Page 16 of 65 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 376 to 400 of 1606

Thread: [STANOVANJE] Stambene zgrade i njihovo održavanje

  1. #376
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A gradnja promet?

  2. #377
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    A Ljubo Zec, isto kod Ljubovica

  3. #378
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    https://gradnjapromet.me/projects/st...t-u-podgorici/

    dje mu dodje ova UP 83? I ima li se dje skinut ovaj DUP zabjelo ljubovic?

  4. #379
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    530
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tako sam i mislio, samo sam htio da potvrdim misljenje.. Jeftina bravarija, keramika, sanitarije, a izgleda i na konstrukciji stede maksimalno...

  5. #380
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko_pg** View Post
    Mozda sam promasio temu, ali ajde da pitam
    Zna li neko kakve su zgrade sto je radio Trudbenik ispod Ljubovica? Meni ovako na prvi pogled ne izgledaju previs kvalitetne...
    Trazim da kupim jednosoban stan, pa imam tamo nekih ponuda
    Zaobidji ih,š kvalitet.

    Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

  6. #381
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default


  7. #382
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Nadstrešica ispred ulaza gotova, ostala jos ulazna vrata da se zamijene modernim i da se oblozi sve ukrasnim kamenom, da se pod poploča ispred i eto ulaz kao u hotel

  8. #383
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Niko svaka ti čast! Bravo. Ovo su baš pozitivni primjeri da se može kad se hoće.
    Ja za par mjeseci selim u drugu zgradu dje planiram obavljati ovu tvoju dužnost kao mi daju, jer zgradu znam bukvalno u svaku ciglu u izgradnji haha i oću da bude što ljepše i zelenije pa ćeš me taman savjetovati

  9. #384
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    I jedan portir ispred realno da govori ljudima dobro vece. A i da cuva ta vrata i nadstresicu ne ponesu

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  10. #385
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Zali Boze sto vrlo malo para imam na raspolaganju, kad sve mjesecne obaveze platim ljudi moji ostaje mi 80€, sto je presmijesno, treba da si madjionicar...i onda moram mjesecima da skupljam da bi nesto napravio, bilo sto...platim materijal pa me cekaju da skupim za ruke da platim, vazda nesto na rate petljam, o jadu radim...uzasno sam smoren zbog toga. A ne mogu inicijativu da napravim vise da se pokupimo i damo po tipa 100€ odjednom svi iz ulaza, mimo ovoga placanja ulaza, pa da mnogo toga zavrsim, jer sam vec jednom napravio to u pocetku prije no sto smo poceli da placamo i jedva skupili svi po 30€, za video nadzor, interfon itd. ono najosnovnije da obezbijedimo ulaz prije no sto pocne placanje.
    No sto je tu je...polako pa kad stignemo. Trebace bogomi taman citav mandat da prodje dok ne zavrsim, ako ne i vise, ali vrijeme ide, vide se sve promjene, bolje i tako no da je ostalo da zivimo u ono ruglo.

  11. #386
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Zali Boze sto vrlo malo para imam na raspolaganju, kad sve mjesecne obaveze platim ljudi moji ostaje mi 80€, sto je presmijesno, treba da si madjionicar...i onda moram mjesecima da skupljam da bi nesto napravio, bilo sto...platim materijal pa me cekaju da skupim za ruke da platim, vazda nesto na rate petljam, o jadu radim...uzasno sam smoren zbog toga. A ne mogu inicijativu da napravim vise da se pokupimo i damo po tipa 100€ odjednom svi iz ulaza, mimo ovoga placanja ulaza, pa da mnogo toga zavrsim, jer sam vec jednom napravio to u pocetku prije no sto smo poceli da placamo i jedva skupili svi po 30€, za video nadzor, interfon itd. ono najosnovnije da obezbijedimo ulaz prije no sto pocne placanje.
    No sto je tu je...polako pa kad stignemo. Trebace bogomi taman citav mandat da prodje dok ne zavrsim, ako ne i vise, ali vrijeme ide, vide se sve promjene, bolje i tako no da je ostalo da zivimo u ono ruglo.

    Tesko je skupiti ako je malo stanova u ulazu....Koliko imate stanova?

    Vrata pored ulaza bi trebali srediti

  12. #387
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Tesko je skupiti ako je malo stanova u ulazu....Koliko imate stanova?

    Vrata pored ulaza bi trebali srediti
    18 stanova, oko 240€ mjesecno i to svi uredno placaju, to je nista za ulaz 35 godina star.
    Evo sad nam bila pukla cijev od vertikale zajednicke, sto je hitna popravka, 140€ ode i to ono kao "za mene", a drugi su mi preko 200 + PDV trazili...trosis svoje kredite, zoves svoje drugove, prijatelje da ti cine usluge, vazda za nesto, nama je to masu para sobzirom koliko imamo kad sve platimo, pa mi crce automat od svijetla na stepeniste...odma te stopiraju 4-5 mjeseci takve gluposti da ne mozes ni pomislit da skupljas za bilo sto drugo.

  13. #388
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    18 stanova, oko 240€ mjesecno i to svi uredno placaju, to je nista za ulaz 35 godina star.
    Evo sad nam bila pukla cijev od vertikale zajednicke, sto je hitna popravka, 140€ ode i to ono kao "za mene", a drugi su mi preko 200 + PDV trazili...trosis svoje kredite, zoves svoje drugove, prijatelje da ti cine usluge, vazda za nesto, nama je to masu para sobzirom koliko imamo kad sve platimo, pa mi crce automat od svijetla na stepeniste...odma te stopiraju 4-5 mjeseci takve gluposti da ne mozes ni pomislit da skupljas za bilo sto drugo.

    Mislio sam da ima vise stanova....To je bas minimalno placanje u odnosu na ono sto su dobili. Gledam slike sa predhodnih stranica kakav je bio ulaz. Kompletno ste ga renovirali za 12-13 eura mjesecno po stanu. Svaka cast.

  14. #389
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Balzak View Post
    Mislio sam da ima vise stanova....To je bas minimalno placanje u odnosu na ono sto su dobili. Gledam slike sa predhodnih stranica kakav je bio ulaz. Kompletno ste ga renovirali za 12-13 eura mjesecno po stanu. Svaka cast.
    A sve to sto vidis, nebi stigli da nisam recimo ja castio ulaz komplet led rasvjetu, da nisam sredio donaciju pa dobili nova postanska sanducad i oglasnu tablu, i tako to, sitnica milion...
    Ovo smo za interfon, video nadzor, sifrator skupili stvarno po 30€ mjesecno odmah, prije no sto smo poceli da placamo.
    Ovo ostalo smo uspjeli da skupimo, da odradimo prizemlje u bavalit da bude novo sve, lift renovirali i stavili nadstresicu. Sad smo duzni nekih 200€ da platimo i onda krece ponovo skupljanje za nesto drugo, a posla ima koliko oces, 6 spratova treba renovirat i na kraju podrumske prostorije...uzasno smoran i spor proces, tek smo zagrebli povrsinu a vec je sve mnogo bolje i ljepse.
    Vrata ulazna sama nas kostaju ako cemo jednom za vazda da rijesimo da budu stvarno maksimalno kvalitetna i lijepa 700€, treba to skupit, ugradnja istih 50€, da se sredi oko njih kao ono oko lifta jos jedno 200-300€, da se popoloca ispred ulaza da se fino upakuje jos jedno 200€, i tek onda mogu da kazem da je prizemlje stvarno temeljno zavrseno, pa da idemo polako pud gore.
    Da ti ne pricam docekuj majstore, ispracaj, koliko mi je zena kafa skuvala, koliko sam pića platio, sve ono od srca zao mi ie, a sve to iz mojeg dzepa, racunam da sam do sad jedno 300€ svojih jos preko potrosio na razne takve usputne stvari, a i ja placam ulaz mjesecno isto kao i svi, ni jedan cent uzeo nisam do sad kao sto uzimaju Upravnici plate itd. Nije mi zao jer sam se toga prihvatio iz ljubavi da nam je svima lijepo, ali ima nezahvalnih komsija koji to ne vide i ne cijene, pa svremena na vrijeme mi dignu pritisak pa moram razgovore nasamo da obavljam sa pojedinima da im malo objasnim neke stvari.
    Ja sam rijesio da idem temeljno generalno da renoviram, da zaista vidimo promjenu, da bude sve vrhunski, pa kad stignem.
    Nisam htio da udjem ka ostali da zamazem jupolom, kao okrecili smo i cisto je, i to je to. No ocu da imamo novi ulaz, ali sve to masu vise kosta, masu vremena treba, ali na kraju ce bit savrseno i svi ce rec da je vrijedjelo.
    Last edited by N-I-K-O; 21-10-19 at 10:48.

  15. #390
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Koja je to agencija da od 240e uzimaju 160e mjesecno (da ti ostaje 80e)

  16. #391
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Koja je to agencija da od 240e uzimaju 160e mjesecno (da ti ostaje 80e)
    Kod mene higijenu odrzava Agencija Perla po jeftinoj cijeni od 80e mjesecno.

    10e mi ode za stampanje racuna.

    Ako tome dodas 50e platu Upravniku koju nisam do sad ni jednu uzeo no sam je iskoristio za ulaz i preko toga dodavao od svojih para.

    30€ je odrzavanje lifta mjesecno.

    To ti je ukupno = 170€ svaki mjesec.

    Ovo su ti minimalni troskovi da ni sijalica ne crkne mjesecno, a vazda bude po neka hitna ili sitna popravka...

  17. #392
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Kod mene higijenu odrzava Agencija Perla po jeftinoj cijeni od 80e mjesecno.

    10e mi ode za stampanje racuna.

    Ako tome dodas 50e platu Upravniku koju nisam do sad ni jednu uzeo no sam je iskoristio za ulaz i preko toga dodavao od svojih para.

    30€ je odrzavanje lifta mjesecno.

    To ti je ukupno = 170€ svaki mjesec.

    Ovo su ti minimalni troskovi da ni sijalica ne crkne mjesecno, a vazda bude po neka hitna ili sitna popravka...
    Pa zar te racune ne priprema agencija..

    Higijena 80e mjesecno? >>> mnogo nesto to..

  18. #393
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Pa zar te racune ne priprema agencija..

    Higijena 80e mjesecno? >>> mnogo nesto to..
    Mnogo 80€ mjesecno za ulaz od 6 spratova??

    Kad smo formirali Skupstinu Etaznih vlasnika, ja sam ka dobri fino pozva tri agencije, prikupio tri ponude, odabrao najpovoljnije sto je bilo za nas i to je to.
    Ne smatram da je skupo 80 eura mjesecno. Druge agencije su za komad skuplje u svojim ponudama bile za isti posao, sve njihove ponude imam i cuvam u registrator napismeno.

    Nismo mi htjeli da nam Agencija upravlja ulazom, da se ne pitamo sa gacama u svoje i plus da nam naplacuje svoje usluge upravljanja. Tek onda nebi imali ni za sijalicu.
    Sve ja vodim i zavrsavam.
    Last edited by N-I-K-O; 22-10-19 at 07:16.

  19. #394
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Pušti Bizbija, on samo da nešto napiše pa nije bitno što.
    80eur je odlična cijena za održavanje a ostatkom i bolje da sam upraljaš.

  20. #395
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Bar
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Koliko često vam se čisti ulaz?

  21. #396
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Naš ulaz se u zgradi dobro održava. Kuburimo svakako najviše sa vlasnicima koji imaju novca naravano i koji imaju po 5 stanova… Prije nego smo oformili skupštinu stanara, kada smo skupljali za ugradnju video nadzora, najviše su probleme pravili ljudi koji su truli bogataši, to nije realno kakvih žalopojki i priča sam se naslušao, kakvih primjedbi na visoku cijenu, a u pitanju je bilo 25 eura… Najjači je bio lik koji ima 2 stana i 2 poslovna prostora, skupljao je potpise da se oslobodi plaćanja od 5 eura mjesečno jer je imao 2 mjeseca neizdat poslovni… Mislim , nevjerovatno

  22. #397
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Naš ulaz se u zgradi dobro održava. Kuburimo svakako najviše sa vlasnicima koji imaju novca naravano i koji imaju po 5 stanova… Prije nego smo oformili skupštinu stanara, kada smo skupljali za ugradnju video nadzora, najviše su probleme pravili ljudi koji su truli bogataši, to nije realno kakvih žalopojki i priča sam se naslušao, kakvih primjedbi na visoku cijenu, a u pitanju je bilo 25 eura… Najjači je bio lik koji ima 2 stana i 2 poslovna prostora, skupljao je potpise da se oslobodi plaćanja od 5 eura mjesečno jer je imao 2 mjeseca neizdat poslovni… Mislim , nevjerovatno
    Zato i ima dva stana i dva poslovna prostora
    Imam ja jednoga isto milionera trosoban stan i placa 17 eura. Isto tako dje me god sreo u pocetku, pa znas mnogo je, ja i zena sami tu zivimo, 17 eura je mnogo...a ja placam za moj dvosoban stan 13 eura i velim mu kad mi je dosadilo, komso ja sam za to da se mi mijenjamo za stanove, taman mi treba soba vise, pa cu ja placat 17 a ti placaj ove moje 13 .
    Mislim, sto vise imas, vise placas...sto tu ljudima nije jasno pojma nemam.
    Last edited by N-I-K-O; 22-10-19 at 14:52.

  23. #398
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Zato i ima dva stana i dva poslovna prostora
    A brate ne bi se mijenjao sa takvima ni sekunde života

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  24. #399
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    I meni to 80 zvuci kao mnogo, al samo jer ne znam kolike su cijene i poredim sa mojim ulazom koji je vazda prljav, opusci, smece pred vrata i ostale stvari, paucina, prasina itd, isto u lift a cisti se kao 2 puta mjesecno sto dodju da cetkom pod izmuljaju po sata i odu pa ne znam. Mimo toga placamo odrzavanje lifta koji vise ne radi no radi i mislim da je to to a u ulaz 1000 problema. Eo meni bas sad toci u podrum ispod upravnice pa da vidim sto ce bit, jos se ne zalih a to je neka cijev od vertikale.
    Pa zato kad pomislim da npr ovi kod mene dobiju 80 za to... Naravno nijesu ni oni krivi sto sljam ljudski radi nit mogu sprijecit ove al i mimo toga nije da su nesto vrijedni ili ulaz cist. I prije njih smo sami sprat cistili pa je bilo ok, i sad to radimo al jbg, lift prepun opusaka, covjek iznad pusi po ulazu i baca opuske niz stepenice pa svuda panu, u lift, sa balkona pa meni sve opusci i pepeo po balkonu, pisao sam nedje prije to, pa cijepa drva nabalkon te mi se dio fasade odlomio, u drugu sobu vlazi od njih jer nemaju izolaciju gore na balkon, jedan dan djubrivo na balkon isto nasao. Samo cekam da mi cigar izgori neku robu da mu glavu otvorim pa neka je penzioner. Nema vajde od prijavljivanja ni komunalnoj, ni upravnici, ni prici sa porodicom jer vele takav je ne moze mu se nista.. lol
    A i da ne pricam da se ulaz raspada, ne znam dje te pare idu jer ja da vidim nista se ne radi a vjerovatno ode na napumpane cijene odrzavanja. Kad se sjetim kao krecio se ulaz i mislim da su krov premazali ili nesto i e sad super aj sad duplo placajte. Lol, 10% plate prosjecne da se da
    Last edited by N_L; 22-10-19 at 17:45.
    rm -rf /

  25. #400
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    497
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Pa nije 80e nego 170e jer sve to spada u "odrzavanje ulaza"
    Ovako:
    Stampanje racuna radi agencija.
    Sto spominjes da ti crkne sijalica,prekidac,gluposti i sitnice radi agencija.
    Administraciju ,opomene radi agencija..
    Sve za te pare 100-150-170e mjesecno.
    Naravno da pametnije da neko od vas bude upravnik i kordinise nego neka tamo agencija.
    Ali npr ako neces da ti bude zamjena sijalica,prekidaca i cuda ukljuceno u cijenu nego ti kao upravnik to da uradis onda je cijena odrzavanja ulaza povoljnija.
    A sto rade kazi mi i rade li svaki mjesec za odrzavanje lifta? Ociste ga,nikakav servis niko ne radi

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Page 16 of 65 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Info ko ugrađuje daljinsko otključavanje/zaključavanje auta
    By galer in forum Vozila i oprema
    Replies: 7
    Last Post: 28-02-15, 17:13
  2. I: Potrebna usluga ciscenja ulaza male stambene zgrade
    By afroman in forum Ostali oglasi
    Replies: 11
    Last Post: 15-09-11, 15:39
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •