sad me zivo interesuje dodatno koliko dugo vam je ta agencija upravnik i ko je predsjednik skupstine stanara? A jos vise me interesuje koja je agencija u pitanju, jer ako ne trollujes (ako sto mislim da trollujes) ne vidim da ces imati problema da to objelodanis.

    ---

    Edit:

    Zaboravih napomenuti da je elektronsko glasanje moguce samo ukoliko su doticni etazni vlasnici dostavili pisanu i ovjerenu izjavu da zele da tako glasaju, ne upravniku, upravnik zakonski nema nikakve veze sa tim.
    Last edited by beatnological; 27-04-23 at 15:01.

  6. #1481
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za Inicijativu za sazivanje skupstine je potrebno minimum 14% vlasnika da podnese inicijativu. Pojedinacno mozete podnijeti zalbu inspekciji za sptanovanje i to je domet pojedinca.
    Za ostalo si u pravu i vec sam pripremio zalbu inspekciji da provjere da li imaju punomocje za svaki glas putem maila.
    Pitao sam na koji nacin se stvara kvorum od mail glasova i prisutnih jer treba prosta vecina ali nisam dobio odgovor…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1482
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Moslim da se dva puta(jednom sigurno) godišnje mora sazvati redovni sasatanak SEV.Provjeri kad je bio zadnji pa sačekaj

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  8. #1483
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    Za Inicijativu za sazivanje skupstine je potrebno minimum 14% vlasnika da podnese inicijativu.k
    To za 14% stvarno ne znam ali ono sto znam 100% provjereno jeste da predsjednik skupstine moze da sazove skupstinu. Kao sto pomenuh, provjeri ko vam je predsjednik skupstine i organizujte istu pa da se maknete sa mrtve tacke.

    Takodjer zakonska obaveza upravnika je da pri zavrsetku svake godine sazove skupstinu i predstavi, te isto tako obrazlozi sve vece radove koji su se desili u zgradi a sve to da prisutni na skupstini potpisu.

    Svakako se nadam da ces se iscupati iz zavrzlama kojih svugdje ima (u mojoj zgradi smo prosli kroz veoma gadnu situaciju).

  9. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  10. #1484
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    Za Inicijativu za sazivanje skupstine je potrebno minimum 14% vlasnika da podnese inicijativu. Pojedinacno mozete podnijeti zalbu inspekciji za sptanovanje i to je domet pojedinca.
    Za ostalo si u pravu i vec sam pripremio zalbu inspekciji da provjere da li imaju punomocje za svaki glas putem maila.
    Pitao sam na koji nacin se stvara kvorum od mail glasova i prisutnih jer treba prosta vecina ali nisam dobio odgovor…


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tebe su sve pogresno ispricali. Pogotovo advokat.

    Skupstina mora najmanje jednom da se odrzi radi prezentovanja prihoda i rashoda.

    Isto tako skupstina se mora sazvati na inicijativu 1/4 etaznih vlasnika odnosno 25% vlasnika.

    A prijave na rad Upravnika i Predsjednika mozete da podnesete ministarstvu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #1485
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jedno pitanje kolege, da li samo ja mogu kod predsjednika da iniciram skupstinu stanara?
    Kod nas imamo situaciju da zemljiste ispod i oko zgrade nije prevedeno sa fizickog lica koje ga je prodalo investitoru na nas etazne vlasnike.
    Jedna pravnica me savjetovala da obavezno pokrenemo tu inicijativu za prevod zemljista na nas jer u slucaju zemljotresa (BD je u pitanju) i urusavanja zgrade nemam pravo na nikakvu naknadu i maltene ostajem bez stana po zakonu o etaznoj svojini.
    Last edited by Alexinho11; 28-04-23 at 13:21.

  13. #1486
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Jedno pitanje kolege, da li samo ja mogu kod predsjednika da iniciram skupstinu stanara?
    Mozes.

    E sad... Druga je stvar dal' ce predsjednik da organizuje skupstinu...

  14. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  15. #1487
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Jedna pravnica me savjetovala da obavezno pokrenemo tu inicijativu za prevod zemljista na nas jer u slucaju zemljotresa (BD je u pitanju) i urusavanja zgrade nemam pravo na nikakvu naknadu i maltene ostajem bez stana po zakonu o etaznoj svojini.
    U tom slucaju ce pola CG primorja da nagrabusi jer je dobar, dobar dio starih zgrada na zemljistu Mitropolije crnogorsko-primorske...

    Al' ajd kad smo vec otvorili tu temu volio bih saznati vise... Ne sumnjam da ima pravnika i ovdje koji imaju vise informacija vezano za ovo. Sta je sa zgradama koje se nalaze na zemljistu MCP?

  16. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  17. #1488
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Jedno pitanje kolege, da li samo ja mogu kod predsjednika da iniciram skupstinu stanara?
    Kod nas imamo situaciju da zemljiste ispod i oko zgrade nije prevedeno sa fizickog lica koje ga je prodalo investitoru na nas etazne vlasnike.
    Jedna pravnica me savjetovala da obavezno pokrenemo tu inicijativu za prevod zemljista na nas jer u slucaju zemljotresa (BD je u pitanju) i urusavanja zgrade nemam pravo na nikakvu naknadu i maltene ostajem bez stana po zakonu o etaznoj svojini.
    Obavezno to pokreni.
    Desava se da investitor stavi zemljiste pod hipoteku i da je plati komunalije i tako to godinama da stoji pa ispada da zemljiste nema veze sa zgradom. Ako se nesto desi zgrada formalno pravno ne postoji na tom zemljistu i ako je zemljiste ispod zgrade!
    Hipoteka banke, komunalije grada, krediti i kompezacije u toku izgradnje i zna da bude 10 naplatnih redova. Stecaj nece niko da pokrene jer troskove stecaja smosi onaj koji je pokrenuo stecaj i to tako stoji decenijama… Bankama se ne isplati da pokrenu stecaj jer oni prikazuju kapital na cijene stanova po trzisnim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Nik2325 For This Useful Post:


  19. #1489
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    … Bankama se ne isplati da pokrenu stecaj jer oni prikazuju kapital na cijene stanova po trzisnim.
    Ko ti je ovo rekao?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #1490
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Zemljiste okolo zgrade gdje mi zivi tetka nije grad uredio jer investitor nije platio komunalije a zgradu je ostavio nezavrsenu i ima nekoliko naplatnih redova. Sve stoji u haosu vec 15 godina. Zona 1 Podgorica. To ima je tema za razgovor okolo zgrade svaki dan i kad dodjem sumiraju mi utiske i opcije koje su pred njima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #1491
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Nisam te to pitao. Nego ovo gore da se bankama ne isplati jer prikazuju kapital po realnim trzisnim cijenama. To me zanima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #1492
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kada banka uzme stan zbog hipoteke ona upise pravo vlasnistva. Mozes dobiti kredit polovinu iznosa vrijednosti stana a kad ga upise na sebe dobija duplo veci iznos nego sto je bio kredit koji je na osnovu njega uzet.
    Ako se banka upisala na parcelu na koju se gradila zgrada, opterecuju se svi stanovi u zgradi koja je na parceli po automatizmu.
    Banka mora mora sve svesti na cifre da bi prikazala bilans.
    Ne isplati joj se da prodaje stanove tek tako jer ne moze dobiti cijenu po kojoj ga prikazuje u bilansu.
    Bilansi su najbitnija stvar na osnovu kojih sefovi banaka dobijaju bonuse na platu!
    Zasto bi se neki sef bake odrekao bonusa od 20,30..hiljada s time sto ce prodati stan koji je u vlasnistvu banke, a od toga nema nista za sebe.
    Tako nekako…


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #1493
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hvala svima na savjetima. Posebno @Nik2325.
    Zakon o svoj.prav.odnos. u clanu 172 koji se odnosi na zaj.svojinu kaze da u sl.propasti zgrade stanari imaju pravo na dio zemljista shodno velicini svog stana (parafraziram otprilike clan).
    Nevjerovatno mi je da stanari ne vode racuna o tim stvarima, da niko nije pokrenuo to pitanje, da nemaju zelju da su im papiri 1/1.
    Razgovarao sam sa zenom na koju se zemljiste vodi, ona je hvala bogu voljna da dozvoli upis etaznih vlasnika, vjv.da skine teret placanja poreza na zemljiste (ako ga uopste placa).

  24. #1494
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nik2325 View Post
    Kada banka uzme stan zbog hipoteke ona upise pravo vlasnistva. Mozes dobiti kredit polovinu iznosa vrijednosti stana a kad ga upise na sebe dobija duplo veci iznos nego sto je bio kredit koji je na osnovu njega uzet.
    Mozes dobiti kredit polovinu iznosa vrijednosti stana a kad ga upise na sebe dobija duplo veci iznos nego sto je bio kredit koji je na osnovu njega uzet.
    Ako se banka upisala na parcelu na koju se gradila zgrada, opterecuju se svi stanovi u zgradi koja je na parceli po automatizmu.
    Banka mora mora sve svesti na cifre da bi prikazala bilans.
    Ne isplati joj se da prodaje stanove tek tako jer ne moze dobiti cijenu po kojoj ga prikazuje u bilansu.
    Bilansi su najbitnija stvar na osnovu kojih sefovi banaka dobijaju bonuse na platu!
    Zasto bi se neki sef bake odrekao bonusa od 20,30..hiljada s time sto ce prodati stan koji je u vlasnistvu banke, a od toga nema nista za sebe.
    Tako nekako…
    Toliko toga pogrešnog si napisao, a što je najgore ovo je vjerovatno plod priča rekla kazala likova koji nikad u banku kročili nisu.
    Ko god ti je govorio o ovome, sve ti je pgoeršno rekao. Evo da probam da pojasnim.
    Zavisi od banke do banke, neke daju i do 100% vrijednosti stana iznos kredita. Banke ne dobija nikakv duplo veći iznos. To su bajke u kojima žive ljudi koji misle da sve znaju.
    Hipoteka i vlasništvo nad stanom su različiti pojomovi. Hioteka je teret, stan može da bude bilo čiji banka stavlja teret da bi obezbijila kredit.
    Kada se kredit ne plaća, banka aktivira sredstva obezbjeđenja i u sudskom postupku iskoristi pravo hipoteke i postane vlasnik stana ako ga ne proda na aukciji.
    Kad postane vlasnik, samom prirodom sudskog postupka se svi ostali tereti briđu.
    To se još zove i sticanje nekretnine.

    Da bi se nekrentina stekla, mora da je procijeni sudski procjenitelj. I ako je dug prema banci 60,000 eura a sud procijeni na 100,000 dug npr organizuje se prodaja sudskim nadmetanjem. Ako neko kupi nekretninu za tih 100.000 banka može da uzme samo 60,000 dok ostalih 40,000 sud (ili javni izvršitelj) prebaca vlasniku stana. Dakle banka ništa duplo tu nije dobila.
    Ako se ne proda na prvu aukciju, organizuje se druga aukcija gdje početna cijna ne može da bude manja od polovine procijenjene vrijednosti, a može veća od toga.
    Ako se i na drugu proda za iznos veći od 60,000 sve preko te cifre opet sud (ili javni izvršitelj) prebaca prethodnom vlasniku stana.

    Ako u oba slučaja banka odluči da licitira i stekne nekretnine opet bi iznos preko duga morala da isplati klijentu. Zato banka to nikad i ne radi.
    Tek na treću prodaju možeš da prodaješ nekretninu za iznos duga i tu najčešće banke stiču nekretnine. I to ne ide na nikakvi kapital, već ide u aktivu i to fiksnu. A zašto je to bankama loše, morali bi dugo da pišemo.
    Tako da ne znam kako joj se to ne isplati da prodaje nekretnine, kad joj utiče na adekvatnost kapitala, eno se Atlas banka sa tim mučila puno godina npr.

    Kad investitor gradi zgradu, on založi zemlju. I sve što se na tu zemlju izgradi biva takođe stavljeno pod hipotekom - to se zove ekstezivnost hipoteke. Kad investitor otplati kredit banci, i proda stanove, najčešće ne želi da se bavi skidanjem hipoteke sa te iste zemlje, jer ga to košta neke naknade za katastar pa to sve ostavlja stanarima da se oni brinu o tome. Ovo rade samo usputni građevinari, ovi koji su dugo u poslu se ne ciganišu toliko.

    Bilansi su samo jedna od stavki koje utiču na bonus. Ima i dosta nematerijalnih stavki koje takođe utiču na bonus. A kad si se već takao njihovih bonusa, vjeruj mi na časnu pionirsku da im višak nekretnina u vlasništvu loše utiče na bonuse tj isti su im manji jer je to pokazatelj da ne rješavaju loše kredite na banci prihvatljiv način nego stiču nekretnine za dug i postaju agencija za nekretnine na dugom štapu.

    Ovo tako nekako je možda jedino ispravno u cijelom postu.
    Last edited by hercules; 29-04-23 at 12:46.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. The Following 3 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  26. #1495
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Toliko toga pogresnog si napisao hahahaha sjajan uvod.
    Vjerovatno si u postovima primjetio da nisam ni pravnik ni ekonomista vec da su to upravo iz razgovora stvari da tom razmjenom pokislih gloooovaaa pokrenemo odredjene procese preko kancelarija struke…
    Prejaki covjece ponasaj se.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. #1496
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Inace ako se ne budem ponasao ce biti sto?
    Za pocetak makar jedan istiniti post da napises daleko cemo dogurat.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. #1497
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Alexinho11 View Post
    Jedno pitanje kolege, da li samo ja mogu kod predsjednika da iniciram skupstinu stanara?
    Kod nas imamo situaciju da zemljiste ispod i oko zgrade nije prevedeno sa fizickog lica koje ga je prodalo investitoru na nas etazne vlasnike.
    Jedna pravnica me savjetovala da obavezno pokrenemo tu inicijativu za prevod zemljista na nas jer u slucaju zemljotresa (BD je u pitanju) i urusavanja zgrade nemam pravo na nikakvu naknadu i maltene ostajem bez stana po zakonu o etaznoj svojini.
    Valjda prvo treba da se prevede sa fizickog lica na investitora i to je njegova obaveza.

  29. #1498
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    216
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Valjda prvo treba da se prevede sa fizickog lica na investitora i to je njegova obaveza.
    Investitor je na zalost umro (ili poginuo).
    Sad je ostala ta kutara stanarima da se natezu sa tim, iskreno niko osim moje malenkosti nije pokrenuo to pitanje a ima stanara koji su u zgradu od njene izgradnje ( ja evo 4ta god.)
    Neki su se zainteresovali poslije mojeg obavjestenja i stampanja nekih kao letaka.
    Upravnik je agencija koja ima puno zgrada tako da smo se precutno dogovorili da se malo i ja iscimam oko toga.
    Mene je nevjerovatna indolentnost vlasnika stanova oko takvih stvari.

  30. #1499
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Organizuj skupstinu stanara, prihvati se posla upravnika jer tako mozes stampati zahtjeve prema gradu i stavljati pecat zgrade da ne trazis agenciji upravniku.
    I bitno je da svi vlasnici ucestvuju u svim problemima zgrade a ne samo da se svadjaju ko je kriv kada se nesto desi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to Nik2325 For This Useful Post:


  32. #1500
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Inače? Ne čusmo se odavno.

    Jeste li se pravili reizbor Predsjednika i Upravnika nakon isteka mandata od 4 godine?

    Čujem sve više Upravnika i Predsjednika po gradu nelegalno rade, tj. nakon isteka mandata nastavili da rade ka da ništa nije bilo po nekoliko godina bez reizbora, rade i dan danas, kao ono nema veze.
    Ne igrajte se sa zakonom, ako ima neko od Vas da je nelegalan i da radi i dalje na taj način, organizujte Skupštinu, napravite reizbor i radite po zakonu!
    Jeste kutara, opet sve papire nanovo morate, ali zakon je zakon, mi smo Pravno lice i tu nema sale.

Page 60 of 65 FirstFirst ... 1050565758596061626364 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •