Page 53 of 65 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast
Results 1,301 to 1,325 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #1301
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,828
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    S pravom ako čovjek to ne umije ili ne može sam i ako televizor košta do 1000€.Ako je skuplji i više bi uzimao.E sad,platiš TV 250-300€ i treva da daš 50€ za postavljanje na zid.Tu je "komoda rules" zakon!

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ovo je isto kao platiš gume 1000e a onda montaža 20e. Šta bre montaža 20e za gume, treba minimum 120e

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #1302
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ovo je isto kao platiš gume 1000e a onda montaža 20e. Šta bre montaža 20e za gume, treba minimum 120e

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Tako sam i ja razmišljao,ali mi je kolega električar objasnio njegov rezon:Postavljanje plafonjerke ili običnog lustera 5-10€,a onda je naplatio postavljanje lustera-100€.Ja reko,ali manje više je isti posao.Veli,jeste,ali ako kiksnem sa tim kristalima a luster plaćen 1000+€,kredit moram podizat....Za taj luster je poveo i momka da mu pomogne da ne rizikuje
    PS.Zašto je kod Banja skuplja montaža guma na alu felgama i skuplje je postavljanje guma 17" od guma 15"?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 26-11-22 at 19:52.

  3. #1303
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,483
    Thanks Thanks Given 
    2,518
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    objasni Jony lijepo i slikovito , i upravo se to kolegama desilo iz konkurencije pogodili tv da namontiraju za 20 eura kako su ga vadili iz kutije malo pritisli ekran namontirali upalili Mastilo se razlilo... gazda fino dade 1000 eura za tv , momcima odbi narednih 5 mjeseci po 100 eura od plate i svi veseli ovaj dobi novi tv i gratis montazu momci lekciju za zivot....
    i onda vele ovi gore skupe tiple.... skupe brate ako popusti

    ps a reka korisniku 5 eura za ruke ili 50 isto je , psiha je cudo isto te cijene

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by NetworkMaster; 26-11-22 at 20:34.

  4. #1304
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Prije 2-3 ako ne i 4 godine.Radio je sa 4mm italijanskim "kondorom",prije njega neka tečnost crna se razmazivala po ploči,a nakon varenja rolni kondora išao je neki srebrni reflektujući premaz.Dva stana koja su djelimično pod pločom su ličila "ninašta",ljudi nisu ni vjerovali da će im se uopšte riješiti problem.Nakon godinu okrečili stanove i blagosiljaju.Inače,kad je čovjek dolazio da pogleda o čemu se radi,definisao je par kritičnih tačaka(dilatacije i još nešto) i bio ubjeđen da je tu problem ali je zahtijevao da odradi pojas od 100-120m˛
    Nisam baš siguran,ali upravnik koji je to više nadgledao rekao je da smo mi sami uzimali materijal(osim tog srebrnog premaza) koštalo bi nas oko 700€(mislim da je 10-11 rolni toga bilo),ovo sad možda malo lupam jer je davno bilo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Znaci neka klasika za krov po kojem se ne hoda, sve je to ok ali ako je radio prije 2 godine (kao sto inace rece) to je cijena koja nema sanse za tu kvadraturu, ako je prije 4 onda je vec neka druga prica.

    Svakako interesantno, uzeh broj i proslijedih upravniku pa cemo da vidimo. Sumnjam da su iole blizu tome cijene danas kako god da okrenes jer je sve skocilo u nebo.

  5. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  6. #1305
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    inharmonic whispers street
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    319
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Na kraju odlučili se za čovjeka koji ima firmu koja se između ostalog bavi i hidroizolacijom i sve nas izašlo oko 1.100-1.200€(istina bez PDV-a,sad sam ga ugasio ako vidi koleginica goozica).
    sjećam se da je na ovoj temi jedan upravnik pominjao da je za određene usluge plaćao keš na ruke. majstor mu izda priznanicu sa datumom i potpisom, on podigne iznos koji je na priznanici, plati majstoru, a nalog za isplatu zahefta sa priznanicom i čuva kao dokaz. da li je takva transakcija u skladu sa propisima?

  7. #1306
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,019
    Thanked in
    2,339 Posts

    Default

    Nije,ali za nuždu tu priznanicu sačuvaj.Svakako lakša opcija je da bar materijal platite preko računa.
    Takođe,takvi radovi kao što je sanacija ploče potpadaju pod hitne radove i upravnik je tu u većem prekršaju ako ne pristupi sanaciji odmah,jer ugrožen je kvalitet stanovanja,nego da li je izvukao keš sa banke pa platio na ruke

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 27-11-22 at 00:42.

  8. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  9. #1307
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,648
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler^Durden View Post
    sjećam se da je na ovoj temi jedan upravnik pominjao da je za određene usluge plaćao keš na ruke. majstor mu izda priznanicu sa datumom i potpisom, on podigne iznos koji je na priznanici, plati majstoru, a nalog za isplatu zahefta sa priznanicom i čuva kao dokaz. da li je takva transakcija u skladu sa propisima?
    I dalje tako radim, znas kolko se sjekiram jel po propisima ili ne
    Dodje lik nesto da nam izvari u podrum, okle druze njemu firma pecat .znas koja ce ti firma doc za 50 eura nesto sitno da zavrsi a ne mozes drugacije.potpisi legendo da si zavrsio to i to, da si preuzeo pare, ostavi broj telefona.obavezno dovedem komsije pri obavljenom poslu i placanju.hvala prijatno

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  10. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  11. #1308
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Jedno pitanje ako neko zna, ako je zemljište zgrade i dalje na investitora(nakon 10god) kakva je procedura da se to prebaci na etažne vlasnike...

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  12. #1309
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Treba mi preporuka za advokata imam 2 stete u 2 stana od dvoje različitih, oboje se kurce previse pa da ne bi dobili sto sasluzuju bice tuzeni a i fala bogu nijesam u CG, za njih i to danas sto bi.

    Znam da ce to 100 god trajat, ja cu popraviti u medjuvremenu sto mogu al da nekad dodje na svoje. Pozeljno ako moze na % placanje il nesto.

    Npr 1 situacija zapalilo se u stan ispod nesto od elektronike njihove, meni cio stan unisten od garezi i dima, i jos me (ne mene licno jer nijesam tu al da ne duzim lakse ovako) psuju prijete itd, odbijaju da plate pozivaju se znam ovoga onoga l o l

    Svaka institucija nije nihov problem, komunalna inspekcija vele mi za buku, kom policija mi za parking, za stanovanje poslali majstore i utvrdili sta je al ova ne da da rade ista no ce njen majstor koji se ne pojavljuje cio dan, a i zabolje me sto ce oni radit no ko ce meni platit ciscenje svega sad.
    I nije se stan zapalio no ventilator u kupatilo jer je cijeli sta nakaradno odradjen za izdavanje, i direktno dim u ventilaciju i meni iznad.


    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Last edited by N_L; 24-12-22 at 15:49.
    rm -rf /

  13. #1310
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Jedno pitanje ako neko zna, ako je zemljište zgrade i dalje na investitora(nakon 10god) kakva je procedura da se to prebaci na etažne vlasnike...

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Vjerovatno da se uradi elaborat i da se preda zahtjev u Katastar. Zovni neku od geodetskih agencija da pitas.

  14. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  15. #1311
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko iskustva sa postavljanjem parking barijera(zutih trokuta) na parkingu stambene zgrade? Zivim u kvartu u kom postavljaju trokute familije koje imaju po 2-3 vozila, a mi ostali kuburimo. KOji zakon vazi za ovo, prije nego sto odemo u komunalnu inspekciju?

  16. #1312
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trazilica View Post
    Ima li neko iskustva sa postavljanjem parking barijera(zutih trokuta) na parkingu stambene zgrade? Zivim u kvartu u kom postavljaju trokute familije koje imaju po 2-3 vozila, a mi ostali kuburimo. KOji zakon vazi za ovo, prije nego sto odemo u komunalnu inspekciju?
    Prvo i osnovno pitanje je ko je vlasnik parkinga, investitor, skupstina etaznih vlasnika ili opština? Od toga zavisi i odgovor.

  17. #1313
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Prvo i osnovno pitanje je ko je vlasnik parkinga, investitor, skupstina etaznih vlasnika ili opština? Od toga zavisi i odgovor.
    Parking pripada zgradi-Kvart je u pitanju, nije javna povrsina. Kako utice ko je investitor na prava parkinga stambene zgrade? Skupstinu etaznih vlasnika imamo-znam da moramo podnijeti zahtjev za to, Podgorica je u pitanju. Samo me interesuje postoji li neki zakonik da to malo proucim, jer ako nema dovoljno mjesta za sve, zanima me ko ima prednost...

  18. #1314
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trazilica View Post
    Parking pripada zgradi-Kvart je u pitanju, nije javna povrsina. Kako utice ko je investitor na prava parkinga stambene zgrade? Skupstinu etaznih vlasnika imamo-znam da moramo podnijeti zahtjev za to, Podgorica je u pitanju. Samo me interesuje postoji li neki zakonik da to malo proucim, jer ako nema dovoljno mjesta za sve, zanima me ko ima prednost...
    Utiče ukoliko nije prevedeno na etažne vlasnike, pošto ste to već odradili znači da ste zajednički vlasnici, niko nema prednost. Postavljanje kurčića i sličnih prepreka je nezakonito.

    ZAKON o održavanju stambenih zgrada se bavi time.

  19. #1315
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trazilica View Post
    Ima li neko iskustva sa postavljanjem parking barijera(zutih trokuta) na parkingu stambene zgrade? Zivim u kvartu u kom postavljaju trokute familije koje imaju po 2-3 vozila, a mi ostali kuburimo. KOji zakon vazi za ovo, prije nego sto odemo u komunalnu inspekciju?
    Ovo sam bas primijetio da ljudi postavljaju trokute kako se kome cefne i dje mu se cefne. Bio je slucaj dvije zgrade od mene, tu kod hrama, pa jedan dan komsiji puklo u glavu, uzeo macu i svaki razvalio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1316
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Utiče ukoliko nije prevedeno na etažne vlasnike, pošto ste to već odradili znači da ste zajednički vlasnici, niko nema prednost. Postavljanje kurčića i sličnih prepreka je nezakonito.

    ZAKON o održavanju stambenih zgrada se bavi time.
    E ovo me zbunjuje sada - mi smo zvali Komunalnu inspekciju da prijavimo ove trokute, ali su nam rekli da su stanari zgrade "uredno podnijeli zahtjev" i da im je odobren?!? Da svi stanari mogu da podnesu tj. upravnik zgrade Zato i pitam ko ima prednost, jer nema mjesta za sve.

  21. #1317
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Kao što kolega iznad reče, macu u ruke jer niko nema prednost nad zajedničkog svojinom.


    ZAKON o svojinsko pravnim odnosima se takođe bavi zajedničkom svojinom.
    Last edited by remark; 25-12-22 at 16:35.

  22. #1318
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Moze li investitor, i ako da, pod kojim uslovima da proda parking mjesta oko zgrade?
    Posto su ih kod nas prodavali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #1319
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moze li investitor, i ako da, pod kojim uslovima da proda parking mjesta oko zgrade?
    Posto su ih kod nas prodavali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Može ako su njegovo vlasništvo i uknjiženi kao parking mjesta.

  24. #1320
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,890
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Kao što kolega iznad reče, macu u ruke jer niko nema prednost nad zajedničkog svojinom.


    ZAKON o svojinsko pravnim odnosima se takođe bavi zajedničkom svojinom.
    Ili uzmi njegovu taktiku pa lijepo zauzmi i ti jedno mjesto, pa ko izvisi neka trazi gospodi koja su zauzela ta tri mjesta da smanje dozivljaje i oslobode dva...

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  25. #1321
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moze li investitor, i ako da, pod kojim uslovima da proda parking mjesta oko zgrade?
    Posto su ih kod nas prodavali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    U CG ne znam al u Srbiju, odakle sve kopiramo, ne moze legalno jer parking mjesto ne postoji kao zaseban dio i ne moze se prevesti, pa se prave ugovori ovakvi onakvi

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    rm -rf /

  26. #1322
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Kod nas ih je komunalna srusila.

  27. #1323
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    U CG ne znam al u Srbiju, odakle sve kopiramo, ne moze legalno jer parking mjesto ne postoji kao zaseban dio i ne moze se prevesti, pa se prave ugovori ovakvi onakvi

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Može ako su njegovo vlasništvo i uknjiženi kao parking mjesta.
    Koje od ovo dvoje?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #1324
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koje od ovo dvoje?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Evo što kažu braća Srbi, kad se već pozivamo na njih

    Parking mesto na građevinskoj parceli na kojoj su izgrađene višeporodične stambene zgrade ne predstavlja garažno mesto, te shodno tome ne predstavlja poseban deo zgrade na kojem može postojati pravo svojine.

    Međutim, izmenama i dopunama Zakona o planiranju i izgradnji, koje su na snazi počev od 6. novembra 2018. godine, propisano je da se pravo trajnog korišćenja parking mesta u otvorenom stambenom bloku i stambenom kompleksu, koje je investitor preneo pravnim poslom trećem licu, može se dalje prometovati i raspolagati u obimu stečenih prava. Ovim pravnim poslom ne stiču se uslovi za upis svojinskih prava u evidenciju nepokretnosti i pravima na njima, ali se pravni posao kojim se prenosi to pravo može upisati kao zabeležba u evidenciju nepokretnosti i pravima na njima.

    Iz citirane zakonske odredbe proizilazi da se može prenositi pravo trajnog korišćenja parking mesta (ne i prava svojine), te da se taj prenos u katastru može upisati u vidu zabeležbe.

    S tim u vezi, potrebno je da lice na koje je investitor ugovorom preneo pravo korišćenja parking mesta, nadležnoj Službi za katastar nepokretnosti podnese zahtev za upis zabeležbe prava trajnog korišćenja parking mesta na predmetnoj katastarskoj parceli.


  29. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  30. #1325
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,674
    Thanks Thanks Given 
    3,130
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moze li investitor, i ako da, pod kojim uslovima da proda parking mjesta oko zgrade?
    Posto su ih kod nas prodavali...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Teoretski ne moze da ti proda zajednicku svojinu etaznih vlasnika zemljiste ili parking oko zgrade. Prakticno investiori u kupoprodajnom ugovoru navode da je stanar platio to parking mjesto iako se ne moze uknjizit na njega. Normalno ako si nesto platio da ces isto i da ogradis, e sad sto to kod nas nije zakonski regulisano kako treba je druga stvar.

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

Page 53 of 65 FirstFirst ... 34349505152535455565763 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •