Results 1 to 19 of 19

Thread: INFO: Izrada veb sajta

  1. #1
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default INFO: Izrada veb sajta

    Da li neko sa foruma pravi veb sajtove?
    Imam jednu ideju koju bih da realizujem, pa me zanimaju okvirno koliko se krecu cijene za usluge pravljenja samog sajta, usluge hostinga i ostale tehnikalije.
    Those about to rock, we salute you!

  2. #2
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Kad bi dao vise od 0 informacija o kakvom se projektu radi mozda bi i dobio odgovor.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,246
    Thanks Thanks Given 
    1,342
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Strah me da mi neko ne ukrade ideju

    Previdjeh to, izvinjavam se:

    Radi se o sajtu za prodaju, dakle imao bi svojevrsnu kategorizaciju sa dosta opcija za pretragu, u zavisnosti od karatkeristika robe koja se prodaje. Pored toga tu su, naravno, i fotografije same robe. Najbitnija stvar je registracija korisnika koja bi isla preko Fejsbuk naloga, opciono za "prodavnice" i preko email adrese i korisnickog imena. Svaki artikal bi trebao da ima sekciju za komentare i pitanja zainteresovanih i potencijalnih kupaca. Razvoj mobilne aplikacije za Android i iOS je obavezan.
    Sve ovo na nivou Crne Gore.
    Those about to rock, we salute you!

  4. #4
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Jedan savjet PRIJATELJSKI! ( ne zelim da prodjes kroz pakao kao ja, duga prica ) imas ljudi koji ce ti naraviti sajt i za 100e, u prosjeku sajt ide do 800-1300e ( moja saznanja ) ali, ako hoces sajt koji treba da ima dobru pricu i zaradu, nemoj da trazis likove preko foruma i oglasa.. Tu ces nac one sa osnovnim znanjem i u velikoj vecini neces naci ono sto tebi treba.. U tom poslu nema normalnih. Mislim na ove programere koji to izradjuju.
    Oni koji su dobri oni su zauzeti i imaju pofinu cijenu.. Moras se bas iscimati da bi ih nasao. U 80% slucajeva programeri kod nas ce te nagrditi..

    Taj tvoj sajt koji mislis sa svim mislim da bi te kostalo kod kvalitetnog programera oko 1300e.(mozda vise, mozda malo manje, nisam sig. Ali eto )

    Isti takav web imam i ja, bavi se online prodajom. Radio ga je "ubica" za php koji radi ili je radio za t-com. I tako ga je dobro napravio da su ljudi posle njega trazili 1500e za prepravke! A do tad je sajt izasao na vec 1700e. Znaci, niko ziv nije zelio da nastavi rad jer je sve moguce pogresno uradjeno bez ikakve dokumentacije da se neko moze snaci. Lavirint od problema.. A oni koji su pokusavali da nastave, kazu laaaagacica, za sve ovo 200e da se popravi par dana treba, pa se pogube i posle 20 dana odustanu.
    Tako da sam se nagledao ovih iz CG programera tonu, veze sa vezom nemaju. I ako oces normalan web shop, hosting, seo normalan i td. Trazi programera sa debelim radom iza sebe. I ne trazi one koji ti se sami nude ( ovo vazi ako hoces da ga full radis od 0 sa svim mogucim opcijama i prostorom da dodajes sta zelis )
    Vecinom ce ti ponuditi neke vec postavljene sablone i teme, milion istih sajtova samo druge boje.. Ako hoces takve onda ces jos bolje proci.
    Last edited by REALista_05; 17-12-18 at 04:17.
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,327
    Thanks Thanks Given 
    5,459
    Thanks Thanks Received 
    4,866
    Thanked in
    2,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Strah me da mi neko ne ukrade ideju

    Previdjeh to, izvinjavam se:

    Radi se o sajtu za prodaju, dakle imao bi svojevrsnu kategorizaciju sa dosta opcija za pretragu, u zavisnosti od karatkeristika robe koja se prodaje. Pored toga tu su, naravno, i fotografije same robe. Najbitnija stvar je registracija korisnika koja bi isla preko Fejsbuk naloga, opciono za "prodavnice" i preko email adrese i korisnickog imena. Svaki artikal bi trebao da ima sekciju za komentare i pitanja zainteresovanih i potencijalnih kupaca. Razvoj mobilne aplikacije za Android i iOS je obavezan.
    Sve ovo na nivou Crne Gore.
    Sto ne bi pogledao firme po srbiji/bosni koji se bave ovim stvarima. Kad su e-shopovi u pitanju odaberi neku od poznatih e-commerce platformi (Shopify, Magento...) koje ces kasnije i sam savladat ili naci nekog ko ce lako uskociti u posao.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    ~1000 jurica za sam sajt. Mada tebi treba i frontend i backend. Ako je ~1000 za sve to je odlicno. Znachi za sajt ne i app za IOS/Android.To je posebno.Koliko ne znam. ALi ja da je radim, nebi se cimao ispod 500 jura. Moguce da ces nac nekoga i za 50,ajde neka bude 100.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Da li neko sa foruma pravi veb sajtove?
    Imam jednu ideju koju bih da realizujem, pa me zanimaju okvirno koliko se krecu cijene za usluge pravljenja samog sajta, usluge hostinga i ostale tehnikalije.
    1. Web Hosting ( placa se mjesecno ), sad zavisi koliko i sta ti treba....
    2. Domen ( placa se jednom i traje godinu dana), znam da je .info bio najjeftiniji, .me domen je oko 10-15evra cini mi se...
    3. Programer tu ti ne mogu pomoci, tebi treba dizajner pa ti treba koder a to su $$$$.... sve najbolje

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,020
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,398
    Thanked in
    2,343 Posts

    Default

    Ne znam koliko ima prostora za to pored vise online prodavica, stranica oglasa i sl.

    Ne pominjujuci da se vecina stvari prodaje/kupuje preko Facebook-a gdje je ulaganje 0 a baza korisnika po par desetina ili stotina hiljada ljudi.

    Sto se troska tice, za kvalitetan rad svega sto ti oces... pricamo o par hiljada eura.

    I najbitnije... kako mislis da profitiras?

    Kontam da tvoji clanovi prodaju stvari a ne ti sam? Uzimas procenat? Od prodavca ili kupca? Sta ih sprijecava da dodju do prodavca/kupca i obave trgovinu bez tvog posredstva i placanja dodatnog procenta?

    Ili iskljucivo ides na posjecenost i reklame? Vjerujem da bi tesko isplatio i mjesecna/godisnja ulaganja a kamoli vratio osnovno ulaganje u cijeli projekat.

    Iskreno, ne bih rekao da ti je ideja iole originalna. I ja sam davno razmisljao o slicnim ali nakon istrazivanja trzista i sl. sam relativno brzo odustao.
    Last edited by Fidel Castro; 17-12-18 at 14:45.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #9
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,065
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Strah me da mi neko ne ukrade ideju

    Previdjeh to, izvinjavam se:

    Radi se o sajtu za prodaju, dakle imao bi svojevrsnu kategorizaciju sa dosta opcija za pretragu, u zavisnosti od karatkeristika robe koja se prodaje. Pored toga tu su, naravno, i fotografije same robe. Najbitnija stvar je registracija korisnika koja bi isla preko Fejsbuk naloga, opciono za "prodavnice" i preko email adrese i korisnickog imena. Svaki artikal bi trebao da ima sekciju za komentare i pitanja zainteresovanih i potencijalnih kupaca. Razvoj mobilne aplikacije za Android i iOS je obavezan.
    Sve ovo na nivou Crne Gore.

    Pitaj fleka.me ili codingo.me sto se tice domacih. Koliko vidim to je ozbiljna prica sto ti trazis tako da 1000-2000e to zaboravi toliko ce te kostat samo Android ili iOS aplikacija da ti se uradi plus odrzavanje itd. Ako ces nesto pancof to mozes i sam danas imas 80% toga na youtube. Sam sajt da ti rade od 0 custom resenje eCommerce sa ovim sto ti trazis ce ti minimum bit od 3-5000e, moguce takodje da ti se odradi to sve u neki od CMS tipa WordPress i WooCommerce sto ce bit dosta povoljnije i moze da ti zavrsi posao. Sto se tice theme sa themeforest to ti ne treba nista, onda najbolje nadjes resenje tipa https://bagisto.com/en/
    Last edited by Sceko; 18-08-19 at 22:36.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Inace sta se podrazumijeva pod tim odrzavanje sajta i td? *odrzavanje*
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  11. #11
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,065
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pa redovno azuriranje Android i iOS aplikacije, kao i stranice u zavisnosti dal ce custom resenje? podesavanje i odrzavanje VPS servera nisi valjda mislio da koristi Shared Hosting...
    E sad ti meni odg "seo normalan" sta spada pod normalan seo?
    Last edited by Sceko; 18-08-19 at 21:42.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Mozes li to da mi prevedes na normalni jezik? bez vpn zzn share enter shift i ostalo.

    Znaci u odrzavanje spada server koji placas na mjesecnom nivou i te sve zastite koje idu za tvoj sajt? Kao i godisnji zakup domena
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  13. #13
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,065
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Kakve veze ima zakup domena sa azuriranjem evo Android i iOS aplikacija? pa te aplikacije moraju da se odrzavaju redovno azuriraju kao i sam sajt i VPS server.
    "I tako ga je dobro napravio da su ljudi posle njega trazili 1500e za prepravke!" vidis kako je tebi trebao neko da izvrsi prepravke? i na kraju odustade jer sta smatras da treba jednom da platis i to ce cio zivot vjecno da radi. Pa ti si najbolji primjer ovdje da mu je potreban neko da mu odrzava sve to. Zapravo najbolje ista kompanija koja mu bude to sve i radila, da ne bi doslo do toga da angazuje kao ti nekog treceg ko opet nije mogao sve to da rijesi.
    Last edited by Sceko; 18-08-19 at 21:52.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Brate moj nisi ti mene dobro ukapirao. Kad se napravi taj sajt da bude cakum pakum vakum. Kad nema gresaka na njemu nego radi ka sat.

    U tom slucaju na kakvo odrzavanje se misli?

    Ovo sto si ti citirao su prepravke. Jer je sve uradjeno katastrofa. Znaci, prepravke kapiram ali ako ga ti napravis da je ok. Sta ima da se odrqza na obicnom sajtu koji nema ios bios android app?
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  15. #15
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,065
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo da ti dokazem da ima, evo ti si smjestio taj sajt na shared hosting verovatno. Taj hosting predje sto se desilo evo mom jednom prijatelju na novu verziju php i mysql on sajt radio prije bog zna koliko god i to je njemu tad radilo fino. Kad se azurirarao server sve je morao iznova da radi jer vise nije podrzavao tu verziju na kojoj je on tad pravio i milion propusta eto bas zato. Ne moze baka moj da se odradi jednom cakum pakum i da to sve radi i funkcionise cio zivot. Prvenstveno Android i iOS aplikacije redovno ce morat da ih azurira, a danas ponajvise sajtovi zbog propusta redovnih. VPS takodje mora konstatno da se azurira i odrzava onda oces da ides korak naprijed oces na noviju verziju php da ti brze i bolje radi sve itd. tako i za sve ostale stvari. Zato je najbolji farma koja mu bude to radila da napravi dogovor da mu odrzava sve to funkcionalno da mu se ne bi desio slican problem kao tebi. Sta ce on kad mu padne vps, nece znat da ga podigne jer njega to ne zanima mozda...

    E sad obican sajt tipa koji koristi za administraciju WordPress to moze skoro pa sam sve redovno da azurira cms i dodatke i ne bi trebalo da ima problem. To je vec druga prica, ali on trazi nesto ozbiljno, kako sam ja to razumio cim trazi aplikacije.
    Moja preporuka ako to ipak nije neka ozbiljna prica najbolje WordPress + WooCommerce + da ti neko odradi Responsive stranicu da je prilagodjena mobilnim uredjajima i sasvim dovoljno. Namecheap za domen + DigitalOcean za VPS i to je to.
    Last edited by Sceko; 18-08-19 at 22:35.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Aha okeeej, e to kapiram vec. zahvaljujem

    A mozes li jos ovo da mi objasnis kad si vec tu. Seo, koliko znam to se placa na mjesecnom nivou sa se takodje odrzava?
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,065
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    To je sirok pojam, imas dobrih kompanija kao sto je https://dejanseo.com.au/ koji su ozbiljni u toj prici. Tu ulogu igra danas samo lova
    Ako mislis ovo da ti neko podesi tagove i optimizuje stranicu to je standardno to nema veze sa tim. Ovo treba ti meni da objasnis, posto si ti to pomenuo...
    Last edited by Sceko; 18-08-19 at 22:18.

  18. #18
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,294
    Thanks Thanks Given 
    64
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Monci nema sto ulazit u ovu pricu ispod 30k.. ako cemo da ga radimo kako treba
    Njegoševa kletva " Dabogda braćo moja ! Nemo'te me zajebavat ! "

  19. #19
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,065
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Minimum ako ce da ima vise sanse da mu uspije haha.
    VPS + WordPress + WooCommerce jeftino moze da ispadne
    VPS + https://bagisto.com/en/ zavrsava takodje posao imas https://bagisto.com/en/laravel-ecommerce-pwa/ i dio sa Mobilnim aplikacijama si rijesio isto sa tim i to je to.
    Treca solucija mu je https://codingo.me/ sto se domacih tice
    Last edited by Sceko; 18-08-19 at 22:35.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Izrada Sajta-Ima li ko
    By Utoka in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-16, 12:48
  2. Info izrada sajta
    By useruseruser in forum Software
    Replies: 6
    Last Post: 02-07-15, 20:08
  3. P: Izrada sajta
    By a011 in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 06-04-12, 18:59
  4. I: Izrada sajta
    By vladimir_ra in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 29-03-10, 23:52
  5. K: Izrada sajta
    By apple in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 10-11-09, 17:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •