Page 14 of 65 FirstFirst ... 41011121314151617182464 ... LastLast
Results 326 to 350 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #326
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ovo je kod nas odavno doneseno, osim ovog pusenja u liftu cini mi se.
    I za ovo tresanje tepiha, cak ne smiju ni balkoni crijevom da se peru, pa da voda curi dolje nego da se dzogiraju i na taj nacin ciste.
    Isto je kod nas ovo od 16 do 18h. Nista novo, samo sto smo mi inace slabo obavijesteni sto se svega tice.

  2. #327
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Što se tiče pušenja u liftu, evo naučite me što da radim, imam problem s jednim govnetom starim (80+ godina, baš ***** od čoeka, ni sa kim ne priča u ulaz, baš otpad onaj zadnji). Legenda ne vadi cigar iz usta (110 godina će živjet pizda li mu materina), i to nije problem, ali je problem što lik puši u liftu konstantno, ne ponekad no namjerno zapali dok se vozi liftom. Par puta se desilo da izađe iz lifta, ostavi oblak dima za sobom a ja ili supruga sa djetetom i kolicima treba istim tim liftom da se prevezemo. Par puta sam mu skrećao pažnju (ne ja no cio ulaz) ali džaba, pravi se mutav, splačina stara. Vaspitan sam da strogo poštujem starije ali kunem vi se u sve ovoga bi izlomio svoga, što da radim ljudi, imam li mu nakačit kakvu komunalnu ili nešto, kojoj instanci da se žalim?
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #328
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,145
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    243 Posts

    Default

    Zaspi ga vatrogasnim aparatom, ugasi ga potpuno!

    Ne šalim se, poceo sam da se svadjam sa tom bagrom starom, kad znam da sam u pravu!

    Poslato s Jadrana

  4. #329
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Što se tiče pušenja u liftu, evo naučite me što da radim, imam problem s jednim govnetom starim (80+ godina, baš ***** od čoeka, ni sa kim ne priča u ulaz, baš otpad onaj zadnji). Legenda ne vadi cigar iz usta (110 godina će živjet pizda li mu materina), i to nije problem, ali je problem što lik puši u liftu konstantno, ne ponekad no namjerno zapali dok se vozi liftom. Par puta se desilo da izađe iz lifta, ostavi oblak dima za sobom a ja ili supruga sa djetetom i kolicima treba istim tim liftom da se prevezemo. Par puta sam mu skrećao pažnju (ne ja no cio ulaz) ali džaba, pravi se mutav, splačina stara. Vaspitan sam da strogo poštujem starije ali kunem vi se u sve ovoga bi izlomio svoga, što da radim ljudi, imam li mu nakačit kakvu komunalnu ili nešto, kojoj instanci da se žalim?
    Hahahhahhaa isto i ja imam jednoga da mi ga je ufatit kunem ti se ruke bi mu slomio.
    Vidi kako se mucim da sve bude lijepo, cisto, evo sad sredio lift i sile nema mora cigar ugasit u lift na pod, i tako svaki dan nadjem opusak istoga cigara na pod od lifta.
    Pa majka mu stara dokle to ide, kakva splacina moras bit da to radis posle svega nije mi jasno. A ufaticu ga ja samo ga cekam.
    Druga stvar, tipa farba se nesto u ulaz, majstor ivice oblozi onom trakom da zastiti zidove okolo, nebitno, i desi se da ne stigne danas da zavrsi sve no ce doc sjutra ponovo, opet neka splacina mora da odlijepi tu traku i da je baci, sto se mijesa koji matrak, sad njemu smeta traka pa smeta. Znaci ruke bi mu slomio.
    Prije neki dan u lift ugradio ogledalo i rukohvat, sad ono ogledalo se lijepi nekim specijalnim silikonom da drzi, i kako su ga zalijepili stavili trake okolo i neke novine zguzvane da to drzi do sjutra da se fino zalijepi. Ja ulazim kao posle sat dva u lift, sve odlijepljeno i maknuti oni papiri kao podupiraci i baceno dolje, tako je moglo ogledalo da pane, jos lift stalno ide gore dolje pa ima one vibracije kad koci, e smetalo je toj splacini to, no se mora napravit pametan da to makne, ka da smo mi budale sto radimo to, ka da ga mi nebi makli kad treba no se on nasa pametan.
    Ospice dobijam od toga, a sumnjam na jednoga i mislim da samo on to radi, glavu cu mu slomit o onome ogledalu ako ga ufatim.

  5. #330
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Kuća je zakon

  6. #331
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    stavite neki detektor nešto da zapišti alarm i usere se od stra" junačkog

  7. #332
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    To je to, smoke detektor sa alarmom pa daako batali...

  8. #333
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,953
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    156
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Ko ce mi zamijenit onaj pleksiglas na plafonu od lifta? Neka stoka ga je slomila i sad ostala stoka ubacuje smece unutra.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  9. #334
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ako moze savjet:
    Treba li upravnik da se obrati Opstini da oni odrede cijenu po kojoj placamo odrzavanje po m2?
    Valjda ta cijena nije ista u svim zgradama..

  10. #335
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Koliko ja znam zakonski je 20c po kvadratu, s tim sto se sa agancijom moze pregovarati, mi smo neki dan dogovorili prosjecnu cijenu 12e po stanu...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  11. #336
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Steta sto sa Niko-om nijesam u ulaz

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  12. #337
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ako se moze dogovoriti niza cijena od 20c po m2, treba li kakva potvrda ili saglasnost Opstine?
    Valjda zakon predvidja da upravnik dostavi zahtjev Opstini da donese rjesenje o cijeni..

  13. #338
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimi pg View Post
    Ako se moze dogovoriti niza cijena od 20c po m2, treba li kakva potvrda ili saglasnost Opstine?
    Valjda zakon predvidja da upravnik dostavi zahtjev Opstini da donese rjesenje o cijeni..
    Mislim da zakonski ne može.Ako ste vi saglasni i složni za manje od 20c OK.Samo,tada ako neko ne želi da plaća održavanje,ne možete ga utuživati jer ni vi ne plaćate po zakonu.

    Sent from my room

  14. #339
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne mozete donijeti odluku protivno zakonu. Dakle MINIMALNA cijena za metar kvadratni stambeno-poslovnog prostora jednog Etažnog vlasnika iznosi 0.20 centi po kvadratu i to je to.
    Upravnici, vodite računa o tome što radite, nemojte da se zezate stim, jer ste upravo vi glavni i odgovorni pred zakonom, a kazne su velike koje idu samo isključivo na Vaš teret jer ne primjenjujete zakon, a prihvatili ste kao predstavnik stanara ulogu glavnog i odgovornog.
    Na početku sam i ja tako mislio, ajde da nađem neku optimalnu cifru zaboga, jer tu ima neko kome ce biti racun i po 17-18-20 eura mjesecno, sto je slazemo se dosta tereta kad saberemo uz sve ostale terete, drugih racuna itd. pa sam htio da napravim neku sredinu, da stavim da bude svima tipa 7-8 ili 10 eura mjesecno, svi jednako i kraj, dakle neku cifru koja bi bila prihvatljiva i povoljna za sve, međutim to nije po zakonu. Morate da budete svjesni da ste vi postali pravno lice, dakle firma kao i svaka druga, gdje može potpuno normalno inspekcija da vam dodje i da vam trazi izvode, i presjek stanja. AKo Inspekcija vidi da ste vršili naplatu mimo zakonskog okvira, manje od zakonski predviđene cijene, trpljećete štetu, jer će upravo vama bit ispisana kazna koja iznosi izmedju 500 i 10 000 eura!I to jasno pise u zakonu, ugovoru o imenovanju Upravnika, sve po članovima, pa dobro pročitajte jer sa tim nema šale.

    Druga je stvar ako ste bogata zgrada, pa se dogovorite više od zakonskog minimuma da plaćate, to je vaša interna stvar i to vam niko ne može zabraniti, ali ispod zakonskog minimuma, sve i da se slažete, NE MOŽE.

    Nadam se da vam je sad jasnije.
    Last edited by N-I-K-O; 13-06-19 at 12:53.

  15. #340
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Koliko ja znam zakonski je 20c po kvadratu, s tim sto se sa agancijom moze pregovarati, mi smo neki dan dogovorili prosjecnu cijenu 12e po stanu...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Sa agencijom možeš pregovarati o cijeni njenih usluga na mjesečnom nivou, tipa usluge higijene, usluge ovoga ili onoga, ali agencija nikakve veze nema sa cijenom koju je država odredila svakom Etažnom vlasniku kao minimum od 0.20 po kvadratu koju uplaćujete na zajedničkom računu.

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Steta sto sa Niko-om nijesam u ulaz :grin:

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    hahahaha da burgijamo zajedno, da upristojimo ovaj prasadarnik u kome živimo jednom za vazda.

  16. #341
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Ko ce mi zamijenit onaj pleksiglas na plafonu od lifta? Neka stoka ga je slomila i sad ostala stoka ubacuje smece unutra.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Ko vam održava ulaz? Pitaj njih, oni obično uz usluge higijene imaju i popravke, sanacije razne, itd.

  17. #342
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Niko jesi ti odje pominjao da je opstina donirala dio novca za neke krupnije radove? Da li je to uopste praksa, tipa za fasadu, krov itd...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. #343
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Niko jesi ti odje pominjao da je opstina donirala dio novca za neke krupnije radove? Da li je to uopste praksa, tipa za fasadu, krov itd...

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Ima projekat koji se zove LJEPSE LICE PODGORICE. To je ovo sto grad radi, uljepsava fasade, farba.
    E sad, u tom projektu sve grad radi besplatno, ali u to spada iskljucivo samo bojanje fasade.
    Medjutim, kako je dosta starih zgrada, a fasada je zbnacajno propala na dosta njih, toliko da trpe velike vlage po soba, pogotovo ko je na sjevernom dijelu, ta opcija bojanja zgrade u tom slucaju ne znaci nista ako se ne uradi temeljna sanacija i postavi demit fasada da bi se rijesio trajno problem fasade.
    To je vec nesto drugo i to ne spada u ovaj projekat, nego se zainteresovana zgrada obrati zahtjevom Agenciji za stanovanje koja izadje na licu mjesta, ustanovi stanje i odradi procjenu za svaki ulaz u stambenu zgradu posebno, koliko kosta i tu procjenu podijeli Upravnicima svih ulaza posebno za njihov ulaz.
    Takav projekat se realizuje po principu 50-50%, dakle stanari placaju 50% a Agencija za stanovanje ostalih 50%. Onda Upravnik obavještava stanare o tome, konsultuje Skupstinu koliko je to isplativo, da li su svi složni da se taj ugovor potpise o realizaciji, da se rok za avansno plaćanje našeg dijela, pokupimo pare, uplatimo i Agencija za stanovanje angažuje da li stambeno ili ne znam koga, koja to zavrsi. To je to.

  19. #344
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Niko, imam jedno pitanje a vidim da se bas razumijes i znas o cemu pricas. U procesu smo formiranja svega potrebnog za odrzavanje ulaza ali se svi stanari slazu da nam je najpotrebnije okreciti ulaz i zamjeniti ulazna vrata, postaviti nova sa sifrom. Sad me zanima sledece, proces skupljanja sredstava za to ce potrajati i necemo stici do zime da skupimo dovoljno za ove radove, zanima me postoji li mogucnost da se sa agencijom dogovorimo da mi kao stanari u 2-3 rate platimo ta vrata i krecenje? Da ne cekamo da skupimo sve jer se svi slazemo da treba prije zime to zavrsiti, i svima bi odgovaralo da se to plati u minimum 3 rate, ako bude moguce dogovorili bi se i u dvije. Mozemo li naci izvodjaca da se kao stanari dogovrimo ili moramo ici preko agencije sto se toga tice?

  20. #345
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,887
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CarloColucci View Post
    Niko, imam jedno pitanje a vidim da se bas razumijes i znas o cemu pricas. U procesu smo formiranja svega potrebnog za odrzavanje ulaza ali se svi stanari slazu da nam je najpotrebnije okreciti ulaz i zamjeniti ulazna vrata, postaviti nova sa sifrom. Sad me zanima sledece, proces skupljanja sredstava za to ce potrajati i necemo stici do zime da skupimo dovoljno za ove radove, zanima me postoji li mogucnost da se sa agencijom dogovorimo da mi kao stanari u 2-3 rate platimo ta vrata i krecenje? Da ne cekamo da skupimo sve jer se svi slazemo da treba prije zime to zavrsiti, i svima bi odgovaralo da se to plati u minimum 3 rate, ako bude moguce dogovorili bi se i u dvije. Mozemo li naci izvodjaca da se kao stanari dogovrimo ili moramo ici preko agencije sto se toga tice?
    Nisam NIKO al eto da odgovorim
    Moze to zavisi od dogovora s agencijom neke imaju svoje ljude za taj dio posla al opcija svakako postoji

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  21. #346
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Nisam NIKO al eto da odgovorim
    Moze to zavisi od dogovora s agencijom neke imaju svoje ljude za taj dio posla al opcija svakako postoji

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Hvala puno, obraticemo im se i u vezi toga kad vec moze

  22. #347
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CarloColucci View Post
    Niko, imam jedno pitanje a vidim da se bas razumijes i znas o cemu pricas. U procesu smo formiranja svega potrebnog za odrzavanje ulaza ali se svi stanari slazu da nam je najpotrebnije okreciti ulaz i zamjeniti ulazna vrata, postaviti nova sa sifrom. Sad me zanima sledece, proces skupljanja sredstava za to ce potrajati i necemo stici do zime da skupimo dovoljno za ove radove, zanima me postoji li mogucnost da se sa agencijom dogovorimo da mi kao stanari u 2-3 rate platimo ta vrata i krecenje? Da ne cekamo da skupimo sve jer se svi slazemo da treba prije zime to zavrsiti, i svima bi odgovaralo da se to plati u minimum 3 rate, ako bude moguce dogovorili bi se i u dvije. Mozemo li naci izvodjaca da se kao stanari dogovrimo ili moramo ici preko agencije sto se toga tice?
    Može, agencija Art Gloria je za to kreditiranje majka, ako sa njom sklopite ugovor o odrzavanju ulaza.
    Samo vodite racuna o tome da ne dajete ulaz na upravljanje nekom drugom, nego da vi upravljate, da se vi pitate za sve, samo dakle sklopite ugovor sa njima za odrzavanje higijene na mjesecnom nivou i to je to. A onda trazite kreditiranje za radove, oni dodju procijene radove, i otplacujete mjesecno, moci ce i na vise rata. Majstori su im odlicni sto se tice moleraja, meni su radili bavalit u ulaz iako mi oni ne odrzavaju ulaz ja sam ih kontaktirao i dogovorio radove koje su ispostovali maksimalno vise nego korektno.

  23. #348
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Može, agencija Art Gloria je za to kreditiranje majka, ako sa njom sklopite ugovor o odrzavanju ulaza.
    Samo vodite racuna o tome da ne dajete ulaz na upravljanje nekom drugom, nego da vi upravljate, da se vi pitate za sve, samo dakle sklopite ugovor sa njima za odrzavanje higijene na mjesecnom nivou i to je to. A onda trazite kreditiranje za radove, oni dodju procijene radove, i otplacujete mjesecno, moci ce i na vise rata. Majstori su im odlicni sto se tice moleraja, meni su radili bavalit u ulaz iako mi oni ne odrzavaju ulaz ja sam ih kontaktirao i dogovorio radove koje su ispostovali maksimalno vise nego korektno.
    Hvala puno na savjetu!

  24. #349
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  25. #350
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,986
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default



    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Page 14 of 65 FirstFirst ... 41011121314151617182464 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •