Results 1 to 25 of 106

Thread: Afrika & Sahara 2018 - Monteguide enduro ekspedicija

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #35
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Oaza nas ladno ceka dje smo je i ostavili i sad se vec vracamo puni novih utisaka prave pravcate pustinje, surove i prelijepe...
    Sam osjecaj kad malo stane adrenalin ishvatis dje smo dosli je nevjerovatno dobar, sve te nepregledne dine su prosto savrsene i jako opasne u isto vrijeme



    Mozete misliti olaksanje kad naidjemo na vec necije tragove

    Prvo sto smo uradili u povratku je ostavili motore i onako sa svom opremom otisli u obliznji kafic na casu osvjezenja



    Cudan je taj osjecaj kad se sa takve voznje vratite puni utisaka, i jednostavno vam je potrebno malo vise vremena da sa sobom prvo sredite sve te razuzdane misli, hodamo u tisini tih nekih 50tak metara i sabiramo utiske...
    I neka samo to, vec moze da da se poruci espresso, rucno pravljen i Orangina Sjedimo pored prirodnog bazena termalne vode i vec pocinjemo naglas da pricamo kako smo dozivjeli dan.

    Dok smo sjedjeli pristizale su razne motorista, sa raznim motorima, i najupecatljivije od svega je da cim skinu kacigu i pored ociglednog umora, puni su zivota i prica, vjerovatno sta im se sve izdesavalo u toku dana.
    Kako je padao mrak tako je i temperatura naglo padala. U hotelu, Muneem je vec zapalio vatru i zove nas da nam priredi gozbu i cast na njihov nacin.

    Prijesni hljeb ispod zara





    Sto se priloga tice, to je to hljeb je cast sam po sebi



    Nastavili smo da sjedimo pored vatre i nakon gozbe, tu sam vidio da je domacin stvarno dobar covjek i kao znak nase paznje ostavljam mu pljosku sa bas dobrom domacom lozom ono sto mi nije palo na pamet da mu kazem da ne pije sve odjednom i da mora biti oprezan jer je dosta jako pice ) inace alkohol je tamo zabranjen, ali kao svi normalni ljudi, upravo to svi zele da rade i svi pitaju imamo li piva treba li da napominjem da nam je sjutra ujutro prijatelj bio poprilicno mamuran, i bez marame zanosio lijevo desno dok nam je donosio dorucak )

    Sjajno iskustvo
    Dok sjedimo pored vatre, jer bas prija, okuplja se jos naroda koji je dosao da noci tu. Mi cutimo, oni nesto pricaju izmedju sebe na arapskom naravno, i tek kad mi nesto prokomentarisasmo javi se jedna zena od njih, kaze ja sam zagrepcanka a suprug mi je Tunizanin definitivno je i ona bila iznenadjena
    Last edited by VooDooPrle; 27-03-19 at 15:09.
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem North Rebel 12m 2018 + Bar 2018
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 02-03-20, 05:25
  2. Afrika
    By Pomengranate in forum Sve i svašta
    Replies: 17
    Last Post: 13-07-12, 22:29
  3. afrika
    By shajo in forum Motociklizam
    Replies: 0
    Last Post: 01-09-09, 09:18
  4. Evropa kao Sahara ?
    By G R A D in forum Nauka generalno
    Replies: 0
    Last Post: 11-08-05, 22:46
  5. Sahara
    By Chogo in forum Film
    Replies: 9
    Last Post: 13-05-05, 21:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •