Page 1 of 64 123451151 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1600

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

    Moj ulaz je ja mislim među zadnjima koji je formirao Skupštinu etažnih vlasnika da nam nebi uveli prinudnu upravu, pa sam se oko toga dosta informisao, jer me pripalo to mjesto upravnika, birali su me starije komsije kao dijete svog ulaza, svi me poznaju od kad sam imao 4 godine.
    Zelim da podijelimo utiske i savjete međusobno, kao i informacije oko održavanja, kako bi nam svima lakse bilo i korisno.

    Održavanja ulaza, zakonski okviri, koje su mogucnosti, da li angazovati agencije, ako ne - zasto ne, ako da - koja je preporuka, itd. itd.
    Mi smo odlucili da sami biramo sto cemo i kako cemo na skupstini etaznih vlasnika, da ne dajemo agencijama u ruke upravu i mogucnost da raspolazu nasim racunom, nego da ih sami prema potrebama angazujemo i isplacujemo.

    Kakva su vasa iskustva i sto se desava u vasim ulazima?
    Last edited by N-I-K-O; 18-12-18 at 14:59.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Od kad smo "Ulazima PG" prepustili da se bave naplatom održavanja - počinuli smo, barem mi koji redovno plaćamo.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Taman krenuh da pitam kako ide naplata, ako je na dobrovoljnoj osnovi?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Od kad smo "Ulazima PG" prepustili da se bave naplatom održavanja - počinuli smo, barem mi koji redovno plaćamo.
    Ja trazih ponude konkretno za odrzavanje higijene i agencija Ulazi Podgorice su poslali daleko najskuplju ponudu od svih, za potpuno iste usluge ciscenja, cak sto vise dodatno naplacuju neke stvari sto drugi ne naplacuju.


    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Taman krenuh da pitam kako ide naplata, ako je na dobrovoljnoj osnovi?
    Nema tu dobrovoljne osnove nego po zakonu svi moramo imati skupstinu etaznih vlasnika, htjeli ili ne. Ako se ulaz ne moze usaglasit i dogovorit agencija za stanovanje uvede prinudnu upravu, tako da smo svakako po zakonu obavezni da placamo odrzavanje svog ulaza po cijeni od 0,20 centi po m2.
    Sto prije to ljudi shvate to bolje i bolje sami da se organizuju kao ovo mi sto smo zadnji u nasu zgradu pa da mi upravljamo makar, no da nam prinudno upravlja neko sa strane.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Pojma nemam, konkretno ja sam bio zadužen za prikupljanje ponuda i znam da su nam Ulazi PG dali 10-15% bolju ponudu od Art Glorie, što se drugih uslova tiče - gotovo identični. Prvi put su mašinski, generalno očistili ulaz (jednom godišnje ide takvo čišćenje) dok svakog petka čiste skroz korektno, ulaz nam konstantno miriše iako je starogradnja u pitanju. Redovno apdejtuju i kače i sve vezano za uplate o održavanju, tako da smo sad za sad stvarno zadovoljni.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    A gdje se moze prijaviti da ne mozemo da se organizujemo oko skupstine i svega jer evo godinu dana funkcionisemo tako sto smo ja i jedan momak nasli neku zenu kojoj placamo 40e mjesecno za jednom nedeljno da ocisti a placa mozda nekoliko stanova po 5e i to je to...dosta cesto se desi da dodajemo ja i on da imamo tih 40e za nju. Ostali se slepaju i prave blesavi. Pa ako je neko upucen da mi javi kako da budemo svi ravnopravni svi ,hvala

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,373
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Kontaktiraj "Ulazi Podgorice", imaš ih na fb ili na sajt vidi kontakt... Daju i pravne savjete...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  9. #9
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,062
    Thanks Thanks Given 
    489
    Thanks Thanks Received 
    418
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    To je kiks da neka agencija ne odrzava ulaz.
    ALI...
    Da bude neko iz zgrade upravnik i da samo on,tj stanari raspolazu parama.
    Ne raspolaze tebi agencija s parama.
    Jer naplata ce da ti bude losa.
    Preko agencije stavis da ti oni vode "knjige" pravno gone ,stampaju racune itd itd..
    Jer drugacije je kad ti svaki mj stigne racun ili to kao kod vas..Eee trebao bih poci da uplatim na ziro racun(psiha je cudo)
    Znaci treba da uvedes agenciju koja ce slati racund,cistiti i slati opomene i utuzenja.A sve popravke,kupovine itd mozes da radis ti.Jer ako mislis da si za nesto sposoban,da ces nesto povoljnije zavrsit nego sto bi agencija nabila fakturu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to Djalac For This Useful Post:


  11. #10
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pojma nemam, konkretno ja sam bio zadužen za prikupljanje ponuda i znam da su nam Ulazi PG dali 10-15% bolju ponudu od Art Glorie, što se drugih uslova tiče - gotovo identični. Prvi put su mašinski, generalno očistili ulaz (jednom godišnje ide takvo čišćenje) dok svakog petka čiste skroz korektno, ulaz nam konstantno miriše iako je starogradnja u pitanju. Redovno apdejtuju i kače i sve vezano za uplate o održavanju, tako da smo sad za sad stvarno zadovoljni.
    Moj otac je upravnik zgrade, na "skupstini" stanara dogovor je pao da se placa 8 ili 9evra mjesecno. Malo je nezahvalan posao jer ko ne plati posle 2, 3 mjeseca on ih tuzi kod javnog izvrsitelja i oni naplate sve + njihovi troskovi.

    Zgrada ima mali prostor, to je izdato obucaru a njegovo je da cisti zgradu i menja sijelice i slicno...
    Ulaz je cist, ali pojedinci ga prljaju te biciklom o zidu, lome, ostavljaju lift otvoren na 5, 6 sprat dza bu dza bu....

    Lift nam odraza monte lift cinimi se da se tako zovu, vazda su okey bili i 10ka za njih

    Ukratko, nadam se da je pomoglo

    Edit- zaboravio sam, plata mu je 50evra u dogovoru sa stanarima
    Last edited by nepoznat; 18-12-18 at 16:41.

  12. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,873
    Thanks Thanks Given 
    1,476
    Thanks Thanks Received 
    771
    Thanked in
    483 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    To je kiks da neka agencija ne odrzava ulaz.
    ALI...
    Da bude neko iz zgrade upravnik i da samo on,tj stanari raspolazu parama.
    Ne raspolaze tebi agencija s parama.
    Jer naplata ce da ti bude losa.
    Preko agencije stavis da ti oni vode "knjige" pravno gone ,stampaju racune itd itd..
    Jer drugacije je kad ti svaki mj stigne racun ili to kao kod vas..Eee trebao bih poci da uplatim na ziro racun(psiha je cudo)
    Znaci treba da uvedes agenciju koja ce slati racund,cistiti i slati opomene i utuzenja.A sve popravke,kupovine itd mozes da radis ti.Jer ako mislis da si za nesto sposoban,da ces nesto povoljnije zavrsit nego sto bi agencija nabila fakturu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
    Glavni problem i jeste naplata ostalo se uz malo truda se zavrsi jer mi smo bez ikoga okrecili mjenjaju se brave sjelice i sve al opet o trosku par njih ostali uzivaju u beinifitima ,prave se blesavi i to im prolazi

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...i jos ces "cupnut" neku platu od 50-60 eura....dabogpomogne
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Agencija je za te stvari majka. Nema "komšo, platiću sve najedno za koji mjesec" i slično baljezganje, no ni po babu ni po stričevima, posle neplaćena dva mjeseca - kod izvršitelja.

    Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  15. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  16. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne znam za vas, vidim zatezu da kazem dva stana u komplet ulaz, tipa bojkotuju sastanke, kao ne zanima ih itd. ali to se lako zavrsi slanjem utuzenja.
    Upravnik posle tri mjeseca mora da posalje na utuzenje jer u protivnom je njemu kazna od 500 eura do 10 000. Tako pise u zakonu, tako da je nezahvalan posa ako nema sloge. Ja nisam htio da se prihvatim toga dok nisu svi izrazili zelju nakon sto nas je jedno vnogo od po metra sacekalo ispred lifta, interfon nije radio godinu i kusur, moga je uc ko je htio, glibez nenormalni, nije se to vise moglo podnijet.
    Ja ih organizovah za divno cudo me ispostovase da skupimo pare za popravku interfona, ugradnju sifratora, ugradnju video nadzora i odma je druga prica kad se ulaz zastiti. Komsija dobrostojeci castio postanska sanducad nova za sve koja smo ugradili i vec je ulaz druga dimenzija. Cim su vidjeli sve to odma su svi dobili volju da se napravi skupstina i uprava formalno pravno i sve ok.
    Nama je najveci problem sto nas je malo, 18 stanova, a nemamo svojih lokala za izdavanje, dakle oko 200 eura mjesecno a kad odbijes tipa 120 eura za odrzavanje samo cistoce i lifta, osta 80tak eura za ostalo sredjivanje, da se okreci, da se na svaki sprat svaki hidrant napravi i postavi na svaki sprat protivpozarni aparat (sto nam je zakonska obaveza), da se uredi bilo sto, ili ne daj Boze stavi nastresica ispred ulaza...tako da je to veoma dug proces da se sve zavrsi jer je premalo para, zato mi ne mozemo da priustimo to vodjenje papira da nam naplacuju jos 50 ili vec koliko eura mjesecno jer nemamo onda sansu da sredimo ulaz a ovako makar dio po dio da zavrsimo...

    A ovo za izvrsitelja, pa svaki upravnik moze poc kod bilo kog izvrsitelja da napravi saradnju sa njim za pet minuta, to je nenormalno da se pravi od toga neki veliki posa kao agencije su cudo neko ucinjele pa su tuzili, to je smijesna prica.
    Isto ka za ove uplatnice, strasno je tesko odstampat na dva papira a4 formata 18 uplatnica i ubacit u postansko sanduce, ma neka coce da nam za to neko pare uzima a makse.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
    Last edited by N-I-K-O; 18-12-18 at 17:28.

  17. The Following User Says Thank You to N-I-K-O For This Useful Post:


  18. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    A gdje se moze prijaviti da ne mozemo da se organizujemo oko skupstine i svega jer evo godinu dana funkcionisemo tako sto smo ja i jedan momak nasli neku zenu kojoj placamo 40e mjesecno za jednom nedeljno da ocisti a placa mozda nekoliko stanova po 5e i to je to...dosta cesto se desi da dodajemo ja i on da imamo tih 40e za nju. Ostali se slepaju i prave blesavi. Pa ako je neko upucen da mi javi kako da budemo svi ravnopravni svi ,hvala

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
    Potrebno je 3 potpisa da prijavite za prinudnu upravu u agenciju za stanovanje i onda oni preuzimaju sve u roku od odma.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

  19. The Following User Says Thank You to N-I-K-O For This Useful Post:


  20. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Pojma nemam, konkretno ja sam bio zadužen za prikupljanje ponuda i znam da su nam Ulazi PG dali 10-15% bolju ponudu od Art Glorie, što se drugih uslova tiče - gotovo identični. Prvi put su mašinski, generalno očistili ulaz (jednom godišnje ide takvo čišćenje) dok svakog petka čiste skroz korektno, ulaz nam konstantno miriše iako je starogradnja u pitanju. Redovno apdejtuju i kače i sve vezano za uplate o održavanju, tako da smo sad za sad stvarno zadovoljni.
    Ja sam trazio konkretno ponudu samo za odrzavanje higijene.
    Ponuda 1. Agencija Akvila 55€ bez PDV-a mjesecno, isto prvi put masinski a onda jednom nedeljno, mirise ulaz i ta sranja, od kvaka, plafonjerki, stakala, postanskih sanducadi, sve ciste, a onda opet posle godinu ulaze masinski.
    Ponuda 2. Ulazi Podgorice 85€ bez PDV-a mjesecno isto to.
    Ponuda 3. Art Glorija evo treci dan ne odgovaraju na meil, iako sam ih nakon dana bez odgovora kontaktirao i putem FB. totalno neozbiljno. Evo cekam da vidim sto ce rec.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

  21. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,373
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Nije teško Niko, kad svi (ili velika većina) poštuju dogovor... No to je rijetko slučaj... Nekad je dovoljno samo jedna osoba da ti zagorča posao, ne što neće platit tih 10e, no što ćeš im ti bit jedini okrivljeni kad dođe izvršitelj, pa se krene sa svađom i lajanjem...

    Nadam se da nećeš imati problema, al iz mog iskustva, većina ih ima.

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  22. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  23. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Ima i agencija Perla. Kod mene su ulaz sa 16 stanova dje ne mjesecna akulacija oko 160€, dali ponudu na 80€ mjesecno (jednom nedjeljno da dodju dvije zene da ociste ulaz i jednom nedjeljno domar koji bi provjerio diplomat, interfone, sijalice, vrata i sl; oni vode knjige, utuzuju ko ne plati 2mjeseca)... Tada su napomenuli da bi se od neredovnog platise preko sudskog izvrsitelja naplatio dug, mora da se odredjeni broj puta upozori... Sto znam, kod mene ce ocito biti problem da se skupstina uspostavi jer nema zainteresovanih 50%+1 stan (ili 9 komada)...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  24. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Tačno tako, znajući naš narod treba da dolaziš u konflikt sa ljudima koji bi u stvari trebalo da se stide sami sebe. Art gloriju zaobiđi u širokom luku, bar po mom iskustvu sa njima. Može li zgrada koja nije još dobila upotrebnu dozvolu da se prijavi za prinudnu upravu?

  25. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije teško Niko, kad svi (ili velika većina) poštuju dogovor... No to je rijetko slučaj... Nekad je dovoljno samo jedna osoba da ti zagorča posao, ne što neće platit tih 10e, no što ćeš im ti bit jedini okrivljeni kad dođe izvršitelj, pa se krene sa svađom i lajanjem...

    Nadam se da nećeš imati problema, al iz mog iskustva, većina ih ima.

    Sent from Tapatalk
    Na sastanku sam im rekao kad smo sve papire zavrsili, potpisali, kad je sve bilo spremno da se preda: nebih volio sa lajemo jedno za drugim posle iza ledja, no mi sad recite predajem li ove papire sjutra ili ne? Da ne bude posle Niko nesto ne radi kako treba ili se zamjera.
    Sve sto vi nije jasno odma recite da sve razjasnimo da ne bude posle ljutnje. I rekoh sa znate, velikim slovima ce odje opomena pisat za komsiju koji kasni, pa se ljutite koliko god ocete. Sve im je jasno, sve su prifatili, evo vidjecemo
    Lako cu ja to zavrsit ako vidim da ne funkcionise jednom odlukom koju cu okacit na tablu dajem ostavku pa vi evo radite. Cus.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

  26. The Following User Says Thank You to N-I-K-O For This Useful Post:


  27. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Tačno tako, znajući naš narod treba da dolaziš u konflikt sa ljudima koji bi u stvari trebalo da se stide sami sebe. Art gloriju zaobiđi u širokom luku, bar po mom iskustvu sa njima. Može li zgrada koja nije još dobila upotrebnu dozvolu da se prijavi za prinudnu upravu?
    Moze sa 3 potpisa ako ne mozete i posle nekoliko poziva na oglasnu tablu da se sastanete i dogovorite.

    EDIT: ne procitah dobro prije ovaj dio da zgrada nema upotrebnu dozvolu, to vec ne znam, trebalo bi nazvat agenciju za stanovanje i pitat.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka
    Last edited by N-I-K-O; 18-12-18 at 22:03.

  28. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Meni je to uspostavljanje skupstine upitno - receno mi je da mora da bude 50%+1 za uspostavljanje, a kasnije za odlucivanje vecina od prisutnih ili 2 glasa od 3 prisutnih npr...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  29. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni je to uspostavljanje skupstine upitno - receno mi je da mora da bude 50%+1 za uspostavljanje, a kasnije za odlucivanje vecina od prisutnih ili 2 glasa od 3 prisutnih npr...
    Nema tu sto da ti je upitno, nisam ja to izmislio, procitaj zakon o skupstini etaznih vlasnika.

    Dakle tacno je da se formira skupstina sa 50% +1 glasova, i to za odlucivanje, vecina na sastanku prisutnih. To sve stoji, nego ja kazem ako se pozivaju komsije na sastanak da se formira skupstina i uprava ulaza dva puta i ne mogu sa se usaglase u tim predvidjenim rokovima, onda je potrebno par glasova samo da se potpise u agenciju za stanovanje da se uvede prinudna uprava i zavede red. To su pokusali u moj ulaz nakon sto se jedini mi nismo odazivali na pozive da formiramo skupstinu, pa nije htio niti jedan komsija da se potpise za prinudnu upravu, trazili su tipa 1-2 glasa, samo bilo ko da se potpise.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

  30. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Ma nijesam mislio ni mislio da si ti iznio nesto sporno nego samo pokusavam da dokucim sta je naredni korak ako nece ljudi normalno da se organizujemo...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  31. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Iz reda mi se zale na ovu Art Gloriju, nekoliko ulaza odrzavaju u moju zgradu, niko rijeci lijepe nema za njih.
    Ovu Akvilu ima samo jedan ulaz, ulazio sam da vidim, samo lijepe rijeci za njih i plus najeftiniji, najvjerovatnije cemo se odlucit za njih makar jedan ugovor od godinu da vidimo o cemu se radi.

    Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

Page 1 of 64 123451151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •