Page 19 of 66 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast
Results 451 to 475 of 1631

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #451
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Ako je sve po zakonu taj novac (0,2 eura po kvadratu) se ne uplaćuje niti jednoj firmi već se uplaćuje na žiro račun skupštine stanara.
    Ukoliko nije tako to nije po zakonu.
    Hoće li skupština stanara (ako su se stanari sami organizovali, bez agencije) nekoga angažovati za čišćenje, sitne popravke, krčenje zavisi od volje, ne mora.

    Sent from my Motorola 8400

  2. #452
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,951
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Wulfy....mora. Upravnik je u obavezi da ima potpisan ugovor za odrzavanje koliko ja znam.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #453
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Od 3. januara ove godine obavezno je da svaka zgrada/ulaz ima skupštinu stanara ukoliko ima 4 ili više etažnih vlasnika.
    Ukoliko je ne formirate sekretarijat vam može dati prinudnu upravu + što ćete platiti kaznu.
    Ono što NEMORATE je angažovanje agencije već možete kao stanari to sami.
    Taj novac se ne uplaćuje agenciji već na žiro račun zgrade. Hoćete li za taj novac angažovati nekoga za čišćenje, ne morate, može da se gomila novac na žiro računu.
    Skupština stanara mora imati predsjednika skupštine stanara (neko od etažnih vlasnika) čija uloga je više formalna i upravnika (neko od etažnih vlasnika ili agencija sa licencom) koji je odgovoran za sve (i pred zakonom). Između ostalih obaveza upravnik je taj koji treba da podjeli račune ostalim stanarima. Ukoliko neki od stanara ne plaća više od tri mjeseca upravnik mora da pokrene postupak ili mu prijeti kazna od 500 do nekoliko hiljada eura.

    Sent from my Motorola 8400
    Imamo mi vec to, no pitam koja prava imaju stanari npr jer uglavnom se pominju tuzbe istih zbog neplacanja, sta ako stanar nije zadovoljan, ne izlazi mu se u susret za ovo ili ono, sta ako krov prokisnjava a niko ne reaguje. Da ne idem sad da primjerima jer vecina nijesu bitna ni za mene ni diskusiju nego cisto informativno.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pa ako si jedino ti nezadovoljan problem je u tebi, a ako vas ima više u opoziciji siguran sam da postoji procedura da obalite postojeću vladajuću strukturu u ulazu.
    Napisah poveci post al izbrisah jer koga boli *****, a i ne iznose mi se licne stvari i problemi odje , uglavnom nijesam jedini ali uzmi u obzir da recimo 1/3 ulaza sad su penzioneri kojima je racun svetinja, 1/3 nezadovoljni i zadnja trecina podstanari koji se non stop mijenjaju, zbog blizine fakulteta itd. Sve i da se promijeni znam da se niko nece bakcat sa tim a da damo agenciji, mozda bi i to radije, jer onda makar kad ovaj lift propane i neko pogine mozda bi njih mogao tuzit izmedju ostalog, jer da vidite na sta je dosao ovaj ulaz, uh.
    Mada ima i gorih, kod druga ni sijalicu niko nece da zamijeni, a ulaz pored full sredjen jer je tu neki advokat sto je pun para hahaha.

    P.S. Da se ne lazemo, ni 20e sto makar u moj ulaz dosta stanova mora da plati, nije malo, znam da makar jedna porodica sto je socijalno ugorzena nema to da plati. No ce sad doc neko ko rakun i rec neka prodaju stan onda i idu zivjet van grada no dobro
    A pogotovo je mnogo kad vidis kako kod nekog funkcionise a kod tebe katastrofa no aj.
    rm -rf /

  4. #454
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Wulfy....mora. Upravnik je u obavezi da ima potpisan ugovor za odrzavanje koliko ja znam.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Moraju neke stvari, recimo ako zgrada ima lift isti mora biti atestiran i mora se imati ugovor za održavanje sa firmom koja ima licencu za liftove. Tu može biti i zatvorska kazna.
    Za čišćenje, zamjenu sijalica, sitne popravke (ono što nude agencije) ne mora, ali kada se već izdvajaju sredstva zašto ne angažovati nekoga da održava zajedničke prostorije.

    Sent from my Motorola 8400

  5. #455
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Imamo mi vec to, no pitam koja prava imaju stanari npr jer uglavnom se pominju tuzbe istih zbog neplacanja, sta ako stanar nije zadovoljan, ne izlazi mu se u susret za ovo ili ono, sta ako krov prokisnjava a niko ne reaguje. Da ne idem sad da primjerima jer vecina nijesu bitna ni za mene ni diskusiju nego cisto informativno.


    Napisah poveci post al izbrisah jer koga boli *****, a i ne iznose mi se licne stvari i problemi odje , uglavnom nijesam jedini ali uzmi u obzir da recimo 1/3 ulaza sad su penzioneri kojima je racun svetinja, 1/3 nezadovoljni i zadnja trecina podstanari koji se non stop mijenjaju, zbog blizine fakulteta itd. Sve i da se promijeni znam da se niko nece bakcat sa tim a da damo agenciji, mozda bi i to radije, jer onda makar kad ovaj lift propane i neko pogine mozda bi njih mogao tuzit izmedju ostalog, jer da vidite na sta je dosao ovaj ulaz, uh.
    Mada ima i gorih, kod druga ni sijalicu niko nece da zamijeni, a ulaz pored full sredjen jer je tu neki advokat sto je pun para hahaha.

    P.S. Da se ne lazemo, ni 20e sto makar u moj ulaz dosta stanova mora da plati, nije malo, znam da makar jedna porodica sto je socijalno ugorzena nema to da plati. No ce sad doc neko ko rakun i rec neka prodaju stan onda i idu zivjet van grada no dobro
    A pogotovo je mnogo kad vidis kako kod nekog funkcionise a kod tebe katastrofa no aj.
    Imate skupštinu stanara?
    Odlično, prvi korak je napravljen.
    Drugo, trebate kao stanari napraviti listu prioriteta, npr. 1. krov koji prokišnjava, 2. šifrator na ulaznim vratima, 3. krečenje hodnika,... (to nisu poslovi koji spadaju u redovno održavanje, te samim tim iziskuje dodatna sredstva). Na osnovu budžeta posao upravnika je da napravi tzv. plan djelovanja. Recimo popravke krova su obično skupe, ima li dovoljno novca na računu, kojom dinamikom će se skupljati novac,...?
    Ukoliko se neće skupiti novca dovoljno brzo skupština može da odredi da se na period od pola godine, godinu, ili neki drugi period bod poveća sa 0,2 € na 0,45 ili 0,3 ili 0,50 ili...
    Dakle, upravnik je odgovoran, a ukoliko stanari nisu zadovoljni kako radi mogu ga smijeniti (bio upravnik etažni vlasnik ili agencija), te izabrati nekog drugog.

    Sent from my Motorola 8400

  6. #456
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    pa i mi placamo "cistocu", to ti je isto.
    Kakva sad 'cistoca'?

    To umjesto ovog 'naseg' odrzavanja ili nesto dodatno? Znam da je to prije bilo ali sam mislio da toga vise nema...

    Evo kako konkretno izgleda taj racun...




    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ako je sve po zakonu taj novac (0,2 eura po kvadratu) se ne uplaćuje niti jednoj firmi već se uplaćuje na žiro račun skupštine stanara.
    Ukoliko nije tako to nije po zakonu.
    Hoće li skupština stanara (ako su se stanari sami organizovali, bez agencije) nekoga angažovati za čišćenje, sitne popravke, krčenje zavisi od volje, ne mora.

    Sent from my Motorola 8400
    Ma znam ja da se uplacuje na ziro racun skupstine stanara, tj. upravniku.

    Ne dovodim ja u pitanje kome se uplacuje nego koliko. Znaci neki uplacuju 20c po kvadratu, neki skoro duplo vise od toga a neki ni pola od toga.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #457
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Bilo nam je sve to, okrecili ulaz i nesto na krovu premazali, placali duplo pola godine. Od tada nista, eo kazem ti 2 puta mjesecno dodje zena da ocisti pod i nista drugo. Lift kao kontrolisu, plata upravnici i nista drugo. Da pitas vjerovatno bi bilo da se i dalje placaju dugovi za neku random stvar. To je inace bilo prije x godina, kad je pocelo sve ovo ne sjecam se. Imamo nova sanducat sto jes jes i to je to. Interfon slabo radi, lift se stalno kvari, krov veli opet mora da se radi. fasada isto mora ali niko to ne pominje, zar nema sad ono da opstina daje pola para? Na sastanak niko ne dodje, 3 ljudi i onda sve po starom. Ovi podstanari cuda rade, pocecu ova smeca sto ostavljaju po ulazu da im na prag istresam ili na glavu kad ih vidim. Problem je sto ja odje ne zivim vise a niko nema volje ni energije za ista i onda samo ide u k...
    Ne znam, nervira me sve ovo a ne znam sto cinjet na kraju. Naravno sad ni da se pokrene nesto ko ima 50 eura davat mjesecno, da dodju penzioneru sa penzijom od 200 300e ko sto su odje, ne znam, no kad god vidim temu podsjetim se ovoga odje.

    P.S. Ne znam sta se desava inace na krovu jer sto godina se nijesam popeo al mislim da su ljudi sirili prostorije gore i kucice dje je mehanizam za lift i prostorija ta pa sad napravili stanove, makar vidim tako nesto u produzetku zgrade sa prozora, mada znam da direktno iznad naseg ulaza nema toga al okolo ima lol. Ako se ko sjeca filma djecaci iz ulice marksa i engelsa - e pa ko onaj golubarnik, od toga nicu kucice po krovovima
    Last edited by N_L; 13-11-19 at 22:31.
    rm -rf /

  8. #458
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Što se smeća tiče to se ,,lagano" rješava, zoveš komunalnu, poslije tom stanaru kazna jer ne poštuje pravila vezana za zajedničke prostorije. Komšija je upoznat sa pravilima (zakonom) jer su ista okačena na ulazu u zgradu (kućni red). Na kućnom redu pišu kolike su kazne za ostavljanje smeća, drva za ogrjev,... bilo čega u zajedničkim prostorijama. Komunalna se mora odazvati jer se zove u ime pravnog lica (skupštine stanara).

    Sent from my Motorola 8400

  9. #459
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Da ne bude da sam dzukela, opominjao sam ljude sto su drzali otpad neki u hodnik mjesecima bas, zvao komunalnu, rekli im da maknu, i ovi odnijeli i ostavili u podrum l o l ne svoj no u prolaz. Ovome sto mi cigare, mandarine, jaja, lisce, djubrivo, cijepa drva na balkon, propali mu balkoni pa meni sad vlazi i propada soba, a i fasada od zgrade, sam isto zvao i oni naprave tuznu facu i komunalna ode jer ih nijesu uvatili na djelu i tu probano sve zivo, pisao sam prije no sad eo cekam samo da umru pa sa naslednicima ce lakse ic pretpostavljam, koliko god ovo strasno zvucalo.
    rm -rf /

  10. #460
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Od 3. januara ove godine obavezno je da svaka zgrada/ulaz ima skupštinu stanara ukoliko ima 4 ili više etažnih vlasnika.
    Ukoliko je ne formirate sekretarijat vam može dati prinudnu upravu + što ćete platiti kaznu.
    Ono što NEMORATE je angažovanje agencije već možete kao stanari to sami.
    Slucaj mog ulaza - troje ljudi vodi skupstinu stanara, posao rade odlicno, sve je transparentno i spisak uplata/troskova imamo na svakih pola godine, na oglasnoj tabli se vidi ko je uplatio/ko nije i koliko.
    U pocetku je bilo pobune oko cijena jer su ljudi sa trosobnim stanovima i poslovnim prostorima trebali da placaju dosta, smanjena je cijena na duplo manji iznos po kvadratu, a za poslovne su se dogovorili oko fiksne cijene (takodje nize u odnosu na realnu cifru koju bi trebali platiti). Kasnije je cijena ispravljena na zakonom propisanu.

    Sto se desava sa zgradama koje nisu tehnicki primljene?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #461
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,942
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Bitno je da je zgrada uknjižena, ukoliko nije ne može se registrovati skupština stanara

    Sent from my Motorola 8400

  12. #462
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Ja sam utuzio jednu komsinicu duzna je preko 250 €.
    preko javnog izvrsitelja smo dobili slucaj i blokirani joj racuni u sve banke.
    -napominjem da se jos nismo naplatili!!!
    proslo je vise od pola godine i duguje po novome za 6 mjeseci!!plus stari dug.
    aj mi sad vi objasnite ,sad ja opet treba da je utuzim a njoj puca ....i za dug i za rate i za sve.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #463
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,414
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ja sam utuzio jednu komsinicu duzna je preko 250 €.
    preko javnog izvrsitelja smo dobili slucaj i blokirani joj racuni u sve banke.
    -napominjem da se jos nismo naplatili!!!
    proslo je vise od pola godine i duguje po novome za 6 mjeseci!!plus stari dug.
    aj mi sad vi objasnite ,sad ja opet treba da je utuzim a njoj puca ....i za dug i za rate i za sve.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Hahhaha. Pa utuzis je, dobijes presudu, pa onda na osnovu presude pokrenes izvršenje na nepokretnostima (stan prije svega, a može i druga imovina ako je ima).

    Naravno, prvo provjeri jel ima nesto slobodno, jer ako je sve pod hipotekom bacas pare na troskove bespotrebno.

    Okrutno zar ne?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. #464
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,936
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    To ne zastarijeva znaci morat ce negdje nekad imati nesto na racunu...
    Ako se nakupi moze da ide stan na prodaju pa naplata potrazivanja...

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  15. #465
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Hahhaha. Pa utuzis je, dobijes presudu, pa onda na osnovu presude pokrenes izvršenje na nepokretnostima (stan prije svega, a može i druga imovina ako je ima).

    Naravno, prvo provjeri jel ima nesto slobodno, jer ako je sve pod hipotekom bacas pare na troskove bespotrebno.

    Okrutno zar ne?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Sad jos i da je utuzim, to su troskovi koje moram unaprijed da uplatim po novome,sa ionko skromnim sredstvima na racunu.poenta je da ovaj zakon nista ne resava .osim sto sam platio izvsitelju postupak sad opet treba da se jadima nosim.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  16. #466
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Uzmite u obzir da skvakakvih ljudi ima medju nama pa nije mala sansa da ako tako utuzite nekog vam se sjutra obije o glavu, ali bukvalno. To je veca sansa kod tih sto ne placaju (sem ako su bijeda), ovaj fazon: https://www.liveleak.com/view?t=Cavws_1573615553 (NSFW)
    rm -rf /

  17. #467
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Uzmite u obzir da skvakakvih ljudi ima medju nama pa nije mala sansa da ako tako utuzite nekog vam se sjutra obije o glavu, ali bukvalno. To je veca sansa kod tih sto ne placaju (sem ako su bijeda), ovaj fazon: https://www.liveleak.com/view?t=Cavws_1573615553 (NSFW)
    To su te mrtve države. Ovo nema šanse da može ođe da se desi, posebno ako imaš i malo integriteta.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  18. #468
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Dobro ovo je bas ekstrem al eo i odje znam par ljudi sto su pucali zbog slicnih gluposti pa nije da je nemoguce.
    Zamisli nekom zbog odrzavanja oce stan izvrsitelji da uzmu zar se ne raznese neki čovjek bombom kod istih, ili ih je gadjao.

    Svakako poenta mi je da nije bez rizika, a opet treba i izvagat isplati li se bakcat se sa time a i vrijedi li ako ljudi nemaju, pa im evnetualno smanjit ili neka mirnija opcija. Bolje no se klat sa komsijama pa niz potencijalnih problema sjutra.
    rm -rf /

  19. #469
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Dje je onaj sto me je ubjedjivao kako je stan bolji od kuce ??? I da ima super komsije , kao da ce zanavjek ostati iste ...

  20. #470
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

    I posle svih ovih muka ide rasprava je li bolje zivjet u stanu ili u kuci, a odgovor je uvijek bio kristalno jasan


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  21. #471
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,414
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Dje je onaj sto me je ubjedjivao kako je stan bolji od kuce ??? I da ima super komsije , kao da ce zanavjek ostati iste ...
    Na Konik je

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-11-19 at 18:54.

  22. #472
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Koliko vremenski se čeka da se izvrši prinudna naplata, od dana kad se preda zahtjev izvršitelju?

  23. #473
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Evo još malo pa tri godine u mom slučaju ...

    Sent from my POCO F1 using Tapatalk

  24. #474
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    a koji je tvoj slučaj ?
    moje se odnosilo na pr. na komšije ili vlasnike poslovnih prostora koji ne plaćaju održavanje... pa su pošli zahtjevi kod izvršitelja nakon nekoliko upozorenja i krajnjeg roka za uplatu duga
    je li ko imao takav slučaj?

  25. #475
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Moji nikad nisu izvrseni. Navodno nemaju nikakvih primanja u CG.

Page 19 of 66 FirstFirst ... 915161718192021222329 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •