Page 66 of 66 FirstFirst ... 16566263646566
Results 1,626 to 1,643 of 1643

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #1626
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Mjes.održavanje od 10€ je za stan od 50m˛ pod uslovom da se održavanje naplaćuje po zakonskom minimumu od 0.2€/m˛.
    Ako je stan od 80m˛ to je 16€x24 mjeseca=384€.
    PS,matematika mi je uprošli moj post-katastrofalna.Biće da mi se bluemoon sprda.
    @montenegrina će bolje znat kvadraturu stana dužnika i koliko mjesečno plaćaju po m˛

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 19-04-24 at 12:55.

  2. #1627
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    554
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Tako je.Znači pokretanjem postupka prin.naplate taj dug koji nije zastario(700€ je ukupni dug) će se kad tad naplatiti.Jedino če neko bolje znati da li je sad vrijeme zastare sve starije od 2g. ili je duže.Ako je,npr mjesečno održavanje 20€ ne može zastareti 960€ duga...a možda i više ako je rok zastare,npr,3,4,5g.
    Po meni ako je iole veći stan,moguće da se tih 700€ nakupilo za dvije godine i da se pokretanjem prin.naplate sve može(kad/tad) naplatiti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Ne mozes pokretati postupak prinudne naplate za dug koji je zastario (stariji od dvije godine?). Mozes pokrenuti postupak za svjezi dug (poslednje dvije godine?) osim ako je ranije pokrenuto (u zakonskom roku) pa samo taj dug ne moze zastariti (ili mozda moze i on, nije bitno).

  3. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  4. #1628
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Tako je,ako je vrijeme zastare 2g.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  6. #1629
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Stan je 73 kvadrata. Koliko sam shvatila ovu iz Agencije Ulazi Podgorice, oni nisu pokrenuli postupak prinudne naplate za ovaj od 700eur jer je zena umrla. 700eur je oko 4 godine.

  7. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  8. #1630
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Stan je 73 kvadrata. Koliko sam shvatila ovu iz Agencije Ulazi Podgorice, oni nisu pokrenuli postupak prinudne naplate za ovaj od 700eur jer je zena umrla. 700eur je oko 4 godine.
    Znači možete se(nekad) naplatiti 350€ ako je 0.2€/m˛ mjesečno održavanje.
    Ako je prije 3-4 godine neko drugi bio upravnik možda je i on za taj period pokrenuo prin.napatu pa će vam i to leći kad jednog dana nekoodluči da prevede stan na sebe,bar ja tako mislim

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  9. #1631
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ne treba kontakt osobe. Imate ime,prezime,pd broj i to je to. Za osobu koja je preminula vj treba postupak,prijavit jer mora se prevesti stan,nacerat osobu da prevede.
    Ali ako su pametni,mogu na zastru duga da se pozovu kod sudije,tj uloze zalbu.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
    Ista stvar kao prinudna naplata samo sto se taj dug stavi kao potrazivanje- opterecenje u posjedovnom listu nepokretnosti i kada se bude zavrsavao ostavinski postupak mora se platiti zbog prenosa vlasnistva.
    Moze vise upisa duga da bude ako postupak bude trajao duze bitno je obracunavati i upisivati dug.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to Nik2325 For This Useful Post:


  11. #1632
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    446
    Thanked in
    357 Posts

    Default

    Angazujte advokata Ulazi su ocajni sa uslugom.

  12. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  13. #1633
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Možda će neko znati. U starijoj zgradi iaimo dužnika koji duguje 700eur za održavanje. Drugi 350. Kontaktirala sam agenciju koja je upravnik, za ove prve kažu vlasnica umrla (prije koliko morada je umrla kad je ovoliki dug) a za druge kaže nem akontakt čovjeka, nem apodatke a čovjek tu živi evo 40 godina. Stan gdje je žena umrla vidim da je otvoren, doduše sigurno u izvornom stanju, moguće neki podstanari.
    Kako prevazići ovu situaciju? Kaže raspravljacemo na Skupštini, reko javite mi na mail ili telefon kad bude skupština, kaže nemaju tu mogućnost, smao oglasna tabla ali ja tu ne živim..
    U pitanju su Ulazi Podgorice.
    Znači mi ostali koji plaćamo smo budale a ovi koji ne plaćaju su pametni. Pri tome hoći da vidim da se odradi fasada ali sve džaba dok ovi duguju.
    Imamo slicnu situaciju u nasem ulazu. Takodje nam je upravnik agencija ,,Ulazi Bd", vjv.ista firma kao Ulazi Pg.
    Naime, nekih 6 stanova se vode na razne firme (Cg i Srb). Za ove sto su iz Srb.rekli su iz agencije da se ne moze naplatiti potrazivanje obzirom da je u pitanju druga drzava i ta firma nema adresu niti PIB (navodno joj ne moze uci u trag).
    Ostali stanovi koji se vode na firme iz CG su predati javnom izvrsitelju, i to se azurira svakog mjeseca od strane agencije i nista.
    Moze li se ista tu ucinjeti, jer sam predsj.skupstine stanara, a naplata nam je dosta slaba obzirom na takvu situaciju?

  14. #1634
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Stan je 73 kvadrata. Koliko sam shvatila ovu iz Agencije Ulazi Podgorice, oni nisu pokrenuli postupak prinudne naplate za ovaj od 700eur jer je zena umrla. 700eur je oko 4 godine.
    Pitaj ti njih fino zasto nisu sve predali javnom izvrsitelj u zakonskom roku od 3 mjeseca (3 mjeseca neplacenih racuna = advokatu pa javnom izvrsitelju) a onda fino iniciraj da mijenjate tu agenciju jer ocigledno svoj posao ne rade.

    Mali milion stanova u Crrnoj Gori je na lica koja nemaju nikakve racune u CG niti ovdje zive, sta da se radi. Tu se prakticno ne moze niste ali se moze postarati da je postupak pokrenut ako nista drugo.

    Sta bi da kao mi imate stan u zgradi koji se u katastru vodi na NN lice (da, ne zna se ko je vlasnik)?

  15. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  16. #1635
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Problem je,mislim,u tome da onaj koji pokreće prinudnu naplatu(u ovom slučaju je Agencija neka koja je upravnik ulaza) mora da plati izvršiteljeve usluge,iako je jasno da se naplata može izvršiti tek kad se upiše novi(živi/solventni) vlasnik stana.Znači izvršitelj ne čeka naplatu svoje usluge od dužnika nego od onog ko pokreće prin. naplatu.
    U ulaz gdje moji imaju stan,prinudna naplata je pokrenuta,ali kad je trebalo da se skine sa računa,nije moglo jer je dužnik bio zadužen pola svojih primanja.Čekalo se da SEV dođe na red.To je bilo prije 4-5g. ne zbnam je li u međuvremenu naplaćeno

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  18. #1636
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,834
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,448 Posts

    Default

    Novi kupac stana ne nasledjuje dugove.... pisi propalo za placanje duga

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  19. #1637
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Novi kupac stana ne nasledjuje dugove.... pisi propalo za placanje duga

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Upravo radi takvih stvari i treba ganjati sve ove agencije koje ne rade svoj posao. Da je postupak pokrenut na nekretninu bi u nekom trenutku legla zabiljezba a onda pisi propalo zap rodaju, pisi propalo za ostavinsku raspravu i tome slicno, nema nicega dok se dugovi ne izmire.

  20. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  21. #1638
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Upravo radi takvih stvari i treba ganjati sve ove agencije koje ne rade svoj posao. Da je postupak pokrenut na nekretninu bi u nekom trenutku legla zabiljezba a onda pisi propalo zap rodaju, pisi propalo za ostavinsku raspravu i tome slicno, nema nicega dok se dugovi ne izmire.
    Da se nadovezem sam sebi jer zaboravih...

    Upravo smo ovakav slucaj imali u zgradi. Neplatise dugi, dugi niz godina ali je sve uredno predano izvrsitelju, na nekretninu su imali zabiljezbu i prije godinu i nesto preminula stara baka, djeca pocela da se na noz tjeraju ali nisu mogli ni ostavinsku da zavrse dok ne izmirise dug. Uh kako su spremni bili da plate po kratkom postupku...

  22. The Following 3 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  23. #1639
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Novi kupac stana ne nasledjuje dugove.... pisi propalo za placanje duga

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Onda je jedan moj drug žestoko kiksao(a nije nikad u životu prije toga) kad je kupujući stan u PG morao da izmiri preko 1.000€ duga vode jer je to bio uslov da prevede stan na sebe.Naravno,nije bio tolko lud nego je prihvatio taj dug(otplatu na rate),za toliko spuštio cijenu stana i preveo stan na sebe.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  24. #1640
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,834
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,448 Posts

    Default

    Sto nije nastavio da placa redovno racune i da poslije 2 godine trazi zastaru duga zbog prevodjenja ( ja odradio tako)

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  25. #1641
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,784
    Thanks Thanks Given 
    10,916
    Thanks Thanks Received 
    5,155
    Thanked in
    2,404 Posts

    Default

    Da čeka 2g. da bi preveo stan?
    Ne znam nam tvoju komb. ali možda je bio pokrenut postupak naplate od VIKPG?
    Istina,nisu ga mogli isključit sa vodovodne mreže jer je starogradnja(zajednički vodomjer)

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  26. #1642
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,834
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,448 Posts

    Default

    Da vjerovatno je vec pokrenut postupak, kod mene je bio veci dug ali nije pokrenuto nista, mada cisto sumnjam da se i to nije moglo zavrsiti

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  27. #1643
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,125
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Imali smo dug za vodu, održavanje, struju (bila ugašena) kada snmo kupovali stan. Tražila sam da se svi računi izmire, nema šanse da bi vukla tudje dugove. Ako od para koje dobije ne može platiti račune kojeje dužan, idemo dalje.
    Danas ću da vidim sa Agencijom za stanovanje za ovaj dug, uvijek su mi ažurno odgovarali na mailove.

Page 66 of 66 FirstFirst ... 16566263646566

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 16:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 14:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 21:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 11-04-10, 23:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 19:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •