Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Gade li vam se silni rimejci, te nastavci filmova od prije 20-30 godina?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Gade li vam se silni rimejci, te nastavci filmova od prije 20-30 godina?

    Prije neki daj pogledah trejler za rimejk Lion Kings i u ustima mi se stvorio onaj ukus iskonskog gađenja.

    Zar su režiseri i scenografi postali toliko neinventivni, da ne mogu da osmisle originalni projekat po kome će ostati upamćeni?

    Zašto su producenti toliko pohlepni da je moraju da izmuzu posljednji dolar silujući vibraciju, kult i sve ono što neki film ili seriju čini posebnom i uspješnom?

    Ne zanima me što se desilo poslije posljednje klape filmova treinspoting i blejd ranera, ne želim da gledam rimejk paklene pomorandže i palp fikšna, ne želim da gledam povratnicki film ekipe iz prijatelja ili tvin piksa.

    Ne možete da ponovite, čak i ako iskopirate sve u detalj kako je bilo. Jer se vrijeme ne može vratiti.

    Mrš u piccku materinu onu nenormalnu

  2. #2
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    Ne zanima me što se desilo poslije posljednje klape filmova treinspoting i blejd ranera, ne želim da gledam rimejk paklene pomorandže i palp fikšna, ne želim da gledam povratnicki film ekipe iz prijatelja ili tvin piksa.

    Ne možete da ponovite, čak i ako iskopirate sve u detalj kako je bilo. Jer se vrijeme ne može vratiti.

    Mrš u piccku materinu onu nenormalnu
    Mozda ce zvucati kao radikalna ideja, ali da li si pokusao da ne gledas takve filmove? Ne znam kako stoje stvari u ostatku drzave, ali ja sam razvio vrlo uspjesnu tehniku negledanja stvari koje me ne interesuju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,356
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Mozda ce zvucati kao radikalna ideja, ali da li si pokusao da ne gledas takve filmove? Ne znam kako stoje stvari u ostatku drzave, ali ja sam razvio vrlo uspjesnu tehniku negledanja stvari koje me ne interesuju.
    Naravno da većinom uopšte ne pogledam te filmove, ali i ja sam ljudsko bice, a ljudsko bice je nerijetko beskarakterna piccka pa se desi da pređem preko tog principa.

    Ali, hajde to da ostavimo po strani.

    Ovo je forum, i tu smo da komentarisemo stvari koje nam se svidjaju, ili ne svidjaju, da razmijenimo misljenja o svakolikim i svakojakim društvenim fenomenima. Ako bi svako gledao svoja posla, svijet bi bio jedno tužno asocijalno mjesto. Meni je trenutno jako dosadno, a gledajuci silne trejlere za filmove koje se objavljuju stvarno sam osjetio potrebu da otvorim dusu na nekom mjestu gdje se priča generalno o filmu.

    Uvažio sam tvoju kritiku, i vjerovatno ću se pridrzavati toga savjeta sto si mi predlozio, ali zelim da cujem još mišljenja o ovoj temi, pa i tvoje, jer je ovo prethodno bilo oftopik.

    Sad malo o temi. U Americi, kao kolijevci kapitalistickog vidjenja filma, ova pojava je bas jako izrazena.
    Tu se desava da neki film ne moze postici neki uspjeh ako je na stranom jeziku, pa se često usuđuju da režiseri novu verziju bez titlova za to idiotsko tržište.

    Samo da se uzme u obzir da jako cijenim američku kinematografiju, i da nisam neki autistični hejter koji je zaljubljenik u postmodernizam neosocijalisticke slovačke filmske scene ili tako nešto.

    Da nastavim. Skorsezea kao rezisera ne volim nesto previse, ali odlucio sam da pogledam bolje ocijenjene filmove, da mi predrasude ne unište vjerovatnoću da propuštim neko remek djelo samo zbog nekog neracionalnog utiska kojeg sam stekao.

    I tu mi se istakao film Departed, koji mi se baš svidio, da mi poslije mjesec dana neko reče da je to rimejk nekog kinsekog filma. Znači od A do Š prepisana radnja, samo što je original još bolji. I kako sad da se ne napsujem majke tom reziseru jer mi je spojlovao potencijalno vrhunsku zabavu?

    Nisu ni naši imuni na te rimjeke, pa gledamo kako je aktuelna srpska verzija Seranovih, koja mi nije uopšte komična, ali pokušaj jeste komican. Nema šanse da, koliko god kvalitetni glumci bili, spriječe konstantna poređenja sa originalom i hejt jer su Seranovi neprevaziđeni. Tu je i ER, a vjerovatno ima sigurno i još koja a da nisam ispratio. Vidim i da je aktuelan i rimejk Pozorišta u kući, ali nisam gledao ni staru ni novu verziju, pa neću komentarisati. Naravno, tu je i Mi nismo anđeli i totalni fijasko koji je po meni donio nastavak.

    Uglavnom, zelim da cujem i vaša mišljenja, slaganja i jeslaganja sa mojom tezom. Prokomentarišite i vaša viđenja nekih filmova koji su rimejkovani ili ali su aktuelni penzionerski nastavci

  4. #4
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    Uvažio sam tvoju kritiku, i vjerovatno ću se pridrzavati toga savjeta sto si mi predlozio, ali zelim da cujem još mišljenja o ovoj temi, pa i tvoje, jer je ovo prethodno bilo oftopik.
    Mislim da se iz mog posta moglo vidjeti da mi taj trend pretjerano ne smeta. Ne sporim da bi bilo bolje da je vise originalnosti kao sto je bilo recimo 80-ih. Ali mi ne smeta ni trenutno stanje jer su nedostaci u filmskoj industriji nadomjesteni na drugim mjestima. Primarno u knjigama, serijama koje nikad bolje nisu bile i pojedinim video igrama.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #5
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Sto fali nastavcima filmova ???
    Meni je Trainspotting 2 tako fino pao. .
    Kum 2 je bolji od prvog dijela...

    A jedva cekam Lion King, vidi se da je ekstra odradjen

  6. #6
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Све сам редом избјегао наставке и то намјеравам и даље да радим.

    Овај краљ лавова што раде ми гади што раде и нећу га ни са торента скунути.

    Кад смо већ код оригиналности, да ми је избрисати памћење и опет одгледати Inception нпр уфф

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  7. #7
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Sve ali ovo kad vidjeh...


    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Film je odavno prestao da bude umjetnost i postao je čisti biznis. Pravi se ono za šta postoji najveća šansa da donese profit, nema tu mnogo filozofije. Rimejk se pravi od filmova koji su bili uspješni. Nove verzije se prave za nove generacije, a dosta pripadnika prethodnih generacija, makar iz čiste radoznalosti, pogleda nove verzije. Nove verzije se prilagođavaju novom vremenu. I prenaglašena politička korektnost ima svoju ulogu, pogledati Honest Trailer za Petra Pana, onako usput i ukratko i na komičan način pretrči tu temu.

    Isto što važi za rimejk, važi i za nastavke. Još se davno u Ima li pilota u avionu 2 vidio poster iz budućnosti na kojem je đed sa bokserskim rukavicama i na kojem piše Roki 32 ili tako nešto. Usput, Ima li pilota u avionu 2. Drugi dio. Drugi. Isto tako, Spilberg u jednom intervjuu kuka kako Marvel nije dobar za kinematografiju sa tolikim brojem filmova, i u tom istom intervjuu najavljuje snimanje nova 4 Avatara. Go figure.

    Prije neku godinu odgledah neki dokumentarac, pojma nemam kako se zove, koji govori o padu filmske industrije u Holivudu. Broj bioskopa je pao za trećinu nekadašnjeg broja. Nijedan filmski studio ne želi da snima filmove koji nisu blokbasteri. Nije problem uložit 300 miliona ako će da zaradi milijardu. Tu je najmanji rizik. Ako se uzme u obzir drastični razvoj platformi poput Netfliksa, onda nije ni čudo što su i serije toliko uznapredovale i što gomila glumaca sa A liste sada snima serije. To im dođe kao posao za stalno. Nekad su serije bile samo odskočna daska za filmsku karijeru, nikako obratno. Kad sam već kod serija, jasno je da se one ne prave sa zaokruženom radnjom, već se razvlače sve dok ima interesovanja gledalaca. Sjećam se da sam za Lost mislio kako je trajala makar dvije sezone duže nego što je trebalo.

    Sve u svemu, Ameri diktiraju trendove jer su oni najbogatije i najbrojnije konzumersko društvo na svijetu. Kad vidim kako poznati glumci govore o nekim svojim novim filmovima u hvalospjevima, a film ispadne smeće, jasno je da je u pitanju samo ona stara Svaki gazda svoga konja hvali.

    Na kraju, nisam neki antikapitalista, jasno je da bez profita nema ljeba. Neka zarađuje svako onako kako može i umije, nemam zamjerki zbog toga. Samo kažem da svako ima pravo da mu se nešto ne sviđa.


    Last edited by NHM; 16-12-18 at 09:50. Reason: Isto mi nerealno zvuči da je broj bioskopa pao na trećinu, mora bit da je za trećinu.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Ja cekam rimejk Apocalypse Now.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Kad nekako pogledaš viđećeš da svuda ima rimejkova. Muzika, moda, auto industrija, moto industrija, hrana itd a sve se svodi samo na zaradu.
    Vidiš današnje muzičare kod nas, makar 80% njih na albumu ima neku prepjevanu staru pjesmu, a oni vele to je rimejk a u stvari svi misle na profit.
    Moda, kažu "vidiš kako se sve staro vraća" a u suštini hvataju ljude na tu neku nostalgiju i na neke stvari koje su nekad bile zanimljive i lijepe.
    Napraviše li "novu bubu" pa "novu fiću" i razbili su sa prodajom. Ne znam kakva je buba jer nisam vozio ali nova fića je obično smeće od auta a dobra je samo zato jer si faca ako imas "rimejk" fiće.
    U moto svijetu scrambler i cafe racer motori. Sve je krenulo da su ljudi sami pravili neke modele a onda masovna proizvodnja od najjacih svjetskih proizvodjaca. A to je nista drugo nego kopije ili rimejk nekih starih modela.
    Koka kola napravi bum sa starim bocama, imaš neđe podatke koliko je toga prodato, a zašto, zato što se ljudi pale na to, nešto kao super je.
    Takođe pivara kad je vratila staru bocu onu malu zdepastu.

    Eeee tako je i u filmskoj industriji. Samo je zarada u pitanju.
    Ja nisam neki protivnik toga ali i mene ponekad iznerviraju određene stvari a posebno to što skoro i da nema dobrih novih filmova.

    Moram reći da me "Mad Max: Fury Road" oduševio. Sve je super odrađeno, zadržali su neku super temu kao iz prvih dijelova a prilagodili je današnjici.

    Sve ti se na kraju svodi na tome sto ce donijeti najvecu zaradu a umjetnost i neka ideja su idavno umrli...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  11. #11
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Novi Sad
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    NHM i sparky su odlicno zapazili kljucne faktore koji dovode do tih rimejka a dodao bih da i inace sa vremenom je sve teze stvoriti neki kvalitetan materijal prosto zato sto mnoge teme postaju vec i previse obradjivane pa se novi proizvod ne cini previse inovativnim. Jasno je da je profit apsolutno najbitniji, narocito sto je budzet filma veci a rimejci i ti kasni nastavci se oslanjaju na to da ce profitirati na vec proverenom receptu, mada to ne mora svaki put da bude slucaj (npr. rimejci The Thing i Total Recall). Posto se svakako ne moze uticati na to sta ce se snimati, narocito mi koji nismo iz tih ciljanih trzista kao sto su SAD, Zapadna Evropa i Kina, ne treba se onda previse zamarati tolikim trendom rimejka i nastavaka klasicnih hitova a mogu se naci i neka sasvim solidna ostvarenja medju njima. A njih i tako obicno ne vezujem sa originalima bez obzira kako ispali posto je vecina filmova u ogromnoj meri proizvod doba i drustvenih okolnosti u kojima su nastali a koji nisu za poredjenje narocito sto je veci vremenski razmak medju njima. Filmove na kraju ne treba bas previse ozbiljno shvatati, niti imaju svi ista ocekivanja od njih. Ako film ima jako lose kritike onda ga skoro sigurno necu gledati, a ni one koji su kriticki dobro prosli ali mi nisu tematski zanimljivi se ne osecam obaveznim da gledam.
    Last edited by Severnjak; 16-12-18 at 19:44.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Muva (1986) je rimejk istoimenog horora iz 1958. Rimejk je, ali za mene jedan od najboljih horor filmova svih vremena i za to zauvijek hvala Cronenbergu.
    E sad, problem sa rimejcima danas je sto se za temu uglavnom uzima materijal koji je vec u osnovnoj verziji bio vrlo, vrlo kvalitetno izveden, a narocito je ogroman rizik ako je originalna verzija bila i glumacki fantasticno odradjena, zbog cega je najvjerovatnije film i osvojio kultni status. Tako sad i sa Muvom, vjerovatno postoji ogroman prostor za unapredjenje u pogledu specijalnihg efekata, sve one transformacije i razliciti stadijumi uzasa mogu biti masu kvalitetniji danas.. ali da dvoje onako vjerno predstave svu tragediju te ljubavne price, gdje je gluma skoro perfektna.. ne diraj, brate!! Pusti!!!


  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Muva (1986) je rimejk istoimenog horora iz 1958. Rimejk je, ali za mene jedan od najboljih horor filmova svih vremena i za to zauvijek hvala Cronenbergu.
    E sad, problem sa rimejcima danas je sto se za temu uglavnom uzima materijal koji je vec u osnovnoj verziji bio vrlo, vrlo kvalitetno izveden, a narocito je ogroman rizik ako je originalna verzija bila i glumacki fantasticno odradjena, zbog cega je najvjerovatnije film i osvojio kultni status. Tako sad i sa Muvom, vjerovatno postoji ogroman prostor za unapredjenje u pogledu specijalnihg efekata, sve one transformacije i razliciti stadijumi uzasa mogu biti masu kvalitetniji danas.. ali da dvoje onako vjerno predstave svu tragediju te ljubavne price, gdje je gluma skoro perfektna.. ne diraj, brate!! Pusti!!!
    Istinu rece veliku u pocetku, a onda ti ova druga konstatacija nije trebala problem je sto (iako mozda danas to moze biti bolje predstavljeno) nikad nece izgledati bolje, jer jedno je prostetika, kostim, sminka i "živi" efekti, a drugo je danasnji CGI koji ubije poentu i vrlo cesto smanji horror efekat. zato se slazem, "ne diraj, brate!! pusti!!"
    isti slucaj i sa Thing-om...Carpenterova verzija iz 80ih je takodje rimejk, ali takodje jedan od najboljih horror filmova ikad! a pogledajte onda ono nebitno CGI smece iz 2011. godine...

  14. #14
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Oz
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    ...zivo me interesuje da li je osoba koja je prvo gledala The Thing iz 1951,"pljuvala" po rimejku kada se pojavio 1982?...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Screaming Lord View Post
    Istinu rece veliku u pocetku, a onda ti ova druga konstatacija nije trebala problem je sto (iako mozda danas to moze biti bolje predstavljeno) nikad nece izgledati bolje, jer jedno je prostetika, kostim, sminka i "živi" efekti, a drugo je danasnji CGI koji ubije poentu i vrlo cesto smanji horror efekat. zato se slazem, "ne diraj, brate!! pusti!!"
    isti slucaj i sa Thing-om...Carpenterova verzija iz 80ih je takodje rimejk, ali takodje jedan od najboljih horror filmova ikad! a pogledajte onda ono nebitno CGI smece iz 2011. godine...
    Thing, takodje.. Samo sto je njega bezbolnije obraditi, jer ni u Carpenterovoj verziji nije bio toliki akcenat na glumi, odnosno film nije radjen na nacin da te bas usisa licna prica/sudbina nekog od likova, vec je akcenat na sablasnoj atmosferi, uzasu.. i opet nisu mogli, opet su ga usrali, ona mala je totalno bezlicna, da je Kurt Rasel za nju Marlon Brando.
    A sto se tice efekata, slazem se da CGI u mnogim elementima jos uvijek kaska za starom skolom, ali sve manje.


  16. #16
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    2,453
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post

    Prije neku godinu odgledah neki dokumentarac, pojma nemam kako se zove, koji govori o padu filmske industrije u Holivudu. Broj bioskopa je pao za trećinu nekadašnjeg broja. Nijedan filmski studio ne želi da snima filmove koji nisu blokbasteri.
    Slusao sam to na jednom podcastu. A kuriozitet je da paralelno sa padom posjeta biskopu enormno raste popularnost trejlera. Sve vise se gledaju trejleri, forsiraju trejleri, sve je vise zarade u tome. FOrmirala se nisa ljudi koji to prate (prave se raznorazni vlogovi po internetu koji ih objasnjavaju, seciraju kadar po kadar, prave teroije..) i to je toliko procvjetalo da trenutno ima preko 20 firmi koje rade samo trejlere a u pocetku su bile dvije firme.

    To je dosta dobro prikazano ovdje:




    Quote Originally Posted by Severnjak View Post
    Filmove na kraju ne treba bas previse ozbiljno shvatati, niti imaju svi ista ocekivanja od njih.
    Ovo bih shvatio kao blasfemiju Nemam nikakve strucne veze sa filmom kao umjetnoscu, ali sam iz hobija odgledao blizu 1000 filmova (napravio sam listu na imdb da pratim odgledane). Svakom filmu detaljno posvecujem paznju, iz svakog filma gledam da izvucem nesto, nenormalno su mi interesantni svi detalji, pogotovo 'tehnicki' kako se kadrira scena i kako se pisu filmovi. Film je jedna od najpodcjenjenijih umjetnosti, mada su 'Velikih 6' studija enormnim dijelom sami krivi za takvu situaciju..
    Last edited by IvanR; 18-12-18 at 19:03.
    -Za ovo nam može pomoć' samo jedan čovjek.
    -A to je Supermen.
    -Ne, to je Savo Bačić.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Neve® Eve® Land
    Posts
    3,653
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    186
    Thanked in
    118 Posts

    Default

    Trejleri za holivudske filmove su uglavnom namontirani i editovani na taj nacin da privuku prosjecnu americku polu-praznu glavicu. Masu cut-ova eksplozija i akcionih sekvenci + masu prelosih one-linera i humora od kojeg ti se ide na wc + scena sa dobrom ribom + slow motion scena + obavezno staviti da je "from the producers of Titanic/Avatar/Lord of the Rings/Terminator/"ubaciti mega-popularnu fransizu/rezisera" + neki gej americki pop/hip hop/rnb u pozadini na kojeg se loze siroke narodne mase. Cak i ako se radi o nekom "ozbiljnijem" filmu koji zaista vrijedi pogledati, trejleri cesto prikazu ove najplitkije aspekte filma, jos izvucene iz konteksta i spakovane na taj nacin da ti ogade film u startu, pa cesto dobijes neki potpuno lijevi utisak o filmu. A posebna prica su trejleri koji ti bukvalno prepricaju radnju filma u 2 minuta...izgleda da su radnja, razvoj iste i rasplet mnogima postali totalno nebitni, nego je valjda fora poci u bioskop da ti oci ispanu od eksplozija, akcije, boja, sisa i guzica i ne znam cega sve ne, pa ko yebe radnju i scenario i sto sve znamo unaprijed.
    Ukratko receno, film Idiocracy postepeno ali sigurno postaje dokumentarac

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Najcrnju su traileri sa jedinim scenama iz filma koje nešto valjaju. Naravno, ne znam da su u traileru bile najbolje scene dok ne odgledam cijeli film. Ovo se posebno odnosi na komedije. Najbolje fore, kakve god da su, uglave u trailer, a onda cijeli film nigde veze.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Мислим да у животу нисам одгледао пет трејлера, не рачунајући одгледане у биоскопу. Филмове бирам читајући коментаре и синопсис, и на основу жанра.

    А римејци нису нова појава, откад се филм као форма појавио, било је и њих. И то није толики проблем ако се поново снима филм на основу неке идеје која није добро реализована у првом покушају или ако се као основа узима филм из неке мање познате кинематографије. Пази да имам воље да гледам филм из Танзаније ил одакле већ, лагодније ми је гледати холивудску верзију. Већи је проблем ако је та верзија из неамеричке кинематографије реалтивно позната и добро урађена, те амерички пандан обично буде никакав. А највећи проблем не само са филмовима него генерално имам са овим покушајима политичке коректности, па ајде да нам се не увриједи женски пол па да направимо Оушнових колико већ жена, па ајде онда и Гоустбастерс, па ајд сад насилно форсирај расну и сексуалну различитост у свим филмовима, дабогда пропао филм кад сви имају више права од просјечног бијелог мушкарца.

    А ово за Краља Лавова, срећа само што заиста нису ставили да је веган, мада брзо ћемо гледати и такве глупости.

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,716
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,221
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ove ženske verzije filmova svakako propadaju. Vrište kako je publika seksistička, ali im ne padne na pamet da neuspjeh nema veze sa tim što su žene, nego sa činjenicom da su napravili smeće od filmova, pogotovo kad se uporede sa originalima. Nemoguće da je kvalitet problem, mora bit da su predrasude publike razlog za neuspjeh.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Kad pomenuste ta zenska i druga prava i korektnosti, pade mi na um scena iz jednog starog filma Klinta Istvuda:



    Scena kakvu je gotovo nemoguce danas vidjeti u filmovima, ali kao da sam znao.. odem da provjerim malo pozadinu tog filma, scene.. i naidjem na intervju ove male kako prica da taj poljubac uopste nije bio u scenariju. To je bila improvizacija Klintova, tacnije dogovor njega i rezisera, da na taj nacin iznenadi djevojcicu, kako bi dobili najrealniju reakciju od nje. E brate, nesto razmisljam, danas tako da se odradi takva neka scena, mislim da bi glave letjele od svakakvih lobija i udruzenja..


  22. #22
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by boogeyman View Post
    ...zivo me interesuje da li je osoba koja je prvo gledala The Thing iz 1951,"pljuvala" po rimejku kada se pojavio 1982?...
    80-e su bile nesto posebno. Mozda se mogu nazvati i drugim Zlatnim dobom Holivuda.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Kad pomenuste ta zenska i druga prava i korektnosti, pade mi na um scena iz jednog starog filma Klinta Istvuda:



    Scena kakvu je gotovo nemoguce danas vidjeti u filmovima, ali kao da sam znao.. odem da provjerim malo pozadinu tog filma, scene.. i naidjem na intervju ove male kako prica da taj poljubac uopste nije bio u scenariju. To je bila improvizacija Klintova, tacnije dogovor njega i rezisera, da na taj nacin iznenadi djevojcicu, kako bi dobili najrealniju reakciju od nje. E brate, nesto razmisljam, danas tako da se odradi takva neka scena, mislim da bi glave letjele od svakakvih lobija i udruzenja..
    Pa opet i pored svog progresa na polju zenskih prava itd. do dana danasnjeg najbolji zenski likovi u filmovima su Ellen Ripley i Sarah Connor. I pazi sta je Holivud uradio.

    Od ovoga


    je spao na ovo


    Pas im se mesa najeo.
    Last edited by VanjaTheMan; 20-12-18 at 16:48.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #23
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Oz
    Posts
    1,453
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    80-e su bile nesto posebno. Mozda se mogu nazvati i drugim Zlatnim dobom Holivuda.


    Pa opet i pored svog progresa na polju zenskih prava itd. do dana danasnjeg najbolji zenski likovi u filmovima su Ellen Ripley i Sarah Connor. I pazi sta je Holivud uradio.

    Od ovoga


    je spao na ovo


    Pas im se mesa najeo.
    ...nisam to htio to da kazem mojim komentarom...prvi film koji covjek pogleda x emocije x nostalgija za minulim vremenom cini da jedan mozda i prosjecan film(ne mislim sad ni na jedan,vec generalno) bude vrh vrhova...npr. meni su i dan danas Demoni 2 top horror...slucajno ga nedje skoro ukljucih...presmijah se na scene dje sam se svojevremeno kocio od straha...ugasih ga brze,bolje da mi se ne upropaste nostalgicna sjecanja na '80...

  24. #24
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Kad se vec dofatiste trailera, odlican primjer efektnog trailera - Prometheus, pogotovo druga polovina i zvuk alarma iz Aleina-a. Da je film bio upola dobar kao i trailer ko zna dokle bi se doguralo.



    Godilla trailer je imao kjul stvar - iskoristio je kao muzicku pozadinu (druga polovina treilera) hor iz 2001 Odiseje.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #25
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Scena kakvu je gotovo nemoguce danas vidjeti u filmovima, ali kao da sam znao.. odem da provjerim malo pozadinu tog filma, scene.. i naidjem na intervju ove male kako prica da taj poljubac uopste nije bio u scenariju. To je bila improvizacija Klintova, tacnije dogovor njega i rezisera, da na taj nacin iznenadi djevojcicu, kako bi dobili najrealniju reakciju od nje. E brate, nesto razmisljam, danas tako da se odradi takva neka scena, mislim da bi glave letjele od svakakvih lobija i udruzenja..
    Identična pozadina kao u famoznoj butter scene u Bertoluccijevom Tangu.
    The more things change, the more they stay the same.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 7
    Last Post: 05-01-11, 18:15
  2. Replies: 19
    Last Post: 19-08-10, 09:41
  3. Na danasnji dan prije 100 godina ...
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 20-04-07, 03:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •