Page 40 of 65 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast
Results 976 to 1,000 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #976
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Tvoj stan ili privatno? Ko placa popravke?

    Mislim, je li se ponudio, obecao…sta god da on to zavrsi ili mora preko suda i slicno…

  2. #977
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Aha,ako te dobro shvatam,upoznati Direktora Komunalne inspekcije da mu inspektori bježe od posla?
    Zahtjev je poslat mail-om Kom.inspekciji i inspektorka je dobila to kao predmet,ali se pravda zauzetošću,velikim obimom posla...i samo je telefonski probala da dobije tog stanara koji joj se ne javlja i u čijem stanu je problem. Komplikuje ugroženim stanarima priču i ne objašnjava dalju proceduru,nego nešto "sjutra ću...viđet...treba Agenciji za stanovanje to proslijediti...preko 2-3 ruke...kurira...ne može mail-om nego kurirom..."
    Takođe,ako te dobro shvatam a i takvu su info dobili od ASP da njima treba nalog da proslijedi Kom.insp.Oni izađu.Ne dozvoli im se ulazak.Komun.inspektor piše rješenje neko i ostavlja na vrata stana,i sljedeće je prinudni ulazak uz asistenciju nečiju(policije ili kom.policije)?
    Hvala,svakako.Ugnjavih te ali ljudima gori(tačnije plavi u kupatilo)
    Ako još neko poznaje proceduru,postupak,trajanje istih u realnosti,neka piše



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Nista mejlovi i telefoni. Sve pisano sa pecatom arhive jer jedino tako mozes nesto sjutra dokazati. Ponovite zahtjev pismenim putem i navedite da ste se vec obracali mejlom. Ovo je samo prvi ali jako bitan korak. Ukoliko ne postupe po zahtjevu onda uraditi urgenciju i obratiti se direktoru.
    Last edited by Apolo; 30-11-21 at 16:57.

  3. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  4. #978
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Ovaj se ponudio jer je kao moler a doveo kuma, pijanice sam morala nadgledati 3 dana i još me nazivali lažovom sto "stare" popravke rade... uf ali lakse to nego sud. Podstanar sam tad bila. Inače komunalna slika sve, potpises i onda treba da pišeš nekome za to obestecenje... ali vjerujem da je to procedura....

  5. #979
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Inače, stvarno je kuća zakon.
    U tih par mjeseci se izdešavalo čudnih stvari za nevjerovat. Lik koji ke radio komplwtno renoviranje stana do mene je ladno odsekao cijev moju za vodu u kuhinji jer kako kaže "smo se priključili na njihovu vodu" a realno je zajednička cijev svima po vertikali i voda se plaća po kvadraturi stana... e zamislite ovo... kakvih ljudi, majstora, komšija....

  6. #980
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    Inače, stvarno je kuća zakon.
    U tih par mjeseci se izdešavalo čudnih stvari za nevjerovat. Lik koji ke radio komplwtno renoviranje stana do mene je ladno odsekao cijev moju za vodu u kuhinji jer kako kaže "smo se priključili na njihovu vodu" a realno je zajednička cijev svima po vertikali i voda se plaća po kvadraturi stana... e zamislite ovo... kakvih ljudi, majstora, komšija....
    ja bih se preselio a vlasniku stana bi ostalo da misli o tome.

  7. #981
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,589
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    361
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Kakva je procedura ako kupujes stan od osobe koja nije platila nijedan racun za održavanje zgrade agenciji? Da li bi kupcu doslo to na naplatu ili ne?

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  8. #982
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    1,853
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Vjerovatno se vodi stan na preminulu osobu jer tada izvrsitelj ne može da naplati već samo može da se stavi zabiljezba u katastar da ne može stan da se proda dok se ne izmiri dug. Nisam 100% siguran pa provjeri sa upravnikom zgrade...

    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  9. #983
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,772
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Ako se stan vodi na preminulu osobu onda prvo ostavinski...tako da to nije.
    Ako kupuješ stan sa dugom za održavanje ulaza i uspiješ ga prevesti onda ti nastavljaš da plaćaš održavanje a potraživanje duga mora ići na prethodnog vlasnika.Kod drugih dugovanja je komplikovanije.Drug mi kupovao stan sa dugom za vodu ~1000€.Dogovorio sa prodavcem da on prihvata dug ali je smanjio cijeni za tih 1000€.Nakon toga sa Vodovodom sklopio ugovor o plaćanju na rate

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. #984
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    da, jedino vodovod ne zanima sto si ti novi vlasnik i nemas veze sa dugom
    nothing comes from violence and nothing ever could

  11. #985
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Ali mogu staviti zabran prodaje dok se ne plati dug. Ukoliko pokrenu postupak prije prodaje naravno.

  12. #986
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Zna li iko koja je procedura sa legalnog aspekta, te kako da se najbrze pogura, u slucaju sredjivanja fasade zgrade? Dal' postoji neki zakonski/legalni aspekt kako bi se ovo jednostavno moglo pogurati da MORA da se odradi?

    U pitanju je stara zgrada sa 70+ stanova, gdje se ne zna ko pije, ko placa a upravnik na svako potenciranje ove price odgovara sa "To je mnogo para, ne mozemo mi to!"
    Mnogi stanovi u zgradi imaju problema sa vlagom, prokisnjavanjem u zimskom periodu i slicno a fasada nikada nije sredjivana.

  13. #987
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Par stanara traži skupštinu stanara. Na toj skupštini bi bilo dobro da već postoje tri ponude i da se o istima raspravi. Ukoliko nema novca za realizaciju poslova mogu se primjeniti sledeći mehanizmi. Najbrži: jedan ili više stanara plati taj iznos rekonstrukcije, tim stanarima se u tom iznosu ,,oprosti" (odnosno ne uplaćuju na račun zgrade) taj iznos u narednom periodu. Mana je što taj jedan stanar ili više stanara to plaća odma, a vraća mu se postepeno (može biti i par godina, zavisno od iznosa). Najpravedniji: donese se odluka da se poveća bod (sa npr. 0,20 €/m2 na 0,40 €/m2) u određenom periodu (recimo godinu dana) da bi se skupila potrebna sredstva. Najgori način, ali može i tako: ukoliko skupština stanara postoji duže vreme i ima prometa (relativno redovne uplate) može da digne kredit iz banke.
    Još nešto, u nekim opštinama (Budva npr.) postoji mogućnost da i opština učestvuje dijelom u sređivanju fasade (ima neke kriterijume, koliko je vidljivo mjesto, pozicija, itd.), no, teško da će dati cjelokupan iznos. No, dok se ne skupe ponude (da se okvirno zna o kojem iznosu se radi) teško da može bilo što da se pokrene.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  14. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  15. #988
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Hvala wolfy, izgleda da je ovdje bukvalno jedino rjesenje zadnja opcija, povecanje bodovanja i to drasticno jer se radi o ogromnoj fasadi. Mada i utom slucaju je pitanje koliko je izvodljivo jer prakticno 50% zgrade ne placa odrzavanje, te odatle i proizlaze ovakvi problemi. A nas sistem takav kakav je, kod izvrsioca sve "stoji" duzi niz godina...

    U Novom opstina finansira nekih 30% ako se ne varam ali to je tek procedura i prica za sebe...

  16. #989
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Opstina Bar svake godine izdvaja iz budzeta za renoviranje zgrade. Jedan od uslova je da zgrada ima 50% na racunu od potrebnog iznosa,ostalih 50% snosi opstina. Moja zgrada je 89'god useljena,nikad okrecena,masu put se sastajali al nema sanse da se dogovoris sa 50 stanara,a pritom ne dodje ni pola...
    I na kraju opstina Bar je dala tih 50% zgradi 2011 god izradjena,jer su jedino oni imali novca na racunu. Upravnik zgrade je neka ruskinja,nemaju agenciju,ko ne uplati 2 mjeseca odma kod sudckog izvršitelja. Ona je tako skupila pare.
    Jedino da drzava i opstina da izdvoje nesto para za saniranja zgrada,al to nikad nece biti jer ih previse na teritoriji Cg

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 07-12-21 at 13:33.

  17. #990
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Upravnik zgrade je neka ruskinja,nemaju agenciju,ko ne uplati 2 mjeseca odma kod sudckog izvršitelja. Ona je tako skupila pare.k
    U mojoj zgradi je vise od 20-ak stanova kod sudskog izvrsitelja vec skoro dvije godine i nikom nista. Protiv nikoga jos uvijek nije pokrenut postupak, a po vrh toga imamo i ove ispod "pacijente" koji nikada centa nisu platili.

    1.) Nisam siguran dal' je 5 ili 6 stanova koji pripadaju drzavnoj firmi (institut)
    2.) Ogroman poslovni prostor u prizemlju zgrade

    Debilizam totalni... Kada bi sistem funkcionisao, pa da dobiju po dzepu svi koji ne placaju odrzavanje, onda mozda da se covjek i nada necemu, al' ovako mrka kapa.

    Bukvalno mi dodje da sam finansiram full sredjivanje fasade pa i hidroizolaciju (koja zakonski ne smije da se radi samostalno u zgradama) za sve sto ima dodirne tacke sa mojim stanom ali poucen nedavnim iskustvom na kraju bih krivicno odgovarao jer je neko dokon pa mu to smeta...

  18. #991
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,589
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    361
    Thanked in
    268 Posts

    Default

    Ovi iz agencije tvrde iako nisu utuzili ovoga da mogu da stave hipoteku na stan iako ce taj stan da bude prepisan na drugu osobu. Mislim da zakonski to ne smiju.

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  19. The Following User Says Thank You to straus For This Useful Post:


  20. #992
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    U mojoj zgradi je vise od 20-ak stanova kod sudskog izvrsitelja vec skoro dvije godine i nikom nista. Protiv nikoga jos uvijek nije pokrenut postupak, a po vrh toga imamo i ove ispod "pacijente" koji nikada centa nisu platili.

    1.) Nisam siguran dal' je 5 ili 6 stanova koji pripadaju drzavnoj firmi (institut)
    2.) Ogroman poslovni prostor u prizemlju zgrade

    Debilizam totalni... Kada bi sistem funkcionisao, pa da dobiju po dzepu svi koji ne placaju odrzavanje, onda mozda da se covjek i nada necemu, al' ovako mrka kapa.

    Bukvalno mi dodje da sam finansiram full sredjivanje fasade pa i hidroizolaciju (koja zakonski ne smije da se radi samostalno u zgradama) za sve sto ima dodirne tacke sa mojim stanom ali poucen nedavnim iskustvom na kraju bih krivicno odgovarao jer je neko dokon pa mu to smeta...
    Da se nadovezem... A ovo su neki od odgovora (parafraziram) sudskog vjestaka koje nama upravnik prenosi

    * Mnogima ne mogu da blokiram racune, nemam racune svih...
    * Mozemo staviti zabiljezje na stan ali sta ce vam to pomoci kada ne prodaju stanove ionako?
    * Morate to sami rijesiti, zakoni su losi...

    Ono... Jednostavno da covjek poludi totalno. Ne zna se sta je bolje, prebacivati svo upravljanje na agenciju, ostaviti trenutnom upravniku da pokusa da rijesi problem koji je nerjesiv ili samo plakati.

  21. #993
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Staviti teret zabran prodaje prije izmirenja da vidis kako ce ih zaboljet. Bar jedan ce se prodat kad tad..Angazovati dobrog advokata koji hoce stim da se bavi i da ide do kraja jer mnogi nece nego daju odgovore ovog tipa lose je zakonodavstvo.
    Last edited by Apolo; 07-12-21 at 16:04.

  22. #994
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Angazovati dobrog advokata koji hoce stim da se bavi i da ide do kraja jer mnogi nece nego daju odgovore ovog tipa lose je zakonodavstvo.
    Ehhh... To je jos jedan od problema, ili je "Lose je to regulisano zakonom, ne moze se nista!" ili ne zeli uopste da se upusta u te vode.

  23. #995
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Ima li iko preporuku za ozbiljne firme u CG koje rade fasade (12 spratnica - starogradnja)i naravno pruzaju garanciju na svoj rad?

  24. #996
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    794
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Nema vjerovanja na rijec nego se potpise ugovor u kojem se definisu svi uslovi.

  25. #997
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Nema vjerovanja na rijec nego se potpise ugovor u kojem se definisu svi uslovi.
    To se podrazumijeva ali treba nekako suziti izbor na par firmi, zato i pitah dal' neko ima preporuku.

  26. #998
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default




    Što je ovo sa fasadom?

  27. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  28. #999
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    ovako meni izgleda neuspjelo tijesto za kolac
    nothing comes from violence and nothing ever could

  29. The Following 8 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  30. #1000
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Balkoni od plastelina
    The more things change, the more they stay the same.

  31. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


Page 40 of 65 FirstFirst ... 3036373839404142434450 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •